Czy wiesz, że...
Polski sektor rybołówstwa stanowi 0,07% PKB, jednakże ma ogromny wpływ na życie społeczno-gospodarcze 3 nadmorskich województw. Udział produktów rybnych w eksporcie stanowi 10% całego eksportu żywności.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 589
 Zalogowani 0
 Wszyscy 589

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(454513) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(454513) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(454513) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(454513) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(454513) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(454513) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(454513) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(454513) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(454513) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie biorą : ...(59806) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Nikt do tego mnie nie zmusi.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Nikt do tego mnie nie zmusi.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 7:27 pm    Temat postu: Nikt do tego mnie nie zmusi. Odpowiedz z cytatem

Nikt do tego mnie nie zmusi. Nigdy (za komuny) nie wywieszałem, teraz nie wywieszam i nie będę wywieszał. To nie ma nic (niewiele) wspólnego z patriotyzmem. Będę wywieszał polską flagę tylko wtedy gdy zabronią tego i każą nam wywieszać taką z gwiazdkami. Mam jednak nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie.
KLIK

Najbardziej podoba mi się tam jeden z komentarzy.
„A co ja zrobię jak mój maszt nie trzyma pionu?”
albo „ Jak zechcę to wywieszę np. 30 lutego”
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo podobały mi się maszty z flagami prawie przed każdym domem w .... Szwecji .
Pomysł narzucania czegokolwiek pod przymusem jest jak najbardziej w stylu PIS , jednak w swojej wielkiej łaskawości kar dla niepokornych nie przewidziano .
Mimo wszystko przed moim domem już niedługo postawię maszt a na nim dzień w dzień będzie dumnie powiewała nasza narodowa flaga .
_________________
Marillion&Fish
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek napisał:
Bardzo podobały mi się maszty z flagami prawie przed każdym domem w .... Szwecji .
Pomysł narzucania czegokolwiek pod przymusem jest jak najbardziej w stylu PIS , jednak w swojej wielkiej łaskawości kar dla niepokornych nie przewidziano .
Mimo wszystko przed moim domem już niedługo postawię maszt a na nim dzień w dzień będzie dumnie powiewała nasza narodowa flaga .

Nikt Ci tego nie zabrania i zabraniać nie może, ale nakazywać też nie powinien.
Jak będę chciał to marsjańską sobie wywieszę.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:

Jak będę chciał to marsjańską sobie wywieszę.

Byle nie flagę ZSMP lol
_________________
Marillion&Fish
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek napisał:
Mimo wszystko przed moim domem już niedługo postawię maszt a na nim dzień w dzień będzie dumnie powiewała nasza narodowa flaga .


Była o tym kiedyś mowa , że nie wolno . Dumnie może powiewać kiedy władza pozwoli . Władza w trosce o Twoje dobro decyduje za Ciebie , kiedy i z czego możesz być dumny .
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Darek napisał:
Mimo wszystko przed moim domem już niedługo postawię maszt a na nim dzień w dzień będzie dumnie powiewała nasza narodowa flaga .


Była o tym kiedyś mowa , że nie wolno . Dumnie może powiewać kiedy władza pozwoli . Władza w trosce o Twoje dobro decyduje za Ciebie , kiedy i z czego możesz być dumny .

Był kiedyś taki "biznesmen", Felkis Siemienias się nazywał. On miał maszt i wywieszał! Tyle, że amerykańską.wink: Nawet prezydentowi USA medal jakiś ufundował. wink:
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kaczyce
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem że w każdym domu będzie trzeba wywieszać flagi,to jest poroniony pomysł. :?
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Był kiedyś taki "biznesmen", Felkis Siemienias się nazywał. On miał maszt i wywieszał! Tyle, że amerykańską.wink: Nawet prezydentowi USA medal jakiś ufundował. wink:


Bo można każdą wywiesić . Ale polską bez zezwolenia władzy to nie , bo władza nie wie czy wieszasz bo jesteś dumny , czy po prostu wieszasz .
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Jarpo napisał:
Był kiedyś taki "biznesmen", Felkis Siemienias się nazywał. On miał maszt i wywieszał! Tyle, że amerykańską.wink: Nawet prezydentowi USA medal jakiś ufundował. wink:


Bo można każdą wywiesić . Ale polską bez zezwolenia władzy to nie , bo władza nie wie czy wieszasz bo jesteś dumny , czy po prostu wieszasz .
A jak mnie zmusi to będzie wiedziała, ze wieszam bo jestem dumny, czy wieszam bo wieszam?
Teraz wadza będzie musiała zmuszać na trzeźwo (patrz post o kryzysie) ciekawe do czego nas teraz będzie chciała zmusić.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnów
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiS jest partią typowo narodowo-socjalistyczną z wyraźnym czarnym odcieniem katolickim. W Niemczech członkowie partii o takim charakterze nosili brunatne koszule, a we Włoszech czarne. Obie miały wyraźny faszystowski charakter.
Nie podejrzewam PiS-u o takie ciągotki, choć marzy im się socjalizm z najgorszymi wzorcami poprzedniej epoki, tyle że nie czerwony a czarny kolor zdominował tę partię. Kolor sutanny.
Powrót do systemu nakazowego pod rządami PiS gdzieś tam w perspektywie majaczy. Wspomniany projekt ustawy jest tego wyraźnym sygnałem.
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Dziekanów Leśny
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panu Czartoryskiemu to się chyba epoki pomyliły i mysli że żyje 300 lat temu gdzie Polak bez wachanie oddałby życie za kraj.
W tej chwili młodzież ma naprawde gdzieś czy to Polska czy inny kraj. Zreszta co ten kraj nam oferuje tak naprawde - wyjazd za granice za pieniądzem po wieloletnich studiach.
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Szwecji, Norwegii,USA,Kanadzie przy bardzo wielu domach widziałem maszty z flagą narodową i to wiszącą non- stop a nie w święta narodowe.
Po co i dlaczego???Dumni są z tego kim są?
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
W Szwecji, Norwegii,USA,Kanadzie przy bardzo wielu domach widziałem maszty z flagą narodową i to wiszącą non- stop a nie w święta narodowe.
Po co i dlaczego???Dumni są z tego kim są?

no popatrz ty taki swiatowy jesteś usmiech))
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dap napisał:
Panu Czartoryskiemu to się chyba epoki pomyliły i mysli że żyje 300 lat temu gdzie Polak bez wachania oddałby życie za kraj.
W tej chwili młodzież ma naprawde gdzieś czy to Polska czy inny kraj. Zreszta co ten kraj nam oferuje tak naprawde - wyjazd za granice za pieniądzem po wieloletnich studiach
.


Niestety. I nad tym należy ubolewać. Nad tym że Młodzi ludzie nie mają poczucia PATRIOTYZMU. Bo Ojczyzna jedyne co zapewnia to twardą walkę o byt we własnym kraju, tak było zawsze, Ale i inne wychowanie było. Były autorytety począwszy od szkół podstawowych wśród nauczycieli, Ci potrafili wskazać inne wyższe autorytety, a obecnie (od conajmniej kilkunastu lat, mogę się odnosić tylko do okresu swojej edukacji i "pedagogów", których ja miałem. Edukację zakończyłem już dość spory kawałek czasu temu, wliczając w to również studia, także podyplomowe. Ale na studiach zazwyczaj już czlowiek ma ukształtowaną osobowość) to jest "sylwia z marysią". Z moich obserwacji to nauczycielstwo cięzko pracowało na to, żeby pozbyć się szacunku swoich uczniów, a poprzez nich i społecczeństwa, bo o wychowankach to już od bardzo dawna nie można mówić.

Ale z drugiej strony to nawet na Forum odzywa się Polska przekora że "a Figę". Nie będzie nam nikt nakazywał co JA mam robić. Jak był zakaz wywieszania flag, mozna było tylko wywiesić w określone święta, bo inaczej traktowane przez kodeks jako znieważenie symbolu narodowego, to Wieszać znaczna część chciała wtedy kiedy chciała. A jak ustawowy nakaz? to co? A no "to FIGĘ" nie będę wieszał bo nakaz.

Tak nieraz czytam, słucham, patrzę, to najlepiej jakby każdy miał COLTA i ustanawiał własne jemu wygodne prawa. Tak z wiek by musiało to potrwać, połowa społeczeństwa by musiała się wybić, zanim dojrzejemy jako społeczeństwo że przepis jest przepis. A Prawo to jest PRAWO.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:


Niestety. I nad tym należy ubolewać. Nad tym że Młodzi ludzie nie mają poczucia PATRIOTYZMU. Bo Ojczyzna jedyne co zapewnia to twardą walkę o byt we własnym kraju.



Artur litości! A skąd mają czerpać wzorce - z rządzących? Przecież oni mają patriotyzm głęboko w dupie. Patrzą tylko jak nas tu jeszcze zerżnąć, okraść, zniszczyć, zniweczyć. Za Twój, mój, czy kogoś innego głos w wyborach, wbijają Ci ciągle nóż w plecy, w twarz plują i śmieją się prosto w nasze gęby.
Patriotyzm dla kraju, który już jest najdroższym w Europie? Nie wierzysz? Przelicz na ile wystarczą przeciętne zarobki i na co i porównaj z tymi, które Polacy osiągają np w UK, na co im tam wystarcza i ile są w stanie jeszcze zaoszczędzić.
Cudotwórca obiecał drugą Irlandię - i mamy ją, ale tylko ceny irlandzkie!
Prawo? A co to jest? 8O
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 6:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O patriotyźmie tak się nie pisze. Patriotyzm ma się w sercu i nie jest to zależne od władz rzadzących i własnego portfela. Nabywa się go z domu!
Co ma piernik do wiatraka? Można wyjeżdżać za pracą i do Honolulu. Patriota kocha swój kraj, jakim by On nie był i tyle.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
O patriotyźmie tak się nie pisze. Patriotyzm ma się w sercu i nie jest to zależne od władz rzadzących i własnego portfela. Nabywa się go z domu!
Co ma piernik do wiatraka? Można wyjeżdżać za pracą i do Honolulu. Patriota kocha swój kraj, jakim by On nie był i tyle.

Tak masz racje tylko co to ma wspólnego z nakazem wywieszania flagi?
Wymuszony patriotyzm?
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
no popatrz ty taki swiatowy jesteś usmiech))

A lubię se gdzies pojechać wink:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
O patriotyźmie tak się nie pisze. Patriotyzm ma się w sercu i nie jest to zależne od władz rzadzących i własnego portfela. Nabywa się go z domu!
Co ma piernik do wiatraka? Można wyjeżdżać za pracą i do Honolulu. Patriota kocha swój kraj, jakim by On nie był i tyle.


Oldi całkowicie się z Tobą zgadzam. Nie jest to jakiekolwiek przekomarzanie, czy inna dwuznaczność, patriotyzm albo się ma w sercu, albo nie.
Niestety, zapewne nieświadomie ale tym swoim twierdzeniem, bardzo słusznym, potwierdzasz to, co zostało wcześniej napisane przeciw krajowi zwanemu Polska.
Nie potrzeba dogłębnej analizy ani studiów socjologicznych, by stwierdzić, że dzisiejsze pokolenie 30-to latków zostało poczętych na "styropianie" a w sercu mają jedynie nienawiść do tegho kraju. Wychowywani nie w duchu patriotyzmu lecz w środowisku realnego kształtowania świadomości, że wszystko co czerwone jest zbrodnicze i złodziejskie. Niedostatek i braki w podstawowych codziennych wygodach tłumaczone bło bezustannym złodziejstwem władzy. W taki oto prosty sposób wszczepiono do serc miast patriotyzmu przekonanie, że byt kształtuje świadomość.
Jaki mamy tego efekt widać na karzdym kroku. Bardziej skorumpowanej władzy nie zna historia. Bardziej niewydolnej, aspołecznej, antytwórczej, niedokształconej, pozbawionej elementarnych zasad kultury, kręgosłupa moralnego i minimum współczucia, to chyba już nigdzie na tym świecie się nie spotka. Mnie po prostu brak słów na opisanie tego, co wyprawia z nami władza i to podobno z korzyścią dla nas a przynajmniej takim kłamstwem nas karmią. Karmią bo nie znają nic innego oprócz fałszywej indoktrynacji antypaństwowej, która potrzebna w trakcie przemian nie została zastąpiona niczym innym i przez ostatnie 15 lat zamieniła się w działania antyspołeczne.
Nie potrzeba dogłębnych analiz by stwierdzić, ze wszystkie tezy i działania "wybranych przez naród" niczym nie różnią się od wzorców znanych z przeszłości. Nie różnią się gdyż nic innego nie znają a sama zmiana założeń jest jedynie pseudotwórczą podmianą nazw.

Kilka dni temu usłyszałem w radio pewien reportaż. Mówił on o dzieciach a konkretnie o fundacjach działających na rzecz dzieci potrzebujących pomocy wykraczającej poza przyjęty program działań państwa. Gdy usłyszałem liczby to włosy mi się zjeżyły na głowie, choć mam krótkie. Fundacje takie jak WOŚP, TVN i Polsat pomogły w sumie blisko milionu dzieciom. Jeśli założyć, że aż co dziesiąte dziecko potrzebowało pomocy, co wskazuje na degradację społeczną, to śmiało można wyciągnąć wniosek, że opieka pediatryczna w naszym kraju istnieje jedynie na papierze.

Nie będę pisał o służbie zdrowia, której praktycznie nie ma, bo ten temat był już wałkowany. Napisałem o dzieciach, które będąc przyszłością narodu od małego uczą się ,ze od tego państwa niczego dobrego nie mogą oczekiwać. Że z każdym poważniejszym problemem należy się zwrócić do kogokolwiek innego niż państwo. Jak nic jest to działanie żywcem wyjęte z komuny, gdzie wszystko załatwiało się pokątnie, poza legalnym systemem, który był identycznie niewydolny.

Skoro tak jest jak widać przez okno albo w tv, to powiedz mi, albo przynajmniej sam sobie odpowiedz, jaki patriotyzm mają zaszczepić w sercu dziecka rodzice?
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak młodzież nie ma żadnego autorytetu do naśladowania. Kto nim ma być? Może on?
KLIK
Mimo ogólnej biedy (w porównaniu do bogatych krajów oczywiście) u nas liczy się tylko i wyłącznie konsumpcjonizm. Ważne jest czy ktoś ubiera się w markowe ciuchy, jaki ma samochód i telefon komórkowy. Reszta nie liczy się. Za mało i za słabo napisałem, ale moja wewnętrzna cenzura nie pozwala na więcej. A do dupy z takim życiem! To nie jest kraj dla starych ludzi, dla normalnych znaczy się. Zmuszanie do patriotycznych zachowań (wywieszanie flagi) nic nie da, a wręcz przeciwnie Polak to nie Niemiec, który wykona każdy rozkaz. Polak jest przekorny, zawsze był i będzie. Chyba tylko to nam zostało.
Następne oszołomy. Autorytety znaczy się.
KLIK
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak. Miało być o fladze a nie patriotyźmie. Mnie jednak flaga nasza właśnie otwiera serce patrioty. No niestety, ale ja jeszcze jestem patriotą i choćby rząd nasz czy wszyscy moi znajomi się tego patriotyzmu wyrzekli, ja przy nim zostanę. Dlaczego. Bo tak mnie rodzice wychowali, którzy w swoim życiu przeszli dużo gorsze chwile niż teraz Polacy. ja tam się cieszę, kiedy wolno mi powiesić flagę naszą. Nawet jak chłopaki byli na MŚ w piłce nożnej, mimo, że nie jestem kibicem piłki nożnej, dwie flagi jeździły ze mną przy samochodzie. Mówicie, że byt kształtuje świadomość. Mam to rozumieć, że im bogatszy, tym dalej mu do patriotyzmu? To możliwe, bo ja bogatym nie jestem. Aby jeździć starym VW muszę dodatkowo chodzić do pracy. Nigdy, ale to nigdy nie łączyłem flagi, patriotyzmu z moim portfelem.
Przeczytałem ten artukuł. Pismaki zawsze muszą coś napisać. Przecież to nie jest obowiązkowe a na dodatek nie jest karalne przeciwstawienie się. Gdyby jednak ktoś się mnie zapytał, czy podoba mi się taki projekt, odpowiem, że tak. Moze właśnie w te świeta nasze domy zabłysną pieknymi kolorami naszej flagi tak jak na ogródkach w Boże Narodzenie światełka na choinkach. Niech Europa widzi, że wśród różnych flag, nasza jeszcze nie spróchniała. Innym zaś proponuję, aby wywiesili flagi krajów, które im odpowiadają. Niech na Święto UK wywieszają flagi brytyjskie. Jakoś dziwnie wydaje mi się, że Polacy poza granicami naszego kraju, bardziej szanują naszą flagę niż Ci, którzy mieszkają w Polsce.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
No tak. Miało być o fladze a nie patriotyźmie. Mnie jednak flaga nasza właśnie otwiera serce patrioty. No niestety, ale ja jeszcze jestem patriotą i choćby rząd nasz czy wszyscy moi znajomi się tego patriotyzmu wyrzekli, ja przy nim zostanę. Dlaczego. Bo tak mnie rodzice wychowali, którzy w swoim życiu przeszli dużo gorsze chwile niż teraz Polacy. ja tam się cieszę, kiedy wolno mi powiesić flagę naszą. Nawet jak chłopaki byli na MŚ w piłce nożnej, mimo, że nie jestem kibicem piłki nożnej, dwie flagi jeździły ze mną przy samochodzie. Mówicie, że byt kształtuje świadomość. Mam to rozumieć, że im bogatszy, tym dalej mu do patriotyzmu? To możliwe, bo ja bogatym nie jestem. Aby jeździć starym VW muszę dodatkowo chodzić do pracy. Nigdy, ale to nigdy nie łączyłem flagi, patriotyzmu z moim portfelem.
Przeczytałem ten artukuł. Pismaki zawsze muszą coś napisać. Przecież to nie jest obowiązkowe a na dodatek nie jest karalne przeciwstawienie się. Gdyby jednak ktoś się mnie zapytał, czy podoba mi się taki projekt, odpowiem, że tak. Moze właśnie w te świeta nasze domy zabłysną pieknymi kolorami naszej flagi tak jak na ogródkach w Boże Narodzenie światełka na choinkach. Niech Europa widzi, że wśród różnych flag, nasza jeszcze nie spróchniała. Innym zaś proponuję, aby wywiesili flagi krajów, które im odpowiadają. Niech na Święto UK wywieszają flagi brytyjskie. Jakoś dziwnie wydaje mi się, że Polacy poza granicami naszego kraju, bardziej szanują naszą flagę niż Ci, którzy mieszkają w Polsce.

Jeśli będzie nakaz to chyba będzie też kara dla tych, którzy się temu nakazowi nie podporządkują. Inaczej, jaki sens miałby taki nakaz? Mi taki projekt się nie podoba. Patriotyzmu nie można nakazać. Można wychowywać w duchu patriotycznym, ale w mądry sposób, bo to, co się próbuje obecnie do niczego dobrego nie prowadzi. Z tym wywieszaniem flag to jest podobnie jak ze znaczkiem Matki Boskiej w klapie marynarki pana Wałęsy.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:

Jeśli będzie nakaz to chyba będzie też kara dla tych, którzy się temu nakazowi nie podporządkują. Inaczej, jaki sens miałby taki nakaz? Mi taki projekt się nie podoba. Patriotyzmu nie można nakazać. Można wychowywać w duchu patriotycznym, ale w mądry sposób, bo to, co się próbuje obecnie do niczego dobrego nie prowadzi. Z tym wywieszaniem flag to jest podobnie jak ze znaczkiem Matki Boskiej w klapie marynarki pana Wałęsy.


Faktycznie - nie jest dobrze, że brak jest kar pieniężnych. Ty potraktowałbys to jako zło konieczne, Twoj syn, może i trochę by Cię poparł ale wnuczek miałby już zaszczepioną małą nutkę patriotyzmu. I może dlatego warto ponieść takie koszty. Patriotyzm też trzeba odbudowywać w narodzie i wcale do tego nie musi być potrzeba kolejna wojna światowa, o sąsiedzkich nie wspomnę . :-)
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Jarpo napisał:

Jeśli będzie nakaz to chyba będzie też kara dla tych, którzy się temu nakazowi nie podporządkują. Inaczej, jaki sens miałby taki nakaz? Mi taki projekt się nie podoba. Patriotyzmu nie można nakazać. Można wychowywać w duchu patriotycznym, ale w mądry sposób, bo to, co się próbuje obecnie do niczego dobrego nie prowadzi. Z tym wywieszaniem flag to jest podobnie jak ze znaczkiem Matki Boskiej w klapie marynarki pana Wałęsy.


Faktycznie - nie jest dobrze, że brak jest kar pieniężnych. Ty potraktowałbys to jako zło konieczne, Twoj syn, może i trochę by Cię poparł ale wnuczek miałby już zaszczepioną małą nutkę patriotyzmu. I może dlatego warto ponieść takie koszty. Patriotyzm też trzeba odbudowywać w narodzie i wcale do tego nie musi być potrzeba kolejna wojna światowa, o sąsiedzkich nie wspomnę . :-)

Obawiam się, że nie załapałeś o co mi (i nie tylko mi) chodzi. :placz
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
old_rysiu napisał:
No tak. Miało być o fladze a nie patriotyźmie. Mnie jednak flaga nasza właśnie otwiera serce patrioty. No niestety, ale ja jeszcze jestem patriotą i choćby rząd nasz czy wszyscy moi znajomi się tego patriotyzmu wyrzekli, ja przy nim zostanę. Dlaczego. Bo tak mnie rodzice wychowali, którzy w swoim życiu przeszli dużo gorsze chwile niż teraz Polacy. ja tam się cieszę, kiedy wolno mi powiesić flagę naszą. Nawet jak chłopaki byli na MŚ w piłce nożnej, mimo, że nie jestem kibicem piłki nożnej, dwie flagi jeździły ze mną przy samochodzie. Mówicie, że byt kształtuje świadomość. Mam to rozumieć, że im bogatszy, tym dalej mu do patriotyzmu? To możliwe, bo ja bogatym nie jestem. Aby jeździć starym VW muszę dodatkowo chodzić do pracy. Nigdy, ale to nigdy nie łączyłem flagi, patriotyzmu z moim portfelem.
Przeczytałem ten artukuł. Pismaki zawsze muszą coś napisać. Przecież to nie jest obowiązkowe a na dodatek nie jest karalne przeciwstawienie się. Gdyby jednak ktoś się mnie zapytał, czy podoba mi się taki projekt, odpowiem, że tak. Moze właśnie w te świeta nasze domy zabłysną pieknymi kolorami naszej flagi tak jak na ogródkach w Boże Narodzenie światełka na choinkach. Niech Europa widzi, że wśród różnych flag, nasza jeszcze nie spróchniała. Innym zaś proponuję, aby wywiesili flagi krajów, które im odpowiadają. Niech na Święto UK wywieszają flagi brytyjskie. Jakoś dziwnie wydaje mi się, że Polacy poza granicami naszego kraju, bardziej szanują naszą flagę niż Ci, którzy mieszkają w Polsce.

Jeśli będzie nakaz to chyba będzie też kara dla tych, którzy się temu nakazowi nie podporządkują. Inaczej, jaki sens miałby taki nakaz? Mi taki projekt się nie podoba. Patriotyzmu nie można nakazać. Można wychowywać w duchu patriotycznym, ale w mądry sposób, bo to, co się próbuje obecnie do niczego dobrego nie prowadzi. Z tym wywieszaniem flag to jest podobnie jak ze znaczkiem Matki Boskiej w klapie marynarki pana Wałęsy.


Wiem jedno, patriota nie ma potrzeby udowadniania, że nim jest. Natomiast patriotyzm afiszowany jest cechą ludzi niebezpiecznych, niezrównoważonych i skłonnych do wszelkich występków pod przykrywką tegoż patriotyzmu. Tak uczy historia i rzeczywistość, niekoniecznie nasza.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za teorie!
"Wiem jedno, patriota nie ma potrzeby udowadniania, że nim jest. Natomiast patriotyzm afiszowany jest cechą ludzi niebezpiecznych, niezrównoważonych i skłonnych do wszelkich występków pod przykrywką tegoż patriotyzmu".
No to Dociu masz przed sobą bardzo niebezpiecznego człowieka. No i do czego to już doszło!
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Śląsk (Zagłębie)
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Wiem jedno, patriota nie ma potrzeby udowadniania, że nim jest. Natomiast patriotyzm afiszowany jest cechą ludzi niebezpiecznych, niezrównoważonych i skłonnych do wszelkich występków pod przykrywką tegoż patriotyzmu. Tak uczy historia i rzeczywistość, niekoniecznie nasza.

To jest to co chciałem napisać ale nie zdążyłem. Do tych "patriotów" o których napisał Docio dodał bym większość parlamentarzystów nijak pasujących do obiegowej opinii i definicji patriotów. Wzorców brak, ja mam za wzorce swoich rodziców a moje dzieci mnie.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Co za teorie!
"Wiem jedno, patriota nie ma potrzeby udowadniania, że nim jest. Natomiast patriotyzm afiszowany jest cechą ludzi niebezpiecznych, niezrównoważonych i skłonnych do wszelkich występków pod przykrywką tegoż patriotyzmu".
No to Dociu masz przed sobą bardzo niebezpiecznego człowieka. No i do czego to już doszło!


Jeśli chcesz aby Cię tak postrzegać, to musisz nad tym mocno, ale to mocno popracować. :-) Nie zrozumiałeś prostego tekstu. Prościej napisać ani powiedzieć się nie da.
Można do tego napisać broszurę wymieniającą wszelkie możliwości z kwadrtacikami do zaznaczenia z boku, aby każdy mógł sobie zaznaczyć czy spełnia dany wymóg. Tylko tkwi w tym haczyk. Patriota nie potrzebuje broszurki, jak stanie przed wymagającą sytuacją, to nie musi zaglądać do broszurki, nie musi szukać koalicjanta, nie musi zbierać podpisów pod petycją o słuszności działania, czy w końcu nie pyta ile za to dostanie. Robi swoje i tyle.
Broszurka za to jest potrzebna patriocie afiszującemu się, który chcąc ukryć swoje nikczemne zamiary unosi ją nad głowę i na siłe pokazuje dookoła, że ma wszystkie kwadraciki pozakreślane.

Ech, dorosły człowiek a tłumaczyć trzeba jak dziecku. :-D
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowoœć: Sola
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to Wam napiszę, bo Widzę, że Sacha poleciał na skos (przynajmniej z Norwegią) usmiech .

Norwedzy mają tzw: Offisjelle flaggdager, zaznaczone w kalendarzu "dni flagi".
Jest w sumie 15 takich dni w roku, od świąt państwowych, kościelnych, na urodzinach królewny kończąc.usmiech
Mało, wywieszanie flagi w miesiącach marzec-październik o godzinie 8.00. W miesiącach listopad- luty o dodz.9.00 , ściąganie o godzinie 21.00 usmiech
Na dalekiej północy też są określone godziny, ale nie będę ich już podawał.

W pozostałe dni zawieszane są proporce, albo (w większości przypadków) nic nie powiewa.
Są jeszcze sytuacje inne, np. na rozpoczęcie sezonu łososiowego na Figgjo, klub opiekujący się pewnym odcinkiem rzeki, wciąga na maszt flagę przy ich klubowym domku, zdejmują na koniec sezonu.

To tyle.

O patriotyźmie nie będzie nic.
:roll: usmiech
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co miałeś do powiedzenia, powiedziałeś - ja też i na tym koniec.
( dot. kom.SSG )
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
No to Wam napiszę, bo Widzę, że Sacha poleciał na skos (przynajmniej z Norwegią) usmiech .

Norwedzy mają tzw: Offisjelle flaggdager, zaznaczone w kalendarzu "dni flagi".
Jest w sumie 15 takich dni w roku, od świąt państwowych, kościelnych, na urodzinach królewny kończąc.usmiech
Mało, wywieszanie flagi w miesiącach marzec-październik o godzinie 8.00. W miesiącach listopad- luty o dodz.9.00 , ściąganie o godzinie 21.00 usmiech
Na dalekiej północy też są określone godziny, ale nie będę ich już podawał.

W pozostałe dni zawieszane są proporce, albo (w większości przypadków) nic nie powiewa.
Są jeszcze sytuacje inne, np. na rozpoczęcie sezonu łososiowego na Figgjo, klub opiekujący się pewnym odcinkiem rzeki, wciąga na maszt flagę przy ich klubowym domku, zdejmują na koniec sezonu.

To tyle.

O patriotyźmie nie będzie nic.
:roll: usmiech


Widzisz Zippo, to mi sie podoba. Jest szacunek dla flagi a nie jak tutaj - ''nie będę i już''.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowoœć: Sola
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
ZIPPO napisał:
No to Wam napiszę, bo Widzę, że Sacha poleciał na skos (przynajmniej z Norwegią) usmiech .

Norwedzy mają tzw: Offisjelle flaggdager, zaznaczone w kalendarzu "dni flagi".
Jest w sumie 15 takich dni w roku, od świąt państwowych, kościelnych, na urodzinach królewny kończąc.usmiech
Mało, wywieszanie flagi w miesiącach marzec-październik o godzinie 8.00. W miesiącach listopad- luty o dodz.9.00 , ściąganie o godzinie 21.00 usmiech
Na dalekiej północy też są określone godziny, ale nie będę ich już podawał.

W pozostałe dni zawieszane są proporce, albo (w większości przypadków) nic nie powiewa.
Są jeszcze sytuacje inne, np. na rozpoczęcie sezonu łososiowego na Figgjo, klub opiekujący się pewnym odcinkiem rzeki, wciąga na maszt flagę przy ich klubowym domku, zdejmują na koniec sezonu.

To tyle.

O patriotyźmie nie będzie nic.
:roll: usmiech


Widzisz Zippo, to mi sie podoba. Jest szacunek dla flagi a nie jak tutaj - ''nie będę i już''.

To Ty nie słyszałeś o słynnym polskim: Na przekór ?
To się nie zmieni bo ta tradycja jest najsilniejsza u nas...
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:

Widzisz Zippo, to mi sie podoba. Jest szacunek dla flagi a nie jak tutaj - ''nie będę i już''.

Albo szastanie ją na lewo i prawo obniżając jej wartości. :roll:
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowoœć: Sola
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
old_rysiu napisał:

Widzisz Zippo, to mi sie podoba. Jest szacunek dla flagi a nie jak tutaj - ''nie będę i już''.

Albo szastanie ją na lewo i prawo obniżając jej wartości. :roll:

Jakie szastanie, przecież pisałem, że nie wiszą non stop, i nie zwisają postrzępione jak kawał szmaty...
:roll: usmiech
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polacy są bardzo dumni z flagi i symboli !! Popatrzcie na zawody sportowe, kibice z flagami i w barwach Polski są bardzo widoczni.
Za święta państwowe niech odpowiadają instytucje państwowe, niech one pierwsze dają przykład, wywieszają flagi i organizują imprezy ku czci.
Swieta kościelne jakoś potrafią być widoczne. Boże ciało,dekorowanie ulic i domów, jakoś kto chce potrafi.
No i trzeba by się cieszyć z tego swięta państwowego żeby tę flagę wywiesić.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
No to Wam napiszę, bo Widzę, że Sacha poleciał na skos (przynajmniej z Norwegią) usmiech

Może i na skos ale przez Norwegię wink: w takim razie czy ja byłem tam tylko w święta :?: :? Poprzednio jechaliśmy z Lofotów w okolice Bodo
i tam i przy farmach i niektórych rorbu wisiały flagi,no może nie tyle flagi
bo nie były prostokatne tylko trójkątne jak proporce.
A w roku ub. na Byrknesoy były prawie przy każdym rorbu co może potwierdzić i Stefan i Kot Bury.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
No i trzeba by się cieszyć z tego swięta państwowego żeby tę flagę wywiesić.

A z czego się cieszyć z odzyskania niepodległości :?: Jeśli władza w takim dniu jak Dzień Niepodległości składa wieńce i siedzi w kościele,w mediach przypominaja o poległych to nijak ma się to do okazywania radości.
Pisałem już o tym ale dalej pojąć nie mogę czemu w innych krajach w dniu niepodległości są zabawy,festyny,fajerwerki i koncerty (ale nie muzyki marszowej i pieśni patryjotycznej) i tam ta radość jest okazywana a u nas jest to powód do umartwiania się
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Majus napisał:
No i trzeba by się cieszyć z tego swięta państwowego żeby tę flagę wywiesić.

A z czego się cieszyć z odzyskania niepodległości :?: Jeśli władza w takim dniu jak Dzień Niepodległości składa wieńce i siedzi w kościele,w mediach przypominaja o poległych to nijak ma się to do okazywania radości.
Pisałem już o tym ale dalej pojąć nie mogę czemu w innych krajach w dniu niepodległości są zabawy,festyny,fajerwerki i koncerty (ale nie muzyki marszowej i pieśni patryjotycznej) i tam ta radość jest okazywana a u nas jest to powód do umartwiania się


Bo czarny nastrój jest tani i nieskomplikowany a kilku przy tym może się obłowić.
Organizacja festynów (jak kiedyś Święto Trybuny Ludu), to rzecz skomplikowana, wymagająca ciężkiej pracy organizatorskiej, zabezpieczenia imprezy zgodnie z ustawą, zatrudnienie wykonawców a przede wszystkim człowieka, który miałby jakiś sensowny pomysł na to. Jak widać trzeba by było zapłacić wszystkim innym poza kumplami a to dla polityków nie do przełknięcia.
Z drugiej strony wszelkie imprezy dla ludu napawają polityków obrzydzeniem, bo społeczeństwo ma się umartwiać a nie radować.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko już było. Cytaty sprzed laty ...

Piwoniusz wtedy napisał:
Czemu Rocznica Odzyskania Niepodległości nie jest radosnym świętem ? Czy to powód do smutku że Polska jest państwem niepodległym ? "Forth of July" w USA jest okazją do takiej radości, że zwykle mamy 2 dni wolnego na wytrzeżwienie po tym świętowaniu. Nawiązując do Apelu Sazana pytam się: Czemu pijani kibice mogą radośnie wymachiwać polską flagą natomiast z okazji Odzyskania Niepodległości flaga ma być majestatycznie powieszona ? Pewien jestem, że w pierwszych latach niepodległości ta rocznica była manifestowana jak 1 Maja w latach komuny. To nie pogrzeb


A następnie Piwoniusz napisał:
Pisząc o obchodzeniu Rocznicy Niepodległości miałem przed oczyma film polski "Happy New York". W tym filmie Linda ma monolog o polskich "mugach" i stylu bycia Polaków. Niestety, mamy opinię ludzi wiecznie niezadowolonych ze wszystkiego. Sam zresztą jestem tego przykładem - nie ukrywam. Denerwują mnie imprezy portoryków lub innych spaniszy, kiedy "rajdują" po całym mieście z furkoczącymi flagami a zarazem mi imponują. Jedyną formą manifestacji Polaków w NY jest Parada Puławskiego, nudna, spokojna, z facecikami w garniturkach i babciami w śmiesznych strojach kujawskich. W jakiś sposób mamy zakodowane cierpiętnictwo i okazujemy to na codzień i od święta. Zapominamy o idei święta. Pamiętam z lat spędzonych w Polsce, że jedyne wesołe święta to był Śmigus-Dyngus i 1 Maja. Akurat Święto Niepodległości nie powinno nastrajać minorowo. To okazja do pokazania, że żyje się w niepodległym kraju i można pomachać biało-czerwoną bez obawy aresztowania lub wysyłki na Sybir.



Pierwszy raz zacytowałem kogoś z kim się zgadzam. wink: lol
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie umiemy świętować, ale trza mieć swój styl 8)
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Dziekanów Leśny
PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo nasi współbratymcy nie potrafią się tak naprawde bawić. dla polaków (nie wszystkich ale niestety w wiekszości) dobra zabawa polega na tym żeby sie [ocenzurowano]... do nie przytomności. dopiero wtedy jest dobra zabawa.
przykre ale prawdziwe.
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
artur napisał:


Niestety. I nad tym należy ubolewać. Nad tym że Młodzi ludzie nie mają poczucia PATRIOTYZMU. Bo Ojczyzna jedyne co zapewnia to twardą walkę o byt we własnym kraju.



Artur litości! A skąd mają czerpać wzorce - z rządzących? Przecież oni mają patriotyzm głęboko w dupie.


Na pewno nie od rządzących - na to wpływu tutaj nie mamy.
Na pewno nie od Jarpo - ale tutaj na to wpływ już mamy.
Od kogo zatem, skoro już nie ma takich nauczycieli jak miałem ja w szkole a może i inni, którzy tylko dla spokoju nie piszą tutaj komentarza.
Od Dareczka - tak, on wywiesi flagę nawet jak będzie przymus. Mało tego, jenu przymus nie jest potrzebny.
Ja wywieszę i też mi przymus nie jest potrzebny. Dodatkowo zaś, zastąpię tych już nieobecnych nauczycieli i będę tutaj propagatorem patriotyzmu, czy Jarpo się to podoba czy nie. Mało tego, będę teraz miał oko na wszystkie jego tu komentarze, które mogą nadszarpnąć dobre imię Polaka. Dosyć już komentarzy, które godzą w dobre nasze imię.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowoœć: ...
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Jotes napisał:
artur napisał:


Niestety. I nad tym należy ubolewać. Nad tym że Młodzi ludzie nie mają poczucia PATRIOTYZMU. Bo Ojczyzna jedyne co zapewnia to twardą walkę o byt we własnym kraju.



Artur litości! A skąd mają czerpać wzorce - z rządzących? Przecież oni mają patriotyzm głęboko w dupie.


Na pewno nie od rządzących - na to wpływu tutaj nie mamy.
Na pewno nie od Jarpo - ale tutaj na to wpływ już mamy.
Od kogo zatem, skoro już nie ma takich nauczycieli jak miałem ja w szkole a może i inni, którzy tylko dla spokoju nie piszą tutaj komentarza.
Od Dareczka - tak, on wywiesi flagę nawet jak będzie przymus. Mało tego, jenu przymus nie jest potrzebny.
Ja wywieszę i też mi przymus nie jest potrzebny. Dodatkowo zaś, zastąpię tych już nieobecnych nauczycieli i będę tutaj propagatorem patriotyzmu, czy Jarpo się to podoba czy nie. Mało tego, będę teraz miał oko na wszystkie jego tu komentarze, które mogą nadszarpnąć dobre imię Polaka. Dosyć już komentarzy, które godzą w dobre nasze imię.


Rysiu, z całym szacunkiem dla Twojej siwej głowy. O czym ty pieprzysz ? Bo inaczej tego określić się nie da. Nie zaczerpnąłeś tego z jakiegoś manifestu lipcowego czy jemu podobnego?
Czytasz i w ogóle nie rozumiesz tego co czytasz, więc może przynajmniej przestać walić personalnie .
Choć z natury nie czytam Tej Gazety, to akurat mi wpadło coś w ręce pod czym chyba jestem skłonny się podpisać. Nawet jeśli jest to przerysowane. Mały tekst tytułowy dla tych co nie chce im się wchodzić i czytać całości :
Cytat:
Patriotyzm jest jak rasizm
Patriotyzm nie ma żadnego uzasadnienia moralnego - jest zbędnym reliktem przeszłości, pozostałością po czasach, gdy hordy plemienne wiodły wojny o terytorium, żywność i kobiety


Tu link do całości :
A r t y k u ł
Rysiu możesz wywieszać flagę , nawet dwie . Możesz nawet powiesić sobie godło i przez megafon puszczać hymn. Twoja rzecz . Ale przestań opluwać tych którzy nie podzielają Twojego hurapatriotyzmu . Który często (pewnie u Ciebie nie ) , jest tylko pokazowym rytuałem i bufonadą nie mają uzasadnienia w racjonalnym i rozsądnym postępowaniu. A nawet jest jedynie manifestacją dwulicowych hipokrytów.


Ostatnio zmieniony przez farti dnia Nie Mar 01, 2009 10:48 am, w całości zmieniany 2 razy
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Jotes napisał:
artur napisał:


Niestety. I nad tym należy ubolewać. Nad tym że Młodzi ludzie nie mają poczucia PATRIOTYZMU. Bo Ojczyzna jedyne co zapewnia to twardą walkę o byt we własnym kraju.



Artur litości! A skąd mają czerpać wzorce - z rządzących? Przecież oni mają patriotyzm głęboko w dupie.


Na pewno nie od rządzących - na to wpływu tutaj nie mamy.
Na pewno nie od Jarpo - ale tutaj na to wpływ już mamy.
Od kogo zatem, skoro już nie ma takich nauczycieli jak miałem ja w szkole a może i inni, którzy tylko dla spokoju nie piszą tutaj komentarza.
Od Dareczka - tak, on wywiesi flagę nawet jak będzie przymus. Mało tego, jenu przymus nie jest potrzebny.
Ja wywieszę i też mi przymus nie jest potrzebny. Dodatkowo zaś, zastąpię tych już nieobecnych nauczycieli i będę tutaj propagatorem patriotyzmu, czy Jarpo się to podoba czy nie. Mało tego, będę teraz miał oko na wszystkie jego tu komentarze, które mogą nadszarpnąć dobre imię Polaka. Dosyć już komentarzy, które godzą w dobre nasze imię.

Chłopie nie przeginaj. Zejdź ze mnie. Jak nie rozumiesz o czym tu się pisze to siedź cicho i nie zabieraj głosu. Może Tobie marzy się kraj w którym wszystko robi się na rozkaz, ale to nie dla mnie. Znam takich co kiedyś wywieszali flagi na 1 Maja i na rewolucji październikowej (w listopadzie zresztą) i prześladowali tych którzy tego nie robili, a dziś pierwsi wywieszają na nowe narodowe święta. Patrioci powiesz. No tak i to jacy! A jacy katolicy! Kiedyś pluli na kościół, a dziś w pierwszym szeregu do komunii idą. Nawrócili się powiesz. Według Ciebie może tak, ja zawsze uważałem ich za obłudne kanalie i tak już pozostanie. Tak wiec zanim jeszcze coś napiszesz to sie głęboko zastanów. Pozdrawiam.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
old_rysiu napisał:
Jotes napisał:
artur napisał:


Niestety. I nad tym należy ubolewać. Nad tym że Młodzi ludzie nie mają poczucia PATRIOTYZMU. Bo Ojczyzna jedyne co zapewnia to twardą walkę o byt we własnym kraju.



Artur litości! A skąd mają czerpać wzorce - z rządzących? Przecież oni mają patriotyzm głęboko w dupie.


Na pewno nie od rządzących - na to wpływu tutaj nie mamy.
Na pewno nie od Jarpo - ale tutaj na to wpływ już mamy.
Od kogo zatem, skoro już nie ma takich nauczycieli jak miałem ja w szkole a może i inni, którzy tylko dla spokoju nie piszą tutaj komentarza.
Od Dareczka - tak, on wywiesi flagę nawet jak będzie przymus. Mało tego, jenu przymus nie jest potrzebny.
Ja wywieszę i też mi przymus nie jest potrzebny. Dodatkowo zaś, zastąpię tych już nieobecnych nauczycieli i będę tutaj propagatorem patriotyzmu, czy Jarpo się to podoba czy nie. Mało tego, będę teraz miał oko na wszystkie jego tu komentarze, które mogą nadszarpnąć dobre imię Polaka. Dosyć już komentarzy, które godzą w dobre nasze imię.

Chłopie nie przeginaj. Zejdź ze mnie. Jak nie rozumiesz o czym tu się pisze to siedź cicho i nie zabieraj głosu. Może Tobie marzy się kraj w którym wszystko robi się na rozkaz, ale to nie dla mnie. Znam takich co kiedyś wywieszali flagi na 1 Maja i na rewolucji październikowej (w listopadzie zresztą) i prześladowali tych którzy tego nie robili, a dziś pierwsi wywieszają na nowe narodowe święta. Patrioci powiesz. No tak i to jacy! A jacy katolicy! Kiedyś pluli na kościół, a dziś w pierwszym szeregu do komunii idą. Nawrócili się powiesz. Według Ciebie może tak, ja zawsze uważałem ich za obłudne kanalie i tak już pozostanie. Tak wiec zanim jeszcze coś napiszesz to sie głęboko zastanów. Pozdrawiam.


Nigdy nie zapomnę jednej relacji w tv z początku lat 90-tych. Wiekowi, posiwiali pułkownicy WP, oficerowie wychowawczy w nowej odrodzonej ojczyźnie, w pierwszej ławie kościelnej podczas jakiegoś święta podstawiają bose stopy do obmycia.
To jest dopiero wydarzenie, a raczej przeobrażenie świadomości marksistowskiej zdobytej na uczelni w Moskwie w namacalny przejaw wyznania wiary objawionej.

Dlaczego tak piszę? Ano powszechnie wśród mundurowych wiadomo, że oficerowie wychowawczy w prostej lini wywodzą się od oficerów politycznych. Żaden mundurowy przed 91 rokiem nie miał szans zostać pułkownikiem bez szkoły lub przynajmniej kursu w Akademi Moskiewskiej a potem Akademi Sztabu Generalnego w Warszawie.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 154