Czy wiesz, że...
Miejsce rozrodu węgorzy (Morze Sargassowe) zostało zlokalizowane dopiero w 1923 roku przez Duńczyka Johannesa Schmidta. Ciekawostk± jest, iż węgorze dobieraj± sobie partnerów z tych samych regionów, z których pochodz±. Stwierdzono ponadto różnice w kodzie DNA w zależno¶ci od regionu. Do zarybień w Polsce używa się narybku węgorza zakupionego w Europie Zachodniej, który różni się od bałtyckiego.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 583
 Zalogowani 0
 Wszyscy 583

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(500409) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(500409) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(500409) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500409) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500409) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500409) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500409) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500409) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500409) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500409) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2050
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Jak zwabić większego leszcza??
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Jak zwabić większego leszcza??
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Bziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 01, 2005
Posty: 398

Kraj: Polska
Miejscowość: Suwałki
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 6:21 am    Temat postu: Jak zwabić większego leszcza?? Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko.Ostatnio łowi±c na jednym z podlaskich jezior, wszedł w łowisko leszcz niewielki ale bardzo dobrze żerował. Niektóre sztuki nadawały sie na zabranie miały około 25-30cm.Lecz większych wogle nie było.Proszę pomóżcie jak zwabić większe leszce.Na co je łowić i jakije zanęty używać??
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 6:36 am    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

czesc Bziomek

moja rada na takie kilkugodzinne łapanie:
- 2-3kg bardzo jasnej (!!!) i pachn±cej zanęty leszczowej grubo (!!!) mielonej - co¶ takiego ma każda firma na rynku
- pół litra białych robaków
- brasem - na 3kg - 1 paczka
- można - nie trzeba ale można - ciete robaki czerwone.

w zasadzie żadna nowo¶ć ale mi się na jeziorze sprawdza


powodzenia
ppp1000
_________________
nie bˇdĽ mAneKIN JeDĽ nA RYBY
Bziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 01, 2005
Posty: 398

Kraj: Polska
Miejscowość: Suwałki
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też Cię Witam i zarazem pytam wesoly

Tu używaj±c takiej zanęty, zakładałe¶ jak± przynęte na haczyk??

czerwony robak, biały??

I czy łowiłe¶ na spławik z gruntu , z dna, czy przy dnie- to bardzo ważne gdyż tam gdzie łowie z gruntu bierze wła¶nie ten mały doradĽ mi :roll:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duże leszcze to bardzo gruba zanęta i duża przynęta. Najważniejszy warunek to taki, czy te duże leszcze w ogóle s± w zbiorniku i czy ich trasa żerowania przebiega tam gdzie chce się nęcić.
Teraz mamy pogodę jak pełnia lata. Woda po wio¶nie wymieszana, leszcz po tarle i spłyn±ł w głębokie partie jeziora gdzie żeruje na bentosie. Tam należy nęcić i łowić na zestaw przegruntowany.
Je¶li jezioro jest stosunkowo płytkie i nie ma dużych obszarów głębi 8-12m to koniecznie trzeba wypatrzeć spławiaj±ce się leszcze. Jak już się je wypatrzy to na trasie ich spławiania nie ma sensu nęcić ale miejsce gdzie zostały zaobserwowane po raz pierwszy to już i owszem. Na trasie wieczornego spławiania jest sens nęcić ale rano, przed ¶witem jak będ± wypływać na żerowisko.
Skoro miejsce żerowania jest już ustalone to bierze się trzy paczki 0,6kg makaronu kolanka, gotuje na aldente, czyli półtwardo i tym nęci. Nie wydziwia się z kombinacjami tylko wszystko pakuje na raz do wody na odcinku kilku metrów w lini najlepiej prostej.
Choć to przysłowiowe "pół wiadra" makaronu to nie ma co się martwić. Nawet małe stado 2-3 kilogramowych leszczy nie zatrzyma się dłużej w takim miejscu jak na 5-7 minut i będzie posprz±tane. W tym czasie, dobrze się uwijaj±c i łowi±c na porz±dny zestaw można wyj±ć 2-3 sztuki.
Brania ustaj± i jest to znak, ze leszcze popłynęły już sobie dalej. Teraz jest trochę trudniej bo znów trzeba zanęcić co najmniej jedn± paczk± makaronu zarzucić zestaw i czekać cierpliwie. Kolejne branie będzie wyznacznikiem czy to samo stado wróciło w żerowisko, czy też napłynęło nowe. Leszcze s± rybami hierarchicznymi i ich stada s± podzielone na roczniki. Znaczy to, że grupa ryb z roczników w zakresie 2-3 lat trzyma się razem i nie dopuszcza do siebie młodszych osobników.
No to jak się złowi rybkę to będzie widać, czy jest ze starego stada, czy też to jakie¶ młodsze roczniki. Spędzaj±c kilka godzin nad wod± i donęcaj±c makaronem po przejsciu każdego stada ma się już zapisane w kajecie czas kursowania "tramwajów". :-) Leszcze pływaj± jak w zegarku regularnie patroluj±c wszystkie swoje żerowiska w jeziorze. Dokładno¶ć do 10 minut jest godna podziwu i w póĽniejszym czasie pozwala z góry zaplanować pobyt nad wod±.

