pogawedkiwedkarskie
Czy wiesz, że...
Głośny, beczący odgłos, rozlegający się wiosną na podmokłych łąkach wydawany jest przez bekasy kszyki, za pomocą sterówek (piór) ogona.

Konto/logowanie
Members List Zarejstrowani
 Ostatni entertainingyou
 Dzisiaj 1
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4480

Odwiedzający
 Goście 35
 Użytkownicy 0
 Wszyscy 35

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
Tyton: Witam. Będę z Jolą Dla mnie jedno golonko Pozdrawia ...(518) Nov 27, @ 20:28:17

sigi: Będziemy. ...(518) Nov 26, @ 12:21:25

cif: Witam. Dawno tu nie zaglądałem, oj dawno. Potrzebuję Waszej Panow ...(126) Nov 24, @ 16:24:38

zaiter: Sprz , używany jeden sezon, w stanie idealnym, ponton jeszcze na ...(79) Nov 24, @ 08:11:15

bedmar58: Misiu z Usią też będą. ...(518) Nov 23, @ 18:35:26

AleksanderW: Na stronie Okręgu PZW Wrocław jest niepokojąca Informacja Zarządu ...(168) Nov 23, @ 12:21:53

Karpiarz: Szkoda ze nie pare dni pozniej, bo i ja bym sie na spotkanie zala ...(518) Nov 22, @ 20:43:09

bedmar58: Zdzisiu też będzie. ...(518) Nov 22, @ 18:01:34

bedmar58: Lucek i Ada będą. ...(518) Nov 22, @ 18:00:04

mario_z: Dzisiaj w zimowej scenerii pływanko po takim jednym zbiorniku PZW ...(1256) Nov 22, @ 17:15:50

Artykuły komentowali
mario_z w ''Mój Tata jest wędkarzem'': Szczupak w galarecie 69 zeta, ŁEHEHEHEHEHEHEHEEEEEE< br> Dobre.
jjjan w ''Mój Tata jest wędkarzem'': Znam jednego takiego i dlatego Zosię rozumiem :)
wlodek w ''Mój Tata jest wędkarzem'': Niedobre dziecko! (-:
artur w ''Mój Tata jest wędkarzem'': No tak. Uważać co się robi przy dzieciach ;) ;) ;) ;) ;). Na wszelki wypadek...
owik w ''Angielska metoda odległościowa.'': Bardzo fajnie opisane, czyta się szybko i przyjemnie. Sama esencja, krótko i...
Jotes w ''Angielska metoda odległościowa.'': Powyżej opisałem swój sposób montażu zestawu na głęboką wodę i intensywne, a...
kamase w ''Angielska metoda odległościowa.'': W tym roku dopiero zacząłem przygodę z odległościówką. Szkoda, że tak późno ...
Zamki w ''Angielska metoda odległościowa.'': Znalazłem wczoraj staw. Dosyć spory bo koło pół hektara nieźle zarybiony ka...
Jotes w ''Angielska metoda odległościowa.'': Teraz to już z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że warto było nieco zmieni...
Jotes w ''Angielska metoda odległościowa.'': Dzięki Waldku. Serdecznie pozdrawiam i taaakiej ryby życzę...tej z wąsami. ...

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Oznaczenia wędek
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Oznaczenia wędek
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszz
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity

Kraj: Polska
Miejscowość: Tczew
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 2:57 pm    Temat postu: Oznaczenia wędek Odpowiedz z cytatem

Witam
Chciałbym się zapytać co oznacza:

ciężar wyrzutowy 3 lbs
lub 3 1/2 lbs
lub 2 3/4 lbs

pozd
Mariusz
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Upewnij sie czy na pewno jest napisane ciezar wyrzutowy, wydaje sie to malo realne. Pewnie jest tam krzywa ugiecia a to duza roznica.

Ciezar wyrzutowy jest to maksymalna masa obciazenia jako mozna wyrzucic bez ryzyka uszkodzenia wedziska, najczesciej podawany jest w gramach. Czasami zdarza sie ze podawana jest minimalna i maksymalna wytrzymalosc zylki jakiej mozna uzywac do danego wedziska, wytrzymalosc zylki podawana jest w lb - czyli funtach angielskich.

Krzywa ugiecia jest to masa obciazenia potrzebna do ugiecia szczytowki po katem 90 stopni w stosunku do dolnika, nie jest tym samym co ciezar wyrzutowy. Podawana jest w lb czyli funtach angielskich, to jest 0,454kg. Wedzisko o krzywej ugiecia 3lb bedzie mialo ciezar wyrzutowy w granichach 60 - 110g.
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Kołobrzeg/UstronieMorskie
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 8:01 pm    Temat postu: Re: Oznaczenia wędek Odpowiedz z cytatem

mariuszz napisał:
Witam
Chciałbym się zapytać co oznacza:

ciężar wyrzutowy 3 lbs
lub 3 1/2 lbs
lub 2 3/4 lbs

pozd
Mariusz

Trzeba poczytać trochę to forum - to znajdziesz wszystko lub prawie wszystko Laughing . To o co pytasz znajdziesz w dziale Nasza Publicystyka. Jest tam artykuł napisany przez Czeza pt. "Angielskie oznaczenia sprzętu wędkarskiego" z dnia 09.09.2006 roku Wink
mariuszz
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity

Miejscowość: Tczew
PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za info KrzysztofCz , znalazlem to co chcialem

pozdrawiam
Mariuszz
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1