Czy wiesz, że...
Od 1 stycznia 2007 roku, na wodach nizinnych, znajduj±cych się na terenie działania okręgu PZW Katowice zostaj± wprowadzone następuj±ce zmiany w zasadach wędkowania:
- podwyższa się wymiar ochronny dla następuj±cych gatunków ryb:
- szczupak: 50 cm
- sandacz: 50 cm
Ogranicza się ponadto dobowy limit szczupaka i sandacza do 2 szt. ł±cznie.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 570
 Zalogowani 0
 Wszyscy 570

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(62245) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(600274) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(600274) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(600274) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(600274) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(600274) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(600274) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(600274) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(600274) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(600274) Apr 03, @ 15:57:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2276
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2503
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Jaki program antywirusowy polecacie ?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Jaki program antywirusowy polecacie ?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Robertus1964
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 07, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Szczecin
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 7:23 pm    Temat postu: Jaki program antywirusowy polecacie ? Odpowiedz z cytatem

Ja ma MKS VIR - czy to dobry program , może kto¶ jest bardziej ¶wiatły w tych sprawach niz ja smutny
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MKS Vir jest jednym z najlepszych programów antywirusowych
Polecam także Nortona, jest dokładniejszy, lecz jest trochę wolny.
Dobrym programem jest też SPY BOOT, malutki programik i sprawnie sobie poczynia z złymi kodami.
Jak masz jakie¶ jeszcze zapytania to poczytaj NEXTA lub NIEZBĘDNIK zawsze jest co¶ na to paskudztwo :-)
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam Avasta, który dla zastosowań niekomercyjnych jest darmowy (mimo, iż wymaga rejestracji). W pełni zaspakaja moje poczucie bezpieczeństwa. Ponadto używam Spybot Search & Destroy do eliminacji oprogramowania szpieguj±cego. Program jest również darmowy.
Jeszcze mała uwaga do wszystkich, którzy instaluj± system na komputerze podł±czonym do internetu. W momencie (re)instalacji systemu zalecam wyjęcie kabla z karty sieciowej (routera). W tym czasie komputer najłatwiej łapie wszelkie wirusy, które instaluj± się w boot sektorze dysku, sk±d do¶ć trudno je usun±ć.
Kabel od internetu wł±czam jak mam już wszystko zainstalowane, ł±cznie z programem antywirusowym, który wcze¶niej mam przygotowany albo na CD albo na innym dysku niż dysk "C".


Ostatnio zmieniony przez Gargamel dnia Czw Gru 18, 2008 8:15 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie Avast. Natomiast nie polecam Ci Spybot - S&D, je¶li nie zapoznałe¶ się dokładnie z jego działaniem, bo możesz sobie narobić kipiszu w systemie. Obecna wersja tego skanera antyszpiegowskiego, jest bardzo powolna - ma słaby silnik. Dobrym i szybkim skanerem jest Pest Patrol, wyszukuje również trojany. Poszukaj sobie czego¶ TUTAJ Przy okazji znajdziesz tam opinie o nich. wink:
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PestPatrol jest shareware`m, więc dla przyzwoito¶ci po sprawdzeniu jego działania należałoby go kupić albo odinstalować. Spybot S&D mimo swoich wad ma też zalety, a jedn± z nich jest darmocha. Mam go od 3 lat i nie mam problemu z systemem.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pest Patrol mam t± starsz± wersję, ale mi to absolutnie nie przeszkadza. Była darmowa, nadal się aktualizuje i nadal z niej korzystam. Jednak wła¶nie trafiłem na co¶ takiego KLIK Wcze¶niej widziałem t± wersję tylko w wersji płatnej, a więc czy to możliwe, że faktycznie teraz jest darmowa?
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bodzio napisał:
MKS Vir jest jednym z najlepszych programów antywirusowych
Polecam także Nortona, jest dokładniejszy, lecz jest trochę wolny.
Dobrym programem jest też SPY BOOT, malutki programik i sprawnie sobie poczynia z złymi kodami.
Jak masz jakie¶ jeszcze zapytania to poczytaj NEXTA lub NIEZBĘDNIK zawsze jest co¶ na to paskudztwo :-)


