Czy wiesz, że...
SANDACZ:
- Rekord Polski - 15,60 kg
- Złoty medal - od 9,00 kg
- Srebrny medal - od 7,00 kg
- Br±zowy medal - od 5,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 324
 Zalogowani 0
 Wszyscy 324

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18216) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18216) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18216) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18216) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18216) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18216) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18216) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18216) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Noworoczne postanowienie
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Noworoczne postanowienie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Andrzej228 napisał:
Dzisiaj o czternastej wypaliłem ostatniego papierosa (mam tak± nadzieję).

Życzę wytrwania w postanowieniu.
Powodzenia

Dziękować nie będę, żeby nie zapeszyć. usmiech


"1* Włodek
2* Andrzej228
Trzymam za Was kciuki."

Old_Rysiu, dla mnie największ± nagrod± będzie, jak już nigdy nie zapalę. usmiech

Jak na razie to się trzymam i my¶lę, że powinno być już coraz lepiej, aaaaa kciuki trzymajcie. usmiechusmiech
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Andrzeju. Za Włodka tez trzymam kciuki - spotkamy się na zlocie, wypijemy wspólnie piwko a Ci którzy jeszcze pal±, będ± tylko zazdro¶cić. Nie, że pijemy piwko, ale że tak nam smakuje :-)
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej228 napisał:
Dzisiaj o czternastej wypaliłem ostatniego papierosa (mam tak± nadzieję). W ponad dwudziestoletniej kadencji jarania dwukrotnie nie paliłem (prawie po roku wytrzymywałem usmiech) Tym razem my¶lę, że wytrzymam, jest to już trzecie podej¶cie (do trzech razy sztuka). Jeżeli nie teraz to chyba już wtedy nigdy wykrzyknik


Andrzej228 jak ci idzie niepalenie, pochwal się czy dalej trwasz w tym postanowieniu.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Andrzej228 napisał:
Dzisiaj o czternastej wypaliłem ostatniego papierosa (mam tak± nadzieję). W ponad dwudziestoletniej kadencji jarania dwukrotnie nie paliłem (prawie po roku wytrzymywałem usmiech) Tym razem my¶lę, że wytrzymam, jest to już trzecie podej¶cie (do trzech razy sztuka). Jeżeli nie teraz to chyba już wtedy nigdy wykrzyknik


Andrzej228 jak ci idzie niepalenie, pochwal się czy dalej trwasz w tym postanowieniu.


Jak do tej pory, od tamtej pory usmiech , czyli godz. 14-tej o dziwo nie zapaliłem ani jednego szluga 8O. W co po prostu sam nie mogę uwierzyć usmiech. S± jeszcze momenty kryzysowe usmiech, ale teraz to już powinno być coraz lepiej. Najważniejsze w tym wszystkim to to żeby się pilnować i nigdy się nie skusić, nawet na jednego. No chyba że to będzie jeden głębszy wesoly wesoly wesoly
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej228 napisał:
mario_z napisał:
Andrzej228 napisał:
Dzisiaj o czternastej wypaliłem ostatniego papierosa (mam tak± nadzieję). W ponad dwudziestoletniej kadencji jarania dwukrotnie nie paliłem (prawie po roku wytrzymywałem usmiech) Tym razem my¶lę, że wytrzymam, jest to już trzecie podej¶cie (do trzech razy sztuka). Jeżeli nie teraz to chyba już wtedy nigdy wykrzyknik


Andrzej228 jak ci idzie niepalenie, pochwal się czy dalej trwasz w tym postanowieniu.


Jak do tej pory, od tamtej pory usmiech , czyli godz. 14-tej o dziwo nie zapaliłem ani jednego szluga 8O. W co po prostu sam nie mogę uwierzyć usmiech. S± jeszcze momenty kryzysowe usmiech, ale teraz to już powinno być coraz lepiej. Najważniejsze w tym wszystkim to to żeby się pilnować i nigdy się nie skusić, nawet na jednego. No chyba że to będzie jeden głębszy wesoly wesoly wesoly

No to tylko pogratulować, ja również nie palę od jakiego¶ czasu, dałem sobie spokój z papierosami tak jak Ty, skończyłem paczkę i następnej nie kupowałem, a paliłem około czterdzie¶ci papierosów dziennie, jak na razie nie mam problemów z głodem nikotynowym, wspomagam się tylko gum± do żucia i daję sobie radę.
Bałem się że będzie bardzo ciężko, nie wyobrażałem sobie kawy bez dymka o browarku nie wspomnę, jak się okazało nie jest tak Ľle, da się to wytrzymać.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mario - zapisuję Cię na listę. Na spotkaniu piwnym, Emem poinformował mnie, że rzucił palenie.
Mamy zatem :

Włodek
Andrzej228
Mario_z
Emem

Bardzo zależałoby mi na jeszcze dwóch naszych kolegach:
Wolff
Sigi
Z nimi to jednak ciężki orzech do zgryzienia. Ale skoro Emem i Włodek ( znam ich z realu ) potrafili, to i na nich przyjdzie czas - oby jak najszybciej!
Trzymam kciuki - o nagrodzie nie zapomniałem :-)
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Mario - zapisuję Cię na listę. Na spotkaniu piwnym, Emem poinformował mnie, że rzucił palenie.
Mamy zatem :

Włodek
Andrzej228
Mario_z
Emem

Bardzo zależałoby mi na jeszcze dwóch naszych kolegach:
Wolff
Sigi
Z nimi to jednak ciężki orzech do zgryzienia. Ale skoro Emem i Włodek ( znam ich z realu ) potrafili, to i na nich przyjdzie czas - oby jak najszybciej!
Trzymam kciuki - o nagrodzie nie zapomniałem :-)

Oldi, może Sigi i Wolff pozazdroszcz± nam że rozstali¶my się z tak paskudnym nałogiem i kiedy¶ doł±cz± do nas.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:

Ostatnio kilkakrotnie byłem w Szczecinie w delegacji. Jechałem tam intercity i oczywi¶cie całkowity zakaz palenia w CAŁYM poci±gu. Zapytałem konduktora, czy nie można zrobić jednego, ostatniego wagonu dla pal±cych, na co On odrzekł, że robiono w¶ród pasażerów ankietę i zwyciężyła opcja zakazu palenia w CAŁYM poci±gu. Cóż demokracja, rozumiem...ale nasuwa sie proste pytanie co niepal±cym z wagonów poprzedzaj±cych ostatni wagon przeszkadza to, że w tym ostatnim kto¶ sobie zajara :?: Rozumiem w pierwszym cug powietrza mógłby przenosić odrobinę dymu, ale w ostatnim.


Pozwól, że trochę rozja¶nię Ci zadymiony umysł ( boleję nad tym okropnie, bo tutaj dopatruję się Twoich coraz gorszych komentarzy - prawdopodobnie konsekwencja palenia papierosów ).
Chcę nawi±zać do tej twojej wypowiedzi - jak z cytatu - o wagonach i paleniu.
Fakt, że musisz te swoje smrodlawe pety gdzie¶ wywalić ( popielniczka ) i zasmrodzisz tym cały przedział ( czytaj wagon ), że kto¶ tam musi za tobę posprzatać to nic wielkiego!?!?!
Ale, żeby nie rozumieć faktu, że piewrszy wagon w jedn± stronę jest ostatnim w przeciwn± pierwszy - to efekt palenia papierosów. Palacz jednak napisze - czytaj uważnie, piszę, że palaczy umieszczać w ostatnim. Tak - doskonale rozumiem. Tylko pierwszy i ostatni niczym nie rózniłby sie po kilku trasach tam i spowrotem. To s± już dwa ¶mierdz±ce wagony. Palacz za¶ nie bardzo rozumie, że nawet, gdy w wagonie tym zasi±d± osoby niepal±ce, to wagon i tak już ¶mierdzi.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:

Oldi, może Sigi i Wolff pozazdroszcz± nam że rozstali¶my się z tak paskudnym nałogiem i kiedy¶ doł±cz± do nas.


My¶lę, że tu nie o zazdro¶ć idzie, ale o zwykły strach. Strach, przed niedotrzymaniem postanowienia. Oni się tego boj±, że nie potrafi± już rzucić palenia i nikt z nich do tego się nie przyzna. Przeczytaj wypowiedĽ Adalina. To wła¶nie jest taki rodzaj obrony przed strachem. Zrobić z siebie gieroja nikotynowego a tak naprawdę - s± sługami papierosów.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu, jeżeli napastliwo¶ć Twoich postów jest bezpo¶redni± pochodn± rzucenia palenia, to ja pozostanę jednak przy tym nałogu, nawet kosztem zadymionego mózgu i opinii tchórza.

Jak Cię lubię (a lubię i szanuję, i to nie jest jaka¶ kpinka), rób może lepiej grzybom zdjęcia.

Jeżeli nie czujesz pewnych niuansów, to nie znaczy, że masz prawo swoim prostodusznym i ortodoksyjnym sposobem dezawuować pogl±dy innych. EOT smutny
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adalinku - też Cię lubię i raczej nie spodziewałem sie od Ciebie takiej odpowiedzi. Wogóle nie byłem przygotowany na jak±kolwiek odpowiedż z Twojej strony.
Piszesz, że jak kto¶ rzuci palenie, to atakuje pal±cych ( piszesz tak o mnie ). Masz rację. Tak to jest. Zauważ jednak, że tego nie robię w stosunku do pana Kowalskiego. Jego olewam sikiem prostym. Bardziej zależy mi na Tobie i moich przyjaciół. Gdybym tylko wiedział, co mam napisać, aby¶ rzucił palenie - napisałbym to od razu. Piszesz w swoim ostatnim zdaniu co¶ o pogladach innych ( czytam jako pog±d palacza ). Jakie to mog± być pogl±dy? Czy w tych pogladach znajdziesz chociaż jedno pozytywne zastosowanie palenia papierosów? No tak - znajdziesz. Zapomniałem o budżecie dla państwa ze sprzedaży papierosów, zatrudnienie pracowników w fabrykach papierosów.
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalna reakcja byłego nałogowca, żeby rzucić palenie trzeba przestać je lubić i ci±gle się w tym utwierdzać, od zawsze neofici byli najżarliwszymi przedstawicielami swego pogl±du, też jestem byłym palaczem.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Adalinku - też Cię lubię i raczej nie spodziewałem sie od Ciebie takiej odpowiedzi. Wogóle nie byłem przygotowany na jak±kolwiek odpowiedż z Twojej strony.
Piszesz, że jak kto¶ rzuci palenie, to atakuje pal±cych ( piszesz tak o mnie ). Masz rację. Tak to jest. Zauważ jednak, że tego nie robię w stosunku do pana Kowalskiego. Jego olewam sikiem prostym. Bardziej zależy mi na Tobie i moich przyjaciół. Gdybym tylko wiedział, co mam napisać, aby¶ rzucił palenie - napisałbym to od razu. Piszesz w swoim ostatnim zdaniu co¶ o pogladach innych ( czytam jako pog±d palacza ). Jakie to mog± być pogl±dy? Czy w tych pogladach znajdziesz chociaż jedno pozytywne zastosowanie palenia papierosów? No tak - znajdziesz. Zapomniałem o budżecie dla państwa ze sprzedaży papierosów, zatrudnienie pracowników w fabrykach papierosów.


Rysiu, jeżeli poczułe¶ się urażony, to przepraszam :oops: Przecież ja doskonale wiem, co to za syf te faje i wcale się nie cieszę, że je palę. A napisałem, że będę je palił, ile wlezie, ze zwykłej przekory. wesoly I naprawdę szanuję tych, którzy potrafi± pokonać własne słabo¶ci. Na mnie chyba jeszcze czas nie przyszedł, ale pewnie i taki moment nadejdzie, bo coraz czę¶ciej mi to palenie przeszkadza niż sprawia przyjemno¶ć.

pzdr - ad usmiech
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie, Adalinku. To ja nie człem sie obrazony, tylko bałem się, że to Ty się tak poczule¶.
Ja już nie palę kilka lat. Na pewno już palić nie będę. Mam tylko nadzieję, że doczekam Twego zdania : Oldi, od dzisiaj - nie palę! :-)
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Na pewno już palić nie będę.


Oj pewny siebie jeste¶ Oldi. Nie ma co sie zarzekać, bo różnie to w życiu bywa wink:
Osobi¶cie już nie palę. 14 grudnia min±ł pierwszy rok bez nikotyny wesoly
Nie ci±gnie mnie do palenia ani troszkę, ale nie wiem jak to to będzie dalej.
Trzymam kciuki za tych co dopiero zaczynaj± zrywać z nałogiem. Nie dajcie się! Trza twardym być, nie miakkim wink:
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Mam tylko nadzieję, że doczekam Twego zdania : Oldi, od dzisiaj - nie palę! :-)


Od dzisiaj już się nie da usmiech Od jutra też raczej nie - poniedziałki to niedobre dni na rozpoczynanie czegokolwiek oprócz tygodnia. Ale może tak we wtorek :?: Szczerze pisz±c, boję się postawić sprawę na ostrzu noża, żeby nie skrewić :oops: A w ogóle to złapałem się na tym, że piszę to, popalaj±c peta smutny A z drugiej strony - może 20 lat smrodzenia wystarczy?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li tylko te komentarze i ten post doprowadziły do takich rozmy¶lań, to mój drogi Adalinku zakładam jeszcze 1000 takich postów. Mimo wszystko wierzę w to, że jednak uda Ci się wygrać ze swoj± słabo¶ci±. Tylko nie pisz mi proszę, że to nie słabo¶ć a wizerunek męsko¶ci i silnego charakteru ( czytaj palenie papierosów ). Nie będę psał dalej, bo każde zdanie boli. Zapytaj tylko swoich dzieci, czy chciałyby, aby tatu¶ nie palił papierosów.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 6:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Mario - zapisuję Cię na listę. Na spotkaniu piwnym, Emem poinformował mnie, że rzucił palenie.
Mamy zatem :

Włodek
Andrzej228
Mario_z
Emem

Oldi trzymam się dzielnie i nadal nie palę, ciekawe co tam u pozostałych kolegów z twojej listy. :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowość: Plewiska
PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie nadal pozytywnie! :-)
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Je¶li tylko te komentarze i ten post doprowadziły do takich rozmy¶lań, toZapytaj tylko swoich dzieci, czy chciałyby, aby tatu¶ nie palił papierosów.


Moje brzdylasy nie znosz± mojego palenia smutny
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adalin napisał:


Moje brzdylasy nie znosz± mojego palenia smutny


Czy to znaczy, że chcesz dopisać się do listy??? :-)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze tylko Andrzej potwierdzi wytrwałó¶ć w postanowieniu i zaliczam cał± listę :-)
Oczywi¶cie Emem nie pali :-)
Jak tylko Adalin napisze, żeby go dopisać - upiję się ze szczę¶cia :-)
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli u mnie wyst±pi jaki¶ negatyw, nawrót to ja się tu odnotuję co prawda z wielkim wstydem, ale dam znać. Jak do tej pory jest ok. usmiech
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej228 napisał:
Jeżeli u mnie wyst±pi jaki¶ negatyw, nawrót to ja się tu odnotuję co prawda z wielkim wstydem, ale dam znać. Jak do tej pory jest ok. usmiech


Brawo Andrzeju - tak trzymać!!!
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie palę od połowy grudnia ... za to ile teraz jem wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:
Nie palę od połowy grudnia ... za to ile teraz jem wink:

Mi również apetyt się poprawił i waga zaczęła jakie¶ dziwne cyferki pokazywać. 8O wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy nowego kolegę w klubie - SANDALISTA.
Cieszę się, bo to przeciez też mój kolega :-)

Włodek
Andrzej228
Mario_z
Emem
Sandalista
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:

Mi również apetyt się poprawił i waga zaczęła jakie¶ dziwne cyferki pokazywać. 8O wink:


Musisz rzucić niepalenie. Wtedy wci±gnę Cię na moj± listę. Główna nagroda karton Marlboro. wink:
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:
Nie palę od połowy grudnia ... za to ile teraz jem wink:

No to mamy już po rybach w okolicy lol
_________________
Marillion&Fish
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
mario_z napisał:

Mi również apetyt się poprawił i waga zaczęła jakie¶ dziwne cyferki pokazywać. 8O wink:


Musisz rzucić niepalenie. Wtedy wci±gnę Cię na moj± listę. Główna nagroda karton Marlboro. wink:


Nie pierwszy to i chyba nie ostatni głupi komentarz :-(
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Piwoniusz napisał:
mario_z napisał:

Mi również apetyt się poprawił i waga zaczęła jakie¶ dziwne cyferki pokazywać. 8O wink:


Musisz rzucić niepalenie. Wtedy wci±gnę Cię na moj± listę. Główna nagroda karton Marlboro. wink:


Nie pierwszy to i chyba nie ostatni głupi komentarz :-(


Z ponad 6 000 durnych ale za to nierozgarniętych komentarzy jeste¶ nadal moim niedo¶cignionym wzorem. lol
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
mario_z napisał:

Mi również apetyt się poprawił i waga zaczęła jakie¶ dziwne cyferki pokazywać. 8O wink:


Musisz rzucić niepalenie. Wtedy wci±gnę Cię na moj± listę. Główna nagroda karton Marlboro. wink:

Eeeee tam tylko karton, jak wspomnisz co¶ o kontenerze Malboro to się zastanowię. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Piwoniusz napisał:
mario_z napisał:

Mi również apetyt się poprawił i waga zaczęła jakie¶ dziwne cyferki pokazywać. 8O wink:


Musisz rzucić niepalenie. Wtedy wci±gnę Cię na moj± listę. Główna nagroda karton Marlboro. wink:

Eeeee tam tylko karton, jak wspomnisz co¶ o kontenerze Malboro to się zastanowię. wink:


O rane ... kontener ??? ... rzeczywi¶cie, jak napisałe¶, apetyt Ci ro¶nie ... wink: usmiech
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mija kolejny miesi±c niepalenia, jest dobrze a nawet jeszcze lepiej, waga przestała mnie w końcu straszyć. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

maxtip
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Feb 10, 2007
Posty: 140

Kraj: Polska
Miejscowość: Olsztyn
PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Mija kolejny miesi±c niepalenia, jest dobrze a nawet jeszcze lepiej, waga przestała mnie w końcu straszyć. wink:


...no i tak trzymać... faje to nic pozytywnego...
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Kwi 28, 2009 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Mario - teraz to już bedzie z górki. :-) Już widzę jak zazdroszcz± Ci palacze, którzy boj± się rzucić palenie :-)
Tymczasem na li¶cie nadal :
Włodek
Andrzej228
Mario_z
Emem
Sandalista
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim się obejrzałem min±ł kolejny miesi±c bez nikotyny i co ciekawe jest mi z tym dobrze. 8O
Cały czas próbuję namówić kolegę aby rzucił palenie pod nosem, ale on mnie nie słucha i ci±gle mi dymi na łódce, a może by go tak "niechc±cy", siup za burtę. zly: :roll:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Sro Maj 27, 2009 2:38 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
... co ciekawe jest mi z tym dobże....

Oj, chyba nie do końca jest tak dobrze jak my¶lisz usmiech
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie już też wreszcie przestało ci±gn±ć do fajek i waga też się uspokoiła (zreszt± jeszcze trochę i chyba by jej brakło ...)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodek
Andrzej228
Mario_z
Emem
Sandalista

Ja bardzo się cieszę, że pięciu z PW dzielnie się trzyma. Miałem okazję sprawdzić Włodka - był na zlocie bez papierosków :-)
No i mamy już koniec maja :-) Coraz łatwiej będzie Wam zapomnieć o tym nieszczęsnym nałogu.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gierek napisał:
old_rysiu napisał:
Na pewno już palić nie będę.


Oj pewny siebie jeste¶ Oldi. Nie ma co sie zarzekać, bo różnie to w życiu bywa wink:
Osobi¶cie już nie palę. 14 grudnia min±ł pierwszy rok bez nikotyny wesoly
Nie ci±gnie mnie do palenia ani troszkę, ale nie wiem jak to to będzie dalej.
Trzymam kciuki za tych co dopiero zaczynaj± zrywać z nałogiem. Nie dajcie się! Trza twardym być, nie miakkim wink:


Ja za Ciebie trzymam kciuki. Za Twoj± m±dro¶ć, bo nie palęc już rok, głupot± byłoby wracać do nałogu.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
mario_z napisał:
... co ciekawe jest mi z tym dobże....

Oj, chyba nie do końca jest tak dobrze jak my¶lisz usmiech

Panie Ziomek proszę mnie tu nie wytykać byków bom gotów się wkurzyć na Pana. wink: wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka ciekawostka, może ze trzy dni temu w aucie, w schowku znalazłem paczkę szlugów nie rozpieczętowan±. usmiech Musiałem o niej zapomnieć jak przestawałem palić, teraz wypalił j± szwagier, ale mówił że smaku to już nie miały. U mnie z paleniem jest ok.
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dotychczas była taka lista:
Włodek
Andrzej228
Mario_z
Emem
Sandalista
Z żalem musze stwierdzić, że jeden z naszych kolegów nie wytrzymał. Sam tego teraz żałuje, ale papierosek jest ważniejszy i przej±ł nad nim kontrolę. Smutne to ale prawdziwe.
Gratulacje dla tych, którzy nadal wytrwali i mog± sie cieszyć, że jeszcze na tej li¶cie s± wypisani. Oto aktualny skład listy:
Włodek
Andrzej228
Mario_z
Sandalista .
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Min±ł kolejny miesi±c bez nikotyny.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mario - jak my¶lisz, czy na zawsze pożegnałe¶ się z papierosami, tak jak ja?
Nie dziw się, że takie zadaję pytanie. Ja to jestem już pewiem, że z papierosani koniec. To się czuje i już.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 5:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi my¶lę że tak, że na zawsze, w tej chwili nie mam już w ogóle ci±got do nikotyny, nawet przy kieliszku 8O a to chyba dobry znak. Kiedy¶ nie mogłem wypić łyczka browarka bez papierosa, do każdej kawy musiała być faja 8O , a teraz :roll: bez dymka czuję się lepiej.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 7:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Oldi my¶lę że tak, że na zawsze, w tej chwili nie mam już w ogóle ci±got do nikotyny, nawet przy kieliszku 8O a to chyba dobry znak. Kiedy¶ nie mogłem wypić łyczka browarka bez papierosa, do każdej kawy musiała być faja 8O , a teraz :roll: bez dymka czuję się lepiej.


Pitu pitu nie pocieszaj się tak bardzo. Po czterech latach jeszcze bywaj± chwile, że człowiek odruchowo klepie się w kieszeń za paczk± fajek a mój te¶ć po prawie 20 jeszcze pamięta smak papierosa i czasami ¶ni mu się, że pali.
Palenie to nałóg a nałogowcem jest się całe życie więc gadanie po kilku tygodniach, że mnie nie ci±gnie dla mnie jest troche na wyrost.
Życzę Ci oczywi¶cie żeby¶ wytrwał ale pogadamy o tym czy rzuciłe¶ czy nie za trzy cztery lata. lol lol
_________________
Łowię i zjadam ......
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja każdemu kto rzucił palenie życzę jak najlepiej. To naprawdę poważne wyzwanie gdyż zaledwie kilka procent nie ma z tym problemów. Znakomita większo¶ć odstawiaj±c "fajki" zaczyna mieć problemy. Problemy rózne poczynaj±c od "nabierania ciała" co koszmarnie obci±ża serce, poprzez różnego rodzaju nerwice a kończ±c na powstaj±cych schorzeniach wewnętrznych.

Wiem, wiem. Podobno udowodniony jest zgubny wpływ palenia papierosów niemniej, pomimo różnych rocznych podsumowań medycznych jako¶ wokół siebie nie widzę potwierdzenia tych statystyk. Za to widzę efekty odstawienia i spowodowane tym zmiany zachowania, nerwice a nawet natręctwa. Moim zdaniem i tylko moim, to wła¶nie te nerwice s± powodem przypadków zawałów, wylewów, czy też nagle pojawiaj±cego się poważnego nadci¶nienia, które to tak chętnie przypisywane s± paleniu papierosów.
Oczywi¶cie byłoby nier±zs±dne z mojej strony, gdybym w ogóle nie brał pod uwagę wpływu palenia na stan zdrowia. Ma wpływ i to poważny tak jak i to co jemy, pijemy oraz gdzie przebywamy.

Wiele lat temu miałem okazję zapoznać się z prac± studentów Warszawskiej Akademi Medycznej, która dotyczyła wpływu zanieczyszczeń powietrza na organizm człowieka. Wiele ciekawych i m±drych spostrzeżeń i badań lecz moj± uwagę przykuło jedno badanie porównanwcze. Zapewne nie będzie to niespodziank±, choć bez w±tpienia wymaga o wiele większej wiedzy niż przeciętna i w dodatku specjalistycznej, której nie posiadam. Otóz studenci zbadali poziom zanieczyszczenia powietrza w Warszawie, w rejonie skrzyżowań: (nazwy obecne)
- Jana Pawła II, Słomińskiego, Popiełuszki,
- Marszałkowska, Al Jerozolimskie,
- Pl Unii Lubelskiej
Lokalizacje nie były przypadkowe a zwi±zane z danymi Zarz±du Ruchu oraz zabudow± urbanistyczn±. Miejsca o porównywalnym natężeniu ruchu lecz o zdecydowanie różnej zabudowie. Przyjmj±c podan± kolejno¶ć miejsc gdzie w pierwszym zanieczyszczenie ma warto¶ć 1, wielko¶ć zanieczyszczenia w drugim wynosiła 2 a w trzecim aż 4. Badanie było już bardzo dawno i od tamtej pory zabudowa pierwszego miejsca diametralnie się zmieniła jak i zmieniły sie silniki w samochodach, więc i wyniki badań s± już nieaktualne. Niemniej, jak pisałem na pocz±tku chodzi o porównanie. Pod uwagę były brane osoby pal±ce i niepal±ce przebywaj±ce w tych miejscach. Zaskakuj±cy w tym wszystkim jest jeden wniosek, który stwierdza, że osoby pal±ce s± wielokrotnie mniej narażone na wchłanianie substancji szkodliwych, gdyż dym papierosowy powoduje obkurczenie pęchęrzyków płucnych lub czego¶ innego w płucach, co z kolei zdecydowanie zmniejsza wymianę gazow±.

Nie, nie mam zamiaru propagować, że palenie jest zdrowe. :-) To co napisłem jest skrajnym przypadkiem mimo, że dotyczy niesamowitej ilo¶ci osób. Wniosek jaki się nasuwa, to fakt, że nie trzeba palić aby wchłaniać wielokrotnie więcej trucizn i to nie¶wiadomie. W takiej sytuacji jakiekolwiek dywagacje o szkodliwo¶ci palenia nie maj± podstaw. Co innego gdyby sprawa dotyczyła ¶rodowiska małomiasteczkowego lub wręcz wiejskiego. W takim przypadku sprawa jest jasna.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogę, bo niby dlaczego, mam zaprzeczać o badaniach studentów. Robiono tez i w Ameryce badania z mlekiem krowim. Okazało się, że wszyscy, którzy pili mleko zmarli :-(
No ale koniec żartow. Co do palenia, to prócz owego zdrowia na NIE można jeszcze napisać:
- za¶miecanie petami ( pokazałem ten fakt na biesiadzie - pełno petów obok palaczy na ziemi - WSTYD !!! )
- nieprzyjemny kontakt z osob±, która paliła czy pali paierosa ( utrudnione oddychanie )
- niestety, ale osoby, które pal± papierosy - ¶mierdz±!! W Polsce jako¶ ludzie przyzwyczaili się ( welka szkoda ), że chłop musi ¶mierdzieć i nikt nie zwróci na to uwagi. Ale jak już prócz potu, ¶mierdzi papierosem, to już tragedia.
Obrona jakakolwiek dla palacza jest wg mnie niepoważna.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.22 sekund :: Zapytania do SQL: 168