Czy wiesz, że...
Sandacz w Jeziorze Licheńskim już w 3 roku przekracza wymiar ochronny, osi±gaj±c 48 cm przy masie ok. 0,7 kg. W Zalewie Szczecińskim 4 latek ma ok. 51 cm przy wadze 0,85 kg. W Gople dla osi±gnięcia 50 cm potrzebuje...8 lat!

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 329
 Zalogowani 0
 Wszyscy 329

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18208) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18208) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18208) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18208) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18208) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18208) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18208) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18208) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2099
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2110
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2424
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Teleskopówki - karpiówki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Teleskopówki - karpiówki
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 11:54 pm    Temat postu: Teleskopówki - karpiówki Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówi±c ostatnio nowego kija jak kupowałem to był koniec lat 80-tych usmiech , a na kijach nowej generacji wogóle się nie znam :oops: . Chcę zakupić dwie wędki karpiowe, gruntowe, ale teleskopy cw do 100g , dł do 3,60m, cenowo do 150 zeta za szt. (teleskopy- większa wygoda, a po drugie brak czasu, zapewne składy były by lepsze) .
Je¶li chodzi o kręciołki to kupię chyba "SPRO Super Long Cast " my¶lę że na karpie powinny być do¶ć mocne, też do 150zeta szt. Je¶li możecie to proszę doradĽcie co¶ w tej kwestii usmiech głównie chodzi mi o kije, z góry dzięki.
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
lasek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Sep 26, 2006
Posty: 190

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam 8) Ja bym zaproponował te kijki:
JAXON CRYSTALIS TELE CARP 3,9M 60-120G-Ta trochę dłuższa i cw większy, JAXON DIGITAL POWER CARP TELE 3,60m. 3.00lbs. wesoly
Aviator Tele Feeder 360/100 Ta wydaje mi sie najlepsza bo Konger 8) 8)
I jak patrzyłem na "Allegro" to w takiej cenie niema już teleskopów Karpiowych :? 8)
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lasek - dzięki, z twej propozycji reflektowałbym na Kongera, może jeszcze kto¶ z userów co¶ dorzuci, zaproponuje usmiech. Kręciołki te co chciałem kupić (allegro) już nie ma, ale my¶lę że sobie z ich zakupem poradzę usmiech.
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
lasek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Sep 26, 2006
Posty: 190

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Sro Lis 14, 2007 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I bardzo dobrze ze KONGER ja teraz jak będę kupował wędkę to tylko ta firma i kręcioła tez proponował bym z KONGERA 8) Ale ten Robinson Gamer 510 tez jest dobry
# masa: 480 g
# ilo¶ć łożysk: 9+1
# przełożenie: 1 : 4.4
# pojemno¶ć szpuli: 0.30/210
# multitarczowy hamulec o wielkiej sile hamowania
Tak pisało w necie lol 8) Pozdrawiam
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lis 14, 2007 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pomogę w karpiowych teleskopach. Od lat nie jestem w temacie takowych patyków.
Jednak co do młynka. Spro jak najbardziej. Wszelkie Kongery, Goldeny, Jaxony, Mikado niech leżakuj± na półkach i w katalogach.
Zostań na spro.
_________________
Mnie bior± zawsze.
lasek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Sep 26, 2006
Posty: 190

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Sro Lis 14, 2007 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tu znalazlem ten kołowrotek SPRO na allegro i też naprawde fajny jest polecam 8) wykrzyknik Pozdrawiam Lasek 8)
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lis 14, 2007 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Targować się umiesz?
W FM możesz spróbować.
Idzie sie dogadać.
_________________
Mnie bior± zawsze.
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Sro Lis 14, 2007 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info, kręciołki zakupiłem te co zapodał Lasek (SPRO), takie same co chciałem kupić, tylko cena o 5 zeta wyższa. Jeżeli chodzi o kijki to może TE (3,60m ; 60-100g) by były odpowiednie na karpia (kto¶ może łowi- łowił na takie kijki) . Głównie rozchodzi mi się o to żeby przy byle zacięciu czy przy wyrzucie nie pękł jak przysłowiowa marchew wesoly
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.


Ostatnio zmieniony przez Andrzej228 dnia Wto Lis 27, 2007 11:18 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Seria Magnum z Dragona jest udan± seri±. Kije nie s± aż tak ciężkie w rzeczywisto¶ci. Domieszki węgla bo taki jest ten kij powoduje że warto pokusić się o zakup. Opinia ta pochodzi od mojego znajomego który miał te wędki kiedy weszły na rynek. Wędki oczywi¶ci z serii Magnum.
Pozdro
_________________
Mnie bior± zawsze.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lasek napisał:
Ja tu znalazlem ten kołowrotek SPRO na allegro i też naprawde fajny jest polecam 8) wykrzyknik Pozdrawiam Lasek 8)

na Alegro ,to moze i fajny, Ale czy na rybach sie sprawdzi?
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon jak wszystko co na fotkach i pięknie przedstawione jest fajne. Real weryfikuje wszystko. Ten jednak pewne rzeczy wytrzymać powinien.
Pozdro
_________________
Mnie bior± zawsze.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledd1 napisał:
Zenon jak wszystko co na fotkach i pięknie przedstawione jest fajne. Real weryfikuje wszystko. Ten jednak pewne rzeczy wytrzymać powinien.
Pozdro

jak np. Leżenie w kartonie wink:
Taras
Moderator


Dołączył: Aug 11, 2005
Posty: 575

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 10:35 am    Temat postu: Re: Teleskopówki - karpiówki Odpowiedz z cytatem

Andrzej228 napisał:
........... (teleskopy- większa wygoda, a po drugie brak czasu, zapewne składy były by lepsze) .
Je¶li chodzi o kręciołki to kupię chyba "SPRO Super Long Cast " my¶lę że na karpie powinny być do¶ć mocne, też do 150zeta szt........................dzięki.

Karpi nie łowię, ale po przeczytaniu słów "brak czasu" jawi mi się zawsze obraz mego teleskopu do dległo¶ciówki.

Taleskop ma wg mnie jedn± zaletę. Może być krótki. Innych zalet nie widzę, same wady. :evil: Czas zestawianie 2-3 składów czy teleskopu nie różni się aż tak bardzo, a przy karpiowaniu czy dence; przy tylu klamotach, nie ma chyba znaczenia.

Nie mam zamiaru odstraszać Ciebie od zakupu. Moje spostrzeżenia s± subiektywne, ale teleskop - to dzieło zdolnego lenia, dobre dla cyklistów albo przełajowców po gęstwinach. wink:

Scena: Otwarty bagażnik auta, w nim kupa uzbrojonych krótkich teleskopów, przypadkowo i skutecznie pożenionych żyłkami. Dalej przekleństwa ...... brrrr. wink:
Taras


Ostatnio zmieniony przez Taras dnia Czw Lis 15, 2007 11:27 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowość: Gniezno
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 11:14 am    Temat postu: Re: Teleskopówki - karpiówki Odpowiedz z cytatem

Taras napisał:

Karpi nie łowię, ale po przeczytaniu słów "brak czasu" staje mi zawsze mój teleskop


Ty zbereĽniku! wink:
_________________
Konkrety pod wami ryj±.
Taras
Moderator


Dołączył: Aug 11, 2005
Posty: 575

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 11:37 am    Temat postu: Re: Teleskopówki - karpiówki Odpowiedz z cytatem

gismo napisał:
Taras napisał:

Karpi nie łowię, ale po przeczytaniu słów "brak czasu" staje mi zawsze mój teleskop


Ty zbereĽniku! wink:

Nie wiem, jaki masz temperament, ale kojarzysz względnie dobrze. wink: Już nie staje, ............... poprawiłem na szlachetniejsze słowo. A tak naprawdę - to mam tylko 60 lat i dzisiejszy "humor" Zenona mnie nie dotyczy.
taras
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
ledd1 napisał:
Zenon jak wszystko co na fotkach i pięknie przedstawione jest fajne. Real weryfikuje wszystko. Ten jednak pewne rzeczy wytrzymać powinien.
Pozdro

jak np. Leżenie w kartonie wink:


No chyba ten nowy sprzęt jest co¶ wart lol bo jak nie to zostanę przy starych kręciołkach (rex-y, czaple) , spiningach (gruntówki) i teleskopach polskich, ruskich które się rozłaż± przy rozkładaniu na cztery strony ¶wiata lol

Taras, z t± wygod± i czasem to może przesadziłem wink: w zasadzie chodzi mi o to że przy składach trzeba uważać na żyłkę (kijki złożone, na zewn±trz przelotek to miałem zawsze wygłaskane żeby żyłka się nie niszczyła) być może teraz przy kijach przelotki na zewn±trz s± równie gładkie jak w ¶rodku wink: , a i jeszcze jedno jak mi się nie chce i¶ć nad wod± na lacza to biorę komarka i pyrt, pyrt, pyrt i jestem na miejscu usmiech
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej228 a może poszukasz jednak alternatywy dla teleskopów i pomy¶lisz o choćby 3 składowych typowych karpiówkach.
To już nie jest duży problem w transporcie i składaniu także.
_________________
Mnie bior± zawsze.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 10:07 pm    Temat postu: Re: Teleskopówki - karpiówki Odpowiedz z cytatem

Taras napisał:
Nie mam zamiaru odstraszać Ciebie od zakupu. Moje spostrzeżenia s± subiektywne, ale teleskop - to dzieło zdolnego lenia, dobre dla cyklistów albo przełajowców po gęstwinach. wink:


Jestem cyklist± i przełajowcem, który czasem przejałowcawia ;) O¶wiadczam, iż trzyskłady s± jak najbardziej transportowne. Wystarczy wsadzić je do pokrowca, a tego wrzucić na ramię "na listonosza". Z teleskopów wyleczyłem się dawno. Wystarczy popatrzeć na tak± wędkę po paru latach użytkowania, pomijam walory użytkowe. Wieloskładowo¶ć, wewn±trzchowalno¶ć itp... to idealna pożywka dla rysek, pęknięć, brudu etc... Osobi¶cie, na miejscu Andrzeja poszukałbym jakiego¶ zręcznego trzyskłada.
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 11:23 pm    Temat postu: Re: Teleskopówki - karpiówki Odpowiedz z cytatem

ledd1 napisał:
Andrzej228 a może poszukasz jednak alternatywy dla teleskopów i pomy¶lisz o choćby 3 składowych typowych karpiówkach.
To już nie jest duży problem w transporcie i składaniu także.


Jeszcze trochę to mnie do tych składów przekonacie usmiech Tylko jak mi przyjdzie się w nocy nad wod± rozłożyć, czy ja sobie oczu nie powybijam, dajmy na to trzy składowymi lol

adalin napisał:
Wieloskładowo¶ć, wewn±trz chowalno¶ć itp... to idealna pożywka dla rysek, pęknięć, brudu etc... Osobi¶cie, na miejscu Andrzeja poszukałbym jakiego¶ zręcznego trzyskłada.


Tak Adalin najpierw s± ryski potem rysy, a następnie schodzi cały lakier i kij się rozłazi. No to co, może zaproponujcie co¶ z trzy składowych :?: lol
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Skoro zacz±łe¶ rozważać trzy składy postaram sie o propozycje dla Ciebie. Bez obawy. Nie połamiesz ani nic sobie nie uszkodzisz składaj±c i rozkładaj±c takie kije. Z czasem łowi±c karpie, duże karpie zaczniesz doceniać ilo¶ć składów. Im mniej w karpiowych kijach tym lepiej. A i długo¶ć przestanie Ci przeszkadzać. Na końcu podam Ci co ma być ważne aby¶ był zadowolony z użytkowania.
Zatem produkt pierwszy.
KONGER CARBOMAXX CARP 360
Znaleziony w aukcjach Allegro pod numerem 265731564 za całe 53 zł. od sztuki choć ceny tego kija s± różne. Poczytaj opis. Sam dodam że podobne kije ma mój znajomy w użyciu i nie narzeka. Niska cena wcale nie musi oznaczać chłamu. Konger stara sie tworz±c swoje kije nawet te tanie. Zalet± jest gruby dolnik. To ważne kiedy trafi Ci sie duży karp. Nie nabawisz sie siniaków od kija typu slim. Jednak gdyby¶ miał możliwo¶ć dostania w dobrej cenie nieco powyżej 200zł. kiji Konger Champion Carp byłby¶ na pewno zadowolony.
Konger Aviator Carp
Dużo lepiej od modelu z góry. Cenowo także. Ok 120-130 zł. za sztukę. Warto. wesoly
CORMORAN PRO CARP XLR 3,60m 2,75 lbs
Ta marka zawsze robi w większo¶ci dobre kije. Akcesoria oraz przydatne rzeczy jak torby, pokrowce itp. I jest to wyj±tek w tych odpowiedziach gdyż to dwa skłaty a długo¶ć transportowa ponad 186cm i tyle o tym kiju bo chyba nie o to pytasz.
SAFARI CARP 360/ 2,75 także kij z aukcji nr 266806104 za 109zł.
Różne s± opinie na temat f-my York. Każda z nich chce mieć w ofercie kije tanie i drogie. 109zł. to dwa razy tyle co za kongera. Mimo tego nie sugerował bym się cen±. To dalej kije z niskich półek które głównie maj± weryfikować to czy czy znalazłe¶ to co Cię interesuje.
Wykonanie jest przyzwoite. W opisie podano ze rękoje¶ć to i korek i pianka. To a albo lub albo. Lepsze s± pianki i w konserwacji i utrzymaniu ich w czysto¶ci. Przelotki dwu stopkowe s± ważne ale dobrze że podano typu SIC a nie SIC. Plecionka zweryfikuje ich jako¶ć.
Robinson Lumix Carp 3.5 LBS
Marka która starała sie zawsze robić dobre. Różnie to wychodziło. Ten kij jest mocny. Cena to około 109 zł.Kompozyt gdzie jednak sporo szkła co za tym idzie można konkretnie mówić że mocne i ciężkie. Ale co¶ za co¶. Cena jest niezła. Od pewnego czasu ich karpiówki s± produktem którzy pocz±tkuj±cy często wybieraj±.
DRAGON Magnum X-treme Carp Można ¶miało kupić i łowić bez obaw. Ludzie którzy brali udział w konstruowaniu tej serii wiedz± i znaj± sie na tym dobrze.
Mystery Pro Carp 3,6m 2,5lb Cenowo ok 150zł. W necie znajdziesz w FM. Zreszt± ofertę Fishing Mart mógłby¶ przejżeć dogłębniej. Maj± w czym wybrać i warto sie targować.
Więcej pisać nie muszę. Naprawdę warto. Cenowo w granicach 130-170zł.
Tandem Baits Wędzisko Protect 12 ft 2,75 lb Cena ze strony f-my to 191zł. Więcej niż planujesz. Ale to już naprawdę dobre podstawowe kije karpiowe w ofercie TB. Nie ma co sie rozpisywać. To górna półka w porównaniu z tymi wyżej.

