Czy wiesz, że...
Od 01.01.2005 roku obwody rybackie na rzekach oddane s± w użytkowanie osobom fizycznym i prawnym, wyłonionym w drodze konkursu.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 454
 Zalogowani 0
 Wszyscy 454

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(499684) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(499684) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(499684) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499684) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499684) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499684) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(499684) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499684) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(499684) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(499684) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2050
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2165
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2299
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2326
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Gdzie na majowy zlot?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Zloty i biesiady
Gdzie na majowy zlot?
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Lut 12, 2005 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robert67 napisał:
"Znowuscie" ten zlot tak daleko zrobili,a mnie sie tak marzylo,nad pomorskie rzeki i jeziora.
Hmm!Poczekam,moze sie doczekam.:-))


My¶lę, że znacznie większy wpływ na wybór miejsca zlotu ma się bior±c udział w głosowaniu. wink:

Chociaż tym razem faktycznie trudno było liczyć na inn± opcję. :roll:
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Lut 12, 2005 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Lista uzupełniona


Mistrzu Ceremonii - czy w zwi±zku z tym, że jest 20 wpisów, lista jest już zamknięta, czy też jest jaka¶ opcja rezerwowa?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Lut 12, 2005 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lista nie jest zamknięta. Listę zamkniemy, jak podliczymy wpłaty zaliczkowe.

Tak jak sobie zarzyczyli userzy, konto podamy po oględzinach miejsca. Teraz podczas tego weekendu, Siudak ma zobaczyć miejsce. Poczekajmy więc co napisze w poniedziałek. Jak będzie wszystko ok - wstawię konto na zaliczki.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Lut 12, 2005 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli co? Pierwsze 20 osób, które się zgłosiło i wpłaciło - jedzie?
Siudak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 264

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdynia
PostWysłany: Nie Lut 13, 2005 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na zwiadzie!

U Pana Ptaszyńskiego jest tak jak pisał Oldi 20miejsc z czego 14 w oddzielnym domku. ładnie wykończone pokoje, każdy z łazienk±. Duża stołówka. kilka telewizorów można więc obejrzeć prognozę pogody :-) Do rzeki jest około 300m.
Niestety można tylko rezerwować pokoje z wyżywieniem. Cena 60zł.
Na terenie posesji jest miejsce na samochody. Na ognisko też jest ładny kawałek trawki. Drewno mamy mieć zapewnione.
Istnieje możliwo¶ć zamówienia prosiaka, ale to dodatkowe koszty.
Jeżeli kto¶ będzie planować ranny wypad na ryby można zamówić wcze¶niej prowiant i nie trzeba wracać na ¶niadanie.
Niestety nie można rozbijać namiotów na terenie tej posesji, ten pan nie ma pozwolenia na camping.

Jeżeli komu¶ nie odpowiada cena i warunki u pana Ptaszyńskiego jest mozliwosć zakwaterowania u Pani Marii Ostrowskiej ( telefon podam póĽniej) do rzeki niecałe 100 metrów.
Pokoje z łazienkami. miejsc 6.
cena 55zł z wyżywieniem. 25zł bez. Można rozbić namiot cena 10zł za osobę.
Jeżeli będzie więcej chętnych można zamówić jeszcze miejsca u sasiadki tam też kilka miejsc a ona ma już działkę s±siaduj±c± bezpo¶rednio z rzek±.
Więc jak widzicie s± jeszcze opcje dla niezedcydowanych.
Wszystkie te posesje s± oddalone o 200 metrów od agro pana Ptaszyńskiego. Czyli w zasi±gu rzutu beretem.

Ja razem z Matysem rezygnujemy z zakwaterowania, ale na zlocie będziemy.
_________________
Pozdrawiam
Siudak
riki
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 2

Kraj: Polska
Miejscowość: ostrołęka
PostWysłany: Nie Lut 13, 2005 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li tylko będe mógł to przyjeżdzam okolica jest piękna a ryby zobaczymy?
matys
Łowca Brzany


Dołączył: Jan 27, 2005
Posty: 33

Kraj: Polska
Miejscowość: Łomża
PostWysłany: Nie Lut 13, 2005 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla chętnych podaje nr telefonu do Pani Marii Ostrowskiej. 086 2196388
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Nie Lut 13, 2005 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygl±da na to że ja będę u p.Ostrowskiej a to ze względu na to że nie
jadę sam,już z t± pani± rozmawiałem.Teraz jeszcze wyszło że muszę jamniora ze sob± zabrać.Czyli u p.Ptaszyńskiego jedno miejsce jest wolne.Mam nadzieję że jeszcze kilka osób do maja się namy¶li.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lut 13, 2005 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamknales mnie Esio i slusznie ,nie powinno sie wypowiadac po zamknietych kwestiach lol Przyznaj jednak ze przy takiej wiekszosci jaka stanowicie(z centralnej i okolic Polski)male sa szanse na przeforsowanie innych opcji lol .Pomijam tu istote znajomosci terenow i komfort zorganizowania sie w gronie znjomych lol Niczyja to wina lol Nastepnym razem postaram sie "wypyszczyc" na temat urokow woj.pomorskiego lol Wcale nie znaczy to ze bede mial okazje byc z Wami bo i teraz gdyby sprawy ukladaly sie pomyslnie kwestia km. nie odgrywala by zadnej roli.No coz pewnie kiedys sie zlozy lol Zycze zatem by zlot udal sie jak zawsze i relacje z niego byly jak najszybciej lol .Pozdrowienia.Robert.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Lut 14, 2005 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy przeczytali o zwiadzie Siudaka i Matysa. Jak widzicie - miejsce jest takie, jak mówił mi pan Kazimierz. Jest spraw± oczywist±, że na zlot szuka się miejsc o większej ilo¶ci tapczanów i propozycje 6 osobowych kwater nie wchodz± w rachubę.
Nikomu też nie muszę pisać, że w budynku całkowicie nie zajętym przez jedn± grupę, atmosfera nie jest taka dobra. Opcja doskoku na inne kwatery ma uzasadnienie wtedy, gdy nasz lokal jest już w komlecie. Co jednak już mamy ? Riki, który się zapisał na kwaterę ( 20 osobow± ) pisze, ze jak będzie miał czas to przyjedzie. Mogę rozumieć, że zaliczki nie przesle. Mamy już zajętych 19 miejsc na 20. Siudak już zdecydował się na odł±czenie z grupy wraz z Matysem - mamy zatem już 17 miejsc zarezerwowanych na 20 wolnych.
Ci±gle słyszę pretensje o ilo¶ć miejsc. Miało być 30 a jest 20. Tymczasem ciężko będzie nam zarezerwować tych 20 miejsc. W czym jest problem? Za drogo?? U nas 60 zł a u s±siadki 55 zł ( tyle, że ona nie ma 20 miejsc ).
Za daleko?? Przecież to zaledwie 200 m różnicy.
Je¶li zatem mamy w jednym domu 14 miejsc a w drugim 6 na tej samej posesji, to dla tych, którzy nie chc± mieszkać w ( może zbyt gło¶no rozbawionym) domu 14 osobowym, mog± skorzystać z budynku gdzie miesci sie 6 miejsc. Piesek? Czy rozmawiali¶cie z wła¶cicielem na ten temat?

Atrakcje pobytowe na zlocie s± już z leksza ustalone ( chociażby wspólne ognisko z kiełbas± i prosiaczkiem ). Gospodarz obiektu, będzie nam to wszystko oranizował. Owszem dla swoich go¶ci. Co będzie z tymi zza płotu?

Wstawiam nr konta zaliczkowego. Do 19 lutego proszę zainteresowanych o przesłanie pieniędzy. Je¶li okaże się, że ilo¶ć wpłat będzie zbyt mała, będziemy musieli zrezygnować z Wizny. Nikt nam głowy nie urwie, a Ci którzy chc± pojechać na kwatery paroosobowe, będ± mogli to zrobić.

50102055581111125699900183
PKO BP S.A. - Inteligo
Marta G±siorkiewicz

Koniecznie zapiszcie swój adres z nickiem oraz dopiskiem ZLOT
Kwota zaliczki 60 zł
superjurek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 19, 2004
Posty: 203

Kraj: Norway
PostWysłany: Pon Lut 14, 2005 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kase X 2 wysylam. Jesli sa problemy z iloscia kandydatow na zlot to zrobmy go dla 14u osob, ale takich, ktorym naprawde zalezy na nim.
_________________
superjurek - wędkarstwo moja pasja
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Lut 14, 2005 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li zatem mamy w jednym domu 14 miejsc a w drugim 6 na tej samej posesji, to dla tych, którzy nie chc± mieszkać w ( może zbyt gło¶no rozbawionym) domu 14 osobowym, mog± skorzystać z budynku gdzie miesci sie 6 miejsc. Piesek? Czy rozmawiali¶cie z wła¶cicielem na ten temat?

