Czy wiesz, że...
W literaturze polskiej błystka nosiła następuj±ce nazwy: ble¶nia (Galicja, Wileńszczyzna), oblanka (Wileńszczyzna), oblewka i oblewanka (Kaszuby), błyskawka (okol. Konina, Wielkopolska, Wileńszczyzna), targlica (okol. Augustowa) – nazwa pochodzi od pionowego ruchu błystki czyli targania.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 578
 Zalogowani 0
 Wszyscy 578

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(446865) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(446865) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446865) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446865) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446865) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(446865) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446865) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(446865) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(446865) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59463) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2263
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2042
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2156
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2292
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2124
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2181
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2088
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2133
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2493
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2318
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Jaka szpachla?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Jaka szpachla?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zwiraz
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 13, 2007
Posty: 113

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 9:19 pm    Temat postu: Jaka szpachla? Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam pytanie. Czego używacie do szpachlowania rowków od stelaży w woblerkach :?: Ja z braku laku wykorzystuję szpachlówkę naturaln± imituj±c± drewno firmy Tytan. Jednak nie tworzy ona spójnej masy i często się zdarza, że po prostu kruszy się i odkleja się od woblerka. Nie mam porównania z innymi produktami tego typu, więc je¶li znacie co¶ godnego polecenia czekam na odpowiedzi. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam wykrzyknik
krzykrzy
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Apr 06, 2008
Posty: 71

Kraj: Polska
Miejscowość: Olsztyn
PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na przykł±d używam kleju epoksydowego.całkiem dobrze sprawdza się poxipol przezroczysty.ja zwracam uwagę na to żeby klej nie sechł za szybko tylko powoli spłyn±ł w każde zagłębienie nie pozostawiaj±c powietrza.po zaschnięciu jak trzeba to uzupełniam(tez klejem)i wyrównuje nożykiem i papierem.mam pewno¶ć Ze klej utrzyma stelaż i ster na swoim miejscu.s± ludzie którzy mieszaj± klej z wiórkami drewna powstałymi w wyniku szlifowania drewna papierem.daje to "drewnian± masę".te spoiny imituj±ce drewno s± dobre ale do paneli podłogowych w ¶rodku domu gdzie nie s± narażone na warunki atmosferyczne.
zwiraz
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 13, 2007
Posty: 113

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm.... Ja jako¶ odnoszę wrażenie, że poxipol jest zbyt gesty by mógł spłyn±ć we wszystkie wolne przestrzenie zanim stężeje
zwiraz
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 13, 2007
Posty: 113

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A poza wykorzystywaniem klejów, znacie inne możliwo¶ci :?:
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wykorzystuje klej i to co jest odpadem po szlifowaniu wobków. Mieszam to razem i wypełniam miejsce w którym jest wklejony stelaż. Oczywi¶cie jest to forma wypełnienia, wcze¶niej stelaż jest już wklejony. Klej do wklejania to Epoksyl b±dĽ Distal, oba dwuskładnikowe.
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
prusak
Łowca Klenia


Dołączył: Jan 23, 2006
Posty: 508

Kraj: Polska
Miejscowość: Krupski Młyn
PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 5:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwykły Distal z dodatkiem m±czki drzewnej, mniej więcej 1:1. Masę robię tak± gęst± żeby nie wpływała w rowek (bo tworz± się dołki) i przy zaklejaniu staram się wcisn±ć j± jak najgłębiej w rowek. Po pół godzinie wygładzam powierzchnię zwilżonym palcem i gotowe.
baltasar
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Sep 08, 2006
Posty: 172

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew
PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 6:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stelaż wklejam albo na super glue (lipa, wierzba) albo poxipol (balsa). W obu przypadkach resztę pokrywam szpachlówk± celulozow±. Jak na razie nie było problemów, a powierzchnię można uzyskać bardzo gładk±.
zwiraz
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 13, 2007
Posty: 113

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem też o wykorzystaniu szpachli samochodowej. Próbował się kto¶ z tym bawić?
krzykrzy
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Apr 06, 2008
Posty: 71

Kraj: Polska
Miejscowość: Olsztyn
PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to może się sprawdzić.nie wiem tylko czy będzie się trzymał± drewna.poza tym wydaje mi się że szpachla samochodowa jest stosunkowo ciężka więc trzeba o tym pamietać.
GreenSun
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 87

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełżyce
PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwiraz napisał:
Słyszałem też o wykorzystaniu szpachli samochodowej. Próbował się kto¶ z tym bawić?


Ja używam samochodówki od pocz±tku mojej przygody ze struganiem(używałem też distalu, poxipolu i poxyliny ale cenowo wypadaj± znacznie gorzej w porównaniu do szpachli). Dla mnie rewelka. Łatwo się szpachluje szybko wysycha po ok. 1,5-2 godzinach można zaczyszczać sucha szpachle papierem ¶ciernym, jest twarda i trwała, b.dobrze trzyma się wobka tak i lipy jak i balsy (zarówno "surowej" jak i wstępnie polakierowanej). Farba i lakier dobrze się jej trzyma. Jeżeli robisz większe ilo¶ci wobków wychodzi znacznie ekonomiczniej niż kleje.
zwiraz
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 13, 2007
Posty: 113

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za informacje wesoly A wykorzystuj±c t± szpachlę samochodow±, nie ma problemów przy wyważaniu :?: Tak jak napisał krzykrzy szpachla trochę waży...
krzykrzy
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Apr 06, 2008
Posty: 71

