Czy wiesz, że...
Boleń dojrzewa płciowo w wieku 4 – 5 lat. Wyciera się przy temp. wody 5 – 7 st. C (kwiecień, maj). Ikrę składa na żwirowym dnie w ilo¶ci 9 – 480 tys. jaj. Inkubacja trwa 10 – 17 dni.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 587
 Zalogowani 0
 Wszyscy 587

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
jjjan: W zatoce też s±. ...(120090) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(120090) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(609843) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(609843) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(609843) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609843) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609843) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609843) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(609843) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609843) Apr 03, @ 19:46:58


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2276
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2505
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Łowiska specjalne
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Łowiska specjalne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Kwi 17, 2006 9:56 pm    Temat postu: Łowiska specjalne Odpowiedz z cytatem

Co s±dzicie o prywatnych łowiskach? Takich na których nie trzeba być członkiem PZW a tylko zapłacić wła¶cicielowi i łowić. Ryb jest na nich chyba sporo, ceny zno¶ne,czysto czyli istny raj (w teorii). Nie łowiłem jeszcze w takim miejscu ale chyba się niedługo skuszę bo wody PZW w ryby to już bardzo zasobne nie s± a je¶li chcę co¶ złowić to łowisko prywatne wydaje się być dobrym rozwi±zaniem. Jakie s± wasze do¶wiadczenia z takimi łowiskami?
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Kwi 17, 2006 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sklepie rybnym taniej Ci wyjdzie lol
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 4:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie słuchaj Bombla.
( S± miejsca w Polsce, gdzie nie ma rzeki Odry i Wisły i prócz hodowlanych stawów wędkarskich licencyjnych, znajduj± się tylko k±pieliska ).
Faktycznie, na łowiskach takich jest ryba, bo być musi. Wła¶ciciele takich łowisk dbaj±, aby nasze kijki trochę powyginało. Na jednym łowisku ma to zrobić karp, na innym pstr±g a jeszcze innym szczupak.
W naszym rejonie raczej s± to łowiska karpiowe. Obok takich sklepowych handlowych sztuk ( czytaj do 2 kg ), których jest zdecydowana większo¶ć, pływaj± te pod kulki proteinowe ( czytaj pod foto aparaty).
Je¶li tylko taki staw jest umieszczony w malowniczym miejscu ( czytaj z dala od zgiełku miast i samochodowych dróg ), można ¶wietnie wypocz±ć. Co sprawia największ± rado¶ć wędkarzom? Jednym siedzenie przy kiju i patrzenie wokół na przyrodę ( zdecydowana większo¶ć wód PZW ), innym potrzebna jest ryba na kiju ( łowiska specjalne lub rybne ). Słyszałem też głosy, jakoby na łowiskach innych niż te specjalne, można naprawdę wypoczywać, bo potrzebna jest nutka przechytrzania ryb i kunszt znalezienia jej. W takim przypadku, najlepsza jest duża wyobraĽnia. Z tak duż± wyobraĽni± można wędkować cały rok w wodzie, gdzie nie ma ryby i podobno to jest największa sztuka wędkowania. Ja tam preferuje łowiska specjalne :-)
I jeszcze jedna uwaga. Na łowiskach specjalnych, też trzeba umieć wędkować.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Faktycznie, na łowiskach takich jest ryba, bo być musi. Wła¶ciciele takich łowisk dbaj±, aby nasze kijki trochę powyginało. Na jednym łowisku ma to zrobić karp, na innym pstr±g a jeszcze innym szczupak.


Tak Oldi to co napisałe¶ to prawda. Ten cytat powyżej to ¶miało może robić za pytanie do zarz±du PZW: co robicie w kierunku aby wody jakie otrzymali¶cie w dzierżawy od państwa nie były pustostanem ??
Nic. Wazniejsze s± sprawy wewnętrzne działaczy, rozstrzyganie kto ma więcej racji i dzielenie pieniędzy ze składek pod siebie.
Komercja ro¶nie i taka będzie przyszło¶ć wędkarstwa. I ja osobi¶cie to popieram bo dziwne ale wła¶nie tam wędkarze zaczynaj± co to znaczy darowanie rybie wolno¶ć i zabranie takiej ilo¶ci ryb aby powiedzieć że to umiar.
Aktualnie nasz panuj±cy prezes PZW niejaki Grabowski po sotatnim zjeĽdzie delegatów PZW do ustalenia nowego zarzadu głównego przedstawił program naprawczy.
Ja się pytam do cholery jaki program naprawczy? Przez kilkana¶cie lat rz±dzenia w PZW teraz przedstawia naprawy?? A co¶ ty chłopie do tej pory robił że taki zwrot? Wychodzi na to że prowadził czysto rabunkow± gospodarkę.
Jest jeszcze aspekt samej mentalno¶ci łowi±cych. Tych dla mięsa i odrobienia karty jest zbyt dużo. Po okresach zarybień łowi± jakby oszaleli. To widzę bo sam łowię i to mówię. To czysta prawda i jak bolesna.
Zapisy w regulaminie o wymiarach i ilo¶ciach zabieranych ryb s± przestarzałe od dobrych kilku lat. Wprowadzanie górnych wymiarów aby ryb złowionych nie zabierać niewiele da.
W gówkach trzeba najpierw sobie samemu poukładać i pewne rzeczy zrozumieć.
To nie mięso się liczy tylko przyjemno¶ć bo to ponoć nasze chobby.
Jak tak dalej będzie a teraz pio tej ostrej zimie głównie to jestem jak najbardziej za komercj±. ZA jestem. Bo wtedy przynajmniej wiadomo będzie co przestało pływać w okradanych wodach PZW. Notabene niejedna woda wła¶nie od PZW jest teraz w dzierawie prywatnej. Dziwne nie??
Można napisać krótko: PAŃSTWO - PZW - DZIERZAWCA. A więc skoro dzierżawca otrzymał wodę od PZW to po co? PZW stało się pożrednikiem w interesie a skoro tak niech dzierżawca stara się o wodę od państwa po¶rednik (PZW) będzie zbędny.
Co za głupi biznes a tak jawny że się chce ryczeć.
Jak zapanowałby system angielski łowienia tu u nas to wtedy wielu zrozumiało by co to znaczy ochrona, co to darowanie rybie wolno¶ci, co to umiar w łowieniu.
Jakby miał opłatę dzienn± 50 złotych + limit (konkretby) to wiedziałby jak łowić. No ale i tu znajdzie taki co będzie odrabiał. Ech szkoda gadać.
_________________
Mnie bior± zawsze.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile to łowisko specjalne niejest łowiskiem tylko z nazwy,a bywaj± takie niestety.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PZW się stara jak morze.Koledzy przecierz kilka ryb w zbiorniku nawet kilkuset hektarowym to jurz niepustostan,conajwyrzej dzicy lokatorzy.(sory za błendy)
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko co napisali¶cie to prawda, ale...
Trzeba trafić na dzierżawcę, któremu będzie zależało na naszym "zadowoleniu". Gorzej będzie jak dzierżawca będzie osoba, której będzie zależało tylko na pieni±dzach. To odłowy sieciowe murowane.
B±dĽmy jednak dobrej my¶li. Ja osobi¶cie my¶lę, ze za kilka lat sie to zmieni i w naszych wodach będ± pływały ryby, przecież kiedy¶ PZW musi zacz±ć dbać o nas a nie o własne kieszenie.
pozdrawiam Tiur
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶ciciel zbiornika powinien dbac o to by byly w nim ryby bo przecierz po to przyjeżdżaj± wędkarze. Gdy ryb nie ma (wyłowione) interes się nie kręci więc jaki w tym sens żeby na takich łowiskach wła¶ciciel odławiał ryby?

P.S. Czy znacie takie łowiska na południu od Warszawy(nie daleko)?
Słyszałem że jest jakie¶ po drodze z Piaseczna do Góry Kalwarii czy gdzie¶ tam.
match_ac
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Jan 28, 2006
Posty: 102

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Byłem w tamtym roku 2 Razy za łowisku Specjalnym w Ossowie.
-Pierwszym razem nic nie złowiłem
-Drugim razem jednego karpia (8kg)
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdarzyło mi się łowić na Eldorado,ryby brały ale za tłoczno i jeszcze uważam że za drogo.Zreszt± ostatni raz tam byłem 3 lata temu.
W zasadzie to może i bym nie żałował kasy gdyby nie było tyle ludzi.
Na Halinowie i Ossowie przedwszystkim "¶wińskie" karpie a tego łowić nie lubię i nie chce.Byłem gdzie¶ za Kołbiel± ale okazało się że nie wolno na spinnig smutny
A może kto¶ wie o łowisku w Markuszowie :?: Jechałem do Nałęczowa wczoraj popołudniu i widziałem tabliczkę z napisem "łowisko specjalne"
karp i inne.Jak wspomniałem karp mnie nie interesuje ale jakie inne???
Pytam bo za 2 tygodnie będę jechał tam z powrotem.
xallpe
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 16, 2006
Posty: 90

