Czy wiesz, że...
DORSZ
Rekord Polski - 28,90 kg
Złoty medal - od 15,00 kg
Srebrny medal - 13,00 kg
Brązowy medal - od 10,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 284
 Zalogowani 0
 Wszyscy 284

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(385064) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(385064) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(385064) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(385064) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(385064) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie biorą : ...(59430) Apr 03, @ 09:01:48

krzysztofCz: To prawie wieczność... mam nadzieję, że dożyjemy do następnej zbi ...(385064) Apr 03, @ 08:58:12

lecek: Byliśmy w Ustroniu. Dwa dni wędkowania w Wiśle. Na miejscu okazał ...(59430) Apr 02, @ 19:02:39

jjjan: Wpłaciłem za następne dwa lata. Są dwie faktury, każda za rok. N ...(385064) Apr 02, @ 17:57:24

jjjan: Wszystkim wszystkiego dobrego ...(169) Mar 30, @ 08:46:37


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2243
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2009
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2136
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2271
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2101
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2158
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2071
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2112
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2474
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2292
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Zdjecia na PW
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Zdjecia na PW
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
zrodlak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 24, 2007
Posty: 283

Kraj: Kanada
Miejscowoœć: toronto
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 5:41 pm    Temat postu: Zdjecia na PW Odpowiedz z cytatem

Nasza polska wada - ponarzekac....
Tak wiec - ponarzekam.
Na PW w ciagu 8 lat istnienia tej strony zamieszczono w wedkarskiej galerii "na dzien dzisiejszy :roll: " - 8731 zdjec (z czego nieomal polowe umiescil hromehunter lol winkusmiech Statystycznie rzecz ujmujac kazdego roku umieszczono w galeri PW ok. 1100 zdjec, co daje przecietna okolo 3 zdjec dziennie (lubie statystyki idea: )
3 zdjecia dziennie - przy 4000 userow - i masowej dostepnosci do aparatow cyfrowych i telefonow komorkowych ??? Cos tu chyba jest nie tak!!! zly: :?:
Z pewnoscia nie jest przyczyna takiego stanu rzeczy lenistwo kolegow i kolezanek wedkarzy. Wydaje mi sie, ze nie bede daleki od prawdy doszukujac sie przyczyny problemuu w archaicznym systemie wgrywania zdjec na PW.
To nie jest moj portal i nie ja to bede zmienial. Mysle, ze czas juz ku temu by zainstalowac nowy, efektywniejszy a na pewno prostszy w obsludze system zamieszczaia zdjec.
Jestem czlonkiem kilku innych (niewedkarskich portali) - gdzie wgranie zdjecia trwa kilklanascie ledwie sekund i gdzie najwiecej czasu zajmuje mi wybranie wlasciwego zdjecia z mojego archiwum, a nie walka z wiatrakami. Z przyjemnoscia ogladam zdjecia, ktore koledzy zaprezentowali dotad na PW i wiem, ze mogloby byc ich kilkakrotnie wiecej. idea:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat z całą pewnością istotny, ale również nie mnie o tym decydować usmiech .
Przy całej swojej informatycznej ułomności nie jestem w stanie ogarnąć jak miałoby wyglądać takie wgrywanie zdjęć. I kto czuwałby nad treścią zamieszczanych fotek. Podpowiedz mi proszę jak od technicznej strony miałoby zaistnieć takie ułatwienie usmiech .
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowoœć: Sola
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:

Przy całej swojej informatycznej ułomności nie jestem w stanie ogarnąć jak miałoby wyglądać takie wgrywanie zdjęć. I kto czuwałby nad treścią zamieszczanych fotek. .


No to jesteśmy ułomni obaj wesoly lol .

Nie jestem pewien, czy Zrodlakowi nie chodzi czasem o automatyczne wstawianie fotek do galerii, czyli niestety nikt nie czuwał by nad tym co zostanie w niej umieszczone.
Ewentualnie po fakcie (i kilku/kilkunastu dosadnych komentarzach) mógł by galernik taką fotkę, nie nadającą się do niczego wywalić w kosmos.

Innego ulepszenia jakoś nie mogę się domyśleć. Nawet gdyby odbywało się to automatycznie, trzeba i tak wybrać odpowiednią galerię, podać tytuł i coś skrobnąć w opisie. Co tutaj można przyspieszyć, czy ułatwić?


Entuzjastą "pstryków" z tel. komórkowych też nie jestem lol
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co proste nie zawsze jest lepsze, tutaj przynajmniej nie ma fotek które rażą szpetotą co zdarza się na innych portalach, sam padłem ofiarą nieprzyjęcia fotki z powodu braku akceptacji admina ale nie narzekam. ustrzegł mnie może przed wieloma przykrymi słowami krytyki. Więcej sieę staramy, a co do statystyki- na kilkatysięcy fotek które mam na dysku tylko nikły procent uważam za udane a już tylko kilkadziesiąt za bardzo udane(pewnie i tak tylko dla mnie )
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od możliwości i celu, jaki ma przyświecać istnieniu stronki/portalu. W momencie powstawania PW, bardzo duże znaczenie - z różnych względów, o których nie chcę tutaj pisać - zależało na stworzeniu "czegoś fajnego", przyjaznego użytkownikowi, przy ograniczeniu transferu, a tym samym wielkości portalu. Stąd m.in. taka forma selekcji fotek, które "warto" zamieścić. Nie zajmowałem się nigdy na PW fotkami, ale z obserwacji, które mimo woli czyniłem, z całą pewnością mogę stwierdzić, że docierała do redakcji cała masa śmieci - pod względem "wartości" warsztatowych, jak i tematycznych. Wieszanie tego typu twórczości byłoby wówczas sprzeczne z ograniczeniami, jakimi musiały się kierować ówczesne zespoły redakcyjne. Były pomysły urucomienia choćby "pogawędkowej filmotekki", ale z powyższych względów musiano sobie ten pomysł odpuścić.
Nie chcę się tutaj wdawać w rozważania n.t. możliwości oprogramowania, bo to z pewnością lepiej ode mnie zrobią osoby, które się tym zajmowały i zajmują.
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łódź
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja przyznaję Żródlkowi rację (choć rozumiem pozycję Redakcji).
Selekcja tak, ale technicznie możnaby jakoś to wysyłanie uprościć...Ja się nie znam i nie wiem jak, ale wiem, że jakby wystarczyło zrobić :"wstaw i wyślij" sam wysyłałbym pewnie znacznie częściej smutny
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zippcio, wygląda na to że Zródlak tylko żartował lol
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
No to jesteśmy ułomni obaj wesoly lol .

Nie wiem czy chodzi dokładnie o to samo ale jestem trzeci.
Mam aparat cyfrowy usmiech instrukcję opanowałem niestety w jednym punkcie:
"w celu zrobienia zdjęcia wcisnąć przycisk A" (znalazłem na schemacie).
O późniejszych manewrach typu zgranie na kompa czy wysłanie gdzieś mogę zapomnieć- zbyt skomplikowane :roll: :oops:
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowoœć: Sola
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
ZIPPO napisał:
No to jesteśmy ułomni obaj wesoly lol .

Nie wiem czy chodzi dokładnie o to samo ale jestem trzeci.
Mam aparat cyfrowy usmiech instrukcję opanowałem niestety w jednym punkcie:
"w celu zrobienia zdjęcia wcisnąć przycisk A" (znalazłem na schemacie).
O późniejszych manewrach typu zgranie na kompa czy wysłanie gdzieś mogę zapomnieć- zbyt skomplikowane :roll: :oops:


Oj nie! Aż taki ułomny to nie jestem lol lol wink:
zrodlak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 24, 2007
Posty: 283

Kraj: Kanada
Miejscowoœć: toronto
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Temat z całą pewnością istotny, ale również nie mnie o tym decydować usmiech .
Przy całej swojej informatycznej ułomności nie jestem w stanie ogarnąć jak miałoby wyglądać takie wgrywanie zdjęć. I kto czuwałby nad treścią zamieszczanych fotek. Podpowiedz mi proszę jak od technicznej strony miałoby zaistnieć takie ułatwienie usmiech .


Az cisnie mi sie pod palce zacytowac klasyke z PW "....ale moze ktos inny wie..."....
Nie mam pojecia o technicznej stronie tego przedsiewziecia, ale wiem, ze sam fakt wgrywania i wysylania jest dosyc malo przyjazny. A zdjecia i tak nie ukazuja sie natychmiast, tylko sa przepuszczane (lub nie) przez 8O przez kogos lub cos. I to - akurat mnie nie boli, ze jest selekcja poprzedzajaca publikacje zdjecia. Moje zastrzezenia dotycza jedynie czasochlonnosci calego procesu wgrywania zdjec do galerii. :?
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę Zródlaku, że akurat selekcja zdjęć nie jest najgorszym z wynalazków naszego portalu wink: .
O ile można zgodzić się z faktem, iż wymogi wstawiania zdjęć mogą nastręczyć nieco pracy to ze swojego doświadczenia wiem, że wychodzi na zdrowie poznanie, prostego programu do obróbki zdjęć. Zatem widzisz, nie ma tego złego, co by… lol
Okres oczekiwania na ukazanie się zdjęcia też można wykorzystać pożytecznie lol , ale…czy całe nasze zycie nie jest czekaniem…pieprze chyba lol .
Sądzę, że szefowie odpowiedzialni za wieszanie zdjęć wyjaśnią to bardziej jasno wesoly .
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprę Źródlaka ... coś czuję, że to będzie niedługo bogaty człowiek. 8)

Nie chodzi o problem cenzury, chłamu czy tfurczości małego Józia. Chodzi o prostą procedurę wysyłki. Taki wynalazek już jest stosowany na innych portalach - nihil novi. Wciskasz przycisk "Wyślij" i wybierasz fotke z dysku. Zrobione. Fotki mogą trafiać do Redakcji albo do kolacji (Redaktora). Ważne, żeby do wysyłki nie trzeba było wypełniać 100 formularzy ze zdjęciem babci. Pan Redaktor opblikuje te co trzeba i w ten sposób portal będzie trzymać fason ... i wreszcie ujrzymy fotki Źródlaka, które mam przyjemność czasami oglądać i się nimi zachwycać ... ale wysyłka ich do mnie nie jest tak skomplikowana jak na PW. wesoly
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednej strony popieram Źródlaka - uproszczenie procesu wysyłania zdjęć na pewno zwiększyłoby ilość przesyłanych do redakcji PW fotek. Celowo piszę przesyłanych, a nie publikowanych bo rzecz oczywista - selekcja musi być. Pytanko moje tylko, czy moderatorzy wyrabiali by z przeglądaniem, selekcją i publikowaniem fotek. Duże opóźnienia w publikowaniu fot gwarantowane. Wydaje mi się, że jeśli ktoś czuje, że jego fotka powinna znaleźć się w galerii PW przejdzie te wszystkie obecne procedury aby kilkanaście godzin później z wypiekami na twarzy czytać te wszystkie "ohy" i "ahy" w komentarzach pod zdjęciem.
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jaja. Jak u mnie w pracy.
Po co zmieniać coś, co jest dobre.
Ja też znam pare portali gdzie zdjęcia wskakują z szybkością ponad świetlną. I co z tego?. Większość to kaszana.
W przypadku PW jestem jak najbardziej za weryfikacją.

Mała ilość zdjęć w galerii to nie sprawa problemu z przesyłaniem, ale jestem pewien w100% , że to problem braku dobrych, ciekawych zdjęć zrobionych przez userów.
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgoda Krzychu, z jedną uwagą. Zdjęcia do galerii muszą być odpowiednio zmniejszone, nie przekraczać jakichś tam kB itd 8) . Z karty aparatu na kompa zrzucam "kobyły", później do wysyłki muszę je zmniejszać i w tym celu w albumie mam osobne dossier i tam kopiuje foty do wysłania na PW. Jeżeli nie zorganizowałbym tego w powyższy sposób gro fotek w kompie miałoby wymiar 580 pikseli. A to trochę mało żeby oko nacieszyć wink: .
Wydaje mi się, że głównym problemem są właśnie wymiary wysyłanych zdjęć. Niestety tego ponoć nie przeskoczymy. Sama procedura wysłania zdjęcia nie jest znowu aż tak skomplikowana lol , w zasadzie wystarczy pamiętać, dokąd je wysyłamy lol tzn, do jakiej kat. w galerii. Nazwa zdjęcia i opis to przecież dalszy ciąg przyjemnej zabawy, w której nie raz i dwa wykazałeś ogromny potencjał twórczy lol . Zostały jeszcze tylko dwa "guziki" do naciśnięcia i redahtory mają kolejne powody do radości lol .
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasuwa mi się jedna myśl: dla chcącego nic trudnego ;P
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Zgoda Krzychu, z jedną uwagą. Zdjęcia do galerii muszą być odpowiednio zmniejszone, nie przekraczać jakichś tam kB itd 8) . Z karty aparatu na kompa zrzucam "kobyły", później do wysyłki muszę je zmniejszać i w tym celu w albumie mam osobne dossier i tam kopiuje foty do wysłania na PW. Jeżeli nie zorganizowałbym tego w powyższy sposób gro fotek w kompie miałoby wymiar 580 pikseli. A to trochę mało żeby oko nacieszyć wink: .

Fakt.
Rozdzielczość dopuszczona do galerii ciut przymała. Traci się na jakości.
W artykułach są jeszcze mniejsze fotki ale tu są ograniczenia techniczne. Większe zdjęcia ( chodzi o szerokość) rozwalały by całą strukturę strony. I tutaj nie ma bata.
Myślę że ograniczenia wielkości zdjęć mają jeszcze inne podłoże. Finansowe. Wszystkim wiadomo, że portal PW nie jest na koncie free co widać. Brak reklam, wyskakujących okienek i innych duperszmitów. Za to trzeba płacić jak również za wielkość przestrzeni dyskowej oraz za ruch do i z serwera.


Robert napisał:
Wydaje mi się, że głównym problemem są właśnie wymiary wysyłanych zdjęć. Niestety tego ponoć nie przeskoczymy .

Jest to do przeskoczenia.. W galerii PHP Nuke jest opcja zwiększenia limitu wielkości zamieszczanych zdjęć, co w konsekwencji powoduje, że po „kliknięciu” na fotę mamy rozmiar np. 800x600 i w rozdzielczości 300dpi. O ile problemem nie jest ilość naszych prac nadesłanych i zamieszczanych na PW a tylko „ruch z zapytaniami do i z serwera” ( za co najwięcej się płaci), to zwiększenie limitu wielkości zdjęć zależy od dobrej woli administratora tudzież właściciela (płatnika) naszego portalu
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
zrodlak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 24, 2007
Posty: 283

Kraj: Kanada
Miejscowoœć: toronto
PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 1:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W koncu jakies konstruktywne dane odnosnie konstrukcji portalui jego galerii. Dzieki
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Nowa Dęba
PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak każdy system i tan obecny ma plusy i minusy. Dla mnie dwa z nich to wielkość fotki (mogłaby być np wspomniana 800X600) i te właśnie oddzielne foldery na fotki do wstawienia na PW.

Plusy. Admin czuwa nad tym aby zdjęcia nie były tandetne i brzydzące. Np. zakrwawiona ryba z wywalonymi na wierzch bebechami, choćby miała przedstawiać nie wiadomo co ciekawego to dla mnie zdjęcie jest beznadziejne i nie dające przykładu młodzieży, mało tego nie propaguje w naszym hobby tego co jest najpiękniejsze a już na pewno nie powinno być formą pochwalenia się złowionym okazem. Cieszy mnie także fakt, że dawno nie widziałem zdjęcia z rybą w mieszkaniu. Nie wiem czy Pogawędkowicze wysyłają takie zdjęcia czy nie ale fotka nad wodą to coś pięknego, po prostu chce się patrzyć i podziwiać. Pomijam już fakt słabych zdjęć (moje niestety takie jeszcze są) ale co niektóre ukazało się na PW.

Podsumowując, jestem jak najbardziej za taką forma wysyłki jaka jest. Zarówno my jak i moderatorzy mamy trochę zajęcia z wstawianiem zdjęć i czas ukazania się fotki jakoś równoważy się a nawet skraca. W przypadku zrzucenia całego ciężaru na barki ,,działaczy galerii" czas ten mógłby się wydłużyć i z pewnością tak byłoby gdyby dziennie nawet 5 zdjęć nadających się do publikacji trafiałoby do PW. Zmniejszanie, kadrowanie (nie każdemu mogłaby się spodobać wizja moderatora) to samo podrasowanie fotek w PS, zapisywanie. To wszystko trwa i o tyle więcej roboty mieliby Admini. Lepiej samemu obrobić tą fotkę. W końcu możemy poświęcić te 10 minut. Dla mnie dobrze jest tak jaka jest i już. pozdro.
_________________
Bieroo Paniee???
pierenick
Łowca Lina


Dołšczył: Apr 12, 2005
Posty: 38

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Toruń
PostWysłany: Piš Mar 06, 2009 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za i obiecuję parę nowych fotek w tym sezonie wstawić.
Marek_b
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jun 19, 2002
Posty: 1235

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akabar napisał:
Rozdzielczość dopuszczona do galerii ciut przymała. Traci się na jakości.

W galerii PHP Nuke jest opcja zwiększenia limitu wielkości zamieszczanych zdjęć, co w konsekwencji powoduje, że po „kliknięciu” na fotę mamy rozmiar np. 800x600 i w rozdzielczości 300dpi.


Nie jest czasem tak, że wszystko wyświetlane jest w rodzielczości ekranowej 72 dpi? 8)
_________________
Świadomie dokonuj wyborów.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek_b napisał:
akabar napisał:
Rozdzielczość dopuszczona do galerii ciut przymała. Traci się na jakości.

W galerii PHP Nuke jest opcja zwiększenia limitu wielkości zamieszczanych zdjęć, co w konsekwencji powoduje, że po „kliknięciu” na fotę mamy rozmiar np. 800x600 i w rozdzielczości 300dpi.


Nie jest czasem tak, że wszystko wyświetlane jest w rodzielczości ekranowej 72 dpi? 8)


Z tego co mi się wydaje, że pamiętam, to 72 jest dla PAL. Dla 800x600 to 96 a konkretnie 115. Jednak nie upieram się, już dawno nie zastanawiałem się nad tym. :-) Nie robię od dość dawna grafiki na Amidze i przestała mi ta wiedza być potrzebna. :-D
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek_b napisał:

Nie jest czasem tak, że wszystko wyświetlane jest w rodzielczości ekranowej 72 dpi? 8)

Tak. Zostaję wobec tego tylko przy wymiarze. 8)
Jednakże rozdzielczość akranowa a rozdzielczość ( gęstość) pliku to dwie różne kwestie.
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu


Ostatnio zmieniony przez akabar dnia Sob Mar 07, 2009 10:56 am, w całości zmieniany 1 raz
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnów
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek_b napisał:
Nie jest czasem tak, że wszystko wyświetlane jest w rodzielczości ekranowej 72 dpi? 8)


Aparat cyfrowy zapisuje zdjęcia w rozdzielczości 72 dpi i trudno by obraz był wyświetlany w innej rozdzielczości.
Zdjęcia ze skanera mogą mieć wyższą rozdzielczość, zależną od ustawienia parametrów skanowania. Zwiększenie rozdzielczości do 300 dpi zdjęcia wykonanego aparatem cyfrowym zwiększa wielkość pliku, niekoniecznie poprawiając jakość zdjęcia.
Do edycji na stronach internetowych zupełnie wystarcza rozdzielczość 72 dpi. Przy druku wielkoformatowym stosuje się wyższe rozdzielczości.

SSG napisał:

Z tego co mi się wydaje, że pamiętam, to 72 jest dla PAL. Dla 800x600 to 96 a konkretnie 115.

PAL czy NTSC nie ma z tym nic wspólnego. To są systemy telewizyjne i określają zarówno rozdzielczość obrazu telewizyjnego jak i sposób tworzenia obrazu kolorowego.
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:

Aparat cyfrowy zapisuje zdjęcia w rozdzielczości 72 dpi i trudno by obraz był wyświetlany w innej rozdzielczości.
.

Jesteś pewien?
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akabar napisał:
Gargamel napisał:

Aparat cyfrowy zapisuje zdjęcia w rozdzielczości 72 dpi i trudno by obraz był wyświetlany w innej rozdzielczości.
.

Jesteś pewien?

mój jest popsuty, zapisuje RAWy w 240dpi pion i poziom w wielkości 2000x3008 :placz :placz
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnów
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
akabar napisał:
Gargamel napisał:

Aparat cyfrowy zapisuje zdjęcia w rozdzielczości 72 dpi i trudno by obraz był wyświetlany w innej rozdzielczości.
.

Jesteś pewien?

mój jest popsuty, zapisuje RAWy w 240dpi pion i poziom w wielkości 2000x3008 :placz :placz

Spróbuj zatem te swoje RAW-y opublikować na PW w tym formacie i w tej rozdzielczości usmiech . Mowa była o formatach publikowanych w sieci, więc w domyśle przyjąłem te 72 dpi dla jpg-ów.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Zenon napisał:
akabar napisał:
Gargamel napisał:

Aparat cyfrowy zapisuje zdjęcia w rozdzielczości 72 dpi i trudno by obraz był wyświetlany w innej rozdzielczości.
.

Jesteś pewien?

mój jest popsuty, zapisuje RAWy w 240dpi pion i poziom w wielkości 2000x3008 :placz :placz

Spróbuj zatem te swoje RAW-y opublikować na PW w tym formacie i w tej rozdzielczości usmiech . Mowa była o formatach publikowanych w sieci, więc w domyśle przyjąłem te 72 dpi dla jpg-ów.

Cytat:
Aparat cyfrowy zapisuje zdjęcia w rozdzielczości 72 dpi i trudno by obraz był wyświetlany w innej rozdzielczości.
.

tak napisałes
co do RAWów ,-jest to... nie o to chodzi wink:
72dpi to jakaś straszna kaszana :placz chyba że dla wielkości znaczka pocztowego lol
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:

SSG napisał:

Z tego co mi się wydaje, że pamiętam, to 72 jest dla PAL. Dla 800x600 to 96 a konkretnie 115.

PAL czy NTSC nie ma z tym nic wspólnego. To są systemy telewizyjne i określają zarówno rozdzielczość obrazu telewizyjnego jak i sposób tworzenia obrazu kolorowego.


Oczywiście masz rację. Napisałem PAL bo tak wyświetla standardowo Amiga a chodziło mi o ilość lini. Na wyjściu cyfrowym również choć w takim przypadku możliwy jest interlace.. :-)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Przy druku wielkoformatowym stosuje się wyższe rozdzielczości.


Przydruku wszelkiej prasy kolorowej stosuje się 300dpi a trudno gazetkę wędkarską nazwać "wielkoformatową". Rozdzielczość wynika z potrzeb druku offsetowego. Zdjęcia gazet codziennych są drukowane w zdecydowanie mniejszej rozdzielczości i przez szkło powiększające można wręcz policzyć piksele. :-)
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnów
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:

72dpi to jakaś straszna kaszana :placz chyba że dla wielkości znaczka pocztowego lol


Weź pierwsze lepsze zdjęcie zapisane w Twoim aparacie w formacie jpg i w dowolnym programie graficznym sprawdź właściwości pliku lub po otwarciu w tymże programie wejdź w menu zmiany rozdzielczości. Tam zwykle wykazywana jest pierwotna rozdzielczość w dpi (ppi) (drop per inch lub pixel per inch). Zdjęcie może być wykonane w wielkości 3000x2400 pixeli w rozdzielczości 72 pixele na cal. To jest standard (te 72 dpi) przy zapisywaniu zdjęć w formacie jpg w aparatach cyfrowych. I wcale nie jest wielkości znaczka pocztowego.
Zenon! Dziwię się, że skoro poruszasz się po wielu formatach fotografii cyfrowej, tak oczywiste rzeczy zaskakują Cię.
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnów
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Gargamel napisał:

SSG napisał:

Z tego co mi się wydaje, że pamiętam, to 72 jest dla PAL. Dla 800x600 to 96 a konkretnie 115.

PAL czy NTSC nie ma z tym nic wspólnego. To są systemy telewizyjne i określają zarówno rozdzielczość obrazu telewizyjnego jak i sposób tworzenia obrazu kolorowego.


Oczywiście masz rację. Napisałem PAL bo tak wyświetla standardowo Amiga a chodziło mi o ilość lini. Na wyjściu cyfrowym również choć w takim przypadku możliwy jest interlace.. :-)

PAL ma 625 linii, NTSC ma 525 linii, różnią się ilością wyświetlanych klatek na sekundę - PAL 25/s , NTSC -prawie 30/s (29,97). Wynika to z częstotliwości sieci. U nas jest 50 Hz, tam 60 Hz i zwykle tę częstotliwość wykorzystuje się do synchronizacji odchylania pionowego w telewizorach CRT. Teoretycznie NTSC ma lepszą jakość obrazu bo ma wyższą częstotliwość tworzenia obrazu, lecz ma mniejszą rozdzielczość (mniejszą ilość linii tworzących ten obraz). Przeplot powoduje, że obraz delikatnie drży, bo tworzony jest najpierw z linii parzystych a potem nieparzystych (albo odwrotnie) i tylko dzięki bezwładności oka widzimy obraz takim jaki jest. Filmy w TV trwają krócej niż w kinie, bo w TV są wyświetlane z częstotliwością 25 klatek /s, a w kinie 24 kl/s.
Ale ten temat nie jest o systemat telewizyjnych, a o zdjęciach na PW. Dziwnym trafem zszedł na zagadnienia rozdzielczości.


Ostatnio zmieniony przez Gargamel dnia Sob Mar 07, 2009 1:16 pm, w całości zmieniany 1 raz
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Mowa była o formatach publikowanych w sieci, więc w domyśle przyjąłem te 72 dpi dla jpg-ów.

OK.
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
Marek_b
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jun 19, 2002
Posty: 1235

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel, nie obrażaj się, ale to co piszesz jest nieprawdą. Chociażby z drukiem wielkoformatowym - pliki wielkich reklam na budynkach mają rozdzielczość rzędu 5 - 30 dpi.

Dociu,

Cytat:
Przydruku wszelkiej prasy kolorowej stosuje się 300dpi a trudno gazetkę wędkarską nazwać "wielkoformatową". Rozdzielczość wynika z potrzeb druku offsetowego. Zdjęcia gazet codziennych są drukowane w zdecydowanie mniejszej rozdzielczości i przez szkło powiększające można wręcz policzyć piksele.


Nie koniecznie - ja stosowałem od 72 do 600 dpi. Co innego rodzielczość pliku a druku, która wynosi dla 2540 dpi a nawet więcej (mniej też). Duże znaczenie dla jakości ma gęstość i liniatura rastra.
_________________
Świadomie dokonuj wyborów.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ładnie "ście" to wszystko wyjaśnili lol (nic nie rozumiem lol ), powiedzcie teraz, jaki wpływ będą miały wszystkie te informacje na rozmiary zdjęć w naszej galerii, że o zdjęciach do artykułów nie wspomnę lol .
Rozumiem, że to taki początek do wielkich przemian Mareczku lol .
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnów
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek_b napisał:
Gargamel, nie obrażaj się, ale to co piszesz jest nieprawdą. Chociażby z drukiem wielkoformatowym - pliki wielkich reklam na budynkach mają rozdzielczość rzędu 5 - 30 dpi.

Nie gniewam się, wszystko zależy od skali tego druku wielkoformatowego. Przytoczony przez Ciebie przykład reklam rzeczywiście nie wymaga wielkiej rozdzielczości, ale wynika to z odległości, z jakich jest to oglądane. Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania, to reklama umieszczona na księżycu mogłaby być drukowana w rozdzielczości np. 0,001 dpi i z Ziemi widoczna byłaby jak HD.
Nie przekraczajmy zatem pewnych standardów wielkości druku. Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem mając na myśli fotograficzne wydruki wielkości plakatu i nazywając je drukiem wielkoformatowym, ale dla jednego A4 będzie małe dla innego ogromne.
Rzecz jednak ma dotyczyć fotografii i zdjęć zamieszczanych w galerii. Nadal jednak nie rozumiem tego całego zamieszania o wielkość tych zdjęć. Jeśli ktoś jest zainteresowany ładnym zdjęciem i chciałby mieć takowe, wystarczy zwrócić się do autora o nadesłanie na priv.
Aktualna wielkość zdjęć o jednym, nieprzekraczalnym wymiarze boku 580 pikseli zupełnie wystarcza. Zdjęcia są czytelne (monitor o rozdzielczości 1280X1024) pod warunkiem zachowania właściwej proporcji głównego motywu zdjęcia do wielkości tego zdjęcia.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamelu :-) Szablon PW jest stały zrobiony dla rozdzielczości monitora 800x600. Jeśli w komputerze jest ustawione większa częstotliwość to paradoksalnie zdjęcie oraz sama strona będzie mniejsza. :-)
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grubyzwierz napisał:
Z jednej strony popieram Źródlaka - uproszczenie procesu wysyłania zdjęć na pewno zwiększyłoby ilość przesyłanych do redakcji PW fotek. Celowo piszę przesyłanych, a nie publikowanych bo rzecz oczywista - selekcja musi być. Pytanko moje tylko, czy moderatorzy wyrabiali by z przeglądaniem, selekcją i publikowaniem fotek. Duże opóźnienia w publikowaniu fot gwarantowane. Wydaje mi się, że jeśli ktoś czuje, że jego fotka powinna znaleźć się w galerii PW przejdzie te wszystkie obecne procedury aby kilkanaście godzin później z wypiekami na twarzy czytać te wszystkie "ohy" i "ahy" w komentarzach pod zdjęciem.


Wracając do tematu.
Jak koledzy widzą uproszczenie wysyłania? Co można uprościć?

W obecnej chwili są trzy okna i jedno pole wyboru.
Nazwa zdjęcia - tytuł jakiś trzeba podać
Nazwa pliku - trzeba by wskazać gdzie to zdjęcie jest
Opis - jeśli nie chcesz to wstaw trzy kropki
Wybierz kategorię - wypadało by wskazać gdzie zdjęcie ma się pojawić.

Co tu poprawiać? Co upraszczać?

Nie wyobrażam sobie aby zdjęcie były publikowane bezpośrednio po wysyłce bez jakiejkolwiek kontroli. Uwierzcie mi, również byście tego nie chcieli. I bez obaw moderatorzy wyrobią się z kontrolą nadsyłanych zdjęć.

zrodlak napisał:
Nasza polska wada - ponarzekac....
Tak wiec - ponarzekam.
Na PW w ciagu 8 lat istnienia tej strony zamieszczono w wedkarskiej galerii "na dzien dzisiejszy :roll: " - 8731 zdjec (z czego nieomal polowe umiescil hromehunter lol winkusmiech Statystycznie rzecz ujmujac kazdego roku umieszczono w galeri PW ok. 1100 zdjec, co daje przecietna okolo 3 zdjec dziennie (lubie statystyki idea: )
3 zdjecia dziennie - przy 4000 userow - i masowej dostepnosci do aparatow cyfrowych i telefonow komorkowych ??? Cos tu chyba jest nie tak!!! zly: :?:
....


Lubisz statystyki ... to ja sięgnę do danych i tak ... zrodlak zamieścił w ciągu 8 lat 2 zdjęcia (słownie: dwa)

Dwa zdjęcia na osiem lat - przy masowej dostępności do aparatów cyfrowych i telefonów komórkowych ??? Coś tu chyba jest nie tak!!! zly: :?:

Proszę o propozycje co mamy zmienić, być może Twój pomysł będzie trafiony i poczynimy próby wprowadzenie w życie.
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszcza gdy się jest rybą.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 11:14 pm    Temat postu: Re: Zdjecia na PW Odpowiedz z cytatem

jarokowal napisał:
Proszę o propozycje co mamy zmienić, być może Twój pomysł będzie trafiony i poczynimy próby wprowadzenie w życie.

Nic nie zmieniamy wesoly Propozycji brak :P
zrodlak napisał:
Nasza polska wada - ponarzekac....
Tak wiec - ponarzekam.

Chciał pomarzekać a ty odrazu się go czepiasz wink:
_________________
Bercik
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnów
PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Gargamelu :-) Szablon PW jest stały zrobiony dla rozdzielczości monitora 800x600. Jeśli w komputerze jest ustawione większa częstotliwość to paradoksalnie zdjęcie oraz sama strona będzie mniejsza. :-)

Wiem to wszystko, często na stronach podaje się optymalną rozdzielczość dla danej strony. Mój monitor ma ustawioną rozdzielczość właśnie 1280X1024 i mimo to zdjęcia są w zupełności czytelne. Wcale takie małe nie są, jak sugerujesz.

Jarokowal napisał:
W obecnej chwili są trzy okna i jedno pole wyboru.
Nazwa zdjęcia - tytuł jakiś trzeba podać
Nazwa pliku - trzeba by wskazać gdzie to zdjęcie jest
Opis - jeśli nie chcesz to wstaw trzy kropki
Wybierz kategorię - wypadało by wskazać gdzie zdjęcie ma się pojawić.
Co tu poprawiać? Co upraszczać?


Podpisuję się pod tym wszystkim co napisał Jarokowal. Procedura wysyłki zdjęć jest prosta jak drut i narzekanie, że ona jest przyczyną zmniejszonej ich publikacji jest bezpodstawna. Nie trzeba mieć IQ Dody by zdjęcie wysłać usmiech
zrodlak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 24, 2007
Posty: 283

Kraj: Kanada
Miejscowoœć: toronto
PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisal:
Lubisz statystyki ... to ja sięgnę do danych i tak ... zrodlak zamieścił w ciągu 8 lat 2 zdjęcia (słownie: dwa)

Dwa zdjęcia na osiem lat - przy masowej dostępności do aparatów cyfrowych i telefonów komórkowych ??? Coś tu chyba jest nie tak!!! zly: :?: - koniec cytatu


O ile mnie pamiec nie myli, to do portalu PW zalogowalem sie w lutym 2007 roku.
2009 minus 2007 = 2 (slownie dwa). Dwa lata = dwa zdjecia. Jestem wiec typowym, statystycznym pogawedkowiczem.
Dowod:
4094 zarejestrowanych pogawedkowiczow X dwa zdjecia kazdy = nieco ponad 8000 zdjec. CBDO idea:
Nie ma obawy - zanim osiagne 8 lat portalowego stazu jakos znajde sposob i ochote aby przecisnac sie przez te Irfany, pomniejszania, 580 dpi, ustawianie kompresji zdjecia na wymagane miedzy 50 a 70 lol, zapisz obraz jako... lol , zapisz jako typ lol podpisz, opisz wstaw swoj nick. Skoro Doda moze to zrobic - to ja tez. :oops: A co mi tam; wystarczy tylko przeczytac "pomocnik" - jak wyslac zdjecie do galerii. Zaiste galernicza to robota :?
A co do Dody - to Dobra Narodowe powinny zostac nienaruszalne!! lol lol
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołšczył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:-) jakoś nie rozumiem problemu.... To naprawde tak ciężko zapisac i nazwać odpowiednio plik?? Zmniejszyć go i wypełnic trzy rubryki w zgłoszeniu?? Niektórzy przesiadują nad jednym zdjęciem godzinami w programach do ich obróbki a ta procedura zajmuje kilka chwil...
Co do tych statystyk, żeby była trafna musiałbyś wziąśc pod uwage ile jest martwych dusz, których jako statystycznego usera PW bym nie liczył :-)
So do zamieszczania zdjeć samemu w galerii... :-) No nie, tego nie powinno sie komentować :-) Biorąc pod uwage jakiego typu zdjęcia i z jakim poczuciem smaku i estetyki ludzie na PW podsyłali....
Dzięki moderacji w galerii nie ma śmietnika. Setek zdjęć z grilowanym szczupakiem i miska pełna leszczy bez łbów...
Żadna fotka rozebranej żony przez pomysłkę się tu nie pokazuje (tu pewnie wielu jednak by chciało to zobaczyć :-) ).
Pewnie, że było by kapitalnie wstawiać fotki o szerokości i wysokości do 800 pikseli iwadze choćby 500kb.... ale jest jak jest. Fote można większa umieścić gdzie indziej i pod zdjęciem podac linka gdzie można zobaczyć większy egzemplarz :-)
Zenon popsułes aparat?? Nie ładnie :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Rumun
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 26, 2002
Posty: 475

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
To co proste nie zawsze jest lepsze, tutaj przynajmniej nie ma fotek które rażą szpetotą co zdarza się na innych portalach, sam padłem ofiarą nieprzyjęcia fotki z powodu braku akceptacji admina ale nie narzekam. ustrzegł mnie może przed wieloma przykrymi słowami krytyki. Więcej sieę staramy, a co do statystyki- na kilkatysięcy fotek które mam na dysku tylko nikły procent uważam za udane a już tylko kilkadziesiąt za bardzo udane(pewnie i tak tylko dla mnie )


Osobiście z tego samego powodu iż może się komuś nie spodobać nie lubię publikować fotek moich,,zdobyczy". Leżą sobie grzecznie w albumach, a co fajniejsze wiszą w formie makro na ścianie w moim królestiwe.
_________________
Gdzie Diabeł nie może......, tam Rumuna pośle;)
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem procedura zamieszczania fotem w galerii PW jest jak najbardziej ok.


A fotek jest mniej (bo mam wrażenie, że widać ostrą tendencję malejącą), bo:
- jesteśmy za leniwi, aby poświęcić chwil kilka na obróbkę i przygotowanie fotek (jestem w tej grupie :oops: )

- mamy obawy, że jak naszą zdobycz zaprezentujemy (i łowisko podamy), to nam się rzesza wędkarzy nad wodę zjedzie i tyle z "tajnych" miejscówek będziemy mieli. Zapewne jest w tym sporo racji... (i w tej grupie również jestem :oops: )
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy świat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstawić do galerii fotkę - nie ma problemów. Dziecinnie proste. Odwalcie się od IQ Dody - to moja fanka :-)
Nie narzekajcie na ilość fotek. Jest ich bardzo dużo a co ważniejsze - coraz ładniejsze.
Jeśli ktoś ze starchu ( obawą przed krytyką ) nie wstawia swoich fotek - jego sprawa. Jednak to nie jest forma samokształcenia, poprawiania swojego warsztatu. Krytyczne uwagi pod fotką są bardziej pouczające. Czy ja robię dobre fotki? Jeszcze nie. Jednak nie boję się ich pokazać, bo do poprawy mam jeszcze sporo i nie zależy to od mojego aparatu.
Publikacje fotek uczą. Oto przykład. Zobaczcie mój pierwszy tekst z fotkami. Tym aparatem robię do dzisiaj fotki, ale już inne. Zwróćcie uwagę na fotkę z Justynem. Niby mała szkoła, ale mnię czegoś nauczyła.
JUSTYN

Był czas, kiedy to już śmiali się ze mnie wszyscy, że mówiłem o hotyzoncie, o kafelkach czy innych felerach na zdjęciu. Już tego nie robię. Czasami robią to inni, których pokazywałem palcem. W naszej galerii jest coraz więcej ładnych fotek. Zmieniać to? Jestem przeciwny!! Wstawić fotkę do galerii - to mało roboty. Dużo roboty jest przygotowanie tej fotki, poprawianie jakości, kadrowanie ... no ale tego to już galernicy robić nie mogą. To wstawiający ma decydować, co chce pokazać ( kadrowanie ). Jeśli zmieści się w temacie i właściwym pliku, nie oszpeci naszej galerii - fotka będzie przyjęta i tyle.

Tak - nasz Portal jest bardzo drogi w utrzymaniu. Zespół redakcyjny nie otrzymuje dotacji a co dopiero pełnego sfinalizowania. Unia Europejska też nie pomaga. Za wszystko płaci zespól redakcyjny. Niech więc Oni decydują jak swoją kasę wydawać i czy wogóle wydawać. Cieszmy się, że możemy tutaj się spotykać.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Moim zdaniem procedura zamieszczania fotem w galerii PW jest jak najbardziej ok.


A fotek jest mniej (bo mam wrażenie, że widać ostrą tendencję malejącą), bo:
- jesteśmy za leniwi, aby poświęcić chwil kilka na obróbkę i przygotowanie fotek (jestem w tej grupie :oops: )

- mamy obawy, że jak naszą zdobycz zaprezentujemy (i łowisko podamy), to nam się rzesza wędkarzy nad wodę zjedzie i tyle z "tajnych" miejscówek będziemy mieli. Zapewne jest w tym sporo racji... (i w tej grupie również jestem :oops: )

Ziomek, od tego roku podnieśliśmy poziom galerii, więc fotki ukazują się rzadziej, ale są lepsze jakościowo. Uwierz mi, że niektórych nie chciałbyś oglądać, ale i tak decydujący głos ma Jarokowal- czyli "opiekun" galerii.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Odwalcie się od IQ Dody - to moja fanka :-)
masz jeszcze innych znanych fanów/fanki? lol
Cytat:
Nie narzekajcie na ilość fotek. Jest ich bardzo dużo a co ważniejsze - coraz ładniejsze.
Tak rzeczywiście, jedna fotka wisząca przez 1-2 tyg. to bardzo dużo fotek, najpierw sobie zobacz ile fotek jest publikowanych na innych portalach, a będziesz miał porównanie. Ja twierdzę że na PW tych fotek jest tragicznie mało.
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Tak rzeczywiście, jedna fotka wisząca przez 1-2 tyg. to bardzo dużo fotek, najpierw sobie zobacz ile fotek jest publikowanych na innych portalach, a będziesz miał porównanie. Ja twierdzę że na PW tych fotek jest tragicznie mało.



Tomku, mam porównanie i twierdzę, że wszędzie jest podobnie. Taki czas, że z rybami słabo. Co fotografować?
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszcza gdy się jest rybą.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Tak rzeczywiście, jedna fotka wisząca przez 1-2 tyg. to bardzo dużo fotek, najpierw sobie zobacz ile fotek jest publikowanych na innych portalach, a będziesz miał porównanie. Ja twierdzę że na PW tych fotek jest tragicznie mało.

Nie odnotowałem, aby w tym roku wpłynęła choć jedna Twoja fotka. Zatem do dzieła, a będzie tak, jak na innych portalach wink:
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie, ale ja nie mam pretensji do PW, być moze nasz portal zrzesza wędkarzy, którzy nie lubią robic zdjęć usmiech Ja jeszcze nie łowię, takze na moje fotki długo trzeba będzie poczekać, a w zeszłym roku też nie miałem co pokazwyać, dla mnie to był katastrofalny rok.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.21 sekund :: Zapytania do SQL: 168