pogawedkiwedkarskie
Czy wiesz, że...
Od 1 stycznia 2007 roku, na wodach nizinnych, znajdujących się na terenie działania okręgu PZW Katowice zostają wprowadzone następujące zmiany w zasadach wędkowania:
- podwyższa się wymiar ochronny dla następujących gatunków ryb:
- szczupak: 50 cm
- sandacz: 50 cm
Ogranicza się ponadto dobowy limit szczupaka i sandacza do 2 szt. łącznie.

Konto/logowanie
Members List Zarejstrowani
 Ostatni Voytek
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4515

Odwiedzający
 Goście 85
 Użytkownicy 0
 Wszyscy 85

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
artur: "Planeta Singli" Koledzy, POLECAM. Film rewelacyjny, komedia z pr ...(20309) Feb 07, @ 16:11:20

jjjan: A ja za każdym razem zastanawiałem się, gdzie ta ukryta kamera ...(1315) Feb 05, @ 20:41:12

farti: Z trzeciego linku w Twoim poście zainteresowało mnie forum. Oczy ...(3350) Feb 05, @ 20:36:06

lecek: Tak. Soorki. Durny ja. Zwykłe kopiuj - wklej. ...(1315) Feb 05, @ 19:39:04

krzysztofCz: ... nie to żebym się czepiał, ale... chyba to Ty rozjechałeś stro ...(1315) Feb 05, @ 16:39:58

zabrze: Coś w tym jest Sztuka łowienia na sztuczną muchę to bajka ...(3350) Feb 05, @ 15:22:00

lecek: Lecek, litości . ...(1315) Feb 05, @ 13:27:17

pszurek: A u mnie w kole chłopaki łowią na całego ...(1315) Feb 04, @ 17:01:13

lecek: Ja też. Stałem w korku obok ZOO. Łowił z główki przy gdańsk ...(1315) Feb 03, @ 19:01:59

mario_z: Nie wiem jak na Wiśle, ale na mniejszych rzekach Klenie na sztu ...(1315) Feb 03, @ 15:23:01

Artykuły komentowali
Jotes w ''Angielska metoda odległościowa – Slider w głębokim łowisku'': Spoko Owiku, taki kwardziel, jak Ty na pewno dożyje. Toż to niecały rok pozo...
owik w ''Angielska metoda odległościowa – Slider w głębokim łowisku'': A jak nie dożyję? Będziesz mnie miał na sumieniu.;)
old_rysiu w ''Wędkarze przy piwie'': Też się nad tym zastanawiam. Może z racji juz swojego wieku. No bo teraz to,...
Jotes w ''Angielska metoda odległościowa – Slider w głębokim łowisku'': Dzięki Owidiuszu. A na kolejną część daję sobie czas do jesieni. 3m się!
owik w ''Angielska metoda odległościowa – Slider w głębokim łowisku'': Co tu dużo pisać. Jarek trzyma poziom. Rzeczowo, zwięźle, fachowo. Kiedy kol...
adalin w ''Angielska metoda odległościowa – Slider w głębokim łowisku'': Jotes, Ty się nie rumień, Ty łów i pisz! 👍
Jotes w ''Angielska metoda odległościowa – Slider w głębokim łowisku'': Uff! Adalinie, tak fantastycznym komentarzem, wywołałeś rumieniec na mojej ...
adalin w ''Angielska metoda odległościowa – Slider w głębokim łowisku'': Jotes, przeczytałem ten artykuł kilka razy. Świetnie, profesjonalnie i mery...
Zenon w ''Kaszubskie spotkanie u Dorsza - część II'': miło Was widzieć
Oldi zWłodkiem jakby odmłodnieli . natomiast Jarkowi ...

Jotes w ''Angielska metoda odległościowa – Slider w głębokim łowisku'': Dzięki Samara! I ja zakochałem się w tej metodzie, choć przez całe swoje węd...

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wiosenna zanęta na karpie.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Wiosenna zanęta na karpie.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 6:56 pm    Temat postu: Wiosenna zanęta na karpie. Odpowiedz z cytatem

Witam!
W najbliższym czasie mam zamiar wybrać się na karpia nad pobliskie stawy. Nie nastawiam się na jakieś duże sztuki, gdyż takie nawet tam nie występują. Typowe "zarybieniówki" wielkości 30-40cm. Nie za bardzo wiem jaką zanęte i o jakim zapachu wybrać, gdyż nigdy nie łowiłem tych ryb o tej porze roku. Zawsze stosowałem zanęte truskowkową, ale ta na tę porę roku wydaje mi się trochę za mocna. Czekam na jakieś propozycje Smile
Pozdrawiam
muzik21
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa może być jakakolwiek zanęta karpiowa grubszej granulacji z nasionami typu kuku+konopia. Do niej możesz dodać pokruszony palet tzw. śmierdziuch o zapachach krabowych bądź rybnych. Ze słodkich czy owocowych aromatów w tej porze roku bym zrezygnował. Na hak kuku ( zwykłe lub zadipowane) i powinno być ok.
Wojtala
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy

Miejscowość: Sulechów
PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się wybieram na karpie w tym tygodniu i mam pytańko.Zamierzam łapać z zatoczce głębokość srednio 1.5 metra i czy najlepiej gruntówką czy na spławik o tej porze.
Mam jeszcze pytańko w sprawie kukurydzy,czy ktoś próbował już mieszać kukurydze z puszki z czosnkiem(jakie efekty w połowie)
lasek
Dyrygent holu
Dyrygent holu

