pogawedkiwedkarskie
Czy wiesz, że...
Pierwszą wędkującą kobietą była Juliana Bernes (Barnes) – autorka traktatu o myślistwie, który wraz z rozprawami o sokolnictwie i heraldyce ukazał się w Anglii w 1486 roku. Wolumin nosi nazwę "Księga z St. Albans". W uznaniu zasług federacja wędkarska International Game Fish w 1998 roku przyznała jej miejsce z Salonie Chwały (Hall of Fame).

Konto/logowanie
Members List Zarejstrowani
 Ostatni Wincent
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4459

Odwiedzający
 Goście 50
 Użytkownicy 1
 Wszyscy 51

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
artur: Ciężk. Nie pływa i sporo mniejsze od 78-ki ale ekran wielkością p ...(46) Aug 01, @ 07:40:11

Wojtass: Witam, poszukuję GPS którym będę mógł posługiwać się na wodzie ( ...(46) Jul 31, @ 23:40:11

losos24: był, jest i będzie ...(1256) Jul 31, @ 17:56:41

bedmar58: Misiek musi być. ...(1256) Jul 31, @ 17:55:18

Darek: Waldek , dopisz jeszcze Miśka : ...(1256) Jul 31, @ 09:59:53

spining: W sobotę sprawdzę jak się na ZZ mają drapieżniki ;) ...(2771) Jul 31, @ 09:51:49

samara: Leszcze, leszcze, leszcze. ...(2771) Jul 30, @ 19:53:53

mario_z: Rybki rybkami, ale grzybów nazbierałem się do syta, częściej ł ...(2771) Jul 30, @ 19:41:32

grzbiet: U mnie w końcu od 01.08 można łowić na wyspach mietkowskich. Sobo ...(2771) Jul 30, @ 19:21:16

newrom: humminbird, lowrence, garmin - szukaj tych firm. Im większy ekran ...(67) Jul 30, @ 08:09:43

Artykuły komentowali
Zenon w ''C&R'': Panowie -chłopy trza się zastanowić czy aby Monk nie ma racji?
Świad...

sacha w ''C&R'': Więc weź Robert pod uwagę bo Zamki piszę w 100% prawdę. Łyny nie znam zupełn...
wlodek w '' Sum'': Jeśli pytasz o to samo to Jjj! :-)
old_rysiu w '' Sum'': ???
Robert w ''C&R'': Nic z tych rzeczy Zbysiu, żadnych rękoczynów ;).
W moim wieku i zdrowiu ...

Zamki w ''C&R'': Powyższe Twoje stwierdzenie tylko potwierdza to co wcześniej napisałem, bo ...
Robert w ''C&R'': Z ruskimi nie łatwo ale, czynie jak mówisz :))).
Robert w ''C&R'': Widzisz Robercie :), odebrałem tekst Mateusza zupełnie inaczej.
Na pew...

Zamki w ''C&R'': Nadzieja jest ba nawet i pewność , że będzie lepiej tylko zamiast walić w kl...
Robert w ''C&R'': Przyjadę jak tylko wydobrzeje :))) .
Smutne co piszesz bo, wygląda jakby...

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - KOŁOWROTKI RYOBI
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
KOŁOWROTKI RYOBI
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
KLEMENS007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 3:09 pm    Temat postu: KOŁOWROTKI RYOBI Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do kolegów i koleżanek czy kupowaliście kołowrotki Ryobi na allegro. Pytam ponieważ takiego Zubera widziałem gdzieś w sklepie za grubo ponad 5 paczek a Apllausa w takim Bassie za 350pln. Pytam ponieważ ktoś może mi załatwić Ryobi za cenę niższa niż na allegro. Czy jest to ten sam sprzęt co w sklepach-oryginalny , jeśli tak to skąd takie chore różnice? Ja rozumiem że sklep musi zarobić ale na sprzęcie widziałem niejednokrotnie bicie po 300%

Dając sobie spokój z różnicami w cenach prosiłbym posiadaczy kołowrotków Ryobi o opinie na ich temat. Nie pytam tylko o wyżej wymienione modele ale i o inne np. Excia, Ecusima. Zależy mi na waszej opinii ponieważ zamierzam coś sobie zakupić z tej firmy-CHYBA Wink
Hodowca rosówek

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem posiadaczem kołowrotka Ryobi Excia 2000 i mogę o nim powiedzieć : to jest to.
Nie znaczy to że jest to "najlepszy kołowrotek" bo ja go mam. Nie .
Jest to opinia zupełnie bezstronna gdyż mam również wiele innych kołowrotków z których też jestem zadowolony.
Po prostu firmę Ryobi uważam za jedną z lepszych na rynku, chociaż ostatnimi czasy nie zachwyca jakimiś nowościami ale swoją renomę zdobyła już dawno.
Używam go już trzeci rok i wszystko działa tak jak powinno i nie miałem z nim żadnych problemów.Po prostu naprawdę solidne wykonanie i niezawodność.Z czystym sumieniem mogę polecić.
Pogawędkowy twardziel

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiłem (rok temu) na Allegro nówkę Ryobi Applaus 3000 za 195 zł.W sklepie wędkarskim był po 300 zł. Nie wiem skąd takie przebicie.Spisuje się b.dobrze.
loki
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy

Miejscowość: Przemyśl
PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiłem na allegro Ryobi Zauber , kołowrotki te wystawia ten sam allegrowicz , wysyła je paczką wartościową ( czyli jest ubezpieczona na wypadek zagubienia ) , są to bardzo dobre kołowrotki a cena tylko zachęca do zakupu, oczywiście są na gwarancji , szczerze polecam Wink
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu

Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również przychylę się do pozytywnej opinii dla Ryobi , kołowrotki robią bardzo trwałe.
Nastawiacz podpórek

Miejscowość: Ostrołęka
PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Ja zamówiłem Ryobi Zauber (dzisiaj). Pewnie od tego samego człowieka co koledzy. Czy to podróba ciężko stwierdzić, ale skoro koledzy są zadowoleni. Smile Odnośnie ceny, moim zdaniem nic dziwnego. Cena kołowrotka na necie 75$ w detalu, licząc po kursie 3,00 (jest teraz2.50) zł daje razem 225zł. biorąc kilka sztuk przesyłka się rozkłada i zostaje 50zł zysku na sztuce.

To jeszcze nic wejdź na ebay i zobacz cenę daiwy exceler od 60 do 70$ w Polsce 400zł. Chyba wszystko na temat cen.

Polska jest Droga i tyle.
marioha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Tomaszów
PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja także mam chrapkę na kręcioł Ryobi, albo Tica Libra (tylko ta nieszczęsna ...kasa!).
Żebyście nie myśleli, że na Allegro jest tak strasznie tanio... KLIK
Cena nie uwzględnia niestety zapasowej szpuli za którą trzeba dodatkowo wyłożyć 30 PLN-ów.
Swoją drogą, nie korzystałem z usług tego sklepu i nic o nim nie mogę powiedzieć.
Starszy podbierakowy

Miejscowość: Przemyśl
PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastanawiasz się nad TICA , ja kupiłem w tamtym roku Ticę Libra SA 2500, sugerując się posiadaną Librą GB ( cztery lata i działa jak nowa ), i bardzo się rozczarowałem, kołowrotek posiada luzy, grafitowa szpula w zapasie, i ogólnie jego praca ma wiele do życzenia , TICA to już nie jest ten kołowrotek co parę lat temu Sad
psulek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Puławy/Warszawa
PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cobyście nie myśleli, że na Allegro jest dorgo, to znam właściciela sklep klik - i z tego co wiem można się z nim dogadać w sprawie rabatu. Zresztą często ma fajne perełki, tylko trzeba go zapytać Laughing

Pozdrawiam

Paweł
KLEMENS007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 1:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że pomijając temat różnicy cenowej macie Państwo dobre opinie o kołowrotkach Ryobi.
Hodowca rosówek

Miejscowość: Garwolin
PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

psulek napisał:
Cobyście nie myśleli, że na Allegro jest dorgo, to znam właściciela sklep klik - i z tego co wiem można się z nim dogadać w sprawie rabatu. Zresztą często ma fajne perełki, tylko trzeba go zapytać Laughing

Pozdrawiam

Paweł

Chcialem zamiescic ten sam link ale mnie ubiegles Confused Wink Moj wujek kupil w zeszlym roku na allegro Zauberka za 280zl a w BASSIE taki sam wycenili na 540zl Shocked Szukalem w necie lepszej oferty, ale nic poza wymienionym wyzej sklepem nie znalazlem Sad A co do marki RYOBI to maja bardzo dobre i wytrzymale produkty, jeszcze nigdy nie slyszalem zeby ktos na nie narzekal Very Happy
prusak
Łowca Klenia

Miejscowość: Krupski Młyn
PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa napisał:
Kupiłem (rok temu) na Allegro nówkę Ryobi Applaus 3000 za 195 zł.W sklepie wędkarskim był po 300 zł. Nie wiem skąd takie przebicie.Spisuje się b.dobrze.
Z tego co wiem właściciel drugiej sztuki nie jest zadowolony ze swojego - nagminnie nawija mu żyłkę na pokrętło hamulca.

Je też mam Applause-a (kupiony w sklepie) i jestem z niego bardzo zadowolony. Po dwóch latach użytkowania (tylko spinning) dostał jedynie trochę luzu w korbce, poza tym bez zarzutu.

Porównywałem kiedyś swój kołowrotek z kołowrotkiem kupionym na Allegro i różniły się naklejkami (wielkość i rozmieszczenie). Do środka nie zagadałem. Wink
Właściciel tego z Allegro narzeka na to o czym pisałem na początku, jego opinia jest zupełnie inna do opinii Osy.
KLEMENS007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zostałem przekonany do tych kręciołków. Zamówiłem dwa zaubery-jak nie kupię teraz to mi się pieniądze rozejdą albo żona kaskę przechwyci Laughing
Co do tego wadliwego egzemplarza to może miał pecha. Nawet mercedesy się psuja. Swoją droga kupiłem kiedyś nówkę shimano symetra i po jednym czy dwóch wypadach zaczął szumieć przy zwijaniu przynaty-padło łożysko , ale z tego powodu nie przekreślam tej firmy. Chyba też miałem pecha Crying or Very sad

Ostatnio zmieniony przez KLEMENS007 dnia Pią Lut 01, 2008 12:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
pawas2
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o ceny to dodam że 3 lata temu Excia kosztowała mnie około 600 zł a teraz widzę że cena spadła do 300 zł.
Jest to spowodowane jak wspomniał któryś z przedmówców spadkiem kursu dolara i zapewne tym że dostępne w handlu modele do nowości nie należą.
Pogawędkowy twardziel

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem ostatnio w jednym z lepszych pod względem cen i jakości obsługi sklepów wędkarskich i tam się dowiedziałem że Ryobi otworzył montownię w Rosji.Może stąd te różnice w wyglądzie i cenie?A swoją drogą co za różnica Rosja czy Malesia lub jakiś inny tygrys ze wschodu?
Nastawiacz podpórek

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyko!
Mogę się mylić (taka moja spekulacja) ale wiesz, że to całkiem możliwe co piszesz. Sprzedawca tych kołowrotków z allegro ma również w sprzedaży sprzęt firmy Larus (z byłego ZSRR). Więc całkiem realne jest takie pochodzenie tych kręciołów. Jeżeli jest to montownia (fabryka) RYOBI to jakość powinna być ok bez względu na położenie.
Pozdrawiam
boboryba
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Użytkuję 2 sezony Ryobi Zester VX4000.Do tej pory żadnych negatywnych
zdarzeń,nawija bardzo dobrze plecionkę.Nabyłem go za prawie 300 zł z
zapasową szpulą.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś mi się zdaje, że jakiś Larus też jest robiony na bazie Zaubera
Hodowca rosówek

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie.Muszę przyznać że sam kupiłem kiedyś Larusa HQ 1000 z myślą o leciutkim spinningu bardziej z ciekawości niż przekonania(100 zł.) i muszę przyznać że byłem zaskoczony niezłą jakością wykonania.
Dobrze nawija żyłkę,mechanizm pracuje płynnie,korpus metalowy.Nie wiem jak będziie z żywotnością bo używam rzadko ale za te pieniądze to naprawdę niezły wybór.
Pogawędkowy twardziel

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie jest tak jak piszecie-Ryobi jest ściągane z Litwy przez Larusów.
Swoja drogą mogą jeszcze namieszać na rynku. Moją kilka naprawdę wartych uwagi kijów spod swojej bandery.
Redaktor Portalu

Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, nie zapominajcie, że Ryobi zdobyło uznanie przede wszystkim kołowrotkiem Metaroyal. Chciałbym mieć go przy jednej z wędeczek...
Grzech76
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyszedł do mnie już zamówiony ryobi zauber 3000. Na sucho chodzi super i wygląda b.ładnie. Luzy minimalne ale jeszcze nie miałem w rękach kołowrotka, który by ich nie miał wcale. Na stopce jest napis na "złotej" tabliczce, że zaprojektowano w Japoni, a sam kołowrotek był w dwóch pudełkach. Jedno szare z napisem Robi Zauber 3000, a drugie takie jak na zdjęciach w necie z parametrami kołowrotka. Chyba więc nie jest to podróba. Na razie jestem zadowolony.
Pozdrawiam
marioha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Tomaszów
PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzech76 napisał:
...Chyba więc nie jest to podróba. ...

nieeeee, skąd... Wink
Pogawędkowy twardziel

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie moje tak samo są zapakowane. Podejrzewam że są z tego samego źródła, czyli z Litwy. Zakupiłem apllausa i zaubera i mam nadzieją że Parę latek pokręcę nimi Very Happy
Gliździarz kopacz

Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam EXCIE MX 400 dobry kręcioł czasem mnie w.....a podczas rzutów
pod wiatr przy zamknięciu kabłąka plecionka się zakleszcza w ramieniu
wodzika
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

Skocz do: