pogawedkiwedkarskie
Czy wiesz, że...
Sandacz w ciągu 2 pierwszych tygodni życia osiąga długość 7 mm. Pod koniec pierwszego roku od 8 do 24 cm. W drugim roku: 15 – 42 cm, trzecim 22 – 49 cm, czwartym 28 – 57 cm, piątym 34 – 67 cm, szóstym 39 – 76 cm, a w siódmym 43 – 80 cm.

Konto/logowanie
Members List Zarejstrowani
 Ostatni coach008
 Dzisiaj 1
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4464

Odwiedzający
 Goście 30
 Użytkownicy 0
 Wszyscy 30

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
spinn76: Mario z dobrze poznałem wode to i wyniki same przyszły.Bo od 4rec ...(1567) Oct 21, @ 16:41:48

mario_z: No to ładnie tam poławiasz. ...(1567) Oct 21, @ 13:51:21

spinn76: No witam.Nie nie ma tu odcinka specjalnego np.Łowie między Bydgos ...(1567) Oct 21, @ 13:23:48

mario_z: [quote:cf9da7a739="Zen on"]w którym miejscu katujesz Wisłę ? spr ...(1567) Oct 21, @ 13:04:16

Zenon: w którym miejscu katujesz Wisłę ? sprawdż,może jesteś na odcink ...(1567) Oct 21, @ 10:53:18

spinn76: Zenon nie wiem kiedy będe teraz na zalewie bo męcze cały czas już ...(1567) Oct 20, @ 22:15:32

wlodek: Samara, też łowię na nanofile, bardzo je sobie chwalę. Ale 0,04 d ...(1567) Oct 20, @ 21:00:06

spining: Byłem na ZZ w poniedziałek. Sandacze nie współpracowały więc ...(1567) Oct 20, @ 20:55:33

mario_z: Dobre ...(1567) Oct 20, @ 20:15:08

artur: U nas ;-) ;-) to się mówi że się zakonnica powiesiła i habitem mi ...(1567) Oct 20, @ 19:54:28

Artykuły komentowali
coach008 w ''Mój Tata jest wędkarzem'': The Nike Sportswear team turned to the wild for inspiration on this Mid Blaz...
coach008 w ''Mój Tata jest wędkarzem'': We have seen some weird and wonderful sneakers emerge from fragment Designs'...
coach008 w ''Mój Tata jest wędkarzem'': To celebrate the tenth anniversary of Sean Cliver's seminal book 'Disposable...
coach008 w ''Mój Tata jest wędkarzem'': Fans of the longstanding adidas Originals by Jeremy Scott range of outrageo...
mario_z w ''Mój Tata jest wędkarzem'': Szczupak w galarecie 69 zeta, ŁEHEHEHEHEHEHEHEEEEEE< br> Dobre.
jjjan w ''Mój Tata jest wędkarzem'': Znam jednego takiego i dlatego Zosię rozumiem :)
wlodek w ''Mój Tata jest wędkarzem'': Niedobre dziecko! (-:
artur w ''Mój Tata jest wędkarzem'': No tak. Uważać co się robi przy dzieciach ;) ;) ;) ;) ;). Na wszelki wypadek...
owik w ''Angielska metoda odległościowa.'': Bardzo fajnie opisane, czyta się szybko i przyjemnie. Sama esencja, krótko i...
Jotes w ''Angielska metoda odległościowa.'': Powyżej opisałem swój sposób montażu zestawu na głęboką wodę i intensywne, a...

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Oznaczenia wędek
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Oznaczenia wędek
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszz
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity

Kraj: Polska
Miejscowość: Tczew
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 2:57 pm    Temat postu: Oznaczenia wędek Odpowiedz z cytatem

Witam
Chciałbym się zapytać co oznacza:

ciężar wyrzutowy 3 lbs
lub 3 1/2 lbs
lub 2 3/4 lbs

pozd
Mariusz
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Upewnij sie czy na pewno jest napisane ciezar wyrzutowy, wydaje sie to malo realne. Pewnie jest tam krzywa ugiecia a to duza roznica.

Ciezar wyrzutowy jest to maksymalna masa obciazenia jako mozna wyrzucic bez ryzyka uszkodzenia wedziska, najczesciej podawany jest w gramach. Czasami zdarza sie ze podawana jest minimalna i maksymalna wytrzymalosc zylki jakiej mozna uzywac do danego wedziska, wytrzymalosc zylki podawana jest w lb - czyli funtach angielskich.

Krzywa ugiecia jest to masa obciazenia potrzebna do ugiecia szczytowki po katem 90 stopni w stosunku do dolnika, nie jest tym samym co ciezar wyrzutowy. Podawana jest w lb czyli funtach angielskich, to jest 0,454kg. Wedzisko o krzywej ugiecia 3lb bedzie mialo ciezar wyrzutowy w granichach 60 - 110g.
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Kołobrzeg/UstronieMorskie
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 8:01 pm    Temat postu: Re: Oznaczenia wędek Odpowiedz z cytatem

mariuszz napisał:
Witam
Chciałbym się zapytać co oznacza:

ciężar wyrzutowy 3 lbs
lub 3 1/2 lbs
lub 2 3/4 lbs

pozd
Mariusz

Trzeba poczytać trochę to forum - to znajdziesz wszystko lub prawie wszystko Laughing . To o co pytasz znajdziesz w dziale Nasza Publicystyka. Jest tam artykuł napisany przez Czeza pt. "Angielskie oznaczenia sprzętu wędkarskiego" z dnia 09.09.2006 roku Wink
mariuszz
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity

Miejscowość: Tczew
PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za info KrzysztofCz , znalazlem to co chcialem

pozdrawiam
Mariuszz
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1