Czy wiesz, że...
JA¬:
- Rekord Polski - 5,10 kg
- Złoty medal - od 3,00 kg
- Srebrny medal - od 2,50 kg
- Br±zowy medal - od 2,00 kg


Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 778
 Zalogowani 0
 Wszyscy 778

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135482) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(135482) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(135482) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(612964) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(612964) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(612964) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(612964) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(612964) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(612964) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(612964) Apr 04, @ 12:47:07


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2281
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2060
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2176
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2308
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2139
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2196
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2102
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2148
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2514
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2332
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - TO JEST RYBA!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
TO JEST RYBA!
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
DawIdz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 14, 2007
Posty: 244

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 7:00 pm    Temat postu: TO JEST RYBA! Odpowiedz z cytatem

ZOBACZCIE SAMI
_________________
Pamiętaj, nie to cię wyróżnia od innych wędkarzy, jakie ryby łowisz, ale jak je łowisz, wiesz bowiem przecie, że można łowić łososia z powodzeniem, ale brzydko, nader za¶ pięknie nawet płotkę.

http://dawidz.fotosik.pl/albumy/560631.html
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem ten komentarz dać na w/w stronie ale nie mam zamiaru, napisze wkleję więc tutaj.

Wyl±dował na patelni, [ocenzurowano]¶cie!! A czy nie można sobie zabrać jak±¶ mniejsz± i zje¶ć w miłym gronie a nie od razu tyle mięcha, że i tak to trzeba mrozić albo oddać komu¶?? Może zamiast mówić, że to pomnik przyrody powiem, że ta ryba jest tak± sam± "własno¶ci±" tego człowieka jak i innych członków PZW którzy opłacili składki by taka ryba mogła pływać w wodzie...

Pozdr.

Salmo
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem tego samego zdania. Tzn jestem za tym, by okazy zostawały w wodzie a jeżeli kto¶ ma chęć na rybkę niech zabiera dużo mniejsze egzemplarze. Wiadomym jest, że nigdy nie wiadomo co i jak wielka sztuka się trafi, bo nie jeste¶my w stanie tego przewidzieć. Nie można przecież łowić tylko karpi po 1,5 kg. Mimo wszystko jestem za widełkowym.
_________________
Bieroo Paniee???
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna wojenka pseudo etyków widzę się zaczyna.
Zadam krótkie pytanie . Czy wolno mu było zabrać ? !
OdpowiedĽ jest chyba znana wszystkim. Więc może poszukajcie sobie kogo¶ bliższego w rodzinie do wieszania psów na nim.
I to by wła¶ciwie było wszystko z mojej strony.
:?
Heathen
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Aug 05, 2009
Posty: 28

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Panów.
Wedkarz z prawdziwego zdarzenia (tak, tak, nie pseudo wedkarzyna) złapał rybe swojego życia, po kilkudziesięciu latach łowienia, co możemy wywnioskowac biorac pod uwage jak czesto pada taka sztuka, a wiec jak juz powiedzialem, wedkarz w rownej walce pokonuje ogromna rybe, ktora nie wybacza brakow w doswiadczeniu czy złego doboru sprzętu, złapał j± zgodnie z regulaminem i zgodnie z prawem (brak wymiarow widełkowych) wział do domu...aby skonsumowac, lub tez aby zrobic trofeum! Zamiast słów uznania, spotyka sie z nagonk± no killowców!
Aż sie panowie odechciewa łowić....specjalnie używam zwrotu łowić, bo zwrot ten znajduje sie w RAPR, bo zwrot ten idealnie oddaje pierwotn± formę tego zajęcia, ktore budzi w nas najbardziej prymitywne instynkty...kiedys lowcy wracajacy do obowiska, byli czczeni jak bogowie wrecz... i to tkwi w kazdym z nas, gdzies gleboko... gdy na obiedzie l±duje rodzinka ktora ze smakiem zajada sie PRAWDZIWA RYBA, ich pochwały łechc± ego kazdego z nas... Prosze mi tu nie pisac, ze rybe mozna kupic w sklepie. Bo poza wigili±, prawdziwa ryba w miescie to rzadkosc, czy wrecz rarytas! Same jakies mrozonki, czy inne dziadostwa z hipermarketu o nieznanym pochodzeniu i terminie przydatno¶ci do spożycia.... wiec jak raz na miesiac, gdy najdzie mnie ochota na rybke, z wypadu nad rzeke przywioze cos zgodnego z RAPR to jestem zły? Zły to sa moi mili, kolesie co tluka na potege wszystko co plywa w wodzie...niewymiarowe szczupaczki, malutkie karpiki....
Mysliwi... u nich (a znam kilku) nie ma głupiej gatki o nie zabijaniu:), u nich jedynie sa przechwalki i zazdrosne spojrzenia na trofea, oraz godzinne opowiesci o podchodach, wabieniu itd.., a połów podwodny kusz±? Kolejne hobby, ktore czerpie z tego samego Ľródła, co połów wędk±... a przy ktorym padaja SAME okazy...ktore przyprawilyby o dreszcze nie jednego wędkarza. I co rozstrzelac ich? Bo lowia kusza? MAJA DO TEGO PRAWO! A u wedkarzy? nie ma rozmowy o metodzie, o przynecie, o technice tylko o tym ze ryba zostala zabrana...ehhh
Nie plujcie jadem i żółci±, na tych ktorym sie udalo, ktorzy spedzili dnie, tygodnie na zasiadkach tylko po to aby zlowic tę jedyn±.... no chyba ze wg waz połów ryb wedka ma jedynie sens gdy lowimy 100kg okazy?! Wtedy wasze żale sa uzasadnione, bo poprostu ZAZDROSCICIE, wiec moze zamiast gadac to na ryby marsz?! Ile jest okazow, tegoroczne przyduchy dobitnie nas uswiadomily... okazow byla/jest masa...wystarczajaca masa dla ludzi ktorzy na nie poluja! A ze te ryby nie braly... i dopiero ujrzały swiatlo dzienne wyrzucone martwe na brzeg... chyba tylko kwestia ich przebieglosci, a moze nie potraficie wędkować?
I spójrzcie na tych ktorzy zabieraja cale reklamowki narybku "na kotlety", bo to oni przetrzebiaj± nasze wody!

Wiec drodzy nawiedzeni no killowcy, zamiast marnowac swoj czas i energie, oraz wylewac żale wytykajac komus bledy, patrzac przez pryzmat swojego sumienia..weĽcie sie do roboty, i stwórzcie petycje, zbierajcie podpisy, atakujcie PZW o wymiary widełkowe! Załóżcie fundacje, prowadzcie szkolenia, zajecia z etyki, promujcie postawe C&R, uswiadamiajcie mlode pokolenie, ale do cholery jasnej nie róbcie z pełnoprawnego czlonka PZW jakiegos bandyty czy miesiarza, tylko dlatego ze zlapal rybe swojego zycia.

Najwazniejszy jest umiar i zdrowy rozs±dek!

ps. a najsmieszniejsze jest to ze za te kilkaset zlotych rocznie, ludzie wymagaja takich polowow w Polsce, ktore za granica kosztuja grube pieni±dze...chcesz duzego suma? Jedz nad Ebro...
ps2. jakby zlapal 70cm to by bylo gdakanie ze maly, ze po co ze mogl zostawic az dorosnie...

pzdr i przepraszam ze tak odrazu z grubej rury..ale dzisiejszy poranek zaczal sie tragicznie i musialem wylać żółć :P


Ostatnio zmieniony przez Heathen dnia Pią Wrz 11, 2009 10:27 am, w cało¶ci zmieniany 2 razy
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć
Popieram Cię Kolego Heathen w całej rozci±gło¶ci. Mam swoje zasady dotycz±ce No Kill. Wożę matę, worek, ¶rodek do odkażania ran. Z rybami obchodzę się jak z najcenniejszym skarbem. Ale nikt, powtarzam nikt nie prawa mnie potępić jak wezmę sobie jedn± rybkę do domu. ¦miesz± mnie wypowiedzi typu: po co mu taka duża ryba? A mógł zabrać mniejsz±... Tylko akurat mniejszej nie było. A jak kto¶ weĽmie mał± "po co komu taki mały sumek, karpik... " Można tak w kółko.
Ciekawy jestem, czy złowiona pierwsza w życiu ryba nie skończyła marnie na patelni- to pytanie do Kolegów, którzy potępiaj± tak ostro zabieranie ryb.
Największym problemem jest moim zdaniem zabieranie dużych ilo¶ci małych ryb na kotlety. Ale je¶li jest w zgodzie z RAPR nic mi do tego. Potarzam, że jest to problem a nie moja dezaprobata.
Janusz JKarp
Kotwic
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jun 22, 2007
Posty: 105

Kraj: Polska
Miejscowość: Giżycko
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heathen napisał:
...
Najwazniejszy jest umiar i zdrowy rozs±dek!
...


Doskonała wypowiedĽ Heathen, w pełni j± popieram.
Aby nie cytować cało¶ci, drobny fragmencik w cytacie wesoly
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kotwic napisał:
Heathen napisał:
...
Najwazniejszy jest umiar i zdrowy rozs±dek!
...


Doskonała wypowiedĽ Heathen, w pełni j± popieram.
Aby nie cytować cało¶ci, drobny fragmencik w cytacie wesoly


Jak do tego dodamy odpowiedzialno¶ć i wyobraĽnię to juz będziemy mieli prawdziwe C&R Które to jest naszym obowi±zkiem. A którego nie rozumie spora grupa wędkarzy i niestety też użytkowników tego Forum.

Precz z bezmy¶lnym i głupkowatym NO KILL wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik

Uff wykrzyknik No to sobie wreszcie ulżyłem.

PS.
Ostatni± rybę zabrałem 3 lata temu usmiech Ale No kilowcem nie jestem idea:

Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
Marek_fisherman
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 30, 2007
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Więcbork/Gdańsk
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WeĽ tyle,ile Ci potrzeba. Ten go¶ciu musi dużo je¶ć.Z drugiej stronyu jego sprawa co robi z połowem.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yari napisał:


Precz z bezmy¶lnym i głupkowatym NO KILL wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik


Ciekaw jestem ilu zrozumie to przesłanie :?: idea:

Bior±c pod uwagę, że takich którzy odróżniaj± NO KILL od C&R, jest niewielu, czarno to widzę :oops:
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE MA NO KILL - JEST WYBÓR
Tutaj co¶ dla zrozumienia
Jest albo łowienie w zgodzie z RAPR albo indywidualny wybór dla C&R.
I łajno komu do tego kto co wybierze.

PS. Ci którzy pisz± o jaki¶ krucjatach, wojnach i napadach na tych którzy złowili zgodnie z RAPR mówię - leczcie się. Tym którzy w odwrotn± stronę maj± taki sam szacunek dla tych od C&R mówię to samo. Leczcie się.

Ciekawe ilu to zrozumie ?
_________________
Mnie bior± zawsze.
woojoo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 22, 2009
Posty: 212

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Heathen. W końcu co¶ sensownego i na temat.
_________________
MIĘSIARZU CZY CI NIE ŻAL ?
Heathen
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Aug 05, 2009
Posty: 28

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledd1 b.dobry artykuł.

A wracajac do swojego poprzedniego posta.
Napisawszy " Najwazniejszy umiar i zdrowy rozsadek" moze sie wydawac ze sam sobie zaprzeczam, bo kolesia za suma ktorego zabral i nie jest w stanie przejesc nie potepiam...ale to raczej tyczy kotletowców gumofilców...bo 40kg suma raz na 30lat to jest nic w porownaniu z 5kg ryby na tydzien usmiech
pzdr
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ten sum był duży?
Jak na nasze polskie warunki - tak. Faktycznie za¶ - ¶redniak. Można pisać - jak to, s± i większe! Tak - pojedyncze sztuki. Ogólnie ten sum był duży! Czy mógł być wypuszczony? Już niestety nie. Dwugodzinny hol to na tę rybę wyrok. Gdyby było w regulaminie, że musiałby go wypu¶cić, zmarnowano by rybę i kilka kilogramów mięsa ( smacznego mięsa ).
Wprowadzaj±c wymiary widełkowe, trzeba uwzględnić długo¶ć holu. Na dzień dzisiejszy mało co wiemy o szczupaku, sandaczu, boleniach, okoniach, płociach, lipieniach, pstr±gach potokowych, głowacicach ... . Nie wiemy, jaki dlugi okres holu jest dla tych ryb szkodliwy. Niemieccy naukowcy, przeprowadzili badania tylko na sumie i tylko te informaje s± wykładnikiem dla tego gatunku. Wędkarze jeszcze dla bezpieczeństwa zmienili czas holu i tak udało się uchronić duże sumy. ( Wg danych naukowych - maksymalny czas holu 45 minut, wędkarze nie przekraczaj± 30 minut ). Wybieraj±c się na tak duże ryby, trzeba zadbać o mocny sprzęt. Czy o tym wiedzieli Salmo_Salar i Milan? Pewno nie wiedzieli.
Tekst z linku Ledda jest na czasie. Leed jest karpiarzem - jak sam napisał. Łowi swoje karpie - jest na fotografii taki karp. Ledd nie napisze jakie straty w ¶rodowisku czyni taka ryba ( jedna nie czyni, ale większa ilo¶ć ku uciesze karpiarzy ... ). Ale Leed nie krzyczy na tych, którzy ryby zabieraj± do zjedzenia. Pewno byłby w¶ciekły, gdyby kto¶ złowił jego karpia i zabrał, ale kto chciałby zabierać tak± brzydk± rybę ( zdeformowan± )?
Zadaję sobie czasami takie pytanie.
Kto to jest wędkarz?
Wg mnie - to taki, który za pomoca wędki pozyskuje ryby do konsumcji w ramach dozwolonego regulaminu łowiska.
Dla innych, to tylko człowiek łowiacy ryby na wędkę w ramach dozwolonego regulaminu łowiska. Tylko czy wypuszczajac te ryby a konto ''no-kill'' nie staj± się sadystami?
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Nie wiemy, jaki dlugi okres holu jest dla tych ryb szkodliwy. Niemieccy naukowcy, przeprowadzili badania tylko na sumie i tylko te informaje s± wykładnikiem dla tego gatunku. Wędkarze jeszcze dla bezpieczeństwa zmienili czas holu i tak udało się uchronić duże sumy. ( Wg danych naukowych - maksymalny czas holu 45 minut, wędkarze nie przekraczaj± 30 minut ). Wybieraj±c się na tak duże ryby, trzeba zadbać o mocny sprzęt.

Już kilka razy podawałe¶ te dane odnosz±ce sie do czasu holu suma. Czy mógłby¶ podać ich Ľródło.
Heathen
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Aug 05, 2009
Posty: 28

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KLIKNIJ
Tu troche na temat szczupaka...
Kiedys chwyt za pokrywy uważany byl za nieszkodliwy...

Zreszta ryby duze maja spore szanse na przezycie...ale jest roznica miedzy kolesiem co wyciagnie rybke delikatnie na materac (albo odhaczy ja w wodzie), użyje haków bezzadziorowych, dodatkowo oczysci rany... a kolesiem co rybe z wody wyciagnie, polozy na piasku, 10min zrobi zdjecia a potem sie dziwi ze nie odplywa...owszem pewnie obie przeżyj±, ale ta druga raczej dobrych wspomnien miec nie bedzie:P

Proszę o poprawn±, mił± dla oka pisownię. Zapraszam również do poradnika, dowiesz się z niego jak prawidłowo wklejać linki na forach PW
Admin
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heathen napisał:
KLIKNIJ
Tu troche na temat szczupaka...
Kiedys chwyt za pokrywy uważany byl za nieszkodliwy...

Zreszta ryby duze maja spore szanse na przezycie...ale jest roznica miedzy kolesiem co wyciagnie rybke delikatnie na materac (albo odhaczy ja w wodzie), użyje haków bezzadziorowych, dodatkowo oczysci rany... a kolesiem co rybe z wody wyciagnie, polozy na piasku, 10min zrobi zdjecia a potem sie dziwi ze nie odplywa...owszem pewnie obie przeżyj±, ale ta druga raczej dobrych wspomnien miec nie bedzie:P


"Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło" idea: Ponieważ wiele postów jest rozwalanych wypowiedziami i kontynuacj± dyskusji nie na temat. Jak choćby ostatni o kołowrotkach Daiwa. smutny A mogła to być dawka sporej wiedzy na ten temat. idea: Tak tu ja bior±c winę na siebie, poproszę adminów by wyodrębnili te kilka rzeczowych wypowiedzi odnosz±ce się do C&R idea: Postuluje by powiesić je na stałe pod pod nazw± C&R idea: I baczne pilnowanie by nie pojawiały się tam "gdakania" i wywody nie na temat idea: idea: idea: Panowie to wstyd by na takim forum jak PW nie było stałego w±tku w obowi±zkowym dla nas wszystkich i w sumie bardzo ciekawym temacie. idea: usmiech Wiem - nie jestem pierwszy - próby już były, ale "umarły", powód - patrz wyżej smutny

P.S

Dodam, że je¶li istnieje taka potrzeba to zobowi±zuje się ten temat moderować.

Pozdrawiam.
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
psulek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 23, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Puławy/Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale w naszym pięknym kraju przegięcie z jednej strony na drug± jest praktycznie norm± - od uwielbienia, do nienawi¶ci, bez wypo¶rodkowania. Z jednej strony dodaje to kolorytu, z drugiej po jakim¶ czasie drażni. Mi bardzo podobaj± się hasła głoszone przez Catch and Release Foundation:

Limit your catch!!!
Don't catch your limits!!!

Niestety - każda idea może zostać wypaczona.
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

psulek napisał:
Niestety ale w naszym pięknym kraju przegięcie z jednej strony na drug± jest praktycznie norm± - od uwielbienia, do nienawi¶ci, bez wypo¶rodkowania. Z jednej strony dodaje to kolorytu, z drugiej po jakim¶ czasie drażni. Mi bardzo podobaj± się hasła głoszone przez Catch and Release Foundation:

Limit your catch!!!
Don't catch your limits!!!

Niestety - każda idea może zostać wypaczona.


I tu już mamy przykład wybiórczego podej¶cia do tematu. choć same hasła s± OK. tyle że nie wyczerpuj± idei C&R. idea: Fundacje, organizacje ba, nawet wielkie instytucje, podczepiaj± się pod szczytne idee. Robi± to oczywi¶cie po to by zarobić kasę. idea:

Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skończmy juz z tymi C&R pod tematem złowionego suma.
Czez - nie archiwizuję wiadomo¶ci - tylko je zapamiętuję, tym bardziej, że bezpo¶rednio mnie dotyczył ( czytaj pobyt nad rzek± Ebro ).
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Skończmy juz z tymi C&R pod tematem złowionego suma.

Jak najbardziej Oldi.
I kończ±c powiem tak: mimo tego że poprawny w/g RAPR to jest postrzegany jako nieudacznik wędkarski który 30lat czekał na fuksa.
Tak po prawdzie złowił wielkie łajno. Dlaczego?
Cytat:
W końcu, 20 metrów od brzegu, zapl±tał się w trawy. Wyjęli go koledzy, musieli podpłyn±ć łódk±

Tyle oceny.
_________________
Mnie bior± zawsze.
Rumun
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 475

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JKarp napisał:
Cze¶ć
Popieram Cię Kolego Heathen w całej rozci±gło¶ci. Mam swoje zasady dotycz±ce No Kill. Wożę matę, worek, ¶rodek do odkażania ran. Z rybami obchodzę się jak z najcenniejszym skarbem. Ale nikt, powtarzam nikt nie prawa mnie potępić jak wezmę sobie jedn± rybkę do domu. ¦miesz± mnie wypowiedzi typu: po co mu taka duża ryba? A mógł zabrać mniejsz±... Tylko akurat mniejszej nie było. A jak kto¶ weĽmie mał± "po co komu taki mały sumek, karpik... " Można tak w kółko.
Ciekawy jestem, czy złowiona pierwsza w życiu ryba nie skończyła marnie na patelni- to pytanie do Kolegów, którzy potępiaj± tak ostro zabieranie ryb.
Największym problemem jest moim zdaniem zabieranie dużych ilo¶ci małych ryb na kotlety. Ale je¶li jest w zgodzie z RAPR nic mi do tego. Potarzam, że jest to problem a nie moja dezaprobata.
Janusz JKarp


Jasieńku, trochę z klakierstwa i trochę z lenistwa pozwolisz, że podepnę się do Twojej wypowiedzi.
_________________
Gdzie Diabeł nie może......, tam Rumuna po¶le;)
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yari napisał:
Kotwic napisał:
Heathen napisał:
...
Najwazniejszy jest umiar i zdrowy rozs±dek!
...


Doskonała wypowiedĽ Heathen, w pełni j± popieram.
Aby nie cytować cało¶ci, drobny fragmencik w cytacie wesoly


Jak do tego dodamy odpowiedzialno¶ć i wyobraĽnię to juz będziemy mieli prawdziwe C&R Które to jest naszym obowi±zkiem. A którego nie rozumie spora grupa wędkarzy i niestety też użytkowników tego Forum.

Precz z bezmy¶lnym i głupkowatym NO KILL wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik

Uff wykrzyknik No to sobie wreszcie ulżyłem.

PS.
Ostatni± rybę zabrałem 3 lata temu usmiech Ale No kilowcem nie jestem idea:

Pozdrawiam


I za to ( między innymi) yari Cię lubię, i wszystkich Tobie podobnych. lol
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
yari napisał:


Precz z bezmy¶lnym i głupkowatym NO KILL wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik


Ciekaw jestem ilu zrozumie to przesłanie :?: idea:

Bior±c pod uwagę, że takich którzy odróżniaj± NO KILL od C&R, jest niewielu, czarno to widzę :oops:

Daltonista !? 8O
Ja widzę ostro na czerwono , ale zawsze mogę się mylić. wink:


Ostatnio zmieniony przez farti dnia Pią Wrz 11, 2009 10:57 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobi¶cie nie wyraziłem krytyki tego wędkarza lecz tylko wyraziłem swoje widzimisię. Dlaczego jest tak, że wędkarz dopiero teraz złowił tak± rybę, po wielu latach wędkowania??? Ja przykładowo chciałbym co roku złowić jaki¶ fajny i ciekawy okaz a nie czekać na niego kilkana¶cie lat. Kilka wypadów nad jedn± wodę i tylko jeden 52 cm szczupak. Kilkana¶cie małych. Dlaczego nie jeden powiedzmy 80 cm zębacz i kilka pięćdziesięciopare centymetrowych szczypłych??? Naprawdę nie bawi mnie łowienie glutów, z każdym rokiem zwiększam rozmiar przynęt a ryby wci±ż te takie same. Złowienie a wła¶ciwie wydłubanie jednego konkretnego egzemplaża rocznie jest ekscytuj±ce ale dlaczego nie łowić ich kilka jak w innych krajach??? Powiecie, że może nie potrafię łowić lub jeżdżę na nie takie wody co trzeba... może i macie rację ale chciałbym czasem chociaż poczuć na kiju, że to nie jest tylko kolejny pistolecik...
_________________
Bieroo Paniee???
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Milan" Pewnie i trochę brak Ci szczę¶cia, pewnie czasu i kasy ( jak większo¶ci z nas ) by odwiedzać i skutecznie obławiać sprawdzone i dobre łowiska. Jednak głównie tak jest wła¶nie dlatego, że wędkarze nie stosuj± się do zasad C&R idea: Oczywi¶cie działalno¶ć PZW też nie ma z tym nic wspólnego - niestety.
Nieliczne Towarzystwa i Kluby miło¶ników czy przyjaciół, działaj±ce pod "skrzydłami" ZO PZW pokazuj± jednak, że można.idea:. Uwierz mi bo znam to z autopsji. idea: usmiech Akcje namawiaj±ce do bezmy¶lnego "No Kill" czy typu "wypuszczajmy okazy" s± nic nie warte. idea: Tak więc czy będziemy wypuszczać czy tylko szczać to i tak, będzie tak jak jest. idea:
Racjonalna gospodarka, edukacja wykrzyknik odpowiedzialno¶ć, wyobraĽnia i ¶wiadomo¶ć tego co się robi, co należy zrobić i co można robić na danym łowisku. To czy Ty sam czy gospodarz, zdecyduje czy zabierzesz rybę czy nie, umiejętno¶ć postępowania z ryb±, któr± chcesz lub musisz wypu¶cić. To wszystko jest czę¶ci± C&R idea: wesoly

Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posłużę się cytatem. Po co silić się na pisanie czego¶ co można nazwać kwintesencj± całej sprawy, skoro ,,kto¶" już to zrobił:


yari napisał:
"Uwierz mi bo znam to z autopsji. idea: usmiech Akcje namawiaj±ce do bezmy¶lnego "No Kill" czy typu "wypuszczajmy okazy" s± nic nie warte. idea: Tak więc czy będziemy wypuszczać czy tylko szczać to i tak, będzie tak jak jest. idea:
Racjonalna gospodarka, edukacja wykrzyknik odpowiedzialno¶ć, wyobraĽnia i ¶wiadomo¶ć tego co się robi, co należy zrobić i co można robić na danym łowisku. To czy Ty sam czy gospodarz, zdecyduje czy zabierzesz rybę czy nie, umiejętno¶ć postępowania z ryb±, któr± chcesz lub musisz wypu¶cić. To wszystko jest czę¶ci± C&R idea: wesoly

Pozdrawiam


I wszystko w temacie. usmiech
hromehunter
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 14, 2003
Posty: 444

Kraj: Canada
Miejscowość: Toronto
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 3:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i panowie tymi komentarzami udowodniliscie , ze trzeba nas , Polakow , trzymac za morde . Zakazy ,przepisy czy gospodzarze lowiska ( jak to ladnie brzmi ;). Ryba , okaz , ktora zdarza sie zlowic raz na pare lat dostaje w leb .Nie mam nic przeciwko zabieraniu ryb ,ale ...... jesli jest ich pod dostatkiem . To jak to jest z okazami w Polsce ? czemu po "grubego"szczypaka trzeba jechac do Szwecji ,zeby polowiec sumy na Ebro ( chyba tak to sie pisze ;)). O lososiach , czy trociach mozna tylko pomarzyc .Pstrag 60 cm , marzenie nie jednego pstragarza ,gdzie w innych krajach nie jest to zadna rewelacja .To ja sie pytam , jak to jest ,ze ryb malo a okazow jeszcze mnie ? . A tutaj pochwala sie zabijanie okazow , bo : zgodnie z przestarzalym Rapp-em , nie ma widelkow , jak ja nie wezme to klusole , a jak nie klusole to rybacy , kormorany , wydry ,przyduchy itd .I wszyscy sa winni tylko nie wedkarze usmiech.
Kol. Heathen napisal "ps. a najsmieszniejsze jest to ze za te kilkaset zlotych rocznie, ludzie wymagaja takich polowow w Polsce, ktore za granica kosztuja grube pieni±dze " ...hmmmmmm place 30 $ rocznie i lowie napradwe sporo ryb.Kasa nie ma z tym nic wspolnego , podejscie wedkarzy do ryb , do okazow , do .... po co ja to pisze .
Jak mozna przeforsowac jakies zmiany , jak w PZW siedza dziadki , emerycie , ktorym zyja jeszcze w latach powojennych i gdzies maja przyszlosc . Liczy sie ile dzis mozna kasy wyciagnac i ile ryb zezrez .A jutro wyslac polskich wedkarzy do scandynawi , Ebro i dalej usmiech.Tylko watro zauwazyc ,tam gdzie kiedys byly ryby przepisy byly bardzo liberalne , po przyjezdzie "naszych" przepisy sa zmieniane .Widac "kormorany" ze wschodu sie zlecialy ;)usmiech
_________________
Don't venture into the 'dark' side too deep...it's the skills that count.
hromehunter
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 14, 2003
Posty: 444

Kraj: Canada
Miejscowość: Toronto
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 3:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yari napisał:

Racjonalna gospodarka, edukacja wykrzyknik odpowiedzialno¶ć, wyobraĽnia i ¶wiadomo¶ć tego co się robi, co należy zrobić i co można robić na danym łowisku. To czy Ty sam czy gospodarz, zdecyduje czy zabierzesz rybę czy nie, umiejętno¶ć postępowania z ryb±, któr± chcesz lub musisz wypu¶cić. To wszystko jest czę¶ci± C&R idea: wesoly

Pozdrawiam


Yari , zyjesz marzeniami usmiech.
_________________
Don't venture into the 'dark' side too deep...it's the skills that count.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yari, wytłumacz mi co rozumiesz przez bezmy¶lne i głupkowate no kill, dlaczego akurat w tym temacie to napisałe¶, czy kto¶ tutaj prezentuje takie podej¶cie? Dla mnie to jest pusty slogan.

I dlaczego jeste¶ tak bardzo przeciwny wypuszczaniu okazów, co jest w tym złego??? Dlaczego namawianie do wypuszczania dużych ryb jest nic nie warte. Wysil się trochę i uzasadnij swoje pogl±dy.


Ostatnio zmieniony przez tomek79 dnia Sob Wrz 12, 2009 1:48 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Nierobiga
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 139

Kraj: Polska
Miejscowość: Brodnica
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te No kill czy C&R nie jest bezmy¶lne. Tylko nasza ludno¶ć wędkarska jest mało u¶wiadomina do tych spraw. Tych którzy to propaguj± jest mało i przez to wychodz± spory bo w oczach normalnego wędkarza który przestrzega RAPR wygl±da to jak z fanatazji wypuszczanie ryb . Ale Rzym też nie tak odrazu zbudowali , powinno się porobić kluby oraz inne stowarzyszenia propaguj±ce te zasady następnie zaj±ć się medialn± spraw± żeby dotrzeć do jak największej liczby wędkarzy i systuacja była by inna.
_________________
WĘDKARSTWO & BMW KLUB POLSKA MOJE ŻYCIE
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My¶liwi powinni do każdego napotkanego zwierza strzelać kulami usypiaj±cymi które powoduj± chwilow± utratę przytomno¶ci , tylko po to aby zrobić sobie z nim fotke , nie bacz±c na skutki uboczne.
Rozprawiaj±c o NOO KILLach , C&R i innych wynalazkach ,należało by wpierw zadać sobie pytanie PO CO ? Po co chodzę na ryby? I czy muszę chodzić pięć razy w tygodniu .Czym innym jest przyłów niewymiarowej lub w okresie ochronnym rybki ,czym innym jest ¶wiadome kaleczenie tylko dla pustej satysfakcji.
Ile z tych okaleczonych w tak szeroko propagowanych
NOO KILLach I C&R ryb, skazujemy na cierpienie i ¶mierć? Sorki , Ale ¶miesz± mnie te wszystkie pseudo etyczne wypociny :placz
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rozprawiaj±c o NOO KILLach , C&R i innych wynalazkach ,należało by wpierw zadać sobie pytanie PO CO ? Po co chodzę na ryby?


Całe szczę¶cie, że jednak większo¶ć ludzi zabiera ryby... Ufff...

Pozdr.

Salmo
piter1000
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Aug 03, 2008
Posty: 96

Kraj: Polska
Miejscowość: suwalki
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 7:43 pm    Temat postu: lLito¶ci.. Odpowiedz z cytatem

Do wszystkich przeciwników jedzenia ryb , bo takich tu nie brakuje.. biedne rybki po co je zabierać do domu by skończyły na patelni... Tylko sobie wyobrazcie jaki ból i stres przeżywa ¶winka przed egzekucj± u rzeżnika ..aby¶ potem ¶linił się nad pieczonym boczkiem!! A jajeczniczka ci smakuje ?? , biedne zarodki małych kurczaczków w twoim żoładku ... Jelenie, dziki , sarny , wilki, ptaki gin± w krwawych polowaniach.. jaki jest ból rannego jelenia , postrzelonego w nagonce , a potem dobijany ..wyobraz to sobie . wtedy może zrozumiesz co to jest NO KILL!!!!!!!!!!!! . A ty żalisz się że kto¶ zjadł złowion± rybkę..???
_________________
Wędkarstwo to dwa robaki na dwóch końcach tej samej wędki
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co niektórzy maj± z tym porównywaniem ryb do reszty ¶wiata :P Ryba naprawdę radzi sobie ze stresem. Ja jeżeli widzę, że ryba nie odpływa albo krwawi i po jakim¶ czasie wypływa na powierzchnię to j± dobijam poprostu. Nie jestem bezmy¶lim wędkarzem C&R jak niektórzy tutaj my¶l±. Dla mnie duża ryba to nie tylko walory czysto sportowe ale także ¶rodowiskowe. Duża ryba ma wkład w ekosystem ¶rodowiska wodnego, nie tylko poprzez tarło, warto na to spojrzeć szerzej.

Pozdr.

Salmo

PS. Jakie zarobki w jajku?? lol Tyle ile razy rozbijałem jajko na jajecznice ani razu nie zauważyłem żadnego zarodka. Chyba pojęcia się lekko pokiełbasiły... wink:
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Yari, wytłumacz mi co rozumiesz przez bezmy¶lne i głupkowate no kill, dlaczego akurat w tym temacie to napisałe¶, czy kto¶ tutaj prezentuje takie podej¶cie? Dla mnie to jest pusty slogan.

I dlaczego jeste¶ tak bardzo przeciwny wypuszczaniu okazów, co jest w tym złego??? Dlaczego namawianie do wypuszczania dużych ryb jest nic nie warte. Wysil się trochę i uzasadnij swoje pogl±dy.


No cóż prosisz się? To dostaniesz idea: Choć nic do Ciebie nie mam. idea: Nie, nie powiem Ci co robiłem przez ostatnie 5 dni , powiem Ci tylko co robiłem dzisiaj ( 20:30 wróciłem do domu). Wstałem 04:30, pojechałem z kolegami nad rzekę. Tam skontrolowałem młyn który wła¶nie w nocy zatrzymał cał± wodę ( odpowiednie ¶rodki podjęli¶my - zawiadomienie tel., foto z pomiaru poziomu wody, Pisma się pisz±. idea: ) Następnie schodz±c ok. 3 km. odcinek rzeki starali¶my się dowiedzieć na jakim odcinku s± pewne ryby ( s± na to metody - Z wody, "powietrza" i wędkami ), które zmierzaj± wła¶nie na swoje miejsca tarliskowe. Miejsca te musimy oczywi¶cie zd±żyć przygotować, ponieważ dzięki meliorantom, kajakarzom no i troszkę tylko naturze generalnie nie nadaj± się do odbycia tarła. idea: Mam nadzieję, że nie weĽmiesz mi tego za złe bo ok. 13:30 do 14:00, odpocz±łem sobie z kolegami i co¶ zjedli¶my ( Baaaardzo przepraszamy ) :roll: Następnie udali¶my się na inn± mniejsz± rzeczkę. Tam wybudowali¶my kolejne tarlisko i schodz±c ok 5 km szukali¶my kolejnych miejsc na budowę tarlisk. Naprawiaj±c jednocze¶nie "zwałki" zniszczone, wręcz powycinane piłami i toporami przez kajakarzy. Jutro je¶li pozwolisz zajmę się z żon± naszymi ponad 80-cio letnimi rodzicami. W poniedziałek od rana ............. ( niektórzy specjalnie bior± i wykorzystuj± na te prace swoje urlopy idea: )

Jest 22:30 Jeżeli oczekujesz, że odpowiem na jakiekolwiek Twoje infantylne w±tpliwo¶ci, czy głupkowate pytania to się mylisz. idea: idea: idea: Jak nie rozumiesz to już nie zrozumiesz idea: Nic mi do tego. Ale nie martw się podobno ........ - no tacy jak Ty żyj± znacznie dłużej i zawały tudzież inne udary, wylewy ich omijaj±. idea:

Miłego klikania w necie. usmiech

EOT wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik wesoly

Pozdrawiam serdeczniutko. lol
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak też my¶łałem, migasz się, a ja zadałem proste pytania. No cóż może odpowiesz jak odpoczniesz. Ale brak odpowiedzi będzie najlepiej o Tobie ¶wiadczył.
grzbiet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2004
Posty: 509

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałbrzych
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje podej¶cie proste... mam ochotę na rybę to zabieram , nie to wypuszczam... i koniec usmiech
_________________
Artur Lisowski

"Niech pozostan± po nas jedynie ¶lady na piasku i kręgi na wodzie."
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heathen napisał:
...kiedys lowcy wracajacy do obowiska, byli czczeni jak bogowie wrecz...
Kiedy¶ ludzie żyli z łowiectwa i zbieractwa, chodzili na bosaka i spali w szałasach.

Cytat:
Ile jest okazow, tegoroczne przyduchy dobitnie nas uswiadomily... okazow byla/jest masa...wystarczajaca masa dla ludzi ktorzy na nie poluja!
Jeste¶ z Zabrza więc wnioskuje, ze przyduchy nie widziałe¶ na własne oczy, powiedz mi zatem na czym opierasz swój pogl±d. Gdzie ty widzisz tę masę okazów??? Zobaczyłe¶ na fotce dwa zdechłe sumy, szczupaczka, sandacza i kilkaset sztuk białej ryby i to ma być dowód? Jeżeli na podstawie takiego zdjęcia można wyci±gać w ogóle jakiekolwiek wnioski, to dla mnie zdjęcia z przyduchy ¶wiadcz± nie o masie okazów tylko wręcz przeciwnie - o tragicznie małej liczbie drapieżników. Przeceiż tych szczupaczków czy sandaczy było tyle co kot napłakał. Przeceiż te ¶niete ryby, widoczne na zdjeciach, które spłyneły i zatrzymały sie gdzie¶ w zakolu przy trzcinach, to chyba nie s± ryby z jednej miejscówki, jak my¶lisz??? Bo wg mnie pochodz± z większego odcinka rzeki, np. 1 kilometra.



Cytat:
Najwazniejszy jest umiar i zdrowy rozs±dek!
No faktycznie zamrożenie 20 kilogramów mięsa to jest umiar bo przeceiż można było zamrozić 50 kg. Jest to również zdrowy rozs±dek, no bo człowiek przewidywalny wie, ze idzie zima i trzeba robić zapasy pożywienia. Poza tym nie wiadomo jak to nam się ułoży z t± Rosj±, ale człowiek rozs±dny wie, ze na wojnie głód i nędza więc za wczasu się przygotuje.
A teraz poważnie... Nie weim jak to jest z wypuszczaniem dużych sumów, jeżeli faktycznie skutki długiego holu s± dla nich zabójcze, to wypuszczanie ich oczywiscie mija się z celem, jeżeli jednak potrafi± się odbudować, przeżyć spotkanie z wedkarzem czyli innymi slowy można wypuszczać duże sumy, to każdy, kto ma w domu co je¶ć, ale mimo to zabiera dużego suma, jest dla mnie czystej rasy baranem.

Innymi słowy, każdy ma wybór, każdy ma prawo być idiot±.
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hromehunter napisał:


Yari , zyjesz marzeniami usmiech.


Pewnie "Hrom" i tak jest :roll: Ponad 30 letnia, przynosz±ca marne efekty orka na pewnej niwie, zdaje się to potwierdzać. Jednak sukcesy kolegów ( prawda, że nieliczne - ale jednak ) Kłuj± człeka w tyłek i w głowie słyszysz głosy - "no spróbuj, zobacz im się udało.... " usmiech

Z drugiej strony przecież nie "odkrywam Ameryki" Bo to się sprawdziło - no choć by w USA :-) I jest oczywiste, że albo będzie tak jak piszę i wtedy będzie dobrze. Albo będzie tak jak jest. smutny idea:

Pozdrawiam.
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)


Ostatnio zmieniony przez yari dnia Sob Wrz 12, 2009 10:31 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
hromehunter
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 14, 2003
Posty: 444

Kraj: Canada
Miejscowość: Toronto
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Heathen napisał:
...kiedys lowcy wracajacy do obowiska, byli czczeni jak bogowie wrecz...
Kiedy¶ ludzie żyli z łowiectwa i zbieractwa, chodzili na bosaka i spali w szałasach.


Tomek79 lol
_________________
Don't venture into the 'dark' side too deep...it's the skills that count.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No bo ku.... niektórzy tu dalej tkwi± umysłami w neolicie i weĽ tu znajdĽ z nimi wspólny język.
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja chyba znalazłem niszę. Na której będzie można zarobić.
Najpierw trochę historii:
wymy¶lono psychologów którymi "karmi" się ludzi
nie tak dawno posunięto się dalej,
wymy¶lono psich psychologów i s± tacy wła¶ciciele co korzystaj± z tych usług.
Teraz moje ja proponuję wyszkolić się i założyć przychodnię gdzie będzie:
rybi psycholog.
Mógłby on porozmawiać z rybkami tymi wypuszczanymi (jeszcze przed lub po). Co¶ im na przyszło¶ć doradzić.
A nawet tymi tuż przed patelni±, aby mieć większe argumenty dla tych wypuszczanych.

My¶lę że rybi psycholog to jest dopiero temat.
Co wy o tym my¶licie?


teraz małym druczkiem: oj będzie się działo
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darogryf napisał:


My¶lę że rybi psycholog to jest dopiero temat.
Co wy o tym my¶licie?


teraz małym druczkiem: oj będzie się działo


A tam zaraz będzie się działo. usmiech Sprawa normalna ""psycholog dobry na wszystko" lol Jak dobry to nawet te takie tam choroby uleczy lol wink:
( pytanie tylko, czy sesja u "psychola" czy antybiotyki tańsze :?: ) lol
Jedak sprawa nie jest z rybami taka prosta idea: No bo w jakiej pozycji ryba miała by zrelaksowana poddawać się "wszechogarniaj±cemu wpływowi Boga XX- go i XXI - go wieku" :?: idea: Czyżby tradycyjnie, standardowo - leż±c brzuchem do góry :?: :roll: Czarno to widzę idea: lol wink:

Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:
Co niektórzy maj± z tym porównywaniem ryb do reszty ¶wiata :P Ryba naprawdę radzi sobie ze stresem. Ja jeżeli widzę, że ryba nie odpływa albo krwawi i po jakim¶ czasie wypływa na powierzchnię to j± dobijam poprostu. Nie jestem bezmy¶lim wędkarzem C&R jak niektórzy tutaj my¶l±......"


Co dalej napisałe¶ to wiem. idea: Jednak jak będziesz tak uprzejmy to proszę Cię o wytłumaczenie mi cytowanego fragmentu, który "wytłuszczyłem" Dokładnie chodzi mi o to czy stosuj±cy zasady C&R jest według Ciebie bezmy¶lny :?: Bo tak to zrozumiałem idea: Proszę też o potwierdzenie - czy prawd± jest, że jeste¶ studentem, a może już absolwentem - Ichtiologii, Rybactwa lub pokrewnego kierunku ( jakiego) :?: Gdyby¶ był tak uprzejmy - proszę usmiech

Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
hromehunter
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 14, 2003
Posty: 444

Kraj: Canada
Miejscowość: Toronto
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 1:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
My¶liwi powinni do każdego napotkanego zwierza strzelać kulami usypiaj±cymi które powoduj± chwilow± utratę przytomno¶ci , tylko po to aby zrobić sobie z nim fotke , nie bacz±c na skutki uboczne.
Rozprawiaj±c o NOO KILLach , C&R i innych wynalazkach ,należało by wpierw zadać sobie pytanie PO CO ? Po co chodzę na ryby? I czy muszę chodzić pięć razy w tygodniu .Czym innym jest przyłów niewymiarowej lub w okresie ochronnym rybki ,czym innym jest ¶wiadome kaleczenie tylko dla pustej satysfakcji.
Ile z tych okaleczonych w tak szeroko propagowanych
NOO KILLach I C&R ryb, skazujemy na cierpienie i ¶mierć? Sorki , Ale ¶miesz± mnie te wszystkie pseudo etyczne wypociny :placz

Zenon , a chocby po to , zeby inni mieli mozliwosc zapelnienia lodowki , i wypisywali takie bzdury jak Ty tutaj wypisujesz . Bez tych co wypuszczaja , dawno wracal bys o kiju do domy .A co ? , ryba ktora ma dostac w leb inaczej sie meczy jak ta , ktora ma byc wypuszczona ? 8O .Wracajac do tematu , wlasnie " po co chodze na ryby " ? Na pewno nie po to , zeby zapelnic lodowke .Nie pisz na temat "NOO KILLach I C&R ryb, skazujemy na cierpienie i ¶mierć? " , o ktorym masz zielonego pojecia . Jak sam wyzej stwierdziles , idziesz na ryby w jednym celu .
"Sorki , Ale ¶miesz± mnie te wszystkie pseudo etyczne wypociny " , a mnie nie , i malo tego , powienienes co niedziela isc do kosciola i pomodlic sie za tych co wypuszczaja , bo inaczej zamiast na ryby (oops po ryby ) bedziesz musial jezdzic do kauflandu , lub innego sklepu aby zaspokoic swoje potrzeby usmiech.
_________________
Don't venture into the 'dark' side too deep...it's the skills that count.
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@yari,

Wyłuszczony druk bardziej jest skierowany na osobę czyli mnie. Zostałem nazwany przez farti'ego pseudo etykiem tyle tylko, że mi nie chodzi o sprawy etyczne zabrania tego suma. Chodzi m dokładniej o to, że każda ryba, a w szczególno¶ci ta duża i tym bardziej drapieżnik ma swój wkład w równowagę ekosystemu wodnego.

Wiem doskonale, że gdybym nie wypuszczał złowionych przez siebie ryb na jednym ze zbiorników (i wielu innych wędkarzy) to pogłowie ryb malało by o wiele szybciej. Gospodarka zarybieniami jest prowadzona tak, że sru pierdut do wody a potem w tydzień wędkarze wszystko wygol± do dna. Tak u mnie jest, wpuszcz± rybę, wędkarze po nich przychodz± i wyłapuj± karpie, liny, szczupaki... Czy chociażby jedna ryba nie ma swojego wkładu w ¶rodowisko?? Nikogo tutaj nie karcę, że sobie zabiera rybkę na kolację, ma prawo. Jednak dla mnie to bezmy¶lno¶ć brać tyle mięcha.

Cieszmy się, że mamy internet. Dzięki temu ludzie-wędkarze posiadaj±cy to cudo i czytaj±cy artykuły o C&R będ± mieli ¶wiadomo¶ć, jak±kolwiek. Nie mówię, że większo¶ć się zmieni bo to za krótko jeszcze trwa. Niech chociaż dziesięciu czy dwudziestu z tego portalu zmieni swoje postępowanie co do ryb to już to będzie powoli rozchodzić się w ich otoczeniu, w¶ród najbliższych znajomych. To jak antybiotyk, powoli zaczyna być rozprowadzany krwioobiegiem do każdej komórki wink:

A na końcu zakończę wypowiedĽ cytatem:

Wędkarzy interesuj± głównie emocje zwi±zane z holem i l±dowaniem ryby, jak również aspekt kulinarny. Rozważania czy słuszne jest męczenie ryby tylko dla sportu zostawmy etykom i filozofii przyrody.

Pozdrawiam

Salmo
Heathen
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Aug 05, 2009
Posty: 28

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Heathen napisał:
...kiedys lowcy wracajacy do obowiska, byli czczeni jak bogowie wrecz...
Kiedy¶ ludzie żyli z łowiectwa i zbieractwa, chodzili na bosaka i spali w szałasach.

No wiesz, bior±c pod uwagę niektóre nasze współczesne zachowania, wcale nie byłbym pewny tego czy teraz jest lepiej:P

tomek79 napisał:

Cytat:
Ile jest okazow, tegoroczne przyduchy dobitnie nas uswiadomily... okazow byla/jest masa...wystarczajaca masa dla ludzi ktorzy na nie poluja!
Jeste¶ z Zabrza więc wnioskuje, ze przyduchy nie widziałe¶ na własne oczy, powiedz mi zatem na czym opierasz swój pogl±d. Gdzie ty widzisz tę masę okazów??? Zobaczyłe¶ na fotce dwa zdechłe sumy, szczupaczka, sandacza i kilkaset sztuk białej ryby i to ma być dowód?

Spedziłem 3 tygodnie na urlopie na takich pięknych rzekach jak:
Wieprz
Ty¶mienica
Bug <-tam skoczyłem aby obejrzeć tragedię na własne oczy.
Uwierz mi zdjęcia nie oddaj± tego całej tragedii i tyle. Dużo i gło¶no mówiło się o Bugu i ZZ, ale na wielu mniejszych rzekach także "przyducha" wyst±piła.




tomek79 napisał:
Cytat:
Najwazniejszy jest umiar i zdrowy rozs±dek!
No faktycznie zamrożenie 20 kilogramów mięsa to jest umiar bo przeceiż można było zamrozić 50 kg. Jest to również zdrowy rozs±dek, no bo człowiek przewidywalny wie, ze idzie zima i trzeba robić zapasy pożywienia. Poza tym nie wiadomo jak to nam się ułoży z t± Rosj±, ale człowiek rozs±dny wie, ze na wojnie głód i nędza więc za wczasu się przygotuje.
A teraz poważnie... Nie weim jak to jest z wypuszczaniem dużych sumów, jeżeli faktycznie skutki długiego holu s± dla nich zabójcze, to wypuszczanie ich oczywiscie mija się z celem, jeżeli jednak potrafi± się odbudować, przeżyć spotkanie z wedkarzem czyli innymi slowy można wypuszczać duże sumy, to każdy, kto ma w domu co je¶ć, ale mimo to zabiera dużego suma, jest dla mnie czystej rasy baranem.

No wiesz 20kg mięsa suma raz na 30lat wędkowania (tyle wędkuje wspomniany wędkarz) moim zdaniem ma się ni jak do 5kg mięsa na tydzień, szczególnie nie wymiarowych rybek które się tylko na pulpety.


Nie wiemy jak wpływa 2godziny hol na suma, na pewno nie dodał mu wigoru i nie odj±ł lat. Sam piszesz że jest to jedna wielka nie wiadoma, ale na końcu podsumowujesz fakt zabrania owej ryby "bycie baranem", czyli jednak z góry zakładasz że ten sum miał 100% szans na przeżycie.
Dla mnie kole¶ post±pił zgodnie z RAPR i nic nam do tego.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Czez napisał:
yari napisał:


Precz z bezmy¶lnym i głupkowatym NO KILL wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik


Ciekaw jestem ilu zrozumie to przesłanie :?: idea:

Bior±c pod uwagę, że takich którzy odróżniaj± NO KILL od C&R, jest niewielu, czarno to widzę :oops:

Daltonista !? 8O
Ja widzę ostro na czerwono , ale zawsze mogę się mylić. wink:

Komunista !? 8O
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hromehunter napisał:
tomek79 napisał:
Heathen napisał:
...kiedys lowcy wracajacy do obowiska, byli czczeni jak bogowie wrecz...
Kiedy¶ ludzie żyli z łowiectwa i zbieractwa, chodzili na bosaka i spali w szałasach.


Tomek79 lol

Hrom , mam nadzieję nie na¶miewasz się z kolegi który tak miło wspomina dziadka.
Zapomniał tylko dodać , że ich potomkowie wynaleĽli - no kill. I w taki sam prymitywny sposób jak ich dziadowie oddali się ¶lepo jedynie słusznej ideologii. Aż strach pomy¶leć czego się można spodziewać po kolejnych za¶lepionych jakimi¶ skrajnymi ideologiami pokoleniach .
ufff
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.20 sekund :: Zapytania do SQL: 168