Atrakcje pobytowe na zlocie s± już z leksza ustalone ( chociażby wspólne ognisko z kiełbas± i prosiaczkiem ). Gospodarz obiektu, będzie nam to wszystko oranizował. Owszem dla swoich go¶ci. Co będzie z tymi zza płotu?
Ja jeszcze nie wiem jaka będzie decyzja z tego powodu że nie jadę sam
a jest jeszcze zależno¶ć o której pisałem pod artykułem Esoxa o Kalejtach dlatego też nie bardzo chcę blokować miejsce komu¶ kto będzie
zdecydowany na 100% chociaż widzę że miejsc zostanie smutny Je¶li chodzi o psa to p.Ostrowska nie ma nic przeciwko temu.
Je¶li za¶ gospodarz nie wpu¶ci tych zza płota na ognisko przecież jestem na tyle dorosły że raczej się nie popłaczę i sznytów z rozpaczy też sobie nie narobię.Je¶li za¶ chodzi o cenę to mnie różnicy specjalnie nie robi czy to jest 55 czy 60 czy 70.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 14, 2005 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Atrakcje pobytowe na zlocie s± już z leksza ustalone ( chociażby wspólne ognisko z kiełbas± i prosiaczkiem ). Gospodarz obiektu, będzie nam to wszystko oranizował. Owszem dla swoich go¶ci. Co będzie z tymi zza płotu?


Oldi - za ognisko i atrakcje każdy wnosi oddzieln± opłatę, więc nikt tu łaski nie robi, czy wpu¶ci go¶ci z drugiej kwatery, czy nie. Generalnie popieram ideę zgromadzenia się w jednej kwaterze, ale widzę na to 10 innych, bardziej rozs±dnych argumentów niż to, że gospodarz nie wpu¶ci kogo¶ na ognisko. Wolałbym, żeby co¶ takiego nie miało miejsca, więc omów to proszę z góry, żeby potem zatargów nie było.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj co¶ Ľle mnię zrozumieli¶cie. Jest spraw± oczywist±, że gospodarz wpu¶ci wszystkich zlotowiczów. Nie wiem dlaczego, ale kr±ży ci±gle doodoła wizja fatal gospodarza obiektu. Zapomnijcie o takim fakcie.
Panowie. Fakt, że kto¶ prowadzi jak±¶ działalno¶ć, musi dbać o swoje a nie innych interesy. Chociaż on o tym nie mówi, to ja doskonale o tym wiem i nie chcę, aby¶my byli postrzegani jak kto¶ z kosmosu.
Ustalmy jedn± rzecz i trzymajmy się tego.
1 - Ilo¶ć zlotowiczów - 20 sztuk.
- Bez kompletu u pana Kazimierza ( czesc zlotowiczów mieszka u konkurencji ) - dla mnie ( estetycznie sprawę rozstrzygaj±ć ), darmowe usługi na rzecz obcych go¶ci s± wykorzystywaniem go¶cinno¶ci ( nie chodzi tutaj o koszty dodatkowe za prosiaka, ale czas na organizację przedsięwzięcia, udostępnienie prywatnego stawu na imprezę ogniskow± itp sprawy ).
- Brak warunków na zakwaterowanie. Tutaj mamy osobny budynek na zakwaterowanie zlotowiczów ( 6 miejsc noclegowych ). Proszę o podanie mi innej ważnej przyczyny a sprawę omówię z gospodarzem.

2 - Ponad komplet ( więcej niż 20 sztuk ) - tutaj sprawa jest omówiona i pan Kazimierz wszystkich innych, którzy musieli zakwaterować się w innych miejscach ( nawet zaoferował się załatwić te miejsca ), będzie traktował jako swoich go¶ci z wszystkimi prawami uczestnictwa w zlocie. Pisałem o tym na pocz±tku, zaraz po rozmowie telefonicznej. Wtedy do głowy mi nie przyszło, że kto¶ będzie chciał oddzielić się od grupy mimo wystarczaj±cej ilo¶ci miejsc na zakwaterowanie.