Tyle na razie i chyba już za dużo jak na pocz±tek. Poniżej podam Ci jeszcze przeliczniki Lbs na gramy.
2 lb - ciężar wyrzutu: 20-80 gram
2 i 1/4 lb - 30-90g
2 i 1/2 lb - 40-110g
2 i 3/4 lb - 50-130g
3 lb - 60-140g
3 i 1/2 lb - 70-150g
4 lb - 80-180g

Wybieraj±c kij karpiowy zwróć uwagę na: czy mocowanie kołowrotka jest do¶ć szerokie to oznacza że producent brał pod uwagę młynki typu Big Pit a nie tylko małe chwasty.
Sprawdzaj każd± przelotkę wewn±trz i na zewn±trz czy aby faktycznie s± gładkie.
Wszystkie czę¶ci piankowe czy aby nie s± luĽne.
Dokładnie ogl±daj blank czy aby nie zbacza na lewo b±dĽ prawo po złożeniu. Czy nie ma pęknięcia lub rysy.
Nie sprawdzaj kija na sucho jak to robi± pseudo zawodowcy machaj±c nim w górę i w dół przed sklepami.
Pozwól założyć młynek z grub± żyłka i ciężarkiem ok 80-90 gram i wykonaj kilka rzutów. Jak jest możliwo¶ć. Pozwoli Ci to na odpowiednie stwierdzenie czy dolnik nie odbija zbyt mocno pod łokieć. To ważne gdyż kilkana¶cie razy takiego odbicia i kontuzja łokcia lub barku murowana.

Chciałem Ci nakre¶lić delikatnie co i jak ale o tym można i trzeba długo i dużo aby łowić spokojnie, komfortowo i bezpiecznie. Nie wszędzie podałem adres bo jako¶ moje KLIK nie działa i pełne linki ładowałem. Ale pisz±c nazwy w Google zobaczysz każdy wymieniony kij.
Jednak na koniec klasyfikacja:
Kije:
TB
CORMORAN
DRAGON
KONGER
ROBINSON
YORK
_________________
Mnie bior± zawsze.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem dodać że gdyby¶ decydował się na kije TB i kołowrotki (chyba kupiłe¶ już??) to polecam kontakt z userami PW takim jak Sigi i Jacek_dsw.
Profesjonalni koledzy którzy znaj± sie na rzeczy i zapewne zaproponuj± Ci dobre ceny. A wszelkie reklamacje załatwi± szybciej niż inni.
Zas w FM bior±c komplet: kije + młynki na pewno uzyskasz dobr± i niższ± cenę.
_________________
Mnie bior± zawsze.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 11:23 am    Temat postu: Re: Teleskopówki - karpiówki Odpowiedz z cytatem

taras napisał
Cytat:
A tak naprawdę - to mam tylko 60 lat i dzisiejszy "humor" Zenona mnie nie dotyczy.
taras

8O nie rozumiem
Pojmuje jednak że karp to poważny przeciwnik , karp ,a nie kroczek-poważny przeciwnik wymaga poważnego podej¶cia o czym wiedz± koledzy którzy łowi± karpie ,amury , kołowrotek za¶ jakby ładnie nie wygl±dał ,musi spełniać swoje zadanie ,a więc musi być solidn± mocn± maszyn± aby móc zmierzyć się z takim przeciwnikiem jak karp nierzadko około dziesięciokilowym ot i wszystko i nie widzę w tym kpiny
z mojej strony
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledd1 napisał:
Witam.

Witam. Ledd, dzięki za tak obszerne info na temat trzy składów (trochę się rozpisałe¶ usmiech ), a mi dzisiaj w pracy po głowie chodziło, "może by tak dwa składy kupić" 8) (ale nie te dł. transp. 186). Sam nie wiem co zrobić, poszukam te kijki co mi proponujesz, poczytam, a co dalej to dam znać. Kije TB też raczej odpadaj±, trochę za wysoka ta cena usmiech (sprzętu nakupuję, a karpia nie złowię lol, mój największy cztery z groszem). Kręciołki s± już zakupione.
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie przyjęto zasadę że im mniej składów tym lepiej. I nie jest ona tylko dla zasady.
Jeżeli szukasz teraz 2 składowych to Andrzej na razie się wstrzymam od propozycji.
Za¶ co do TB. Pytałe¶ Jacka_dsw albo Sigiego?
Pewnie nie a należy zapytać. Może okazać się że nie zapłacisz dużo więcej niż to co chciałe¶ wydać.
Zapytaj.
_________________
Mnie bior± zawsze.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dla Ciebie newsa. Sigi ma do dyspozycji nowe karpiówki YAD. Jaki dokładnie model nie wiem. Ale ze względu choćby na nazwę i tradycje firmy warto wydać ok. 140zł za kij.
Pytaj Pytaj
_________________
Mnie bior± zawsze.
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledd1 napisał:
Zapytaj.

Zapytam na pewno, studiowałem te kije co mi zapodałe¶ - mętlik w głowie, muszę się przespać z tym wszystkim i zastanowić się nad ilo¶ci± składów. Składy wezmę na pewno wykrzyknik wesoly
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
lasek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Sep 26, 2006
Posty: 190

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym Ci polecił kijka KONGER CARBOMAXX FEEDER 360/120 posiadam tego kijaszka i mogę powiedzieć o nim same dobre słowa. Łowie w Nieliszu na zalewie wiec wędka jest dobra bo zestaw daleko leci. Z koszyczkiem 40g i reszta zanęty z żwawym machnięciem może polecieć nawet 60m, a wła¶nie na tym łowisku odległo¶ć sie liczy wykrzyknik Ta wędeczka ma tez bardzo dobra celno¶ć rzutu 8) CARBOMAXX jest bardzo mocnym wędziskiem wiec na prosiaczku nie powinna Ci sie złamać lol lol Przelotki SiC pełen komfort polecam Ci bardzo mocno to wędzisko wykrzyknik 8) A i cena nie Duża wykrzyknik :evil: Pozdro wesoly
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po długich namysłach usmiech doszedłem do wniosku że kupię TAKIE kijki, (330 ; 53zł) s± nie drogie. Jeżeli co¶ mi nie będzie w trzech składach odpowiadało to mogę je komu¶ sprezentować usmiech, a na następny sezon zakupić co¶ innego wesoly. Zapomniałem dodać że mam łódkę, co do zestawów to mogę je wywozić, ale wtedy muszę jechać autem (wiosła zabieram do domu bo kradn±). Jeszcze raz dzięki za informacje.
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jak na łódkę to długo¶ć ok.
_________________
Mnie bior± zawsze.
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledd1 napisał:
No jak na łódkę to długo¶ć ok.

Raczej z łódki łowił nie będę, zastanawiam się nad "wywózk±", ale łódka zawsze przy sobie, nawet bez wioseł (gdy jestem komarem) wesoly Ta woda duża nie jest, jak by co do brzegu zawsze dotrę. usmiech
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja posiadam wędkę Magnum X-treme tele Pro Carp 360cm, cw 60-100gr firmy ''Dragon''.Wędka na prawnę jest wy¶mienita i dobrze się ni± rzuca. usmiech wesoly
Garsija
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 32

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam zamiar w przerwie zimowej zakupic karpiówki. Jako¶ dziwnie tanio przedstawia seria wędek KONGER CARBOMAXX CARP 360, martwi mnie jedynie waga bo prawie 500 gr. Wie może kto¶ o tej wędce co¶ więcej?
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garsija napisał:
Witam mam zamiar w przerwie zimowej zakupic karpiówki. Jako¶ dziwnie tanio przedstawia seria wędek KONGER CARBOMAXX CARP 360, martwi mnie jedynie waga bo prawie 500 gr. Wie może kto¶ o tej wędce co¶ więcej?

