Czy wiesz, że...
TROĆ WĘDROWNA:
- Rekord Polski - 14,70 kg
- Złoty medal - od 8,00 kg
- Srebrny medal - od 6,00 kg
- Br±zowy medal - od 5,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 578
 Zalogowani 0
 Wszyscy 578

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(61407) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(501872) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(501872) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(501872) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501872) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501872) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501872) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(501872) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501872) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(501872) Apr 03, @ 15:57:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2274
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2133
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2096
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wrze¶niowe wyniki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Wrze¶niowe wyniki
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 7:07 pm    Temat postu: Wrze¶niowe wyniki Odpowiedz z cytatem

Mamy już trzeci wrze¶nia, więc i czas na wrze¶niowe wyniki.

Dzisiaj trollingowa dniówka na ZZ. Rano zaczynam głeboko na Narwi, cel - sandacz. Idę wolno korytem na gł. 4-5 m. Około 7.30 jest branie... Ot branie, nie mocne i nie słabe... Ryba zaczyna przyginać wędkę i pomału odjeżdżać... Co jest? ŁódĽ podwodna? Zaczyna się przeci±ganie liny - co odzyskam 10 m plecionki - ryba wybiera 20... Po około 40 minutach sum (bo to oczywista oczywisto¶ć) pomału opływa lódkę szerokim łukiem i zaczyna schodzić z pr±dem. Dokręcam mocno hamulec, i co się dzieje? Panie kochany jak na "Szczękach" łódka o wadze ponad 200 kg jedzie ruf± do przodu!!! Jednak to musiało go troszku zmęczyć, bo przysiadł na dnie po około 20 m. Próbuję nie dać mu odpocz±ć i staram się ruszyć go z miejsca. No i teraz następuje ten moment, w którym serce kurczy się do wielko¶ci laskowego orzecha... To pyk... i wobler już sam wypływa z toni... Nic się nie stało - nie pękł przypon cz kółeczko, nie rozgi±ł kotwicy - po prostu spadł... usmiech
Na otarcie łez - trzy brania: dwa szczupaki 1,5 kg i 1,2 kg oraz piękny, gruby boleń - 3,30 kg.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj cztery godzinki na Zemborzyckim, pogoda wybitnie niesandaczowa, bezchmurne niebo i zero wiatru, wynik to szczupły 59cm i sandał 57cm.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podło¶ć natury - jutro w centrum od ok. 6.00 do 17.00 ma padać. A miałem wyskoczyć na łódkę do Serocka przed zakończeniem urlopu... smutny
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Podło¶ć natury - jutro w centrum od ok. 6.00 do 17.00 ma padać. A miałem wyskoczyć na łódkę do Serocka przed zakończeniem urlopu... smutny

Prawdziwa podło¶ć, ja też miałem wyskoczyć bo dawno nie byłem (wczoraj) wesoly i nie stety, nie wyszło.
Wstałem o trzeciej czterdzie¶ci z my¶l± że za oknem sucho :roll: , niestety tylko tak my¶lałem, o trzeciej czterdzie¶ci dwie byłem ponownie w wyrku.
Szkoda że wyjazd nie doszedł do skutku, ale pocieszam się tym że dzisiaj może :roll: nie-brały.

Qr...de znowu pięć dni trzeba czekać. :x
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Pioterek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 775

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wła¶nie wróciłem usmiech Siedziałem od pi±tku wieczora do dzisiaj rana.
Wyniki jak dla mnie ¶wietne : "życiówka" amurek 17,4 kg + karpie 5,6,7,8kg
Miałem, chyba sporo szczę¶cia, bo ogólnie bierek na zbiorniku nie było zbyt wiele ( chyba udało mi się trafić w smak i miejsce. Pogoda tragiczna w pi±tek my¶lałem, że zamarzne w sobote w dzień z kolei 0 brań i można było się opalać, aby w nocy zmokn±ć, powrót też w deszczu, więc wszystko się suszy teraz w garażu :?
_________________
Pio
wojto-ryba
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Mar 19, 2007
Posty: 169

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsko-Biała
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem wczoraj na rz. Białce która płynie przez centrum Bielska-Białej. Odwiedziłem odcinek poniżej miasta gdzie najwięcej jest kleni. Pogoda paskudna ponieważ od pierwszych minut mojego łowienia padało bez przerwy. Pewnie bym długo nie wędkował w takich warunkach ale jak ryby bior± to żaden deszcz mnie nie spłoszy z łowiska. Wędkowałem od godziny 15tej do 19:30. W tym czasie miałem około 50 brań, udało się zaci±ć 1/3. Na brzegu wyl±dowały klenie w przedziale od 20cm - 40cm. Ryby najlepiej reagowały na czerwony kolor. Przynętami najskuteczniejszymi okazały się imitacje biedronek, żuczków itp. owadów. Dwie ryby padły na bordow± obrotówkę w rozmiarze zero, pozostałe na woblerki.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Podło¶ć natury - jutro w centrum od ok. 6.00 do 17.00 ma padać. A miałem wyskoczyć na łódkę do Serocka przed zakończeniem urlopu... smutny


Kurcze, ale ty leniwy Maciek jeste¶... Każdy powód dobry oby tylko nie pojechać nad wodę... wesoly
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
Kurcze, ale ty leniwy Maciek jeste¶... Każdy powód dobry oby tylko nie pojechać nad wodę... wesoly


Jak diabli! Kiedy¶ tak nie było, a teraz... szkoda gadać. Słońce umiarkowane i to tylko w plecy, temperatura w przedziale 18-18,5 st. C, wiatr lekki tylko w plecy, niezależnie od kierunku pływania... Staro¶ć nie rado¶ć. lol
W sumie nie jest jeszcze tak Ľle - jeszcze nie oczekuję, aby ryby krzyczały: "TUTAJ JESTEM - rzucaj!!!". ;)
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
W sumie nie jest jeszcze tak Ľle - jeszcze nie oczekuję, aby ryby krzyczały: "TUTAJ JESTEM - rzucaj!!!". ;)


Hm... o to nawet w Szwecji trudno... Trzeba się chociaż postarać co by przynęta do wody trafiła... lol
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶nie tak siedzę i dumam, czy i tego nie da się jako¶"przeskoczyć". ;)
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Wła¶nie tak siedzę i dumam, czy i tego nie da się jako¶"przeskoczyć". ;)


Skończy się na tym, że cię zaproszę wła¶nie w najgorsz± pogodę... Fajny, pochmurny dzień, przelotne, intensywne opady, silny wiatr północno-zachodni... Tak było w pi±tek, chcesz się sprawdzić?
"Staw się lub wstaw się"...
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zacnym towarzystwie nie ma złych pogód!
To, czego wymagałem od natury to warunki "sterylne", ale gdy przyjdzie ochota...
A serocki powiew N/W / i nie tylko/ nie jest mi obcy. Długie lata trenowałem na zalewie pewien sport wyczynowy i nie było złych warunków. Tak więc to pozerstwo z mojej strony jest bardziej "marudzeniem", aniżeli wymogiem. ;)
A jak będzie jutro? Zobaczymy - w razie czego będę w godzinach rannych przy uj¶ciu Bugu szukał okoni. "Plło" z Woli. usmiech
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
W zacnym towarzystwie nie ma złych pogód!
To, czego wymagałem od natury to warunki "sterylne", ale gdy przyjdzie ochota...
A serocki powiew N/W / i nie tylko/ nie jest mi obcy. Długie lata trenowałem na zalewie pewien sport wyczynowy i nie było złych warunków. Tak więc to pozerstwo z mojej strony jest bardziej "marudzeniem", aniżeli wymogiem. ;)
A jak będzie jutro? Zobaczymy - w razie czego będę w godzinach rannych przy uj¶ciu Bugu szukał okoni. "Plło" z Woli. usmiech


Jutro u mnie niemożliwe - praca. Ale sprawa otwarta. Ja nie pracuje już na etacie, tylko dla siebie. St±d u mnie wyprawy w różne dni tygodnia. Możesz w tygodniu - czy nie bardzo, to dam znać?
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety tylko ew. jutro.
We wtorek mam rano na głowie "uczennicę", a od ¶rody wracam do "fabryki". Sobota zajęta. smutny
Ale wierzę, że się jesieni± uda spotkać. usmiech


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Nie Wrz 05, 2010 4:24 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wypad na ryby do naszego koła. Byłem na łowisku od 18-23 i zaliczyłem dwa brania na żywca,efekt to sandacz 67cm i potem był drugi odjazd ale ryba pu¶ciła żywca. usmiech
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Niestety tylko ew. jutro.
We wtorek mam rano na głowie "uczennicę", a od ¶rody wracam do "fabryki". Sobota zajęta. smutny
Ale wierzę, że się jesieni± uda spotkać. usmiech


Ok, rozumiem, ale ja mogę dać ci znać, że jadę tylko 1-2 dni przed wyjazdem... Moja praca jest bardzo "szarpana" i nic nie mogę zaplanować dalej niż na 2-3 dni. Je¶li będę jechał dam znać na priva, co by nie za¶miecać w±tku.
pozdr./Leszek
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niedziela dwie godzinki nad stawem z delikatnym spinem. Efekt jeden szczupak pod 40 cm. Okonie nie chciały zupełnie współpracować smutny
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weekend to 3-dniowa wyprawa "Grupy Południe "na Bornholm, bardzo udana.
Niebawem zawisn± foty.
_________________
Oby do jutra......
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do roboty hajery - fotki to mało! ;)
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Sro Wrz 08, 2010 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We wrze¶niu byłem kilka razy ze spinningiem na Kamiennej i zalewie Brody. Poziom wody podwyższony, jak dot±d nie udało się nic złowić. Wczoraj na Brodach znów miałem bolenia na wędce. Po rzucie woblerem w miejsce ataku nast±piło błyskawiczne branie. Ryba odeszła na hamulcu kilka metrów od brzegu i się wypięła. Jak dot±d jeszcze nie złowiłem wymiarowej sztuki. :oops:
Za to kolega kilka dni temu złowił bolenia 68 cm.
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Sro Wrz 08, 2010 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziasiaj postanowiłem dać odpocz±ć szczupakom. wybr±łem się na dwie godzinki z odległo¶ciówk± nad staw. Na haczyku tylko kukurydza. Efekt dziesięć wzdręg (trzy ok 25cm), dwa karasie i jedna dorodna płoć.
nawet nie wiedziałem, że u nas takie pływaj±.
A propos płoci mam pytanie czy koledzy maj± pobodny problem z nadmiarem wzdręg a spadkiem populacji płoci :?: Zastanawiam się czy wymiaru ochronnego nie należy przerzucić na płoć :?:
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj pierwszy raz we wrze¶niu, słoneczna pogoda zgrała się z moim wolnym dniem wesoly . Słońca "wystarczyło" na 5 godzin, które to spędziłem nad Wkr±. Efekt to dwa szczupaki: 52cm 1.0kg i 50cm 0.8kg. Co ciekawe złowiłem tylko dwie uklejki, które bez żenady prezentowały się na zestawie. Reszta to jakie¶ niewydarzone miniaturki uklejek :roll: . Trochę szkoda bo przy takiej intensywno¶ci brań zębatych, mógł byc komplet zly: wykrzyknik
_________________
Aquila non capit muscas!
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bielkiel napisał:
A propos płoci mam pytanie czy koledzy maj± pobodny problem z nadmiarem wzdręg a spadkiem populacji płoci :?: Zastanawiam się czy wymiaru ochronnego nie należy przerzucić na płoć :?:


ostatnie dwa wypady nad staw w którym w tamtym roku łowiłem linki doprowadziły mnie do małych nerwów. co by nie wrzucił do wody zaraz wisiała na tym wzdręga, nie wiem czy wymiar ochronny co¶ tu znaczy bo ja nie biorę wzdręg wcale. Czy to smaczna ryba?? gdzie¶ wyczytałem że gorzka i dlatego nigdy nie kosztowałem.
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:

ostatnie dwa wypady nad staw w którym w tamtym roku łowiłem linki doprowadziły mnie do małych nerwów. co by nie wrzucił do wody zaraz wisiała na tym wzdręga, nie wiem czy wymiar ochronny co¶ tu znaczy bo ja nie biorę wzdręg wcale. Czy to smaczna ryba?? gdzie¶ wyczytałem że gorzka i dlatego nigdy nie kosztowałem.


ja też jej nie biorę, zwróciłem tylko uwagę, że być może wzrasta populacja wzdręgi kosztem płoci...
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wypad na ryby i złowiłem sandacza na57cm, było ylko jedno branie ale udane. lol
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 3:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:

ostatnie dwa wypady nad staw w którym w tamtym roku łowiłem linki doprowadziły mnie do małych nerwów. co by nie wrzucił do wody zaraz wisiała na tym wzdręga, nie wiem czy wymiar ochronny co¶ tu znaczy bo ja nie biorę wzdręg wcale. Czy to smaczna ryba?? gdzie¶ wyczytałem że gorzka i dlatego nigdy nie kosztowałem.


