Czy wiesz, że...
Odłowy rybackie gospodarstwa Ruciane-Nida to ok. 300 t rocznie, co stanowi ok. 14 kg ryb z hektara.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 560
 Zalogowani 0
 Wszyscy 560

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(500418) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(500418) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(500418) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500418) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500418) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500418) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500418) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500418) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500418) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500418) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2050
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Głupota w Dziwnowie
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Głupota w Dziwnowie
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Trzebiatów
PostWysłany: Piš Mar 31, 2006 9:39 am    Temat postu: Głupota w Dziwnowie Odpowiedz z cytatem

Byłem ostatnio w Dziwnowie, gdzie jakiś za przeproszeniem "kretyn"ustalił zakaz wchodzenia na molo, z którego korzystali zarówno turyści jak i wędkarze. Wejścia na oba mola są zakratowane, a na kratkach tych wisi tabliczka z napisem "groźba zawalenia-zakaz wstępu."A niedługo przecież ma w pobliżu odbyć się tam zlot. Połowy belony to tylko wyjdą dobrze w Mrzeżnie, przy obecnej sytuacji, moze się zmieni sytuacja z molem w Dziwnowie, aby napewno. Pozdrawiam Bodzio[/list]

:z:

Nieznajomość powodów nie upoważnia nikogo do ubliżania innym!!
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Inowrocław
PostWysłany: Piš Mar 31, 2006 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nieciekawa perspektywa.
Ale może wcale nie głupota, a względy bezpieczeństwa spowodowały zakaz wejścia? Oby... mam nadzieję, że to nie obawy decydentów z powodu organizowanego zlotu ;)
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Trzebiatów
PostWysłany: Piš Mar 31, 2006 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez mam taka nadzieje. Przepraszam za bledy, pisze z kawiarenki internetowej, klawiatura nie ma polskich znakow. Pozdrawiam bodzio
beenPL20
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołšczył: Jan 21, 2006
Posty: 170

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Koszalin
PostWysłany: Piš Mar 31, 2006 6:01 pm    Temat postu: Re: Głupota w Dziwnowie Odpowiedz z cytatem

Bodzio napisał:
Byłem ostatnio w Dziwnowie, gdzie jakiś za przeproszeniem "kretyn"ustalił zakaz wchodzenia na molo, z którego korzystali zarówno turyści jak i wędkarze. Wejścia na oba mola są zakratowane, a na kratkach tych wisi tabliczka z napisem "groźba zawalenia-zakaz wstępu."A niedługo przecież ma w pobliżu odbyć się tam zlot. Połowy belony to tylko wyjdą dobrze w Mrzeżnie, przy obecnej sytuacji, moze się zmieni sytuacja z molem w Dziwnowie, aby napewno. Pozdrawiam Bodzio[/list]


Bodzio, nie znam stanu technicznego mola w Dziwnowie, ale jeśli ktoś je zamknął z powodu złego stanu technicznego dlaczego nazywasz go "krtynem" :?:
_________________
Daj biedakowi rybę to zje i dalej będzie głodny, a daj mu wędkę to sam sobie ryb nałapie.
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Trzebiatów
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Molo jest praktycznie w idealnym stanie. Nie widać nawet po nim, że grozi zawaleniem. Mówią o ostatnim sztormie, wygłupach ludzi na molo. Wiem że ostatnio jeszcze ludzie chodzili, wszystko bez problemu. Lecz jestem ciekawy jak stwierdzili taki aspekt "groźby zawalenia".Pozdrawiam Bodzio
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 10:41 am    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Ojj Bodzio teraz to masz kreskę jak stąd do księżyca zly: Po pierwsze Kolego nikt, a szczególnie osoba nie mająca pojęcia na dany temat nie powinien krytykować takiego przepisu. Urząd Morski nie podejmuje takich decyzji ot tak sobie żeby Bodzio nie miał gdzie ryb łowić lub spacerować :evil: Po drugie odsyłam do rozporządzenia na temat połowów rekreacyjno sportowych gdzie są ujęte miejsca z których nie wolno wędkować.. To nie jest żadne molo wykrzyknik To są falochrony wejściowe do portu zakończone głowicami sygnalizacyjnymi - czyli obiekt hydronawigacyjny... Nie jest on w idealnym stanie.. jest w stanie ruiny mimo, że jeszcze jest nadal nad wodą zly: .. Jego podstawę stanowią w większości pale drewniane po starym falochronie..pale z początku ubiegłego stulecia.. Można je zaobserwować na fotkach np z 1904 roku zly: Nie wiem Bodzio skąd to wzburzenie.. Obiekt wędkarski byłby z tego wspaniały, do pewnego czasu nawet kapitan pozwalał na nie wchodzić dopuki nie stanowiło to zagrożenia i nawet ja sam korzystałem z tej możliwości i wędkowałem dopuki było to dopuszczone . Faktem jest, że na końcu tych falochronów wędkujący tam ludzie pozostawiali syf i traktowali jako publiczny szalet, a także przechodzili na drga stronę, najczęsciej korzystając jako oparcia z kabli zasilających latarnie sygnalizacyjne...Nie wspomnę o notorycznym łamaniu przepisów, piciu, śmieceniu itp... Tych ludzi prędzej określiłbym mianem taim jakim Określiłeś człowieka, który po prostu wykonuje swoją pracę zly: Aspekt zawalenia i fatalnego stanu stwierdzono w wyniku badań a nie takich osądów jak twoje. Skan dna i konstrukcji, próby techniczne a nie rzucanie błotem :evil: wykrzyknik Mieszkam w Dziwnowie całe życie i pamiętam molo kiedyś i teraz. Teraz to jest ruina, w ktorej płyty i elementy żelbetowe uległy skruszeniu i korozji , a ogólna konstrukja rusza się nawet przy niezbyt silnym sztormie... Bodzio tak na przysżłość, zanim kogoś Wyzwiesz to miej chociaż jakieś dowody w ręku.. Dla Twojej wiadomości w Mrzeżynie też tak po prawdzie nie Powinieneś wędkowac na falochronie ponieważ to też jest obiekt hydronawigacyjny, ale że nie ma krat, a osobników o podobnych jak twoje poglądach nie sposób upilnowac w pojedynkę to współczuje bosmanowi, kóry po prostu dopuszcza wędkowanie z tego obiektu..Mam nadzieje też, że wedkując tam Masz ważną kartę bo jakoś nie przypominam sobie żebyś ją wykupował w Dziwnowie, no chyba, że w Kołobrzegu...Po takiej wypowiedzi na forum Miałbyś przepytkę z naszych przepisów, a dopiero potem świadom swoich praw i obowiązków Opusciłbyś biuro z zewoleniem.. Może Byś takich bzdur nie pisał zly: W Dziwnowie obiekt ten był juz zamknięty w zesżłym roku, więc nie Wiesz, a gdzieś słyszałeś że niedawno jeszcze można było wchodzić.. To bzdury i je Powielasz...Później koledzy z Urzędu Morskiego i ja sam mam wiecej pracy i to wcale nie przyjamnej :evil: Obiekt ten ma być remontowany od 2007 roku. Ile to potrwa nie mam pojęcia, pewno długo bo to olbrzymie nakłady finansowe i warunki ciężkie, ale jeżeli zostanie uwzglednione w projekcie zagadnienie mola spacerowego to nie widze problemu. Jak na razie wstęp na ten obiekt jest zakazany i nalezy się do tego stosować :evil: Pozdrawiam
IRM Dziwnów
Tomasz Roj
_________________
ryba też człowiek ;)
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bodzio , masz jeszcze dłuższą kreskę . Zadzwoniłem rano do Dziwnowa izostałem poinformowany , że w Dziwnowie nie ma żadnego mola (ani w morzu ani w szafie tej osoby ). Pomimo głupich pytań z mojej strony i niedowierzania w kometencje tej osoby , zostałem do końca rozmowy potraktowany bardzo uprzejmie .
Dzięki ci Bodzio . Emocje poranne , wyrażnie ożywiły mnie . ")
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Zadzwoniłem rano do Dziwnowa izostałem poinformowany , że w Dziwnowie nie ma żadnego mola (ani w morzu ani w szafie tej osoby ).


Jedno jest pewne i tego się trzymajmy - jest tam morze! To zawsze jakiś pozytyw. lol wink:
Ruki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 04, 2002
Posty: 1045

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Same dziwy w tym Dziwnowie. wink:
_________________
Bykom Stop!
Złów i wypuść
pozdrawiam Ruki
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję że to sprawdzona wiadomość .Czy ktoś widział morze w tym miejscu na własne oczy ? :roll:

Tom , proszę sprawdzaj codziennie . wesoly


Ostatnio zmieniony przez jjjan dnia Pon Kwi 03, 2006 11:27 am, w całości zmieniany 1 raz
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 11:21 am    Temat postu: :] Odpowiedz z cytatem

jak rano zaglądałem to jeszcze bylo na miejscu 8) po pracy jeszcze się upewnię czy nikt go nie przeniósł gdzie indziej :?
_________________
ryba też człowiek ;)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tom i bądź przygotowany. Na zlot weź wyjściowy bloczek mandatowy. Niech chłopaki poczują jak to się łowi pod okiem inspektora :-D
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zabiorę blachę i legitkę ;). Będę Tomka na duchu podtrzymywał lol lol lol lol wesoly wesoly wesoly
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 5:25 pm    Temat postu: ;) Odpowiedz z cytatem

I tu musze Cię Arturze rozczarować wesoly Blachę tą Będziesz mógł co najwyżej nawiercić uzbroić i porzucać wesoly ..Niom licze na to, że nikt ze zlotowiczów nie zasili kasy państwa wskutek jakiś niespotkanych pomysłów wesoly To byłoby przegięcie wesoly
_________________
ryba też człowiek ;)
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Inowrocław
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 6:16 pm    Temat postu: Re: ;) Odpowiedz z cytatem

Tom_roy napisał:
I tu musze Cię Arturze rozczarować wesoly Blachę tą Będziesz mógł co najwyżej nawiercić uzbroić i porzucać wesoly .

Tia Sołtys biegiem marsz przepisy o łowieniu w morzu kuć na blachę;)
Cytat:
Niom licze na to, że nikt ze zlotowiczów nie zasili kasy państwa wskutek jakiś niespotkanych pomysłów wesoly To byłoby przegięcie wesoly

Widać jeszcze nie wiesz do czego zlotowicze są zdolni ;) Za pływanie wpław do Szwecji kar nie ma ;) Reszty pomysłów nie zdradzę
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeca wyraźnie piszę że na duchu będę podtrzymywał. lol lol lol lol wesoly Innych działań nie przewiduję lol lol lol lol lol lol
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Poznań
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KLIK!

U góry^ link do RAPR na morzu, ale nie ma w nim np. wymiarów ochronnych ryb. Tom - właśnie - ile wynosi on dla belony?
_________________
Łowi się po to żeby znaleźć odpowiedź, żeby zrozumieć...
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 10:55 pm    Temat postu: :] Odpowiedz z cytatem

Hmmm..dziwny wynalazek :? RAPR na morzu...PZW sięga łapkami nawet nie na swoje wody...ciekawa sprawa...Część przepisów z tego RAPR-u przeniósłbym wprawdzie na nasze realia, szczególnie sprawę śmieci itp, ale normalnie formalnie Nodi TU Masz nasze przepisy, które obowiązują Cię jeżeli łowisz na wodach morskich. Wymiary regulują osobne rozporządzenia i zarządzenia nie tylko nasze krajowe ale również unijne. Na zlot przygotuję dla każdego łowiącego pogawędkowicza rozpiskę z wymiarami i przepisami. Dla belony niestety nie ma limitu ilościowego i wymiaru ochronnego. Może kiedy zostanie dostrzeżona jako ryba gospodarczo ważna wtedy to nastąpi. Pozdrawiam
Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 7:44 am    Temat postu: Re: :] Odpowiedz z cytatem

Tom_roy napisał:
Hmmm..dziwny wynalazek :? RAPR na morzu...PZW sięga łapkami nawet nie na swoje wody...ciekawa sprawa...