Pomagali¶my koledze Andrzejowi228 w zakupach w rozs±dnej cenie. Dlaczego waga 500. Jak mówi mój kolega: "to szklok co leżoł kole wungla na dyszczu". i raczej ma rację bo za cenę 100zł można mówić o kompromisie: jako¶ć - cena. Ale lepiej się uczyć tanio niż płakać drogo.
_________________
Mnie bior± zawsze.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracam do kołowrotka SPRO. Przygladam się i co widzę - brak wolnego biegu .
Łowcy karpii maj± wolny bieg w kreciołach, dlaczego zatem ten nie posiada?
Wracajac do kołowrotka, to w tej cenie mam lepszy na allegro :
TUTAJ_ABU
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Wracam do kołowrotka SPRO. Przygladam się i co widzę - brak wolnego biegu .
Łowcy karpii maj± wolny bieg w kreciołach, dlaczego zatem ten nie posiada?


Oldi Andrzej chciał taki a ja nie pytałem dlaczego. Młynek jest ok a że bez wolnego to jego wybór.
Swoja drog± wolny bieg w młynkach znalazł zastosowanie w karpiowaniu a nie był stosowany. To wyszło z "morza" i przyjęło się na karpie. Do dzi¶ jest po 50% zwolenników młynka bez i z wolnym. Kwestia techniki i wprawy w operowaniu takimi młynkami.
Ps Abu jest ładny..... błyszczy się. Jak s±dzisz to takie samo abu jak kiedy¶ te z kart G :?:
_________________
Mnie bior± zawsze.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My¶lę, że nadal niezawodne ABU - Garcia. Chyba w 2008 roku sobie który¶ młynek ABU zafunduję. Mam do nich sentyment :-)
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rom71 napisał:
Ja posiadam wędkę Magnum X-treme tele Pro Carp 360cm, cw 60-100gr firmy ''Dragon''.Wędka na prawnę jest wy¶mienita i dobrze się ni± rzuca. usmiech wesoly

no kurde to ja jestem w błedzie i to okropnym
poniewaz do wody wrzucam zestaw a wedke zostawiam na rodpodzie-ale w nastepnym sezonie nie zawacham sie sprubowac twojej metody
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
rom71 napisał:
Ja posiadam wędkę Magnum X-treme tele Pro Carp 360cm, cw 60-100gr firmy ''Dragon''.Wędka na prawnę jest wy¶mienita i dobrze się ni± rzuca. usmiech wesoly

no kurde to ja jestem w błedzie i to okropnym
poniewaz do wody wrzucam zestaw a wedke zostawiam na rodpodzie-ale w nastepnym sezonie nie zawacham sie sprubowac twojej metody

A jak dobrze poćwiczysz to może zakwalifikujesz się na olimpiadę, na rzut oszczepem. wink: lol No chyba, że wprowadz± dyscyplinę "rzut wędziskiem". wesoly
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w kwesti formalnej
to posiadam dwa kije karpiowe TB EXecutor 12 Ft 3,5Lbs
kręcioły to Spro Intesa jesli sie nie myle model 660
a drugi to Spro LCS Big fish 5800.
przy cięzarku 95 Gr ,w moim stopniu zaawansowania jestem w stanie umiescić zestaw na odległosci 80-100m .a jesli chodzi o "prace "wędzisk to przy 10 kilowym karpiu jak dla mnie jest zadawalajaca.dobry stosunek ceny do jakosci.pozdrawiam lobuz
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Wracam do kołowrotka SPRO. Przygladam się i co widzę - brak wolnego biegu .
Łowcy karpii maj± wolny bieg w kreciołach, dlaczego zatem ten nie posiada?
Wracajac do kołowrotka, to w tej cenie mam lepszy na allegro :
TUTAJ_ABU

wolny bieg nastepny elemęt który sie psuje a tak do końca nie jest potrzebny przy połowie duzych karpi (przypomnij sobie jedna z dyskusji na piwnym po złowieniu przez Ciebie 12 kilowego karpia)
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
wolny bieg nastepny elemęt który sie psuje a tak do końca nie jest potrzebny przy połowie duzych karpi (przypomnij sobie jedna z dyskusji na piwnym po złowieniu przez Ciebie 12 kilowego karpia)

Witam.
Wła¶nie, słyszałem że z wolnym biegiem to za minimum 250zł, za niższ± kwotę to te wolne biegi (karpie szybko biegaj±) mog± nie wytrzymywać usmiech. Kręciołki SPRO już mam, a kijki przed chwil± zamówiłem (Konger Carbomaxx 330) wesoly
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej228 napisał:
Witam.
Wła¶nie, słyszałem że z wolnym biegiem to za minimum 250zł, za niższ± kwotę to te wolne biegi (karpie szybko biegaj±) mog± nie wytrzymywać usmiech. Kręciołki SPRO już mam, a kijki przed chwil± zamówiłem (Konger Carbomaxx 330) wesoly


Sprzedawca Ci to powiedział? Akurat tak się dziwnie składa, że to cena na której najwięcej marży jest. No ale mogę się mylić ze swoim czarnowidztwem, więc chciałbym zapytać, na czym polega wolny bieg? Skoro ma się popsuć to warto wiedzieć na jakiej zasadzie działa i oczywi¶cie pytam o obydwa rozwi±zania. Na pewnoi skorzystaj± wszyscy na takiej wiedzy.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Lis 28, 2007 7:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
old_rysiu napisał:
Wracam do kołowrotka SPRO. Przygladam się i co widzę - brak wolnego biegu .
Łowcy karpii maj± wolny bieg w kreciołach, dlaczego zatem ten nie posiada?
Wracajac do kołowrotka, to w tej cenie mam lepszy na allegro :
TUTAJ_ABU

wolny bieg nastepny elemęt który sie psuje a tak do końca nie jest potrzebny przy połowie duzych karpi (przypomnij sobie jedna z dyskusji na piwnym po złowieniu przez Ciebie 12 kilowego karpia)


Czy to oznacza, że Twój Spro LCS Big fish 5800 już się psuje? Przcież ma wolny bieg!!
Garsija
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 32

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Lis 28, 2007 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej, wędki kupujesz przez allegro?
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Sro Lis 28, 2007 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garsija napisał:
Andrzej, wędki kupujesz przez allegro?

Przez allegro kupiłem kręciołki, a wędki ze sklepu internetowego (53zł szt), z allegro kupiłbym taniej, ale brałem jeszcze parę dupereli usmiech (za jedn± przesyłk±).

SSG
Sprzedawca, zapewne jak większo¶ć sprzedawców zachwalał by swój towar. W sklepach internetowych też pisz±, że sprzęt jest mocny, solidny itd. a czy tak jest w rzeczywisto¶ci? Może i powinienem zapytać, wolny bieg, czy zwykły, który lepszy? Mam SPRO, na razie na pulce prezentuj± się OK wink:
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
Garsija
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 32

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Lis 28, 2007 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz napisac namiar na ten sklep? Je¶li nie chcesz robic reklamy to pusc mi na priva. Pozdrawiam
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowość: Gniezno
PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 2:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Sprzedawca Ci to powiedział? Akurat tak się dziwnie składa, że to cena na której najwięcej marży jest. No ale mogę się mylić ze swoim czarnowidztwem, więc chciałbym zapytać, na czym polega wolny bieg? Skoro ma się popsuć to warto wiedzieć na jakiej zasadzie działa i oczywi¶cie pytam o obydwa rozwi±zania. Na pewnoi skorzystaj± wszyscy na takiej wiedzy.


