Czy wiesz, że...
Nasza rodzima troć w systematyce ichtiologicznej została wyróżniona już w roku 1780 i występowała pod nazw± łososiopstr±g. Swoj± wła¶ciw± nazwę troć otrzymała dopiero w roku 1864.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 569
 Zalogowani 0
 Wszyscy 569

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18254) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59108) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18254) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18254) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18254) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18254) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18254) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59108) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18254) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18254) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2103
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1965
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1986
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2226
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2056
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2113
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2025
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2065
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2427
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2247
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - No i mamy zakazy palenia papierosów.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
No i mamy zakazy palenia papierosów.
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 7:43 am    Temat postu: No i mamy zakazy palenia papierosów. Odpowiedz z cytatem

Jak informuje prasa:
''Ustawa wprowadza całkowity zakaz palenia m.in. w ¶rodkach transportu publicznego (m.in. taksówkach, samochodach służbowych), publicznych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci (np. na plażach) oraz przystankach komunikacji miejskiej.

W my¶l zapisów ustawy palenie będzie dopuszczalne w specjalnie wydzielonych pomieszczeniach w hotelach, akademikach, uczelniach wyższych, a także np. w domach spokojnej staro¶ci i domach zakonnych.

Za złamanie zakazu palaczowi groziłoby 500 zł mandatu. Za nieumieszczenie w lokalu lub pojeĽdzie informacji o zakazie palenia - grzywna 2 tys. Ustawa przewiduje też zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych przez internet, dopuszczałby natomiast produkcję i wprowadzanie do obrotu tzw. e-papierosów. ''

To nawet dobrze - teraz wreszcie palacze kupi± owe e-papierosy. Przecież to tańsze od smoluchów. Na beloniadzie też nie wolno będzie palić. No chyba, że szefowa wydzieli jakie¶ pomieszczenie . Nawet na podwórku jest tam zakaz - miejsce zabawy dzieci a i naszego odpoczynku :-) O plaży już nie wspomnę :-)
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te e-papierosy to można sobie wg. mnie o kant 4 liter rozbic.
Palacze s± cały czas dyskryminowani, ale np. ludzie siedz±cy na tzw. ogródkach piwnych w centrach miast popijaj±cy piwko i gło¶no się zachowuj±cy może dużej ilo¶ci obywateli również przeszkadzaj± ?
Dym papierosowy przeszkadza i szkodzi ale np. spaliny z samochodów, syf spuszczany do rzek, dym z kominów fabryk s± zupełnie nieszkodliwe? Może jestem za młody i zwyczajnie nie rozumiem tego ?!
_________________
www.carpholic.pl
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dym samochodowy mi przeszkadza i dlatego przerobiłem na gaz, ale jestem z tego powodu dyskryminowany i nie mogę wszędzie wjechać. Przesiadam się na rower i nadal jestem dyskryminowany nie wybudowano mi dróg jadę normaln± drog±. A kierowcy traktuj± mnie jak ... Schodzę z roweru idę pieszo i nadal jestem dyskryminowany w mojej miejscowo¶ci nie ma nawet centymetra chodnika muszę ... sam nie wiem co.

Każdy z jakiego¶ powodu może czuć się dyskryminowany. Nie płaczmy będzie jak zawsze.

Oldi jak kto¶ zapali papierosa to wezwiemy Straż Miejsk± będzie fajna zabawa. usmiech lol
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I bardzo dobrze. Na niektórych bardziej uczęszczanych plażach nad naszym morzem jest więcej petów i psich gówien niż piasku. Nie znoszę też dymu w czasie posiłku czy picia piwa na powietrzu. Palacze mog± dla własnej przyjemno¶ci je¶ć i zagryzać dymem, ich wybór ale nie mój.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
andrzejwob
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Apr 11, 2009
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowość: Żarnowiec
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parodia. Mam tego e-papierosa ale nijak nie jest w stanie zast±pić normalnego...ograniczyć troszkę to i owszem. Ja to olewam, mandatu nie przyjmę, najwyżej się s±dzić będę. A nie palenie na przystankach jest oki, kwestia dobrego wychowania się kłania. Mój znajomy ma knajpe i stwierdził że jak już będzie musiał to wydzieli jak najmniej dla nie pal±cych i sława mu za to. To już jest wchodzenie z butami w moje życie i organizm, a to mi się nie podoba
Wojtass
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2003
Posty: 389

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I bardzo dobrze z tym zakazem! I nie tylko na przystankach, ale na ulicach nie powinno się palić. W Łodzi mimo zakazów na przystankach które wisz± chyba od dwóch lat i tak palone s± papierosy. Jeszcze nie widziałem żeby kogo¶ za to ukarali.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Może jestem za młody i zwyczajnie nie rozumiem tego ?!

Pewnie tak. usmiech Albo jeste¶ pozbawiony możliwo¶ci abstrakcyjnego my¶lenia. idea:

Wg mnie ccały ten dym jest kolejnym tematem zastępczym. Naszym "polytykom" wydaje się, że złapali kolejny temat, na którym zrobi± karierę. Tak było z aborcj± - bo przecież lepiej wiedz± od kobitek o tym i owym, wprowadzili filary emerytalne, daj±ce ¶wietlan± przyszło¶ć na stare lata - czas na kolejne, bo system niedomaga, a marmury kosztuj± - czas może na most zwodzony, skoro już tyle tych filarów zawiodło, a naród bogaty jak diabli? ;)
Teraz powalcz± z paleniem, które w budżecie daje całkiem impomuj±ce dochody. Pomijam sens palenia, bo wiadomo, że każdy palacz to idiota /jestem palaczem!/. St±d walka z e-papierosami, bo przecież dochody państwa odczuj± stratę tych "kilku palaczy" i zabraknie jeszcze więcej na emeryturę Oldiego! wink: Tak więc Rysiu Drogi: to Tobie powinno zależeć, aby grono idiotów się nie zmniejszało zbyt szybko. ;)

Uci±żliwo¶ć dla otoczenia? Człowiek kulturalny wie, gdzie i kiedy może.
Zakaz na beloniadzie? Nieprzypadkowo na zlotach od zawsze obowi±zywał zakaz palenia w miejscu "obrad". ;)
Dyskryminacja: jest. Zgodnie z obowi±zujacym prawem, pracodawca jest zobowi±zany do wydzielenia pomieszczenia wentylowanego na palarnię. Wianuszki ludzi pod biurowcami, palarnie na powietrzu s± więc dyskryminacj±, a to jest sprzeczne jakby z kilkoma ważnymi dokumentami, reguluj±cymi funkcjonowanie tego państwa. ;) Ale przecież nie o szacunek dla kogokolwiek/czegokolwiek tutaj chodzi... :roll:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dochody państwa ze sprzedaży papierosów zlikwidować. Je¶li kto¶ my¶li, że z papierosa budżet się zwieksza, to się myli. BudĽet się zwiększa w kieszeni producenta. Mniej posłów i już będzie budżet uratowany.
Popatrz na paliwo. Kiedy¶ płacili¶my podatek drogowy. Jako tako z tymi drogami było. Potem ilo¶ć samochodów wzrastała - podatek drogowy doliczono do kosztu paliwa. No i gdzie ten podatek? Jak UE nie da szmalu na drogi, to nie ma za co ich naprawiać a co dopiero budować. Gorzej!!! UE daje pieniadze na drogi a i tak nikt nie chce ich budować :-(
Papieros ma być ratunkiem dla budżetu państwa? To z papierosa ja mam emeryturę? Je¶li tak, to piernicze takie państwo. Ja na emeryturę zapracowałem. Nie obchodzi mnię, kto ten szmal mój przepił.
PS E-papierosa pali mój syn już od paĽdziernika 2009 roku. Jest palaczem i pali go nie po to, by rzucić palenie. Widocznie e-papierosy też s± lepsze i gorsze. Je¶li kto¶ trafił na złe - ma pecha, ale jak ktos chce, mogę zapytać jakie On pali ( firma, model ... ). Twierdzi, że to jest identyczne jak zwykły papieros, tyle, że tańszy i o wiele wygodniejszy.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi - budżet musi być dopięty.
Mniej palaczy to zagrożenie, że akcyza na paliwo/alkohol pójdzie w górę.
I nagle może się okazać, że niejeden stanie przed dylematem - jechać na beloniadę bez piwka, czy pić piwko w domu podczas beloniady.
Nie palę, nie paliłem i raczej palił nie będę, ale jako¶ nie czuję potrzeby ograniczania innych, ani dyskryminowania. Bo nagonka na palaczy zarówno w kraju jak i na PW zaczyna robić się niesmaczna. Palacz też człowiek lol wink:, a patrzenie na niego jak na trędowatego raczej nam chluby nie przynosi wink:.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
Nie znoszę też dymu w czasie posiłku czy picia piwa na powietrzu.


Je¶li ten zakaz wprowadz± na takich samych zasadach jak w UK, to nie napijesz się piwa na powietrzu. Przed pubami w UK wystawiane s± stoliki specjalnie dla tych, którzy lubi± przy pifffku zakopcić, a nie dla niepal±cych.
W UK na ulicach też obowi±zuje ten zakaz, i co? Wszyscy maj± go w czterech literach, nadal pal±. Z papierosem w "japie" podchodzę do policjanta i spokojnie mogę pytać o drogę - nic mi nie zrobi. Paliłem tam na przystankach, w parkach i innych miejscach publicznych, bo nadal wszyscy tam pal±. Jedynie za każdym papierosem musiałem wychodzić przed hotel, ale nie do wydzielonej strefy tylko na ulicę - miejsce publiczne. Tamtejsza policja jest tolerancyjna, czy taka sama będzie nasza? Czy może przestawi± im się priorytety i zamiast ¶cigać bandziorów, będ± ¶cigać palaczy - mniejsze ryzyko, a i wpływy do budżetu znaczne...
Zamiast zaj±ć się napraw± prawa, lecznictwa, emerytalno/rentowych, to mamy kolejny temat zastępczy. A wystarczyło dać wła¶cicielowi knajpy wybór, żeby mógł wywiesić tabliczkę - "Dla pal±cych"(albo na odwrót) - i już wiesz, gdzie nie wchodzić. Kolejna głupota! :evil:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wesoly
Rysiu: idealista z Ciebie Przyjacielu. Niestety: masz Ty, mam i ja jako budżetówka, płacone m.in. i z fajek, gorzałki i wielu innych podatków, wkomponowanych w cenę produktu. Zlikwidować? Nie zabija się kury, znosz±cej złote jaja. Każde państwo ci±gnie z używek haracz, bo inaczej się nei da i warto o tym wiedzieć. lol
A to, że wypracowałe¶? Owszem, tylko Twoja kasa szła na ówczesnych emerytów wiedz±c, że za Ciebie/ mnie zapłaci kolejne pokolenie.
E-papieros: nie ma lepszych/gorszych tak, jak w normalnych. To kwestia dostarczenia organizmowi okre¶lonej dawki nikotyny, któr± mozesz dostarczyć choćby poprzez gumy lub inne plastry. Pewnie, że najlepiej nie dostarczać w jakiejkolwiek z postaci...

Pietruch - kolejny plusik za racjonalne my¶lenie. Niech się starsi od Ciebie ucz±!!! lol


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Pią Mar 05, 2010 10:39 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:


Pietruch - kolejny plusik za racjonalne my¶lenie. Niech się starsi od Ciebie ucz±!!! lol

Dziękuję, ale wystarczy, że moja wykładowczyni z fonetyki i fonologii dostrzeże we mnie ten błysk w oku i wymowie i w końcu przestanie mnie gnębić! wink:
Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale ta kobieta wygl±da jakby była na całorocznym głodzie nikotynowym. Cóż... pozostaje toczyć z ni±, niekończ±ce się (przeważnie kończy się za 3-4 razem) boje lol .
I jeżeli ceny paliw nie podskocz± w górę, to oby do zobaczenia na beloniadzie!
Pozdrawiam. wink:.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skieruj j± na PW i podaj swój nick. Jak poczyta, będziesz miał takie przody, że jeszcze zostaniesz jej asystentem! lol wink:
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W każdym razie jak tak dalej pójdzie - a idzie w t± stronę to będę się musiał dopisać do tematu old_rysia o rzucaniu palenia ;)
_________________
www.carpholic.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
''A wystarczyło dać wła¶cicielowi knajpy wybór, żeby mógł wywiesić tabliczkę - "Dla pal±cych"(albo na odwrót) - i już wiesz, gdzie nie wchodzić. Kolejna głupota! ''

Tak wla¶nie ma być. Tabliczka - dla palacych/ dla niepal±cych.
Je¶li lokal ponad 100 m kwadratowych - wła¶ciciel może przygotować w ¶rodku pomieszczenie dla palacych. Je¶li nie ma tak dużego lokalu, musi się zdeklarować, czy lokal jest dla pal±cych czy nie, odpowiedni± tabliczk±.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
W każdym razie jak tak dalej pójdzie - a idzie w t± stronę to będę się musiał dopisać do tematu old_rysia o rzucaniu palenia ;)


Serdecznie zapraszam :-)
Wichura
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2003
Posty: 895

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
wesoly
Rysiu: idealista z Ciebie Przyjacielu. Niestety: masz Ty, mam i ja jako budżetówka, płacone m.in. i z fajek, gorzałki i wielu innych podatków, wkomponowanych w cenę produktu. Zlikwidować? Nie zabija się kury, znosz±cej złote jaja. Każde państwo ci±gnie z używek haracz, bo inaczej się nie da i warto o tym wiedzieć. lol

To jest my¶lenie bardzo krótkowzroczne. Akcyza z papierosów daje bezpo¶redni dochód do budżetu państwa ale szkody jakie przynosi palenie bezpo¶rednie lub bierne w zdrowiu człowieka jest o wiele droższe.
Nie mogę teraz znaleĽć ale widziałem kiedy¶ wyliczankę ile kasy wpływa z akcyzy a ile wydajemy na służbę zdrowia na choroby wywołane paleniem.
Wydatki na służbę zdrowia s± kilkakrotnie wyższe niż wpływy z akcyzy.

A co do palenia to jestem za całkowitym zakazem palenia w miejscach publicznych. Jak kto¶ chce palić to niech pali u siebie w domu. Zlikwidowałbym również wszystkie palarnie. Dlaczego z mojej kasy (podatnika) mam utrzymywać miejsca palenia np. urzędników. Raz, że w czasie palenia nie pracuj±. Dwa, pogarszaj± swój stan zdrowia, który będ± leczyć z mojej kasy (z podatków). Trzy, muszę utrzymywać im palarnie. Toć to jaka¶ paranoja.
_________________
pzdr
Krętacz drobiu
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jest nareszcie zakaz palenia. Dlaczego nie pal±cy maj± wdychać to ¶wiństwo. wesoly wesoly
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego ludzie nie posiadaj±cy samochodów maj± wdychać spaliny ?
Dlaczego ludzie nie posiadaj±cy psów maj± patrzeć na gówna psów na trawnikach i chodnikach ?
_________________
www.carpholic.pl
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wichura - tak się twierdzi. Nie oczekuję jednak takich wyliczanek, bo... wcale nie musz± one oddawać stanu faktycznego. Z alkoholem też walcz±, a porównaj cenę produkcji litra spirytusu z cenami wytworzonych na jego bazie trunków. Gdzie idzie różnica? ;)
A czy kasować palarnie? Niezgodne z prawem. usmiech
Skasujmy Internet w firmach, bo też wielu z nas nie nadaje teraz z domu. Skasujmy sprzedaż alkoholu, bo to przyczynek do patologii, chorób, wypadków przy pracy, absencji chorobowej, która też jest pokrywana z podatków. ;)
Organizacja pracy jest obowi±zkiem pracownika, a wcale nie znaczy, że palenie musi się odbijać na jej jako¶ci - s± choćby przerwy... zly:
Z własnego do¶wiadczenia wiem, że warto było wyj¶ć z gabinetu i w palarni przemy¶leć, przedyskutować "to i owo" - często rodziły się tam ciekawe rozwi±zania. To, że przykujesz kogo¶ do stanowiska pracy wcale nie znaczy, że podniesiesz tym samym efektywno¶ć.;)
To sobie pogadali¶my...
Pozdrawiam, id±c na dymka. lol
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Dlaczego ludzie nie posiadaj±cy samochodów maj± wdychać spaliny ?
Dlaczego ludzie nie posiadaj±cy psów maj± patrzeć na gówna psów na trawnikach i chodnikach ?


Co do samochodów, to po prostu jeste¶my na takim etapie, za chwilę minie epoka ropy i będziemy mieli inne kłopoty.
PSY- Tu jak zwykle dziwne polskie prawo. Każ± płacić podatki ale nic z tego nie idzie na poprawę sytuacji. Zapytałem urzędnika który mnie kasował za psa czy jakikolwiek działania miasto podejmuje i dowiedziałem się że NIE !! Te pieni±dze id± do kasy miasta bo podatek to KARA a nie sposób na zdobywanie funduszu w celu rozwi±zania problemu ( wydzielone place, wymóg sprz±tania)

"Płać i płacz niczego nie oczekuj" - oj w ilu dziedzinach to działa !!
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:


Tak wla¶nie ma być. Tabliczka - dla palacych/ dla niepal±cych.
Je¶li lokal ponad 100 m kwadratowych - wła¶ciciel może przygotować w ¶rodku pomieszczenie dla palacych. Je¶li nie ma tak dużego lokalu, musi się zdeklarować, czy lokal jest dla pal±cych czy nie, odpowiedni± tabliczk±.


I to jest na plus. Masz wybór, nie lubisz dymu nie wchodzisz. Tak samo ja, zapalę na zewn±trz i dopiero mogę wej¶ć na piwo. Dzisiaj już s± krzyki, że to dyskryminacja, bo zakaz powinien być całkowity - to zdanie niepal±cych. A co ze zdaniem pal±cych? Czy to ich nie dyskryminuje?

Cytat:
Zlikwidowałbym również wszystkie palarnie. Dlaczego z mojej kasy (podatnika) mam utrzymywać miejsca palenia np. urzędników.


Bzdura! A oni to nie płac± podatków? Otóż płac± i to o jeden więcej od Ciebie - akcyza... :roll:
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To całe liczenie niewiele ma sensu. Rzuciłem palenie lata temu, nie przybyło mi oszczędno¶ci, rzuciła palenie moja żona, dalej kasy więcej nie oszczędzamy.

Nic w przyrodzie nie ginie !! -Wydaję je na BENZYNĘ(truję dalej),
TOWARY PRZEMYSŁOWE(truje przemysł) UROSŁEM O 20 KILO ! (jestem przez to mniej zdrowy).
Czyli wlał, wylał globalnie dalej jestem trucicielem na tym samym poziomie.

ALE TO MÓJ WYBÓR !! I KAŻDY POWINIEN MÓC SAM WYBIERAĆ !!
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Zachodzie moda na niepalenie trwa już od dawna. Ale nie o tym chciałem bo piszecie o dochodach, budżetach czy stratach.
Przykład:
rz±d prowincji Ontario w I poł. lat 90 ub. wieku podniósł cenę paczki papierosów z ok.3-3,20cad$ na 6$. I tak wiadomo że w tych 3 już była akcyza i podatek ale postanowili drastycznie zwiększyć cenę żeby co¶ łatać w budżecie. Warto¶ci budżetu już nie pamietam dokładnie ale wygl±dało to mniej więcej tak:
dochód do budżetu przy cenie 3$ wynosił (powiedzmy) 100mln$
założenie że przy 6$ będzie wynosił 150$ cieszyło rz±d prowincji
po 6 miesi±cach cena fajek spadła do ok.4$ bo wpływ ze sprzedaży fajek nie wynosił zakładanych 150, mało tego nie wynosił nawet tych 100 co były :roll: wynosił połowy tych 100 zly:
powód :?: palacze jeĽdzili do USA gdzie fajki kosztowały niecałe 2$cad albo kupowali u Indian którzy mieli dużo niższe ceny ale teoretycznie nie mogli handlować.
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzywa Laffera – koncepcja teoretyczna, która za pomoc± krzywej ilustruje zależno¶ć między stawk± opodatkowania a dochodami budżetowymi państwa z tytułu podatków; opracowana w latach 70. XX w przez amerykańskiego ekonomistę Arthura Laffera; bywa używana jako argument za zmniejszeniem podatków.


Już przy akcyzie za alkohol była często o tym mowa, Piło się wtedy mnóstwo zagranicznego zly: :oops: :evil:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznać muszę, że odwrotnie niż Majus układa mi się budżet kieszonkowy. Zawsze brakowało mi szmalu na fajeczki. Od czasu, kiedy przestałem palić, stać mnie na coraz to inne zakupy, o których wtedy mogłem tylko marzyć. Papieroski kosztuj±. Teraz to już nie wiem ile, ale policzcie miesięczne straty. Palacz to bogaty człowiek a kto bogatemu zabroni :-)
andrzejwob
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Apr 11, 2009
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowość: Żarnowiec
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Palacz to bardzo biedny człowiek. Sam nim jestem. ale jak mam wybór: super szyneczka czy paczka fajek to wolę such± bułę byle by mieć fajki. Nałóg paskudny ale wyrwać się nie łatwo :?
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzejwob napisał:
Palacz to bardzo biedny człowiek. Sam nim jestem. ale jak mam wybór: super szyneczka czy paczka fajek to wolę such± bułę byle by mieć fajki. Nałóg paskudny ale wyrwać się nie łatwo :?

Otóż bardzo łatwo wła¶nie . Kwesti± jest podej¶cie - chcesz palić lub nie chesz . Bo jak to mówi± chcesz palić - będziesz palił i odwrotnie . Sam pamiętam przekonywałem się do rzucenia parę miesięcy . Na koniec patrzeć na papierosy wręcz nie mogłem . Jak zapaliłem od razu rzucałem o glebę . Po chwili gadki z kim¶ np. znajomym łapałem się na tym , że znów stoję z fajk± w ręce . Odruch . Nic innego . I strach , że jak rzucisz nie będziesz wiedział co ze sob± zrobić .
A teraz ? W życiu nie zapalę tej trawy zawiniętej w papierek z dodatkiem ogłupiaczy psychotropowych . Miesi±c palenia to często koszt ¶redniej klasy kołowrotka - puszczony dosłownie z dymem , gdzie nasz organizm odfiltrowuje z niego najgorsze rzeczy ...
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Wichura
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2003
Posty: 895

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Cytat:
Zlikwidowałbym również wszystkie palarnie. Dlaczego z mojej kasy (podatnika) mam utrzymywać miejsca palenia np. urzędników.


Bzdura! A oni to nie płac± podatków? Otóż płac± i to o jeden więcej od Ciebie - akcyza... :roll:


I co chcesz mi powiedzieć, że palarnie s± utrzymywane z akcyzy a nie z moich podatków ? lol


Monk napisał:
Z alkoholem też walcz±, a porównaj cenę produkcji litra spirytusu z cenami wytworzonych na jego bazie trunków. Gdzie idzie różnica? Wink

Dlaczego też, wytwarzam sam a "różnicę" zachowuję dla siebie wesoly
_________________
pzdr
Krętacz drobiu
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:

Otóż bardzo łatwo wła¶nie . Kwesti± jest podej¶cie - chcesz palić lub nie chesz . Bo jak to mówi± chcesz palić - będziesz palił i odwrotnie . Sam pamiętam przekonywałem się do rzucenia parę miesięcy . Na koniec patrzeć na papierosy wręcz nie mogłem . Jak zapaliłem od razu rzucałem o glebę . Po chwili gadki z kim¶ np. znajomym łapałem się na tym , że znów stoję z fajk± w ręce . Odruch . Nic innego . I strach , że jak rzucisz nie będziesz wiedział co ze sob± zrobić .
A teraz ? W życiu nie zapalę tej trawy zawiniętej w papierek z dodatkiem ogłupiaczy psychotropowych . Miesi±c palenia to często koszt ¶redniej klasy kołowrotka - puszczony dosłownie z dymem , gdzie nasz organizm odfiltrowuje z niego najgorsze rzeczy ...


Mam nadzieję, że nie wprowadzisz zakazu palenia na zasiadkach karpiowych ;)
_________________
www.carpholic.pl
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="the_animal"]Otóż bardzo łatwo wła¶nie quote]
Mark Twain kiedys powiedział:
"rzucenie palenia jest jedn± z najłatwiejszych rzeczy na ¶wiecie
-robiłem to ponad sto razy" 8)
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wichura napisał:
Jotes napisał:
Cytat:
Zlikwidowałbym również wszystkie palarnie. Dlaczego z mojej kasy (podatnika) mam utrzymywać miejsca palenia np. urzędników.


Bzdura! A oni to nie płac± podatków? Otóż płac± i to o jeden więcej od Ciebie - akcyza... :roll:


I co chcesz mi powiedzieć, że palarnie s± utrzymywane z akcyzy a nie z moich podatków ? lol


Nie, nic Ci nie chcę powiedzieć, tylko zwracam Twoj± uwagę, że i ONI płac± podatki, a na dodatek płac± o jeden WIĘCEJ. Gdyby¶ zechciał zauważyć!
To Ty piszesz, że płacisz za NICH (ich palarnie), a to już lekka przesada. Ja też płacę podatki, które id± na różne rzeczy. I choć nie życzę sobie, by szły na takie, czy inne sprawy, to mam... wiesz co do gadania?... :roll:
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzejwob napisał:
Palacz to bardzo biedny człowiek. Sam nim jestem. ale jak mam wybór: super szyneczka czy paczka fajek to wolę such± bułę byle by mieć fajki. Nałóg paskudny ale wyrwać się nie łatwo :?

Eeee tam, widocznie nikt Ci jeszcze nie powiedział, że nie dasz rady zly:

Jotes napisał:
Ja też płacę podatki, które id± na różne rzeczy. I choć nie życzę sobie, by szły na takie, czy inne sprawy, to mam... wiesz co do gadania?... :roll:

Można płacić w "Raju podatkowym" wesoly na tej samej zasadzie, że płacisz tam gdzie łowisz, albo temu u którego się leczysz wink:
Pić nie warto, palić nie warto, jedno co warto to kochać i łowić wesoly
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Dlaczego ludzie nie posiadaj±cy samochodów maj± wdychać spaliny ?
Dlaczego ludzie nie posiadaj±cy psów maj± patrzeć na gówna psów na trawnikach i chodnikach ?