Teraz wyja¶niam sprawy zaliczkowe. Jest spraw± oczywist±, że zaliczkowanie, to nie jest jednoznaczne, że kto¶, który nie będzie na zlocie będzie musiał pokryć cało¶ć imprezy. Już słyszałem o takiej rozmowie. Zalicza, to tylko pokrycie strat na tak± ewentualno¶ć. Kto zapłaci zaliczkę a nie będzie mógł pojechać, po prostu j± straci. Koszt takiej rezerwacji to w naszym przypadku 60 zł. Ten, który pojedzie, będzie jedynie dopłacał resztę kosztów imprezy - w naszym przypadku 120 zł.
Nie znamy jedynie dodatkowej opłaty za imprezę z prosiaczkiem ( koszt prosiaczka ) i tylko dlatego sprawę zostawmy do rozstrzygnięcia w pierwszej godzinie naszego zlotu. Gospodarz już bedzie znał aktualne ceny i w razie potrzeby, będzie przygotowany na zorganizowanie nam tej imprezy.
Nie znamy jeszcze kosztów połowu ( licencja ) na rzece Narew. Ale jak mnię informował Sacha, nie powinni¶my zbytnio się tym martwić.
Jak pisałem na pocz±tku, sprawa łodzi jest też bardzo kiepska. Podobno s± jakie¶ łodzie do wynajęcia u różnych gospodarzy, ale ani cen ani ilo¶ci ich, nie jestem Wam w stanie okre¶lić. Zwiad też nic nam nie wniósł w tej sprawie.
Bacznie będę ¶ledził dyskusje na ten temat i obiecuję reagować na wszystkie problemy. Na razie tylko Superjurek zgłosił przesyłkę zaliczkow±, która bedzie jednak szła dłuzej ( droga okrężna z Norwegii ) o czym mnie już poinformował.
Informujcie mnie o wpłatach zaliczkowych. Z góry dziękuję.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno wyja¶nienie. Lista nadal nie jest zamknieta. Każdy kto chce pojechać, niech wpisuje sie na listę i wysyła zaliczkę.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Nie znamy jedynie dodatkowej opłaty za imprezę z prosiaczkiem ( koszt prosiaczka ) i tylko dlatego sprawę zostawmy do rozstrzygnięcia w pierwszej godzinie naszego zlotu. Gospodarz już bedzie znał aktualne ceny i w razie potrzeby, będzie przygotowany na zorganizowanie nam tej imprezy.


Wolałbym, żeby¶my zdecydowali wcze¶niej - umawiali¶my się, że gospodarz poda nam cenę. O ile się orientuję, skoki cen żywca nie s± tak wielkie, aby nie można było z błędem kilku procent okre¶lić przybliżonej ceny. Skoro planujemy imprezę i wydatki - to dlaczego gospodarz od 2 tygodni wzbrania się z podaniem ceny za ¶winiaka? W takiej sytuacji może zachodzić podejrzenie, że robi to po to, aby¶my nie mogli sobie tych cen sprawdzić/porównać. Bardzo nalegam na podanie tych cen. Wtedy sobie na spokojnie zdecydujemy przed zlotem, czy "stać" nas na prosiaka, czy też robimy wariant kiełbaskowy.

old_rysiu napisał:
darmowe usługi na rzecz obcych go¶ci s± wykorzystywaniem go¶cinno¶ci ( nie chodzi tutaj o koszty dodatkowe za prosiaka, ale czas na organizację przedsięwzięcia, udostępnienie prywatnego stawu na imprezę ogniskow± itp sprawy ).


Moim zdaniem nie do końca masz rację. My nie jedziemy tam w go¶ci - jedziemy tam zapłacić i skorzystać z okre¶lonej usługi. My¶lę, że jeżeli rzecz dotyczyć będzie 2 czy 3 osób "z zewn±trz", to rozs±dny gospodarz bez problemu wpisze sobie ten wysiłek w koszt pozyskania takiej grupy klientów i nie będzie robił problemu. Zreszt± wszystko jest do dogadania. Przecież dla tych kilku osób z zewn±trz może ustalić na przykład jak±¶ symboliczn± opłatę za drewno i znój. Trzeba tylko porozmawiać o problemach i nie czekać na ostatni± chwilę. Nie zmienia to faktu, że popieram ideę nocowania w jednej kwaterze, na miarę możliwo¶ci!

old_rysiu napisał:
Nie wiem dlaczego, ale kr±ży ci±gle doodoła wizja fatal gospodarza obiektu.


Też nie mam pojęcia, ale mogę się domy¶lać, że jak kto¶ najpierw mówi, że ma 30 miejsc, a potem się okazuje, że jest ich o 1/3 mniej - to może nie wzbudzać zaufania. Podobnie jak kto¶, kto przez dwa tygodnie nie potrafi podać, ile będzie kosztował prosiak z ogniska.

old_rysiu napisał:
Jak pisałem na pocz±tku, sprawa łodzi jest też bardzo kiepska. Podobno s± jakie¶ łodzie do wynajęcia u różnych gospodarzy, ale ani cen ani ilo¶ci ich, nie jestem Wam w stanie okre¶lić. Zwiad też nic nam nie wniósł w tej sprawie.


Czego¶ tu nie rozumiem - a gospodarz nie może się o to dla nas dowiedzieć i załatwić jednej-dwóch łodzi? Oldi - przecież czasy się zmieniły! To nie gospodarz nam robi łaskę, że nas przyjmie na zlot!

old_rysiu napisał:
Nie znamy jeszcze kosztów połowu ( licencja ) na rzece Narew. Ale jak mnię informował Sacha, nie powinni¶my zbytnio się tym martwić.


Tu akurat pro¶ba do Saszy. Byłbym głęboko zobowi±zany, gdyby pan Godula, czy jak mu tam, zechciał nam jako¶ przybliżyć te ceny, żeby nie okazało się, że po zmianie dzierżawcy ceny skoczyły na poziom łowisk specjalnych. Ja wiem, że były zapewnienia, że ceny nie będ± wygórowane, ale takie same zapewnienia składał niejaki pan Wilk. Nie to żebym był przeciwny mechanizmowi wolnego rynku - ale wolałbym, aby zlotowicze znali ceny wcze¶niej, niż w dniu zakupu licencji. Sacha - Ty lubisz takie rozmowy - je¶li możesz zapytaj dzierżawcę co nam może zaoferować, jako zorganizowanej grupie.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajcie mi czas do końca miesi±ca,p.Godula będzie w W-wie w tym miesi±cu podpisywał umowę z RZGW na dzierżawę Narwi i mam obiecane że tego dnia razem z wędkarzami którzy z nim współpracuj± spotkamy się w W-wie.
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶nie wysłałem przelew na 420 zł zaliczki za "grupę jastrzębsk± " i tak to reprezentować j± będ± (kolejno¶ć przypadkowa)wesoly :
Darek + Urszula (funkcja - żona) + Klaudia (córka, spławikowiec ech...)
Tyton
Bedmar58
Lucek
LOBUZ
Postaramy się przyci±gn±ć łódkę oraz dobre humory wesoly
Skoro Oldi stwierdził, że lista jest otwarta to ni jak nie mogłem wymówić się swoim dziewczyn±, więc jadę z całym dobytkiem lol
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uaktualniam listę:
Esox - (1) V
Jacek - (1)
Tyton - (1) V
Bedmar58 - (1) V
Lucek - (1) V
Darek - (3) V
Superjurek - (2) V
LOBUZ - (1) V
Riki - (1) V
Zamker - (1) V
Jjjan - (3) V
Wykrzyknik - (2) V
Czez - (1)
Old_rysiu - (1)

V - zaliczka wpłacona

Razem mamy 20 miejsc.

Można jeszcze się dopisywać, teraz razem z wysłan± zaliczk±.

50102055581111125699900183
PKO BP S.A. - Inteligo
Marta G±siorkiewicz

Koniecznie zapiszcie swój adres z nickiem oraz dopiskiem ZLOT
Kwota zaliczki 60 zł


Zaliczki aktualizuje Esox - stan na 18.02.2005.


Ostatnio zmieniony przez old_rysiu dnia Sro Lut 16, 2005 9:17 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶nie dostałem telefon od pana Kazimierza.
Ceny prosiaczków gotowych do spożycia - około 20-25 kg bez kaszy, wynosi na dzień dzisiejszy około 500 zł.
Co do łodzi - pan Kazimierz obiecał załatwić jakie¶ dwie pychówki. Ceny za łodzie podobno s± niewielkie. Będzie je znał, jak pogada z wła¶cicielami - telefon dostanę z informacj±.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile tych prosiaczków za te 500zł? Bo jak jeden to kilo mięsa sporo... to waga przed pieczeniem czy po?
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

500 zł za takiego prosiaka to normalna, uczciwa cena. Tylko dlaczego bez kaszy? Gryka nie obrodziła? wink:

Serio mówi±c - trzeba się teraz zastanowić. Takie prosię to atrakcja ogromna, ale koszt musi się sensownie rozłożyć. Bezpiecznie możemy przyj±c 25 zł na osobę. Może krótki sondaż - kto za prosiakiem, a kto woli kiełbaskę i pół litra w tej cenie? wink:
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:

Ceny prosiaczków gotowych do spożycia - około 20-25 kg bez kaszy, wynosi na dzień dzisiejszy około 500 zł..

