Czy wiesz, że...
Wg naukowców amerykańskich 23 % cało¶ci połowów morskich populacji zagrożonych wyginięciem stanowi połowy amatorskie. W okresie wakacyjnym w południowym Atlantyku amatorzy łapi± 38 % wszystkich łowionych ryb, wzdłuż wybrzeża Pacyfiku - 59 %, a w Zatoce Meksykańskiej aż 64 %.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 594
 Zalogowani 0
 Wszyscy 594

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
jjjan: W zatoce też s±. ...(133701) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(133701) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(609931) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(609931) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(609931) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609931) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609931) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609931) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(609931) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609931) Apr 03, @ 19:46:58


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2276
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2505
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wyniki długiego weekendu
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Wyniki długiego weekendu
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
grzegorz_0108
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 14, 2005
Posty: 292

Kraj: Polska
Miejscowość: WARSZAWA
PostWysłany: Sob Kwi 29, 2006 5:51 pm    Temat postu: Wyniki długiego weekendu Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam i przedstawiam swoje wyniki z soboty - ze zbiorników pożwirowych koło Ostrowi Maz.
5 godzin biczowania wody (od 13.00), czego to ja nie prubowałem!!!
"0" szczupaczka , 2 ładne okonie i to tyle. Aż wstyd. Na usprawiedliwienie dodam że pogoda była n±dzna , wiało jak diabli, ciężko si± rzucało, troche przemarzłem. Jutro wytuszę z rana o 6.00 - tylko gdzie? Bug okolice Broku , czy jeszcze raz Jelonki-Przyborowie - zobaczę! Życzę wszystkim powodzenia nad wod±.
grzegorz_0108
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 14, 2005
Posty: 292

Kraj: Polska
Miejscowość: WARSZAWA
PostWysłany: Sob Kwi 29, 2006 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A!!!! Dodam że "0" - znaczy nie łapany szczupaczek - co by było jasne.
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sob Kwi 29, 2006 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grzegorz_0108 napisał:
A!!!! Dodam że "0" - znaczy nie łapany szczupaczek - co by było jasne.

No to jest chyba logiczne. A poza tym już łowisz szczupaki? :?
grzegorz_0108
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 14, 2005
Posty: 292

Kraj: Polska
Miejscowość: WARSZAWA
PostWysłany: Sob Kwi 29, 2006 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SpinerK - Będę łowił dopiero od jutra. :P Znam regulamin, przestrzegam go i mam nadzieję że i inni go przestrzegaj±.
A jutro zakładam mojego kolerka i jazda na Bug, tak na Bug - postanowione 6.00 wyjazd (no chyba że nie będę mógł spać -to pojade wcze¶niej.
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Sob Kwi 29, 2006 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ kilka maluchów jaziokleni. Ale po długim weekendzie napewno co¶ tre¶ciwego złowię. Jazie s± namierzone i czekaj± na żer i moje wobki :P Dzi¶ nie chciały je¶ćsmutny
_________________
Ginel
Plastik
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Nov 19, 2003
Posty: 58

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj (tj. 29.04.06) rozpocz±łem sezon na wodach lubelszczyzny. Dokładniej nad rz. Wieprz, w okolicach Lubartowa.
W ci±gu 4 godzin spędzonych nad rzek± padło 4 jazie, wielko¶ci 43-47 cm. Metoda połowu - przystaweczka ze spławikiem. Przynęta - groch.
Jak na pocz±tek weekendu to chyba całkiem nieĽle. ;)
_________________
Niech Wam woda chojn± bedzie!!!

Plastik
Manverus
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 19, 2005
Posty: 56

Kraj: Polska
Miejscowość: Węgrów
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyniki "pierwszej tury' dzisiejszego wędkowania:
Metoda: spinning (rules :P )
Liczba wędkarzy: 2 (ja i mój tata :P )
Liczba złowionych ryb: 1-okoń wesoly
Liczba straconych przynet: 4+3 wolframy smutny
Czas łowienia: 5.30-11.00 usmiech
Łowisko: Zalew Węgrowski i rz.Liwiec usmiech
Niestety nie mogłem po¶więcić całego dnia, więc troche rano troche wieczorem :] Kto¶ złapał dzisiaj szczupłego 52 cm i tyle. Zobaczymy jak wieczorem wesoly
_________________
Wędkarstwo - moja pasja, mój nałóg, moje życie...
grucha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 09, 2003
Posty: 229

Kraj: Polska
Miejscowość: Lębork/Koszalin
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj, żeby nie tracić dnia zorganizowałem szybki wypad na Łebę w poszukiwaniu pstr±gów. Efekty niestety żadne, strasznie niski poziom wody jak na tę porę roku. Dzisiaj rezygnuję ze szczupaków, bo na jeziorkach dla mnie zbyt tłoczno.

pozdrawiam
Mic82
Zabanowany
Donosiciel kawy


Dołączył: Apr 14, 2006
Posty: 12


PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sezon szczupakowy rozpoczęty- efekty zerowe, jedna przynęta "w plecy". Jedno wyj¶cie małego szczupaczka do rippera. jak na 4.5h łowienia to nie za wiele smutny
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plastik napisał:
Wczoraj (tj. 29.04.06) rozpocz±łem sezon na wodach lubelszczyzny. Dokładniej nad rz. Wieprz, w okolicach Lubartowa.
W ci±gu 4 godzin spędzonych nad rzek± padło 4 jazie, wielko¶ci 43-47 cm. Metoda połowu - przystaweczka ze spławikiem. Przynęta - groch.
Jak na pocz±tek weekendu to chyba całkiem nieĽle. ;)


Widocznie tam rybki nie reaguja na załamanie pogody wesoly Szczę¶ciarz wink:
Czy wcze¶niej nęciłe¶ łowisko?? Bo jak jak necę na groch to nawet gdy pogoda sie zepsuje to rybki przychodza co¶ przek±sić wink:
_________________
Ginel
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wie¶ci "z południa", że Łęcek wyj±ł pstr±ga 70 cm. Fotki będ± po powrocie.
U mnie - Rapalka zasiliła dno Bugu. Co¶ szło za woblerem, ale widz±c moj± facjatę "dało nogę";))
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj kilka płotek z gruntu na feedera. Na spławik to samo. Pogoda nawe ładna, nie pada ale wiatr mało zębów nie powyrywa. Dzi¶ jest jeszcze większy i siedzę przed laptopem bo łowić nie ma szans. Ludzie szukaj± jakich¶ zacisznych miejsc abym mół łowić dalej.
Mi to jest wygodnie :-)
Plastik
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Nov 19, 2003
Posty: 58

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ginel napisał:
Widocznie tam rybki nie reaguja na załamanie pogody wesoly Szczę¶ciarz wink:
Czy wcze¶niej nęciłe¶ łowisko?? Bo jak jak necę na groch to nawet gdy pogoda sie zepsuje to rybki przychodza co¶ przek±sić wink:


Na szczę¶cie, spece od przewidywania pogody nie przewiduj± jej zdecydowanych zmian na wschodzie. Co do wczorajszego dzionka to aura była w miarę stabilna (czytaj: dmuchało niemiłosiernie przez cały, słoneczny dzień ;) ), bez jaki¶ ekscesów w postaci deszczu.

Miejscówka, a w zasadzie trzy miejscówki nęcone były grochem od przeszło tygodnia. W tzw. międzyczasie ojciec, z którym często wędkuje w tych rejonach, trafił kilka sztuk po ok. 1,5 kg.
Zobaczymy jak dalej pójdzie. Dzi¶ znowu groch do wody a jutro z rana zasiadka ;)
_________________
Niech Wam woda chojn± bedzie!!!