Oczywi¶cie na haczyk też makaron. :-)
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zawsze sprawdza się gruba przynęta na duże leszcze. Czasami zdarza się tak, że na kilka pinek (łowię na pinki, grubymi białymi już dawno nie zawracam sobie głowy) bior± żylety a jak założy się dwa a nieraz jednego pinka bior± te największe leszcze. Do¶ć często tak się dzieje.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Bziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 01, 2005
Posty: 398

Kraj: Polska
Miejscowość: Suwałki
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duże leszce napewno tam s± , gdzyż w ubiegłym roku sam złowiłem okaz 2,5 kg , z łódki podczas tarła oklejki w tym miejscu. Był to bardzo piękny okaz a zarazem moja największa ryba.My¶le że i tutaj może pojawić się wikszy.Akurat z tego pomostu wyrzuca się przynęta na głeboko¶c 3-4 m, obok trzcin gdzie¶ około 5 m od nich.Więc te małe sztuki tam się gromadz±.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Nie zawsze sprawdza się gruba przynęta na duże leszcze. Czasami zdarza się tak, że na kilka pinek (łowię na pinki, grubymi białymi już dawno nie zawracam sobie głowy) bior± żylety a jak założy się dwa a nieraz jednego pinka bior± te największe leszcze. Do¶ć często tak się dzieje.


"Żyletki" z leszczami mog± występować w kanałach lub małych zbiornikach sztucznie dorybianych, gdzie presja wędkarska jest tak wielka iż nie ma szans na wytworzenie się chierarchizacji w stadach.
Słyszałem i czytałem o tym wielokrotnie. Znamienne, że dotyczyło to wymienionych zbiorników no ale s± rzeczy na niebie i ziemi, które się filozofom nie ¶niły. Póki igramy choćby z najprymitywniejsz± istot± żyw±, póty jej reakcje możemy jedynie przewidywać ale nie być ich absolutnie pewnym.

Opisałem to co mi się sprawdza. Czy kto¶ weĽmie to pod uwagę, czy nie, to już inna para kaloszy. :-) Dzielę się wiedz± zdobyt± a fakt łykania jednej lub dwóch pinek przez miedzianych osobników jest godny odnotowania. W końcu zawsze eksperymentujemy. :-D
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To o czym pisałem dotyczy połowów z brzegu na feedera na zbiornikach zaporowych. To nie jest reguła, ale czasami tak się dzieje.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Nie zawsze sprawdza się gruba przynęta na duże leszcze. Czasami zdarza się tak, że na kilka pinek (łowię na pinki, grubymi białymi już dawno nie zawracam sobie głowy) bior± żylety a jak założy się dwa a nieraz jednego pinka bior± te największe leszcze. Do¶ć często tak się dzieje.