Widok psiej kupki ci nie zaszkodzi... Natomiast bierne palenie napewno tak wykrzyknik. Dobrze że wprowadzono zakaz palenia usmiech. Jak dla mnie, fajki mogły by kosztować 30 zł zly:.
_________________
Bercik
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat należy do drażliwych. I pewnie trudno będzie o kompromis . Niestety następuje konflikt interesów który trudno będzie pogodzić. Argumenty o dyskryminacji palaczy ze względu na zakaz palenia w miejscach publicznych jest lekko ¶mieszny. A dlaczego ?
Ano dlatego, bo niepal±cy swoim niepaleniem palaczowi nie zaszkodzi. A na odwrót jak najbardziej . Sam paliłem jakie¶ 13 lat , więc proszę nie pisać że nie wiem jak to jest. W czasie swojego palenia bardzo uważałem aby nie wchodzić w drogę tym co nie pal±.
Z drugiej strony ¶mieszne by było gdyby papierosy sprzedawane były legalnie, a nie mieli by gdzie ich palić palacze. Chyba najlepszym rozwi±zaniem dla rz±dz±cych było by takie , aby papierosy były kupowane i nikt ich nie palił. Po pierwsze kasa wpływała by szerokim strumieniem do pazernego fiskusa. Z drugiej nie wydawało by się gigantycznych kwot na leczenie chorób wywołanych tym co by nie było paskudnym nałogiem.
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to po jednym... lol
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Czarnyy napisał:

Dlaczego ludzie nie posiadaj±cy psów maj± patrzeć na gówna psów na trawnikach i chodnikach ?

Widok psiej kupki ci nie zaszkodzi... Natomiast bierne palenie napewno tak wykrzyknik. Dobrze że wprowadzono zakaz palenia usmiech. Jak dla mnie, fajki mogły by kosztować 30 zł zly:.


No wła¶nie dlaczego czyj¶ piesek ma na moim trawniku mi zostawiać zasrane ozdoby.?
Czy ja jestem sprz±taczka czyich¶ glutów.? Chowa psa niech po nim sprz±ta.
To tak dla u¶wiadomienia problemu tolerowania lub nie rzeczy nam sił± narzucanych. Druga kwestia to zachowanie narzucaj±cych swoje uci±żliwo¶ci. Czym to spowodowane jest.? Najczę¶ciej brakiem wychowania, egoizmem, wreszcie brakiem jakiegokolwiek szacunku do otoczenia.
_________________
Łowię i zjadam ......
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania - jednak nic nie zast±pi zdrowego rozs±dku wink:
Jeżeli chodzi o moje zdanie to byłbym za kastrowaniem palaczy lol
_________________
Marillion&Fish
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam "se urżnij"! zly: wink:
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pięć lat bez dyma minęło to my¶lę, że już mi strata jajek nie grozi ale Monku¶ niech się ogl±da za siebie czy jaki¶ scyzoryk go nie dogania. lol lol
_________________
Łowię i zjadam ......
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pięć lat bez DYMA 8O
masakra wink:
CFD
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dzi¶ widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczę¶cia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
Pięć lat bez DYMA 8O
masakra wink:
CFD

Czy aby na pewno o tym samym dymie piszecie :?: :?: :?:
wink: lol lol lol
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
zrodlak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2007
Posty: 283

Kraj: Kanada
Miejscowość: toronto
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 3:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I pieknie sie stalo, ze w koncu palaczy dopadlo. Serdeczne Wam Koledzy wspolczuje, ale suma sumarum to dla Waszego dobra i z dbalosci o Wasze zdrowie - to zamieszanie.
Palenie - szkodzi.
Kupa psa - szkodzi, ale tylko trawce, bo pies kupe zrobic musi czy chce czy nie i tylko od jego wlasciciela zalezy czy kupe te bedziemy ogladac czy nie. Nikt dotad nie skarzyl sie' ze psia kupa mu smierdzi. Niech wiec psy wala ile im sil dala natura, ale niech tez walsciciele czworonogow robia porzadek po swoich podopiecznych.
Dymek z papierosa to jednak inna historia. To smierdzi i to naprawde w zyciu przeszkadza. Ale, tak naprawde to przeszadza zyc (dluzej) palaczom.
To w trosce o ich zdrowie zakazuje sie palenie w miejscach publicznych. Jest to straszny nalog.
Osobiscie nie zapalilem nawet jednago "szluga" w zyciu. Zawsze sport byl dla mnie wazniejszy od "Sporta".
Moj Tata byl nalogowym palaczem i rzucil palenie w jednym dniu. Nosil w kieszeni paczke papierosow na wypadek gdyby nie wytrzymal..... Wytrzymal.
Zarazil mnie niepaleniem przez madre uwagi o wyzszosci niepalenia nad paleniem papierosow i ja to kupilem. To kwesta silnej woli i odpowiedniej motywacji. Dzieki Tato!!
Palila moja zona. Rzucila palenie po zajsciu w ciaze. Nie pali do dzisiaj.
Ludzie - to sie da zrobic - nawet bez zachodzenia w ciaze. Kwestia motywacji, kwestia samokontroli. Wiem, ze nie kazdy temu podola. Jednak warto sprobowac.
Jesli na stu - przetrwa trzech - to juz jest o trzech palacych mniej. O trzech mniej podatnych na RAKA PLUC, o trzech mniej, ktorzy przedwczesnie pozegnaje swoje DZIECI, placzac w sercu nad swoja slaboscia, o trzech mniej, ktorzy kaszlac do bolu kregoslupa zaklocaja zycie wspoldomownikow.
Wiem, ze pisze dyrdymaly, ale gdyby choc tych trzech udalo mi sie dzisiaj oderwac od tego bezsensownego nalogu - to byloby naprawde pieknie. :roll:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¦wiata nie zbawimy i na siłę nikomu się nie wmówi, że papieros to BEEE.
Palacze doskonale wiedz± o tym, że BEEE.
Dlaczego zatem pal±?
To mogłoby być bardzo ciekawe.
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Czarnyy napisał:
Dlaczego ludzie nie posiadaj±cy samochodów maj± wdychać spaliny ?
Dlaczego ludzie nie posiadaj±cy psów maj± patrzeć na gówna psów na trawnikach i chodnikach ?

Widok psiej kupki ci nie zaszkodzi... Natomiast bierne palenie napewno tak wykrzyknik. Dobrze że wprowadzono zakaz palenia usmiech. Jak dla mnie, fajki mogły by kosztować 30 zł zly:.


Zajrzyj TUTAJ je¶li uważasz, że psia kupka nie szkodzi.
_________________
www.carpholic.pl
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracujesz Zamku¶ na "15 lipca"! ;)
andrzejwob
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Apr 11, 2009
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowość: Żarnowiec
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehhhhhhhhh......A może wykastrujmy kierowców??? Brak hormonów spowoduje że odechce im się wy¶cigów a co za tym idzie będzie mniej wypadków...co wy na to?? Psia kupka szkodzi, to fakt. Palenie szkodzi to też fakt. Ale na lito¶ć niechże Rz±d mi z butami w życie nie wchodzi i nie dba o to czy truję się na własne życzenie w końcu wiem czym grozi palenie. Dymek na ulicy w¶ród tej ilo¶ci spalin jest jak kropla w morzu. A je¶li komu¶ nie pasi siedzieć w zadymionej knajpie niech do innej jest ich w końcu wiele!! A co do kosztowno¶ci leczenia, to palacze też płac± ubezpieczenie zdrowotne i maj± do niego prawo. A widziałem gdzie¶ opracowanie na temat tych kosztów. Palacze młodziej umieraj± więc na staro¶ć nie ci±gn± już emerytur i ubezpieczenia więc ponoć wychodzi to mniej więcej na zero. Jak to znajdę to wkleję :evil:
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Przyznać muszę, że odwrotnie niż Majus układa mi się budżet kieszonkowy. :-)


OJ!! Napisałem że kasy w skarpecie nie mam więcej, ale kilka stówek to miły dodatek (spokojnie styka na wędkarstwo).

Pojedziecie na belloniadę to spalisz paliwa za tyle co za tydzień palenia, a dwutlenku wyemitujecie tyle że wam naukowcy roztopienie lodowca zarzuc±.
(ostatnie wie¶ci które czytałem to że jednak sienie roztopi tak szybko) lol
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Pracujesz Zamku¶ na "15 lipca"! ;)


Mało tego , że truje to i straszy oj czy to pod jaki¶ paragraf nie podlega.? lol lol lol

ps. Spotkamy się na majowej imprezie gdzie popływamy berci± po zatoce to odechce Ci się palenia na najblizsze pół wieku lol lol
_________________
Łowię i zjadam ......
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamker napisał:
zabrze napisał:
Czarnyy napisał:

Dlaczego ludzie nie posiadaj±cy psów maj± patrzeć na gówna psów na trawnikach i chodnikach ?

Widok psiej kupki ci nie zaszkodzi... Natomiast bierne palenie napewno tak wykrzyknik. Dobrze że wprowadzono zakaz palenia usmiech. Jak dla mnie, fajki mogły by kosztować 30 zł zly:.


No wła¶nie dlaczego czyj¶ piesek ma na moim trawniku mi zostawiać zasrane ozdoby.?

Co mam rozumieć przez twój trawnik :?:. Jeżeli to twoja posesja to postaw płot i zamknij drzwi. Natomiast, jeżeli mieszkasz w bloku i trawnik to dobro wspólne, postaw tabliczkę zakaz kupkowania ;). Jeżeli nie pomoże to polecam obejrzenie filmu Dzień ¦wira, "Co mi pani tu sra tym psem pod oknem?! " ;)
_________________
Bercik
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 168