Mała poprawka Bodzio, MKS BYŁ jednym z najlepszych. Lata ¶wietno¶ci ma już baaaaaaardzoooo daaawnooooo za sob±. W tej chwili najlepszy i to we wszystkich możliwych testach jest ESET NOD 32 Antywirus. Spy bot? owszem owszem, ale do niego potrzebny jeszcze jest XP-Antyspy. Nim można wszystkie funkcje ułatwiaj±ce atak i szpiegostwo zablokować, ł±cznie z portami. Acha Eset nie jest drogi, trochę ponad stówę kosztuje. A z darmowych najlepszy jest chyba Zone Alarm. Też używałem. Zreszt± ja wiele anty wirów testowałem. Najlepiej sprawdzal mi się, oczywi¶cie po za ESETEM którego teraz mam. Panda; miałem dwie wersje 2006 i 2007 w full wersji i Norton, na dalszym miejscu Kasperski.


Ostatnio zmieniony przez artur dnia Czw Gru 18, 2008 9:31 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
...Jednak wła¶nie trafiłem na co¶ takiego KLIK Wcze¶niej widziałem t± wersję tylko w wersji płatnej, a więc czy to możliwe, że faktycznie teraz jest darmowa?

To jest jakies rozdwojenie jaĽni w tym linku. U góry jest napisane: "Licencja: demo" a niżej w tek¶cie "Pest patrol jest darmowym programem". Co¶ tu nie gra. Jest to nielogiczne. Zwykle DEMA s± form± promocji płatnych programów z wył±czonymi niektórymi funkcjami i nie spotkałem się z wersj± DEMO w programach darmowych.
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
........... W momencie (re)instalacji systemu zalecam wyjęcie kabla z karty sieciowej (routera). W tym czasie komputer najłatwiej łapie wszelkie wirusy, które instaluj± się w boot sektorze dysku, sk±d do¶ć trudno je usun±ć....

Hmm. Ciekawe.
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akabar napisał:
Gargamel napisał:
........... W momencie (re)instalacji systemu zalecam wyjęcie kabla z karty sieciowej (routera). W tym czasie komputer najłatwiej łapie wszelkie wirusy, które instaluj± się w boot sektorze dysku, sk±d do¶ć trudno je usun±ć....

Hmm. Ciekawe.


Ale prawdziwe; niestety.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Jotes napisał:
...Jednak wła¶nie trafiłem na co¶ takiego KLIK Wcze¶niej widziałem t± wersję tylko w wersji płatnej, a więc czy to możliwe, że faktycznie teraz jest darmowa?

To jest jakies rozdwojenie jaĽni w tym linku.


I to mnie zastanowiło, bo jak dotychczas, to ta wersja była zawsze płatna. T± star±, darmow± zasysałem z linku, który wcze¶niej wstawiłem i spisuje mi się na medal. Jednak teraz obszukałem net i nie jest już dostępna w ogóle. :roll:
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Ja używam Avasta, który dla zastosowań niekomercyjnych jest darmowy (mimo, iż wymaga rejestracji). W pełni zaspakaja moje poczucie bezpieczeństwa.

Moje też wesoly i polecam go z czystym smumieniem :P
_________________
Bercik
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Avast - pracuje u mnie kilka lat. Jak dotychczas, nic mi się nie przykleiło złego.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Jeszcze mała uwaga do wszystkich, którzy instaluj± system na komputerze podł±czonym do internetu. W momencie (re)instalacji systemu zalecam wyjęcie kabla z karty sieciowej (routera). W tym czasie komputer najłatwiej łapie wszelkie wirusy, które instaluj± się w boot sektorze dysku, sk±d do¶ć trudno je usun±ć.
Kabel od internetu wł±czam jak mam już wszystko zainstalowane, ł±cznie z programem antywirusowym, który wcze¶niej mam przygotowany albo na CD albo na innym dysku niż dysk "C".

Wszystko dobrze ale na CD albo na innym dysku niż C masz antywirusa z nieaktualn± baz± wirusów więc na 100% też się nie zabezpieczysz.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 7:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwalicie Awasta, a ja niestety doszedłem do tego, że żaden darmowy program nie załatwi sprawy. Od półtora roku korzystam z programu GDATA. Jego jedyna wada jest taka, że trzeba za niego zapłacić. No i jeszcze abonament. Jednak uważam, że warto.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Avast - pracuje u mnie kilka lat. Jak dotychczas, nic mi się nie przykleiło złego.


Oldi już kilka razy widziałem jak trojany "wysadzaj±" AVASTa. Ale żeby nie było, sam też używam AVAST i tez z nim nie mam problemów.
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 8:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I bardzo dobrze bo wystarczy wywalić uszkodzonego avasta razem z wirusami potem zainstalować czystego. Reszta programów jest raczej bezpieczna. U mnie tak to działa.
_________________
Krzy¶ K
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Testowałem różne, również avasta, do którego nie miałem zastrzeżeń. Obecnie zafundowałem sobie Kaspersky,iego Internet Security i jestem zadowolony. MIałem okazje, aby się przekonać, że najlepiej radzi sobie z "tymi sprawami". ;)
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Oldi już kilka razy widziałem jak trojany "wysadzaj±" AVASTa. Ale żeby nie było, sam też używam AVAST i tez z nim nie mam problemów.

Hehe, bo problem jest z trojanami, a nie z Avastem wink:
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Wszystko dobrze ale na CD albo na innym dysku niż C masz antywirusa z nieaktualn± baz± wirusów więc na 100% też się nie zabezpieczysz.

Jako ostatni z wszystkich programów koniecznych "na już" do zainstalowania, instaluję wła¶nie program antywirusowy np. Avast. ¦ci±gam najbardziej aktualn± wersję, która powinna mieć niezbędne składniki do poprawnej pracy i podczas instalacji konfiguruję go tak by w momencie startu komputera sprawdził wszystkie dyski i pobrał z sieci uaktualnienia. Ot i cała filozofia. Przed wirusami się nie ustrzeżesz. Możesz najwyżej złapać je wcze¶niej czy póĽniej i tylko jak się do tego przygotujesz i co odwiedzasz w internecie, zależy kiedy je "posi±dziesz".
Mój Avast w przeci±gu 6 miesięcy aktualizował się do nowej wersji chyba 2 lub 3 razy, więc s±dzę iż producent dba by mechanizmy zabezpieczaj±ce nad±żały za postępem i pomysłowo¶ci± "twórców" wirusów.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Jarpo napisał:
Wszystko dobrze ale na CD albo na innym dysku niż C masz antywirusa z nieaktualn± baz± wirusów więc na 100% też się nie zabezpieczysz.

Jako ostatni z wszystkich programów koniecznych "na już" do zainstalowania, instaluję wła¶nie program antywirusowy np. Avast. ¦ci±gam najbardziej aktualn± wersję, która powinna mieć niezbędne składniki do poprawnej pracy i podczas instalacji konfiguruję go tak by w momencie startu komputera sprawdził wszystkie dyski i pobrał z sieci uaktualnienia. Ot i cała filozofia. Przed wirusami się nie ustrzeżesz. Możesz najwyżej złapać je wcze¶niej czy póĽniej i tylko jak się do tego przygotujesz i co odwiedzasz w internecie, zależy kiedy je "posi±dziesz".
Mój Avast w przeci±gu 6 miesięcy aktualizował się do nowej wersji chyba 2 lub 3 razy, więc s±dzę iż producent dba by mechanizmy zabezpieczaj±ce nad±żały za postępem i pomysłowo¶ci± "twórców" wirusów.

A GDATA praktycznie codziennie pobiera aktualizacje.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:

A GDATA praktycznie codziennie pobiera aktualizacje.

Mylisz aktualizacje codzienne, które prawie każdy program ¶ci±ga, Avast też, z aktualizacj± j±dra programu, a ta wła¶nie miała miejsce.
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też pracowałem na Ava¶cie ale niestety przepu¶cił mi 3 trojany i zdecydowałem się na zakup NOD - a 3 generacji. Fakt że kosztuje 130 PLN na rok, ale maj±c w domu studenta musiałem zabezpieczyć trochę lepiej sprzęt lol Oprócz tego sprawdzam jeszcze dyski skanerem online MKS oraz programem Windows Defender który działa w tle razem z NOD - em.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja generalnie jestem zielony w kwestii komputerów . Też używam AVAST-a, i też mi przepu¶cił ze 2 czy 3 razy trojany. Ale za każdym razem było jakie¶ info. Potem skanowałem kompa i było git.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Jarpo napisał:

A GDATA praktycznie codziennie pobiera aktualizacje.

Mylisz aktualizacje codzienne, które prawie każdy program ¶ci±ga, Avast też, z aktualizacj± j±dra programu, a ta wła¶nie miała miejsce.

Tak oczywi¶cie masz rację. Nie zrozumieli¶my się.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Jarpo napisał:

A GDATA praktycznie codziennie pobiera aktualizacje.

Mylisz aktualizacje codzienne, które prawie każdy program ¶ci±ga, Avast też, z aktualizacj± j±dra programu, a ta wła¶nie miała miejsce.


Dorzucę, że je¶li mowa o aktualizacjach codziennych, to zapewne chodzi o aktualizację BAZY WIRUSÓW. T± aktualizaje w G DATA AntiVirus mam ustawion± na co godzinę (sam możesz zdecydowac jak często ma byc wykonywana).
AVAST robi to chyba automatycznie przy każdej nowej definicji wirusów która została udostępniona. A użytkownika informuje monitem : BAZA WIRUSÓW ZOSTAŁA ZAKTUALIZOANA usmiech.

Aktualizacja programu (np. Avasta) jest możliwa gdy aktualizacja taka zaistnieje (zostanie stworzona). Zazwyczaj dostajemy wtedy info, że jest nowsza wersja programu i zapytanie czy chcemy go zaktualizowac.

Co do tematu: Avasta mam w domu. Działa jak dział, co¶ tam wychwyci czasem, ale szału nie ma.
Za to G DATA AntiVirus sprawdza się rewelacyjnie. A dodam, że akurat ta wersja jest najuboższ± bodaj wersj± G DATA. Jest jeszcze TOTAL CARE i jeszcze co¶ tam. Zapewne jeszcze skuteczniejsze, bo i droższe...
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Co do tematu: Avasta mam w domu. Działa jak dział, co¶ tam wychwyci czasem, ale szału nie ma.
Za to G DATA AntiVirus sprawdza się rewelacyjnie. A dodam, że akurat ta wersja jest najuboższ± bodaj wersj± G DATA. Jest jeszcze TOTAL CARE i jeszcze co¶ tam. Zapewne jeszcze skuteczniejsze, bo i droższe...

Ja mam wła¶nie G DATA TotalCare 2008. Polecam.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wprawdzie TO nie Total Care, ale cena przyzwoita, 49 złociszy (12€)!

Ostatnio zmieniony przez Gargamel dnia Pią Gru 19, 2008 10:09 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed szpiegami można się też uchronić instaluj±c SpywareBlaster lub SpywareGuard, lub oba jednocze¶nie. Niewielkie monitorki, pracuj±ce w tle i zupełnie darmowe. Przed Pest Patrolem miałem wła¶nie je, pracuj± niezależnie i nie gryz± się ze sob±. ZOBACZ
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:

Ja mam wła¶nie G DATA TotalCare 2008. Polecam.


Hm... to niefajnie, bo lada chwila będziesz musiał wybulic ze 2 stówki za wersję 2009 wink:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Jarpo napisał:

Ja mam wła¶nie G DATA TotalCare 2008. Polecam.


Hm... to niefajnie, bo lada chwila będziesz musiał wybulic ze 2 stówki za wersję 2009 wink:

A wcale nie. wesoly Aktualizacja do wersji 2009 dla zarejestrowanych użytkowników jest za darmo. wesoly
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm.. Jarpo, a do użytku prywatnego czy na firmę masz Total Care (je¶li nie tajemnica)?
Mam (służbowo) G DATA AntiVirus i raptem 2 tygodnie temu musiałem w ramach aktualizacji dokonac zapłaty w wysokosci około 150 zł (za 4 stanowiska) za wersję na 2009 r. :?
Ciekawe sk±d różnica? Że na firmę - to płacę co roku? Czy mnie zwyczajnie naci±gnięto? :?

A może na 3 lata kupiłe¶ rok temu????
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Hm.. Jarpo, a do użytku prywatnego czy na firmę masz Total Care (je¶li nie tajemnica)?
Mam (służbowo) G DATA AntiVirus i raptem 2 tygodnie temu musiałem w ramach aktualizacji dokonac zapłaty w wysokosci około 150 zł (za 4 stanowiska) za wersję na 2009 r. :?
Ciekawe sk±d różnica? Że na firmę - to płacę co roku? Czy mnie zwyczajnie naci±gnięto? :?

A może na 3 lata kupiłe¶ rok temu????

Do użytku prywatnego. Program kupiłem w czerwcu 2007r. W 2008 opłaciłem abonament za 2008 i zaktualizowałem przy okazji program do wersji 2008. W tej chwili na stronie głównej jest informacja o bezpłatnej aktualizacji do wersji 2009.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 117