Plastik
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶nie przed chwil± wróciłem z nad jeziora Tuchomskiego. Wyniki: jeden jedyny szczupak spadł. i jeszcze na dodatek miałem "przyjemno¶ć" ogl±dać ofiary przyduchy: bardzo dużo dosć sporych węgorzy oraz jeden ok 3 kg karpik smutny
Banio
Mistrz Czatu


Dołączył: Feb 13, 2005
Posty: 122

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj od 10:30 do ok.15 (z małymi przerwami) biczowałem mał± rzeczkę wpadaj±c± do Odry. Pogoda do ****, z rybkami też słabo... Wynik to po 1 okoniu na głowe (łowiły dwie ;) )
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwil± wróciłem znad Odry. Przeuroczo było, choć ze dwa razy popadało usmiech Odra wysoka - co prawda już w korycie, ale główki przelane. Łowilili¶my na opasce. Rybki i owszem - brały. Mnie raczej słabiej, ale to dlatego, że będ±c trzeci raz na rybach w tym roku, sam nie wiedziałem za co się łapać: za feedera, bolonkę, spina czy piwo. W efekcie popróbowałem wszystkiego, a nawet spi±łem baaardzo przyzwoit± płoć (wlazła w trawsko przy brzegu). Troszkę przekombinowałem z zanęt±, pelletuj±c j± i dodaj±c psiej karmy. Mam jednak w perspektywie jeszcze 7 wolnych dni, więc wyrzutów sobie specjalnych nie czynię ;)

Problemem była głęboko¶ć łowiska - tam, gdzie zazwyczaj schodzi się ze skarpy, by zasi±¶ć pupskiem na stołeczku, płynęła sobie woda. Trudno się łowi pięciometrow± bolonk± na 5,5-metrowym gruncie. Ale jako¶ tam szło, tylko przy zarzucaniu trzeba było się podnie¶ć wesoly

Byłem z koleg±, który chrzcił nowy podest Rivy. Kolega nie kombinował. Robił wszystko zgodnie z tyczkarsk± sztuk±. Zaglinił i zajokersił łowisko, dosypał trochę zamrożonej zanęty z ostatnich zawodów i dorasował wszystko ¶wieżynk± z u¶pion± pink±. Jego jedynym problemem była głęboko¶ć łowiska wesoly W końcu dopasował topa. Drugim problemem było dobranie spławika. Pocz±tkowe 1,5 g osobi¶cie wy¶miałem. Po kilkunastu minutach wszedł w użycie listek. Listek się nie sprawdził - ta opaska, przy tym poziomie wody ma to do siebie, że w zależno¶ci od jej nieprzewidywalnych humorów nurt jest wsteczny lub nie wesoly Kręci po prostu jak żona po weselu ;) Ostatecznie skończyło się na 3,5 g prz 5,5-metrowym łowisku. Ale to jest wła¶nie ta kręc±ca żona. 80 % czasu prawie stoi, by nagle szumieć, jak małolat po dwóch jabolach.

Czemu piszę o tym koledze? Ano dlatego, że łowił 20 m ode mnie. Mnie nie starczyło pomysłu nawet na zakup kuki. Jemu starczyło... na przypon rzędu 0,047 mm (Mikado SHS). Kolega złowił ok. 4 kg ryb, na co głównie składały się kr±pie i płocie. Ja złowiłem z 2,5 razy mniej :oops:

Uszczegółowiaj±c dodam, że okoliczni wędkarze szczycili się złowieniem ryb w ilo¶ci jednej sztuki na "morowy" garnitur. Ale fakt - siedzieli w "letnich" miejscach. Rzucali przystawk± w zagłówkowe doły, napływy... Osobi¶cie, przy wybieraniu miejsca, razem z koleg± nie byli¶my pewni, że przy takiej głęboko¶ci, ryba będzie trzymać się dna. Jednak spokojny uci±g i fakt, że to długa i regularna opaska, zdecydowały. I chyba dobrze ;) W każdym razie - póki co, zapominam o główkach, póki Odra nie znormalnieje wesoly
adiz1
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 11, 2005
Posty: 31

