Czy wiesz, że...
KARP:
- Rekord Polski - 34,00 kg
- Złoty medal - od 15,00 kg
- Srebrny medal - od 12,00 kg
- Br±zowy medal - od 8,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 557
 Zalogowani 0
 Wszyscy 557

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(446887) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(446887) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446887) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446887) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446887) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(446887) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446887) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(446887) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(446887) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59480) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2263
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2042
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2156
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2292
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2124
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2181
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2088
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2133
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2493
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2318
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Pytanie do strugaczy
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Pytanie do strugaczy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 8:42 pm    Temat postu: Pytanie do strugaczy Odpowiedz z cytatem

Mam takie małe pytanko.Co robicie żeby Wasze wobki nie "waliły" domaluxem?Nie umiem się z tym uporać.Wisz± i wietrz± się ale to nic nie daje,dalej ¶mierdz± jak klepki parkietu 8O
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A cóż Ci ten zapach przeszkadza? Pójdzie do wody to nabierze innego zapachu. Ważna jest fala hydroakustyczna jak± będ± wytwarzać - to prowokuje do ataku drapieżnika. Machnij ręk± na domalux i jego zapach. wink:
art-nemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Feb 05, 2007
Posty: 174

Kraj: Polska
Miejscowość: Knurów-¶l±skie
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:o To dziwne,bo mój domalux po kilku dniach jest ok-nie czuć ,,go"...pozdro.. wink:
_________________
art-nemo
GreenSun
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 87

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełżyce
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie podobnie jak u art-nemo, po wyschnięciu lakieru nic nie czuć i to dosłownie nic, wobki nie wydzielaj±c żadnego zapachu jeżeli bardzo ci przeszkadza ten smrodek spróbuj je obmyć ciepł± woda z płynem do mycia naczyń.
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes niby racja,w takim razie po co niektórzy wklejaj± pod wobler pasek z irchy i smaruj± go pieron wie czym?
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GreenSun,ja mam chyba jaki¶ "dupiaty" ten domalux lol Myłem je a i tak ¶mierdz±,chodzi o to że jak otworzę pudełko z wobkami to nad wod± czuję się jak w stolarni lol
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
GreenSun
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 87

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełżyce
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasek o którym mówisz smaruje się atraktorem, dzięki temu wobler pozostawia za sob± zapachowa smugę, takie wobki z podklejonym paskiem (pasek nasi±ka atraktorem)pachn± znacznie dłużej niż by¶ posmarował samego wobka. I nie koniecznie musi to byc ircha ja spotkałem kiedys wędkarza który na dolna kotwiczkę woblera miał nadziane kawałek gabki i to nas±czał atraktorem.

Jotes mam nadzieje ze się na mnie nie pogniewasz wink:

yankee_r nic się nie przejmuj, one pewnie jak wino z czasem dojrzej± i nabior± odpowiedniego aromatu wesoly


Ostatnio zmieniony przez GreenSun dnia Sob Lis 03, 2007 10:31 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój lakier (to nie domalux) ¶mierdzi tylko podczas lakierowania. Dzisiaj rano utopiłem w nim nowo powstałe SDR-y. Mam mam tak± nadzieję przynajmniej, że będ± spełniały wymagania. SDR-ki
_________________
Bieroo Paniee???
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GreenSun i o to własnie chodzi.Dlatego napisałem o tych paskach bo mi Jotes odpowiedział że zapach nie ma nic do rzeczy.Nie znam się na spiningu jak większo¶ć tu obecnych dlatego pytam.
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan powiniene¶ wrzucić fotki z tymi wobkami na PW.
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
kemmyl14
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 02, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Pionki
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby nie zakładać nowego tematu. Chciałby¶ się dowiedzieć co¶ o obci±żaniu woblerów. Gdzie je wklejać i w jakiej formie. Nie wiem czy to ważne ale chodzi o wobki na klenie.
_________________
Mistrz teorii ? Nie ! Uczeń praktyki.
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotki wrzucę jak dorobię się cyfraczka, bo te to z telefonu i marnej jako¶ci. Nie chcę za¶miecać galerii fotkami słabej jako¶ci i tak sobie wymy¶liłem ze na forum i moje rybki i woblerki będę mógł czasem pokazać w takiej formie jak wyżej. DO maja (koniec lub pocz±tek) jako¶ sobie będę musiał dać sobie radę z telefonem. Pocieszam się tym, że do tego czasu będzie można wiele zrobić a jak nastanie wielkopomna chwila to i sie sfoci co nieco:)
_________________
Bieroo Paniee???
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kemmyl14 napisał:
Żeby nie zakładać nowego tematu. Chciałby¶ się dowiedzieć co¶ o obci±żaniu woblerów. Gdzie je wklejać i w jakiej formie. Nie wiem czy to ważne ale chodzi o wobki na klenie.


Obci±żenie jest bardzo ważne. Można do tego używać ¶rucin lub ta¶my ołowianej i nie ma to znaczenia, który sposób wybierzesz. Osobi¶cie przy woblerkach kleniowych wklejam go jak najbliżej przedniego oczka, tuż za sterem i jak najbliżej spodu woblerka. Nadmiar można ładnie spiłować. Do Tego szeroki ster i również jak najbliżej przedniego oczka:) Wydaje mi się, że takie skonfigurowanie przynęty daje najmocniejsz± akcję, a o to wła¶nie mi chodzi, żeby dupeczk± zamiatała, bo nic tak nie kręci jak zgrabna pupcia:P:P:P
_________________
Bieroo Paniee???
GreenSun
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 87

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełżyce
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yankee_r napisał:
GreenSun i o to własnie chodzi.Dlatego napisałem o tych paskach bo mi Jotes odpowiedział że zapach nie ma nic do rzeczy.Nie znam się na spiningu jak większo¶ć tu obecnych dlatego pytam.


