Czy wiesz, że...
Od 01.01.2005 roku obwody rybackie na rzekach oddane s± w użytkowanie osobom fizycznym i prawnym, wyłonionym w drodze konkursu.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 608
 Zalogowani 1
 Wszyscy 609

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(446992) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(446992) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446992) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446992) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446992) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(446992) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446992) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(446992) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(446992) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59542) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2266
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2044
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2156
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2293
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2124
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2181
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2090
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2493
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2319
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - To "tylko" draństwo, czy może już łamanie prawa?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
To "tylko" draństwo, czy może już łamanie prawa?
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 4:10 pm    Temat postu: To "tylko" draństwo, czy może już łamanie prawa? Odpowiedz z cytatem

Temat ten bulwersuje mnie od dłuższego czasu, ale to co ostatnio zobaczyłem .... zreszt± spójrzcie sami TUTAJ
Nie jestem prawnikiem, więc nie wiem, czy jest to naruszenie obowi±zuj±cych przepisów. Ale moim subiektywnym zdaniem to draństwo. Draństwo, chamstwo i złodziejstwo. Bezczelne kopiowanie cudzych pomysłów, lat do¶wiadczeń i włożonej pracy dla własnej mamony. Nie wiem co takie osoby maj± w głowie, ale dla mnie nie maj± za grosz przyzwoito¶ci. Moralne zera. Czy można z tym walczyć? Czy jest jaki¶ sposób obrony przed takimi .... Czy takich ludzi należy demaskować i piętnować? Na szczę¶cie można skopiować kształt, barwy, miejsce na inicjały!, także sposób prezentacji na fotce - ale nie da się skopiować pracy przynęty. A to jest najważniejsze!
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może troszkę ja¶niej ? 8O
_________________
Łowię i zjadam ......


Ostatnio zmieniony przez Zamki dnia Pon Sty 28, 2008 4:54 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, z tej zło¶ci zapomniałem, że nie każdy na PW struga. Proszę przejrzeć pogawędkow± galerię "Ulubione Przynęty". S± tam fotki woblerków Prusaka. Zwłaszcza te starsze fotki.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naruszenie prawa zawsze można zgłosić do allegro. Ja nie mam daru rozpoznawania rękodzieła kto jest ich twórca więc nie jestem w stanie tu nic pomóc. Może trzeba by zapytać @Prusaka co o tym s±dzi. ?
_________________
Łowię i zjadam ......
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może nie jestem zbyt kumaty,Ale dalej nie wiem o co chodzi??
Czarny_99
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 29, 2007
Posty: 111

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PrzecieŻ to podrÓby kolegi Prusaka...


Starajmy się nie kaleczyć języka. zamker

oki, sorki , następnym razem będĘ bardziej uważał na pisowniĘ wink:

Niew±tpliwie powiniene¶. wink: idea: zamker


Ostatnio zmieniony przez Czarny_99 dnia Pon Sty 28, 2008 5:21 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolega Prusak ma znak towarowy zastrzeżony,na swoich produktach??
Sk±d to ¶więte oburzenie??
Czyżby kolega Prusak opracował inny własny wzór odbiegaj±cy od innych?? Czy może również wzorował się na fabrycznych ,b±dĽ innych strugaczy??
Czy może tutaj chodzi o domniemaniu nielegalnej produkcji w celach równie nielegalnego wprowadzenia do obrotu?
Pytań wiele ,więc zanim zaczniemy dyskusje może dowiemy się nieco więcej szczegółów
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to Ľle że bierze wzory od najlepszych :roll:
A co innego można wymy¶leć :?: w temacie woblerów?Niektóre Gloogi s± podobne do Rapali Orginal A Bonito do Salmo,i co z tego :?:
Siudak też się wzoruje na innych a Prusak modele sam powymy¶lał :?:
Ubarwienie robi Edyta,może ten człowiek też ma kogo¶ kto ma talent :?: a kształt zawsze będzie zbliżony.Lepiej niech się wzoruje na Prusaku niż na np.
chińskiej masówce zly:
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
kolega Prusak ma znak towarowy zastrzeżony,na swoich produktach??
Sk±d to ¶więte oburzenie??
Czyżby kolega Prusak opracował inny własny wzór odbiegaj±cy od innych?? Czy może również wzorował się na fabrycznych ,b±dĽ innych strugaczy??
Czy może tutaj chodzi o domniemaniu nielegalnej produkcji w celach równie nielegalnego wprowadzenia do obrotu?
Pytań wiele ,więc zanim zaczniemy dyskusje może dowiemy się nieco więcej szczegółów

Tak Zenon wydajesz się mało kumatym facetem!!Ten go¶ć co wystawił tego wobka to zwykły gn.j Kurka mimo,że nie strugam to krew mnie zalewa!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stegie napisał:
Zenon napisał:
kolega Prusak ma znak towarowy zastrzeżony,na swoich produktach??
Sk±d to ¶więte oburzenie??
Czyżby kolega Prusak opracował inny własny wzór odbiegaj±cy od innych?? Czy może również wzorował się na fabrycznych ,b±dĽ innych strugaczy??
Czy może tutaj chodzi o domniemaniu nielegalnej produkcji w celach równie nielegalnego wprowadzenia do obrotu?
Pytań wiele ,więc zanim zaczniemy dyskusje może dowiemy się nieco więcej szczegółów

Tak Zenon wydajesz się mało kumatym facetem!!Ten go¶ć co wystawił tego wobka to zwykły gn.j Kurka mimo,że nie strugam to krew mnie zalewa!

Niestety ale Zenon i Sacha maj± rację, a Ty spu¶ć z siebie trochę powietrza.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stegie napisał:
Zenon napisał:
kolega Prusak ma znak towarowy zastrzeżony,na swoich produktach??
Sk±d to ¶więte oburzenie??
Czyżby kolega Prusak opracował inny własny wzór odbiegaj±cy od innych?? Czy może również wzorował się na fabrycznych ,b±dĽ innych strugaczy??
Czy może tutaj chodzi o domniemaniu nielegalnej produkcji w celach równie nielegalnego wprowadzenia do obrotu?
Pytań wiele ,więc zanim zaczniemy dyskusje może dowiemy się nieco więcej szczegółów

Tak Zenon wydajesz się mało kumatym facetem!!Ten go¶ć co wystawił tego wobka to zwykły gn.j Kurka mimo,że nie strugam to krew mnie zalewa!

no cóż wobec tego jest nas dwóch
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kilka spostrzeżeń w zwi±zku z t± sytuacj±.
Jedne s± na wesoło, drugie nie.

Po pierwsze. Każdy zanim osi±gnie wprawę, i do¶wiadczenie pozwalaj±ce strugać woblery o unikatowych i powtarzalnych kształtach, zaczyna zawsze od kopiowania z modeli sprawdzonych i cenionych producentów.
W miarę dochodzenia do wprawy powstaj± (lub nie) wzory w pełni wymy¶lone przez siebie.

W tym przypadku nie widział bym nic niestosownego, gdyby nie fakt, że "kopista"(widać, że nawet bardzo dobry) próbuje na tym zarobić.

Nie s±dzę, żeby Prusak w urzędzie patentowym zastrzegł sobie wzór swoich woblerów. My¶lę, że tylko w tym przypadku mógłby wnie¶ć jakiekolwiek roszczenia. Jeżeli oczywi¶cie ta sytuacja by mu przeszkadzała. W tym miejscu zgadzam się z Zamkerem. Należy poczekać na to co o tym s±dzi sam zainteresowany (czy zainteresowany?).

Teraz na wesoło.
Podrabia się wiele rzeczy...
W wędkarstwie takie sytuacje zdarzaj± się chyba do¶ć często.
Kopiuje się sam± topow± czołówkę producentów:Rapale, Salmo...Prusaka
:P
Ja bym się cieszył. Nie wiem czy długo, ale bym się cieszył. lol wink:
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Sacha, wyobraĽ sobie, że Prusak dopracował się własnych, oryginalnych woblerów. Na tyle oryginalnych, że nie można ich pomylić z wyrobem żadnego innego producenta. My¶lę, że pogawędkowi strugacze maj± podobne zdanie, ale może niech oni się wypowiedz±. A tu przychodzi go¶ciu i rżnie cudze pomysłu dla kasy. Zenon a jak nie ma opatentowanego znaku to wszystko OK?
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andzia napisał:
Tak Sacha, wyobraĽ sobie, że Prusak dopracował się własnych, oryginalnych woblerów. Na tyle oryginalnych, że nie można ich pomylić z wyrobem żadnego innego producenta. My¶lę, że pogawędkowi strugacze maj± podobne zdanie, ale może niech oni się wypowiedz±. A tu przychodzi go¶ciu i rżnie cudze pomysłu dla kasy. Zenon a jak nie ma opatentowanego znaku to wszystko OK?



