Czy wiesz, że...
Polski sektor rybołówstwa stanowi 0,07% PKB, jednakże ma ogromny wpływ na życie społeczno-gospodarcze 3 nadmorskich województw. Udział produktów rybnych w eksporcie stanowi 10% całego eksportu żywności.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 333
 Zalogowani 0
 Wszyscy 333

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym wątku będę podawał wpłacone kwoty ...(18211) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że święto, świętem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18211) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18211) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18211) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18211) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli ktoś chce wpłacić,, to proszę blik ...(18211) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wodą, oczywiście bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18211) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Ktoś zapłacił, to trzeba Mu się ...(18211) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2099
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2110
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2424
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - aukcja
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
aukcja
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 973

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Żywiec
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 10:50 pm    Temat postu: aukcja Odpowiedz z cytatem

wiem,że aukcji się nie komentuje ,ale ta to już jest przesada. TUTAJ .

Tiur po raz ostatni proszę abyś poczytał jak wstawiać linki na forum. Zalecam korzystanie z opcji Podgląd przed wysłaniem posta. Nie piszę tego, że mi się tak podoba ale mamy tu pewne zasady i chodzi również o wygodę korzystania z forum przez innych użytkowników. Dziękuję za uwagę. Jarbas
xenon75
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołšczył: Nov 08, 2005
Posty: 125

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic dodać!!! Nic ująć!! :evil:
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oborniki Śląskie
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny temat "bumerang"? Ze trzy lata temu było bardzo głośno na temat "wędek elektrycznych" Jeśli mnie pamięć nie myli to chyba i na tym forum pisane były posty. Cały wędkarski świat grzmiał. Były doniesienia o przestepstwie składane przez ZG PZW do prokuratury. Szczerze powiedziawszy nie znalzlem wzmianki jak owa sprawa sie wtedy skończyła. Nie dogrzebałem sie w sieci jej finału.
wolff
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Bytom Górniki
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie - A co Wy zrobiliście aby ten przedmiot zniknął ze strony Allegro?
Urządzenia elektryczne do połowu ryb są w wykazie przedmiotów zakazanych do sprzedarzy na aukcjach Allegro. Na strone z aukcją w górnym prawym rogu jest odnośnik - Zgłoś naruszenie zasad sprzedaży na Allegro. Czy któryś z Was pokusił się o to aby kliknąć w ten odnośnik i zgłosić przestępstwo?
Mnie się chciało i zrobiłem to 10 razy - więc dostaną 10 zgłoszeń odemnie, zróbcie to samo - będziecie mieć spokojniejsze sumienie!
Wypisywanie tego tu nic nie zmieni!
Tiur jesteś tu już jakiś czas, mógłbyś się wreszcie nauczuć wstawiać poprawne linki do postów.!
_________________
Irek
------------------------------------------------
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znów darmowa reklama Elektryka :evil: :evil: :evil:

Proponuję wykasowanie tych postów i zamknięcie tematu wykrzyknik idea:
wolff
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Bytom Górniki
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Znów darmowa reklama Elektryka :evil: :evil: :evil:

Proponuję wykasowanie tych postów i zamknięcie tematu wykrzyknik idea:


Powiedział co wiedział ! Gdybyś wszedł na tę aukcję Allegro to byś wiedział że to nie TEN producent sprzdaje a zwkły kłusol który chce się pozbyć tego narzedzia i to w jednej tylko sztuce.
Jakieś stare metody proponujesz - nie ma tematu, nie ma problemu!
Chyba nie tędy droga?
_________________
Irek
------------------------------------------------
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Czez napisał:
Znów darmowa reklama Elektryka :evil: :evil: :evil:

Proponuję wykasowanie tych postów i zamknięcie tematu wykrzyknik idea:


Powiedział co wiedział ! Gdybyś wszedł na tę aukcję Allegro to byś wiedział że to nie TEN producent sprzdaje a zwkły kłusol który chce się pozbyć tego narzedzia i to w jednej tylko sztuce.
Jakieś stare metody proponujesz - nie ma tematu, nie ma problemu!
Chyba nie tędy droga?

A i owszem powiedziałem co wiedziałem, gdyż wszedłem na aukcję i zobaczyłem, że przedmiot jest niedostępny, zaś z postów wynikało, że chodzi o sprzedaż wędek elektrycznych, czyli temat przerabiany na wszystkich chyba portalach.
Powiem jeszcze więcej gdyż wiem jeszcze więcej. Tematem interesowałem się już dawno temu. Wymieniałem maile z Andrzejem Trembaczowskim z RO, który jako jeden z pierwszych (o ile nie pierwszy) skierował zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie i przesłał mi skan umorzenia dochodzenia w tej sprawie. Dotarłem do umorzenia dochodzenia z zawiadomienia ZG PZW, konsultowałem się w sprawie z warszawskim PSR i z moimi kolegami, którzy są obecnie prokuratorami. Przeanalizowałem sporo przepisów, zapoznałem się ze zdaniem ludzi zawodowo zajmujących się tego typu problematyką i wreszcie z uzasadnieniami umorzeń. Trochę więc czasu poświęciłem tej sprawie.

