Czy wiesz, że...
59 % lucjana czerwonego (Lutjanus campechanus) w Zatoce Meksykańskiej wyławiają amatorzy. Wzdłuż pacyficznego wybrzeża Ameryki są odpowiedzialni za 87 % złowień karmazyna (Sebastes paucispinus), a w południowym Atlantyku za 93 % połowów korwina czerwonego (Sciaenops ocellatus).

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 588
 Zalogowani 0
 Wszyscy 588

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(466258) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(466258) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(466258) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(466258) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(466258) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(466258) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(466258) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(466258) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(466258) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(466258) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wątpliwości związane z regulaminem PZW Kielce
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Wątpliwości związane z regulaminem PZW Kielce
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowoœć: okolice Starachowic
PostWysłany: Piš Gru 18, 2009 9:28 pm    Temat postu: Wątpliwości związane z regulaminem PZW Kielce Odpowiedz z cytatem

W roku 2009 w regulaminie PZW Kielce był taki zapis:
"3. Zakaz połowu metodą spinningową na wodach nizinnych w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia każdego roku."
Mimo głosów sprzeciwu, nie udało się go cofnąć. W przepisach na rok 2010 nie ma takiego punktu. I tu mam wątpliwości. Jeśli go nie ma, czy został odwołany? Czy też może ten fragment "każdego roku" jest kluczowy i przepis ten wciąż obowiązuje?
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, proszę o odpowiedź. usmiech
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami, w latach wcześniejszych okręg tarnobrzeski miał zapis, że nie wolno łowić na Wiśle od 1 stycznia do końca marca. Zwykle właśnie początek kwietnia był momentem kiedy szukałem pierwszych klenio-jazi. W sezonie 2009 o ile dobrze pamiętam (mogę się mylić) zakaz był ten zdjęty i łowić można było cały sezon. W związku z tym...

Trochę oba zakazy się nie nakładają na siebie w miesiącu kwietniu. Co będzie w przypadku kiedy pojadę w kwietniu na Wisłę w Gągolinie i trafię na kontrolę PSR Kielce na wodzie okręgu Tarnobrzeg??? Mają prawo wypisać mi mandat??? Dodam, że około 5 lat wstecz wybrałem się na tamten odcinek Wisły ze spiningiem. Napotkani wędkarze strasznie narzekali na Kieleckie służby gdyż podostawali mandaty za niewymiarowe leszcze, kiedy w okręgu Tarnogrzeg nie było na leszcza wymiaru. No i mam takie pytanie. Czy PSR innego danego okręgu ma prawo kontrolować a innym obwodzie??
_________________
Bieroo Paniee???
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowoœć: okolice Starachowic
PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej chwili PZW Kielce nie ma w swoim posiadaniu żadnego odcinka Wisły. Czy PSR może kontrolować na "cudzej" wodzie, to nie wiem, ale na pewno nie może nakładać mandatów wg regulaminu obowiązującego w ich okręgu, gdy są na terenie innego. Jeśli Wisła na tym terenie, gdzie kielecka PSR nakładała mandaty za niewymiarowe leszcze należała do PZW Tarnobrzeg, to ja na ich miejscu nie przyjąłbym takiego mandatu.
To troszkę tak, jakby przyjechali do nas strażnicy ze Szczecina i dawali mandaty wg ich regulaminu, mimo że u nas obowiązuje inny. :roll:
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowoœć: PL
PostWysłany: Czw Gru 24, 2009 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakaz spina już był odwołany w tym roku około kwietnia. Oficjalnie od tego sezonu można spinningować na wodach nizinnych od 1 stycznia z czego jestem zadowolony. To był bardzo głupi pomysł, no ale ZG musiał się przekonaćusmiech
Kielce bardzo duży Okręg ma ponad 20 tysięcy członków i nie ma żadnego metra naszej Królowej, Tarnów coś około 6 tyś i ma bardzo duży kawałek Wisły. 8O Ja od tego roku będę musiał zapłacić składkę podwójnie. Z tego co wiem to nadal Okręgi walczą o wysokość składki na odcinek Wisły.

Mnie osobiście cieszy fakt z zarybienia Nidy. Trochę rybki poszło do tej wymarłej rzeki. I jak dopilnuje teraz Straż to coś może się uchowa.
_________________
Ginel
Bobex
Łowca Jazia


Dołšczył: Nov 02, 2006
Posty: 137

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Busko-Zdrój
PostWysłany: Piš Gru 25, 2009 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami na wodach nizinnych możesz łowić cały rok od przyszłego roku ;). Aha i jeszcze jedna jest poprawa ... Od przyszłego już nareszcie wolno wziaść 2 Pstrągi a nie jak to było wcześniej 3.
c/ limit dobowy:
pstrąg potokowy i lipień do 2 szt. łącznie /w tym nie więcej niż jeden lipień/- na wodach górskich.



A jeśli chodzi Ginel o zarybienia słyszałem o dużej liczbie Bolenia.
_________________
Tylko Spinning usmiech.
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowoœć: okolice Starachowic
PostWysłany: Piš Gru 25, 2009 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do limitu pstrąga i lipienia to wiem, ale w zeszłym roku chodziły pogłoski, że na naszych wodach górskich zakazane będzie łowienie na przynęty roślinne. Niestety w ograniczeniach na wodach okręgu kieleckiego nie ma o tym mowy... :roll:

Bobex co do bolenia: obwód rybacki rzeki Nida - nr 3:
narybek jesienny - 6000 sztuk
narybek letni - 20000 sztuk.
Więcej nt. zarybień w PZW Kielce TUTAJ.
Bobex
Łowca Jazia


Dołšczył: Nov 02, 2006
Posty: 137

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Busko-Zdrój
PostWysłany: Piš Gru 25, 2009 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci Kami tak... Jeśli chodzi o przynęty roślinne to nic nie da nawet zakaz. Robaczkarze byli,są i mam nadzieje, że nie będzie w przyszłości. Dzisiaj gdy byłem na pewnej rzece pstrągowej z muchówką w pogoni za lipieniem które męczę i męczę i niestety wymęczyć nie mogę bo jeszcze trochę metody muchowej nie czaje... Znalazł mój kolega spławik ;) A wyjazd wcześniej widzieliśmy kłusola który pomykał między trzcinami i znikł jak duch. Wiem, że jeden kłusol z mojej miejscowości był ostatnimi czasy na rzece w której czasami poławiam pstrążki... Myślę Ginel, że możesz go kojarzyć bo był kiedyś w zarządzie Buskiego koła lecz został wyrzucony właśnie przez kłusownictwo i to podobno nie tylko w Buskim kole został zawieszony ;).
_________________
Tylko Spinning usmiech.
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowoœć: okolice Starachowic
PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednej strony masz rację co do robaczkarzy, ale popatrz: teraz jeśli taki łowi, to może sobie mieć na haczyku i dżdżownicę, a drugiemu wędkarzowi mówić, że łowi na kukurydzę. No bo przecież nie musi wyciągać zestawu z wody.
Jeśli byłby taki zapis o zakazie łowienia na spławik, to wtedy każdy łowiący tą metodą byłby traktowany jak kłusownik. Pewnie takie osoby łowiłyby dalej, ale zawsze widząc innego wędkarza, nieco obawiałyby się.
Bobex
Łowca Jazia


Dołšczył: Nov 02, 2006
Posty: 137

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Busko-Zdrój
PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nikogo nie spotkałem łowiącego na rzece górskiej który łowiłby na przynęty roślinne ;).
_________________
Tylko Spinning usmiech.
hromehunter
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 14, 2003
Posty: 444

Kraj: Canada
Miejscowoœć: Toronto
PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 3:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Wam Panowie dowiedzialem sie ,ze jestem klusownikiem 8O lol
Moze zanim postawi sie goscia pod sciane ,warto udowodnic jego wine usmiech.
Splawik zabija pstragi ? hmmmm , a ja zawsze myslalem ,ze to wedkarz decyduje , co stanie sie ze zlowiona ryba . Widac , durny bylem ..
Robal , jesli chodzi o jego skutecznosc , nie klasyfikuje sie w pierwszej dziesiatce lownych przynet ktore uzywam .
Osobiscie uwazam ,ze spiningowe przynenty robia wieksze szkody ,niz lowienie na robaka .
Gdyby tutaj wiekoszosc wedkarzy lowila na robale , dopiero mialbym wyniki usmiech
_________________
Don't venture into the 'dark' side too deep...it's the skills that count.
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowoœć: okolice Starachowic
PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hromehunter napisał:
Dzieki Wam Panowie dowiedzialem sie ,ze jestem klusownikiem 8O lol
Moze zanim postawi sie goscia pod sciane ,warto udowodnic jego wine usmiech.
Splawik zabija pstragi ?


Doznałem szoku w tym momencie. 8O 8O 8O
Trzeba czytać troszkę ze zrozumieniem. wink: Jeśli przepis mówi, że w Polsce na wodach górskich nie wolno stosować przynęt zwierzęcych, to ktoś kto je stosuje, jest kłusownikiem. Przecież u Ciebie wolno, więc nikt Cię pod ścianą nie stawia. Zresztą pisaliśmy tutaj tylko o kieleckim podwórku. A co do naszych świętokrzyskich małych siurków to uwierz, że na dżdżowniće trzepią pstrągi dużo skuteczniej niż spinningiem.
Dlatego też pisałem, że jeśli wolno łowić na roślinne, to nie można spławikowca brać za kłusownika, bo a nóż łowi na chleb czy inaczej zgodnie z prawem. Definitywny zakaz wykluczyłby stąd także robaczkarzy.

Bobex ja łowiłem na górskiej rzece klenie na kukurydze na DS-a. wesoly
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami napisał:
hromehunter napisał:
Dzieki Wam Panowie dowiedzialem sie ,ze jestem klusownikiem 8O lol
Moze zanim postawi sie goscia pod sciane ,warto udowodnic jego wine usmiech.
Splawik zabija pstragi ?


Doznałem szoku w tym momencie. 8O 8O 8O
Trzeba czytać troszkę ze zrozumieniem. wink: Jeśli przepis mówi, że w Polsce na wodach górskich nie wolno stosować przynęt zwierzęcych, to ktoś kto je stosuje, jest kłusownikiem. Przecież u Ciebie wolno, więc nikt Cię pod ścianą nie stawia. Zresztą pisaliśmy tutaj tylko o kieleckim podwórku. A co do naszych świętokrzyskich małych siurków to uwierz, że na dżdżowniće trzepią pstrągi dużo skuteczniej niż spinningiem.
Dlatego też pisałem, że jeśli wolno łowić na roślinne, to nie można spławikowca brać za kłusownika, bo a nóż łowi na chleb czy inaczej zgodnie z prawem. Definitywny zakaz wykluczyłby stąd także robaczkarzy.

Bobex ja łowiłem na górskiej rzece klenie na kukurydze na DS-a. wesoly

Mądrze mówi polać mu ;).
_________________
Bercik
Bobex
Łowca Jazia


Dołšczył: Nov 02, 2006
Posty: 137

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Busko-Zdrój
PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może Kami i łowiłeś :P. Ja na pewno na rzece GÓRSKIEJ bym z kuku lub czymś innym roślinnym nie usiedział. Gdybym miał możliwość pospininngować usmiech. Na takiej rzece jak Nida łowiłem duużo razy na inne metody niż tylko Spinning ale tutaj w moim rejonie jest to odcinek Nizinny. Ale trzeba to przyznać, że po prostu na górskich rzekach w okręgu Kielce nie ma dużo Pstrągów tego większego kalibru wręcz makabrycznie mało. Jest to wina 3 stron... Wędkarzy którzy twierdzą,że po to jedzie na ryby żeby coś złowić i zjeść. Kłusownicy to wiadome u nich jest o tyle gorzej że większość bierze też te ryby które nie zdążyły jeszcze zaznać miłości. No i 3 strona to brak jakiejkolwiek ochrony wód. Ja łowiąc przez ... teraz się zacznie 3 rok z Pstrągami nie spotkałem nikogo kto poprosił mnie o dokumenty. A gdybym miał blachę to już parę sztuk mniej by było kłusoli. Po co zarybiają wody rybami jeżeli nie mają żadnej ochrony. Co z tego jeżeli do rzeki górskiej wpuszczą 15000 sztuk Pstrąga potokowego jeżeli przeżywalność wynosi jedynie 1 % !!! Znam rzekę gdzie pod koniec sezonu Pstrągowego wpuszczono piękne Potokowce przekraczające 45 cm ! Paru osobom udało się już je przechytrzyć. Ale jest to wiadome przy takich rozmiarach przeżywalność wynosi już praktycznie rzecz biorąc 100%. Oczywiście tylko wtedy gdy było to sprawdzone ,że Pstrągi już tam potrafią żyć.
_________________
Tylko Spinning usmiech.
sierek
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Dec 29, 2005
Posty: 3

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kielce
PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie od kontroli to bardziej lubia siedzieć przy piwku w ciepłej knajpce , niz biegać po krzakach i łapać kogoś ;) Moim zdaniem oni sprawdzaja takie miejsca gdzie jest łatwy dojazd i duza liczba wedkarzy zawsze , rodzinki z grilami etc.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sierek napisał:
Panowie od kontroli to bardziej lubia siedzieć przy piwku w ciepłej knajpce , niz biegać po krzakach i łapać kogoś ;) Moim zdaniem oni sprawdzaja takie miejsca gdzie jest łatwy dojazd i duza liczba wedkarzy zawsze , rodzinki z grilami etc.

Chyba w Kielcach lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 64