Czy wiesz, że...
Boleń dojrzewa płciowo w wieku 4 – 5 lat. Wyciera się przy temp. wody 5 – 7 st. C (kwiecień, maj). Ikrę składa na żwirowym dnie w ilo¶ci 9 – 480 tys. jaj. Inkubacja trwa 10 – 17 dni.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 584
 Zalogowani 0
 Wszyscy 584

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(500990) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(500990) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(500990) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500990) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500990) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500990) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500990) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500990) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500990) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500990) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Samowolka koła PZW U¶ciwierz
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Samowolka koła PZW U¶ciwierz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 3:23 pm    Temat postu: Samowolka koła PZW U¶ciwierz Odpowiedz z cytatem

Koło PZW U¶ciwierz z Okręgu Lubelskiego postanowiło olać RAPR oraz zamieszczony na stronie Zarz±du Głównego PZW komunikat w sprawie okresu ochronnego szczupaka i w ostatni dzień okresu ochronnego urz±dza otwarcie sezonu oraz zawody o najdłuższego drapieżnika.
Zaproszenie można zobaczyć tu: KLIK
Następne koło wędkarskie z Okręgu Lubelskiego które ma "RAPR" głęboko w DUPIE.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Nie Kwi 24, 2011 6:08 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeste¶ tam na miejscu, zadzwoń po ¶więtach do ZO do Andrzeja Trembaczowskiego i po sprawie. On nie pozwoli na łamanie prawa. wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Jeste¶ tam na miejscu, zadzwoń po ¶więtach do ZO do Andrzeja Trembaczowskiego i po sprawie. On nie pozwoli na łamanie prawa. wink:

Jarku żeby¶ wiedział że tak zrobię mało tego, je¶li nie będzie zmiany daty w komunikacie to trzydziestego w sobotę na U¶ciwierzu zaroi się od Strażników PSR-u.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziekanów Le¶ny
PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację Mario takie postepowanie należy negować i przeciw działać jak tylko można. Ja też jestem ż±dny wrażem ale rozpoczne łowienie szczupaka w połowie maja zeby dac tej rybie odetchn±ć po tarle.
Jest cudowna zdobycz± i nalezy sie jej szacun wesoly
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
Artgur
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Dec 01, 2010
Posty: 178

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Narwi i Zegrzu też 30go kwietnia odbywaj± się zawody spiningowe kilku kół z okręgu maz. Wszystkie maj± być przeprowadzone na żywej rybie. Ciekawe czy tak się stanie?


Pozdrawiam Artur
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mario, a w maju też organizuj± zawody o największego drapieżnika?
Na pewno o suma im chodzi ! idea: 8O

lol
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy sobie pogadaj± a i tak żadna ze służb nic nie zrobi. Zawody się odbęd± i będzie chwała dla władz.
Takie bunga bunga wędkarskie. ;)
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darogryf napisał:
Wszyscy sobie pogadaj± a i tak żadna ze służb nic nie zrobi. Zawody się odbęd± i będzie chwała dla władz.
Takie bunga bunga wędkarskie. ;)

No, ale co niby maj± zrobić te służby?
Analogicznie, to według tego co piszecie, nie wolno i w maju organizować zawodów o największego drapieżnika, bo z kolei i sandacz, i sum maj± okres ochronny zly: .

wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
Mario, a w maju też organizuj± zawody o największego drapieżnika?
Na pewno o suma im chodzi ! idea: 8O

lol

...nie no oczywi¶cie trzydziestego będ± łowili tylko okonie i tylko na okonia organizuj± rozpoczęcie sezonu zly:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ci inteligenci my¶l±, że sobota jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a taki ostatni dzień okresu ochronnego skraca go. Swego czasu "Wiadomo¶ci Wędkarskie" takiego byka zrobiły i ogłosiły rozpoczęcie sezonu szczupakowego 30 kwietnia. Gdyby 30.IV wypadł w niedzielę to już można by łowić.

Artgur napisał:
Na Narwi i Zegrzu też 30go kwietnia odbywaj± się zawody spiningowe kilku kół z okręgu maz. Wszystkie maj± być przeprowadzone na żywej rybie. Ciekawe czy tak się stanie?


To już jest jawne łamanie prawa lub co najmniej naginanie. Zakaz połowu to zakaz połowu, a nie zakaz zabierania ryb. Na takiej zasadzie mógłbym łowić szczupaka cały rok, bo zabiorę go od wielkiego ¶więta.

mario_z napisał:

...nie no oczywi¶cie trzydziestego będ± łowili tylko okonie i tylko na okonia organizuj± rozpoczęcie sezonu zly:

Oczywi¶cie, chc±c złowić największego okonia będ± zakładać "Algi" i większe kopyta wink:
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 5:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepis jak PZW ci±gnie się jeszcze od "KOMUNY", Zarz±d nie zauważył że soboty s± już wolne. S± firmy które nigdy nie maj± wolnego, a ja przeżyłem już nawet wolne pi±tki w 2009 "roku kryzysu"

Ale faktem jest że ustawa też nie uznaje sobót jako wolne dni, więc szcupak jest w okresie.

Czekanie na majówkę też ma swoj urok lol
_________________
jak chcesz być szczesliwy jeden dzien to sie upij jak chcesz byc szczesliwy jeden rok to się ożeń a jak chcesz byc szczesliwy cale zycie to zostań wędkarzem
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 5:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SpinerK napisał:

mario_z napisał:

...nie no oczywi¶cie trzydziestego będ± łowili tylko okonie i tylko na okonia organizuj± rozpoczęcie sezonu zly:

Oczywi¶cie, chc±c złowić największego okonia będ± zakładać "Algi" i większe kopyta wink:

... bo kwietniowe okonie na takie przynęty bior± najlepiej. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
Przepis jak PZW ci±gnie się jeszcze od "KOMUNY", Zarz±d nie zauważył że soboty s± już wolne.


Zajrzyj do ustawy o rybactwie ¶ródl±dowym, ZG ma się tylko do niej dostosować.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 11:23 am    Temat postu: Re: Samowolka koła PZW U¶ciwierz Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:

Zaproszenie można zobaczyć tu: KLIK

wesoly wesoly wesoly POMOGŁO wesoly wesoly wesoly
Termin zawodów przesunięty na pierwszego.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rozumiem że prawo jest prawem "dura lex sed lex" i zgadzam się że szczupak jest w okresie ochronnym.
Wku..rza mnie tylko że nie nad±żaj± za "życiem" posłowie, ustawy i inne akty żyj± jakby 20 lat do tyłu, ich szybka zmiana jest niemożliwa.

Epoka internetu he he, w tym kraju jakby konikami się wiedza wozi.
_________________
jak chcesz być szczesliwy jeden dzien to sie upij jak chcesz byc szczesliwy jeden rok to się ożeń a jak chcesz byc szczesliwy cale zycie to zostań wędkarzem
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jak z zawodami na ZZ czy też przesun± na 1-ego.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Ciekawe jak z zawodami na ZZ czy też przesun± na 1-ego.

Artur skrobnij tu i tam to może przesun±, ale je¶li nie zrobi± tego to tym samym wystaw± sobie ładn± "laurkę".
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"PRZYPOMINAM ŻE W SOBOTĘ 30 KWIETNIA TRWA JESZCZE OKRES OCHRONNY SZCZUPAKA, ORGANIZOWANIE ZAWODÓW SPINNINGOWYCH W TYM DNIU O NAJDŁUŻSZEGO DRAPIEŻNIKA JEST POWAŻNYM WYKROCZENIEM."


lol Mario_z jeste¶ niesamowity wprost! lol 8)
wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
"PRZYPOMINAM ŻE W SOBOTĘ 30 KWIETNIA TRWA JESZCZE OKRES OCHRONNY SZCZUPAKA, ORGANIZOWANIE ZAWODÓW SPINNINGOWYCH W TYM DNIU O NAJDŁUŻSZEGO DRAPIEŻNIKA JEST POWAŻNYM WYKROCZENIEM."


lol Mario_z jeste¶ niesamowity wprost! lol 8)
wink:

Zippo wiem o tym. zly: wink:

S±dzę że ci co nie będ± chcieli zrozumieć to nie zrozumiej±, nawet gdy im wytłumaczyć to "łopatologicznie", Zarz±d koła U¶ciwierz zrozumiał.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Artgur
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Dec 01, 2010
Posty: 178

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Ciekawe jak z zawodami na ZZ czy też przesun± na 1-ego.


W±tpię żeby przesunęli te zawody gdyż 1go kolejne 5 kół ma tam swoje zawody a limit łodzi jest w stanicach. To jest ZZ i tam jest samowolka bo nawet kłusole s± bezkarni gdyż wyci±gaj± swoje pod okiem policji i psr , a tamci nie interweniuj± bo knajpy by padły wokół ZZ
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artgur napisał:
artur napisał:
Ciekawe jak z zawodami na ZZ czy też przesun± na 1-ego.


W±tpię żeby przesunęli te zawody gdyż 1go kolejne 5 kół ma tam swoje zawody a limit łodzi jest w stanicach. To jest ZZ i tam jest samowolka bo nawet kłusole s± bezkarni gdyż wyci±gaj± swoje pod okiem policji i psr , a tamci nie interweniuj± bo knajpy by padły wokół ZZ


No to chyba s± odpowiednie służby gdzie można to OFICJALNIE zglosić.
Można nagło¶nić w prasie w telewizji. ¦rodków zapobiegawczych jest masa jak i po fakcie restrykcji za podły czyn.
Jak dla mnie tłumaczenie, ze czego¶ się nie da bo nie - zawsze pachnie lenistwem.

Popierdzielić w necie każdy może wła¶nie wynikła sytuacja na WASZYCH wodach gdzie możecie się wykazać Panowie znad zalewu Zegrzyńskiego jak dbacie o wody.

ps. Miejscowe radio czy lokalna telewizja nie lubi sensacji ? My¶leć my¶leć i działać jest jeszcze kilak dni na porz±dn± akcję przeciwko głupocie i pazerno¶ci ludzkiej.
_________________
Łowię i zjadam ......
Artgur
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Dec 01, 2010
Posty: 178

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
Artgur napisał:
artur napisał:
Ciekawe jak z zawodami na ZZ czy też przesun± na 1-ego.


W±tpię żeby przesunęli te zawody gdyż 1go kolejne 5 kół ma tam swoje zawody a limit łodzi jest w stanicach. To jest ZZ i tam jest samowolka bo nawet kłusole s± bezkarni gdyż wyci±gaj± swoje pod okiem policji i psr , a tamci nie interweniuj± bo knajpy by padły wokół ZZ


No to chyba s± odpowiednie służby gdzie można to OFICJALNIE zglosić.
Można nagło¶nić w prasie w telewizji. ¦rodków zapobiegawczych jest masa jak i po fakcie restrykcji za podły czyn.
Jak dla mnie tłumaczenie, ze czego¶ się nie da bo nie - zawsze pachnie lenistwem.

Popierdzielić w necie każdy może wła¶nie wynikła sytuacja na WASZYCH wodach gdzie możecie się wykazać Panowie znad zalewu Zegrzyńskiego jak dbacie o wody.

ps. Miejscowe radio czy lokalna telewizja nie lubi sensacji ? My¶leć my¶leć i działać jest jeszcze kilak dni na porz±dn± akcję przeciwko głupocie i pazerno¶ci ludzkiej.


My¶lisz że nie zgłosiłem tego? Zgłosiłem do KSP i PSR i oprócz tego ustawiłem się z kumplami z SSR i będziemy w sobotę pływać po Zegrzu na kontrole.(Dobrze że w¶ród nas jest kilku funkcjonariuszy to może co¶ się zdziała)
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artgur napisał:

My¶lisz że nie zgłosiłem tego? Zgłosiłem do KSP i PSR i oprócz tego ustawiłem się z kumplami z SSR i będziemy w sobotę pływać po Zegrzu na kontrole.(Dobrze że w¶ród nas jest kilku funkcjonariuszy to może co¶ się zdziała)

Prawidłowo, ja narobiłem troszkę szumu i zmienili termin, udało się pomimo krytyki ze strony kilku osób.
:roll:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z do lokaln± telewizj± i radiem wyłuszcz problem a raczej przedstaw to jako ludzkie cwaniactwo i napewno to się spodoba redaktorom do tego stopnia, ze wpadn± tam w sobotę zrobić kilka fotek. Nie walcz z tym sam jest sporo ludzi zainteresowanych aby takie sprawy wyci±gać i nagła¶niać chociażby lokalna prasa też wchodzi w rachubę. Podpieranie się tylko i wył±cznie służbami "etatowymi" gdzie czy się stoi czy się leży kasa się należy to za mało. Informacje w prasie czy telewizji od zawsze dziwnie motywuj±co działaja na służby odpowiedzialne za walkę z kłusownictwem. idea:
Przysłowiowy bat nad dup± musi być wtedy co¶ się dzieje.
_________________
Łowię i zjadam ......


Ostatnio zmieniony przez Zamki dnia Wto Kwi 26, 2011 9:03 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:

Prawidłowo, ja narobiłem troszkę szumu i zmienili termin, udało się pomimo krytyki ze strony kilku osób.
:roll:


Niech sobie krytykuja i psiocz± kłusole wredne a prawo jest od tego, zeby je przestrzegać.
Jeżeli od dołu prawo jest olewane to co się dziwić na to co dzieje się na górze. ?
_________________
Łowię i zjadam ......
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
mario_z napisał:

Prawidłowo, ja narobiłem troszkę szumu i zmienili termin, udało się pomimo krytyki ze strony kilku osób.
:roll:


Niech sobie krytykuja i psiocz± kłusole wredne a prawo jest od tego, zeby je przestrzegać.
Jeżeli od dołu prawo jest olewane to co się dziwić na to co dzieje się na górze. ?

Zbychu dużo gorzej (jak w tych przypadkach) jest gdy góra olewa prawo i pokazuje że doły nie musz± prawa przestrzegać.

Tak wielu jest, którzy mówi± zlikwidować PZW, a ja bym zlikwidował nie PZW ale wierchuszkę PZW czyli cały ZG z zarz±dami woj wł±cznie, a w czę¶ci przypadków sięgn±łbym do kół. Fizycznie bym zlikwidował, na sznurze, bo kule kosztuj±.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach Wy zaplute karły reakcji zly: tak plwać we własne gniazdo :?: wykrzyknik
Toć okręg Wam jak Matka i Ojciec w jednym a koła PZW jak siostry i bracia
a Wy tak podle postępujecie żeby o jeden głupi dzień groĽbami na lewo i prawo szafujecie wink:
Je¶li jest tak jak jeden z kolegów piszę że zawody i w sobotę i w niedzielę a łodzi brak to tylko upierdliwe kontrole mogę co¶ zmienić.
Chociaż my¶lę że patrole będ± naciskane przez organizatorów że wszystko jest pod kontrol± i nic złego się nie dzieje a SSR i PSR taktownie odst±pi od kontroli i mandatów.
Zreszt± SSR może dostać zakaz szwendania się po ZZ bo przecież to chyba PZW wydaje im dyspozycje zly:
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 27, 2011 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Ach Wy zaplute karły reakcji zly: tak plwać we własne gniazdo :?: wykrzyknik
Toć okręg Wam jak Matka i Ojciec w jednym a koła PZW jak siostry i bracia
a Wy tak podle postępujecie żeby o jeden głupi dzień groĽbami na lewo i prawo szafujecie wink:
Je¶li jest tak jak jeden z kolegów piszę że zawody i w sobotę i w niedzielę a łodzi brak to tylko upierdliwe kontrole mogę co¶ zmienić.
Chociaż my¶lę że patrole będ± naciskane przez organizatorów że wszystko jest pod kontrol± i nic złego się nie dzieje a SSR i PSR taktownie odst±pi od kontroli i mandatów.
Zreszt± SSR może dostać zakaz szwendania się po ZZ bo przecież to chyba PZW wydaje im dyspozycje zly:


Hahahahhaaa Darku niezły wstęp. lol
Zastanawiam się jeszcze nad takim małym ewenementem jak to jest najpier członkowie jęcz± i placz±, że ryb nie ma a póĽniej pod egid± zawodów dobijaj± resztę w okresie ochronnym.
Widać na czym zależy najbardziej kolegom członkom. idea:

ps. MA kto¶ namiary na te "przestępcze" koła ? Dajcie je tu oficjalnie.
_________________
Łowię i zjadam ......
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 27, 2011 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koło nr 1 w Warszawie ze znanym łowc± Sumów na czele maj± w sobotę zawody, przed chwil± ze znajomkiem rozmawiałem, który tak powiedział. Żeby było ciekawiej oficjalna informacja na stronie mazowieckiego PZW. W wykazie zawodów organizowanych przez koła (do ¶ci±gnięcia ze strony okręgu zakładka sport, koła kluby) Narew i ZZ pierwsze oficjalne s± 1-ego i 3-ego maja.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Kwi 27, 2011 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarz±d główny PZW na swojej stronie wydał oficjalny KOMUNIKAT na temat dnia 30 kwietnia, więc wszytko powinno być jasne, ale prezesi i członkowie zarz±du poszczególnych kół UDAJˇ GŁUPKÓW albo NIMI Sˇ. zly:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Kwi 27, 2011 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Ach Wy zaplute karły reakcji zly: tak plwać we własne gniazdo :?: wykrzyknik
Toć okręg Wam jak Matka i Ojciec w jednym a koła PZW jak siostry i bracia
a Wy tak podle postępujecie żeby o jeden głupi dzień groĽbami na lewo i prawo szafujecie wink:

lol lol lol lol lol lol

Popłakałem się ze ¶miechu, Darku równo dałe¶ do pieca. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
Ja rozumiem że prawo jest prawem "dura lex sed lex" i zgadzam się że szczupak jest w okresie ochronnym.
Wku..rza mnie tylko że nie nad±żaj± za "życiem" posłowie, ustawy i inne akty żyj± jakby 20 lat do tyłu, ich szybka zmiana jest niemożliwa.

Epoka internetu he he, w tym kraju jakby konikami się wiedza wozi.


Dokładnie Majus, większo¶c w soboty ma wolne i nie widzę nic złego w tym, aby zmienic archaiczne przepisy. Pozdrawiam.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:

Dokładnie Majus, większo¶c w soboty ma wolne i nie widzę nic złego w tym, aby zmienic archaiczne przepisy. Pozdrawiam.


Wychodzi na to , ze emerytom należało by znie¶ć okres na cały rok bo maj± wolne.

A może warto by pomy¶leć w tym wszystkim o RYBACH , których te okresy dotycz± nie tylko o sobie. ?

U mnie szczupaki skończyły się trzeć dwa trzy dni temu jak to sobie wyobrażacie, że pójdę je walić hakami po ryjach teraz kiedy należy im się sporo odpoczynku.? A może macie to gdzie¶ bo Wasze zadowolenie jest ważniejsze ? no i karta opłacona dniówki lec± ?

A Majus odk±d pamiętam jego tutaj pobyt zawsze ma o co¶ pretensje ciężko przed słusznym karba ugi±ć ......
_________________
Łowię i zjadam ......
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
A Majus odk±d pamiętam jego tutaj pobyt zawsze ma o co¶ pretensje ciężko przed słusznym karba ugi±ć ......


A masz rację !! ¶wiat pędzi a my stoimy w miejscu, i dlatego marudzę.

Nie mam wiedzy o szczupakach z mojej okolicy odno¶nie ich rozmnażania, ale w ich ratunek spowodowany JEDNYM dniem ochrony nie wierzę.

Je¶li masz rację i ledwie się ich tarło skończyło niech odpowiednie władze PZW podejm± decyzję o wydłużeniu okresu np. o 2 tygodnie.

Napisałem że prawo prawem i je respektuję, ale prawo powinno nad±żać za zmianami. Ostatnia zima była ostra i długa, pewnie to wydłużyło okres tarła.
Ja jestem dopiero drugi rok członkiem PZW więc nie wszystko kumam, ale problem z tego w±tku istnieje z powodu starych wyjadaczy z zarz±dów organizuj±cych zawody.

Czytam marudzę i wyci±gam wnioski i nie s± one radosne to fakt !!
_________________
jak chcesz być szczesliwy jeden dzien to sie upij jak chcesz byc szczesliwy jeden rok to się ożeń a jak chcesz byc szczesliwy cale zycie to zostań wędkarzem
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:

A masz rację !! ¶wiat pędzi a my stoimy w miejscu, i dlatego marudzę.


W jakim miejscu ? To co mamy skracać okresy bo ¶wiat pędzi ? a ryby o tym wiedza że maj± się szybciej bzykać bo ¶wiat pędzi ? Majus WeĽ się zastanów co Ty piszesz za bzdury ?

Majus napisał:
Nie mam wiedzy o szczupakach z mojej okolicy odno¶nie ich rozmnażania, ale w ich ratunek spowodowany JEDNYM dniem ochrony nie wierzę.


Jak nie masz wiedzy to nie wyrokuj ! Podstaw± jest wiedzieć o tym o czym się mówi. idea:

Majus napisał:
Je¶li masz rację i ledwie się ich tarło skończyło niech odpowiednie władze PZW podejm± decyzję o wydłużeniu okresu np. o 2 tygodnie.


A dlaczego by nie o trzy tygodnie ? pewnie dlatego, ze jest wolna sobota i jeden dzień nie robi róznicy lol no i te hasło "odpowiednie władze " tr±ci jako¶ poprzedni± epok± Majus .... a przeciez to i Twoje ryby ..... skoro jestes członkiem ?

Majus napisał:
Napisałem że prawo prawem i je respektuję, ale prawo powinno nad±żać za zmianami. Ostatnia zima była ostra i długa, pewnie to wydłużyło okres tarła.
Ja jestem dopiero drugi rok członkiem PZW więc nie wszystko kumam, ale problem z tego w±tku istnieje z powodu starych wyjadaczy z zarz±dów organizuj±cych zawody.


Ale jak widać nie jest to problem tylko li starych wyjadaczy zeby jak najszybciej dobrać się do szczupaków no nie ?

Majus napisał:
Czytam marudzę i wyci±gam wnioski i nie s± one radosne to fakt !!


Mniej roszczeniowo¶ci już Ci to kiedy¶ pisałem więcej pokory i będzie mniej powodów do marudzenia. idea:
A jak nie pasuje i to Ci tez kiedy¶ pisałem powiniene¶ zakasać rękawy i zacz±ć to zmieniać. idea:

ps. Kiedy¶ postanowiłem już więcej na forum nie wdawać się z Tob± w żadn± polemikę niestety nie wytrzymałem ale tym razem to już defnitywny koniec. wink: Wpadnij na beloniadę tam możemy dalej podyskutować. zly:
_________________
Łowię i zjadam ......
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Majus napisał:
Je¶li masz rację i ledwie się ich tarło skończyło niech odpowiednie władze PZW podejm± decyzję o wydłużeniu okresu np. o 2 tygodnie.

Zamki napisał:
A dlaczego by nie o trzy tygodnie ? pewnie dlatego, ze jest wolna sobota i jeden dzień nie robi róznicy no i te hasło "odpowiednie władze " tr±ci jako¶ poprzedni± epok± Majus .... a przeciez to i Twoje ryby ..... skoro jestes członkiem ? "


No własnie piszę. np. ( NA PRZYKŁAD )2 tygodnie odpowiednie władze mog± uznać że trzy tygodnie i z tym się zgodzę ale JEDEN dzień nic nie zmieni- tak my¶lę. Ale nie jestem ichtiologiem i sam sobie go nie wynajmę,
jest grupa ludzi która bierze wypłatę za to że zadba o moje interesy.
Wymy¶lili tyle że mam pełen portfel papierów, kart, zezwoleń i rejestrów. może niech i o ryby zadbaj±. A ja sobie połowie zgodnie z prawem.
_________________
jak chcesz być szczesliwy jeden dzien to sie upij jak chcesz byc szczesliwy jeden rok to się ożeń a jak chcesz byc szczesliwy cale zycie to zostań wędkarzem
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
ps. Kiedy¶ postanowiłem już więcej na forum nie wdawać się z Tob± w żadn± polemikę niestety nie wytrzymałem ale tym razem to już defnitywny koniec. wink: Wpadnij na beloniadę tam możemy dalej podyskutować. zly:



Nie przejmuj się bardzo i poważnie nie traktuj wszystkiego co piszę, czasem sam wiem że prowokuj±co wkurzam.

Jedyne czego nie odpuszczę to roszczeniowe podej¶cie do osób które bior± kasę by w moim imieniu dbać o stan naszych wód.
_________________
jak chcesz być szczesliwy jeden dzien to sie upij jak chcesz byc szczesliwy jeden rok to się ożeń a jak chcesz byc szczesliwy cale zycie to zostań wędkarzem
Artgur
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Dec 01, 2010
Posty: 178

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PSR i policja wiedz± o zawodach na ZZ w dniu 30go kwietnia i jedyna metoda połowu to boczny trok a ryby to okonie WSZYSTKIE szczupaki maj± byc natychmiast wypuszczane i nie licz± się do klasyfikacji. Tak± dostałem odpowiedz.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dzisiaj kolejn± "ciekawostkę" uslyszałem nad wod±. Tak rekraacyjnie wyskoczyłem na glinianki w Błoniu te obok koła nr 9. Wyskoczyłem przypomnieć sobie po zimie jak to się multików używa usmiech usmiech usmiech. Spotkałem nad wod± wędkarza z Sochaczewa i sobie porozmawiali¶my a propo wody, apropo dziadków emerytów i jeszcze kilku spraw ciekawych niezmiernie. W rozmowie zeszli¶my na przepisy nowe. Panowie gwóĽdĽ i clou rozmowy, okazuje się (tak z rozmowy wynikło) że koło w Sochaczewie namawia do łamania przepisów, dla dobra dziadków. W jaki sposób? Bardzo prosty otóż radz± dziadkom emerytom, aby nie wypełniali rejestrów, gdy łowi± na wodach stoj±cych, zalewach, glinianka itp itd, ponieważ NIE MA OBOWIˇZKU NA TAKICH WODACH WYPEŁNIAĆ.
Żeby było ciekawiej, wody oczywi¶cie PZW i na ogólnych przepisach i zasadach. Powód takiej rady? bo dziadkowie emeryci prawie codziennie wędkuj± i za szybko by im się rejestry skończyły.
Jak porozmawiałem z panem (nie emeryt, normalnie pracuj±cy) i wyłuszczyłem co, jak i za ile co¶ takiego, to sam zacz±ł kl±ć, bo i on był ¶wiadkiem takiej rozmowy i my¶lał że nie musi wypełnić rejestru. Ponieważ jest nad glinankami mimo obowi±zuj±cego RAPR. A co za woda te glinianki, to dzwoniłem do Prezesa koła nr 9 żeby się zapytać czy wolno i na jakich zasadach je¶li wolno wędkować.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artgur napisał:
WSZYSTKIE


:roll: wszystkie :roll:
Przydali by się jacy¶ obserwatorzy którzy mogli by popatrzeć na r±czki i te boczne troczki. zly:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Sob Kwi 30, 2011 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dzisiaj na rybach byłem i jeden dziadziu już na żywca łowił (spławik bańka, więc na okonia chyba nie), inny spiningiem machał, błystka na oko 5 to chyba na okonka też nie. No..., ale łowic mog±, w końcu napewno by ZĘBATEGO wypu¶cili lol
A nawi±zuj±c do dyskusji Majusa i Zamkiego - to co pisałem już kiedy¶, przepisy powinny byc dostosowane do konkretnego łowiska i jego specyfiki, łowisko na którym wędkuję podlega tylko ustawie o rybactwie ¶ródl±dowym, a ile tam trwa okres ochronny i od kiedy lepiej nie pisac, ZGROZA :evil:
sopelek
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 07, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i jak się to wszystko skończyło?
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 144