Bądź zatem tak uprzejmy Wolffie i nie zwracaj się do mnie per "powiedział co wiedział".

Gdybym widział szansę na walkę z "elektrykiem" to już dawno sam bym skierował stosowne zawiadomienie do Prokuratury. Moje pomysły (bardzo skomplikowane w sensie prawnym i niekoniecznie przynoszące pożądany efekt) legły w gruzach, po zmianie treści stronki. Ta zmiana to niestety jedyny pozytywny wydźwięk działań wędkarzy internautów w tej sprawie.

Reszta to po prostu REKLAMA ELEKTRYKA wykrzyknik I nie sugeruj mi proszę mentalności spod znaku "nie ma tematu, nie ma problemu".

A teraz dodatkowo, króciutko o tym, że "elektryk" nie robi nic karalnego :
Par. 9 pkt 3 rozp. MinRol w sprawie połowu ryb oraz (...) - "rybackimi narzędziami połowowymi są narzędzia : elektryczne, a także ich części, służące do połowu ryb przy pomocy prądu elektrycznego"

Par. 10 ww. rozp. - "połów ryb narzędziami elektrycznymi dokonywany jest przy użyciu prądu elektrycznego stałego lub impulsowego"

Art. 8 ustawy o rybactwie śródlądowym - "zabrania się połowu ryb przez wytwarzanie w wodzie pola elektrycznego charakterystycznego dla prądu zmiennego"

art. 20 ust. 1 ww. ustawy - rybackie narzędzia i urządzenia połowowe może posiadać wyłącznie uprawniony do rybactwa z wyjątkiem osób prowadzących działalność gospodarczą w zakresie produkcji i obrotu tymi narzędziami i urządzeniami.

Konkludując :
1. Jest to narzędzie rybackie, nota bene (czy takie same tego nie wiem) narzędzia takie są wykorzystywane przy odłowach tarlaków i dla badań ichtiologicznych.
2. O ile nie jest na prąd zmienny, dokonywanie nim połowów zgodnie z przepisami nie jest karalne. "Elektryk" w opisie urządzenia zastrzega wyraźnie, że połów na to urządzenie odbywa się przy użyciu prądu stałego lub impulsowego.
3. Właściciel stronki/sprzedawca nie musi być uprawnionym do rybactwa, gdyż on tylko tym handluje.

Strona obleśna, wstrętna i ohydna, ale nie czynią niczego karalnego, szczególnie po tym jak i tak zmienili jej treść.

Teraz Czez powiedział co wiedział...
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Teraz Czez powiedział co wiedział...

No to wiedział dużo więcej niż myślałem. wesoly
Znam Irka. To honorowy chłopak. Czez, myślę, że masz u Wolffa piwo jak w banku... lol
wolff
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Bytom Górniki
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odwracanie kota ogonem to przywara prawników?
Nie chodziło mi, bądz łaskaw zauważyć, o sam fakt handlu elektrycznymi wędkami przez wszytkim znanego producenta tegoż urządzenia, bo ten wątek był tu, i nie tylko tu, wałkowany wielokrotnie i wszyscy wiemy jakie stonowisko zajmuje w tym wątku polskie prawo i ustawodawstwo.
Chodziło mi o propozycję wykasowania tematu jak to zaproponowałeś.
A strona na Allegro z aukcją oferująca 1 sztukę tego urządzenia nadal jest aktywna i dostępna!! Wizualnie urządzenie to jest zupełnie inne niż oferowane przez TEGO producenta i wydaje mi się że jest to produkcja chałupnicza.
_________________
Irek
------------------------------------------------
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Czez napisał:
Teraz Czez powiedział co wiedział...

Znam Irka. To honorowy chłopak. Czez, myślę, że masz u Wolffa piwo jak w banku... lol

Jak widać słabo...
Teraz z kolei odwracam kota ogonem...

Do Wolffa :
Pod podanym w pierwszym poście linkiem pojawia się napis "Przepraszamy - przedmiot nie został znaleziony". Sprawdziłem to już trzeci raz, więc mi nie imputuj odwracania kota ogonem. Jeszcze raz powtórzę, że link nie działał, a z postu Jeziera wynikało, że sprawa dotyczy "elektryka".

EOT
wolff
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Bytom Górniki
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Czez napisał:
Teraz Czez powiedział co wiedział...

No to wiedział dużo więcej niż myślałem. wesoly
Znam Irka. To honorowy chłopak. Czez, myślę, że masz u Wolffa piwo jak w banku... lol


Szanuję Czeza i jego wiedzę ale czasem daje propozycje nie do przyjecia, przynajmniej dla mnie. Stwierdzenia typu "skasować temat" lub "nie mam ochoty wypowiadać się w tym temacie" (jazda po wale przeciwpowodziowym) podnoszą mi ciśnienie i palce same latają mi po klawiaturze!! zly:
_________________
Irek
------------------------------------------------
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
wolff
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Bytom Górniki
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Do Wolffa :
Pod podanym w pierwszym poście linkiem pojawia się napis "Przepraszamy - przedmiot nie został znaleziony". Sprawdziłem to już trzeci raz, więc mi nie imputuj odwracania kota ogonem. Jeszcze raz powtórzę, że link nie działał, a z postu Jeziera wynikało, że sprawa dotyczy "elektryka". EOT


LINK - spróbuj ten adres Mnie się ta aukcja wyświetla. Zapewne skopiowałeś powyższy link razem z kropką na jego końcu jaką postawił Tiur. zly:
_________________
Irek
------------------------------------------------
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Was pogodzę :-D

Co powiecie na takie dictum :-)
Obaj macie rację lecz obaj się mylicie i wcale mi nie do śmiechu. Ja niczego udowadniać nie będę ale może znajdzie się na PW jakiś uczynny elektryk i wypowie się w temacie:
czy żarówka na prąd zmienny 220V będzie świecić po podłączeniu do prądu stałego?

No to już chyba wszystko wiecie :-)
Odobiście zgłosiłem przedmiot jako niezgodny z polskim prawem. Jeśli się mylę to przynajmniej na allego się dokształcą, tak na przyszłość.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Sazan napisał:
Czez napisał:
Teraz Czez powiedział co wiedział...

No to wiedział dużo więcej niż myślałem. wesoly
Znam Irka. To honorowy chłopak. Czez, myślę, że masz u Wolffa piwo jak w banku... lol


Szanuję Czeza i jego wiedzę ale czasem daje propozycje nie do przyjecia, przynajmniej dla mnie. Stwierdzenia typu "skasować temat" lub "nie mam ochoty wypowiadać się w tym temacie" (jazda po wale przeciwpowodziowym) podnoszą mi ciśnienie i palce same latają mi po klawiaturze!! zly:

A ja w tym wypadku widzę tylko jedno z Twojej strony...chęć przywalenia mi za wszelką cenę, którą zauważam od dłuższego już czasu.

Wyrywasz z kontekstu zdanie z mojego ostatniego postu w temacie jazdy po wale przeciwpowodziowym "zapominając" - zapewne całkowicie przez przypadek - o ilości postów, w których wyjasniałem (a w zasadzie usiłowałem wyjaśnić) całą sytuację zarówno pod względem faktycznym, jak i prawnym. Zupełnie przypadkowo (na 100%) zapominasz, że zdanie to znalazło się w odpowiedzi na post innego usera, który zamiast choćby usiłować odpowiedzieć/wyrazić zdanie na temat postu, zaczął snuć opowieści dziwnej treści i zdanie to było do niego adresowane.

W tym temacie tzn. przejazdu przez wał, po otrzymaniu wyjaśnień od Artura, zacząłem pisać artykuł z zamiarem przedstawienia na PW swoich przemyśleń. Wydaje mi się jednak, że rozsądniejszym będzie jeśli zaprzestanę dalszej pisaniny.

Co do Twoich zarzutów, że chcę zamykać temat - odpowiem TAK! uważam,że temat elektryka powinien być zamykany.
Co do Twoich zarzutów, że nie chce mi się wypowiadać - odpowiem TAK! nigdy nie chciało mi się gadać z ludźmi, którzy na pytanie "która jest godzina?" odpowiadają "nie, nie lubię lizaków" i sprawę uważają za zamkniętą. Sprawę już wyjaśniałem w tamtych postach, ale jak widać nie chcesz przyjąć tego do wiadomości.

Dziękuję za podanie właściwego linku, ale sam fakt, że nie jest to strona znanego wszystkim "elektryka", nie oznacza że handluje tym sprzętem kłusol i że jest to samoróbka. Zbyt mało jest okoliczności, aby posuwać sie do takich stwierdzeń. Nie zmienia to faktu, że reklama zosytała zrobiona. Zobacz ile otwarć tematu...

Nie jestem człowiekiem, który zwykł robic krzywdę komukolwiek (czy to bezpośrednio, czy pośrednio), więc żeby już więcej nie podnosić Ci ciśnienia, obiecuję że na tematy prawnicze (sam pisałeś, że "to portal wędkarski, a nie prawniczy"), które jak widać stoją Ci solą w oku, więcej pisał nie będę. Teraz sobie popiszę w tematach "żyłka, czy plecionka?" mając nadzieję, że te kwestie podnosić Ci ciśnienia nie będą.

Ewentualnych zainteresowanych tematyką "prawniczą" w przypadku problemów, zapraszam na priv, co czyniłem także wcześniej.
klon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 15, 2003
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Piastów
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprzednie aukcje załatwił Stefan (Witek Nowak) z WCWI. Spróbuję się z nim skontaktować może powtórzy swoją sztuczkę zly: zly: zly: zly: zly: zly:
_________________
Są tacy co ryby łowią i tacy co tylko wodę mącą.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Inowrocław
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:

W tym temacie tzn. przejazdu przez wał, po otrzymaniu wyjaśnień od Artura, zacząłem pisać artykuł z zamiarem przedstawienia na PW swoich przemyśleń. Wydaje mi się jednak, że rozsądniejszym będzie jeśli zaprzestanę dalszej pisaniny.

Proszę nie zaprzestawaj jest więcej osób zainteresowanych zagadnieniem.

Czez napisał:
Nie jestem człowiekiem, który zwykł robic krzywdę komukolwiek (czy to bezpośrednio, czy pośrednio), więc żeby już więcej nie podnosić Ci ciśnienia, obiecuję że na tematy prawnicze (sam pisałeś, że "to portal wędkarski, a nie prawniczy"), które jak widać stoją Ci solą w oku, więcej pisał nie będę. Teraz sobie popiszę w tematach "żyłka, czy plecionka?" mając nadzieję, że te kwestie podnosić Ci ciśnienia nie będą.

Ewentualnych zainteresowanych tematyką "prawniczą" w przypadku problemów, zapraszam na priv, co czyniłem także wcześniej.

Czarku jest jednak wiele osób którym wierz mi że swoimi spostrzeżeniami czy wypowiedziami krzywdy nie czynisz a nawet powiem więcej masz grono wiernych "czytaczy" ;) Proszę zatem w ich imieniu oraz własnym abyś nie wcielał w czyn zapowiedzi które zacytowałem.
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:

Czez napisał:
Nie jestem człowiekiem, który zwykł robic krzywdę komukolwiek (czy to bezpośrednio, czy pośrednio), więc żeby już więcej nie podnosić Ci ciśnienia, obiecuję że na tematy prawnicze (sam pisałeś, że "to portal wędkarski, a nie prawniczy"), które jak widać stoją Ci solą w oku, więcej pisał nie będę. Teraz sobie popiszę w tematach "żyłka, czy plecionka?" mając nadzieję, że te kwestie podnosić Ci ciśnienia nie będą.

Ewentualnych zainteresowanych tematyką "prawniczą" w przypadku problemów, zapraszam na priv, co czyniłem także wcześniej.

Czarku jest jednak wiele osób którym wierz mi że swoimi spostrzeżeniami czy wypowiedziami krzywdy nie czynisz a nawet powiem więcej masz grono wiernych "czytaczy" ;) Proszę zatem w ich imieniu oraz własnym abyś nie wcielał w czyn zapowiedzi które zacytowałem.


No właśnie. Sam mam się męczyć? Dobrze wiesz Czez, że nie jestem prawnikiem i że nie da rady wszystkiego ot tak wytłumaczyć.

Jarbas duś go na wolnym ogniu, znaczy na privie :-D aż się wycofa.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja popieram przedmówców, i proszę o nie zaprzestawanie zabierania głosu w sprawach bardzo ważnych, zwłaszcza, że głos fachowca jest coraz rzadszym głosem na naszym forum smutny.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wssyscy, to wszyscy.. Ja też proszę o zaniechanie zaniechania..
wolff
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Bytom Górniki
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry Czez, ale nie było i nie jest moim zamiarem dokopać komukolwiek a tym bardziej Tobie. Cenię Cię, jak zapewne większość na tym forum za fachowe wypowiedzi i opracowania. Jeżeli chcesz to potraktuj to jak osobistą awersję do usra o nicku "wolff", ale nie za bardzo bo liczę na to że kiedyś i ja będę potrzebował fachowej pomocy prawnej.