Po mojemu to drogo po 20 -25 zł za kilogram to szynka tyle kosztuje i jeszcze w dodatku bez kaszy :oops:
_________________
Łowię i zjadam ......
taurus
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 118

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznan
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="old_rysiu"]Wła¶nie dostałem telefon od pana Kazimierza.
Ceny prosiaczków gotowych do spożycia - około 20-25 kg bez kaszy, wynosi na dzień dzisiejszy około 500 zł.
Co do łodzi - pan Kazimierz obiecał załatwić jakie¶ dwie pychówki. Ceny za łodzie podobno s± niewielkie. Będzie je znał, jak pogada z wła¶cicielami - telefon dostanę z informacj±.[/quote]

Oldi 500 zł to kosztuje 100kg ¶winia wraz z wyrobami ;) Cos go¶ciu robi was w wała. Cena żywca wieprzowego na dzień dzisiejszy to 3,60 - 3,80 zł za kg.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 1:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taurus - ten go¶ć nie jest takim filantropem jak Ty, żeby ¶winię za darmo podrzucać na zamówienie. Jeżeli s±dzisz, że wystarczy kupić knurka od rolnika i nadziać na patyk, żeby mieć pieczone prosię to jeste¶ w błędzie. Kto¶ musi tego ¶winiaka wypatroszyć, odpowiednio zabejcować, piec fachowo nad żarem najmniej 4 godziny, dostarczyć na czas w okre¶lone miejsce. Cena 400-500 zł - to jest normalna cena za prosiaka w tym regionie i bardzo mnie zdziwisz (choć będę wdzięczny), jak znajdziesz dużo tańszego z dowozem. Zanim się głos zabierze, to warto rozpoznać realia cenowe. To trochę tak, jakby¶ się zżymał na cenę 200 zł za wędkę węglow±, bo za 200 zł to masz tonę węgla... idea: 8)
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Esox]. To trochę tak, jakby¶ się zżymał na cenę 200 zł za wędkę węglow±, bo za 200 zł to masz tonę węgla... idea: 8)[/quote]
Tona węgla kosztuje ponad 500.
jacek_dsw
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 02, 2002
Posty: 1286

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy bym się nie spodziewał że może być taki problem z ¶wini± 8O . Wzasadzie to nie wiem nad czym się tak rozwodzicie skoro go¶ć podał cene za ¶winiaka i albo j± akceptujecie albo nie. Niema co biednej ¶winki na węgiel przeliczać - no chyba że po spożyciu ¶winki będzie zlotowicz± potrzebna tona węgla wink:
jacek_dsw
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 02, 2002
Posty: 1286

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeszcze dopisze - normalnie jak stare baby na targu mrgreen: 8)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz Was pogodze. Co do tego prosiaczka. Mój szwagier jest ( Pabianice - wie¶ za miastem ) chodowc± ¶wiń. Jego pytałem, jak to wszystko wygl±da. Jest spraw± oczywist±, że prosiak nie kosztuje tyle co duża ¶winia. Ale bior±c pod uwagę cenę jednego kilograma, no to mamy już odwrotn± relację. Jak mnię poinformował, prosiaczek żywy ~ 20 kg , kosztuje ¶rednio 250 zł. Teraz Taurus, możesz policzyć, czy aby żeberka z takiego prosiaczka nie s± droższe od szynki ¶wini.
Pytałem się szwagra, do jakiej wagi max można kupić prosiaczka, aby był bardzo dobry. Wg jego wiedzy - 25 kg żywej wagi max.
Czy gotowy chrupi±cy prosiak na dużym półmisku z gotowan± marchewk± i zielon± sałat± w ryjku kosztuje 500 zł, czy nie? Tego nie wiem. Zakonczmy jednak te dyskusje o biednym prosiaczku. Zajmiemy się tym na zlocie w jego pierwszych godzinach trwania.
Teraz czas na szybkie przelewy zaliczek, jak tego nie zrobimy o WiĽnie można zapomnieć.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcinku - to ceny orientacyjne jakie mi podano. Koniec maja jeszcze daleko, czy zlotowicz przygotuje 25 zł czy 30 to żadna różnica. Przegłosujemy sprawę na miejscu i tyle :-)
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzyosobowa zaliczka wpłacona . Okienko w banku poinformowało , że nr. konta dobrze, Marta również dobrze , ale G±siorkiewicz nie dobrze . Mam nadzieję , że to nie jest problem ?
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Marcinku - to ceny orientacyjne jakie mi podano. Koniec maja jeszcze daleko, czy zlotowicz przygotuje 25 zł czy 30 to żadna różnica. Przegłosujemy sprawę na miejscu i tyle :-)

Zlot w maju,wybory parlamentarne mam nadzieję w czerwcu a ja już
rzucam hasło:
"Głosujcie na ¶winie!!!" wesoly wink:
taurus
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 118

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznan
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
Zanim się głos zabierze, to warto rozpoznać realia cenowe.


Artur nie miałem zamiaru podważać twoich znajomo¶ci w zakresie pieczonego prosiaka. Znam doskonale procedurę przygotowania a i kilka razy w życiu już to robiłem. St±d zdziwienie moje na jego cenę. Jednak zważaj±c na to, że to bardzo gustowna potrawa to może i kosztować 700 zł usmiech Wybacz temu, co dwa razy do roku przetwarza sam ¶winiaki na wyroby brakiem znajomo¶ci cenowej pieczonego prosiaka. :oops: lol
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chrzanić ¶winię! Pieprzyć ¶winię! I popijać kuflem piwa! Rysiu ma rację - zdecyduje się na miejscu, co oznacza, że ¶winiaka nie będzie, ale to wcale nie znaczy, że zabawa będzie gorsza. Wiecie ile kiełbasy można chrupn±ć za 25 zł? wink:
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacek_dsw napisał:
A jeszcze dopisze - normalnie jak stare baby na targu mrgreen: 8)


Przekupki to przekupki - ale najlepszy jest jeszcze taki klient z boku, co ma zawsze do skomentowania, chociaż nie w temacie. Karol Szyndzielorz, czy jak? lol
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
trzyosobowa zaliczka wpłacona . Okienko w banku poinformowało , że nr. konta dobrze, Marta również dobrze , ale G±siorkiewicz nie dobrze . Mam nadzieję , że to nie jest problem ?


Hmm... Moja żona nie przyznaje się do zmiany nazwiska. Utrzymuje, że nadal trwa przy mężu z jego nazwiskiem. Bank dostał powiadomienie już ze dwa miesi±ce temu, albo i lepiej - wyci±gi przychodz± na to nazwisko. Wiem, bo czytam...
wink: lol 8)
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taurus napisał:
Artur nie miałem zamiaru podważać twoich znajomo¶ci w zakresie pieczonego prosiaka.


Ależ podważaj. Tylko konkretnie. Podaj namiar na okolice Wizny (do 50 km powiedzmy), gdzie za pieczonego prosiaka zapłacę mniej jak 400-500 zł, to masz u mnie browara wykrzyknik idea: Przecież jasne, że wolałbym zapłacić mniej niż więcej - nawet gdybym miał odszczekać tu na forum. Jako "Pyrus" na pewno mnie rozumiesz... wink: lol
klon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2003
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Piastów
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat ¶wini ł±two sprawdzić. W Makro C&C sprzedaj± gotowe do pieczenia prosiaki. Można zadzwonić od obsługi klijenta i się spytać. Te 500 zł nie wydaje mi się drogo o ile prosie będzie uczciwie przyż±dzone. 2 lata temu na Słowacji płaciłem co¶ podobnego. Za 500 zł można pewnie kupić kilometr kiełbasy tylko jak to się ma do pieczonej ¶winki?
_________________
S± tacy co ryby łowi± i tacy co tylko wodę m±c±.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
Wiecie ile kiełbasy można chrupn±ć za 25 zł? wink:

Z musztard±? Czy nie? Wliczona w cenę? zly: usmiech wink:
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
bedmar58
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 20, 2004
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 1:51 pm    Temat postu: pieczona ¶winka Odpowiedz z cytatem

jestem za pieczon± ¶wink± bo gdzie indziej mogę j± poprubować na zlocie
z kolegami to jest frajda.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcę zapytać , czy przy podziale ¶wini , również będzie brana pod uwagę ilo¶ć punktów , jak przy głosowaniu na miejsce zlotu ? Mogłoby okazać się , że osoby bior±ce pierwszy raz udział w zlocie , będ± mogły tylko popatrzeć , lub zadowolić się sam± kasz± (jak zostanie) . lol
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klon napisał:
. Za 500 zł można pewnie kupić kilometr kiełbasy tylko jak to się ma do pieczonej ¶winki?

Podłej,niesmacznej,obrzydliwej po 6,5zł można kupić 76,2mb.
Dobrej jak± kupuje na bazarze-33,3mb 8)
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Chcę zapytać , czy przy podziale ¶wini , również będzie brana pod uwagę ilo¶ć punktów , jak przy głosowaniu na miejsce zlotu ?


Nie! Liczba postów na forum! lol lol lol
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 3:20 pm    Temat postu: Re: pieczona ¶winka Odpowiedz z cytatem

bedmar58 napisał:
jestem za pieczon± ¶wink± bo gdzie indziej mogę j± poprubować na zlocie
z kolegami to jest frajda.

Jestem za usmiech tylko czy ¶winka mogłaby byc dietetyczna tzn.bez cholesterolu :?: :? 8)
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin_p napisał:
To Tobie Artur i Jarbasowi, przypadnie połowa warchlaka lol


Boję się, że Sacha będzie się jeszcze z widelcem wcinał! wykrzyknik lol
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się lubię posmiać wesoly wesoly wesoly ale je¶li chodzi o żarcie to momentami staję się poważny :evil:
Kiełbachę to ja sobie mogę w dowolny sposób w domu lub na działce przygotować i zje¶ć wykrzyknik wykrzyknik
Pieczonego prosiaka już niestety nie za bardzo (m.in. pomimo permanentnego obrzarstwa 25 kg nie wtranżolę wink: ).
Pieczone prosię to nie jest danie serwowane na codzień w domu. To typowe danie bankietowe, stanowi±ce clou atrakcji kulinarnych imprezy wykrzyknik
Ja rozumiem zarówno kwestię kosztów, jak i fakt, że niektórzy z kolegów mog± być obdarzeni tzw. drewnianym podniebieniem (moje najgłębsze wyrazy współczucia :placz ), które powoduje, że czy to kiełbacha, czy prosiak, czy wietnamskie żarcie na stadionie 10-cio lecia, to im wsio rawno, oby tylko gramatura pozwalała na zapełnienie bębna, ale chyba nie o to chodzi na zlocie wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik gdzie możemy się wreszcie w większo¶ci przypadków poznać w realu.

Pozwolę sobie zatem otworzyć nieformalne głosowanie :

1. Prosiak i kiełbacha.
2. Mnóstwo kiełbachy i z zaoszczędzonych kosztów (vide powyższe posty) jeszcze więcej gorzały.
3. Mnóstwo gorzały i skromna zagrycha (kiełbacha to cholesterol i inne takie tam wink: )....moja propozycja w ten deseń to tzw. białe wino i owoce tj. litr na twarz i po dwa ogórki kiszone (wyjdzie duuuużo taniej niż poz. 1 i 2).
4. Wersja "pozazlotowa" - czyli każdy przywozi to co chce sobie upiec/zgrilować i je we własnym zakresie...tudzież pije w tym zakresie. Wersja ta daje szereg różnych możliwo¶ci zaoszczędzenia paru groszy np. można kupić 1 litr wódki "Z czerwon± kartk±" ca. 30 zł i nie zak±szać. Efekt murowany....i dla niektórych na dwa wieczory wystarczy...

JESTEM ZA PKT 1 wykrzyknik

PS. Cena prosiaka moim zdaniem standardowa. Kwesti± podstawow± jest, czy wła¶ciciel umie go przyrz±dzić. Być może niektórzy nie uwierz±, ale w zeszłym roku na bankiecie, w którym uczestniczyłem, podano prosiaka z kasz± w ten sposób, że prosiak wjechał na jednym półmisku, a kasza (rozgotowana nota bene) na drugim :evil:
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Też się lubię posmiać wesoly wesoly wesoly ale je¶li chodzi o żarcie to momentami staję się poważny


O tak, znam to. Ja - spokojny zazwyczaj człek, przy misce mogę zabić z zimn± krwi±. Jak mnie kto¶ wkurzy, albo powie, że za dużo jem. zly:

Czez napisał:
Pozwolę sobie zatem otworzyć nieformalne głosowanie


1

Czez napisał:
w zeszłym roku na bankiecie, w którym uczestniczyłem, podano prosiaka z kasz± w ten sposób, że prosiak wjechał na jednym półmisku, a kasza (rozgotowana nota bene) na drugim


lol
Ale tu się nie ma co ¶miać - Oldi co¶ wspominał o braku kaszy!
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin_p napisał:
To Tobie Artur i Jarbasowi, przypadnie połowa warchlaka lol


To będzie chyba główny argument mojej obecno¶ci na zlocie zly: wesoly wink:
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:
To będzie chyba główny argument mojej obecno¶ci na zlocie zly: wesoly wink:

a co z diet± ??;-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
Chrzanić ¶winię! Pieprzyć ¶winię! I popijać kuflem piwa! Rysiu ma rację - zdecyduje się na miejscu, co oznacza, że ¶winiaka nie będzie, ale to wcale nie znaczy, że zabawa będzie gorsza. Wiecie ile kiełbasy można chrupn±ć za 25 zł? wink:


Esiu - kto powiedział, że prosiaka nie będzie?? Jak tylko powiemy - szykować prosiaka - to już wszystko jest nagrane i bedzie na 100%.

Jeszcze dodam, że gospodarz tego nie robi. S± fachowcy, którzy zajmuj± sie tym profesjonalnie. Gospodarz jedynie zadzwonił do fachowca i otrzymał zapewnienie, że jak tylko będzie zamówienie, prosiaczka dostaniemy. Zatem zamawiamy 26 maja :-). W tym też dniu, dowiemy się dokładnie, jaki jest koszt.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Zloty i biesiady
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.23 sekund :: Zapytania do SQL: 168