Czy wiesz, że...
Samica różanki składa ł±cznie około 40 jaj. Samica karpia składa około 150 000 – 250 000 ziaren ikry na jeden kilogram wagi swego ciała.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 591
 Zalogowani 0
 Wszyscy 591

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(62671) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(609587) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(609587) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(609587) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609587) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609587) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609587) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(609587) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609587) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(609587) Apr 03, @ 15:57:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2276
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2504
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Biedne karpiki...
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Biedne karpiki...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 8:23 am    Temat postu: Biedne karpiki... Odpowiedz z cytatem

Ogl±dałem wczoraj na TVN-ie program "Mamy Cię". To co zobaczyłem osobi¶cie oburzyło mnie a krew we mnie zawrzała. :evil: Otóż to, do "wkręcenie" jednej aktorki, panowie z obsługi programu zaczęli po terenie akcji rozrzucać ŻYWE karpie. Brawo, gratuluję. Narazili ryby na stres i męki z powodu niedoboru tlenu i istnego rzucania rybami jak by to były worki z kartoflami :evil: Darzyłem ten program pewn± sympati± ale już wiem, że stracili widza. :evil: A co Wy o tym my¶licie :?:
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche szkoda karpi....ale my¶le że i tak trafiły by na patelahe :evil:
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie nigdy się nie dowiemy jak± jazdę miała redakcja programu z organizacjami broni±cymi praw zwierz±t.
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:
Pewnie nigdy się nie dowiemy jak± jazdę miała redakcja programu z organizacjami broni±cymi praw zwierz±t.

Jarbas! S±dz±c po Twoim avatarze jeste¶ pod ochron±? :P
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:
Pewnie nigdy się nie dowiemy jak± jazdę miała redakcja programu z organizacjami broni±cymi praw zwierz±t.


Pewnie Zieloni chcieli "wpaniałomyslnie" wypuscic karpie do Wisły. Tak jak to w wawie przed Gwiazdk± robi±... Barany jedne...
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Treyk napisał:
Troche szkoda karpi....ale my¶le że i tak trafiły by na patelahe :evil:


To prawda, pewnie by były zjedzone ale nic nie usprawiedliwia faktu, iż narazili ryby na ¶mierć w męczarniach. Chyba lepiej jest dostać od razu w łeb niż się udusić...
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę wywołać burzy, ale tak swoj± drog± zawsze się zastanawiam, dlaczego nikogo nie porusza kiedy zachowania takie dotycz± np komarów, myszy, paj±ków, szczurów, much czy chociaż dżdżownic, które tak z upodobaniem każdy z nas męczy. A żaby, ¶limaki... Tyle tych żyj±tek jest zamęczanych a my tylko żałujemy ryb...
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już za niedługo znowu się naogl±damy publicznego mordowania ryb w hipermarketach. smutny Jako¶ nie ma na nich siły! Nawet mandaty nie pomagaj± za wiele. Może s± za niskie? A może My za mało krzyczymy, daj±c ciche pozwolenie na takie barbarzyństwo?
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek napisał:
Nie chcę wywołać burzy, ale tak swoj± drog± zawsze się zastanawiam, dlaczego nikogo nie porusza kiedy zachowania takie dotycz± np komarów, myszy, paj±ków, szczurów, much czy chociaż dżdżownic, które tak z upodobaniem każdy z nas męczy. A żaby, ¶limaki... Tyle tych żyj±tek jest zamęczanych a my tylko żałujemy ryb...


osobi¶cie to ja nie zamęczam ww. zwierz±tek lol
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nigdy ryb na robaczka nie łowiłe¶? wink:
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łowił, łowił, ale ich na haczyk nie nadziewa a tylko do niego wi±że lol lol
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek napisał:
A nigdy ryb na robaczka nie łowiłe¶? wink:


Pewnie że kiedy¶ łowiłem wink:

Ale porównuj±c rybę z robakiem od razu można stwierdzić, ze ryby bardziej odczuwaj± ból od, jak to wszędzie się mówi, "prymitywnych pier¶cienic" A tak poza tym to już skończyłem z łowieniem na żywe przynęty wink:
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Łowił, łowił, ale ich na haczyk nie nadziewa a tylko do niego wi±że lol lol

A to też męczenie stworzonka. Spróbujcie tak się na supełek zasmyrgn±ć... :P
Ruki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 04, 2002
Posty: 1045

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyklejał klejem rozpuszczalnym w wodzie wesoly
_________________
Bykom Stop!
Złów i wypu¶ć
pozdrawiam Ruki


Ostatnio zmieniony przez Ruki dnia Sro Sie 31, 2005 10:10 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek napisał:
Nie chcę wywołać burzy, ale tak swoj± drog± zawsze się zastanawiam, dlaczego nikogo nie porusza kiedy zachowania takie dotycz± np komarów, myszy, paj±ków, szczurów, much czy chociaż dżdżownic, które tak z upodobaniem każdy z nas męczy. A żaby, ¶limaki... Tyle tych żyj±tek jest zamęczanych a my tylko żałujemy ryb...


Jacu¶, nie mieszaj rzeczy...
Komary, paj±ki, szczury zwalczamy bo Nam naruszaja komfort egzystencji (czy słusznie to inna sprawa, ale jako¶ trza se radzić). Robale nadziewamy bo chcemy złowić rybę, a rybę łowimy by zje¶ć (lub nie co może juz pewne w±tpliwo¶ci wzbudzać).
W telewizorze natomiast zrobiono sobie zabawę przy udziale zwierz±t męczonych bez istotnej potrzeby...

Dla mnie to jaka¶ różnica...

Inna sprawa, zawsze to kilka karpii mnie - co mnie cieszy :-). A może jeszcze duble krecili? Tylko nie w ten sposób...
_________________
Marek
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
="marek_k84"
Dla mnie to jaka¶ różnica...

Inna sprawa, zawsze to kilka karpii mnie - co mnie cieszy :-). A może jeszcze duble krecili? Tylko nie w ten sposób...

No widzisz, zawsze można co¶ pozytywnego w tym znaleĽć...
Bo to jak z t± szklank± napełnion± do połowy lol
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano :-)
_________________
Marek
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może tak przy okazji, w wolnej chwili jak kto¶ chce niech poczyta. TUTAJ Można z tego zrobić ciekaw± dyskusję, nawet swego czasu my¶lałem nad przeniesieniem jej na PW. Zrezygnowałem, gdyż moim zdaniem byłaby to kolejna burza w szklance wody.
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Sebastiano89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 29, 2004
Posty: 283

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:

Inna sprawa, zawsze to kilka karpii mnie - co mnie cieszy :-). A może jeszcze duble krecili? Tylko nie w ten sposób...


Marku troszke zaciekawila mnie twoja wypowiedż. Z twojej wypowiedzi widać że karpi nie łowisz ale pamiętaj że inni na tym forum j± łowi± i taka wypowiedĽ jak twoja ich nie zadowala, mnie to jako¶ nie cieszy smutny
_________________
My style is Hardstyle
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastiano,
mnie cieszy. Tak samo cieszy mnie eksterminacja tołpyg i amurów w Naszych wodach, jako elementów obcych i szkodliwych. Jedno stadko tych sympatycznych rybek wpuszczone do jeziora w ci±gu kilu lat tak go zasyfi, że poza nimi i glonami nic w tej wodzie rozsadnego nie będzie pływać.
Rozumiem, glinianki, żwirówki, czy prywatne stawiki. Proszę bardzo, ale nie do wód naturalnych...

Niestety jest jak jest i moja ksenofobia w stosunku do tych emigrantów niewiele zmieni. Pozostaja mi tylko takie chwilę driobnych rado¶ci.... :-)

Na marginesie:
do wszystkich twierdz±cych, ze boleń jest niesmaczny - je¶li smakuje Wam karp (ozcywi¶cie klasycznie - sautee bez żadnych udziwnień) z hodowlańca na Wigilię to co wy możecie o smaku wiedzieć? :-)
_________________
Marek
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
Sebastiano,
mnie cieszy. Tak samo cieszy mnie eksterminacja tołpyg i amurów w Naszych wodach, jako elementów obcych i szkodliwych. Jedno stadko tych sympatycznych rybek wpuszczone do jeziora w ci±gu kilu lat tak go zasyfi, że poza nimi i glonami nic w tej wodzie rozsadnego nie będzie pływać.
Rozumiem, glinianki, żwirówki, czy prywatne stawiki. Proszę bardzo, ale nie do wód naturalnych...

Niestety jest jak jest i moja ksenofobia w stosunku do tych emigrantów niewiele zmieni. Pozostaja mi tylko takie chwilę driobnych rado¶ci.... :-)

Na marginesie:
do wszystkich twierdz±cych, ze boleń jest niesmaczny - je¶li smakuje Wam karp (ozcywi¶cie klasycznie - sautee bez żadnych udziwnień) z hodowlańca na Wigilię to co wy możecie o smaku wiedzieć? :-)


Marteczku, teraz to Ty się zagalopowałe¶. Smak to rzecz indywidualna. Żeby nie powiedzieć subiektywna. wink: I trudno tu o nim dyskutować. Jeden lubi marchewkę a drugi córkę ogrodnika. wink: wink:
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:

Rozumiem, glinianki, żwirówki, czy prywatne stawiki. Proszę bardzo, ale nie do wód naturalnych...


I w tym ustępie Pan masz u mnie plusa... Co do reszty - to zadne zwierzę nie jest NIEPOTRZEBNE. Nawet czebaczek i trawianka....

Swoja droga programu nie widziałem, ale z opisu Spiner_K(a) wynika, ze chyba odpowiednie służby i instytucje powinny sie tym zainteresować.. Wszak jaka¶ ustawa o ochronie zwierz±t istnieje...
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacku (Dżejku) - dlatego wła¶nie o smaku pisałem, gdyż pełno tu takich co wygłaszaj± kwestię o jadalno¶ci b±dĽ niejadalno¶ci pewnych gatunków. Taka prowokacja mała :-)

(M)Argrabio - przecież to było na końcu i ironicznie. Wcze¶niej "stało" o niesmaku towarzyszacym informacji o programie. Niemniej jednak i tak karpii nie lubię. Ani w wodzie, ani na talerzu...
_________________
Marek
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

argrabi napisał:

Swoja droga programu nie widziałem, ale z opisu Spiner_K(a) wynika, ze chyba odpowiednie służby i instytucje powinny sie tym zainteresować.. Wszak jaka¶ ustawa o ochronie zwierz±t istnieje...

Ludziska nie przesadzajcie...
Toż by wszystkie cyrki musieli zamkn±ć jakby tak zaczęli się troszczyć o zwierz±tka. czy taka foka to ma przyjemno¶ć na nosie piłkę nosić? A ten - za przeproszeniem - ratlerek. Czy jemu tak wygodnie na przednich łapach chodzić jak tylne ma w górze? wink:
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
Sebastiano,
mnie cieszy. Tak samo cieszy mnie eksterminacja tołpyg i amurów w Naszych wodach, jako elementów obcych i szkodliwych. Jedno stadko tych sympatycznych rybek wpuszczone do jeziora w ci±gu kilu lat tak go zasyfi, że poza nimi i glonami nic w tej wodzie rozsadnego nie będzie pływać.
Rozumiem, glinianki, żwirówki, czy prywatne stawiki. Proszę bardzo, ale nie do wód naturalnych...

Niestety jest jak jest i moja ksenofobia w stosunku do tych emigrantów niewiele zmieni. Pozostaja mi tylko takie chwilę driobnych rado¶ci.... :-)

Na marginesie:
do wszystkich twierdz±cych, ze boleń jest niesmaczny - je¶li smakuje Wam karp (ozcywi¶cie klasycznie - sautee bez żadnych udziwnień) z hodowlańca na Wigilię to co wy możecie o smaku wiedzieć? :-)


Tu akurat się z Tob± zgodzę (choć nie do końca wink: ). Moja awersja obejmuje przede wszystkim amury i tołpygi. Na własne oczy widzę, co to g... może zrobić z wod±. Pomijam tu już totalne olewanie art. 3 ustawy rybackiej. Kiedy¶ pisałem, że zapytany przeze mnie "wła¶ciciel" łowiska (nota bene poł±czonego z rzek±) popatrzył na mnie jak na wariata, gdy zapytałem Go o pozwolenie. 3 tygodnie temu znów zagaiłem ten temat, stwierdzaj±c że kto¶ może Go pod...ić do PSR. Już nie spojrzał na mnie jak na wariata, tylko jak na hiperwariata. Tudzież stwierdził, że konsultował się i ichtiologiem z PZW i...zarybienia dokonywał szef tamtejszego PSR...
Innymi słowy dobranoc Państwu ... wink:
Co do kwestii kulinarnych, to nie kumam tego saute (chiba przez jedno e). Z wody karpia bym nigdy nie podał, nawet wrogowi wesoly Wersje, które konsumuję, to szpikowany czosnkiem, halaszle, w czarnym sosie i w galarecie, ale to już moja te¶ciowa robi. Smak sam w sobie ani podły, ani wybitny, choć na grill i na zupę idealny. Zdecydowanie wolę amura. Tołpygę jadłem dwa razy w życiu...pierwszy i ostatni wink: Bolenia nigdy nie jadłem.
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek napisał:
czy taka foka to ma przyjemno¶ć na nosie piłkę nosić? A ten - za przeproszeniem - ratlerek. Czy jemu tak wygodnie na przednich łapach chodzić jak tylne ma w górze? wink:


A jeszcze niektórzy to psy męcz±, bo zamiast wsadzić je do samochodu, to każ± za nim biec.. Albo patyki przynosic - przeciez to niewolnictwo w czystej postaci.... A szczytem to jest karmienie "kompletn± such± karm±".. Spróbujcie sami czegos takiego...

Ale rozrzucanie po terenie żywych karpii to chyba przesada...
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek napisał:

Toż by wszystkie cyrki musieli zamkn±ć jakby tak zaczęli się troszczyć o zwierz±tka. czy taka foka to ma przyjemno¶ć na nosie piłkę nosić? A ten - za przeproszeniem - ratlerek. Czy jemu tak wygodnie na przednich łapach chodzić jak tylne ma w górze? wink:


juz dawno powinni Jacku... Te zwierzaki w cyrku poddawane sa niejednokrotnie takim torturom, że się w pale nie mie¶ci. Miałem w±tpliw± przyjemno¶ć podej¶ć z Klonem swym na fotkę ze słoniem. Jak sobie obejrzałem słonisko z bliska. Łeb cały poharatany od haka, którym go treser "łaskocze" (z widowni wygl±da to jak jaka¶ pałeczka, tyle, że na końcu jest ostry hak, którego widz nie widzi)...
_________________
Marek
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
Jacek napisał:

Toż by wszystkie cyrki musieli zamkn±ć jakby tak zaczęli się troszczyć o zwierz±tka. czy taka foka to ma przyjemno¶ć na nosie piłkę nosić? A ten - za przeproszeniem - ratlerek. Czy jemu tak wygodnie na przednich łapach chodzić jak tylne ma w górze? wink:


juz dawno powinni Jacku... Te zwierzaki w cyrku poddawane sa niejednokrotnie takim torturom, że się w pale nie mie¶ci. Miałem w±tpliw± przyjemno¶ć podej¶ć z Klonem swym na fotkę ze słoniem. Jak sobie obejrzałem słonisko z bliska. Łeb cały poharatany od haka, którym go treser "łaskocze" (z widowni wygl±da to jak jaka¶ pałeczka, tyle, że na końcu jest ostry hak, którego widz nie widzi)...


I ja tak twierdzę. A mój po¶cik to nie żarcik, ile wyraz troski. No, może przesadziłem z tym - tfu - ratlerkiem, ale tak ich cholercia nie lubię, że nie raz się muszę po nich przejechać. wink:
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co¶ czuję, że w przyszłym wcieleniu będę rybę wesoly tylko ciekawe jak± :roll:
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprostu chamskie zachowanie ,bez komentarza!!!!!!!!!!!!!!
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Sie 31, 2005 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie: Czy kto¶ zna adres e-mail do obrońców praw zwierz±t :?: Takiego czego¶ nie można pu¶cić twórcom "Mamy cię" płazem...
Dorsz
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Sep 03, 2005
Posty: 65

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2005 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DO SˇDU ICH! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
CHAMSTWO! ! ! ! ! ! ! ! !
Kuszownik
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 121


PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyż nie dobija się koni???
Ale poważnie,kiedys jak byłem na spacerze widziałem jak jaki¶ po...zacz±ł nap....psa!!Młody wilk ok 3miesięcy.Musiała mnie moja pani trzymać bo bym tego wła¶ciciela chyba zabił!!Ja poluje,łowie jako wędkarz i jako płetwonurek.Ale zęcania sie nad jaka kolwiek istot± nie toleruje.Mam papugi i rybki + psa w domu<ogólna dewiacja>ale to co oni robia w mediach to przegięcie!!To co oni pokazali jest do napiętnowania,tylko że juz tv popada w dewiacje<tak jak zieloni itd(typu robaszek cierpi na haczyku)itd>Ale czy kto¶ poważny tym bardziej w okresie przed wyborczym na to patrzy??Nies±dze niestety.Były próby wybierania naszych ludzi<wedkarzy>do rad sejmu i co to dalo???Nic!!!Niebede się wyrażał co dla tych ludzi było ważniejsze.tak chyba musi być??Może jednak nie?Mam nadzieje. 8)






W%siła!!!! zly: zly: zly:
Exage
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jul 11, 2005
Posty: 47

Kraj: Polska
Miejscowość: Brodnica
PostWysłany: Sob Paż 01, 2005 4:00 pm    Temat postu: karpiki Odpowiedz z cytatem

Ja mysle ze troche przesadzili w programie "mamy cię"
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 123