Martwi mnie tylko to że admini na tym portalu są podatni na takie sugestie i ochoczo wycinają wypowiedzi userów lub likwidują cały temat. Mam na ten temat inne zdanie i zawsze będę się denerwował jeżeli ktoś będzie proponował takie rozwiązanie. Niecenzuralne słowa lub zwroty obrażające czyjekolwiek uczucia można wykropkować, linki do zakazanych stron lub nazwy wycinać ale zostawić post żeby można wiedzieć za co konkretny user otrzymał ostrzeżenie lub został zbanowany. Nie był to jak widzisz przytyk wymierzony bezpośrednio w Ciebie, bo gdyby to napisał ktokolwiek inny, moja reakcja była by taka sama.
Jeżeli poczułeś się obrażony to przepraszam ale ja już taki jestem i kto mnie bliżej zna to wie że to nie tak jak może się wydawać. wesoly wesoly
_________________
Irek
------------------------------------------------
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie przestańcie, bo zaraz się zacznie, że się obraziłem itepe, itede. Ja nie jestem z tych co zabierają swoje zabawki i wychodzą z piaskownicy. To nie tak wykrzyknik Poza tym, skoro coś obiecałem, a obiecałem Torque, że moje teksty z WW będę publikował na PW, to to zrobię. W marcowym numerze opisuję kwestię przetrzymywania ryb na agrafkach, w metalowych siatkach itd. Jak tylko ukaże się ten numer to wersję rozszerzoną artykułu wyślę na PW. To jest jedna kwestia.

Druga kwestia, to wypowiedzi na forum dotyczące tematów...nazwijmy to "okołoprawniczo-prawniczych", szczególnie w ostatnim okresie, w wykonaniu anonimów i osób, z których postów można wywnioskować, że mamusia im jeszcze nosek wyciera jak się zasmarkają, a także "użytkowników" zabierających głos tylko wtedy gdy zwietrzą jakąś zadymę. Wydaje mi się, że każdy ma prawo poczuć się zmęczony, poirytowany, mieć po prostu dość. Z przykrością stwierdzam, że mam dość.

Totalna ignorancja w zakresie wiedzy na temat obowiązujących przepisów, jakieś brednie rozgrzeszające zwykłe kłusownictwo, posługiwanie się "wiedzą" wyssaną z palca, "faktami" zasłyszanymi od szwagra-zięcia-wujka-ciotecznej siosty-brata-syna, szafowanie pojęciami których się nie rozumie itd. Niestety PW Truman Show, jak to ktoś określił, mnie zmęczył.

Ponad miesiąc temu umieściłem na PW i 4 innych największych portalach taki apel dot. znikomej szkodliwości społecznej czynu. Pojęcie to jest tak często używane w internecie, że sobie pomyślałem, że jak tylko 5% wędkarzy nagminnie go używającego, odezwie się w temacie, to analiza zajmie co najmniej miesiąc. Zgadnijcie ilu się odezwało...piszę to tak z jednej strony dla przypomnienia tematu, a z drugiej strony...(czytaj akapit powyżej).

Rozpisałem się, żeby nie było wątpliwości, że moja decyzja nie jest związana z osobą Wolffa, a dzisiejsza sprzeczka była tylko momentem, w którym wyartykułowałem to o czym myślałem od pewnego czasu.
Nie oznacza to oczywiście, że uwielbiam facetów, którzy tylko czekają żeby wyjąć z kontekstu jakieś zdanie po to by mi przyłożyć. Co to, to nie wykrzyknik Nie lubię ich, ale jako "samarytanin" ciśnienia im podnosić nie będę...
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:

Martwi mnie tylko to że admini na tym portalu są podatni na takie sugestie i ochoczo wycinają wypowiedzi userów lub likwidują cały temat. Mam na ten temat inne zdanie i zawsze będę się denerwował jeżeli ktoś będzie proponował takie rozwiązanie.


Poproszę o przykłady.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
klon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 15, 2003
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Piastów
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy tu gadu, gady , a Stefan załatwił aukcję. Spróbujcie go przelicytować.
zly: zly: zly:
_________________
Są tacy co ryby łowią i tacy co tylko wodę mącą.
wolff
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Bytom Górniki
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
wolff napisał:

Martwi mnie tylko to że admini na tym portalu są podatni na takie sugestie i ochoczo wycinają wypowiedzi userów lub likwidują cały temat. Mam na ten temat inne zdanie i zawsze będę się denerwował jeżeli ktoś będzie proponował takie rozwiązanie.


Poproszę o przykłady.