Kraj: Polska
Miejscowość: ¶l±skie
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 5:26 pm    Temat postu: A na zb. Poraj... Odpowiedz z cytatem

..zimno i wietrznie, ale sezon (szczupak) rozpoczęty.
łowiłem wspólnie z koleg±. Kilka niewymiarków, dwa spady (po równo) i wreszcie jeden mój (66 cm, 2.2 kg) - tak na otarcie łez.
Szczupak (samica) już wytarta [¶ladowe ilo¶ci ikry], w żoł±dku... mniejszy szczupaczek - sama zdobycz "zdrowo" pokiereszowana zębami "mamusi lub tatusia" (bez w±tpienia to ¶lady po ataku grubego szczupaka).
Może więc jutro..... wink:
Pozdrawiam.
adiz1
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 11, 2005
Posty: 31

Kraj: Polska
Miejscowość: ¶l±skie
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SpinerK napisał:
Wła¶nie przed chwil± wróciłem z nad jeziora Tuchomskiego

Witam.
Czy to nie przypadkiem takie niewielkie jezioro (z wysp± po ¶rodku) w okolicach miejscowo¶ci Chwaszczyno?
maciek88
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Apr 24, 2006
Posty: 51

Kraj: Polska
Miejscowość: Kolbudy
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyniki rozpoczęcia sezonu szczupakowego na jeziorze w Kolbudach: dwa moje szczupaki ok. 30 i 40 cm złowione na blaszke Dragon Veltica Light nr.1 oraz jeden 60cm kolegi złowiony na Rapalę Shad Rap
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj przez 4h godziny próbowałem łowić na Odrze.Przez ten czas nie zanotowałem żadnego brania:(Woda podniesiona o dobre 1,5m
ma_ko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 22, 2005
Posty: 258

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WItam.
Ja dzi¶ próbowałem łowić na Warcie i zero...,dużo wody z nieba i zero...
Może jutro będzie lepiej :placz
_________________
SEEKER
"Best of the Best"
pierenick
Łowca Lina


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 38

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 6:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie zupełnie inny temat a mianowicie spławikowe mistrzostwa koła w sobotę i wynik 2600 w ci±gu trzech godzin. Zaj±łem drugie miejsce, a więc mój najlepszy wynik jak do tej pory. Głownie kr±pie, kilka płotek i uklejek. Dzxisiaj na Wi¶le zapoluję na co¶ większego.
AQUARIUS
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 29, 2006
Posty: 197

Kraj: USA
Miejscowość: Detroit / do 73 Tarnow
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierenick napisał:
U mnie zupełnie inny temat a mianowicie spławikowe mistrzostwa koła w sobotę i wynik 2600 w ci±gu trzech godzin. Zaj±łem drugie miejsce, a więc mój najlepszy wynik jak do tej pory. Głownie kr±pie, kilka płotek i uklejek. Dzxisiaj na Wi¶le zapoluję na co¶ większego.


2600 czego, gramow? bo chyba nie sztuk (14 na minute)
wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowość: Plewiska
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aquariusie, kolega pierenick wg. mnie zdobył 2600 punktów za złowione przez siebie ryby. usmiech
123Marzenka
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Mar 25, 2006
Posty: 23

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Elbl±ga
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Pasłęce poziom wody do¶ć niski jak na wiosnę. Niestety drapieżnik wczoraj tzn. w niedzielę nie żerował. Jeden mały szczupaczek ok. 40 cm i jedno wyj¶cie - ale nie zapięte na woblera, ładniejszy zębaty ok 50 - 60 cm. Jak na pierwszy dzień sezonu, to smak zabawy zaliczony. Niezła frajda!!!
Plastik
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Nov 19, 2003
Posty: 58

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i byłem po raz drugi nad Wieprzem z wędkami. Słońce i wiatr jak w sobotę tylko, jako¶ tak z braniami gorzej :?
Efekty - na 3 godzinnej zasiadce padł jeden jazik 41 cm a drugi poszedł z przyponem smutny
Po udanym rozpoczęciu weekendu spodziewałem się czego¶ więcej. Na szczę¶cie jutro też jest dzień (wolny) i pojutrze... ;)
_________________
Niech Wam woda chojn± bedzie!!!

Plastik
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Wkrze w Pomiechówku nędza.
Dojazd do Narwi możliwy chyba tylko samochodem terenowym...
grzegorz_0108
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 14, 2005
Posty: 292

Kraj: Polska
Miejscowość: WARSZAWA
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na Bugu koło Broku.
4 godziny subtelnego orania wody, 2 wyj¶cia szczupaka do woblera ( z czego jeden taaaaki - kolos koło 5 kg) oba odprowadziły wobler do samego brzeg, po czym zrobiły "w tył na lewo" i pięknie chlapnęły ogonem na pożegnanie.
Efekt - brak sukcesów wędkarskich, dużo powietrza, piękne widoki, 1 wobler Inwader wybrał wolno¶ć, pier¶ się rwie na my¶l że jutro też jest dzień.
Gorzej z żon± zly: – jak jej powiedzieć, że jutro rano też pojadę. (no i w ¶rodę) :roll:
Może lepiej wyskoczyć na wieczór ??? Jak s±dzicie :?:
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adiz1 napisał:

Czy to nie przypadkiem takie niewielkie jezioro (z wysp± po ¶rodku) w okolicach miejscowo¶ci Chwaszczyno?

Tak to te jezioro. Chociaż nie powiem, że jest małe, 141 ha to nie kałuża wink:
ma_ko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 22, 2005
Posty: 258

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień drugi "sezonu" i tak jak w dniu "pierwszym" 0....,różnica w tym że jeszcze więcej wody spada z nieba niż w dniu wczorajszym...,próby łowienia na Warcie okolice Poznania. :placz
_________________
SEEKER
"Best of the Best"
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze koty za płoty… W dwa pierwsze dni sezonu szczupakowego obłowiłem kilka kilometrów Baryczy. Nie złowiłem nic godnego uwagi. Z rzadka trafiały się szczupaczki, które z przedszkola nawiały. Próbowałem też paproszyć, ale okonia ani ¶ladu… W ¶rodę będzie Odra. Zobaczymy co tam w wodzie piszczy.
zewu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 04, 2004
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dzi¶ kilka godzin na Wi¶le w W-wie. Przetestowałem nowy kijek, nowe modele bezsterowych Siudaków itp. Porzucałem też trochę za szczupłym. Ryby jednak nie widziałem, martwa woda. Skarżyli się wszyscy mijani wędkarze.
_________________
www.spinning.waw.pl
"Czas to jedynie strumień, w którym łowię ryby" - H.D. Thoreau
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo niepogody, nie mogłem usiedzieć w domu. W lodówce miały się zmarnować pudełka z białymi robaczkami? Taka strata - o nie. O godz. 9:00 zameldowałem się na Jagielni ( Knurów ). Dwóch wędkarzy ( na tak duż± wodę to tak jak zero wędkarzy ), od rana nic nie złowili. Padaj±cy kapu¶niaczek z opadem trochę większym, nie przeszkadzał w zasiadce. Tylko ten spławik taki nieruchomy. Perkozy szalały, kaczki fruwały małymi stadami, w trzcinach trzciniak skrzeczał. Tylko plusków wody od ryb nie widziałem. Czyżby ryby się potopiły? Mam jeszcze dwa dni wolnego i dwa wyj¶cia. Pierwsze - dzisiejsze miejsce odwiedzać systematycznie i wierzyć, że wrzucony pellet ¶ci±gnie jak±¶ rybkę a łyski nie znajd± tego miejsca nęconego. Drugie wyj¶cie - odwiedzić inny staw, inne miejsca. Muszę się z tym przespać. Za oknem ci±gle deszcz pada - ale pech :-(
bulldozerh
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Apr 27, 2006
Posty: 5

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5 godzin na Wi¶le w okolicach Janowca - 0 brań. Kilkana¶cie osób obok też bez brania.
rafcio16w
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jan 27, 2006
Posty: 4

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5 godzin na Wi¶le na 2 gruntówki w Warszawie. Tylko jedno branie leszcz ok. kilograma ale poszedł w / usunięto - Redakcja/.......

:z:
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje wyniki długiego weekendu to przerobine pare okresów literackich i nieudana próba nakłonienia taty na wyjazd na rybki ... bo zimno :(:(
Po maturce los biorę w swoje rece i nie będzie wybacz :P
_________________
Bieroo Paniee???
jacotto
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Apr 06, 2006
Posty: 23

Kraj: Polska
Miejscowość: zamo¶ć
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Straszna nędza.4godz. biczowania zbiornika w Nieliszu i tylko 1 szczupaczek i to krutki,okonia ani widu,ani słychu.Jak widać chyba wszędzie słabe rezultaty.
maciek88
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Apr 24, 2006
Posty: 51

Kraj: Polska
Miejscowość: Kolbudy
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj "zaliczyłem" dwa łowiska. Pierwsze to Wisła w m. Leszkowy i jeden boleń ok. 30 cm, drugie to jezioro w Kolbudach, na którym złapałem szczupaczka ok. 35 cm i widziałem jak kumpel złowił lina 51cm. Ładna rybka dała mu troche popalić.
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ekipa na Poraju w składzie:Diaq - gospodarz, Skorupa, Maniek_N, Darek, Łobuz, Dziadek i ja też nie połowiła je¶li nie liczyć zaciętego przez Diaq leszcza za kapotę, Szczupaczka trzydziestaczka Skorupy i mojego jazgarza (mój kolejny rekord w tym gatunku w tym roku wesoly ).
Ogólnie lipa ale miło było się spotkać i poznać. Wielkie dzięki Diaq za go¶cinę. Karczek był miodzio wesoly
_________________
I gdzie ta metrówa ???
wisla
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 28, 2006
Posty: 262

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłem na spingu od 17,00 do 20.30 i moje efekty to złowiomy na predatora 27cm okoń i szczupaczek 40cm do tego miałem jedno pobicie ale niestety nie zacięte. Widziałem ze boleń zaczyna juz chodzić za uklej± moze jutro spróbuje na niego zapolować. Pogoda była nie zachęcaj±ca cały czas kropił deszcz a pod koniec zaczynał padać coraz mocniej smutny ale wyjazd mozna powiedzieć udana rybki oczywi¶cie wróciły do wody. Miejsce połowu wisła (kaszczorek i tor saneczkowy)
Jazgarek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 28, 2006
Posty: 323

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zaingurowałem sezon spinningowy, jakie¶ 3,5 godziny rzucania od około 6:00. Efekt mierny, jedna rybka spięta, nawet nie wiem jaka. :o Zd±żyłem zarzucić, zamkn±ć kabł±k , obrócić raz korbk± i branie. usmiech Zacinam, 5 sekund "walki" i ryba schodzi. Na łowisku wędkarzy jak mrówek. Z pierwszego miejsca do drugiego żeby omin±ć wszystkich spławikowców i grunciarzu musiałem przej¶ć pół jeziora + tarlisko. 8O Najważniejsze, że przetestowałem nowy sprzęcik, wędeczke i kołowrotek. wesoly
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogoda :evil: :evil: :evil:
Nawet nie chce mi się wyj¶ć z domu jak co chwile pada. Może jutro spróbuje.
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dzisiaj byłem pospinningować nad Odr±. Pogoda ładna, słoneczko ¶wieciło, ale niestety rybki nie brały. Nawet nie było widać żadnego ¶ladu drapieżców. Jutro znowu na rybki, no i może jeszcze dzisiaj wieczorem.
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj rano wybrałem się na J. Otmuchów.Od 4.45 do 11.30 we dwóch wyci±gli¶my ok.35-40 leszczy w granicach 30-40cm, 3 ok.25-26cm płocie, 30cm kr±p i małego bolenia:)
hmsp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 21, 2005
Posty: 266

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacotto napisał:
Straszna nędza.4godz. biczowania zbiornika w Nieliszu i tylko 1 szczupaczek i to krutki,okonia ani widu,ani słychu.Jak widać chyba wszędzie słabe rezultaty.

Je¶li znasz troszkę Nielisz, to powiniene¶ wiedzieć, że na ¦więto Pracy tam się nie wybiera.Wędkarzy jak w kopcu termitów a i szczupak zaczyna nieco póĽniej.
waz_2000
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 75

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem nad ¦niardwy. Przez trzy dni zero Leszcza, ok 30 ładnych płoci z gruntu, na spławik dla zabawy około 20 krasnopiur. Wiatr niesamowity taki że z pomostu zwalało. Całkowity zakaz połowu z łodzi, połowu w nocy i używania zanęt.
Jazgarek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 28, 2006
Posty: 323

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj w godzinach 4:30 - 9:30 na miejscowej zaporówce. usmiech Zarzuciłem 2 wędki na koszyczek. Dwa karasie i mały leszczyk. Jeden z tych karasi to mój nowy karasiowy rekord. wink: Mierzył 36 cm i pięknie walczył. usmiech Zrobiłem 3 fotki, więc może pokuszę się o jaki¶ mały artykulik. wink:
Gabriel16
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Dec 14, 2005
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowość: Dynów
PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj na rybkach również tak jak ostatnio na stawach, które ulokowane s± nieopodal mojego domu. Łowili¶my od godz. 8.00 do 14.00. Efektem tego były: 8 moich płotek (15- 25cm), 6 mojego kolegi (18 - 26cm). Jutro pewnie też udam się tam z powrotem, może będzie lepiej.

Pozdro Gabriel16
jacotto
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Apr 06, 2006
Posty: 23

Kraj: Polska
Miejscowość: zamo¶ć
PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Je¶li znasz troszkę Nielisz, to powiniene¶ wiedzieć, że na ¦więto Pracy tam się nie wybiera.Wędkarzy jak w kopcu termitów a i szczupak zaczyna nieco póĽniej.

Muszę ci powiedzieć,że w tym roku chyba większo¶ć wędkarzy pomy¶lała tak jak ty. wink: Naliczyłem tylko 18 łódek na wodzie,a z brzegu nikt nie łowił na żywca ani nie spiningował.Wszyscy o dziwo siedzieli za biał± ryb±,przynajmniej w tym miejscu gdzie ja pływałem i mogłem to zaobserwować. Jak dla mnie to każda pora na ryby jest dobra,abym tylko mniał wolny czas to jadę bo to lubie wesoly i nie obchodzi mnie ilu jest jeszcze wedkarzy,wazne, że jestem ja.pozdro
grzegorz_0108
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 14, 2005
Posty: 292

Kraj: Polska
Miejscowość: WARSZAWA
PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj byłem na małym zbiorniku „CZERWIN” (połowa drogi miedzy Ostrowi± Maz. a Ostrołek±) na spinningu 5 godzin po południu – efekt 2 maluchy szczupaczki w wersji akwariowej – oczywi¶cie wróciły do wody. :P
Dzisiaj byłem na Bugu w Broku na żywcu – 5 godzin (7-12). Najpierw był problem ze złapaniem płotki :evil: (a jak już w końcu była - to miała 20 cm) i poszła na żywca – otrzymała zadanie być selektywn± i żywotn±. Przed 12 nast±pił atak, :P aż wodę zagotowało, krótki odjazd i ... pu¶cił , nie poprawił :evil: . Na płoci zdarł łuski na szeroko¶ci ok. 12 cm. Dlaczego pu¶cił? Mogłem zrobić dozbrojkę, ale nie chciało mi się – a teraz żałuję.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 168