Powtórzę to co już napisałem

Czy może tutaj chodzi o domniemaniu nielegalnej produkcji w celach równie nielegalnego wprowadzenia do obrotu?
Struga dla siebie , nic nikomu do tego!!
Struga na handel -inna rzecz, Zasadniczo inna
Wielu ma pretensje do garbatego że ma proste dzieci ,samemu łami±c wszelkie zasady i prawo, nie twierdzę że tak jest w tym przypadku!!!ALE zawsze pozostaje Ale!! ,kiedy nie ma konkretnej odpowiedzi samego zainteresowanego, bo i cóż mogę powiedzieć w tej chwili ??
Ano mogę się jedynie domy¶lać iż domorosły producent woblerów handluje nimi nielegalnie ,czyli łamie prawo , a czy podrobił??
Koszula do koszuli podobna , różni się najczę¶ciej wszywk± z logo producenta
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon czy ty spiecjalnie piszesz takie banialuki?!żeby temat się ci±gn±ł w nie miłej atmosferze??Przecież go¶ciu nie do¶ć,że skopiował wobka,przdstawił go dokładnie tak samo jak Prusak-na mchu,to samo ustawienie,ten sam podpis na woblerku tylko literki inne.To wszystko to jednak nic,najbardziej bulwersuj±ce jest to,że on to wszystko zrobił po to by zbijać kaske :evil: :evil: Pewnie macie rację,że nie łamie prawa,ale popatrzcie na to pod innym k±tem.Przecież to zwykłe draństwo!!!!
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stegie napisał:
Zenon czy ty spiecjalnie piszesz takie banialuki?!

wypraszam sobie :evil: dla mnie towar na alegro jest towarem handlowym ,sprawa ma szerszy aspekt niż Ty go przedstawiasz
Szymel
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 168

Kraj: Polska
Miejscowość: Wejherowo
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TUTAJ i TUTAJ s± woblery Prusaka które go¶ciu chciał zrobić. Pomysł na pewno zerżn±ł jak Prusak miał wystawione swoje woblerki na allegro. Nawet podobnie je podpisał...
_________________
><(((*> ><(((*> ><(((*>
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stegie.......kolego, zanim zaczniesz obrażać tu wszystkich, najpierw zapoznaj się z obowi±zuj±cym w Polsce prawem :roll:
To co nie jest objęte znakiem zastrzeżenia, to na co nie ma Copyright może być kopiowane do bólu !!! Wiem, że nie jest to moralne, ale Life is Brutal !!! Czy to się tobie podoba czy nie, taka jest prawda.
To pan Prusak jest mało kumaty, bo skoro tak sobie ceni swoje wyroby, to mógłby zadbać o ich prawn± ochronę. Ponieważ tego nie zrobił, nie ma prawa teraz narzekać. Popatrz sobie na przynęty Salmo......i co tam jest na nich napisane ????
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mylisz się Harami.
Prusak oczywi¶cie ma pełne prawo narzekać.

Niestety, poza straconymi nerwami nic konkretnego z tego nie wyniknie...
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
....Prusak oczywi¶cie ma pełne prawo narzekać. Niestety, poza straconymi nerwami nic konkretnego z tego nie wyniknie...

Otóż to !!! Wcale mi go nie żal
nostaf
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 142

Kraj: Polska
Miejscowość: Sadowne(Mazowieckie)
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stegie napisał:
Zenon czy ty spiecjalnie piszesz takie banialuki?!żeby temat się ci±gn±ł w nie miłej atmosferze??Przecież go¶ciu nie do¶ć,że skopiował wobka,przdstawił go dokładnie tak samo jak Prusak-na mchu,to samo ustawienie,ten sam podpis na woblerku tylko literki inne.To wszystko to jednak nic,najbardziej bulwersuj±ce jest to,że on to wszystko zrobił po to by zbijać kaske :evil: :evil: Pewnie macie rację,że nie łamie prawa,ale popatrzcie na to pod innym k±tem.Przecież to zwykłe draństwo!!!!


Proponuję Ci i¶ć do pierwszego lepszego salonu wędkarskiego i rozejżeć się trochę po półkach z wobkami, a napewno znajdziesz sporo podobieństw, pocz±wszy od kształtów na malowaniu kończ±c.
Je¶li już znajdziesz podobne ¶miało możesz rozpocz±ć okupację salonu, poł±czon± ze strajkiem głodowym zly:

Niestety ale tak czy siak większo¶ć rzeczy sprowadza się w życiu do kasy, oby tylko takie draństwa robili ludzie dla pieniędzy to nie będzie Ľle.

Pozdrawiam
_________________
Praca, praca, praca i angielski smutny
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
ZIPPO napisał:
....Prusak oczywi¶cie ma pełne prawo narzekać. Niestety, poza straconymi nerwami nic konkretnego z tego nie wyniknie...

Otóż to !!! Wcale mi go nie żal

Eh, mogłe¶ bardziej oddzielić drug± czę¶ć wypowiedzi...

Szczerze powiedziawszy, głupio mi trochę wypowiadać się w temacie, w którym brakuje najważniejszej rzeczy: wypowiedzi Prusaka.

Może ..., może... , może...

To na razie nie jest zbyt m±dre...
Woytas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jul 15, 2003
Posty: 741

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeg
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie podoba mi się jak kto¶ próbuje wykorzystać istniej±c± "markę" jednak ... Jarek (Prusak) specjalnie jako¶ nie ukrywa "tajników" swojej wiedzy nt. woblerów - wręcz przeciwnie podaje dokładnie jak osi±gn±ć efekt taki jak On.

Krótki kurs produkcji woblerów - cz. I

Krótki kurs produkcji woblerów - cz. II

Krótki kurs produkcji woblerów - cz. III

Krótki kurs produkcji woblerów - cz. IV

Krótki kurs produkcji woblerów - uzupełnienie

A woblerki allegrowicza szybko zostan± zweryfikowane nad wod± ;)
_________________
Krytyk i eunuch z jednej s± parafii - obaj wiedz± jak żaden nie potrafi usmiech
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem zło¶ć, co do tej produkcji. Prawo jest prawem.
Dopóki kto¶ nie zgłosi do Urzędu Patentowego i jeszcze uda mu się zarejestrować swój produkt, to pozostaje mu tylko pisać w necie, że kto¶ dubluje jego produkty.
Nasłuchałem się tego na wykładach z prawa patentowego.
Dopiero po opatentowaniu może dochodzić swoich praw. O ile udowodni się, iż to nie on pierwszy wymy¶lił.
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem przesadzacie. Go¶ć który kopiuje wobki Prusaka i handluje nimi na allegro może miec tylko kłopoty z postepowaniem moralnie poprawnym. Z tego co wynika kol. Prusak swoich wobków nie opatentował wiec bicie piany jest zupełnie bezzasadne. Tak się jeszcze dodatkowo zastanawiam, gdyż mogła zaistnieć taka sytuacja, że ów go¶ć, który podobno podszywa sie produkcj± pod Prusaka mogł Prusaka pos±dzić o kopiowanie jego pomysłów. Bo kto wie kto zaczoł tak strugac malować czy sie w ten sposób podpisywać ? Nikogo nie os±dzam - broń Boże
Takie s± moje odczucia. Niewiem jak stanowi o tym prawo i zasady allegro.
Szczerze to tez czasami robie podobne wobki do kol. Prusaka ale moje "killery" sprzedaje tylko rybkom wink:
Pozdrawiam
_________________
...::: Gutek :::...
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gucio2020 napisał:
Moim zdaniem przesadzacie. Go¶ć który kopiuje wobki Prusaka i handluje nimi na allegro może miec tylko kłopoty z postepowaniem moralnie poprawnym. Z tego co wynika kol. Prusak swoich wobków nie opatentował wiec bicie piany jest zupełnie bezzasadne. Tak się jeszcze dodatkowo zastanawiam, gdyż mogła zaistnieć taka sytuacja, że ów go¶ć, który podobno podszywa sie produkcj± pod Prusaka mogł Prusaka pos±dzić o kopiowanie jego pomysłów. Bo kto wie kto zaczoł tak strugac malować czy sie w ten sposób podpisywać ? Nikogo nie os±dzam - broń Boże
Takie s± moje odczucia. Niewiem jak stanowi o tym prawo i zasady allegro.
Szczerze to tez czasami robie podobne wobki do kol. Prusaka ale moje "killery" sprzedaje tylko rybkom wink:
Pozdrawiam

