Czy wiesz, że...
Prawie wszystkie ryby słodkowodne s± krótkowidzami. Ich zdolno¶ć ostrego widzenia ograniczona jest przeważnie do 1 – 2 metrów.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 332
 Zalogowani 0
 Wszyscy 332

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18211) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18211) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18211) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18211) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18211) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18211) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18211) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18211) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2099
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2110
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2424
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - karty wędkarskie w niemczech
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
karty wędkarskie w niemczech
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tomek42
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Feb 11, 2016
Posty: 8

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Lubtheen
PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 10:07 am    Temat postu: karty wędkarskie w niemczech Odpowiedz z cytatem

Witam,jestem tu nowy i pewnie temat ten był tu wałkowany wielokrotnie jednak chciałbym się czego¶ dowiedzieć od Was bo urzędnicy (przynajmiej ci napotkani przeze mnie nie s± chętni do wyja¶nień)Sprawa wygl±da tak,od jakiego¶ czasu pracuję w niemczech i wędkowałem tu sobie spokojnie na podstawie tak zwanej karty go¶cia,teraz jednak przeprowadziłem się tu (tzn,Meklemburgia-Verpomen) z rodzin±.chciałbym tu legalnie wędkować,mam wszystkie opłaty w polsce ,oczywi¶cie polsk± kartę wędkarsk±,przetłumaczon± również,bo musiałem to mieć,teraz jednak próbuj± mi wcisn±ć że muszę zrobić kurs plus egzamin w niemczech,pomijaj±c juz cenę moja bynajmiej nie biegła znajomo¶ć niemieckiego raczej przekre¶la moje szanse na zdanie takowego,wyczytałem gdzie¶ że podobno wystarczy tłumaczenie karty wędkarskiej(no bo przecież tam jest zawarte że zdałem na ni± egzamin)i można po prostu udac się z tym do urzędu,tego własnie nie wiem jakiego,i uzyskać za opłat± ,co raczej oczywiste:) niemieck± kartę wędkarsk±,Je¶li kto¶ wie jak to zrobić i gdzie to prosiłbym o info,bo jak to nie prawda to kije ida do piwnicy a mi pozostaje wędkowanie we wszystkich innych krajach europy:(
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz priv do Karpiarza :-). Ale zdaje mi się że urzędnicy niemieccy maj± rację. Tam każdy land ma swoje przepisy + ogólnokrajowe.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, egzamin i to po niemiecku obowi±zkowy.
_________________
Lecek
tomek42
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Feb 11, 2016
Posty: 8

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Lubtheen
PostWysłany: Sro Lut 17, 2016 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cóż,dzięki za info,więc na razie czeka mnie długa przerwa w wędkowaniu,a tak nawiasem mówi±c to miałbym pewn± propozycję dla naszych kochanych władz PZW ,może by tak w drodze równouprawnienia wprowadzić obowi±zek zdania egzaminu wędkarskiego dla niemców,oczywi¶cie po polsku,uzasadnienie? to s± dodatkowe pieni±dze do wyci±gnięcia
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwestii pieniędzy, to obcokrajowiec, płaci podwójn± stawkę za zezwolenie jako niezrzeszony ;-)
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
....płaci podwójn± stawkę za zezwolenie ....


Bo u nas Artur liczy się "kasa" a tam przyroda, albo jej resztki ... st±d takie parcie aby reszty nie zniszczyć. Pod moimi oknami płynęła rzeka Wiese, w której pływały spore klenie i pstr±gi a niedaleko pod mostem kilku kilowe brzany ale w tej rzece nie wolno łowić. Czy to dlatego s± tam ryby? U nas jeszcze s± dzikie ostępy więc niewielu ludzi dba o to aby się ostały my¶l±c, że to niezniszczalne .....
_________________
Łowię i zjadam ......
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
artur napisał:
....płaci podwójn± stawkę za zezwolenie ....


Bo u nas Artur liczy się "kasa" a tam przyroda, albo jej resztki ... st±d takie parcie aby reszty nie zniszczyć. Pod moimi oknami płynęła rzeka Wiese, w której pływały spore klenie i pstr±gi a niedaleko pod mostem kilku kilowe brzany ale w tej rzece nie wolno łowić. Czy to dlatego s± tam ryby? U nas jeszcze s± dzikie ostępy więc niewielu ludzi dba o to aby się ostały my¶l±c, że to niezniszczalne .....


Zbychu, "szczyro prawdo" piszesz. Ta rzeczka to już nie płynie, czy zmieniłe¶ okna? lol lol .
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
tomek42
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Feb 11, 2016
Posty: 8

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Lubtheen
PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korzystałem sobie do tej pory z zezwolenia na teran branderburgi i verpomen które można sobie wykupić w PZW po opłaceniu oczywi¶cie polskich składek,koszt w tym roku 110PLN,i nie trzeba mieć wcale wykupionej karty go¶cia,to też na terenie tych dwóch landów jest zniesione,i wszystko byłoby pieknie dalej gdyby nie to że dostałem normaln± umowę i zamieszkałem tu na stałe z rodzin±,cóż niemiecki meldunek kopn±ł mnie w dupę,jak na zło¶c nie ma blisko mnie żadnej komercji więc i ta opcja odpada,co prawda meldunek w polsce mam nadal ale pewnie pierwsze co mi sprawdz± przy kontroli to to czy mam niemiecki
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kary za łamanie przepisów względem przyrody s± okrutnie duże, dlatego ja osobi¶cie szybko bym się zacz±ł uczyć do egzaminu na niemiecka kartę. idea:


Artur narazie zmieniłem okna. Pora troszke powędkować a w tamtym kraju nie da co potwierdza kolega tomek42
_________________
Łowię i zjadam ......
tomek42
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Feb 11, 2016
Posty: 8

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Lubtheen
PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie ,nie tylko zreszt± do egzaminu,ale że jestem realist± to sobie kurs i egzamin na przyszły rok zostawię jak już przynajmiej pierwsze pół roku kursu językowego zaliczę ,inaczej to marnowanie pieniędzy,pozostaj± wyjazdy do kraju na rybki,trudno
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łowiłem na Elbe w Boizenburg ale najładniejsze szczupaki koło windy w Scharnebeck. Mnóstwo lat minęło, niestety przepisy mocno się zmieniły od tamtych czasów. Poszukaj jakiego¶ koła wędkarskiego ja korzystałem z koła w Lauenburg gdzie zaprosił mnie szef i przez rok mogłem łowić na
"polsk± kartę". Ciebie ta opcja już nie dotyczy ale do koła zapewne należ± i Polacy to Ci pomog±.
Z tego co pamiętam komercja też jest w okolicy. Na pewno z drugiej strony Hamburga jest sporo stawów karpiowych.
_________________
Łowię i zjadam ......
tomek42
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Feb 11, 2016
Posty: 8

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Lubtheen
PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj byłem w rathausie mojego miasta i już piszę co z kart±.przedstawiłem orginał mojej karty wędkarskiej do tego jej tłumaczenie przysięgłe na niemiecki,co ważne musi być tłumaczenie tłumacza który ma uprawnienia niemieckie na tłumaczenie tekstów z polskiego,dołożyłem do tego moje wykupione już na ten rok porozumienie polsko niemieckie ( do nabycia w siedzibie PZW po opłaceniu polskich składek,cena 110 PLN,jedno zdjęcie ,i za maksimum dwa tygodnie mam do odbioru niemieck± niebiesk± kartę wędkarsk±,nie żadn± go¶cinn± ,mogę sobie oczywi¶cie ,i zrobię to jak tylko się lepiej z językiem ogarnę,zrobić ponownie kurs i egzamin niemiecki ,co mam zapłacić ponadto i komu napisze jak już to odbiorę razem z dalszymi instrukcjami,te też dostanę przy odbiorze.Czyli jednak się da,trzeba tylko wiedzieć czego się od nich domagać,a na elbie na pewno połapię,do Boizenburga mam 25 km wesoly ,a na miejscowych rzeczkach i kanałach już w tamtym roku fajnie sobie połowiłem szczupaków i okoni
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To masz szczę¶cie, że w Twoim landzie honoruj± polsk± kartę wędkarsk±.
Badenia-Wirtembergia ma nas w dooopie i każe zdawać niemiecki egzamin.
Północne i wschodnie landy s± bardzie pro s±siadom ze wschodu nastawione,
południe jest bogatsze a kto bogatemu zabroni mieć własne zdanie ...

ps. Brandenburgia na czę¶ci wód w zeszłym roku honorowała opłaty wniesione w Polsce i vice versa co¶ na zasadzie porozumień międzyokręgowych w Polsce.
_________________
Łowię i zjadam ......
tomek42
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Feb 11, 2016
Posty: 8

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Lubtheen
PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 6:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak branderburgia i meklemburgia -verpomen,mam nawet takie pozwolenie,w tamtym roku tak łowiłem również,nie musiałem nawet nic dodatkowo wykupywać ,te landy zniosły nawet obowi±zek posiadania gast karty,dostępne s± w ten sposób wszystkie łowiska należ±ce do zwiazku,wiedziałem że bogate landy nie honoruj± naszych papierów w moim postanowiłem spróbować i się opłaciło
tomek42
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Feb 11, 2016
Posty: 8

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Lubtheen
PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jednak się nie udało,centrala nie uznała mojej karty wędkarskiej więc jesieni± czeka mnie kurs,łowić jednakowoż mogę tyle że na kartę go¶cia,minus ,cena,co 28 dni 30 euro plus opłata za cały rok w kwocie 250 euro,dużo nadgodzin mnie czeka żeby budżet domowy nie ucierpiał smutny ,ale cóż zrobić uwielbiam łowić to płacę.A tak na marginesie,ma kto¶ z Was może jakie¶ materiały do nauki albo namiary gdzie to można kupić,za dwa miesi±ce ruszam na kurs językowy więc chciałbym zacz±ć uczyć się do wędkarskiego już teraz,same nazwy ryb robi± wrażenie :?
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już wcze¶niej pisałem, napisz do @Karpiarza z forum.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
tomek42
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Feb 11, 2016
Posty: 8

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Lubtheen
PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałem,niestety nie Odpowiedział
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 69