Gorzka? Co za bzdura :-)) Nie martw się - na 100% nie jest gorzka :-)
Raczej nie biorę wzdręgi na naszych wodach a to ze wzgledu na przepiękne ich kolory. No i na moim stawie ( tam gdzie łowię ) jest jej mało.
Na jeziorze Miedwie trafiłem wzdręgo około kilogramowe. Było ich bardzo dużo i trafiały na patelnię - nie napiszę tutaj smaczne, bo dla mnie wszystkie ryby s± smaczne a jak jeszcze ktos zacznie wzdręgę porównywać do szczupaka czy suma ( wartosci kulinarne ) to zrobi się bajzel.
Kto lubi sobie obrac płoteczkę czy leszcza, to i wzdręga będzie odpowiednia.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bielkiel napisał:
Majus napisał:

ostatnie dwa wypady nad staw w którym w tamtym roku łowiłem linki doprowadziły mnie do małych nerwów. co by nie wrzucił do wody zaraz wisiała na tym wzdręga, nie wiem czy wymiar ochronny co¶ tu znaczy bo ja nie biorę wzdręg wcale. Czy to smaczna ryba?? gdzie¶ wyczytałem że gorzka i dlatego nigdy nie kosztowałem.


ja też jej nie biorę, zwróciłem tylko uwagę, że być może wzrasta populacja wzdręgi kosztem płoci...

masz na my¶li płoteczek, z mojego rozeznania wynika jasno że PŁOĆ żyje w nieco odmiennym miejscu i na innych głęboko¶ciach, wzdręga natomiast ,nawet ta przez duże "W" lubi potr±cać trzciny
hlehle
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Sep 03, 2004
Posty: 54

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek80 napisał:
Dzisiaj pierwszy raz we wrze¶niu, słoneczna pogoda zgrała się z moim wolnym dniem wesoly . Słońca "wystarczyło" na 5 godzin, które to spędziłem nad Wkr±. Efekt to dwa szczupaki: 52cm 1.0kg i 50cm 0.8kg. Co ciekawe złowiłem tylko dwie uklejki, które bez żenady prezentowały się na zestawie. Reszta to jakie¶ niewydarzone miniaturki uklejek :roll: . Trochę szkoda bo przy takiej intensywno¶ci brań zębatych, mógł byc komplet zly: wykrzyknik


Szczupak, Sandacz, Boleń
do 50 cm
/ł±cznie/ 2 sztuki


Z tego wynika, że komplet był ;)
Chyba, że to 50 cm to praktycznie brak wymiaru.
_________________
****************
hlehle
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:


masz na my¶li płoteczek, z mojego rozeznania wynika jasno że PŁOĆ żyje w nieco odmiennym miejscu i na innych głęboko¶ciach, wzdręga natomiast ,nawet ta przez duże "W" lubi potr±cać trzciny


tak ale czy na stawie gdzie głeboko¶c max 1m można stosować t± klasyfikację :?:
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Sob Wrz 11, 2010 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wypad na ryby i jeden sandacz złowiony nie wymiarowy. A dzisiaj bez brania byłem. :placz
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po sze¶ciodniowej przerwie wypłyn±łem na Zemborzycki, wci±gu pięciu godzin zaliczyłem trzy brania, pierwszy zameldował się Sandacz 64cm, drugi był leszczyk oko 35cm i trzecia rybka to ponownie sandacz, niestety ten spadł przy samej łodzi, raczej nie był większy od pierwszego.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj Narew na odcinku gdzie przepłyn±ł olej opałowy, 2 godziny ze spinem, zero kontaktu. Siedziało paru wędkarzy z drgaj±cymi i też nic. Przejechałem w górę Narwi i w 5 rzutach 2 szczupaki 46 i 48 cm.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odczarowane pi±tki... Tak to nazywałem... Kurcze do pi±tku 10.09. Rano kłopoty z alarmem - połozyłem silnik na kieszeni w której miałem pilota od alarmu... Pół godziny walki z elektornik± zakończyło się sukcesem! W końcu wypłyn±łem, fantastyczna pogoda - mglisto, ciepło, południowy wiatr... Czuję rybę "nosem", dziwne, nic nie bierze... Chyba rybom podoba się co innego niż nam, wędkarzom... Jednak co¶ udaje się złowić - dzwonię do kumpla, który jest na wodzie, co by przypłyn±ł sfotograwować rybę. Szybka sesja i PAN do wody... Płynę za most w Wierzbicy - mam tam miejsce do rzutów na szczupki... Jak pech to pech! Silnik odmawia współpracy i do przystani wracam na pagajach! Na szczę¶cie to tylko ¶wieca - po przeczyszczeniu wracam na "pole walki". Jednak to pole jest całkowicie jałowe. Dopiero podczas spływania do przystani jest dobre branie... Zdjęcia będ± w galerii "za dwa kiwnięcia ogonem" (cytat z filmu "Pulp Fiction" - bo nawet o to nawet kto¶ się przyczepił...)
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szacun Panie Kolego - fajne rybki. usmiech
Podgrzeję atmosferę, zanim "galernicy" je zamieszcz±. ;)
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Szacun Panie Kolego - fajne rybki. usmiech
Podgrzeję atmosferę, zanim "galernicy" je zamieszcz±. ;)


Maciek, a ja dobrze skierowałem fotki... Bo dzisiaj go¶ci mialem (urodzimy syna) i nic już nie jestem pewny.. Chyba za dużo zjadłem.... wesoly
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obżarstwo jest grzechem, ale... fotki trafiły, gdzie trzeba. ;)
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Obżarstwo jest grzechem, ale... fotki trafiły, gdzie trzeba. ;)


Ufff! Dzięki Panu Wszchegmog±cemu! I 4-czterem starżnikom strzerz±cym Portalu... Już troszku strawiłem nadmiar jedzenia... Stało się to dzięki cudownemu płynowi C2HPOH... wesoly
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny weekend bez brania. Systematycznie nęcę. W czwartek wieczorem sypię 30szt kulek w pi±tek o godz 6 00 jestem nad polem nęcenia, liczę kulki 10szt czyli 20szt zginęło i jest jaka¶ szansa na branie. Z pi±tku na sobotę koczuję do godz 7 00 potem wpływam na pole nęcenia i tak jak zapodałem tak wszystko leży. :? Nad polem nęcenia ponownie jestem o godz 13 00, zero jakiejkolwiek kulki 8O . Z soboty na niedzielę wstaję już o godz 2 00 i mogę posiedzieć tylko do godz 8 00 i tak siedzę też beż bez brania, około godz 7 00 jedno tylko pipnięcie. W południe mam czas i zagl±dam na miejscówkę, a tam znowu zero jakiejkolwiek kulki. 8O Tak sobie my¶lę albo wyczuwaj± jaki¶ podstęp, albo zmieniły po prostu godz. żerowania. :? wink:
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
bociek_krak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 03, 2005
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: kraków
PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masakra, masakra i jeszcze raz...
Tydzień biczowania Chańczy i to co się zapięło:
jaĽ, kilka okoni w przedziale od 15 do 40 cm, trzy sandały max. 47 cm
i dwa szczupłe ok. 60 cm , które klasycznie wyci±gnęły ¶wiece zaraz przy łajbie i tyle je widziałem. W lipcu utopiłem podbierak i jako¶ trudno kupić nowy
_________________

Żona i praca czas wędkowania skraca.
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hlehle napisał:
Szczupak, Sandacz, Boleń
do 50 cm
/ł±cznie/ 2 sztuki


Uuu ale byłby wstyd :oops: , nie doczytałem albo zapomiałem że limit w Okręgu Ciechanowskim to 2 szt. Dzięki za zwrócenie uwagi wykrzyknik
Weekend znów na Wkrze i mimo że były to krótkie wypady to nie było Ľle:
11.09 szczupak - 59cm 1.6 kg, okoń - 26 cm 0.2kg.
12.09 szczupak - 50cm 0.8 kg.
13.09 dwa szczupaki niewymiarki.
A poza tym ukleja się ruszyła wink: .
_________________
Aquila non capit muscas!
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Wto Wrz 14, 2010 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybrałem się dzi¶ ze spinningiem na cofkę zbiornika Brody. Po opuszczeniu poziomu wody w zalewie, płynie tam teraz jedynie rzeka. Spodziwałem się brania jakiego¶ szczupaka, okonia, może jakim¶ cudem bolenia, a tymczasem złowiłem pstr±ga. 8O Małego, miał może ze 25 cm, ale na tym odcinku Kamiennej w życiu bym się nie spodziewał tych ryb. Duża woda musiała je wymyć z górnego odcinka rzeki lub z którego¶ pstr±gowego dopływu Kamiennej.
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 7:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niedzielę wróciłem z 12 dni mazurskiego wypoczynku i urlopowego spinningowania.
Jak sobie podliczyłem, byłem co¶ w sumie około 95 godzin na rybach.
Złowiłem dużo okoni w różnych rozmiarach, ¶rednio 60 szt. dziennie. Niestety, tym razem okazów nie było. Największy miał 37 cm, ale mniej więcej jedna trzecia okoni była w przedziale 29-34 cm. Metoda to głównie zboczek oraz kopytka i wirówki. Te większe kusił również gnom nr "0". Przyłowem było kilkana¶cie szczupaków, trzy leszcze i piękna płoć.
Łowiłem na głęboko¶ciach 6-12 metrów (większe i głębsze jezioro) oraz 2-3 metry (płytsze i mniejsze jezioro).
Ryby rybami, ale trafili¶my na wysyp grzybów. PrzywieĽli¶my duż± siatkę już ususzonych prawdziwków oraz wiadro ¶wieżych prawdziwków zebranych w dniu wyjazdu. Dzień wyjazdu był jedynym dniem kiedy na grzyby poszedłem rano, bo zawsze zaczynałem dniówki od ryb.
Dodatkowo zrobili¶my sporo litrowych i półlitrowych słoików z marynowanymi borowikami, kurkami oraz rydzami(te z "zaprzyjaĽnionego" warmińskiego zagajnika).
Generalnie urlop udany.
W najbliższych planach znowu ryby i grzyby usmiech
adam2412
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Nov 10, 2009
Posty: 5

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie podpowiedzcie na co sandacze łowicie na narwi planuje wypad w niedziele do Wierzbicy
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierzbica to gumy i jigowanie. Mannsy, kopyta relaxa, mikado fishhuntery. Rozmiar 3 i wiecej.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam2412 napisał:
panowie podpowiedzcie na co sandacze łowicie na narwi planuje wypad w niedziele do Wierzbicy

Wiesz Adam - moze gdyby¶ podał charakter rzeki ,głęboko¶ć , siłę nurtu , przejżysto¶ć - to może by kto¶ cos napisał sugeruj±c się swoja np podobn± rzek± - a tak u¶ci¶liłe¶ pytanie tylko do Tch co łowi± na Narwi :? [/b]
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj Jezioro Warsminia - ogólnie słabo. Pływało 6 czy 7 łódek. Ja miałem 3 nieduże okonki, kumpel dwa około wymiarowe kaczaki na muchę. Wszystkich pogodziła kobietka, z tego co wiem to był jej pierwszy raz z wędk± w dłoni i trafiła kaczodzioba w około 100.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wyskoczyłem z feederkiem nad Wisłę, zobaczyc jaki ryby maj± apetyt po wysokiej wodzie. Od 12 do 15 złowiłem: 2 sapy, 2 kr±pie i 1 leszcza. Jak na krótki wypad wywiadowczy całkiem nieĽle. Woda ładnie opada i jak tak dalej pójdzie w przyszłym tygodniu będzie można pomy¶lec o certach 8) .
_________________
Aquila non capit muscas!
grzbiet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2004
Posty: 509

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałbrzych
PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypad na Pilce koło Kamieńca Z±bkowickiego staw nr 2 . 23 godziny i 2 okonie i 3 kr±pie... miejscowy na stawie nr 7 złowił karpika ze 2 kg i leszcza takiego ze 60 cm... ale to miejscowy wink: wink: wink: a i autem się tam nie da dojechac bo to teren kopalni kruszyw i drogi jak na rajdzie "Camela"... .
Po zasięgnięciu języka i po do¶wiadczeniu z minionych lat ( łowiłem tam naprawdę przyzwoite rybki ) następnym razem odwiedzę 7. Jednak tam gdzie autem się nie dojedzie ryby więcej.
A stawów jest 23, Nysa zaraz " za miedz± " , cisza, spokój ... polecam.

Poniżej mapka

pilce
_________________
Artur Lisowski

"Niech pozostan± po nas jedynie ¶lady na piasku i kręgi na wodzie."
jastrzabek_z
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Aug 30, 2006
Posty: 22

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój, Pszów
PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiejsze zawody o Puchar Dyrektora KWK Jas-Mos na zbiorniku Buków dały mi 6 miejsce wesoly
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Nie Wrz 19, 2010 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pi±tek i sobotę pojechałem na ryby do naszego, koła z my¶l± o połowie sandacza na grunt. Ale żadnego brania nie zaliczyłem. smutny
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 168