Zgadzam się.
Aczkolwiek, można połowić duże leszcze na kulki proteinowe i kukurydzę. Jeżeli się jednak nie trafi na łowisko i dzień, to lepiej złowić cokolwiek niż nic.
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
gruby_lin
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 13, 2007
Posty: 55

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 3:19 pm    Temat postu: leszcz Odpowiedz z cytatem

ja mam zamiar zanecic łopaty na górce podwodnej taka oto zaneta:
3kg sypkiej zanety xxl leszcz
0.5l pinki
2 opakowania makaron gwiazdki
2 opakowania makaron kolanka
2 puszki kukurydzy
aromat brasem sensasa


Co wy na to?
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bziomek napisał:


Tu używaj±c takiej zanęty, zakładałe¶ jak± przynęte na haczyk??

czerwony robak, biały??

I czy łowiłe¶ na spławik z gruntu , z dna, czy przy dnie- to bardzo ważne gdyż tam gdzie łowie z gruntu bierze wła¶nie ten mały doradĽ mi :roll:


na haczyku nr 12 miałem 4-5 białych robakóch; czasem założyłem 3białe i czerwonego (2białe, czerwony i na z±bku biały aby czerwony nie zszedł) i też stukało.

jak pisz± już inni Koledzy, leszcz MUSI mieć żarcie podane nieruchomo na dnie; tak więc przegruntuj zestaw spławikowy tak, aby wyraĽnie hak i min. jeden ciężrek (sygnalizacyjny) leżał na dnie.
_________________
nie bˇdĽ mAneKIN JeDĽ nA RYBY
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 3:50 pm    Temat postu: Re: leszcz Odpowiedz z cytatem

gruby_lin napisał:
ja mam zamiar zanecic łopaty na górce podwodnej taka oto zaneta:
3kg sypkiej zanety xxl leszcz
0.5l pinki
2 opakowania makaron gwiazdki
2 opakowania makaron kolanka
2 puszki kukurydzy
aromat brasem sensasa


Co wy na to?


hm..
chyba będzie się to kleiło co? lol
ja na dzi¶ bym wykluczył kuku, bo w zasadzie wiosnę jeszcze mamy, a ro¶linne najlepiej w pełni lata pracuj±..
co do makaroni to nie mam większego do¶wiadczenia, ale wiem, że działa. może warto makaron rzucać osobno?..

kombinuj i daj znaka jak poszło!
_________________
nie bˇdĽ mAneKIN JeDĽ nA RYBY
orni007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 04, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle że kluczem do połowienia grubych leszczy jest kilkudniowe nęcenie. Połowienie przyzwoitych sztuk z marszu to naprawdę nielada wyczyn. Oczywiscie to kilkudniowe nęcenie musi się odbywać na wspomnianych już wcze¶niej trasach "tramwajowych" lol
justynam
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Oct 30, 2005
Posty: 26

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieprawda . Łowienie dużych leszczy z marszu nie jest trudne , trzeba tylko znać miejsca gdzie przeważnie żeruj± i odpowiednio dobrać ilo¶ć i skład zanęty .
I totyczy to przede wszystkim okolic Krakowa . lol
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ppp1000 napisał:
Bziomek napisał:


Tu używaj±c takiej zanęty, zakładałe¶ jak± przynęte na haczyk??

czerwony robak, biały??

I czy łowiłe¶ na spławik z gruntu , z dna, czy przy dnie- to bardzo ważne gdyż tam gdzie łowie z gruntu bierze wła¶nie ten mały doradĽ mi :roll:


na haczyku nr 12 miałem 4-5 białych robakóch; czasem założyłem 3białe i czerwonego (2białe, czerwony i na z±bku biały aby czerwony nie zszedł) i też stukało.

jak pisz± już inni Koledzy, leszcz MUSI mieć żarcie podane nieruchomo na dnie; tak więc przegruntuj zestaw spławikowy tak, aby wyraĽnie hak i min. jeden ciężrek (sygnalizacyjny) leżał na dnie.


Na leszcza nie jest ważna duża przynęta. Duży leszcz lubi małe przynęty.
tzn. 2 pinki, jeden bały robal lub jedn± ochotkę. Oczywi¶ćie można łowić leszcze na kulki proteinowe, 3 ziarna kukurydzy albo rosówki, ale s± to mało skuteczne przynęty.
Oczywi¶cie powinno się grubo nęcić, ale tak na prawdę leszcze lubi± zbierać małe przynęty. Jest to nie tylko moje zdanie, ale innych wędkarzy.
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 64