Docio, tu chodzi o co¶ innego. Ja mało interesuję się sprzętem. Kijów i kołowrotków pewnie nie zmienię aż te, które mam, nie zawiod± albo mi ich nie ukradn±. Ostatecznie jaki¶ jeziorowy potwór mógłby wci±gn±ć je do wody usmiech Innymi słowy nie orientuję się w nazwach i markach. Pierwsze kołowrotki z wolnym biegiem, jakie miałem, posiadały jeszcze stary mechanizm. Możliwe, że były to nawet pierwsze kołowrotki z wolnym na rynku. No psuły się okrutnie, pękały w nich czę¶ci i to nie podczas holu, ale zwykłego przeł±czania. Po prostu mechanizm był do kitu. Z nowymi nie ma już takich problemów. Ale! Czasami sobie wchodzę do wędkarskiego popatrzeć, na co ludziska wyrzucaj± pieni±dze. I gdy biorę do ręki baitrunnerek za 165 zł to boję się nim zakręcić. Nie przesadzam – kiedy¶ jeden posuł mi się w rękach w sklepie i sprzedawca musiał go odsyłać do naprawy (nie krzyczał na mnie, chyba nawet było mu głupio, że takie co¶ leżało u niego na półce). W każdym razie taki kołowrotek nie tyle nawali, bo mechanizm się w nim popsuje, lecz po prostu jest ultradelikatny, szpula się ”koleboce”, łożysko oporowe ma luzy jak ¶redniowieczny zegar, dĽwignia przeł±czania wolnego biegu lata jak złamana nóżka motyla. Na dwudziestkę z czym¶ takim? Tłumacze sobie to oszczędno¶ci± – dajemy nisk± cenę za kołowrotek z mechanizmem wolnego biegu, ale musimy na czym¶ zaoszczędzić. Nie wiem, może takiego sprzętu się teraz używa do łowienia ryb wielko¶ci stodoły ci±gn±cych wędkarza do wody podczas ucieczki w zwalone drzewo. W±tpię... Jak sobie czasami popatrzę, z jakim sprzęcikiem wędkarze zasadzaj± się w moich stronach na karpia, to naprawdę się dziwię. I tylko póĽniej w wędkarskim „Panie, Co to był za luj! Ryba życia! Nie było szans!”. Ale też s± to zapaleńcy, którzy nie przeżyli kontaktu z lokomotyw±, lecz z kilkoma handlówkami. Łowi± kołowrotkami, których powinno się użyć na płotkę/leszcza i karpiówkami (s± to karpiówki!), które s± w±tłe jak pickerki. Która firma wypuszcza taki sprzęt na karpia?!
Dla porównania weĽmy tak± ticę sportera za 250 – 300 zł. One na zdjęciu wygl±daj± tak samo jak tamte zabaweczki wyżej wspomniane. W katalogu s± tak samo pięknie opisane, jak tamte. Ale je trzeba zobaczyć w sklepie. One s± 1,5 razy większe, masywna szpula leży twardo, korbka się nie cofa, nie ma luzów, dĽwignia jest albo w pozycji A albo w pozycji B, nie ma pięciu pozycji po¶rednich. No po prostu z takim sprzętem człowiek czuje się pewnie. I o to tu chodzi, a nie o konstrukcję mechanizmu wolnego biegu, który obecnie nie psuje się już 2 – 3 razy na gwarancji. Także problem jest takiego rodzaju.
Z tych tanich "zabaweczek" mocny wydawał się York z wolnym biegiem za około 170 zł, pozbawiony luzów. Sprzedawca widz±cy we mnie potencjalnego nabywcę twierdził, że nie było jeszcze reklamacji. Ale to taki wyj±tek.
_________________
Konkrety pod wami ryj±.
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
LOBUZ napisał:
old_rysiu napisał:
Wracam do kołowrotka SPRO. Przygladam się i co widzę - brak wolnego biegu .
Łowcy karpii maj± wolny bieg w kreciołach, dlaczego zatem ten nie posiada?
Wracajac do kołowrotka, to w tej cenie mam lepszy na allegro :
TUTAJ_ABU

wolny bieg nastepny elemęt który sie psuje a tak do końca nie jest potrzebny przy połowie duzych karpi (przypomnij sobie jedna z dyskusji na piwnym po złowieniu przez Ciebie 12 kilowego karpia)


Czy to oznacza, że Twój Spro LCS Big fish 5800 już się psuje? Przcież ma wolny bieg!!

mam go ale wogule go nie używam
jesli chodzi o wolny bieg
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gismo napisał:
Docio, tu chodzi o co¶ innego.


Więcej nie przytaczam bo szkoda miejsca.
Całkowicie się z Twoim wywodem zgadzam. Potrzeba nie lada wyczynu lub niesamowitego zrz±dzenia losu by wolny bieg się uszkodził. Niemniej dobre wykonanie cało¶ci, bez zbędnych luzów jest dopiero tym co może wędkarza nacieszyć. I o to wła¶ciwie chodziło, o wyci±gnięcie sedna problemu a nie powielanie magicznej retoryki sprzedawców.

Przy okazji. Je¶li będziesz w sklepie to spójrz sobie, o ile w ogóle będzie, na Okuma Trawrtine TRB ale 40 lub 45. Nie czytaj opisów w necie, idĽ na żywioł. Przeczytaj potem, jak już sobie pomacasz i pokręcisz. Powiem Ci tylko, że opisy dotycz± kołowrotków od wielko¶ci 10 do 30 i praktycznie s± to zupełnie inne maszynki, choć ł±czy je ta sama nazwa. :-D
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 10:19 pm    Temat postu: Re: Teleskopówki - karpiówki Odpowiedz z cytatem

Taras napisał:
Nie mam zamiaru odstraszać Ciebie od zakupu. Moje spostrzeżenia s± subiektywne, ale teleskop - to dzieło zdolnego lenia, dobre dla cyklistów albo przełajowców po gęstwinach. wink:


hm.. trochę przesadziłe¶. idealizowanie wędek elementowych jest grub± przesad±!
_________________
nie bˇdĽ mAneKIN JeDĽ nA RYBY
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 168