Czy wiesz, że...
Wg naukowców amerykańskich 23 % cało¶ci połowów morskich populacji zagrożonych wyginięciem stanowi połowy amatorskie. W okresie wakacyjnym w południowym Atlantyku amatorzy łapi± 38 % wszystkich łowionych ryb, wzdłuż wybrzeża Pacyfiku - 59 %, a w Zatoce Meksykańskiej aż 64 %.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 591
 Zalogowani 0
 Wszyscy 591

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(446983) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(446983) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446983) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446983) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446983) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(446983) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446983) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(446983) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(446983) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59537) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2266
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2044
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2156
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2293
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2124
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2181
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2090
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2493
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2319
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - woblerowcy-kilka pytań...
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
woblerowcy-kilka pytań...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
art-nemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Feb 05, 2007
Posty: 174

Kraj: Polska
Miejscowość: Knurów-¶l±skie
PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 8:06 pm    Temat postu: woblerowcy-kilka pytań... Odpowiedz z cytatem

lol Witam.Chociarz wobki strugam juz kilka sezonów mam kilka pytań do kolegów,a mianowicie jak i czym precyzyjnie naci±ć rowek na ster i stelaż w wobku z lipy ( chodzi mi o mikruski takie po 2,5 cm),jakim klejem wklejacie stery w swoich wobkach.Moje próby z balsa poszły w zapomnienie,gdyż lipa dla mnie jest leposza w obróbce i mam jej bardzo duży zapas.Dwa lata temu zostały wyciete drzewa podczas budowy autostrady a4-a ja zrobiłem bagażnik (opel corsa)zapasu,co mi wystarczy na kilka tysięcy korpusów wink: Pozdrawiam..art..
_________________
art-nemo
jobda
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 24, 2007
Posty: 197

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nacięcie robie nożykiem i brzeszczotem. Natomiast nacięcia na ster w lipowych korpusach polecam robić sam± piłk± i papierem ¶ciernym. Natomiast stery wklejam bezbarwnym poxipolem.
_________________
Jobda
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Art_nemo sprzedał by¶ klocek lipy :?:. Ja też mam pytanie jaki podkład do drewna :?: czym malować spray, czy może zainwestować w areograf ??
_________________
Bercik
art-nemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Feb 05, 2007
Posty: 174

Kraj: Polska
Miejscowość: Knurów-¶l±skie
PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sprzedam... :placz Tobie mogę podarować... wink:
_________________
art-nemo
kefaspirit
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 407

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rowek na stelaż jak i na ster nacinam samym brzeszczotem do metalu.
Też strugam z lipy. Sam stelaż i ster oraz doci±żenie( ta¶ma ołowiana) wklejam na distal (dwuskładnikowy klej epoksydowy).
Jutro biorę patyki lipowe do pracy i zaczynam nowy sezon woblerowy wesoly
jobda
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 24, 2007
Posty: 197

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe ja już zacz±łęm nowy sezon jaki¶ tydzień temu. Co do malowania to napewno większe możliwo¶ci daje aerograf niż puszki. Ja osobi¶cie wole akryle.
_________________
Jobda
art-nemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Feb 05, 2007
Posty: 174

Kraj: Polska
Miejscowość: Knurów-¶l±skie
PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio kupiłem własnie akryle-profesjonalny zestaw dla malarzy jakiej¶ francuskiej firmy.Fajny ,bo 24 kolorki-tylko troszke drogi...ponad 60 pln,ale myslę ,ze ¶ie opłaciło wink: .
_________________
art-nemo
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

art-nemo napisał:
Ostatnio kupiłem własnie akryle-profesjonalny zestaw dla malarzy jakiej¶ francuskiej firmy.Fajny ,bo 24 kolorki-tylko troszke drogi...ponad 60 pln,ale myslę ,ze ¶ie opłaciło wink: .

Można wiedzieć jakiej firmy :?: i jakiej pojemno¶ci te puszki :?:
_________________
Bercik
jobda
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 24, 2007
Posty: 197

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akryle fantastyczna rzecz, ja mam 12 kolorków, ale my¶le o poszerzeniu gamy kolorów. I dokupić więcej pędzelków. A spraye używam tylko do oklejaków z czarnym grzbietem i kilku kleniowo-jaziowych maluszków.
_________________
Jobda
pitbull
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Oct 19, 2008
Posty: 68

Kraj: Polska
Miejscowość: oława
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co do nacinana polecił bym mikro-szlifierkę z wymiennymi końcówkami:) ona jest wielo funkcyjna:) więc pół roboty przy korpusie ni± wykonasz:) szlifowanie przecinanie wiercenie polerowanie itd:) często można je dorwać w marketach typu obi castorama praktiker... na sam pocz±tek może być ta tańsza chociaż nie polecam na dłuższ± metę...

Ostatnio zmieniony przez pitbull dnia Pon Lis 03, 2008 7:32 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
pitbull
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Oct 19, 2008
Posty: 68

Kraj: Polska
Miejscowość: oława
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 7:24 pm    Temat postu: aerograf Odpowiedz z cytatem

... tak Sobie czytam wasze posty koledzy:) sorki ze sie wtr±cę... Aerografu nie musicie kupować usmiech wła¶nie wczoraj sam zrobiłem domow± wersje i gwarantuje wam że malowanie woblerów będzie szybsze łatwiejsze i równe z oryginałami usmiech i może malować jak± farb± chcecie:) wła¶nie testowałem na olejnej farbie akrylowej je¶li sie pomyliłem w rodzaju to sory ale mniej więcej tak pisze na puszcze:) ale do konkretówusmiech aerograf złożony z dwóch igieł 0,6mm ustawionych wylotami do siebie jedn± igłę podpinamy do sprężonego powietrza( kompresor, agregat z lodówki, sprężone powietrze puszka, koło od malucha) a drug± wkładamy do zbiorniczka z farba:) to napisane tak w skróci:) ale efekt jest doskonały uzyskujemy przy dobrej farbie drobn± mgiełkę bez kropli i ¶rednica mgiełki jest od 3mm do 1,5cm co idealnie nadaje sie do malowania i cieniowania woblerów... i kolejny poziom tej zabawki to to że wykorzystuj±c małe pojemniczki po lekarstwach podpinamy tylko sobie pojemniczek z innym kolorem bez konieczno¶ci myci jednego jak to jest w profesjonalnych aerografach... jak by kto¶ co¶ chciał wiedzieć więcej pisać Pw... polecam i pozdrawiam
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pitbull, takie cacuszko przedstawił nam już Dżepetto w innym w±tku dotycz±cym woblerowej manii. Sam sobie takie co¶ skleciłem jednak farbki miałem do dupeczki i pozatykało mi się wszystko. Ogólnie sposób godny polecenia:D
_________________
Bieroo Paniee???
pitbull
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Oct 19, 2008
Posty: 68

Kraj: Polska
Miejscowość: oława
PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 6:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na zatykanie tez jest kilka sposobówusmiech i tez zależy jakiej farby sie używa:) i jaka ona jest gęsta:) pozdrawiam
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Mietkowie pokazywałem swój aero z regulacj± podawanej farby. Kurcze, chyba muszę jaki¶ artykulik napisać, tylko z "foceniem" będzie problem...
Ja wykorzystuję jeszcze prostszy sposób na doczepianie zbiorniczka. Służy mi do tego zwykła strzykawka 2 ml. Dzięki radom Mi¶ka spróbuję jeszcze wykombinować taki sam, ale z odwróconym zbiornikiem. Niestety może to być kłopotliwe, ale chyba już znalazłem na wszystko sposób. Niedługo si±dę i napiszę co nieco, aby¶cie mieli co robić w zimowe wieczory wink:

Dodam jeszcze odpowiedĽ do głównego pytania. Nacięcie najlepiej zrobić brzeszczotem. Ja mam mały brzeszczot osadzany w uchwycie (tym samym, którym oprawiam ostrza do skalpela). Potem wyrównuję złożonym na pół papierem ¶ciernym i to wszystko.
pitbull
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Oct 19, 2008
Posty: 68

Kraj: Polska
Miejscowość: oława
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wrzucę jutro albo jeszcze dzi¶ foty mojego "aero.." i co on potrafi:) Tylko poluję teraz na star± lodówkę :P żeby agregat wyci±gn±ć :P tylko jeszcze nie wykombinowałem jak zrobić "spust" w nim smutnysmutny i podawanie farby jest ci±głe bo nie ma możliwo¶ci odcięcia dopływu powietrza... Dzepetto, może ty masz na to pomysłusmiech?
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pitbull napisał:
Dzepetto, może ty masz na to pomysłusmiech?

Jasne, że mam. Wystarczy odpowiednio oprawić wentyl od koła samochodowego i zawór da się zrobić usmiech . Ale musiałbym usi±¶ć w któr±¶ sobotę, żeby szczegóły dopracować... cholerka sk±d tych sobót tyle wzi±ć :evil:
Teraz siadam do opisu jak zrobić zwijadełko na zużyt± żyłkę. Znalazłem na konkurencyjnym portalu wesoly linka do takiego urz±dzenia. Fajna sprawa, szkoda, że nikt w naszym genialnym kraju nie wpadł na co¶ takiego. Wczoraj wieczorkiem usiadłem i zrobiłem sobie co¶ takiego. Na prawdę polecam, szczególnie tym, którzy łowi± w trudnych warunkach i co jaki¶ czas ucinaj± kolejne metry żyłki, która potem zalega w kieszeniach spodni lub kamizelki...
KLIKNIJ
pitbull
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Oct 19, 2008
Posty: 68

Kraj: Polska
Miejscowość: oława
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no potwierdzam fajna sprawa usmiech to zwijadełko na żyłkę usmiech dzięki za pomysł teraz muszę rozbudzić wyobraĽnię wesoly przestrzenn± i zrobić wesoly hehe Fajnie urodzić się jako "Złota r±czka" usmiech zly:
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpowiem Ci od razu: Pudełko po kliszy, wykałaczka do szaszłyków(bambusowa, bo jest mocna), dwie nakrętki, kawałek drucika, wiertło 1mm, skalpel i super glue usmiech
pitbull
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Oct 19, 2008
Posty: 68

Kraj: Polska
Miejscowość: oława
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to to jako¶ dał bym rade, ale jak już napisałe¶ to dzięki dzięki:) usmiech akurat o tym wentylu my¶lałem... ech tylko kiedy tu czas wolny znaleĽć jak tu szkoła i wizja matury na karku wisi:D
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pitbull napisał:
ech tylko kiedy tu czas wolny znaleĽć jak tu szkoła i wizja matury na karku wisi:D

A po co Ci matura???? Mi szczę¶cia nie dała wink: lol
Duży Łoso¶ chyba się wnerwi na mnie za te "m±dro¶ci" wink: lol
pitbull
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Oct 19, 2008
Posty: 68

Kraj: Polska
Miejscowość: oława
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On do działu sprzętowego chyba rzadko zagl±da z tego co zauważyłem wesoly
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
pitbull napisał:
ech tylko kiedy tu czas wolny znaleĽć jak tu szkoła i wizja matury na karku wisi:D

A po co Ci matura???? Mi szczę¶cia nie dała wink: lol

Nasuwaj±cy się wniosek :
Od razu się ożeń !! :P
Masz większe szanse że da Ci ........ szczę¶cie. wink:
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że coraz "lepsze" rady tu lec± lol lol
pitbull
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Oct 19, 2008
Posty: 68

Kraj: Polska
Miejscowość: oława
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haha tylko ciekawe co one maj± wspólnego z głównym tematem wesoly "Woblery kilka pytań wesoly " chyba że to s± odp. na te "kilka pytań"
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się ożenisz to zobaczysz co, z tym wszystkim, maj± wspólnego woblery. Jedno jest pewne- jest to znakomity sposób, aby odreagować "rozmowę" z małżonk±. Uspokaja kogo trzeba i zarazem wnerwia- też kogo trzeba wink: lol
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pitbull napisał:
haha tylko ciekawe co one maj± wspólnego z głównym tematem wesoly "Woblery kilka pytań wesoly " chyba że to s± odp. na te "kilka pytań"

No przecież to ty z matur± ,,wyjechałe¶" . 8)
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Na prawdę polecam, szczególnie tym, którzy łowi± w trudnych warunkach i co jaki¶ czas ucinaj± kolejne metry żyłki, która potem zalega w kieszeniach spodni lub kamizelki...

... albo na dnie zbiorników 8O . W ci±gu tylko jednego wędkarskiego sezonu zdarza mi się kilkana¶cie razy wyci±gn±ć kłęby spl±tanej żyłki z dna jeziora czy innej zaporówki, niestety ale odległo¶ć od brzegu gdzie natrafiałem na spl±tane żyłki ¶wiadczy o tym że pozbyli się ich wędkarze łowi±cy z łódek, ale nie tylko, przy brzegach równie często natrafiam na takie znaleziska. 8O :x
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

pitbull
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Oct 19, 2008
Posty: 68

Kraj: Polska
Miejscowość: oława
PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tyle sie tego wyci±gnęło w życiu że sweter na drutach można by było robićwesoly
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i ja się podczepię z kapkę innym pytaniem. Co poza kształtem korpusu, kształtem steru (tzn. szeroko¶ci±/długo¶ci±), k±tem nachylenia i miejscem rozmieszczenia obci±żenia i jego kształtem ma wpływ na pracę woblera??? Chyba nic więcej, dobrze mi się wydaje?

Ostatnio zmieniony przez tomek79 dnia Czw Lis 20, 2008 9:22 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
To i ja się podczepię z kapkę innym pytaniem. Co poza kształtem korpusu, kształtem steru (tzn. szeroko¶ci±/długo¶ci±) i miejscem rozmieszczenia obci±żenia ma wpływ na pracę woblera??? Chyba nic więcej, dobrze mi się wydaje?


Kotwiczki i umiejscowienie oczka do przywi±zania.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
tomek79 napisał:
To i ja się podczepię z kapkę innym pytaniem. Co poza kształtem korpusu, kształtem steru (tzn. szeroko¶ci±/długo¶ci±) i miejscem rozmieszczenia obci±żenia ma wpływ na pracę woblera??? Chyba nic więcej, dobrze mi się wydaje?


Kotwiczki i umiejscowienie oczka do przywi±zania.

Prawda.


Tomek, największy wpływ na pracę woblera masz Ty wink: .
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No co Ty, Zippo, nie gadaj! ;)
kefaspirit
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 407

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek zapomniałe¶ jeszcze o rodzaju materiału z jakiego jest zrobiony wobler wesoly
Przy tej samej wadze ogólnej wobler zrobiony z balsy czy pianki będzie energiczniej pracował niż taki wyrzeĽbiony z dębiny-tak przynajmniej sie domy¶lam, bo swoje wszystkie robie z lipy lol
sirkal
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Feb 09, 2008
Posty: 85

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsko-Biała
PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba już została tylko prędko¶ć prowadzenia wink:
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sirkal napisał:
To chyba już została tylko prędko¶ć prowadzenia wink:


A figa! usmiech

Podobno ważn± ( :roll: )rolę odgrywa sposób poł±czenia żyłki z woblerem, szczególnie w najmniejszych modelach.

Podobno, ponieważ sam tego nie zauważyłem ( nie łowię na wobki krótsze niż 5 cm).
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na 5-cm, smukłym wobku już widać różnicę miedzy poł±czeniem zwykł± agrafk±, a odpowiednim węzłem.
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowość: Pleszew
PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja też się przył±cze usmiech . Jeszcze nie strugam, ale mam pytanko usmiech , a dokładniej : Gdy już wytne rowek na stelarz, "wtykne" do niego ten stelarz to czym "zatkać" pozostał± szczeline :?:
Sorrki ze nie używam wyrafinowanego słownictwa ale dopiero zaczynam usmiech Heh lol

Pozdrowienia 8)
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie ¶pi - DJ KRYSTUS czuwa!
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krystek ja tam nie mam do¶wiadczenia, ale w tym przypadku chyba mogę Ci podpowiedzieć. Kup sobie masę szpachlow± do drewna, koszt pare złotych, albo skombinuj m±czkę drewnian± od stolarza albo z własnej produkcji, powstał± po szlifowaniu drewna papierem albo pilnikiem i następnie dodaj t± m±czkę do jakiego¶ lakieru, Caponu albo kleju "Wikol" i rowek zaszpachlujesz t± papk±.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ_Krystus napisał:
To ja też się przył±cze usmiech . Jeszcze nie strugam, ale mam pytanko usmiech , a dokładniej : Gdy już wytne rowek na stelarz, "wtykne" do niego ten stelarz to czym "zatkać" pozostał± szczeline :?:
Sorrki ze nie używam wyrafinowanego słownictwa ale dopiero zaczynam usmiech Heh lol

Pozdrowienia 8)

DJ, wypełnienie rowka to nie tylko samo jego zapchanie. Pamiętaj, że musisz zalać rowek czym¶ solidnym, aby stelaż pozostał na swoim miejscu niezależnie od tego, co będziesz robił z woblerem. Dlatego najpierw wci¶nij w rowek klej epoksydowy, aby porz±dnie zwi±zał stelaż i drewnian± kształtkę. Wierzch rowka zaszpachluj i wyrównaj papierkiem ¶ciernym.

A tak na marginesie, to chyba nie było tematu zwi±zanego z robieniem woblerów, którego tu nie poruszyli¶my. Czasami ilo¶ć pomysłów różnych rzemie¶lników dawała takie pole do manewrów, że każdy mógł co¶ dla siebie znaleĽć. Pamiętaj, że najprostsze sposoby s± najlepsze, je¶li co¶ można kupić w sklepie, co się sprawdza to nie ma sensu łazić i szukać rozwi±zań tańszych o 0,5-1 zł w przeliczeniu na 1000 woblerów. Szkoda zachodu i czasu, który można wykorzystać na struganie.
rymek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 72

Kraj: Polska
Miejscowość: Kołczewo
PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Je¶li chodzi o zapychanie nacięć ja np.zalewam je żywic± polisterynow± .Szybko schnie i jest mocna tylko że smerfi trochę.
A mam pytanko ,jakie używacie farby do areografu je¶li malujecie nim woblerki ?
_________________
LEĆ ADA¦ LEEEEEEEEĆ!!!!!!
Szymel
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 168

Kraj: Polska
Miejscowość: Wejherowo
PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !

Próbował kto¶ z Was wymieszać Distal z talkiem zamiast opiłek drewna ? Jakie były wyniki, czy klej nie tracił na wytrzymało¶ci ?

Pozdrawiam wink:
_________________
><(((*> ><(((*> ><(((*>
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Gru 01, 2008 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymel napisał:
Witam !

Próbował kto¶ z Was wymieszać Distal z talkiem zamiast opiłek drewna ? Jakie były wyniki, czy klej nie tracił na wytrzymało¶ci ?

Pozdrawiam wink:

Już kiedy¶ o tym pisałem. Ja mieszałem z talkiem przez jaki¶ czas. Mieszanka nie traci absolutnie nic na wytrzymało¶ci, a dodatkowo łatwiej się ¶ciera przy obróbce.
jobda
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 24, 2007
Posty: 197

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Sro Gru 03, 2008 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jw wypełniam samym distalem. Szlifuje iglaczkiem, a potem drobnym papierkiem. Dosłownie minutka roboty.
_________________
Jobda
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 146