Czy wiesz, że...
Wi¶lany sandacz wymiar ochronny przekracza w 4-5 roku życia, a 70 cm przy masie ok.3,8 kg osi±ga po 8 latach.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 315
 Zalogowani 0
 Wszyscy 315

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18236) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18236) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18236) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18236) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18236) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18236) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18236) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18236) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2224
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Zasadzka na LINY...
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Zasadzka na LINY...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
gruby_lin
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 13, 2007
Posty: 55

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 4:25 pm    Temat postu: Zasadzka na LINY... Odpowiedz z cytatem

Drodzy Koledzy sprawa przedstawia sie następuj±co:

Regularnie łowie liny (od 3 sezonów) na moim ulubionym jeziorze nie opodal Mr±gowa.W tym że jeziorze populacja lina jest ogromna, przepotężna ,a wręcz porażaj±ca 8) , mogę powiedzieć że np w 2 dni(bez uprzedniego nęcenia) udawało sie złowić 18 sztuk w przedziale 35cm(większo¶ć) do 45cm (największy). Mogę dodać ,że "tubylcy" również nie łowi± większych sztuk. Żeby ułatwić sprawę dodam ,że w miejscu gdzie łowie jest ok 2m głęboko¶ci. Jako zanęty używałem gotowych mieszanek ok 1kg i do tego 1,5 puszki kukurydzy. Porcja rano ok 3 i jedna ok 18. I NAJWAŻNIEJSZE WSZYSTKIE LINY ŁOWIŁEM NA BIAŁE ROBAKI LUB KUKURYDZE NA CZERWONEGO I ROSÓWKI NIE REAGUJˇ.

MÓJ SPRZĘT: teleskop 3,60 żyłka główna 018 przypon 016 lub 014 spławik 2,5gr haczyk 8

I tu chciałem sie was poradzić co zrobić żeby skłonić do brania większe sztuki???


A: nęcić dłuższy okres czasu
B: użyć lepszej zanęty (my¶lałem nad sensasem na Lina) do tej pory był to Stil lub dragon
C: sprobować w innym miejscu


Wielkie dzięki za każda poradę!
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nęcić dłużej. A co do tych robaków - dziwna sprawa. Nęć regularnie grubsz± zanęt±, większe powinny też wej¶ć. No chyba, że z nadmiaru ryb populacja linów w Twoim stawie karłowacieje.
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy takim nęceniu przyłowem powinna być płoć, kara¶ lub amur je¶li tam jest. Ja tak miałem na jednym jezior Warmii, gdzie liny były nęcone wła¶nie zanęt± linow± i kukurydz±. Zanęta przyci±gnęła płocie i karasie a raz miałem karpia, za dużego jednak na sprzęt, którym łowiłem. S±dzę, że spróbować jednak albo rosówkę lub czerwonego robaka po uprzednim zanęceniu kawałkami tychże, albo poszukać jakiego¶ ¶limaka żyj±cego w tym zbiorniku i spróbować łowić na niego. Wła¶nie na ¶limaki łowiłem liny na jeziorze Borówko koło Żelazna. Tam jest piękny lin i nie tylko. Wad± jest kiepski dojazd.
Na innym jeziorku koło Bolejn, lin na nic innego nie chce brać, tylko na mięso raka. Tydzień nęcenia kuku i nic nie pomogło.
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liny i ich dłuż±ca się w nieskończono¶ć zabawa z robakiem. Ja bym Nęcił tak jak ty, tzn. Kukurydza o 2 porach po 2-3 l o kwadracie 5x5m i wrzucasz przez tydzień. Często się to sprawdza, lecz jak nie złapiemy lina to na otarcie łez może wpa¶ć spory kara¶, bo maj± z linem podobny sposób odżywiania. Używaj±c zanęty możesz sobie utrudnić sprawę drobnic±.

Pozdrawiam usmiech
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grubyzwierz uj±ł sedno. W wodzie może nie być większego okazu przez skarłowacenie, skoro jest takie ich zatrzęsienie. Może też tak być, że po prostu nie nad±żaja urosn±ć. Lin ro¶nie wolno.
Je¶li jednak jeste¶ pewny, ze s± większe sztuki i nie bior±, to może spróbuj pokombinować z drug± wędk± i stosować inne przynęty jak: gotowane ziemniaki, gotowana marchew, groch, makaron, przerózne ciasta a nawet fasola konserwowa. Nie musisz tym nęcić, wystarczy jak pokombinujesz z zapachem przynęty, bo je¶li nie bior± w nęconym miejscu, to prawdopodobnie czekaj± na "swoje danie".
Skoro nie chc± standardowego czerwonego, to może na co innego skubane się połaszcz±. :-)
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Często jednak brania linów s± pewniejsze na kukurydze niż na czerwone. Na czerwone to lubi poskubać potańczyć ze spławikiem, brania s± mozolniejsze
pierenick
Łowca Lina


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 38

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na moim łowisku mam podobny problem, choć kilka sztuk powyżej 45 cm udało się złowić. Największy 49 cm( zgłoszony do łowcy okazów). W tym roku zamierzam ponęcić grochem i kukurydz± a mniej kupnych mieszanek, chociaż w zeszłym roku ¶wietnie sprawdzały się zanęty Robinsona (lin&kara¶) oraz marcepanowa bodajże Still'a. W mojej zanęcie stałe miejsce maj± też krojone kopane robaki. Połamania kija!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piernick, czy Ty masz dwa takie same łowiska,
że dwa razy to samo piszesz. :?: wink: wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Taras
Moderator


Dołączył: Aug 11, 2005
Posty: 575

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Piernick, czy Ty masz dwa takie same łowiska,
że dwa razy to samo piszesz. :?: wink: wink:
.
Tak, dwa. Jedno na szarym, drugie na białym tle. wesoly
Ponieważ jest wieczór, już szarego nie widać. wink:
_________________
Taras
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
może spróbuj pokombinować z drug± wędk± i stosować inne przynęty jak: gotowane ziemniaki, gotowana marchew, groch, makaron, przerózne ciasta a nawet fasola konserwowa. Nie musisz tym nęcić, wystarczy jak pokombinujesz z zapachem przynęty, bo je¶li nie bior± w nęconym miejscu, to prawdopodobnie czekaj± na "swoje danie".

SSG dobrze prawi! Na jednym jeziorze zdecydowanie poprawiły się brania linów po zastosowaniu zapachu wanilii. Tylko jedna kropla na puszkę kukurydzy i tylko zapach do ciasta firmy Dr Oetker (Aromat wanilinowy). Jest to najlepszy z zapachów i tylko ten, żadnej innej firmy. Można spróbować.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
...Na jednym jeziorze zdecydowanie poprawiły się brania linów po zastosowaniu zapachu wanilii. Tylko jedna kropla na puszkę kukurydzy i tylko zapach do ciasta firmy Dr Oetker (Aromat wanilinowy). Jest to najlepszy z zapachów i tylko ten, żadnej innej firmy. Można spróbować.


Wolę Sensas Contentrix. :-)
Nieminej Dr.Oetker to jedna z lepszych firm produkuj±cych komponenty dla cukierników domowych. Sam korzystam. :-)
VIRT
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Mar 10, 2007
Posty: 76

Kraj: Polska
Miejscowość: Mazury (Orzysz)
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja osobi¶cie bym ci radził żeby¶ nęcił wył±cznie kukurydz± i na haczyk zakładal ze 3-4 ziarenka usmiech a tak przy okazji zapytam od kiedy zaczynacie bawić sie z linem?
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najlepszy okres przypada w maju usmiech
Pablos
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jun 10, 2007
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie najlepsza pora na lina zależy od lowiska, np. w plytkich jeziorkach takich do 2-3 metry głęboko¶ci kwiecieńi pocz±tek maja, natomiast w rzekach i głebszych jeziorach od połowy maja do wrze¶nia. S± to jednak spostrzeżenia na łowiskach które sam odwiedzam, a z do¶wiadczenia wiem że na różnych łowiskach ten sam gatunek ryby może nie reagować na przynęty na które brały na innym, podobnie jest z okresami. Pozostaje więc nam spędzać jak najwięcej czasu nad wod± i kombinować z przynętami usmiech
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja, ale mówimy o wodach, gdzie lin ma największ± populacje, a s± to stawy i jeziora usmiech Tak s±dzę

Pozdrawiam usmiech
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak gruby_lin napisał, że łowi w jeziorze to trzymajmy się jeziora usmiech
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 2:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć
Moim skromnym zdaniem należy zastosować przynętę selekcjonuj±c± ryby.
Posun±łbym się do kulek proteinowych w rozmiarze 10-14mm. Na kilometr omin±łbym zapachy "stosowane ogólnie: np wanilię". Kulki jakich użyłbym to np rak lub inne podobne. Ale rak jest naturalnym zapachem i pokarmem wielu słodkowodnych ryb i raczej jego wybrałbym.
Przy nęceniu można by zastosować pelet i wspomniane kulki. Zestaw powinienem być na na krótkim włosie.
Janusz JKarp
LordzikMragowo
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Apr 22, 2015
Posty: 1

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 22, 2015 6:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc rownierz robie czasem zasadzke nad mragowskim jeziorkiem na linka na jakim akwenie cwiczysz linka?
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Kwi 22, 2015 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łowię lina sporadycznie więc nie rwę się z poradami.

Jedynie co mogę to podzielić się opowie¶ci± o dziwnym przypadku. Kiedy¶ widziałem jak nęcono lina cięt± rosówk± przez trzy dni na kilku stanowiskach. Wędkarz który to zrobił w dniu łowienia ustawił kilka wędek tam gdzie nęcił i biegał cały dzień po brzegu, od kija do kija. Nie wiem czy na chwile chociaż mógł usi±¶ć. Łowił oczywi¶cie na rosówki.

Przypominam też sobie własne, czyli nie kupowane zanęty na lina. Bardzo skuteczne. Mam na my¶li ziemniaki gotowane w mundurkach i gniecione z otrębami. Można do tego dodać chleb, trochę kukurydzy, pęczaku lub cokolwiek innego. Jest tu trochę więcej pracy niż z otworzeniem foliowego woreczka z gotow± mieszank±.

Ta zanęta silnie pachnie. Tak my¶lę, że na lina i karasia działa mocny zapach np truskawka. Ale sie nie znam na linach więc pewnie piszę jakie¶ bzdury.

Kiedy wybieram się na liny zawsze zabieram ziemniaki z otrębami i najczę¶ciej s± skuteczne. Też złowiłem już lina 50 cm. Jednego. I czuje się trochę zawiedziony. W ogóle nie walczył. Wyj±łem go bez oporu z jego strony za to z wielkimi oporami z mojej. Liny s± piękne.
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Pią Maj 01, 2015 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja, jak jestem na Mazurach na swoim jeziorku, nęcę pelletem (halibut, skorupiaki 2 - 3 mm), kukurydz± z puszki i łowię na kukurydzę. Największego złowiłem na kawałek frytki (wzi±łem nad wodę dla próby kilka sztuk frytek mrożonych karbowanych). Można przyzwyczaić lina do pobierania różnych przynęt (np. ciecierzyca, zielony groszek, groch), kwestia tylko czasu.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 78