Czy wiesz, że...
Wg naukowców amerykańskich 23 % cało¶ci połowów morskich populacji zagrożonych wyginięciem stanowi połowy amatorskie. W okresie wakacyjnym w południowym Atlantyku amatorzy łapi± 38 % wszystkich łowionych ryb, wzdłuż wybrzeża Pacyfiku - 59 %, a w Zatoce Meksykańskiej aż 64 %.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 591
 Zalogowani 0
 Wszyscy 591

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(478224) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(478224) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(478224) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(478224) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(478224) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(478224) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(478224) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(478224) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(478224) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(478224) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2047
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2139
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2498
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wolny bieg na karpie do 10 kg cena do 150zł.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Wolny bieg na karpie do 10 kg cena do 150zł.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Mord_89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 252

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom, Warszawa (studia)
PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 5:10 pm    Temat postu: Wolny bieg na karpie do 10 kg cena do 150zł. Odpowiedz z cytatem

Witam, szukam kołowrotka z wolnym biegiem do karpiówki 3,60m 3 lbs. Zależy mi na jako takiej jako¶ci, ale dysponuje tylko 100-150 zł. Na allegro jest ogromny wybór, więc trudno mi podj±ć decyzję. Proszę o pomoc przy wyborze jakiego¶ "fajnego" kręciołka.
Karpie jakie zamierzam łowić raczej nie przekrocz± 10kg, dopiero zaczynam przygodę z cyprinusami więc nie chce wydawać dużo pieniędzy na sprzęt, za pomoc± którego będę sie uczył. Odległo¶ć łowienia tak max może 50-70 m. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę groszy więcej i masz jaxona merlona na ¶limaku z wolnym biegiem - konkretna maszynka . Wyjmiesz na niego i karpia i suma - zobacz w sklepie !
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
jarek4
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 05, 2006
Posty: 338

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mord_89 karpiarze używaj± kołowrotki bez wolnego biegu
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarek4 napisał:
Mord_89 karpiarze używaj± kołowrotki bez wolnego biegu

Nie zawsze i nie wszyscy - choć jest taka tendencja ...
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Mord_89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 252

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom, Warszawa (studia)
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym wolnym biegiem to różnie ale łowiłem już karpie normalnymi kołowrotkami i wydaje mi się, że wb to bardzo fajna sprawa przy gruntowym łowieniu.
Co do tej ceny to chodzi o to, że będę potrzebował 2 takich kołowrotków więc zależy mi jednak na jak najniższej cenie. Jestem tylko studentem pracuj±cym tylko w weekendy i to od niedawna więc każda złotówka robi różnce. wink:
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć
Poszukaj czego¶ w Okumie np Travertine lub Cormoran Big Ben ( bez wolnego biegu). Dostałem przed chwil± cennik Kongera i tam też poszukałbym kręciołów np. Team Konger Pro Carp.
Janusz JKarp
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mord_89 napisał:
...........wydaje mi się, że wb to bardzo fajna sprawa ....................


..................zwłaszcza jak zapomnisz go wył±czyć przy zacinaniu. lol lol
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
..................zwłaszcza jak zapomnisz go wył±czyć przy zacinaniu. lol lol


to prawda ja miałem tak± "przygodę" znajomy łowił na kołowrotek z wolnym biegiem, ja miałem zwykły sprzęt. Dodam, że wtedy nie znałem zasady działania wolnego biegu. Znajomy miał branie, a poszedł dołożyć drewno do pieczonych i ja krzyczę do niego, że ma branie a on na to, żebym poczekał i zacinał. Chyba nie chciało mu się wracać te 15 metrów wesoly No to ja niczego sobie podchodzę do jego stanowiska, łapię za sprzęt i zacinam jak zawsze przecież tak się zacina wesoly dalszego rozwoju nie będę wam opisywał, bo mam ¶wiadomo¶ć, żeby nie narażać młodszych czytelników na zgorszenie wesoly
Morał jest taki, że od tamtego czasu on pijnuje wędek a ja chodzę przykład drewno.....
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukaj co¶ ze SPRO. Ja posiadam kołowrotki ze SPRO Aggressive LCS 750 i 760. Polecam. lol
Mord_89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 252

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom, Warszawa (studia)
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Mord_89 napisał:
...........wydaje mi się, że wb to bardzo fajna sprawa ....................


..................zwłaszcza jak zapomnisz go wył±czyć przy zacinaniu. lol lol


Przy łowieniu na kołowrotki bez wb jak ryby mocno bior± i nie siedzimy przy wędkach bez przerwy też musimy regulować hamulec, i także możemy zapomnieć przytrzymać szpule przy zacinaniu... wtedy niespodzianka z żyłki gwaratnowana wink: Sam zrobiłem tak kilka razy i widziałem jak inni wędkarze tak robili. Pozdrawiam.
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mord_89 napisał:


Przy łowieniu na kołowrotki bez wb jak ryby mocno bior±


To Ty nie łowisz w Polsce ??? 8O 8O
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rom71 napisał:
Poszukaj co¶ ze SPRO. Ja posiadam kołowrotki ze SPRO Aggressive LCS 750 i 760. Polecam. lol


podobnie w tym przedziale znajdziesz co¶ Mitchell'a. Ja mam Mitchell Premium 50FR. 10 kg na nim jeszcze nie wisiało, ale w okolicach 7kg parę sztuk było i sobie radzi. Dodatkowo stosuję go do do połowu na martw± rybkę - też się sprawdza.
Mord_89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 252

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom, Warszawa (studia)
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Mord_89 napisał:


Przy łowieniu na kołowrotki bez wb jak ryby mocno bior±


To Ty nie łowisz w Polsce ??? 8O 8O


Nie chodzi o częstotliwo¶ć brań tylko o ich siłę. Wydaje mi się, że takie co¶ jak wci±ganie wędki do wody zdarza się też i w Polsce. Pozdrawiam.
Mord_89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 252

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom, Warszawa (studia)
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to tak ten mitchel wyglada fajnie i cenowo też spoko. Ogólnie jako¶ bardziej ufam tym kołowrotkom, które przy niskiej cenie maj± mniejsz± ilo¶ć łożysk. Jako¶ nie kusi mnie kręcioł 10 łożyskowy za 100 zł...(¶wietnym przykładem jest shimano catana-3łożyska i cena w granicach 130zł). Tylko nigdy nie miałem nic tej firmy i byłoby miło, gdyby kto¶ co¶ jeszcze o tym powiedział. wink:

Spro też spoko tylko cenowo troszkę droższe, odpowiedni rozmiar zaczyna się od 170zł.

Ta okuma Travertine wydaje się sensowna i ogl±dałem j± w sklepie, zraziło mnie to, że w kołowrotku z wystawy raczej mało używanym już nie działała regulacja wolnego biegu... Może to jaki¶ felerny przypadek no ale jako¶ to do mnie przemówiło... :?

A tego team konger pro carp to nie bardzo mogę namierzyć.. Chyba, że chodziło o serie Imperial, która cenowo jest ok, ale wolałbym usłyszeć jeszcze jakie¶ opinie użytkowników o tym kołowrotku. wink:


Ostatnio zmieniony przez Mord_89 dnia Czw Lut 11, 2010 1:53 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie w tej cenie wolałbym kupić młynek ze szpul± typu long cast niż z wolnym biegiem. Taka szpula to automatycznie dużo większy nawój co przy karpiach jest do¶ć istotne a dwa to dłuższe rzuty.
_________________
www.carpholic.pl
Mord_89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 252

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom, Warszawa (studia)
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Jak dla mnie w tej cenie wolałbym kupić młynek ze szpul± typu long cast niż z wolnym biegiem. Taka szpula to automatycznie dużo większy nawój co przy karpiach jest do¶ć istotne a dwa to dłuższe rzuty.


