Czy wiesz, że...
TOŁPYGA
Rekord Polski - 51,50 kg
Złoty medal - 20,00 kg
Srebrny medal - 15,00 kg
Br±zowy medal - 10,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 429
 Zalogowani 0
 Wszyscy 429

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(499616) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(499616) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(499616) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499616) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499616) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499616) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(499616) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499616) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(499616) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(499616) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2049
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2165
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2299
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2326
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Nowo¶ć na portalu.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Nowo¶ć na portalu.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 12:40 pm    Temat postu: Nowo¶ć na portalu. Odpowiedz z cytatem

W dziale rozmaito¶ci ukazał się nowy temat. Węzły wędkarskie .
Bardzo ciekawie zrobione - warto zobaczyć. Jest to autorstwo naszego kolegi Woytasa, nie mylić z Woytass :-) Obiecał, że będzie pracował nad następnymi. :-) Brawo Woytas!!
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super sprawa, wenzły na 6, sam bym lepiej tego nie zrobił... Brawo Woytas
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno skorzystam wesoly. Oby się sprawdziły nad wod± usmiech.
Kiano
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Dec 09, 2004
Posty: 52

Kraj: Norway
Miejscowość: Micropterus
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny pomysł z tymi węzłami.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:
Chciałbym żeby pojawiły sie tyż węzły, które maj± zastosowanie w wędkarstwie muchowym np. ł±czenie przyponu z link± muchow± itd. wink:


Nic trudnego. Wystarczy zrobić animację i przesłać na adres Redakcji. Na pewno zostanie umieszczona je¶li spełni założenia tych, które już s±.
bedmar58
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 20, 2004
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 9:11 pm    Temat postu: węzły Odpowiedz z cytatem

bardzo dobry pomysł z tymi węzłami, chciał bym zobaczyć węzły do plecionek bo będę na wiosnę prubował złowić karpia na kulki
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:
Dociu w tym rzecz, że nie znam zabardzo węzłów muchowych i chciałbym ażeby kto¶ kto się zna na tym przedstawił je wszystkim w nowym dziale.


Je¶li umiesz robić animacje gif to mogę Ci podesłać kilka nazw a może nawet i rysunków. Zrobisz animację, przy¶lesz i powiesi się ku ogólnej rado¶ci.
Ja nie wiem czy Wojtas zna te węzły, nie jestem pewny kto może mieć rysunki tych węzłów, w końcu nie wiem jaki plan i co na warsztacie ma Wojtas. Wiem natomist jedno - koncertu życzeń nie będzie. Trzeba Wojtasowi dać swobodę i wybór w pracy bo nikt inny tego nie zrobi.

Jak wszyscy trochę poczekamy to na pewno zbierze nam się taki zbiór animacji, że nie tylko grunciarz i spinningista ale i muszkarz będzie zadowolony.

Osobi¶cie cieszę się jak dziecko z każdego węzła, gdyż bardzo długo szukałem osoby, która ma czas, chęć i zdolno¶ci do takiej roboty. Teraz nie zmarnuję tego porozumienia poprzez narzucanie prac.

Mam nadzieję Salmo_Salar, że mnie rozumiesz i cał± t± sytuację. Poczekajmy trochę a na pewno wszyscy będziemy zadowoleni :-)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, ze wykonanie prezentacji robienia węzła - to kawał dobrej roboty. Jedynie w czym możecie pomóc Woytasowi ( tak tylko sobie myslę ), to odręcznie narysować znany Wam węzeł, rysunek wrzucić na skana i przesłać Woytasowi. Jaki¶ opis też by się przydał pod względem przydatno¶ci.
Simson
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 104

Kraj: Pl
Miejscowość: Staszów
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oferuję swoj± pomoc dla Woytasa przy projektowaniu animacji węzłów. Je¶li przydałbym się to potrzebuję nazwy programu z jakiego korzysta Woytas żeby wszystko zgrało się ze sob±. Mam teraz sporo wolnego czasu dlatego chcę pomóc. Animacja 3D jest spoko jeżeli chodzi o węzły bo mniej wtajemniczeni widz± krok po kroku co z czym się je, a i osobi¶cie na pewno czego¶ nowego się nauczę.
_________________
Na fali! Simson
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapitalna sprawa. Gratuluję pomysłu. A czy możliwe jest aby animacja odbywała się ciut wolniej? :-)
Thunder
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 29, 2004
Posty: 483

Kraj: Polska
Miejscowość: nysa
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no super pomysł, ja sobie sam zwolniłem za pomoc± programu imageready.

dla zainteresowanych ponizej daje link do węzła spinningowego, który jest baaaaardzo zwolniony


www.blog-wedkarze.prv.pl/wezel3.gif
_________________
Pozdrawiam
thunder
taurus
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 118

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznan
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strona zachodnia z najbardziej potrzebnymi węzłami http://www.marinews.com/
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taurus napisał:
Strona zachodnia z najbardziej potrzebnymi węzłami http://www.marinews.com/


Widzisz Taurus. Redakcja PW ma na celu zrobić wszechstronny portal dla wszystkich użytkowników czytaj±cych, mówi±cych i pisz±cych po Polsku. Nie będziemy odsyłać użytkowników na zagraniczne strony tylko stawiamy czoło problemowi. Dywersję proszę robić u siebie choć nie zauważyłem aby¶ zbywał użytkowników swojego portalu.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... Parę tygodni temu na WCWI przewaliła się dyskusja na temat obcojęzycznych linków, a teraz to samo tutaj. Wydaje mi się, że nie ma sensu wprowadzać sztucznych ograniczeń po to, aby leczyć czyje¶ kompleksy. Jak kto¶ nie zna języka angielskiego, to najwyżej nie skorzysta, a jak kto¶ zna - to skorzysta. Wypada jednak zaznaczyć podaj±c link, że tekst jest w obcym języku.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
Hmmm... Parę tygodni temu na WCWI przewaliła się dyskusja na temat obcojęzycznych linków, a teraz to samo tutaj. Wydaje mi się, że nie ma sensu wprowadzać sztucznych ograniczeń po to, aby leczyć czyje¶ kompleksy. Jak kto¶ nie zna języka angielskiego, to najwyżej nie skorzysta, a jak kto¶ zna - to skorzysta. Wypada jednak zaznaczyć podaj±c link, że tekst jest w obcym języku.


Hmmm....ostatnio nie mam czasu ¶ledzić nawet PW (ale to już za chwilę się zmieni wesoly ), a co dopiero dysputy na WCWI i to na dodatek o obcojęzycznych linkach. Tym bardziej nie rozumiem korelacji pomiędzy "wprowadzaniem sztucznych ograniczeń", a "leczeniem kompleksów"....czyzby chodziło o... ignorantia linqua nocet..., a może o Wieviele Sprache sprichst Du sooft mal bist Du Mensch.
Ta łacina to moje słowotwórstwo na kanwie iuris, za¶ niemiecki to J.W. von Goetche, a więc nikt kompleksów z tego tytułu leczyć nie musi.
Faktem jest natomiast, że Woytas odwalił kawał roboty, a inne osoby deklaruj± mu pomoc, a wszystko to dla uzytkowników PW. Je¶li więc kto¶ posiada Ľródła ciekawych węzłów może zaj±ć się pomoc± na rzecz Woytasa, a nie za¶ tylko do odsyłaniem do innych stron, co mi pachnie tezami pt. : w necie jest już wszystko :evil: , a więc po co to :evil:
Co za¶ do stron obcojęzycznych i ewentualnych kompleksów....to ja uważam, że ludzie inteligentni ich z pewno¶ci± nie maj±, niezależnie od znajomo¶ci lub nie języka angielskiego. Podej¶cie za¶ do sprawy w stylu mogłe¶ się k... uczyć angielskiego uważam po prostu za nietaktowne, lecz Tobie Esoxie go nie imputuję, gdyż do końca nie wiem jakie były Twoje Intencje wesoly
Kuba
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 23, 2002
Posty: 984


PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Podej¶cie za¶ do sprawy w stylu mogłe¶ się k... uczyć angielskiego uważam po prostu za nietaktowne....

Byc moze tak jest. Uzylem czegos takiego w wymowie odpowiadajac na bialo-czerwone oflagowanie sie pewnego dzentelmena na sasiednim wortalu (nick do wiadomosci redakcji :P ).
Ani Polska nie jest tylko dla Polaków, ani strony w jezyku angielskim dla Brytoli. Proponuje zamknac temat, przynajmniej dla mnie jest juz zamkniety EOT.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Podej¶cie za¶ do sprawy w stylu mogłe¶ się k... uczyć angielskiego uważam po prostu za nietaktowne, lecz Tobie Esoxie go nie imputuję, gdyż do końca nie wiem jakie były Twoje Intencje wesoly


To dobrze, że nie imputujesz, bo nic takiego nie powiedziałem. Jednakowoż chore by było dla mnie zakazywanie podawania zagranicznego linku, bo czyja¶ delikatna psychika może ucierpieć z powodu nieznajomo¶ci tego czy innego języka. Moim zdaniem każdy ma prawo podać link zagraniczny, nawet do stron w narzeczu suahili, byle był uprzejmy o tym fakcie uprzedzić. Jeżeli będę potrafił, to skorzystam, jeżeli nie - to poproszę o tłumaczenie, b±dĽ znajdę sobie inne zajęcie.

O tym, jakie były intencje Taurusa, mam swoje zdanie, ale nie chcę na ten temat publicznie dyskutować. Ot - zachował się w charakterystyczny dla siebie sposób.
taurus
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 118

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznan
PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:
taurus napisał:
Strona zachodnia z najbardziej potrzebnymi węzłami http://www.marinews.com/


Widzisz Taurus. Redakcja PW ma na celu zrobić wszechstronny portal dla wszystkich użytkowników czytaj±cych, mówi±cych i pisz±cych po Polsku. Nie będziemy odsyłać użytkowników na zagraniczne strony tylko stawiamy czoło problemowi. Dywersję proszę robić u siebie choć nie zauważyłem aby¶ zbywał użytkowników swojego portalu.


Dziękuję bardzo za stosown± uwagę. Linka podałem nie zło¶liwie tylko jako pomoc. I nie musisz mi robić uwag z tego powodu. Dziękuję za wskazanie mi mojego miejsca. Już odchodzę według twojej woli.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li chcesz pomóc to KLIK . Człowiek ma problem z węzłem i czeka. Ja nie pomogę bo nie mam o tym zielonego pojęcia i wymiękam.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuba napisał:
Czez napisał:
Podej¶cie za¶ do sprawy w stylu mogłe¶ się k... uczyć angielskiego uważam po prostu za nietaktowne....

Byc moze tak jest. Uzylem czegos takiego w wymowie odpowiadajac na bialo-czerwone oflagowanie sie pewnego dzentelmena na sasiednim wortalu (nick do wiadomosci redakcji :P ).
Ani Polska nie jest tylko dla Polaków, ani strony w jezyku angielskim dla Brytoli. Proponuje zamknac temat, przynajmniej dla mnie jest juz zamkniety EOT.

Kompletnie nie wiem o czym piszesz, choć zachowujesz się jak nożyce leżace na stole, w który uderzyłem pię¶ci±. Powiem więcej, zupełnie nie interesuje mnie co komu odpisałe¶ na s±siednim wortalu wesoly Odnosiłem się tylko do odpowiedzi Esoxa.
Co za¶ do nacji nie znaj±cych języków obcych to z moich do¶wiadczeń wynika, że brak znajomo¶ci języków obcych jest cech± charakterystyczn± dla Węgrów (pomijam prymitywny "turystyczny" niemiecki) i ......poddanych królowej Elki (tej co to taka brzydka jest ) wesoly
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I Hiszpanie... Pamiętam jak wszedłem do eleganckiej restauracji w centrum Madrytu, zasiadłem wygodnie i grzecznie zagaduję kelnera "May I have a cup of tea?" (czyli co¶ w stylu "poproszę herbatę"). A on (podobnie jak wielu innych w Madrycie) na to "no ingles senior, no ingles"... Cóż było robić - poprosiłem "coca-cola" - jak się okazało słowo już uniwersalne we wszystkich językach. A do tego jedyne co znałem po hiszpańsku z dań obiadowych - paella di marisco, czy jako¶ tak. usmiech Zreszt± z tymi językami różnie bywa. Kiedy¶ pisałem, jak w Szwecji jaki¶ jegomo¶ć przy kasie zagadał do nas "hundred h u j ty h u j". Okazało się, że to "h u j ty h u j" oznaczało końcówkę rachunku - bodajże 77...
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esio!!! Masz szczescie ze Ci Holender" dzien dobry" nie powiedzial wesoly Caly dzien w plecy wesoly A co dotyczy "obcych linkow"....to zgadzam sie ze nalezy im sie chociaz przygladnac.Zawsze cos z tego mozna zrozumiec jesli rzeczywiscie interesuje nas zagadnienie.(Nawet jak obrazkow i zdjec nie ma)Jezeli mamy ochote na poznawanie to poznamy!!! wesoly
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tia... języki trza znać, przynajmniej migowy. ;) Skoro zapodawane s± przygody więc wspomnę o swojej, jak bł±dz±c w okolicach Florencji w zupełnych ciemno¶ciach kieruj±c się na ¶wiatła zabudowań wjechałem na podwórko posesji w niewielkiej miejscowo¶ci Valdarno, gdzie akurat odbywało się... wesele. Brak słów na opisanie żywiołowo¶ci Włochów, ale wielce byłem zdziwiony jak obecni po zrozumieniu mnie gdzie chcę jechać wskazali mi drogę... jak to się mówi „każdy w inn± stronę wesoly”.
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... Studenci pracuj±cy w Holandii przy tych cholernych, napasionych chemi± kwiatach z lubo¶ci± mówili dzień dobry Holendrom po ichniemu. Powiedzmy, że co¶ o tym wiem... wink: lol
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Barcelonie chciałem zaparkować niedaleko słynnej Sangrada Famillia,
stoi znak zakazu parkowania i pełno samochodów parkuje 8O :?
Zobaczyłem młod± dziewczynę i zapytałem po angielsku jak to jest z tym
zakazem.
Odpowiedziała z odraz± po angielsku:
-"This is Spain-mister-Spain,habla uested espaniol!!! 8O
A po hiszpańsku to ja akurat tylko to rozumiem+liczyć do trzech+kl±ć 8)
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha!!! Hombre que passa!!! Dziewuche do auta i dalej....na ryby
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I popatrz Esio!!! oni sie jeszcze po tych wszystkich powitaniach jeszcze trzymaja lol
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robert67 napisał:
Sacha!!! Hombre que passa!!! Dziewuche do auta i dalej....na ryby

A dziękuję,jako¶ idzie wesoly Jedna siedziała w aucie wesoly
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol I juz wiem ze czasu nie marnowales lol A wezly sie w koncu rozwiazuja same lol
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li chodzi o Hiszpanów to fakt...cieniutko u nich z językami obcymi, bo faktycznie wychodz± z takiego założenia jak dziewczyna poznana przez Sachę. Ale Węgrzy ich przebijaj± wesoly I to nie ulega zmianom od 20 lat. W zeszłym roku w Budapeszcie była moja koleżanka i usiłowała dogadywać się po francusku i angielsku...bez rezultatu. Na dodatek w języku węgierskim tylko sporadycznie występuj± słowa o charakterze "międzynarodowym" takie jak np. restauracja. Przykłady : etterem, csarda, szorozo, borozo...czyli to co tygrysy lubi± najbardziej 8) restauracja, gospoda, piwiarnia, winiarnia... Jak zajrzycie w kartę dań w węgierskiej knajpie to zrozumiecie tylko słowo gyulasz, które bynajmniej nie oznacza gulaszu. Ja zanim się nauczyłem poszczególnych nazw to brałem kelnerkę za rękę i prowadziłem do stolika przy którym kto¶ konsumował jakie¶ apetycznie wygl±daj±ce danie i pokazywałem na migi, że chcę to samo. Raz zaryzykowałem i po prostu wskazałem w karcie dań jak±¶ nazwę no i.... dostałem płat smażonej na głebokim tłuszczu słoniny, obficie posypany papryk± i z dodatkiem sosu czosnkowego...smaczne było, ale nie o to mi chodziło wesoly Jeżeli dodać do tego, że poza węgierskim (wyj±tek - niemiecki, ale w Budapeszcie lub nad Balatonem) nie dogadasz się tam w żadnym innym języku...to masz czysty survival 8)
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 2003 jad±c przez jakies węgierskie miasteczko zatrzymała mnie ichnia
policja za szybko¶ć smutny Faktem że było 50 a robiłem prawie x2 :oops: ale póĽniejsza próba wręczenia mi mandatu to był cyrk,go¶ć do mnie po
węgiersku,ja do niego po angielsku i żaden drugiego nie rozumie 8)
Że jechałem 91km/h to mi napisał na odwrocie bloczku mandatowego
i napisał też 200-no to mu chciałem dać 200 forintów 8) (żadne pieniadze)
ale okazało się że to jest 200E :placz Rozmowa wink: 8) trwała chyba z 10-15 minut i ze względu na pewne okoliczno¶ci nie zapłaciłem wesoly 8)
klon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2003
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Piastów
PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Jeżeli dodać do tego, że poza węgierskim (wyj±tek - niemiecki, ale w Budapeszcie lub nad Balatonem) nie dogadasz się tam w żadnym innym języku...to masz czysty survival 8)

O przepraszam kiedy¶ mi się udało po rosyjsku usmiech. A generalnie o wiele lepiej się dogadać w obcym języku po spożyciu. Sam byłem ¶wiadkiem jak mój kolega rozmawiał z 3 Węgrami prze 1,5h po węgiersku :P
_________________
S± tacy co ryby łowi± i tacy co tylko wodę m±c±.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klon napisał:
Czez napisał:
Jeżeli dodać do tego, że poza węgierskim (wyj±tek - niemiecki, ale w Budapeszcie lub nad Balatonem) nie dogadasz się tam w żadnym innym języku...to masz czysty survival 8)

O przepraszam kiedy¶ mi się udało po rosyjsku usmiech. A generalnie o wiele lepiej się dogadać w obcym języku po spożyciu. Sam byłem ¶wiadkiem jak mój kolega rozmawiał z 3 Węgrami prze 1,5h po węgiersku :P

Co racja to racja...po 0,5 l palinki poprawionej kilkoma kufelkami borsodi, czułem, że mogę z Chińczykami po chińsku rozmawiać i to na każdy temat 8)
Ale z tym rosyjskim to musiałe¶ mieć duuuużo szczęscia. Miło¶ć jak± darz± Węgrzy Rosjan jest powszechnie znana wesoly Ja jesli usiłowałem (bez skutku) porozumieć się w jęz. Puszkina z Węgrami, zaczynałem od sakramentalnego I am "LendĽiel" wesoly
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem zabawn± przygodę językow± we Włoszech. Jakie¶ 15 lat temu włóczyli¶my się po mniejszych miasteczkach i zapragnęli¶my dotrzeć do pizzerii. Zasięgamy języka w aptece. Pani pokazuje na migi, że po angielsku nie umie i prosi na pomoc pana aptekarza. Pan aptekarz przychodzi po dłuższej chwili i zaczyna tłumaczyć. Nie używa ani jednego angielskiego słowa, cały czas mówi po włosku, pomagaj±c sobie obfit± gestykulacj±. Ale my i tak rozumiemy: najpierw ma być "lago" (jezioro), potem jaka¶ duża "kuurwa" (czyli zakręt, proszę tego nie cenzurować), a potem już pizzeria. I trafili¶my, i zjedli¶my, i do dzi¶ wspominamy tę duż± k...
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam przyjaciól którzy od kilku lat urzęduj± w naszej placówce w Ljublianie
i na zakupy jeżdż± do Włoch gdzie byli ¶wiadkami zakupów przez pewn± Polkę.Pani trochę po 50,tleniona,utapirowana blondyna,w typie przekupki
mówiła do podniesionym głosem do ekspedientki w Trie¶cie:
"Przecież mówię gło¶no i wyraĽnie po polsku-podaj mi tę różow± bluzkę" :oops: lol A Włoszka pomimo tego że pani powtarzało to jeszcze 2x nic nie zrozumiała 8) lol
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 12:08 pm    Temat postu: Pochwała Odpowiedz z cytatem

Dałem się wci±gn±ć w boczny nurt dyskusji o węzłach i dopiero teraz obejrzałem tę nowo¶ć na portalu: instrukcję wi±zania węzłów wędkarskich.
Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Produkt jest bardzo dobrej jako¶ci. Animacje pozwol± nawet osobie niezbyt uzdolnionej do wi±zania poradzić sobie z węzłem. Naprawdę robota wykonana perfekcyjnie.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Sty 30, 2005 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że zobaczyli¶cie następne przykłady węzłów. Woytas nie próżnuje ku naszej uciesze. Jestem pod wielkim wrażeniem takiej lekcji wizualnej. Mam tylko nadzieję, że wszyscy pocz±tkuj±cy chętnie bed± tam zagl±dali. Przypominam - Rozmaito¶ci - węzły wędkarskie :-)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 132