Dziwny wynalazek to bardzo delikatne określenie :evil: Już z 5 lat temu widziałem ten wytwór chorej wyobraźni działaczy PZW :evil: Teraz czekam na RAPR szwedzki, norweski, litewski, słowacki... wesoly
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ten...dziwny wynalazek... wisi sobie często na różnych portalach i jest opatrywany jakimiś śmiesznymi komentarzami np. w stylu, że to jedyne obowiązujące wędkarza przepisy :evil:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam wątpliwości i to wielkie wątpliwości, co do tak zdecydowanej negatywnej oceny dokumentu PZW. To prawda, że PZW nie ma podstaw rościć sobie praw do połowów morskich, ale ma nie tylko prawa, lecz obowiązek na uregulowanie postaw swoich członków. Nie znalazłem jakiegokolwiek zapisu regulującego połów właściwy oprócz wędek jakie można stosować do połowu śledzi i innych ryb. Nie znalazłem jakiegokolwiek zapisu roszczeniowego co do własności, postępowania, przepisów i wymogów połowowych. Co więcej każdorazowo zapisy PZW odsyłają bezwzględnie do Urzędów Morskich.

Jak na mój gust jest to zapis nie tyle stricte regulaminowy, co etyczny, gromadzący w sobie zasady postępowania członków PZW na wodach morskich, które rozrzucone są po wielu dokumentach.

Tom przytoczona przez Ciebie ustawa jest dokumentem wyjściowym. Nie ma jakiegokolwiek innego dokumentu, który w jakikolwiek sposób dopełniał by zagadnienia w ogóle nie objęte ustawą. RAPR na wodach śródlądowych jest właśnie takim dokumentem, który dopełnia ustawę o rybactwie śródlądowym i rozporządzenie ministra o połowie, chowie...bla,bla. Nie jest to dokument doskonały a wręcz w wielu miejscach problematyczny, jednak jest. Czyżby poszczególne Urzędy Morskie nie potrafiły się dogadać między sobą aby ustalić zestaw przepisów dodatkowych? Pytanie pada w czasie gdy z miesiąca na miesiąc połowy morskie stają się coraz popularniejsze.

Czez są takie zapisy - w statucie. Jeśli na wspomnianych przez Ciebie łowiskach będzie tak jak w opowiadaniach "o krainie octem pachnącej", to ani chybi będzie trzeba jasno podać ćwokom zbór zasad obowiązujących członka PZW na tych łowiskach. Jak widać sam statut nie wystarcza i mam dziwne skojarzenie z moją pracą. Gdy przyjeżdża arab do Polski to pije i pali na umór mimo, że Koran mu tego zabrania. Na pytanie "dlaczego to robi" odpowiada, ze w Luanda Allach nie widzi co on robi, Allach jest w kraju rodzimym a tu nie. Jednak na widok szynki bardzo szybko i gwałtownie gestykuluje jednocześnie podnosząc głos. Jak widać wszyscy bez wyjątku robią to co im akurat wygodnie a nie to co powinno być.

Dodatkowym przykładem niech będzie zachowanie ponoć takich europejskich Szwedów. Powiem krótko. Niejednokrotnie sala tranzytowa lotniska Okęcie zamieniała się w gigantyczną izbę wytrzeźwień dla Szwedów mających przesiadkę do Bangkoku.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Dodatkowym przykładem niech będzie zachowanie ponoć takich europejskich Szwedów. Powiem krótko. Niejednokrotnie sala tranzytowa lotniska Okęcie zamieniała się w gigantyczną izbę wytrzeźwień dla Szwedów mających przesiadkę do Bangkoku.

Tych akurat rozgrzeszam wink: wszak pochodzą z kraju, gdzie gorzała na receptę wydawana jest, a piwo smakuje jak szczyny pawiana...
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez idąc tym tokiem myślenia powinni nas zrozgrzeszać za niepowtarzalny aromat octu, gdyż ponoć pochodzimy z kraju gdzie nie ma ryb. :-D
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Trzebiatów
PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No morze to tam jest. Napewno belony połowimy. Dzięki Tom za opis całej sytuacji. Pozdrawiam Bodzio
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="SSG"]A ja mam wątpliwości i to wielkie wątpliwości, co do tak zdecydowanej negatywnej oceny dokumentu PZW. To prawda, że PZW nie ma podstaw rościć sobie praw do połowów morskich, ale ma nie tylko prawa, lecz obowiązek na uregulowanie postaw swoich członków. Nie znalazłem jakiegokolwiek zapisu regulującego połów właściwy oprócz wędek jakie można stosować do połowu śledzi i innych ryb. Nie znalazłem jakiegokolwiek zapisu roszczeniowego co do własności, postępowania, przepisów i wymogów połowowych. Co więcej każdorazowo zapisy PZW odsyłają bezwzględnie do Urzędów Morskich.