Ale napisałem, że nie zależy mi na długich rzutach, my¶le że max. 50 m. Taki dystans spokojnie można osi±gn±ć kołowrotkiem ze zwykł± szpulk±.
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twój wybór, ja wyraziłem tylko swoje zdanie. Je¶li połowisz karpie rok, dwa i tak zmienisz kołowrotek na co¶ typu long cast. Wg mnie jest to ważniejsze niż bajer w postaci WB tym bardziej w tym przedziale cenowym.
_________________
www.carpholic.pl
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć
No tego Kongera nie mogłe¶ chyba jeszcze widzieć w przeciwieństwie do mnie bo to nowo¶ć na 2010 wesoly
Czarny jest Karpiarzem jak i ja wesoly . On ma dobry pomysł - po co masz kupować dwa razy. Przemy¶l to bo jak znam życie za roczek lub jeszcze szybciej będziesz kombinował co zrobić z tymi kołowrotkami co masz żeby kupić nowe.
A co do Okumy- być może to wszystko dlatego, że ten model był wystawowy. No 5 lat gwarancji jakby na to nie patrzył też jest atutem.
Janusz JKarp


Ostatnio zmieniony przez JKarp dnia Czw Lut 11, 2010 2:55 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Mord_89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 252

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom, Warszawa (studia)
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Twój wybór, ja wyraziłem tylko swoje zdanie. Je¶li połowisz karpie rok, dwa i tak zmienisz kołowrotek na co¶ typu long cast. Wg mnie jest to ważniejsze niż bajer w postaci WB tym bardziej w tym przedziale cenowym.


Mam zamiar się uczyć więc narazie nie wydam większej ilo¶ci pieniędzy na sprzęt karpiowy. Jak taki sposób wędkowania mi się spodoba to w przyszło¶ci kupie sobie lepsze kołowrotki już pewnie ze szpulami long cast. A wolny bieg też teraz przetestuje i na przyszło¶ć będę wiedział czy mi to pasuje czy nie. Jak narazie zacinanie z jednoczesnym trzymaniem szpuli, zmienianiem ustawienia hamulca, skrecaniem kołowrotka aby zlikwidować luzy, jest troszkę kłopotliwe. To jest moje zdanie wink:
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja każdemu co szuka kręciołka z wolnym biegiem powiem jedno. Tylko Multiplkator. Nie ma problemów z trwało¶ci±, rzucić można daaaaaaaaaaaaaaaaaaleko a nawet dalej. Moc jakiej żaden snuj nie ma. usmiech usmiech usmiech usmiech usmiech.
bodzio8247
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 07, 2008
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: Południowe Mazowsze
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mord ja bym poszukał w Kongerach ,sam mam takie lol I choć karpiarz ze mnie ¶redni to kilka dwucyfrówek na Domaniowie wytargałem wła¶nie na Kongery usmiech
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
A ja każdemu co szuka kręciołka z wolnym biegiem powiem jedno. Tylko Multiplkator. Nie ma problemów z trwało¶ci±, rzucić można daaaaaaaaaaaaaaaaaaleko a nawet dalej. Moc jakiej żaden snuj nie ma. usmiech usmiech usmiech usmiech usmiech.

No masz racje tylko ile gniazdek przy rzucaniu to historia.
ale zawsze mozna wywózke zrobić.pozdrawiam lobuz
ps.(wolny bieg to dla mnie zaraza.łowie karpie kilka lat i juz nie jednego sp..... przez te ustrojstwo)Nie wspomne jak cierpi sprzęt w momecie zwalniania wolnego biegu-nigdy nie wiemy co jest na drugim końcu zestawu np. taka dwucyfrówka
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
jacek_dsw
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 02, 2002
Posty: 1286

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
np. taka dwucyfrówka


1,2 kg ?? :roll:
Mord_89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 252

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom, Warszawa (studia)
PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JKarp napisał:

Czarny jest Karpiarzem jak i ja wesoly . On ma dobry pomysł - po co masz kupować dwa razy. Przemy¶l to bo jak znam życie za roczek lub jeszcze szybciej będziesz kombinował co zrobić z tymi kołowrotkami co masz żeby kupić nowe.


No to możliwe, tyle że problem polega na tym, że teraz interesuje mnie kręci±ł z wolnym biegiem i je¶li kupie sobie co¶ konkretniejszego przypu¶ćmy w okolicach 200-250 zł, połowie rok i okaże się, że WB to zły pomysł... Będę musiał kupić kolejny kołowrotek za 2 stówy tylko bez WB. Taka sama sytuacja może nast±pić w drug± stronę...

Wydaję mi się, że pomysł z kupieniem tańszych sprzętów na próbę jest lepszy od strzelania, że WB mi się spodoba lub nie. Pobawię się na tych kręciołach trochę i już będę wiedział co mnie konkretnie interesuje-wtedy wywalę trochę więcej kasy na jaki¶ mocniejszy sprzęt.

Chciałbym urz±dzić mini głosowanie, mianowicie daję propozycję kilku kołowrotków i proszę żeby¶cie wybierali ten, który by¶cie z nich kupili (musicie wybrać tylko jeden).

Okuma Travertine TRB 45 130zl
Hi-Tech Carp FD 50 Mistrall 110zl
Robinson Maxim 408 120zl
Jaxon VERTIGO FRXL 500 100zl
Mitchell Premium 50FR 120zl
KONGER IMPERIAL PRO CARP 950 120zl
konger_aviator_black_carp_850 120zl

Spro wzi±łbym chętnie gdybym był pewny czy chce kołowrotek z WB czy nie :?

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam i życzę ogromnych ryb w sezonie 2010 wesoly wink:
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mord_89 napisał:

Mitchell Premium 50FR 120zl


mój głos na ten sprzęcik, ja go używam bo też nie chciałem na WB wydawać na próbę nie wiadomo ile. Poszukaj co¶ taniej bo ja mój dałem 100zł usmiech
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć
Okuma lub Konger.
Napisałe¶, że chcesz się uczyć. No - OK a chciałby¶ uczyć się jeĽdzić samochodem nowym Maluchem?
Zapamiętaj, że biednego nie stać na taniochę lub na pół¶rodki.
Twoja kasa = Twój wybór.
Nie odczytaj tego jako jakie¶ parcie na Ciebie lub krytykę wesoly
Janusz JKarp
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem ¶wieżutki wędkarz i też napaliłem się na WB. Ani razu mi sienie przydał (nie trafiłem wielkiego karpia) a kłopotów sobie kilka razy narobiłem. Notorycznie zacinałem nie zwalniaj±c WB i gniazdka gotowe.

My¶lę jednak że przy umiejętnym stosowaniu WB może się przydać przy połowie dużych ryb, ale na takie ryby to lepiej już kupować porz±dniejsze kołowrotki.

Uczyć się można jeĽdzić i na maluchu, ale kupować malucha z bajerami (gdyby takie były )za cenę przyzwoitego samochodu tylko do nauki szkoda.
Mord_89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 252

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom, Warszawa (studia)
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i narobili¶cie tym Maluchem... :?

Chce kupić kręci±ł z wolnym biegiem dlatego, że po zarzucie, założeniu swingerów czy innych bombek nie chce zmieniać ustawienia hamulca kołowrotka... Je¶li go zmienie to przy zacięciu trzeba wykonać sporo operacji, o których już napisałem wyżej. Najbardziej gryzie mnie to, że jak trafi się silna rybka to złe ustawienie hamulca może nas kosztować stratę zdobyczy (po takim zacięciu ustawiamy hamulec metod± prób i błędów). Przy WB hamulec głowny mamy już ustawiony i wystarczy odklikn±ć WB lub zakręcić korbk±.

Koledzy karpiarze naprawdę nie rozumiem jakie można mieć z tym kłopoty?? Przecież przy zacinaniu bez WB musimy trzymać szpulkę bo hamulec ustawiony jest luĽno. Prawdopodobieństwo powstania gniazdek z żyłki jest więc takie samo...

Odno¶cie lepszych samochodów niż maluch, jakie w rozs±dnej cenie proponujecie?? wink:

I chciałbym żeby¶cie też powiedzieli jakie mieli¶cie konkretne problemy w kołowrotkach z WB. I dlaczego używacie kręciołów bez WB, szczególnie że wydawało mi się że to ustrojswto jest stworzone dla karpiarzy, sumiarzy i martworybo łowi±cych wesoly wink:
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podczas mojej przygody z karpiowaniem przerobiłem już kilka modeli kołowrotków. Tak jak Ty na pocz±tku "kręcił" mnie wolny bieg i nie chciałem wydawać za dużo pieniędzy. Kupiłem więc Robinsony Quazary z wolnym. Po połowie sezonu niestety wolny bieg w jednym z nich się skończył a w drugim dĽwignia od jego zwalniania się zacinała. Przerobiłem też Spro super LCS i były niezłe a do¶c mocno katowane na mojej wodzie - wywózka na ok. 120m i ¶ci±ganie zestawu czy ryby z tonem zielska zalegaj±cego na dnie. PóĽniej był czas na Emcasty Daiwy aż wreszcie dotarłem do Emblemów. Wg. mnie wolny bieg w kołowrotku za 100 parę złotych to tylko kolejna rzecz, która może ulec awarii. A co do kołowrotków karpiowych z wyższej połki to mało, które maj± wolny bieg wyj±tkiem jest chwalone Shimano BBLC. Jak prze¶ledzimy kołowrotki od np Daiwy emcasta po emblemy i dojdziemy do basi to zobaczymy, że w typowych młynkach na duże ryby nie ma wolnego biegu. fajny bajer zastosowało shimano wprowadzaj±c konwersje tzw QD do młynków - jest to cos podobnego do wolnego biegu.
A co do młynków bez Wb to jeszcze gniazda na szpuli nie zauważyłem a operacja podnoszenia kiji ze stojaka i ustawiania hamulca nie trwa dłużej niż zwolnienie wolnego biegu.
_________________
www.carpholic.pl
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram to co napisał Czarnyy, mam SPRO bez wolnego biegu z duż± szpul± i jest ok. Też stosuję wywózkę i zwijanie stu gramowego zestawu nie przysparza żadnych problemów, a nawet hol karpia (6kg) na odcinku 120m holuje się ja przysłowiow± płotkę usmiech Innymi razy sam siebie holuję na drugi brzeg (czasami sytuacja tego wymaga, zaczep b±dĽ po braniu karpia i kiedy to on parkuje w trzcinach). Sam nie dam rady wiosłować i nawijać żyłki, także pozostaje nawijanie, a łódeczka już wtedy sama płynie. :P
ps. Zacz±łem pisać arta, mam nadzieję, że go dokończę i może za miesi±c się ukaże.. usmiech
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
Mord_89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 252

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom, Warszawa (studia)
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to teraz zmienimy trochę temat.

Jakie modele młynków proponujecie na karpiki do 10kg, niewielkie dystanse (przynajmniej na razie), bez WB, do karpiówki 3,60m 3lbs. Hamulec przedni, pojemno¶ć szpuli około 200-300m 0,30mm. Jak dla mnie ilo¶ć łożysk nieważna, w przeciwieństwie do ich jako¶ci. Co do tych ¶limakowych przekładni to kompletnie się na tym nie znam :oops:

Cena w okolicach 200.. może najpierw zakupie tylko jedna wędkę i jeden kołowrotek, a kiedy¶ pomy¶le o drugim zestawie. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi wink:
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TO s± kołowrotki , o których pisał Czarnyy - na pocz±tek spokojnie wystarcz± , maj± szybki system dokręcania szpuli - czyli dwoma obrotami ustawisz hamulec . A w trakcie holu i tak go będziesz regulował czy tego chcesz czy nie . Po za tym przy braniu karpiowym nie dolatujesz nagle do kija i nie tniesz ile wlezie , tylko podchoodzisz szybko - tu najwygodniej chwycić kij z kołowrotkiem za szpulę dokręcaj±c jednocze¶nie - i podosisz zdecydowanie napinaj±c go mocno . Karp się sam w ten sposób dotnie . Hamulec możesz w pocz±tkowej fazie lżej dokręcić - wyregulujesz po chwili wedle potrzeb - moim zdaniem
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mord_89 napisał:
No i narobili¶cie tym Maluchem... :?

Chce kupić kręci±ł z wolnym biegiem dlatego, że po zarzucie, założeniu swingerów czy innych bombek nie chce zmieniać ustawienia hamulca kołowrotka... Je¶li go zmienie to przy zacięciu trzeba wykonać sporo operacji, o których już napisałem wyżej. Najbardziej gryzie mnie to, że jak trafi się silna rybka to złe ustawienie hamulca może nas kosztować stratę zdobyczy (po takim zacięciu ustawiamy hamulec metod± prób i błędów). Przy WB hamulec głowny mamy już ustawiony i wystarczy odklikn±ć WB lub zakręcić korbk±.

Koledzy karpiarze naprawdę nie rozumiem jakie można mieć z tym kłopoty?? Przecież przy zacinaniu bez WB musimy trzymać szpulkę bo hamulec ustawiony jest luĽno. Prawdopodobieństwo powstania gniazdek z żyłki jest więc takie samo...

Odno¶cie lepszych samochodów niż maluch, jakie w rozs±dnej cenie proponujecie?? wink:

I chciałbym żeby¶cie też powiedzieli jakie mieli¶cie konkretne problemy w kołowrotkach z WB. I dlaczego używacie kręciołów bez WB, szczególnie że wydawało mi się że to ustrojswto jest stworzone dla karpiarzy, sumiarzy i martworybo łowi±cych wesoly wink:

Cze¶ć
wink:
A jednak...
Konger Kołowrotek Imperial Long Cast 980 FD
Może jest większy niż szukasz ale z dużego nigdy nie ucieknie wesoly
A cena nie powala na kolana...
Jakie problemy? Je¶li co¶ ma się zepsuć będzie to w 100% mechanizm wolnego biegu jak napisał Czarny. Mnie takie co¶ też kiedy¶ spotkało na zawodach :evil:
Ponad to przełożenie w dużych kręciołach powoduje, że jest on mocniejszy.
Janusz JKarp
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie kołowrotki. Tak jak to powiedział The_animal "maj± szybki system dokręcania szpuli" w przypadku tych kołowrotów wystarczy pół obrotu i hamulec jest nastawiony "genał". Czyli krótko mówi±c ustawiasz hamulec tak co by Ci karpik kija nie porwał. Po braniu w miarę szybko podchodzisz do kija, ale spoko usmiech łapiesz wędkę jedn± ręk±, a drug± za szpulę, lekko j± przytrzymuj±c i zacinasz potem pół obrotu dokręcasz hamulec i karpia holujesz. Ja mam moje dwa lata i w jednym co¶ lekko stuka podczas nawijania żyłki, ale gdy kołowrotek obrócę do góry nogami (kołowrotek nad kijem) to wtedy stukanie milknie. Muszę kiedy¶ o niego zobaczyć, może co¶ się z deka poluzowało. usmiech
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Nie Lut 14, 2010 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dałem za SPRO Aggressive PRO LCS 750 - 149 zł a za 760 - 152 zł.
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Nie Lut 14, 2010 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chcesz to możesz TO poczytać. Kiedy¶ ja pytałem o sprzęt, tylko że wtedy za kołowrotek płaciłem około 140 zł, a za kija 53 zł. Co do kijów to za t± cenę jestem z nich naprawdę zadowolony, bo swoje wytrzymały lol (trochę sobie nimi po¶migałem, zestawem 70-80gr wyci±gałem od 60-80m 8O ). I ten własny hol na łodzi, kiedy to miałem prawie nad głow± burzę 8O , ale o tym może w artykule.
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
Mord_89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 252

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom, Warszawa (studia)
PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej228 napisał:
Jak chcesz to możesz TO poczytać. Kiedy¶ ja pytałem o sprzęt, tylko że wtedy za kołowrotek płaciłem około 140 zł, a za kija 53 zł. Co do kijów to za t± cenę jestem z nich naprawdę zadowolony, bo swoje wytrzymały lol (trochę sobie nimi po¶migałem, zestawem 70-80gr wyci±gałem od 60-80m 8O ). I ten własny hol na łodzi, kiedy to miałem prawie nad głow± burzę 8O , ale o tym może w artykule.



Ej, czy te kongery carbomaxxy, które wtedy kosztowały 53zł to te same, które teraz kosztuj± koło 80-100zł??

Co do kołowrotka to najbardziej do mnie przemawia Spro Super Long Cast i to do jego zakupu mi najbliżej wink:

Apropo tego Konger Imperial Long Cast 980 FD to jest ok, ale chyba jednak zdecydowanie za duży jak na pierwszy karpiowy kręcioł. Pozdrawiam wink:
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć
"Ej, czy te kongery carbomaxxy, które wtedy kosztowały 53zł to te same, które teraz kosztuj± koło 80-100zł?? "
Niestety ale tak jest...
Janusz JKarp
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowość: Gniezno
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li mógłbym się wtr±cić - czy kto¶ z Was może używał SPRO INCOGNITO? Byłbym wdzięczny za opinię.
_________________
Konkrety pod wami ryj±.
woderek
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Mar 22, 2007
Posty: 121

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podstawowe pytanie - do czego służy wolny bieg?
OdpowiedĽ - zabezpiecza wędkę przed zerwaniem z podpór.
O niedogodno¶ciach korzystania, a także minusach konstrukcji młynka z WB w postach wyżej. Je¶li nie - to co w zamian? Jakie rozwi±zanie?
Jest takowe TUTAJ A, że przy okazji inne przymioty, to inna parafia. Już kiedy¶ o tym wspominałem, a temat jako¶ wraca. Miałem okazję wielokrotnie te rzeczy sprawdzić. Jest jak napisane, choć parę dodatkowych, a przydatnych rzeczy odkryłem.
Mord_89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 252

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom, Warszawa (studia)
PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od¶wieżam temat, ponieważ rok temu kupiłem kołowrotek karpiowy i chciałem opisać wrażenia.

Mój wybór padł na Spro Super Long Cast 460. Używałem go cały sezon i oto kilka spostrzeżeń.

Według mnie ¶wietny kołowrotek gruntowy. Idealnie równo nawija żyłkę, duża szpula Long Cast pozwala naprawdę daleko zarzucić. Nie ma żadnych problemów z hamulcem. Rybki do 8kg (większej nie złowiłem na razie) holuje się bez najmniejszych problemów. Hamulec chodzi idealnie i jest bardzo szybki do wyregulowania. Je¶li ustawimy go tak, aby żyłkę dało się łatwo ¶ci±gać (jak w przypadku oczekiwania na branie) to po zacięciu wystarczy mniej niż pół obrotu, aby hamulec był ustawiony do walki z ryb±. Duża r±czka pozwala łatwo i szybko za ni± złapać :-D . Brak jakichkolwiek luzów. Gruby i mocny kabł±k. Co prawda dopiero używałem go dopiero jeden sezon ale wydaję mi się, że ta prosta i mocna konstrukcja pożyje kilka lat.

W tej cenie (kupiłem za 139zł na allegro) polecam!!
Aktualnie mam już 2 takie.
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mord_89, ja mogę tylko potwierdzić Twoje słowa. Ja przy swoich po trzech sezonach użytkowania zerkn±łem do ¶rodka, jedno co powiem to trochę mało smaru w nich było. A więc smaru dołożyłem i z powrotem skręciłem. usmiech W jednym od nowego trochę co¶ pukało (podczas zwijana), wystarczyło delikatnie korpusiku oskrobać i jest ok. usmiech usmiech
Wcze¶niej pytałe¶ o kijki, to były TE , s± one do¶ć miękkie, innymi nie łowiłem usmiech to te s± ok. usmiech
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
Mord_89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 252

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom, Warszawa (studia)
PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do kijków to używałem Kongera Arcus Black Carp 360cm 3lbs. Parę tygodni temu kupiłem dwie Daiwy Black Widow 360cm 3lbs 3czę¶ciowe. Jeszcze nie miałem okazji ich używać ale prezentuj± się pięknie w porównaniu z innymi kijami w tej cenie (169zł sztuka).

Czekam na wiosnę to przetestuję nowe wędeczki na karpikach. zly: zly:
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 147