Prusak swoje woblery struga już kilna¶cie lat!!!!
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
stegie.......kolego, zanim zaczniesz obrażać tu wszystkich, najpierw zapoznaj się z obowi±zuj±cym w Polsce prawem :roll:
To co nie jest objęte znakiem zastrzeżenia, to na co nie ma Copyright może być kopiowane do bólu !!! Wiem, że nie jest to moralne, ale Life is Brutal !!! Czy to się tobie podoba czy nie, taka jest prawda.
To pan Prusak jest mało kumaty, bo skoro tak sobie ceni swoje wyroby, to mógłby zadbać o ich prawn± ochronę. Ponieważ tego nie zrobił, nie ma prawa teraz narzekać. Popatrz sobie na przynęty Salmo......i co tam jest na nich napisane ????

A więc posłuchaj Harami!:Bystry i kumaty to ty nie jeste¶!Nie pisz takich rzeczy,jak to że Prusak narzeka bo jeszcze nigdzie czego¶ takiego nie można wyczytać.Po drugie nie mam zamiaru się z wszystkimi kłócić,tylko nie lubię jak kto¶ pisze tylko po to,żeby pisać i to jeszcze w dodatku jakie¶ dyrdymały!Jakby¶ zauważył to pisałem,aby nie podchodzić do sprawy z punktu widzenia prawa.Na koniec-Prusak dłużej struga wobki niż Salmo produkuje swoje.
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co tyle wykrzykników wink: Masz na to dowody zly:
Mam nadzieje ze nie podjudzam do zadymy zly:
_________________
...::: Gutek :::...
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gucio2020 napisał:
Po co tyle wykrzykników wink: Masz na to dowody zly:
Mam nadzieje ze nie podjudzam do zadymy zly:

Daleki jestem od jakich kolwiek zadym wink: Nie potrzebuje nic udowadniać,tym bardziej Prusak.Ludzie,którzy znaj± Jarka wiedz± ile lat już po¶więcił na dłubaniu drewnianych cudeniek.
Taras
Moderator


Dołączył: Aug 11, 2005
Posty: 575

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam i widzę, że kolega Prusak najlepiej "wychodzi" w tej pogawędce.
Lepszej reklamy nie znajdzie. wesoly

Jeden wobler na allegro, to tak jak las z "czema dzewami" :placz
_________________
Taras
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesadzacie i to strasznie!

Przecież po to Prusak robił swój artykuł - chciał, żeby kto¶ się nauczył robić wobki podobne do niego.

Moim zdaniem Prusak powinien być z siebie dumny - z tego powodu, że czytelnik jego arta zrobił to tak, jak chciał Prusak. Powinien się cieszyć, gdyż nauczył swojej metody wielu - a te wobki to jeden z przykładów , że artykuł był ¶wietny - po prostu klasa!

I NIE MÓWCIE PROSZĘ O DRAŃSTWIE, CHAMSTWIE ITD! :evil:

PS niecierpliwie czekam na wypowiedĽ mistrza wesoly

Czyli inni, którzy kopiuj± kształty od firmowców s± chamami i draniami? Nawet kolorystykę widać t± sam±! ¦miech na sali lol
_________________
pozdrawiam
Maciej
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Allegrowicz sprzedaj±cy imitację "prusaków" łamie tylko swój własny kodeks moralno-etyczny. Kolega Prusak nie opatetntował swoich wyrobów, więc ze strony prawnej nie może dochodzić jakichkolwiek roszczeń. Zreszt± z tego co wiem opatentowanie czegokolwiek wi±że się z ooooogromnymi nakladami finansowymi.

Wyroby Prusaka i Edith s± dla mnie arcydziełem. Tak jak już wyżej przedmówcy napisali - kupuj±cy u papuguj±cego allegrowicza szybko zweryfikuj± bubel (nad wod±).

Prusak chętnie sam podzielił sie tajnikami woblerozy, za co jestem mu ogromnie wdzięczny, bo to wła¶nie po przeczytaniu jego artykułów zacz±łem "co¶ tam" strugać.

Na miejscu Prusaka napisałbym mail do gostka z Allegro prosz±co-ostrzegaj±cy, a przy okazji wystawiania na aukcję nowych dzieł Prusak z pewno¶ci± powinnien zamie¶cić info n/t podrobek-bubli sprzedawanych przez tego konkretnego allegrowicza.

A co do kopiowania - bior±c pod uwagę fakt tak ogromnej różnorodno¶ci w obrębie przynęt wędkarskich, tutaj akurat wovlerów, nie sposób - nawet nie¶wiadomie - zplagiatować po częsci juz istniej±ce wyroby.
Oczywi¶cie przesad± jest to, kiedy nasza produkcja jest w 99% identyczna z pierwotnym, stworzonym przez kogo¶ innego modelem.
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wobler129 napisał:
¦miech na sali lol

Dobre podsumowanie a szczególnie że facet z allegro zarobił na woblerku "gigantyczn±" kwotę 7 (słownie siedmiu) złotych, faktycznie za ten chamski, podły, obżydliwy postępek powinno się go postawić pod ¶cian± i rozstrzelać wink: lol lol lol lol wykrzyknik
_________________
Aquila non capit muscas!
osa
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 08, 2007
Posty: 221

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekamy na Mistrza.Mistrzu, jeste¶ tam? A mistrz pewnie czyta i się ¶mieje wesoly
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek80 napisał:
wobler129 napisał:
¦miech na sali lol

Dobre podsumowanie a szczególnie że facet z allegro zarobił na woblerku "gigantyczn±" kwotę 7 (słownie siedmiu) złotych, faktycznie za ten chamski, podły, obżydliwy postępek powinno się go postawić pod ¶cian± i rozstrzelać wink: lol lol lol lol wykrzyknik


Bartek80: nawet nie zarobił 7 zł....co więcej..na swoim plagiacie stracił jakie¶ 0,50gr jako prowizję od wystawienia aukcji :-) lol lol

Poczekajmy jak się kol. Prusak ustosunkuje do całej tej sytuacji.
Z naszej strony możemy ewentualnie wysłać do allegrowicza-cwaniaka maile z informacj±, ze to co robi jest naganne i my - jako userzy PW protestujemy i brzydzim się jego postępowaniem.
Zreszt±....być może owy sprzedawca jest także w¶ród nas... zly:
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesadzacie i to ostro lol

Moim zdaniem w ogóle nie ma sprawy. Po to był artykuł itp. by kto¶ taki jak ten Allegrowicz mógł się nauczyć robić tak piękne wobki :P

Kurcze w takim razie ja muszę napisać wszystkim robi±cym wobki z pianki - którzy w większo¶ci kopiuj± wobki firmowe -, że Ľle zrobili i żeby nie sprzedawali swoich wobków lol lol lol lol lol

Jak dla mnie po po¶cie Prusaka temat do usunięcia, bo w ogóle nie mamy o czym mówić wesoly
_________________
pozdrawiam
Maciej
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taras napisał:
Czytam i widzę, że kolega Prusak najlepiej "wychodzi" w tej pogawędce.
Lepszej reklamy nie znajdzie. wesoly

Jeden wobler na allegro, to tak jak las z "czema dzewami" :placz

Poszukaj ,a znajdziesz więcej podrobionych wobków.


Czytam,czytam i nadziwić się nie mogę.Niektórzy z was to wogóle żadnej etyki,moralno¶ci nie maj±...przynajmniej tak wynika z pisanych postów.
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stegie napisał:
Czytam,czytam i nadziwić się nie mogę.Niektórzy z was to wogóle żadnej etyki,moralno¶ci nie maj±...przynajmniej tak wynika z pisanych postów.


Ja też, ale w drug± stronę lol
_________________
pozdrawiam
Maciej
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wobler129 napisał:
stegie napisał:
Czytam,czytam i nadziwić się nie mogę.Niektórzy z was to wogóle żadnej etyki,moralno¶ci nie maj±...przynajmniej tak wynika z pisanych postów.


Ja też, ale w drug± stronę lol


Wobler ile ty masz wogóle lat?15,17?max.Tak przynajmniej ja my¶lę,czytaj±c to co piszesz.Bo ty sam nie wiesz chyba o czym piszesz.Kończe swój udział,pisanie w tym temacie.
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stegie napisał:
wobler129 napisał:
stegie napisał:
Czytam,czytam i nadziwić się nie mogę.Niektórzy z was to wogóle żadnej etyki,moralno¶ci nie maj±...przynajmniej tak wynika z pisanych postów.


Ja też, ale w drug± stronę lol


Wobler ile ty masz wogóle lat?15,17?max.Tak przynajmniej ja my¶lę,czytaj±c to co piszesz.Bo ty sam nie wiesz chyba o czym piszesz.Kończe swój udział,pisanie w tym temacie.


Stegie trochę przegi±łe¶ smutny Co to w ogóle ma do rzeczy?! :evil:

Nie kryje mojego wieku i przy odrobinie chęci można to sprawdzić w moim profilu
_________________
pozdrawiam
Maciej
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim Prusak z tym tematem założonym na Forum PW przeze mnie nie ma nic wspólnego i być może nawet nie wie, że trwa dyskusja na temat jego wyrobów. To po pierwsze i najważniejsze, więc proszę go nie wywoławać do tablicy i nie zarzucać mu, że robi sobie reklamę. Po drugie fakt, iż podzielił się z nami swoj± wiedz± wcale nie ¶wiadczy o tym, że nie miałby nic przeciw kopiowaniu jego woblerków w celu zarobkowym. Po trzecie problem dotyczy nie tylko tego jednego konkretnego wytwórcy. Problem dotyczy brutalnego kopiowania cudzych pomysłów bez wiedzy i zgody autora w celach zarobkowych. Jak widać z punktu widzenia prawa nie jest to zakazane, ale gdzie jakie¶ elementarne poczucie przyzwoito¶ci? Ale jak widać większo¶ci bior±cych udział w tej dyskusji wcale to nie przeszkadza.
art-nemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Feb 05, 2007
Posty: 174

Kraj: Polska
Miejscowość: Knurów-¶l±skie
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hello.Moim skromnym zdaniem nic złego nie ma w tym ,że kolega sprzedaje swoje woblerki na allegro- ale je¶li jest fair to nie powinny one być tak łudz±co podobne do wyrobów kol.Prusaka..Je¶i potrafi tak dobrze ''podrobić''wobki Prusaka czekam na jego dzieła lol Może jest w¶ród nas nowy guru woblerozy- chociaz nie wydaje mi się... he he.. lol lol lol Dla mnie kol.Prusak jest tylko jeden(pani Edith --też)Gor±co Was pozdrawiam...art..
_________________
art-nemo


Ostatnio zmieniony przez art-nemo dnia Pon Sty 28, 2008 8:45 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa napisał:
Czekamy na Mistrza.Mistrzu, jeste¶ tam? A mistrz pewnie czyta i się ¶mieje wesoly

A może po prostu Mistrz PRUSAK sprzedaje swoje wyroby z kilku różnych kont na allegro :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajcie już spokój. W takim razie, każdy kto struga także kopiuje cudze pomysły. Dlaczego ten co robi to dla zarobku jest gorszy od tego co robi dla siebie? Czy Wy, strugacze, nie tworzycie takich samych kształtów, jakie robił już kto¶ przed Wami? Czy Wy nie malujecie podobnych, a czasem wręcz jednakowych wzorów? Pewnie zaraz kto¶ powie, że lepiej dla siebie niż na sprzedaż. Skoro tak, to również lepiej jest kra¶ć dla siebie, niż kra¶ć na sprzedaż? Przecież to również niemoralne. A może popadnijmy w paranoję. Dlaczego jak robisz sobie kanapki to smarujesz je masłem? To kopiowanie cudzych pomysłów, przecież kto¶ już przed Tob± to robił! A co z technikami połowu? Dlaczego tym, którzy pisz± do gazet nie zarzucicie niemoralno¶ci? Przecież nie wszyscy doszli do pewnych technik sami, niektórzy nauczyli się tego, napisali artykuły i wzięli wierszówkę za tekst. To nie jest niemoralne? A gdzie Wasza moralno¶ć? Czytacie takie teksty, a póĽniej stosujecie te metody dla własnej korzy¶ci. Co z tego, że nie dla pieniędzy, ale dla innych korzy¶ci: ryb czy własnej przyjemno¶ci. To jest moralne, że wykorzystuje się cudzy czas i do¶wiadczenia?

Dlatego też powtórzę, dajcie już spokój. Jeżeli kto¶ zdradza publicznie swoj± tajemnicę, pokazuje swoje dzieła to niestety musi się liczyć, że kto¶ może robić tak jak on. I nie widzę w tym nic niemoralnego. Ale być może, przez to, że jak zaraz pewnie napisze Stegie: ile ja mam lat? :roll:
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie muszę Darku pytać.Sam gdzie¶ wspomniałe¶ ostatnio,że uczęszczasz do Technikum,jak się nie mylę.Więc człowiek z Ciebie jak i z Woblera młody.Martwi mnie to,że wła¶nie wy młodzi ludzie tak piszecie,że to was nie razi!Ba,nie bulwersuje.Kurcze przepraszam,ale jednak pewne rzeczy "wynosi się z domu"

Wobler jeżeli poczułe¶ się urażony,to przepraszam.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W calej tej sprawie powiem tylko tyle, ze ja osobiscie bardzo zrazilem sie do jakichkolwiek publikacji, bo i mnie kiedys "okradziono" z pomyslu.
Swego czasu opublikowalem swoj wlasny pomysl na pewien rodzaj woblerow. Po ladnych kilku latach okazalo sie, ze pewien delikwent przywlaszczyl sobie moj osobisty pomysl i zaczal robic na tym kase. 8O
Malo tego! Okrzyknieto go niezwyklym "wynalazca"... Nie no! Chinski uczony, co dziurke w sniegu wysikal! lol A wystarczylo, ze przejrzal roczniki WP... :evil:

Nie przewidzial, ze jego koledzy portalowi rozstrzygna spor, iz to data pierwszej publikacji decyduje o tym, kto byl faktycznym tworca... 8)

To jest przykre, jak ktos komus rabnie pomysl, ktory juz wczesniej byl oficjana publikacja. A jeszcze bardziej przykre jest to, ze ludziska lykaja takie rzeczy jak cieple kluseczki. Ze o zlodzieju nie wspomne... Ot, hiena!

I m. in dlatego staram sie trzymac takie rzeczy w scislej tajemnicy. Moich najnowszych "dziel" - po 1998 r - nie ujrzy oko ludzkie! A co?...

Nie zebym sie kreowal na na super strugacza - "miszcza szczyzoryka" - ale chodzi o sam fakt. I to jest przykre... Mysle, ze Andzia ma wiele, wiele racji! :roll:
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stegie napisał:
Martwi mnie to,że wła¶nie wy młodzi ludzie tak piszecie,że to was nie razi!Ba,nie bulwersuje.Kurcze przepraszam,ale jednak pewne rzeczy "wynosi się z domu"

Ja jestem dużo starszy od nich i mnie to nie razi :roll: i uważam że nie powinno.Patrz±c na woblery Dorado i Bonito też znajduję podobieństwa,innych firm zreszt± też.Prusak napisał instrukcję produkcji,
kto¶ kto ma czas i talent po przeczytaniu zrobił to co Prusak,wzory nie s± zastrzeżone-o co więc chodzi :?:
A moralno¶ć?Nie żartuj,przy produkcji woblerów?
Na koniec,bez wypowiedzi najbardziej zaineresowanego nie ma się co burzyć
i pyszczyć.A nawet jak Prusak się oburzy i będzie niezadowolony to tylko jego wybór że nie opatentował.
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do¶ć tego. Skoro nie potraficie w spokoju bez przepychanek podyskutować nad problemem to dyskusji nie będzie w ogóle. W±tek zamykam do czasu pojawienia się Prusaka. Otworzę na jego pro¶bę, a jeżeli takiej nie będzie, to usunę do ¶mietnika. zamker.

ja też jestem za.. - Taras
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 161