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦wiebodzice
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem fanem takich łowisk, ale raz zdarzyło mi się połowić na takim i było nawet miło.
Łowisko znajduje się w okolicach Sulęcina w w woj. lubuskim - parę ładnych stawów z czego jeden z pstr±giem, urz±dzony pod Niemców (20 min - 20 pstr±gów na kij od szczotki, pałka do zabijania i do domu).
Pozostałe dwa już bardziej cywilizowanie - karp, płoć, okoń i szczupak.
Rzucałem trochę spinningiem - parę szczupaczków 50-70 cm, bardzo ładne okonie 30-40 cm. Tak na 3-4 godziny rzucania - 4do 6 ryb (nie wieszały się same usmiech ), kolega z którym byłem, miał gorsze rezultaty.
Na miejscu można przenocować, parking, restauracyjka.
Obserwowałem karpiarzy - po paru godzinach mieli po parę sztuk karpia, tak na oko pomiędzy 2 a 8 kg.
Tak więc bez przegięć, ryba jest, ale nie jest to "burdel", w którym można mieć podejrzenie że jaki¶ nurek podczepia ci ryby.
Czysto, miło, wzorowa organizacja.
No ale prawdziwej rzeki nic nie zast±pi..... usmiech nawet je¶li tej ryby jest trochę mniej....... usmiech
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶ciwie to chodzi mi o spinning. A jakie mniejwięcej s± ceny i za co się płaci (za łowienie,ryby, czas)?
Je¶li to nie problem to prosiłbym o troche więcej szczegółów dotycz±cych dojazdu, kosztów, dozwolonych metod. Niestety w necie nie znalazłem informacji a chciałbym się troche zorientować w okolicy wink: .
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie nie korzystałem z takich łowisk, choć kilka razy w akcie desperacji po tygodniowym braku brań nad jedn± z większych polskich rzek, kusiło mnie bardzo. Na razie nie brak mi zapału i kondycji do przemierzania brzegów wód należ±cych do PZW oraz skutecznie konkurujacych z nim w walce o kolejne łowiska - gospodarzy "alternatywnych". Tak my¶lę, że będę się wybierał nad takie łowiska raczej na póĽnej emeryturze (jak mnie zawioz±) lol.
snoek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 09, 2005
Posty: 231

Kraj: Belgia
Miejscowość: Leuven
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umnie jest duzo specjalnych lowisk ,ale nigdy nie mam czasu ich odwiedzic(byc moze nie chce).Lepiej zaoszczedzic troche grosza lol A tak wogole to jest tez sporo wod nalezacych do okregu wedkarskiego,ktore sa spox wink: (np.w lowisku ,ktore teraz odwiedzam jest sporo interesujacych gatunkow ryb)Do tego presja wedkarska nie jest duza :P Ale co tam ...polskich wod jednak nic nie zastapi wink:
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 10:21 am    Temat postu: Łowiska specjalne Odpowiedz z cytatem

Sacha się tak zapytam Cię: to te ¶wińskie karpie s± takie szpetne ? wesoly
_________________
Mnie bior± zawsze.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Max89 napisał:
Wła¶ciwie to chodzi mi o spinning. A jakie mniejwięcej s± ceny i za co się płaci (za łowienie,ryby, czas)?
Je¶li to nie problem to prosiłbym o troche więcej szczegółów dotycz±cych dojazdu, kosztów, dozwolonych metod. Niestety w necie nie znalazłem informacji a chciałbym się troche zorientować w okolicy wink: .

Kilka lat temu wydano przewodnik po łowiskach specjalnych w okolicach Warszawy. Mam go w domu, więc jesli nie zapomnę, to dam Ci dokładne namiary.
Co do reszty Twoich pytań, to na południe od W-wy znam jedno łowisko w Rembertowie k/Tarczyna, pod wiatrakiem "Stimorolu" usmiech Na jego temat powiem Ci tyle, że w ci±gu roku przejeżdżam tamtędy kilkadziesi±t razy i nigdy nie przyszło mi nawet do głowy, aby tam połowić wesoly Ale na brak klienteli nie narzekaj± 8) Poza tym w Powsinie (dojazd z centrum autobusem 519 + ok. 1 km z kamasza) s± dwa ciekawe łowiska komercyjne, na których łowiłem jeszcze jako dzieciak, ale w chwili obecnej znam je tylko z opowie¶ci osób, które tam łowiły. Mowa o jez. Lisowskim i POd Morgami (vel POdmorgami).
Jesli chodzi o ceny i to za co się płaci, zróżnicowanie jest olbrzymie.
Generalnie takie łowiska można podzielić na te, gdzie płacisz tylko za łowienie i te gdzie płacisz za rybę, a wreszcie te gdzie płacisz za łowienie i za rybę.
Może tu występować cała masa różnych konfiguracji np. płacisz za łowienie 10 zł i możesz zabrać np. 1 rybę okre¶lonego gatunku, a za pozostałe płacisz wg. wagi, albo karasie bez limitu w ramach opłaty, ale każdy karp wg. wagi. Może też być tak, że opłata za łowienie będzie miała wymiar symboliczny np. 2 zł., ale każd± złowiona rybę będziesz musiał zabrać i zapłacić wg. wagi. Czasmi bywa tak, że płacisz od ilo¶ci wędek lub stosowanej metody. O wszystkim rozstrzygaj± regulaminy takich łowisk, więc przykłady opłat można mnożyć.
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Czez
O to mniejwięcej mi chodziło. wink:
Cytat:
Co do reszty Twoich pytań, to na południe od W-wy znam jedno łowisko w Rembertowie k/Tarczyna, pod wiatrakiem "Stimorolu" Na jego temat powiem Ci tyle, że w ci±gu roku przejeżdżam tamtędy kilkadziesi±t razy i nigdy nie przyszło mi nawet do głowy, aby tam połowić

Też tamtędy jeĽdziłem dziesi±tki razy wesoly ale może ich wkrótce odwiedze.


IMO minusem takich łowisk jest brak naturalnej ro¶linno¶ci, ukształtowania dna. Najlepiej je¶li jest to naturalny zbiornik a nie sztucznie wykopany staw.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Max89 napisał:


IMO minusem takich łowisk jest brak naturalnej ro¶linno¶ci, ukształtowania dna. Najlepiej je¶li jest to naturalny zbiornik a nie sztucznie wykopany staw.

Zgadzam się z Tob±, dlatego wła¶nie podałem Ci namiar na łowiska w Powsinie, które s± całkowicie naturalnymi zbiornikami usmiech
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Czez"]
Max89 napisał:

Zgadzam się z Tob±, dlatego wła¶nie podałem Ci namiar na łowiska w Powsinie, które s± całkowicie naturalnymi zbiornikami usmiech

Nie do końca wiem jak będzie tam z ryb± w tym roku.Mam w pracy kolegę który tam bywał przynajmniej 1x w tygodniu,nawet w jakim¶ tam stopniu zakolegował się z p.Jurkiem wła¶cicielem wody po prawej stronie przy samej ulicy.Czy był też wła¶cicielem łowiska po lewej z nazw±
Oaza tego nie wiem.Nigdy tam nie byłem a gdzie to jest wiem tylko z planu W-wy,chociaż wydaję mnie się że z raz tam przejeżdżałem.
Sprawa wygl±dała póĽn± jesini± tak:
Pan Jurek został poinformowany że jest nowy dzierżawca(nie mam pojęcia czyje to jest?Urzędu Gminy Wilanów czy może RZGW?).
Nowy dzierżawca zapowiedział całkowity zakaz wędkowania i nęcenia ze wzgl±du na planowan± hodowlę raków.Zakaz miał dotyczyć również gospodarzy których ziemia przylega do wody a którzy od zawsze tam łowili(podejrzewam że nie tylko wędkami).Ponoć trwały jakie¶ negocjację
a w międzyczasie p.Jurek wyci±gał siatkami to co wpuszczał,generalnie ponoć karpie ale i inna ryba się trafiała.Chyba nowy dzierżawca po kilku spotkaniach zrozumiał że miejscowi mog± mu przerobić wodę w gnojowicę
albo np. w wodę destylowan± i na pocz±tku roku wycofał się z tego pomysłu.Teraz chyba znowu p.Jurek ma wodę ale czy wpu¶cił te ryby które odłowił i sprzedał to w±tpię.
Zaznaczam że znam tę sytuację z opowiadań kolegi z pracy żeby nie było na mnie że co¶ zmy¶lam.
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Max89 napisał:

Zgadzam się z Tob±, dlatego wła¶nie podałem Ci namiar na łowiska w Powsinie, które s± całkowicie naturalnymi zbiornikami usmiech


Ooo ja tego nie powiedziałem 8O wesoly wink:


Ostatnio zmieniony przez Max89 dnia Pią Maj 05, 2006 6:02 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mógłby kto¶ podać linka do mapki na której byłyby zaznaczone stawy w Powsinie?
Na http://mapa.szukacz.pl/ s± jakie¶ stawy ale one się inaczej nazywaj±(Jez. Torfowisko- Staw Powsiński). (Po prawej stronie od ulicy Przyczółkowej lub Drewny Łukasza- dla orientacji). Byłem dziesiaj na rowerku przy jednym z nich ale chyba ze złej strony bo nie było tam dostępu do wody.
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Kilka lat temu wydano przewodnik po łowiskach specjalnych w okolicach Warszawy. Mam go w domu, więc jesli nie zapomnę, to dam Ci dokładne namiary.


Zapomniałe¶?
Jak możesz to to napisz dokładniej co, gdzie i jak. wink:
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 84