Bardzo prosze :

>>>>>>>User Amator<<<<<<<<<

amator
Zabanowany

Dołączył: Aug 27, 2005
Posty: 23

Kraj: POLSKA
Miejscowość: Białystok Wysłany: Sro Lut 15, 2006 7:37 pm Temat postu:
------------

amator :z:
...
Wypowiedź skasowana ze względu złamania regulaminu forum.

torque
----------------------------------------------------------------------------
Oraz poniżej następny post

Zabanowany
Dołączył: Aug 27, 2005
Posty: 23

Kraj: POLSKA
Miejscowość: Białystok Wysłany: Sro Lut 15, 2006 8:04 pm Temat postu:
-----------
amator :banned

za łamanie regulaminu forum

torque
_________________
Irek
------------------------------------------------
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klon napisał:
Wy tu gadu, gady , a Stefan załatwił aukcję. Spróbujcie go przelicytować.
zly: zly: zly:


No niezupełnie. Tuż przed 11:00 zgłosiłem do Allegro przedmiot jako niezgodny z polskim prawem. Umieściłem uzasadnienie oraz odpowiednie zapisy aby łatwiej było im szukać. Trzeba czekać.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Użytkownik amator powinien otrzymać ostrzeżenie już za tą wypowiedź:


oczywiscie a 50 metrów dalej miejscowy został potraktowany upomnieniem ponieważ normę strażnicy sobie wykonali rączka rączkę , zastanówcie się przed mamndatem jest jeszcze upomnienie , zacznijcie cytać tekst ze zrozumieniem nie chodzi mi o mandat który dostałem tylko o traktowanie człowieka a nie kusola jak sie tu rozpisujecie


W sposób rażący wypowiedź ta łamie regulamin w pkt 11 ppkt d) i f), została ona pozostawiona przeze mnie jako przykład działalności użytkownika „amator”. Kolejne dwie wypowiedzi dodatkowo obrażały innych uczestników tego forum, dlatego zostały skasowane. Kolejne tego typu wypowiedzi także będą usuwane, a mówiąc dokładniej przenoszone do archiwum. Jako moderator, jestem przeciwny łamaniu regulaminu forum i będę reagował, każdorazowo, czy się to komuś podoba czy nie. W swojej wypowiedzi zaznaczyłeś tez, że admini likwidują całe tematy. O jakiego typu tematach mówisz. Tą sprawę też chcę wyjaśnić.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa


Ostatnio zmieniony przez Torque dnia Czw Lut 16, 2006 3:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 973

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Żywiec
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten temat umieściłem nie wiedząc o tym,że już się kiedyś pojawił.Gdybym wiedział ,że był wałkowany to bym go pewnie nie wstawiał.Nie miałem pojęcia,że takie aukcje się zdarzają często.
wolff
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Bytom Górniki
PostWysłany: Piš Lut 17, 2006 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Użytkownik amator powinien otrzymać ostrzeżenie już za tą wypowiedź:


oczywiscie a 50 metrów dalej miejscowy został potraktowany upomnieniem ponieważ normę strażnicy sobie wykonali rączka rączkę , zastanówcie się przed mamndatem jest jeszcze upomnienie , zacznijcie cytać tekst ze zrozumieniem nie chodzi mi o mandat który dostałem tylko o traktowanie człowieka a nie kusola jak sie tu rozpisujecie


W sposób rażący wypowiedź ta łamie regulamin w pkt 11 ppkt d) i f), została ona pozostawiona przeze mnie jako przykład działalności użytkownika „amator”. Kolejne dwie wypowiedzi dodatkowo obrażały innych uczestników tego forum, dlatego zostały skasowane. Kolejne tego typu wypowiedzi także będą usuwane, a mówiąc dokładniej przenoszone do archiwum. Jako moderator, jestem przeciwny łamaniu regulaminu forum i będę reagował, każdorazowo, czy się to komuś podoba czy nie. W swojej wypowiedzi zaznaczyłeś tez, że admini likwidują całe tematy. O jakiego typu tematach mówisz. Tą sprawę też chcę wyjaśnić.


Ja wcale nie neguję tego że user "amator" otrzymał ostrzeżenie i został zbanowany bo zapewne zasłużył sobie na to swoimi wypowiedziami. Ja jednak chciałbym wiedzieć dokładnie za co! Stwierdzenie - za łamanie regulaminu forum, mnie nie satysfakcjonuje. Treść postu powinna zostać, słowa niecenzuralne wykropkowane i zwroty ubliżające innym userom zmienione w formę domyślną oraz podkreślone! Wszelkie uwagi oraz info o ostrzeżeniu i zabanowaniu dopisane wyróżnioną trzcionką pod postem.
Wycinanie postów w całości pozostawia wiele domysłów i niejasności za co i czy słusznie ktoś został zbanowany. Wymaga tego zwykłe poczucie przyzwoitości i przejżystości dzałań administracji portalu.

Co do wycinania całych tematów to nim to napisałem to sprawdzałem w "wyszukiwarce postów" wszystkich postów w których kiedyś był poruszany temat wyżej wałkowany i nie znalazłem nic, a sam zapewne wiesz że temat ten wielokrotnie pojawiał się na tym forum.
_________________
Irek
------------------------------------------------
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Piš Lut 17, 2006 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:


Ja wcale nie neguję tego że user "amator" otrzymał ostrzeżenie i został zbanowany bo zapewne zasłużył sobie na to swoimi wypowiedziami.


I tu się zgadzamy. Zasłużył, został wyrzucony z portalu.

wolff napisał:

Ja jednak chciałbym wiedzieć dokładnie za co!


Ja chciałbym wiedzieć dokładnie, jakie nr wypadną w najbliższym losowaniu Lotto.

wolff napisał:

Stwierdzenie - za łamanie regulaminu forum, mnie nie satysfakcjonuje.


Przykro mi ale musisz sie z tym pogodzić.

wolff napisał:

Treść postu powinna zostać, słowa niecenzuralne wykropkowane i zwroty ubliżające innym userom zmienione w formę domyślną oraz podkreślone! Wszelkie uwagi oraz info o ostrzeżeniu i zabanowaniu dopisane wyróżnioną trzcionką pod postem.


Mam odmienne zdanie, na ten temat.

wolff napisał:

Wycinanie postów w całości pozostawia wiele domysłów i niejasności za co i czy słusznie ktoś został zbanowany. Wymaga tego zwykłe poczucie przyzwoitości i przejżystości dzałań administracji portalu.


Przenoszenie postów do śmietnika, pozwala na zlikwidowanie przejawów chamstwa, nieposzanowania prawa, obrażania innych użytkowników. Wymaga tego zwykłe poczucie estetyki i kultury.

wolff napisał:

Co do wycinania całych tematów to nim to napisałem to sprawdzałem w "wyszukiwarce postów" wszystkich postów w których kiedyś był poruszany temat wyżej wałkowany i nie znalazłem nic, a sam zapewne wiesz że temat ten wielokrotnie pojawiał się na tym forum.


To, że nie znalazłeś, nie znaczy, że go tam nie ma. Na forum jest prawie 80 000 postów poszukaj lepiej mogłeś po prostu coś przeoczyć. Ja przeszukałem spis tematów usuniętych ( od stycznia 2003 r.) i nie znalazłem nic takiego, o czym piszesz. Albo mylisz się, albo temat nie został usunięty.
Jako ciekawostkę podam, że od stycznia 2003 r. Zostało usunięte z forum 95 tematów. Większość stanowią, nieaktualne ogłoszenia, nieautoryzowane reklamy, nieaktualne zaproszenia na ryby. Znajdzie się wśród tych tematów kilka, które zostały skasowane z powodu ewidentnego łamania regulaminu forum.

Podsumowując. W regulaminie tego forum napisane jest jasno (nie raz), że redakcja zastrzega sobie możliwość kasowania postów i tematów. Niegdzie zaś, nie jest napisane, że redakcja zobowiązuje się tłumaczyć powód każdorazowego usunięcia wypowiedzi lub tematu (nie liczyłbym na Twoim miejscu, że się to zmieni). Nie znam portalu, na którym admini usuwając wypowiedzi łamiące regulamin to robią.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Inowrocław
PostWysłany: Piš Lut 17, 2006 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Główny temat chyba się wypalił... Aukcja została usunięta przez pracownika Allegro wink:
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
wolff
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Bytom Górniki
PostWysłany: Piš Lut 17, 2006 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisal:
Cytat:

Znajdzie się wśród tych tematów kilka, które zostały skasowane z powodu ewidentnego łamania regulaminu forum.


wesoly wesoly wesoly

Jarbas - ale zapytaj ile zostało wysłanych zgłoszeń łamania zasad aukcji na Allegro zanim zechcieli zadziałać?
_________________
Irek
------------------------------------------------
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Inowrocław
PostWysłany: Piš Lut 17, 2006 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Jarbas - ale zapytaj ile zostało wysłanych zgłoszeń łamania zasad aukcji na Allegro zanim zechcieli zadziałać?


Ciekawe dlaczego nie wykropkowali treści i nie napisali uzasadnienia swojej decyzji. ;)
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Piš Lut 17, 2006 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Torque napisal:
Cytat:

Znajdzie się wśród tych tematów kilka, które zostały skasowane z powodu ewidentnego łamania regulaminu forum.


wesoly wesoly wesoly


Mam nadzieję że nareszcie zrozumiałeś.

Te kilka tematów to, skrajne nienawistne, napady na użytkowników, zawierających wulgarne wyrażenia, kilka niestety musiało nawet przez jakiś czas być widocznych ze wzgledu na zbieranie materiału do działań prawnych.
Na dzień dzisiejszy nie zmieni się sposób działania moderatorów na forum.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Piš Lut 17, 2006 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:
Główny temat chyba się wypalił... Aukcja została usunięta przez pracownika Allegro wink:


O i takie wieści poprawiają mastój. Chyba mogę sobie przypisać kawałek tego tortu :-D
wolff
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Bytom Górniki
PostWysłany: Piš Lut 17, 2006 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:
Jarbas napisał:
Główny temat chyba się wypalił... Aukcja została usunięta przez pracownika Allegro wink:


O i takie wieści poprawiają mastój. Chyba mogę sobie przypisać kawałek tego tortu :-D


Z całą pewnością Dociu usmiech usmiech Mogę Ci nawet przesłać mój kawałek tyko że trochę późno dajesz znać bo Sigi zapewne już siedzi w "cugu". lol lol
_________________
Irek
------------------------------------------------
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Piš Lut 17, 2006 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Docio napisał:
Jarbas napisał:
Główny temat chyba się wypalił... Aukcja została usunięta przez pracownika Allegro wink:


O i takie wieści poprawiają mastój. Chyba mogę sobie przypisać kawałek tego tortu :-D


Z całą pewnością Dociu usmiech usmiech Mogę Ci nawet przesłać mój kawałek tyko że trochę późno dajesz znać bo Sigi zapewne już siedzi w "cugu". lol lol


Co jakiś czas muszę robić miejsce na hdd bo nie mam go za wielkiego. Akurat padło na dzisiejsze przedpołudnie ale zgrałem wszystko co chciałem na cd :-)
wolff
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Bytom Górniki
PostWysłany: Piš Lut 17, 2006 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli mailem, mówisz, mailem? lol lol
_________________
Irek
------------------------------------------------
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lut 17, 2006 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:



W tym temacie tzn. przejazdu przez wał, po otrzymaniu wyjaśnień od Artura, zacząłem pisać artykuł z zamiarem przedstawienia na PW swoich przemyśleń. Wydaje mi się jednak, że rozsądniejszym będzie jeśli zaprzestanę dalszej pisaniny.



Czez jak najbardziej pisz. Sam jestem Bardzo ciekaw twoich przemyśleń, a zawsze lepiej jest wiedzieć niż nie wiedzieć :-).

Co do kawałka tortu to ja też dołożyłem swoje 3grosze :-)

A tak dla ciekawości jeszcze jeden smaczek do przemyśleń przedstawię, w kwestii wymiarów ochronnych.

A mianowicie przykładowy wymiar ochronny okonia który w tej chwili wg. decyzji okręgu wynosi 18cm. Jest to RAPR ale nie ustawa czy też rozporządzenie. W tej chwili są dwie wykładnie. W.G. jednej której twórcą jest prof. Radecki oraz częsć policyjnych prawników. PSR ma prawo solić mandaty za niewymiarki. Natomiast druga wykładnia (której twórcami jest część prawników PSR oraz niektórzy policyjni) twierdzi że skoro nie jest to wprowadzone ustawą czy rozporządzeniem to mandatu nie można nakładać, tylko skierowania do sądów koleżeńskich. I gdzie leży prawda??
Ja wiem że prawda leży zazwyczaj tam gdzie leży, ale gdzie ona leży?


Czemu piszę zapytanie? Bo sam PSR nie jest pewny i kieruje się w tym temacie różnymi wykładniami i tak PSR w Siedlcach czyli Traper soli mandaty równo i po koleii, natomiast nasz PSR ma wątpliwości i przychyla się do tej drugiej interpretacji.

I jeszcze jeden kwiatek sprawa opłacania kart ale nieco inaczej.

Czyli tak:

W Wyszkowie jest przyjęte zwyczajowo że kartę wędkarską można opłacić w sklepie, dostaje się dowód wpłaty k103 za zezwolenia na połów ryb legitymację odbiera się za tydzień jak skarbnik wklei znaczki. I tak jedni czyli PSR chcą nakładać mandaty i nakłądają za brak zezwolenia na wędkowanie czyli za nieopłacenie karty wedkarskiej. Natomiast my SSR że taka wpłata powoduje skutek który daje zezwolenie na wędkowanie.

Ja osobiście nie przyjąłbym mandatu i niech kierują do sądu grodzkiego bo kartę opłaciłem. Dowód wpłaty k103 to dokument ścisłego zarachowania, który jest ostemplowany stosownymi pieczęciami.

P.S. Jeśli admini uznają że te moje zapytanio-rozważania zasługują na oddzielny post na forum to mają wolną rękę w kwestii przeniesienia powyższego.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 132