pogawedkiwedkarskie
Czy wiesz, że...
PSTRĄG POTOKOWY
Rekord Polski - 5,525 kg
Złoty medal - od 3,00 kg
Srebrny medal - od 2,00 kg
Brązowy medal - od 1,50 kg

Konto/logowanie
Members List Zarejstrowani
 Ostatni giddyperfume84
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 1
 Wszyscy 4482

Odwiedzający
 Goście 36
 Użytkownicy 1
 Wszyscy 37

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
bedmar58: Misiu z Usią też będą. ...(294) Nov 23, @ 18:35:26

AleksanderW: Na stronie Okręgu PZW Wrocław jest niepokojąca Informacja Zarządu ...(87) Nov 23, @ 12:21:53

Karpiarz: Szkoda ze nie pare dni pozniej, bo i ja bym sie na spotkanie zala ...(294) Nov 22, @ 20:43:09

bedmar58: Zdzisiu też będzie. ...(294) Nov 22, @ 18:01:34

bedmar58: Lucek i Ada będą. ...(294) Nov 22, @ 18:00:04

mario_z: Dzisiaj w zimowej scenerii pływanko po takim jednym zbiorniku PZW ...(1123) Nov 22, @ 17:15:50

samara: To ja trzymam!!! ...(2287) Nov 21, @ 14:38:39

bedmar58: Będziemy z Kornelą. ...(294) Nov 20, @ 17:53:15

Tiur: Siema Ktoś musi zacząć. Będę z rodzinką na 99% . ...(294) Nov 19, @ 22:54:32

Darek: Jak to w grudniu bywa i w tym roku mam zaszczyt zaprosić na Świąt ...(294) Nov 19, @ 22:12:52

Artykuły komentowali
mario_z w ''Mój Tata jest wędkarzem'': Szczupak w galarecie 69 zeta, ŁEHEHEHEHEHEHEHEEEEEE< br> Dobre.
jjjan w ''Mój Tata jest wędkarzem'': Znam jednego takiego i dlatego Zosię rozumiem :)
wlodek w ''Mój Tata jest wędkarzem'': Niedobre dziecko! (-:
artur w ''Mój Tata jest wędkarzem'': No tak. Uważać co się robi przy dzieciach ;) ;) ;) ;) ;). Na wszelki wypadek...
owik w ''Angielska metoda odległościowa.'': Bardzo fajnie opisane, czyta się szybko i przyjemnie. Sama esencja, krótko i...
Jotes w ''Angielska metoda odległościowa.'': Powyżej opisałem swój sposób montażu zestawu na głęboką wodę i intensywne, a...
kamase w ''Angielska metoda odległościowa.'': W tym roku dopiero zacząłem przygodę z odległościówką. Szkoda, że tak późno ...
Zamki w ''Angielska metoda odległościowa.'': Znalazłem wczoraj staw. Dosyć spory bo koło pół hektara nieźle zarybiony ka...
Jotes w ''Angielska metoda odległościowa.'': Teraz to już z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że warto było nieco zmieni...
Jotes w ''Angielska metoda odległościowa.'': Dzięki Waldku. Serdecznie pozdrawiam i taaakiej ryby życzę...tej z wąsami. ...

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Jak to jest z tą przepłaką we Włocławku?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Jak to jest z tą przepłaką we Włocławku?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Szahid
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy

Kraj: Polska
Miejscowość: Śląsk
PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 3:52 pm    Temat postu: Jak to jest z tą przepłaką we Włocławku? Odpowiedz z cytatem

Będąc na rybach (nad Dunajcem) usłyszałem od pewnego starszego pana też wędkarza że zapora we Włocławku ma być niebawem rozebrana. Bardzo zdziwiła mnie ta informacja, po przyjściu do domu zacząłem grzebać w internecie ale nic na ten temat nie znalazłem. Zaciekawił mnie jednak temat przepławki w tamie na stronie WWF wyczytałem że są dostępne środki na nowoczesną przepławkę, Tu znalazłem tekst z 2005r

Cytat:
Budowa przepławki w zaporze we Włocławku będzie w Polsce przedsięwzięciem nowatorskim. Przygotowanie projektu technicznego, nad którym pracuje obecnie WWF wraz z niemieckimi specjalistami, i wykonanie samego urządzenia potrwają około 2 lat. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa zakończy się więc zanim łososie rozpoczną powrót w górę rzeki

szukając nowszych informacji trafiłem na Taką informację tekst napisany w 2008r
Cytat:
Ryby mogłyby wracać w górę Wisły, gdyby w zaporze były przepławki. Gdy rozpoczynaliśmy nasz program, wydawało się, że szybko powstaną. Udało się nam ściągnąć do Polski najlepszych specjalistów od budowy przepławek, środki dałoby FAO. I niestety, okazało się, że problem przerósł urzędników z kilku ministerstw. Przepławek nie ma, ale nadal wierzę, że w końcu się uda się je zrobić - stwierdza Chojnacki.

W tym roku łososie wypuszczone cztery lata temu powinny wracać na tarło. - Jeśli pojawią się przed zaporą, spróbujemy je wyłapywać i przenosić do rzeki ponad zaporą - deklaruje dyrektor WWF.

Także w 2005 przymierzano się do budowy która według przewidywań miała potrwać 2 lata jest rok 2008 a przepławki nima.
Bardzo chciałem bym się dowiedzieć z czystej ciekawości na jakim etapie są obecnie prace nad tą przepławką???? może ktoś wie coś więcej? i czy np PZW podejmuje jakieś działania, naciski aby przyspieszyć budowę?

SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapora we Włocławku powstała bez przepławki. w latach 90-tych zbudowano przepławkę i jest ona do dziś, nawet działa. Problem w tym, że jednocześnie miała powstać (a nie powstała) wypozyczalnia tyczek do skoku w zwyż dla ryb, gdyż progi są zbyt wysokie nawet dla łososi. Podsumowując przepławka szt1 jest ale nie spełnia swojego przeznaczenia.

A co do samej zapory to nic się nie stanie dopóki cwaniacy w końcu nie dopną Nieszawy do realizacji. Wtedy dopiero będzie można cokolwiek zaplanować. A jeśli Nieszawa nie dojdzie do skutku, to ci co umoczyli na Nieszawie będą dążyć aby wyszło na ich i zrobią wiele aby coś się stało we Włocławku.
Kunta
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów

Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumien dwojej drugiej części wypowiedzi .
A decyzji co do zapory nadal nie ma żadnej ekolodzy z politykami przerzucają się argumentami a woda płynie i rośnie góra śmieci pod tamą i coraz bardziej przypomina tablicę Mendelejewa.
Szahid
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi o stopień wodny Nieszawa a tu drugi link

SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kunta napisał:
Nie rozumien dwojej drugiej części wypowiedzi .
A decyzji co do zapory nadal nie ma żadnej ekolodzy z politykami przerzucają się argumentami a woda płynie i rośnie góra śmieci pod tamą i coraz bardziej przypomina tablicę Mendelejewa.

A konkretnie? Pytam bo poruszyłem kilka problemów.
dariuszL
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy

Miejscowość: Gołąb k. Puław
PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie Wisła w Nieszawie nie może podlegać zabudowie ponieważ jej koryto jest objęte systemem natura2000
Szahid
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby nie może, a jednak minister udziela swojego błogosławieństwa na budowę drugiej tamy w Nieszawie klik

dariuszL
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy

Miejscowość: Gołąb k. Puław
PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mnie Szahid mocno zmartwiłeś.
Dzięki za uświadomienie. Cieszmy się zatem niezabudowanym Małopolskim Przełomem i Doliną Środkowej Wisły- do kiedy?
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

Skocz do: