Czy wiesz, że...
Wg naukowców amerykańskich 23 % cało¶ci połowów morskich populacji zagrożonych wyginięciem stanowi połowy amatorskie. W okresie wakacyjnym w południowym Atlantyku amatorzy łapi± 38 % wszystkich łowionych ryb, wzdłuż wybrzeża Pacyfiku - 59 %, a w Zatoce Meksykańskiej aż 64 %.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 584
 Zalogowani 0
 Wszyscy 584

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(447441) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(447441) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447441) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447441) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447441) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(447441) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447441) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(447441) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(447441) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59638) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2160
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Moje pierwsze zawody...?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Moje pierwsze zawody...?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 10:44 am    Temat postu: Moje pierwsze zawody...? Odpowiedz z cytatem

W maju będę uczestniczył w pierwszych w moim życiu zawodach [spławikowych] Podpowiedzcie mi na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę przygotowuj±c się do tych zawodów. Zawody będ± rozgrywane na jeziorze a na moim wyposarzeni mam tylko zwykły teleskop z kołowrotkiem i bata czy inni wędkarze nie wy¶miej± mnie ,że z takim sprzętem startuje w zawodach?
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wy¶miej± Cię. Ja zawsze łowię batem na zawodach i czasem idzie nieĽle. A jakie ryby tam dominuj±? Powiniene¶ się raczej nastawić na drobnicę blisko brzegu. A jakiej długo¶ci ten bat?
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dł. 7 metrów. Mam też wspomnienego teleskopa z kołowrotkiem. Zbiornik ma głęboko¶ć ok 2-3 m. Występuj± płocie liny karasie leszcze kr±pie okonie
i szczupaki. Je¶li wszyscy będ± łowić drobnice to łowi±c batem mam pewn± przewagę nad tyczkarzami - połów batem jest szybszy.
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja także mam zawody , ale za tydzień, tylko że z trudnieszym rywalem (rzeka) . Oczywiscie zawody spławikowe. Już raz startowałem w takichg zawodach i złowiłem lescza 1.70 kg + kolega, który złowił kilka lesczy i kr±pi. Zabrakło nam 20gr do 3 miejsca, ale i tak byłem zadowolony. A ty Ynek napewno sobie poradzisz, nie masz co się bać usmiech
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I mam od razu tak± pro¶bę, nie będę pisał nowego postu bo to dotyczy zawodów. Ile stosować Jokersa na 3h zawodów, jaka do tego zanęta, jaki stosunek składników proszę o jak najdokładniejsze odpowiedzi. usmiech
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile jokersa to nie wiem ale jak startujesz na rzece to moge ci podpowiedzieć że gline/żwir powiniene¶ zmieszać z zanęt± w stosunku 1:1 i nie dodawaj do zanęty tłustych składników bo te przyspieszaj± rozmywanie kul.
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak bo na pocz±tku chciałem wykminić co¶ takiego :

* 2kg zanęty na płoć (Marcela)
* klej PV-1
* żwir
* białe robaki lub pinka do zanęty ponieważ będę miał to na haczyku


I pytanie !! Czy mogę dodać do takiej mieszanki jokersa ?? Je¶li nie bardzo to proszę o sprawdzone sposoby wszystkich forumowiczów usmiech
Yelcyn
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Kędzierzyn-KoĽle
PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peter15:

Wędkarstwo jest piekne bo wła¶nie takie nieobliczalne usmiech Milion czynników zależy od danej wody, pory roku, zapowiedzi Kreta i aktywno¶ci plam na Słońcu. Tym niemniej dobre rady zawsze w cenie, co najwyżej jak sie nie sprawdz± będziesz miał przyczynę do narzekań i obwiniania o niepowodzenie ;)

Zanęta: 2 kg Twojej cudownej, tajnej zanety, jesli rzeka to dodaj kleju, ale o tym juz wiesz.

W drugim wiadrze przetrzyj paczkę, czyli 2 kg gliny wiaż±cej (rzecznej). Do niej dodaj 0,5 l jokersa (uprzednio rozpraszaj±c go mał± ilo¶ci± gliny rozpraszaj±cej - jak jeszcze jest w gazecie). Ulep na dobry pocz±tek 6 kul. Następnie ulep z samej zanęty kolejne 6 kul. Resztę gliny z jokersem przesyp do wiadra z zanet± wła¶ciw± i ulep kolejne 4 kule. Cało¶ć posyp atraktorem i poczekaj na sygnał: można nęcić, po czym wrzuć w pierwszej kolejno¶ci glinę z jokiem, jako tzw. podkład (jak w malowaniu ;))

Kwestia wymieszania zanęty z glin±, żwirem i ilo¶ci± kleju ocenisz po nurcie swojej rzeki. My¶lę, że po kilkudziesięciu łowieniach, będziesz na tyle do¶wiadczony, że wystarczy Ci rzut oka na rzekę, by wiedzieć jakie proporcje zastosować.
Napisz jak Ci poszło.
_________________
Yelcyn

Z reguły nie piję. No chyba że jestem sam, albo w towarzystwie :-)
linisko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 19, 2002
Posty: 279

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie radzilbym dodowac jokersa do zanęty, więkrzo¶ć zanęt zawiera sól i jokers sie pali, a więc jokersa tylko w glinie. Pozdro
Yelcyn
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Kędzierzyn-KoĽle
PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

linisko napisał:
Nie radzilbym dodowac jokersa do zanęty, więkrzo¶ć zanęt zawiera sól i jokers sie pali, a więc jokersa tylko w glinie. Pozdro


Masz rację linisko, ja stosuję głównie (coby nie uprawiać kryptoreklamy) zanęty dystrybuowane przez byłego 3 krotnego Mistrza Polski. Przy przecieraniu znajdowałem często np. łuski ryb, jokersowi raczej to nie przeszkadzało...
Szczerze mowi±c nie mam pojęcia, czy sól ma w sobie Marcel.
_________________
Yelcyn

Z reguły nie piję. No chyba że jestem sam, albo w towarzystwie :-)
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li pomieszasz zanętę z jokiem kilka minut przed nęceniem to nie zaszkodzi, szczególnie je¶li to zanęta leszczowa. Niektora ochotka jest już słona szczególnie ta drobna czerwona ze wschodu. Do zanęt leszczowych j± płuczę a do płociowych nie.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego;
na jezioro weĽ:
- zanętę płoć lub leszcz ale raczej drobn± i ciemn± 2kg
- jak masz kasę to glinę rozpraszaj±c± 2x2kg + do tego 0,25-0,5kg dżokersa
- kule zrób osobno zanęta osobno glina z dżokiem
- ZERO kleju!
- mały hak - 16-18 przypon cienki max 0,08mm
- na hak ochotkę lub pinkę lub razem
- lekki spławik
..i co¶ połowisz.
połamania i daj znać jak poszło.
pamietaj aby nie mieć zera! złap cokolwiek wesoly
_________________
nie bˇdĽ mAneKIN JeDĽ nA RYBY
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ppp1000 napisał:
- zanętę płoć lub leszcz ale raczej drobn± i ciemn± 2kg
- jak masz kasę to glinę rozpraszaj±c± 2x2kg + do tego 0,25-0,5kg dżokersa
- kule zrób osobno zanęta osobno glina z dżokiem
- ZERO kleju!
- mały hak - 16-18 przypon cienki max 0,08mm
- na hak ochotkę lub pinkę lub razem
- lekki spławik

O! I wła¶nie dlatego skończyłem swój udział w zawodach. Co to za żyłka 0,08? Lupe trzeba. Pinka? Gdy czasem żywca na suma czy sandacza szukam, to łowię uklejki na zestaw z przyponem 0,10 i hakiem 0,16. I białym robakiem. I tyle wesoly
Glina... czasem na budowie u mnie się trafia. Nie wiemy co z ni± robic, bo jako "niezagęszczalna" - nie nadaje się do ponownego wbudowania. Kto¶ chce powiedzmy... 15 ton (takie najmnijesze auta mamy)? Tylko nie wiem czy to rospraszaj±ca akurat, raczej nie... wesoly
A może rzeczywi¶cie interes z t± gliny rozkręcic... wink: lol

Ynek - przepraszam, że ciut nie na temat.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wła¶nie dodaje klej nawet na jeziorach. Tylko trzeba obrać dobre proporcje. Powód jest taki, że dzielę porcje joka z glin± na trzy. Pierwszej nie sklejam w ogóle, drug± odrobine - tak, żeby kule sie rozpadły po ok 1-1,5h a trzeci± porcje kleję żeby się rozpadła po ok 2,5-3h. Mowa oczywi¶cie o zawodach jedno turowych. W ten sposób ryba nie od razu dobierze się do całego joka. o tej porze roku raczej 3/4 zanęty i gliny wrzucam od razu, ryby potrafi± być teraz bardzo płochliwe, szczególnie płocie. Je¶li chodzi o ilo¶ć zanęty to oszczędnie do 2kg zanęty rozcieńczonej ziemi± na turę. Zanęta ciemna i drobnoziarnista. Również bardzo oszczędnie z atraktorami, na pocz±tku łowię bez jakiegokolwiek zapachu, je¶li ryba nie wejdzie w zanęte stosuje mieszanke wanili naturalnej SS z kolendr± w ilo¶ci po łyżce płaskiej stołowej każdego.
_________________
www.carpholic.pl
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Gdy czasem żywca na suma czy sandacza szukam, to łowię uklejki na zestaw z przyponem 0,10 i hakiem 0,16. I białym robakiem. I tyle wesoly


z tego co wiem to w uklejówkach wła¶nie nie można nawet cieńszych żyłek dawać, bo zbyt mocno się ci±ga tym kijkiem.

co do gliny to ważne aby wi±zała; jak chcesz j± osłabić to ziemia z kretowiska sito i już lol

pozdrówki
_________________
nie bˇdĽ mAneKIN JeDĽ nA RYBY
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jokers będzie dostępmy w sklepie czy na zamówienie ??

Relacje zdam po niedzieli bo zostały przesunięte o kilka dni usmiech
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tym forum nie pisz o zawodach bo zaraz kto¶ dostanie "weksli" i zacznie pisać że hoho :evil:
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
fantamasta
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Oct 16, 2007
Posty: 175

Kraj: Polska
Miejscowość: Podlasie
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest forum wędkarskie i jak sama nazwa brzmi wszystkie sprawy z wędkarstwem zwi±zane powinny i mog± być tutaj opisane (chyba...)
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tym akurat forum na szczę¶cie nie spotkałem się z jakimi¶ większymi "represjami" w stosunku do startuj±cych w zawodach. wink:
linisko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 19, 2002
Posty: 279

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klej w zanęcie ok, ale tylko je¶li chcemy łowic cos grubszego, zawody to przedewszystkim drobnica i ewentualne przyłowy większych rybek, więc klej raczej to ryzkowna sprawa,a więc moim zdaniem zanęta drobna i dobrze napowietrzona, je¶li chodzi o ilo¶ć zanęty to zależy od ilo¶ci ryb w łowisku, pod żadnym pozorem nie można dopu¶cić do tego by rybki nie miały co je¶ć, bo odejd± na stanowisko obok a to będzie wielk± klap±. Jęsli chodzi o to że rybki się przejedz± to jest na to sposób coco belge, konopie i słonecznik które maj± silne wła¶ciwo¶ci przeczyszczaj±ce. Napewno znajd± się zwolennicy że lapanie drobnych rybek to głupota, ale jest to jedna z najpewniejszych metod na zawodach, łapi±c małe rybki spokojnie w 3h może wyci±gnać z wody 4-5kg drobnicy, co przy nastawianiu sie na grubsze rybska nie jest żecz± pewn±.
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

linisko napisał:
Klej w zanęcie ok, ale tylko je¶li chcemy łowic cos grubszego, zawody to przedewszystkim drobnica i ewentualne przyłowy większych rybek, więc klej raczej to ryzkowna sprawa,a więc moim zdaniem zanęta drobna i dobrze napowietrzona, je¶li chodzi o ilo¶ć zanęty to zależy od ilo¶ci ryb w łowisku, pod żadnym pozorem nie można dopu¶cić do tego by rybki nie miały co je¶ć, bo odejd± na stanowisko obok a to będzie wielk± klap±. Jęsli chodzi o to że rybki się przejedz± to jest na to sposób coco belge, konopie i słonecznik które maj± silne wła¶ciwo¶ci przeczyszczaj±ce. Napewno znajd± się zwolennicy że lapanie drobnych rybek to głupota, ale jest to jedna z najpewniejszych metod na zawodach, łapi±c małe rybki spokojnie w 3h może wyci±gnać z wody 4-5kg drobnicy, co przy nastawianiu sie na grubsze rybska nie jest żecz± pewn±.


To co napisałe¶ to szczera prawda. Zgadzam się z Tob±.
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dłuuugich 10 lub więcej lat temu mało który wędkarz senior w moim kole miał bata. Każdy łowił na odległo¶ciówki. Ja łowiłem na bacika 4 m i między innymi dzięki temu kilka razy z nimi wygrałem. Bacik to idealne rozwi±zanie kiedy łowisz drobnicę (płotkę, kr±pie). Pamiętaj o przygotowaniu w domu jednego lub dwóch zapasowych zestawów z żyłk± i kilku przyponów.
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Kwi 28, 2008 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ostatnich zawodach, które były w niedziele zaj±łem 6 miejsce na 40 seniorów. Nie było aż tak Ľle, jednak woda wysoka, co utrudnia łowienie
Mepsik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 359

Kraj: Polska
Miejscowość: Częstochowa
PostWysłany: Wto Kwi 29, 2008 7:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:

O! I wła¶nie dlatego skończyłem swój udział w zawodach. Co to za żyłka 0,08? Lupe trzeba. Pinka? Gdy czasem żywca na suma czy sandacza szukam, to łowię uklejki na zestaw z przyponem 0,10 i hakiem 0,16. I białym robakiem. I tyle wesoly
Glina... czasem na budowie u mnie się trafia. Nie wiemy co z ni± robic, bo jako "niezagęszczalna" - nie nadaje się do ponownego wbudowania. Kto¶ chce powiedzmy... 15 ton (takie najmnijesze auta mamy)? Tylko nie wiem czy to rospraszaj±ca akurat, raczej nie... wesoly
A może rzeczywi¶cie interes z t± gliny rozkręcic... wink: lol

Ynek - przepraszam, że ciut nie na temat.


Przy takim podej¶ciu interesu na glinie nie zrobisz. My - wyczynowcy, mamy bardzo wyrafinowane wymagania nawet do gliny, a Ty nawet za zestawami nie nad±żasz usmiech
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 4:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mógłby kto¶ napisać o najskuteczniejszej taktyce w zawodach spinningowych.
Czy okoń może być podstaw±, tak± jak± w zawodach gruntowych może być ukleja. Co z przyłowem większych gatunków np. szczupaka.? Jakie znaczenie ma znajomo¶ć łowiska? Jak sobie radzić w sektorach w których nie ma ryb? Proszę o jakie¶ ogólne zasady.
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 5:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomo¶ć wody ma kolosalne znaczenie bowiem od tego uzależniam gatunek ryby, na który się nastawiam. Co do okonia to jest to metoda na łowisko, na którym wiesz, że ciężko będzie o inn± rybę. Należy tylko pamiętać, że na większo¶ci zawodów wymiar okonia to 18cm. Osobi¶cie na zawodach spinningowych używam 2-óch wędzisk z różnymi przynętami ukierunkowanymi pod różne ryby najczęsciej kij z trokiem do okonia + np szczupakówka.
_________________
www.carpholic.pl
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Należy tylko pamiętać, że na większo¶ci zawodów wymiar okonia to 18cm.


Pozwolę sobie to lekko doprecyzować. Na wszystkich zawodach, minimalny wymiar okonia to 18 cm. Organizator ma jedynie prawo ten wymiar podnie¶ć, ale nie zmniejszyć.
W spinningowych zawodach okoń był do niedawna podstawow± ryb±, któr± się zawody zaliczało i wygrywało. Na martwej rybie wystarczyło złowić ich 10 szt i mogłe¶ i¶ć spać do końca tury.
Na żywej rybie łowisz dalej. Ogólnie ja nastawiam się na łowienie na okoniowe przynęty, zawsze istnieje możliwo¶ć złowienia okoni, ale i przyłowu w postaci szczupaka, sandacza, czy bolenia.

Na rzekę zabieram dwa kije: delikatny z żyłk± 0,18 - 0,20 pod małe przynęty i drugi mocniejszy z żyłk± 0,22 - 0,25 lub plecionk± pod przynęty szczupakowe i sandaczowe.

Na łódĽ zabieram pięć kijków: wklejankę z żyłk± 0,16 na małe przynęty okoniowe, wklejankę z bocznym trokiem, delikatny kijek z żyłk± 0,20 do woblerów na bocznym troku, delikatny do woblerów i wirówek, oraz kijek sztywniejszy z plecionk± do gum sandaczowych.

Znajomo¶ć łowiska ma kolosalne znaczenie. Gdyby nie to, to R.L. nie byłby mistrzem Polski - zna Sulejów i wiedział, gdzie s± jego okonie... wink:
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli nie znamy łowiska to łowimy "na czuja"?
Na jeziorach s± plany barymetryczne, ale na rzekach?
S± jakie¶ "zawodnicze" zasady postępowania? Trzeba przecież złowić jak najwięcej ryb w ¶ci¶le okre¶lonym czasie. To zupełnie co¶ innego niż zwykłe łowienie, kiedy możemy sobie połowić w wygodnej i odpowiedniej dla nas i dla ryb porze dnia.
Inaczej mogę zapytać, czy swoje treningi urz±dzacie w tych samych godzinach w których najczę¶ciej trwaj± zawody?
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:

Inaczej mogę zapytać, czy swoje treningi urz±dzacie w tych samych godzinach w których najczę¶ciej trwaj± zawody?


Czyżby¶ się szykował na jakie¶ zawody? wink:
Ja nigdy nie trenuję - to przynosi pecha. Na treningu nałowisz do woli, a gdy przyjdzie do zawodów, przychodzi rozczarowanie bo nie bior± tak, jak wczoraj. Dlatego jadę "na szewca". Zreszt± nie nastawiam się nigdy na wygran±. Udział w takich imprezach traktuję na luzie. Nie ganiam za ryb±, nie ¶cigam się z nikim. Ot, spotkanie z przyjaciółmi. wink:

Je¶li łowię na rzece, gdzie s± główki, to wybieram jedn± z nich - najlepiej na wewnętrznym łuku, bo głęboka - i nie odpuszczam jej przez cał± turę. Tak± główkę "przerabiam centymetr, po centymetrze", od nasady po sam szczyt.
Je¶li nie ma główek, to wciskam się we wszystkie dziurki. Przerabiam każdy głęboczek, warkocz, pod nawisami gałęzi, wokół powalonych drzew, wsio, wsio, wsio... wink:

Nigdy nie pokazuj rybom, że Ci na nich zależy. wink: Stan± się mniej ostrożne, a i Ty będziesz spokojniejszy. wesoly wink:

Ps. Przed zawodami, kłótnia z żon± - o byle co - przynosi szczę¶cie. Łowisz wtedy jak w transie. wesoly
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj dostałem niezłe baty, więc pewnie będę domagał się repety.
Na bocznego troka łowię jak noga. :oops: Na wieczór, czy też o ¶witaniu wystarczy, ale żeby wydłubać parę okoni w samo południe, kicha.

Jacy¶ dziwni s± ci przyjaciele. Mówi się, że sukces ma wielu ojców. O tym co ma klęska, dyskretnie się nie wspomina, ale przyjaciół nie ma. Może to i lepiej. Dobra okazja, żeby zrezygnować z takich przyjaĽni, po prostu ich nie odgrzewaj±c.

Ciekawe jest tak na własnej skórze doznać jak wielkim jest się dyletantem. Mogę zapewnić Ciebie, że moje ryby do dzi¶ nie maj± zielonego pojęcia, o moich wobec nich planach.

Co do tych kłótni z żon± dobra metoda. Najlepszy powód dajemy prosz±c o drugiej nad ranem o przygotowanie kanapek i termosu z kaw±. Jeszcze lepszy efekt można uzyskać zapalaj±c ¶wiatło w sypialni w poszukiwaniu termosu, który oczywi¶cie już od poprzedniego wieczora leży, razem z prowiantem, ładnie spakowany przez żonę w twoich bagażach (dobra jest też latarka i potykanie się o meble). W tym mam niezł±, wieloletni± praktykę. Mogę udzielać różnych porad i bardzo precyzyjnych wskazówek. Znam nawet klika sposobów na uzyskanie odpowiedzi, któr± wprost uwielbiam - „BO NIE!!!”.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 108