Ja tez się nie znam wesoly młody jeszcze stażem jestem i do "znania się" to mi jeszcze dalekoooo wink: Musze ci się przyznać ze osobi¶cie nie wierze w magiczne działanie atraktorów, dla mnie te doklejane paski i gabeczka na kotwicy czy smarowanie gum różnymi pastami czy psikanie sprejem to taki dodatek który bardziej podnosi wiarę wędkarza w skuteczno¶ć wobka niż rzeczywi¶cie wpływa ja jego łowno¶ć. Kiedy¶ sprawdziły mi się 1 razy(i tylko 1) zapach ochotki, gdy łowiłem na zboczka okonie, nie chciały gryĽć na żadne inne twisterki smakował im tylko na te ¶mierdz±ce ochotk± a poza tym nie miałem na przynęty nas±czane różnymi zapaszkami lepszych wyników w porównaniu do tych nie pachn±cych, więc darowałem sobie atraktory teraz przynajmniej mi ręce nie ¶mierdz±, wcze¶niej było mnie czuć z kilometra wesoly
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan napisał:
Mój lakier (to nie domalux) ¶mierdzi tylko podczas lakierowania. Dzisiaj rano utopiłem w nim nowo powstałe SDR-y. Mam mam tak± nadzieję przynajmniej, że będ± spełniały wymagania. SDR-ki

kurde niezłe! wesoly
_________________
nie bˇdĽ mAneKIN JeDĽ nA RYBY
hromehunter
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 14, 2003
Posty: 444

Kraj: Canada
Miejscowość: Toronto
PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 3:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yankee_r , zapach to podstawa dla bardzo wielu gatunkow ryb . Sam czasami maluje blaszki , czy obrotowki lakierem , ale nigdy nie mialem brania na przynenty smierdzace farba .Trzeba "zabic " ten zapach , a jak ? , tran ,olej rybi itd.Moze to bedzie smieszne co napisze ,ale tutaj w sezonie pstragowym wiekszosc wedkarzy nie pierze ciuchow zewnetrznych , po to ,zeby nie przenosic zapachu proszku , czy innych srodkow na przynenty . Malo tego , sa tacy co smaruja olow , czy przypon specjalnymi zapachami dla zabicia swojego zapachy , czy smrodu papierosow usmiech.Czy to pomaga ? hmmm , mysle , ze tak , w czystej wodzie z malym nurtem , tam gdzie ryba ma czas na przygladniecie sie przynencie .Zreszta "Always think like a fish, no matter how weird it gets" - Storm Lures usmiech
_________________
Don't venture into the 'dark' side too deep...it's the skills that count.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 6:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GreenSun napisał:

Jotes mam nadzieje ze się na mnie nie pogniewasz wink:


Też co¶, zaraz się gniewać? Ja nie taki prędki. wink:
Tak jeszcze odno¶nie atraktora dodam, że kiedy¶ dałem się skusić na atraktor Berkleja. Zapłaciłem za toto co¶ sporo kasy. Napaliłem się, że teraz to już mam "cudowny/złoty ¶rodek" na ryby. ¦mierdziało to jakim¶ tranem, gęste, oleiste - istne cudo. Psikałem tym ¶wiństwem i same przynęty i chwo¶ciki... Efekt zadziwiaj±cy - łowiłem tyle samo co bez tego. lol
Ale faktycznie, zapach długo się utrzymywał - na rękach. Nawet mydło nie pomagało od razu. Na dodatek, ten atraktor był szkodliwy dla zdrowia, co zreszt± napisane było na butelce.
Tego atraktora często używałem do smarowania korbki kołowrotka, gdy zaczynała mi na rybach piszczeć i tu się sprawdzał.

Czytałem też, że dobrym atraktorem jest nasze Magi - przyprawa kuchenna. wink:

Temat atraktorów był tu niedawno przerabiany. Wypowiadał się m.in Bombel. Te ¶pecyfiki s± doskonałe do wabienia "leszczy", ja też dałem się zwabić. :roll:
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hromehunter napisał:
...Trzeba "zabic " ten zapach , a jak ? , tran ,olej rybi itd.Moze to bedzie smieszne co napisze ,ale tutaj w sezonie pstragowym wiekszosc wedkarzy nie pierze ciuchow zewnetrznych , po to ,zeby nie przenosic zapachu proszku , czy innych srodkow na przynenty...


Hrom w naszych ,,czystych" rzekach i pływa tyle dziadostwa, że takie zachowanie jest zbędne. Jak widać co kraj to obyczaj.
_________________
Bieroo Paniee???
prusak
Łowca Klenia


Dołączył: Jan 23, 2006
Posty: 508

Kraj: Polska
Miejscowość: Krupski Młyn
PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 6:09 am    Temat postu: Re: Pytanie do strugaczy Odpowiedz z cytatem

yankee_r napisał:
Co robicie żeby Wasze wobki nie "waliły" domaluxem?
Tylko wietrzenie i moczenie podczas łowienia. wink: Problem mam ten sam ale jako¶ sie nim nie przejmuję. Do przechowywania wobków na które nie łowisz używaj raczej jakich¶ przewiewnych opakowań zamiast szczelnych pudełek i powinno być ok.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund :: Zapytania do SQL: 74