Czy wiesz, że...
SUM:
- Rekord Polski - 102,00 kg
- Złoty medal - od 30,00 kg
- Srebrny medal - od 20,00 kg
- Brązowy medal - od 15,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 545
 Zalogowani 1
 Wszyscy 546

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(474757) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(474757) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(474757) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(474757) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(474757) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(474757) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(474757) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(474757) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(474757) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(474757) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2047
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2498
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Pytanie o "wędkarstwo moje hobby"
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Pytanie o "wędkarstwo moje hobby"
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 10:29 pm    Temat postu: Re: Filmy wędkarskie Odpowiedz z cytatem

yari napisał:
Pewnie tak było, jak piszesz usmiech Przecież na pewno nie widziałem wszystkich filmów, ale to co piszesz w końcowej części swojej wypowiedzi potwierdza regułę - tak myślę . Z koleji te dobre filmy, stanowią przysłowiowy "wyjątek potwierdzający" zly: wink: lol

Pozdrawiam


Na pewno znasz, to seria "Na haczyku" z Andrzejem Kopiczyńskim. Moje odcinki to leszcz i lin, czyli te pierwsze :-) Następne też nie były gorsze choć można było odczuć niedosyt. No ale to znów moje subiektywne zdanie :-)
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 10:39 pm    Temat postu: Re: Realia. Odpowiedz z cytatem

bob33 napisał:
Zrobienie dobrego profesjonalnego AUTENTYCZNEGO filmu wędkarskiego w Polsce jest NIEWYKONALNE z przyczyn ogólnie znanych. Ekipy kombinują różnie od kupowania ryb po umawianie się z dobrymi wędkarzami kiedy ryby biorą. Ta druga wersja dotyczy bardziej mobilnych ekip kręcących dla TV...


Nie wiem skąd jesteś ale za to stwierdzenie masz u mnie browar. Jeśli inni jeszcze nie zaskoczyli o co chodzi to tłumaczę, że jednym z powodów porażki filmu jest trafienie w dzień, który wszyscy źle wspominamy, czyli dzień, w którym żadna ryba nie bierze na jakąkolwiek przynętę...i możemy jej nagwizdać a dzień zdjęciowy kosztuje.

Zupełnie inną sprawą jest przesłanie filmu. Jeśli przekazuje on głównie omówienie metod, życia ryb, ich środowiska, miejsc przebywania itp to sama ryba jest dopełnieniem. Jesli natomiast złowiony okaz ma być potwierdzeniem "lekkich pierdnięć" to nie dziwmy się później, że użytkownik forum nie potrafi postawić prawidłowo pytania.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Lis 10, 2005 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak widać, filmy z kasety są różne i zależy to od reżysera. Czemu się tutaj dziwić? Skoro elektryk mógł być prezydentem, to dlaczego bogaty krawiec nie może być reżyserem? W Polsce nadal hula hasło " Kto bogatemu zabroni? ".
_________________


Widać że nawet na PW wkroczyła atmosfera POkampanijna ,jak sobie dobrze przypominam to wspomniany przez Ciebie Elektryk sam się nie wybrał prezydentem ,a jak jeszcze bardziej sobie przypomne euforie po Elektryka zwycięstwia to już całkiem nie rozumiem o co tutaj Chodzi
Cóz widocznie to już taka nasza ogólnokrajowa specjalność narzekać i narzekać mamy to wPISane
:placz
Hiljot
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołšczył: Aug 25, 2005
Posty: 63

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Michałowice k/Krakowa
PostWysłany: Czw Lis 10, 2005 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Hiliot proszę przeczytaj dokładnie moją poprzednią wypowiedź. Nie zauważyłem w niej bym zarzucał Ci kłamstwo. Grzecznie (podkreślam to słowo) informując, usunąłem część Twojej wypowiedzi, jako informacji niepotwierdzonej. Wiedząc, że jesteś poważnym człowiekiem i poważnym użytkownikiem tego forum powołanie się na P. Sikorę traktuję jako takie właśnie potwierdzenie. Nie wiem czy w wypadku osoby, której ja lub ktoś z redakcji nie zna zachowałbym się podobnie.

Ps. Mam nadzieję, że sandacz był smaczny.
Ps 1. Wpadnij dziś na pifko do Oczka to sprawę szerzej obgadamy usmiech


Torque! Dotąd nie zabierałem głosu na stronach PW, więc masz prawo mnie nie znać i nie wiedzieć, że nie mam zwyczaju powoływać się na fakty niepotwierdzone. Ale od paru lat jestem aktywnym użytkownikiem WCWI i tam można mnie "poznać po cholewach" (gumiaków). Prezentując tam i broniąc swoich poglądów na poruszane sprawy nigdy nie spotkałem się z jakąkolwiek cenzurą, brakiem zaufania i wykreśleniem części mojej wypowiedzi. Najwyżej któryś z adminów prosił w prywatnej korespondencji o wyjaśnienie kwestii lub upewniał się o moich intencjach. Dlatego czułem się dotknięty wykreśleniem części mojej wypowiedzi, która nie zawierała nic bulwersującego.
W każdym razie, jeśli to się powtórzy, będzie mi bardzo przykro wyciągnąć odpowiednio negatywny wniosek.
I jeszcze uwaga na temat filmów wędkarskich. Polecam lekturę artykułów Jacka "Jaja" Jóźwiaka z lutego br prezentowane w WCWI, w dziale "publicystyka". Warto! I na tym zamykam incydent "cenzuralny".
I jeszcze jedno, prywatnie. Jestem z Krakowa i nie znam "Oczka". Ale zapraszam do Krakowa, gdzie w mojej bibliotece jest osobna "półka" z zimnym "pifkiem" i nie tylko. Serdecznie pozdrawiam Ciebie i resztę Adminów PW. Hiljot
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Czw Lis 10, 2005 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hiljot napisał:
Torque! Dotąd nie zabierałem głosu na stronach PW, więc masz prawo mnie nie znać i nie wiedzieć, że nie mam zwyczaju powoływać się na fakty niepotwierdzone


Teraz już wiem i nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić za wycięcie prawdziwej informacji. Żywię też nadzieję, że także na tym forum kiedyś będzie Cię można "poznać po cholewach" usmiech.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Papoot
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 21, 2004
Posty: 254

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klon napisał:
Moim zdaniem to fajne filmy. Bez nurków pod wodą.


...A podwodne zdjęcia robią żaby. Owszem, nurek jest w ekipie, a i rybka zabezpieczona zawsze (chociaż nie zawsze była konieczność sięgania po rybich dublerów). No i dobrze. Po grzyba, niczym Hayes w Polsce, kręcić filmy o rybach bez ryb?

Cytat:
Czy chodzi o pieniądze z nieudolnie przemycanych reklam?


One nie są "przemycane". To product placement i jest on obecny w większości produkcji telewizyjnych. I to nie tylko u nas. W "Klanie" i "M jak miłość" też jest. I chyba nie bardzo jest się o co srożyć. Bez niego film by nie powstał, bo - dziwnym trafem - działka ta nie jest objęta resortowymi dotacjami.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hiliot - masz szczęście, że to nie ja wykropkowałem dalszą część Twojej odpowiedzi. Torque Cię przeprosił i chyba za wiele czytał Twoich postów na WCWI ( dlatego pomylił Twoją tutaj częstą obecność). Ja Ciebie nie znam i gdybym to ja wykropkował resztę zdania, obroniłbym słuszność tego czynu. Nie mam zamiaru z Tobą polemizować, ale wiedz, że po tych wszystkich tutaj Twoich odpowiedziach, bardzo Cię nie lubię. Nie będę nikomu tłumaczył dlaczego. W okresie 4 lat, jesteś zaledwie trzecią osobą ( internautą ), która już nie pozyska u mnie sympatii.
Hiljot
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołšczył: Aug 25, 2005
Posty: 63

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Michałowice k/Krakowa
PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Hiliot - masz szczęście, że to nie ja wykropkowałem dalszą część Twojej odpowiedzi. Torque Cię przeprosił i chyba za wiele czytał Twoich postów na WCWI ( dlatego pomylił Twoją tutaj częstą obecność). Ja Ciebie nie znam i gdybym to ja wykropkował resztę zdania, obroniłbym słuszność tego czynu. Nie mam zamiaru z Tobą polemizować, ale wiedz, że po tych wszystkich tutaj Twoich odpowiedziach, bardzo Cię nie lubię. Nie będę nikomu tłumaczył dlaczego. W okresie 4 lat, jesteś zaledwie trzecią osobą ( internautą ), która już nie pozyska u mnie sympatii.


Old_rysiu - odpowiadam: 1. Na szczęście moje szczęście nie zależy od Ciebie. 2. Natomiast nie rozumiem, co mają wspólnego moje posty i uczestnictwo w WCWI z moją nie częstą - jak piszesz - tylko b. rzadką, jak dotąd, obecnościa w PO. 3. Jeśli byś wykropkował cokolwiek z tamtej mojej wypowiedzi, wykropkowałbyś prawdę. Być może incydentalną, ale prawdę. Czy na negowaniu prawdy polega Twoja rola w PO? Jeśli tak, to winszuję! 4. Nie prezentuję swoich wypowiedzi i poglądów dla aplauzu, czy antypatii. Jest to dla mnie oczywiste! 5.To, czy mnie lubisz, czy nie, jest mi obojętne, zwłaszcza, że nie stać Cię na otwartość. 6. I na koniec: Mam dostateczną liczbę przyjaciół, których bardzo szanuję. Mam również przeciwników moich poglądów, których również szanuję, ponieważ są otwarci. I dziękuję Torque za podobne stanowisko. A Panu, Old_rysiu gratuluję dobrego samopoczucia. Hiljot.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:-) Tak trzymaj :-)
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej Old_Rysiu sam siebie wykropkuj... :roll:
wertik
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołšczył: Jul 06, 2005
Posty: 61

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Szubin
PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="klon"]
torque napisał:
I ja ostatnio miałem okazję zobaczyć kilka filmów dodawanych do gazety WMH. Nie da się ukryć, że widok ryb tam łowionych robi wrażenie. Piękne sandacze, ogromne sumy, niezłe szczupaki. Cóż z tego skoro okraszone jest to furą przekleństw, zachowań nie do przyjęcia u młodego wędkarza a co dopiero u wytrawnego łowcy. Skakanie po łodzi, nerwy po spięciu ryby. Po prostu brak klasy u aktorów-wędkarzy. A naprawdę mało brakuje by przy dużej ilości ryb, niezłym montażu i dynamicznej muzyce zrobić film, który z przyjemnością obejrzy doświadczony wędkarz a młody adept sztuki po nocach nie będzie mógł zasnąć i myślał będzie o okazach.

Razi też nieudolne "przemycanie" sponsorskiego sprzętu w filmach.

Logiczne jest, że by nakręcić film potrzeba sponsorów (najlepiej z branży wędkarskiej). Dlaczego zatem nie nakręcić kilku ujęć, w których przygotowuje się sprzęt, nawija żyłki, zbroi przynęty. Przy okazji można też coś o tym sprzęcie powiedzieć.

Zamiast tego mamy sceny, kiedy wędkarz przychodzi nad wodę z pustym kołowrotkiem i pyta kolegę czy ten nie ma dla niego żyłki. Kolega odpowiada, że oczywiście ma wyciąga pudełko czy dwa reklamowanego sprzętu i podaje szpulę. Aż w oczy razi.

Reasumując nie podobały mi się filmy i nikomu ich nie będę polecał. Mam jednak nadzieję, że autorzy poprawią mankamenty i za kilka miesięcy z przyjemnością zobaczę film z tej serii.



Stara POLSKA! rzeczywistość-macie racje takie zachowanie nie przystoi[przeklenstwa, piwo, fajki, no i ta rozowa rzeczywistosc] az mnie strzyka pozdro
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zwoleń
PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te filmy nie można nawet nazwać parodją wędkarstwa a co dopiero mówić że mamy się z nich uczyć.
michalm
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 26, 2003
Posty: 245

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Siemonia
PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przypuszczałem, że ten wątek jeszcze ożyje.
Skoro tak to coś dorzucę wink:
Zawód wpisany jest w nasze hobby wyrazem jest "kocia morda" sama lub w kombinacjach z "wyrazami powszechnie uważanymi ......" niektórzy mszczą się na wędkach, inni wyciągają papierosy i przypalają sobie wąsy :oops:
W linku jest zdjęcie Kuby Chruszczewskiego doskonałego wędkarza i twórcy much, człowieka o wyjątkowych zaletach osobistych, który pisze poniżej zdjęcia, że dobrze, że bez dźwięku.
Ale to, że zdarza się najlepszym to nie znaczy, że to co jest wpadką ma wyznaczać poziom wydawnictwa.
Niestety filmy WMH to niestety nie jest to co można oglądać z ośmioletnim dzieckiem w zimowe wieczory.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 56