Zgadza się jednakze jeżeli już PZW nakłania do stosowania się do tego wewnętrznego RAPR-u to niech nie wysuwa interpretacji tylko ściśle przepisy odczytuje

Jak na mój gust jest to zapis nie tyle stricte regulaminowy, co etyczny, gromadzący w sobie zasady postępowania członków PZW na wodach morskich, które rozrzucone są po wielu dokumentach.

Tom przytoczona przez Ciebie ustawa jest dokumentem wyjściowym. Nie ma jakiegokolwiek innego dokumentu, który w jakikolwiek sposób dopełniał by zagadnienia w ogóle nie objęte ustawą. RAPR na wodach śródlądowych jest właśnie takim dokumentem, który dopełnia ustawę o rybactwie śródlądowym i rozporządzenie ministra o połowie, chowie...bla,bla. Nie jest to dokument doskonały a wręcz w wielu miejscach problematyczny, jednak jest. Czyżby poszczególne Urzędy Morskie nie potrafiły się dogadać między sobą aby ustalić zestaw przepisów dodatkowych? Pytanie pada w czasie gdy z miesiąca na miesiąc połowy morskie stają się coraz popularniejsze.

Nie ustawa, a rozporządzenie będące dopełnieniem do ustawy o rybołówstwie morskim. Są jeszcze zarządzenia Okręgowych Inspektorów Rybołówstwa i wewnętrzne itp itd... Inspektoraty dążą to ujednolicenia przepisów. Kiedy to nastąpi nie wiem. Odpowiedź pada w czesie kiedy najwiecej problemów mamy z wędkarzami, którzy jakoś zapominają nawet o podstawowym RAPR jak tylko znajdą sie nad wodami morskimi..pomroczność jasna? :roll:

Podsumowując. Właściwymi aktami prawnymi, które należy przestrzegać na wodach morskich są właśnie ustawy i rozporządzenia i to one są też podstawą do wyciągania konsekwencji. RAPR na wodach morskich jako etyczna podstawa owszem ale nie jako przepis obowiązujący ponieważ sprawia np mi w pracy wiecej problemów niż pomocy. Nie rzucajmy też przykładów z innych krajów. Nigdy nie zaprowadzimy porządku na swoim podworku ciągle spogladając na cudze. RAPR na wody morskie podany w linku NIE jest obowiązującym przepisem na naszych wodach. Etyczne zachowania wędkarzy PZW itp nad wodą postaram sie pokazać dokumentując fotograficznie to co się dzieje nad wodą oraz to co zostaje nad wodą... Dyskusja w tym temacie na dłuższą metę nie ma sensu. W przypadku gdy ktos złamie przepis na naszych wodach powoła sie na ten "morski RAPR" i tak poniesie konsekwencje na podstawie naszych morskich przepisów. Ja jadąc na wody PZW stosuję przepisy RAPR i swoje etyczne, które z RAPRem nie mogą być sprzeczne, a jeżeli ktoś przyjeżdza nad wody morskie, to stosuje sie do naszych przepisów i swoich etycznych ale też nie bedące w sprzeczności z naszymi. Sprawa prosta, a ze informacji trzeba poszukać ?.. nie można podawać wszystkiego na talerzu, ponieważ np nasze przepisy muszą się często zmieniać w zależności od sytuacji. PZW ogarnia tylko wedkarzy..my mamy na głowie jeszcze rybaków, skupy, przetwórstwo itp. Pozdrawiam
Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tom jak najbardziej się zgadzam, że ustawa i rozporządzenie dotyczące połowów morskich to podstawa :-) Nie mam co do tego wątpliwości :-D Niemniej napisałem o tym nieszczęsnym RAPR jako odpowiedź na zarzuty jakie padły bo mnie to zaciekawiło :-) I nic więcej :-D
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Trzebiatów
PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wszystko. Uważam wątek za skończony. Bodzio
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 96