Kraj: Polska
Miejscowość: Olsztyn
PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno pytanie.Czy wklejasz wcze¶niej stelaż i ster na jaki¶ klej a jeżeli nie to nie zdażyło Ci się wyrwanie stelaża b±dĽ steru?
zwiraz
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 13, 2007
Posty: 113

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, ze pytanie nie jest skierowane bezpo¶rednio do mnie ale mimo to podzielę się swoimi refleksjami. Jest raczej oczywiste, że najpierw trzeba wkleić stelaż (ster niekoniecznie). Potem dopiero zabieramy się za szpachlowanie, by wypełnić "pustkę" po nacięciu na drucik usmiech. Sama szpachla jako tako nie ma za zadanie utrzymać stelażu ani steru.
krzykrzy
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Apr 06, 2008
Posty: 71

Kraj: Polska
Miejscowość: Olsztyn
PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wła¶nie.czemu pytam?nie kwestionuje Twoich metod bo jak wiadomo każdy ma swoje i jest oki.Ale nie uważasz że jest to troche marnowanie czasu?Najpierw czekasz aż wyschnie Ci klej potem czekasz aż wyschnie szpachla a można to załatwić za jednym zamachem i jednocze¶nie skrócić czas produkcji wobka.A wiadomo że czas to pieni±dz a pieni±dz to piwo wesoly
rymek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 72

Kraj: Polska
Miejscowość: Kołczewo
PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam .
Na płytce jako dodatek do WMH było pokazane jak to robi± wędkarze z Czarnego (no może nie wszyscy),ale tam pan Marcin Osowski ,który pokazywał i omawiał jak powstaj± jego woblery do zalania rowków stosował żywicę chyba polisterynow± .Sam tak± stosuję i wychodzi to tanio i skutecznie a o to chyba chodzi.
Pozdrawiam.
_________________
LEĆ ADA¦ LEEEEEEEEĆ!!!!!!
zwiraz
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 13, 2007
Posty: 113

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to aktualne wydanie??:> czy które¶ z archiwalnych??
prusak
Łowca Klenia


Dołączył: Jan 23, 2006
Posty: 508

Kraj: Polska
Miejscowość: Krupski Młyn
PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 5:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzykrzy napisał:
Najpierw czekasz aż wyschnie Ci klej potem czekasz aż wyschnie szpachla a można to załatwić za jednym zamachem i jednocze¶nie skrócić czas produkcji wobka.
Ja wklejam stelaż klejem cyjanoakrylowym, nie chodzi mi o wytrzymało¶ć cało¶ci ale o unieruchomienie stelaża na czas zaklejania rowka Distalem, bo to on daje wytrzymało¶ć cało¶ci.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wstępnie końcówki stelażu przyklejam klejem cyjanoakrylowym gęstym(do nabycia w sklepach modelarskich). Następnie wciskam w rowek klej epoksydowy w ilo¶ci, która unieruchomi stelaż. Na koniec nakładam szpachlę do balsy, która jest tak samo lekka jak balsa i daje się bardzo łatwo szlifować. Wszystkie czynno¶ci wykonuję jedna po drugiej, więc nie mam problemu z czekaniem, aż który¶ z klejów wyschnie.
zwiraz
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 13, 2007
Posty: 113

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szpachla do balsy? Ma ona jak±¶ konkretn± nazwę? Gdzie można j± nabyć? Nadaje się wył±cznie do tego drewna, czy można j± również wykorzystać np. do lipy?
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stosuję TAKA. W sklepach modelarskich jest tego trochę, więc musisz popytać. Nie daj sobie tylko wcisn±ć masy modelarskiej zamiast szpachlówki, bo się nie sprawdza. Ta szpachlówka po wyschnięciu jest tak samo miękka jak balsa i identycznie się obrabia, więc nie tworz± się garbki przy ¶cieraniu. Do lipy jej nie stosowałem, ale my¶lę, że się nadaje. Do balsy, w każdym b±dĽ razie, nie ma nic lepszego. W ogóle polecam Wam strugacze sklepy modelarskie. S± tak materiały, które ułatwiaj± bardzo pracę przy woblerkach.
rymek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 72

Kraj: Polska
Miejscowość: Kołczewo
PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwiraz napisał:
A to aktualne wydanie??:> czy które¶ z archiwalnych??

Archiwalne z 2005 lub 2006 roku.,,Szlakiem troci i łososia"-tytuł płytki.
_________________
LEĆ ADA¦ LEEEEEEEEĆ!!!!!!
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li już rozmawiamy o tym filmie, to radziłbym ostrożnie podchodzić do kleju, którym pan Osowski przykleja stery. Wypróbowałem go i niestety nie sprawdził się. Pod wpływem wody odkleja się. Klej to Technicoll do twardych plastików.
Aha a rowki zalewa żywic± epoksydow±.
rymek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 72

Kraj: Polska
Miejscowość: Kołczewo
PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się ,ja stosowałem polisterynowy i też zdaje egzamin no i szybko schnie a stery wklejam distalem tym szybko schn±cym ,bezbarwnym i też jes ok.Swoj± drog± to co pokazane jest na filmie to tylko namiastka tego jak wykonywać woblerki i każdy kto jesam robi wie ,że by doj¶ć do perfekcji trzeba eksperymętować .
Pozdrawiam.
_________________
LEĆ ADA¦ LEEEEEEEEĆ!!!!!!
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 86