Miejscowość: Zamość
PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ja też bym się dolaczyl do tego pytania czy lepiej splawik czy grunt Question I mam jeszcze takie pytanko jaką zrobić zanętę z samej kukurydzy z puszki z jakimi dodatkami, żeby powstala taka Mgiełka w danym miejscu Smile Pozdrawiam
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tej porze poleciłbym jeżeli jest to nie duży zbiornik wodny (staw) Połów na spławik. Najlepiej obserwować wodę gdzie żerują karpie i tam sie nastawić. Przynętą może być Biały robal, pinka, kukurydza i dość skuteczny o tej porze chleb. Z zanętą nie przesadzić. Kilka kulek jakiegoś śmierdziucha z dodatkiem białych lub pinki. Pamiętajmy, aby nie przynęcić karpi które na razie nie żerują intensywnie.
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć
Jestem za gruntem. Sprężynka 40g do tego bardzo krótki przypon(5cm) łączony przez krętlik z żyłką główną. Zanęta dość gruba, z białym i pinką.
Proponuję rybną lub krab-rak.
Karpików nie da się przenęcić ale za mało zanęty również jest niedobrze.
Raczej na haczyku robaki. Na drugiej wędce można białe z kukurydzą.
Można dipować ale robaki z zanęty będą miały dość dobry zapach.
Janusz JKarp
wuda85
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ja byłem z kolegami na karpia w niedziele. ogóllnie złowilismy 5 szt gdzie najwiekszy miał 1,7kg. maiłem zanęte trapera ale nie widziałem zeby zwiekszyło to skutecznośc. kolega łowił bez zanęty i złowił dwie sztuki. Na haczyku tradycyjnie kukurydza. pozdro zdjecia dodam może jutro
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojtala napisał:
Też się wybieram na karpie w tym tygodniu i mam pytańko.Zamierzam łapać z zatoczce głębokość srednio 1.5 metra i czy najlepiej gruntówką czy na spławik o tej porze.
Mam jeszcze pytańko w sprawie kukurydzy,czy ktoś próbował już mieszać kukurydze z puszki z czosnkiem(jakie efekty w połowie)

Bez obrazy ale śmieszą mnie takie posty. Metodę wybieramy pod łowisko a raczej miejsce gdzie chcemy łowić. Jeżeli obie metody są dostępne w ramach łowiska wybieramy tą, na którą mamy ochotę albo bardziej lubimy wędkować:)
Wojtala
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy

Miejscowość: Sulechów
PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan napisał:
Wojtala napisał:

Bez obrazy ale śmieszą mnie takie posty. Metodę wybieramy pod łowisko a raczej miejsce gdzie chcemy łowić. Jeżeli obie metody są dostępne w ramach łowiska wybieramy tą, na którą mamy ochotę albo bardziej lubimy wędkować:)

Bez obrazy ale karpie różnie biorą.Nie znam się zbytnio na tych rybach i nie wiem jak ta ryba się zachowuje o tej porze roku,dlatego pytam się doświadczonych karpiarzy jaka metoda lepsza.
wuda85
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niedzielne karpie brały z gruntu i na spławik wiec bez różnicy jaką metodą będziemy łowic. Ważne żeby były karpie w łowisku
migotka8
Kierownik steru
Kierownik steru

Miejscowość: KNURÓW
PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 4:21 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

NO ALE CO Z TĄ ZANETĄ , GRUBA MA BYĆ ALBO DROBNA , ZAPACH SILNY CZY RACZEJ SŁABSZY??
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście zrobiłbym zanętę drobną o średnio intensywnym zapachu. Po to aby, ryby się nie najadły, tylko szukały smacznego kąska który będzie na haczyku. Do zanęty można dodać trochę pinki, lub ochotki. Przynętę można zadipować w jakimś śmierdziuchu, krabowym, ochotkawym etc.
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów

Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety dzisiejszy rekonesans karpiowy nie wypalił Sad Wiało jak cholera do tego deszcz, poprostu łapanie niemożliwe . Najbliższy wyjazd dopiero w sobotę- mam nadzieje, że karpie będą brać Smile
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Mar 14, 2008 8:06 am    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

migotka8 napisał:
NO ALE CO Z TĄ ZANETĄ , GRUBA MA BYĆ ALBO DROBNA , ZAPACH SILNY CZY RACZEJ SŁABSZY??

Cześć
Migotka o zanęcie pisałem wcześniej Rolling Eyes
Co do zapachu to raczej mięsno-rybne. Lepiej mniej niż za dużo. To, że Ty nie będziesz czuła nie znaczy, że ryby tego nie czują.
I nie krzycz Embarassed
Janusz JKarp
migotka8
Kierownik steru
Kierownik steru

PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 6:34 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za ,,krzyczenie,, i tak na marginesie to ja jestem ,,on,, nie ,,ona,, hehehe pozdrawiam ciepło
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma

Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 6:38 pm    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

migotka8 napisał:
Przepraszam za ,,krzyczenie,, i tak na marginesie to ja jestem ,,on,, nie ,,ona,, hehehe pozdrawiam ciepło

Crying or Very sad Crying or Very sad A już myślałem że się omówimy. Crying or Very sad Wink
Szkoda trzeba się będzie zakręcić koło "Corci" Wink
migotka8
Kierownik steru
Kierownik steru

PostWysłany: Pią Mar 21, 2008 8:29 am    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

... no a tak blisko było... Wink
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

Skocz do: