Czy wiesz, że...
Samica różanki składa łącznie około 40 jaj. Samica karpia składa około 150 000 – 250 000 ziaren ikry na jeden kilogram wagi swego ciała.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 556
 Zalogowani 0
 Wszyscy 556

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(488236) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(488236) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(488236) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(488236) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(488236) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(488236) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(488236) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(488236) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(488236) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(488236) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2047
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2139
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2498
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Temat kibiców powracający jak bumerang...
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Temat kibiców powracający jak bumerang...
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 7:46 pm    Temat postu: Temat kibiców powracający jak bumerang... Odpowiedz z cytatem

Wiem, że wśród Pogawędkowych Twardzieli jest wielu zagorzałych kibiców, a i znajdą się tacy co to wyjazdów w sezonie za swoją ukochaną drużyną mają więcej niż wypraw wędkarskich. Jest też sporo osób które chodzą na mecze i żarliwie dopingują swoją drużynę.
Ja z racji miejsca zamieszkania mogę oglądać na żywo drużynę, której kibicuję, raptem kilka razy w roku przy dobrych wiatrach, ale do rzeczy:

Czy Wy też patrzycie z takim samym oburzeniem i odrazą na działania rządu, który upatrzył sobie walkę z kibicami za punkt honoru. Punkt honoru, który jest jedynie odwróceniem uwagi od innych problemów związanych z nadchodzącym Euro ( kiepskie drogi, kiepskie połączenia lotnicze, przepłacone stadiony... i tak wymieniać można w kółko). Z dnia na dzień zamykane są coraz to nowe stadiony (niektóre dopiero co wybudowane!), nakładane są wysokie kary na kluby za ... krytykę rządu!
Policja w Łodzi wysłała do klubu list z prośbą o przesłanie listy nazwisk osób, które na stadionie... przeklinały.
Premier odbywa spotkanie z prezesami klubów ekstraklasy, po których kluby zrywają współpracę ze stowarzyszeniami kibiców.
I tak dalej, a każdy dzień przynosi coraz to nowe informacje, które podchodzą pod "Rok 1984". Doszło do tego, że nawet nie wolno krytykować władzy...

Piszę to też z innego powodu. W poprzednich dyskusjach byli też ludzie, którzy popierali każde działanie, które godziłoby w życie kibicowskie.
Dzisiaj na wszystkie kluby Ekstraklasy, I i II ligi zostały nałożone zakazy dla kibiców wszystkich klubów na mecze wyjazdowe. Idealny przykład odpowiedzialności zbiorowej.
Tak jakby PZW zabronił łowić mi ryb na Pomorzu, bo ktoś na Sanie złamał RAPR/prawo.

Ciekawe czy to, co mamy obecnie, można ciągle nazywać demokracją :?
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem idealnym przykładem kibica "w kapciach". Na stadionie bywam okazjonalnie, na całą sprawę patrzę oczyma telewidza i widzę w całej tej sprawie dwa wątki.

Pierwszy.
Kolejny temat zastępczy mający a celu odwrócenie uwagi od palących problemów z jakimi borykamy się na co dzień. Mam na myśli coraz mniejszą siłę nabywczą naszego pieniądza, rozrost biurokracji, gigantyczna fiskalizacja, problemy z systemem zdrowotnym, emerytalnym itd itp.
Temat taki jak wandalizm, bandytyzm i cały inny syf, który niestety widać niemal przy okazji każdego meczu, jest idealnym tematem, który ma odwrócić uwagę od tych problemów.

Drugi.
Rozpaczliwą próbę wyeliminowania z kręgów kibiców, bandytów, którzy pod przykrywką kibicowania, szukają jedynie okazji do zadym , burd itp. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że bojówki ultras i ich "występy" są polem treningowym dla "żołnierzy" zorganizowanych grup przestępczych.
Walkę z tymi grupami, półśrodkami, które w tej chwili są podejmowane uważam za żałosne.

W całej tej sprawie zauważyłem, rzecz niesamowicie pozytywną. W mediach zmieniono słownictwo, którego używają dziennikarze opisujący walki tych ludzi.
Już właściwie nie mówi się o kibicach, rzadko używa się nawet sformułowania pseudo kibic. Natomiast słowa wandal, bandyta w jasny sposób odróżniają tych, którzy z dumą noszą szalik swojej drużyny od tych, którym służy tylko do zasłaniania twarzy.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś to się wszystko dziwnie składa: walka z kibolami, Arłukowicz, wizyta u powodzian i przy osuwiskach, sondaże... a smród kiełbasy wyborczej niesie się na cały kraj.
Angole sobie potrafili poradzić z kibolami - wysokie kary, zakazy dla bandziorów i nieuchronność kary. U nas też można, tylko trzeba naprawić prawo i sądy, ale łatwiej ukarać kibiców. Pokazówa jak za komuny... :evil:
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co? Wywaliłem telewizor, włączając radio szukam stacji lokalnych z przeważająca częścią muzyki w ramówce i ... powiewa mi to, co mnie do tej pory wnerwiało. Dlaczego w telewizji nie można zobaczyć programu, z którego każdy mógłby poznać pana Zenka, któremu udał się rodzinny biznes, pana Wiesia, który właśnie pole obrabia, a ziemniaczki mu rosną aż miło? Sprzedaje się dzisiaj tylko urwana noga, zgwałcona nastolatka i tsunami. Sieczka, sieczka i jeszcze raz sieczka. O piłce nożnej lepiej zapomnieć póki czas, bo za rok taki blamaż nas czeka, że kibole pół kraju rozniosą. A potem pozostaną tylko długi, które trzeba będzie spłacać...
Na nic więcej chyba nie zasługujemy, bo żyjemy tylko tą sieczką, którą nam sprzedają i to za ciężkie pieniążki. Przy kolejnych wyborach nadal to samo- te same nazwiska, te same brednie i te same podziały krzyczących: "a co wy zrobiliście"? Bo przecież nic nie robiąc niczego mądrzejszego powiedzieć nie można...
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kibic – wróg publiczny Nr 1?


Gdyby filozofów tomistów, przybyłych na dyskusję, zrewidowano przy wejściu, posadzono na jednym końcu sali i otoczono policją – a na drugim końcu sali usadzono podobnie potraktowanych neo-augustynistów, to zamiast naukowej dyskusji zaczęłyby przez salę lecieć wyzwiska, a przy wyjściu zwolennicy św.Tomasza mogliby solidnie stłuc miłośników św.Augustyna.

A przynajmniej: na pewno mieliby na to ochotę.

To, co dzisiejsze państwa wyczyniają z kibicami woła o pomstę do Nieba. Ale jest to wina dzisiejszych „państw”, a nie kibiców!

Zacznijmy od pojedynków. W normalnych czasach dwóch facetów mogło umówić się na pojedynek – i czasem jeden z nich ginął. I nikt z tego powodu nie wzywał policji!! Jeśli uważamy, że Kowalskiemu wolno popełnić samobójstwo i Wiśniewskiemu wolno popełnić samobójstwo – to dlaczego Kowalski i Wiśniewski nie mogą się umówić na pojedynek na szpady albo pistolety???

Ba! dziś poważnie mówi się o czymś tak okropnym i niemoralnym, jak euthanazja, gdzie pomagamy w tym, że Kowalski rozstanie się na pewno z tym światem – a jednocześnie nie dopuszczamy do pojedynku, gdzie Kowalski lub Wiśniewski być może przeniesie się na łono Abrahama???

Pojedynki były dla szlachty. Natomiast „ustawki” kibiców to d***kratyczna wersja pojedynków. Normalny zdrowy młody chłopak chce od czasu do czasu spróbować swych sił w bijatyce – i to jest normalne. Młody mężczyzna powinien umieć się bić, powinien lubić się bić – bo skąd będą brali się żołnierze, gdy ktoś zagrozi Polsce? Kto będzie bronił Polski? Studenci europeistyki?!? Nie – właśnie ci kibole! To są właśnie patrioci – i właśnie ludzie, którzy lubią walką. Ilu może być w zawodowym wojsku, w policji, w gangach? Reszta nie chce być zawodowymi zabijakami – ale chce raz w tygodniu nabrać wprawy w mordobiciu. Starają się nie wchodzić nikomu w drogę, robią tę ustawkę w jakimś ustronnym miejscu – a policja i w tym im przeszkadza.

No, to tluką się na stadionie, gdzie jest ich dużo i nie boją się policji.

Powiedzmy jasno: awantury na stadionie, łamanie ławek, zakłócanie imprezy – powinno być surowo karane – niezależnie od tego, czy ktoś zakłóca mecz, zakończenie roku w szkole, czy mszę świętą. Natomiast niedopuszczalne jest traktowanie ludzi jako kandydatów na przestępców – a tak traktuje się kibiców.

To, że PO MECZU kibice „Legii” wybiegli na boisko by cieszyć się ze zwycięstwa nie jest czynem kryminalnym! Po co policja ich prowokowała?? A koszty tych interwencyj to jeszcze inna sprawa!

Proszę popatrzeć: z kibiców np. „Legii” formuje się jednolity oddział, umundurowany w szaliki i otoczony policją; z kibiców „Lecha” podobnie. Przepraszam: to co mają robić dwie wrogie armie, jak nie tłuc się ze sobą????

Gdyby na nieszczęsnym meczu w Bydgoszczy kibice „Lecha” i „Legii” siedzieli na jednej trybunie, najlepiej: co drugie krzesełko – to najprawdopodobniej do niczego by nie doszło. A może by się pobili – kto wie? Natomiast na wydzielonych sektorach stadionów, chronionych, siedzieliby spokojni widzowie, którzy nie maja zamiaru się tłuc – i w najgorszym razie mieliby za darmo dodatkowe widowisko.

Reżymowe telewizje i prasa pomijają przy tym fakt, że kibice obu drużyn zgodnie na 15 minut opuścili trybuny – protestując przeciwko działalności PZPN oraz polityce „Rządu”. Tego dotąd nigdy nie było – ale nikt o tym jakoś nie mówi. „Rząd” rozhuśtuje za to nastroje przeciwko „wrogom publicznym”: grającym na „automatach”, pedofilom, sprzedawcom „dopalaczy”, spekulantom i kibicom – zamiast zając się aferami w PZPN, UEFA i FIFA, zamiast wsadzić do kryminału „Mira”, „Rycha” i „Zbycha” - czyli... siebie.

Janusz Korwin-Mikke


Z tym się całkowicie zgadzam. Jestem całym sercem za kibicami, choć nigdy mnie to nie kręciło. Można powiedzieć, że zostaję kibicem kibiców :-)

NieRząd się przejedzie na tej wojence. I dobrze usmiech Kibice są siłą, szczególnie zjednoczeni przeciwko temu cyrkowi w Warszawie, jak pokazali choćby na Pucharze Polski w Bydgoszczy.
Gierek
Łowca Klenia


Dołšczył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Prudnik
PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pietruch bracie, znowu będzie burza lol żartowałem wink:
Byłem w Lubinie 10 maja na Meczu ze Śląskiem Wrocław. Miałem ochotę wybrać się również tam 21 maja na spotkanie z Wisłą Kraków, ale może się nie udać ponieważ zamykamy
Prawda jest taka, czy się komuś podoba czy nie- NIESPEŁNIONE RZĄDU OBIETNICE TEMAT ZASTĘPCZY=KIBICE

tvny, polsaty i inne superstacje jestem w stanie zrozumieć, ale przecież PO miało odpolitycznić publiczną TV :roll: lol wink:

Dziwie się tylko, że jeszcze nie obwinili kibiców o wszystkie zło, jakie jest w naszym kraju.
No, a czemu u nas nie ma jeszcze "zielonej wyspy"?
Kibice Panie, kibice lol wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Piš Maj 13, 2011 7:22 am    Temat postu: Re: Temat kibiców powracający jak bumerang... Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:


Czy Wy też patrzycie z takim samym oburzeniem i odrazą na działania rządu, który upatrzył sobie walkę z kibicami za punkt honoru.

Nie obrażaj prawdziwych kibiców, prawdziwy kibic nie atakuje piłkarzy na treningach grożąc im pobiciem jak przegrają mecz, nie skacze operatorom kamer po plecach i ... przykłady można by mnożyć bez końca.
Ciesz się że wo-gule coś robią by zlikwidować bandytyzm na stadionach bo inaczej niedługo możesz nie móc kibicować ukochanej drużynie.
pietruch napisał:
Z dnia na dzień zamykane są coraz to nowe stadiony (niektóre dopiero co wybudowane!),

Twoim zdaniem są zamykane bez powodu :?:
pietruch napisał:

nakładane są wysokie kary na kluby za ... krytykę rządu!

Teraz to się nazywa "krytyka rządu" lol
pietruch napisał:
Policja w Łodzi wysłała do klubu list z prośbą o przesłanie listy nazwisk osób, które na stadionie... przeklinały.

Stadion piłkarski to miejsce publiczne, niestosowne zachowanie w miejscu publicznym (przeklinanie) powinno być surowo karane ponieważ na mecze chodzą także całe rodziny, choć ostatnio coraz rzadziej. Chciałbyś aby twoje dzieci (gdybyś je miał) słuchały tego czego nie można już nazwać nawet przeklinaniem :?:
Ja nie.
pietruch napisał:

Piszę to też z innego powodu. W poprzednich dyskusjach byli też ludzie, którzy popierali każde działanie, które godziłoby w życie kibicowskie.

Co nazywasz życiem kibicowskim :?: organizowanie ustawek :?: demolowanie wszystkiego co tylko stanie na drodze bandzie debili, wandali i bandytów
:?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowoœć: okolice Starachowic
PostWysłany: Piš Maj 13, 2011 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przykład organizowanie pięknych opraw... Swoją drogą wystarczy obejrzeć mecze wielkich klubów w Anglii czy Hiszpanii. Tam grup kibicowskich praktycznie nie ma, i mimo że na stadionie jest kilkadziesiąt tysięcy ludzi to słychać jedynie uuuuuu, ooooooo i ewentualnie jakieś gwizdy czy radość po strzelonych bramkach. Są oczywiście wyjątki.
W Polsce choćby na tak małych stadionikach, jak w Bielsku-Białej, podczas meczu z Lechem doping był tak głośny, że aż się przyjemnie oglądało.
Oczywiście nie popieram demolowania stadionów, itp. ale konsekwencje powinny być wyciągane wobec tych, którzy są winni.
Zakaz wyjazdów to tak jakby zakazać nam łowić ryby bo jest wielu kłusowników, więc wrzucamy wszystkich do jednego wora.
Poza tym wielu ludzi myli tzw. "ultrasów", którzy zajmują się właśnie żywiołowym dopingiem ze zwyklymi huliganami.
Starydrwal
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Nov 13, 2004
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Brzeg
PostWysłany: Nie Maj 15, 2011 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam się na sporcie. Nie mam pojęcia o kibicowaniu, klubach czy ligach. Kiedy widzę w telewizji sfanatyzowany tłum podskakujący w miejscu i skandujący przekleństwa nie wiem o co chodzi. Szedłem kiedyś przez Wrocław i widziałem długą na kilkadziesiąt metrów kolumnę szalikowców otoczonych przez policję. Wyli jak dzicy. Przechodnie pryskali na boki. Ale ja się nie znam. I dobrze.
_________________
Piękny, ach piękny dżwięk wirującego koła.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Nie Maj 15, 2011 2:59 pm    Temat postu: Re: Temat kibiców powracający jak bumerang... Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
Czy Wy też patrzycie z takim samym oburzeniem i odrazą na działania rządu, który upatrzył sobie walkę z kibicami za punkt honoru.

Nie,patrzę ze zrozumieniem i popieram w 100% takie działania,nareszcie coś konstruktywnego.
Cytat:
Punkt honoru, który jest jedynie odwróceniem uwagi od innych problemów związanych z nadchodzącym Euro ( kiepskie drogi, kiepskie połączenia lotnicze, przepłacone stadiony... i tak wymieniać można w kółko).

Kiepskie drogi mieliśmy,mamy i mieć będziemy. Dlaczego kiepskie połączenia lotnicze-tego nie kumam.Wejdź na FRU.PL i lecisz gdzie chcesz.
Cytat:
Z dnia na dzień zamykane są coraz to nowe stadiony (niektóre dopiero co wybudowane!), nakładane są wysokie kary na kluby za ... krytykę rządu!

Jeśli na nowo wybudowane stadiony wpuszcza się osobników którzy niszczą więc należy zamknąć a osobników eliminować.
Ciekawe że kary są za krytykę rządu-pierwsze słyszę.
Cytat:
Premier odbywa spotkanie z prezesami klubów ekstraklasy, po których kluby zrywają współpracę ze stowarzyszeniami kibiców.

Nie może być tak jak w przypadku Lecha że prezes kibiców pluje na ludzi i kogoś uderza,bardzo słusznie zerwana współpraca.
Cytat:
I tak dalej, a każdy dzień przynosi coraz to nowe informacje, które podchodzą pod "Rok 1984". Doszło do tego, że nawet nie wolno krytykować władzy...

Wskaż władzę którą można było krytykować ?
Cytat:
Piszę to też z innego powodu. W poprzednich dyskusjach byli też ludzie, którzy popierali każde działanie, które godziłoby w życie kibicowskie.

Popieram każde działanie które mogłoby doprowadzić do normalności na stadionach bo to co się dzieje normalne nie jest- no chyba że są osoby które uważają bluzgi, palenie szalików, rzucanie rac, wyzwiska pod adresem piłkarzy i kibiców przyjezdnych za normalność-a to wtedy nie mamy o czym gadać.
Cytat:
Idealny przykład odpowiedzialności zbiorowej.

Jeśli nie można zastosować odpowiedzialności indywidualnej trzeba zastosować zbiorową-nie ma nic pośredniego,chyba że ja o czymś nie wiem.
Cytat:
Ciekawe czy to, co mamy obecnie, można ciągle nazywać demokracją :?

Jak najbardziej,dla mnie jest to demokracja ale np. dla kibola który nie będzie mógł rzucić racy, wyzwać kiboli przeciwnika, wyrwać krzesełka to będzie łamanie praw człowieka bo on jako człowiek i kibol a według niego takie prawa ma i basta. I to jest łamanie jego demokratycznych praw-czyli demokracji nie ma




zly:
Gierek
Łowca Klenia


Dołšczył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Prudnik
PostWysłany: Piš Maj 20, 2011 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do żużlowców też się doczepili. Tusk = Łukaszenko. Facet wsadził kij w mrowisko i nic z tego dobrego raczej nie wyniknie.

Donald matole Twój rząd obalą kibole lol lol wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Pon Maj 23, 2011 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najdroższe piwo na Lubelszczyźnie. 8O
Ciekawe jaką linię obrony wymyśli kol. Pietruch dla tego "kibica" :?: :roll:

KLIK
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Maj 23, 2011 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Najdroższe piwo na Lubelszczyźnie. 8O
Ciekawe jaką linię obrony wymyśli kol. Pietruch dla tego "kibica" :?: :roll:

KLIK


Zaczepa jesteś Mario. Nie zrozumiałeś o co Pietruchowi chodzi w tym wątku.
A odnośnie owego "kibica" to powiem krótko CHMWD i... kamieni kupe. wink:
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Pon Maj 23, 2011 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak bezrobotny zapłaci 2500plz :?
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Pon Maj 23, 2011 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:

A odnośnie owego "kibica" to powiem krótko CHMWD i... kamieni kupe. wink:

lol lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Pon Maj 23, 2011 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda gadać.
Gratuluję podejścia do sprawy, jeżeli są tutaj wychwalane peany na temat dzielnego ujęcia sprawcy picia piwa.
W krajach zachodnich picie niskoprocentowego alkoholu (piwa) jest jak najbardziej dopuszczalne i wielu kibiców na stadionach angielski, niemieckich, ogląda mecz z trybun trzymając w ręku piwo.
U nas też podczas euro 2012 ma być dopuszczalne spożywanie piwa na stadionie. To są standardy, za które u nas się dostaje zakazy stadionowe oraz wysokie grzywny.
I naprawdę, jeżeli u kogoś następuje oburzenie wynikające z faktu, że jakiś kibic wypił sobie piwo podczas meczu, to sorry, ale albo ma 1 zwój mózgowy, albo jest świętszy od papieża, i nie przekracza nigdy dozwolonej prędkości, nie zaklnie nigdy w miejscu publicznym ( w przypływie złości).

Zakładając ten temat, głównym wątkiem miały być działania rządu, a nie zachowanie kibiców (gratuluję mario_z, po raz 4456 błysnąłeś ).
Chodzi mi o sposób z jakim rząd podsuwa temat zastępczy, unikając rozmów o poważniejszych problemach, założeniach przedwyborczych.
O nieudolność z jaką rząd wojuje z kibicami ( nigdzie nie pochwaliłem chuligańskich wybryków, tak jak większość jestem za tym by uczestnicy awantur byli karani zgodnie z panującym prawem). O to, że za przedstawianie swoich poglądów podczas manifestacji w Białymstoku, uczestnicy zostali zawiezieni na 24h i obdarzeni mandatem 500,-.
O to, że na stadionach stosuje się zasadę odpowiedzialności zbiorowej, gdzie kary potrafią sięgać ludzi, którzy akurat nic nie zawinili.
O to, że policja zamiast walczyć z przestępcami, wyłapywać uczestników burd, i zajmować się naprawdę poważnymi sprawami, to woli się zajmować wyłapywaniem kibiców z piwem w ręku, spisywaniem ludzi, którzy na ten mecz się wybierają.

A jak widzę tutaj kogoś kto popiera 2500,- grzywny i 3letni zakaz stadionowy za wypicie piwa podczas meczu ... to widzę jak media + rząd manipulują tłumem. 0 niezależnego myślenia, tylko ślepe podążanie za tym co wyznaczają nam teraz stacje telewizyjne ( nie ma co ukrywać, teraz za wyznaczanie stadardów, granic i zasad odpowiadają media).
Nie dajcie się zmanipulować. Dzisiaj trafiło na kibiców. I być może podczas takich działań uda się zmniejszyć "chuligaństwo" karząc przy okazji wiele innych osób, których posądzanie o chuligaństwo nie przystoi. Czasy odpowiedzialności zbiorowej miały się dawno skończyć.
Ale jak piszę, dzisiaj trafiło na kibiców, jutro trafi na ludzi wybierających się na koncerty, później trafi na fanów motoryzacji. A w końcu trafi na wędkarzy. W związku z walką z kłusownictwem zostaną zamknięte łowiska, albo za wypicie zimnego piwa na łódce, do którego tutaj wielu pogawędkowiczów się przyznaje, dostanie się 3 letni zakaz połowów z grzywną 2500 zł. I wtedy to nie będzie nikomu do śmiechu...
Tak ciężko to załapać?


Ostatnio zmieniony przez pietruch dnia Pon Maj 23, 2011 10:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Pon Maj 23, 2011 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pietruch
To jakie widzisz wyjście z sytuacji żeby zlikwidować bandytów na stadionach?
Jak zlikwidować wulgaryzmy na stadionach?Jak karać za wtargnięcie na płytę,wyrywanie siedzeń,rzucanie rac?
Poprosić grzecznie żeby tego nie robili?Kto ma poprosić?organizator znaczy klub?Ochrona obiektu?czy Policja?
Jak doprowadzić do tego żeby tak jak w Anglii kibice siedzieli 2-3m od linii autowej bez żadnych płotów czy krat?
Jeśli nie wprowadzi się drakońskich kar i ich nieuchronności to jest to nie do zrobienia.
A tak na koniec to i tak nie wierzę że się jakiemukolwiek rządowi uda się zlikwidować to o czym piszę wyżej.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Pon Maj 23, 2011 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha - kliknij tutaj oraz tutaj. Zwalczenie chuligaństwa w Anglii to tylko stereotyp, banał, komunał. Do tego można dodać jeszcze flashbacki z Niemiec.
Takie rzeczy są po prostu nieuniknione i po prostu się zdarzają. Tutaj dużą rolę odgrywa psychologia tłumu oraz inne czynniki.
Jak walczyć? Poprzez karanie poszczególnych jednostek.
Wytłumacz mi po co w takim razie na stadionie montuje się monitoring, skoro później i tak nie można ustalić kto brał udział w zamieszkach, a kto nie? Czy to winą Jana Kowalskiego jest to, że mimo urządzeń zabezpieczających imprezy masowe, takie jak mecz, które ufundowane są z jego kieszeni jako podatnika, policja nie potrafi wykryć sprawców/zapobiec awanturze? Czemu to on musi ponosić konsekwencje nie swoich czynów?
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Maj 23, 2011 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pietruch, bądź konsekwentny! Jeśli chcesz oddzielić ziarna od plewy, to musisz od czegoś zacząć. Dzisiaj złapali kibica z piwem, którego nie wolno mu wnosić na mecz. Jutro złapią tego z maczetą. Chcesz oglądać mecz i drynić piwsko? Idź do pubu!
I jeszcze jedno! Na Old Trafford np jest zakaz sprzedaży piwa w butelkach! Cole sprzedaje się bez kapsli w butelkach plastikowych, a piwo w kubkach plastikowych! Rzucona butelka plastikowa bez kapsla traci impet i nie stanowi takiego zagrożenia jak zakapslowana.
Ale co najważniejsze, niech się nauczą przestrzegać prawa. Jest mowa o zakazie wnoszenia piwa, etc? To jak uczyć chamstwo jak nie karami? Ja uważam, że w tej sytuacji kara jest słuszna i nie jest to zbiorówa. :roll:
Gierek
Łowca Klenia


Dołšczył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Prudnik
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 6:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KLIK
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gryfino
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powtórzę się: zlikwidować te igrzyska.
_________________
Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dzisiaj zrobiliśmy krok do przodu.
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Rumia
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej wszystko zlikwidować, żeby nie było niczego i po problemie ;)
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
Szkoda gadać.

... szkoda.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Pietruszka - Tobie nie trzeba przypominać, co to jest kindersztuba. :roll:
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pietruch zgadzam się z tobą w 100% usmiech
Jakoś nie pamiętam, kiedy na Roosevelta 81 była jakaś zadyma. Na mecze chodzę od 96r. Wtedy to się działo... Teraz na stadionach ekstraklasy jest taki system, że naprawdę ciężko uciec od odpowiedzialności. W Bydgoszczy stadion był nie przygotowany na taki mecz i doszło do zadymy. Władza to wykorzystała. Zresztą to już nie pierwszy raz, kiedy obecnie rządzący szukają tematu zastępczego...
Ktoś, kto wypowiada się się na temat kibiców czy chuliganów znając tylko relacje z TV. Następnie wraca do lat 70 lub 80 jak to sobie polewali na stadionach. To z tymi historyjkami może się dzielić z kolegą przy piwku dla lepszej bajerki.
To, że na stadionach w Anglii zaprowadzono porządek i bierzecie je za wzór, to problem poza nimi nie zniknął.
_________________
Bercik
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to się dziwię dlaczego jeszcze szkół nie pozamykali. Tyle się słyszy o przemocy w szkołach, albo o innych słoneczkach... wink: lol
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy wszystko musi się sprowadzać do polityki? Pierwszym i najważniejszym posunięciem bez względu na konsekwencje powinno być rozpieprzenie dziadowskiego PZPN i jego szemranych działaczy. Na zgliszczach tego dopiero budować ligę i całą resztę. Tak jak kiedyś zrobiono to ze związkiem piłki siatkowej. Później okazało się, że są sponsorzy, są wyniki i co najważniejsze wspaniała atmosfera na meczach.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Ktoś, kto wypowiada się się na temat kibiców czy chuliganów znając tylko relacje z TV.

A obserwacji własnych nie bierzesz pod uwagę?
Pracuję blisko stadionu Legii i jeśli mecz jest w piątek wieczorem to widzę jak element dopingujący zachowuje się udając się na mecz.
I nie to że pracuję wieczorami,po 17:00 czyli po pracy w piątki mamy taki pub albo może klub gdzie siedzimy do wieczora a że jest taras to siedzimy jak jest ciepło na tarasie. Czy element dopingujący musi drzeć ryja :
"je....ć Wisłę" (Widzew, Górnika, Ruch czy ktokolwiek inny gra).
Przy okazji zawsze fruwają śmietniki, jakaś wiata przystankowa się rozsypie czy zaproponuję się przechodzącej panience "chodź to Cię wy.....m".
Kilka lat temu,chyba z 6 albo 7 gdy obecnego rządu nie było element kibicujący zdemolował warszawską Starówkę i wtedy rząd też zapowiadał walkę z kibicami-czy to też było szukanie tematów zastępczych?
A żeby nie było że pracuję koło Legii to widzę jak zachowują się jej kibice to mieszkam jakieś 200m od dworca Wschodniego gdzie po niektórych meczach odwożeni są w eskorcie Policji kibice drużyn które grały w Warszawie. I bez względu czy ich drużyna wygrała czy przegrała drą ryje "je.....ć Legię (Polonię).Czasami jakiejś grupce uda się myknąć gdzieś w bok to dla jaj podpalą śmietnik, zdemolują wiatę na pętli przy dworcu a zresztą w drodze powrotnej zawsze pociąg można zdemolować.
Ja nawet tv nie muszę włączać żeby wiedzieć czy jest mecz czy nie co chyba możesz jeden z drugim pojąć czytając ten post.
Dopóki będą takie zachowania jaki obserwuję to jestem za zamykaniem stadionów i najchętniej wyrzuciłbym ze stadionów gówno warte firmy ochroniarskie a wprowadził Policję z błogosławieństwem pałowania elementu zachowującego się tak jak opisałem.
No chyba że koledzy nie widzą nic złego w takim zachowaniu?no cóż wtedy nasza dyskusja ile by nie trwała nigdy nie skończy się porozumieniem.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
Później okazało się, że są sponsorzy, są wyniki i co najważniejsze wspaniała atmosfera na meczach.

A właśnie,zapomniałem.
Czy Pietruch lub Zabrze mogę mi wyjaśnić dlaczego nie ma takich zadym na siatkówce :?: Przecież kilka rac na parkiecie bardziej by uatrakcyjniło mecz zly: Czy kibice siatkówki też się leją między sobą?
A jakby brzmiał okrzyk "j.....ć Politechnikę"? albo AZS ? Jakoś tak głupio,nie?
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
zabrze napisał:
Ktoś, kto wypowiada się się na temat kibiców czy chuliganów znając tylko relacje z TV.

A obserwacji własnych nie bierzesz pod uwagę?
Pracuję blisko stadionu Legii i jeśli mecz jest w piątek wieczorem to widzę jak element dopingujący zachowuje się udając się na mecz.
I nie to że pracuję wieczorami,po 17:00 czyli po pracy w piątki mamy taki pub albo może klub gdzie siedzimy do wieczora a że jest taras to siedzimy jak jest ciepło na tarasie. Czy element dopingujący musi drzeć ryja :
"je....ć Wisłę" (Widzew, Górnika, Ruch czy ktokolwiek inny gra).
Przy okazji zawsze fruwają śmietniki, jakaś wiata przystankowa się rozsypie czy zaproponuję się przechodzącej panience "chodź to Cię wy.....m".
Kilka lat temu,chyba z 6 albo 7 gdy obecnego rządu nie było element kibicujący zdemolował warszawską Starówkę i wtedy rząd też zapowiadał walkę z kibicami-czy to też było szukanie tematów zastępczych?
A żeby nie było że pracuję koło Legii to widzę jak zachowują się jej kibice to mieszkam jakieś 200m od dworca Wschodniego gdzie po niektórych meczach odwożeni są w eskorcie Policji kibice drużyn które grały w Warszawie. I bez względu czy ich drużyna wygrała czy przegrała drą ryje "je.....ć Legię (Polonię).Czasami jakiejś grupce uda się myknąć gdzieś w bok to dla jaj podpalą śmietnik, zdemolują wiatę na pętli przy dworcu a zresztą w drodze powrotnej zawsze pociąg można zdemolować.
Ja nawet tv nie muszę włączać żeby wiedzieć czy jest mecz czy nie co chyba możesz jeden z drugim pojąć czytając ten post.
Dopóki będą takie zachowania jaki obserwuję to jestem za zamykaniem stadionów i najchętniej wyrzuciłbym ze stadionów gówno warte firmy ochroniarskie a wprowadził Policję z błogosławieństwem pałowania elementu zachowującego się tak jak opisałem.
No chyba że koledzy nie widzą nic złego w takim zachowaniu?no cóż wtedy nasza dyskusja ile by nie trwała nigdy nie skończy się porozumieniem.

Darek w pełni się z Tobą zgadam. Poszedł bym krok albo 10 dalej i wprowadził prawo strzelania do kiboli, normalnie bym rozstrzeliwał zadymiarzy. Pytanie ilu by należało zatłuc żeby reszta się przestraszyła i uspokoiła, ale my jesteśmy europeiskim podobno krajem gdzie nie wolno.
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowoœć: okolice Starachowic
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Czy kibice siatkówki też się leją między sobą?


W PlusLidze nie, ale choćby w takiej I lidze zdarzały się różne zajścia. Np. TUTAJ w meczu Morza Szczecin z GPTS Gorzów Wlkp.
Poza tym także w Grecji po meczach bodajże Panathinaikosu działo się...
Także wszędzie, gdzie jest tak duża grupa ludzi, może dojść do różnych nieciekawych zachowań.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
sacha napisał:
zabrze napisał:
Ktoś, kto wypowiada się się na temat kibiców czy chuliganów znając tylko relacje z TV.

A obserwacji własnych nie bierzesz pod uwagę?
Pracuję blisko stadionu Legii i jeśli mecz jest w piątek wieczorem to widzę jak element dopingujący zachowuje się udając się na mecz.
I nie to że pracuję wieczorami,po 17:00 czyli po pracy w piątki mamy taki pub albo może klub gdzie siedzimy do wieczora a że jest taras to siedzimy jak jest ciepło na tarasie. Czy element dopingujący musi drzeć ryja :
"je....ć Wisłę" (Widzew, Górnika, Ruch czy ktokolwiek inny gra).
Przy okazji zawsze fruwają śmietniki, jakaś wiata przystankowa się rozsypie czy zaproponuję się przechodzącej panience "chodź to Cię wy.....m".
Kilka lat temu,chyba z 6 albo 7 gdy obecnego rządu nie było element kibicujący zdemolował warszawską Starówkę i wtedy rząd też zapowiadał walkę z kibicami-czy to też było szukanie tematów zastępczych?
A żeby nie było że pracuję koło Legii to widzę jak zachowują się jej kibice to mieszkam jakieś 200m od dworca Wschodniego gdzie po niektórych meczach odwożeni są w eskorcie Policji kibice drużyn które grały w Warszawie. I bez względu czy ich drużyna wygrała czy przegrała drą ryje "je.....ć Legię (Polonię).Czasami jakiejś grupce uda się myknąć gdzieś w bok to dla jaj podpalą śmietnik, zdemolują wiatę na pętli przy dworcu a zresztą w drodze powrotnej zawsze pociąg można zdemolować.
Ja nawet tv nie muszę włączać żeby wiedzieć czy jest mecz czy nie co chyba możesz jeden z drugim pojąć czytając ten post.
Dopóki będą takie zachowania jaki obserwuję to jestem za zamykaniem stadionów i najchętniej wyrzuciłbym ze stadionów gówno warte firmy ochroniarskie a wprowadził Policję z błogosławieństwem pałowania elementu zachowującego się tak jak opisałem.
No chyba że koledzy nie widzą nic złego w takim zachowaniu?no cóż wtedy nasza dyskusja ile by nie trwała nigdy nie skończy się porozumieniem.

Darek w pełni się z Tobą zgadam. Poszedł bym krok albo 10 dalej i wprowadził prawo strzelania do kiboli, normalnie bym rozstrzeliwał zadymiarzy. Pytanie ilu by należało zatłuc żeby reszta się przestraszyła i uspokoiła, ale my jesteśmy europeiskim podobno krajem gdzie nie wolno.


Są też specjalne wagony do przewożenia bydła - jakiś ten nasz kraj się miękki zrobił , że tak powiem . "Gówno" się pilnuje , oslania i eskortuje - zamiast utylizować zly:
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeszcze co
Gierek
Łowca Klenia


Dołšczył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Prudnik
PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
sacha napisał:
zabrze napisał:
Ktoś, kto wypowiada się się na temat kibiców czy chuliganów znając tylko relacje z TV.

A obserwacji własnych nie bierzesz pod uwagę?
Pracuję blisko stadionu Legii i jeśli mecz jest w piątek wieczorem to widzę jak element dopingujący zachowuje się udając się na mecz.
I nie to że pracuję wieczorami,po 17:00 czyli po pracy w piątki mamy taki pub albo może klub gdzie siedzimy do wieczora a że jest taras to siedzimy jak jest ciepło na tarasie. Czy element dopingujący musi drzeć ryja :
"je....ć Wisłę" (Widzew, Górnika, Ruch czy ktokolwiek inny gra).
Przy okazji zawsze fruwają śmietniki, jakaś wiata przystankowa się rozsypie czy zaproponuję się przechodzącej panience "chodź to Cię wy.....m".
Kilka lat temu,chyba z 6 albo 7 gdy obecnego rządu nie było element kibicujący zdemolował warszawską Starówkę i wtedy rząd też zapowiadał walkę z kibicami-czy to też było szukanie tematów zastępczych?
A żeby nie było że pracuję koło Legii to widzę jak zachowują się jej kibice to mieszkam jakieś 200m od dworca Wschodniego gdzie po niektórych meczach odwożeni są w eskorcie Policji kibice drużyn które grały w Warszawie. I bez względu czy ich drużyna wygrała czy przegrała drą ryje "je.....ć Legię (Polonię).Czasami jakiejś grupce uda się myknąć gdzieś w bok to dla jaj podpalą śmietnik, zdemolują wiatę na pętli przy dworcu a zresztą w drodze powrotnej zawsze pociąg można zdemolować.
Ja nawet tv nie muszę włączać żeby wiedzieć czy jest mecz czy nie co chyba możesz jeden z drugim pojąć czytając ten post.
Dopóki będą takie zachowania jaki obserwuję to jestem za zamykaniem stadionów i najchętniej wyrzuciłbym ze stadionów gówno warte firmy ochroniarskie a wprowadził Policję z błogosławieństwem pałowania elementu zachowującego się tak jak opisałem.
No chyba że koledzy nie widzą nic złego w takim zachowaniu?no cóż wtedy nasza dyskusja ile by nie trwała nigdy nie skończy się porozumieniem.

Darek w pełni się z Tobą zgadam. Poszedł bym krok albo 10 dalej i wprowadził prawo strzelania do kiboli, normalnie bym rozstrzeliwał zadymiarzy. Pytanie ilu by należało zatłuc żeby reszta się przestraszyła i uspokoiła, ale my jesteśmy europeiskim podobno krajem gdzie nie wolno.

Myślę, że strzelać to się powinno, ale do tych co pod wpływem alkoholu wsiadają za kierownicę i jeszcze ich całe rodziny powinni wyciąć w pień bo to przecież w genach może przejść.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gierek napisał:
artur napisał:
sacha napisał:
zabrze napisał:
Ktoś, kto wypowiada się się na temat kibiców czy chuliganów znając tylko relacje z TV.

A obserwacji własnych nie bierzesz pod uwagę?
Pracuję blisko stadionu Legii i jeśli mecz jest w piątek wieczorem to widzę jak element dopingujący zachowuje się udając się na mecz.
I nie to że pracuję wieczorami,po 17:00 czyli po pracy w piątki mamy taki pub albo może klub gdzie siedzimy do wieczora a że jest taras to siedzimy jak jest ciepło na tarasie. Czy element dopingujący musi drzeć ryja :
"je....ć Wisłę" (Widzew, Górnika, Ruch czy ktokolwiek inny gra).
Przy okazji zawsze fruwają śmietniki, jakaś wiata przystankowa się rozsypie czy zaproponuję się przechodzącej panience "chodź to Cię wy.....m".
Kilka lat temu,chyba z 6 albo 7 gdy obecnego rządu nie było element kibicujący zdemolował warszawską Starówkę i wtedy rząd też zapowiadał walkę z kibicami-czy to też było szukanie tematów zastępczych?
A żeby nie było że pracuję koło Legii to widzę jak zachowują się jej kibice to mieszkam jakieś 200m od dworca Wschodniego gdzie po niektórych meczach odwożeni są w eskorcie Policji kibice drużyn które grały w Warszawie. I bez względu czy ich drużyna wygrała czy przegrała drą ryje "je.....ć Legię (Polonię).Czasami jakiejś grupce uda się myknąć gdzieś w bok to dla jaj podpalą śmietnik, zdemolują wiatę na pętli przy dworcu a zresztą w drodze powrotnej zawsze pociąg można zdemolować.
Ja nawet tv nie muszę włączać żeby wiedzieć czy jest mecz czy nie co chyba możesz jeden z drugim pojąć czytając ten post.
Dopóki będą takie zachowania jaki obserwuję to jestem za zamykaniem stadionów i najchętniej wyrzuciłbym ze stadionów gówno warte firmy ochroniarskie a wprowadził Policję z błogosławieństwem pałowania elementu zachowującego się tak jak opisałem.
No chyba że koledzy nie widzą nic złego w takim zachowaniu?no cóż wtedy nasza dyskusja ile by nie trwała nigdy nie skończy się porozumieniem.

Darek w pełni się z Tobą zgadam. Poszedł bym krok albo 10 dalej i wprowadził prawo strzelania do kiboli, normalnie bym rozstrzeliwał zadymiarzy. Pytanie ilu by należało zatłuc żeby reszta się przestraszyła i uspokoiła, ale my jesteśmy europeiskim podobno krajem gdzie nie wolno.

Myślę, że strzelać to się powinno, ale do tych co pod wpływem alkoholu wsiadają za kierownicę i jeszcze ich całe rodziny powinni wyciąć w pień bo to przecież w genach może przejść.

I wszystkich innych, którzy łamią prawo, przepisy ruchu drogowego itp.
Na forum wszyscy wiedzą swoje a ciekawe ilu by zareagowało widząc, że drugiej osobie dzieje się krzywda :?:.
Tak w ogóle się tematu chwyciliście... Większy problem to dilerzy pod szkołami tego już nikt nie dostrzega :?:
_________________
Bercik
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:

Dopóki będą takie zachowania jaki obserwuję to jestem za zamykaniem stadionów i najchętniej wyrzuciłbym ze stadionów gówno warte firmy ochroniarskie a wprowadził Policję z błogosławieństwem pałowania elementu zachowującego się tak jak opisałem.

Darku jak to mówią " wpier... l i do lochu" o wodzie i suchym chlebie, może wtedy jeden z drugim zastanowił by się czy to krzesełko lub śmietnik jest warte tego. zly:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KLIK, a na odchodne gratis powinni otrzymać lekki masaż "blondyneczką". zly:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Gierek
Łowca Klenia


Dołšczył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Prudnik
PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że przemoc to raczej rodzi przemoc :roll:
No nic, jak kogo w domu nauczano, takie prawidła potem w życiu stosuje..
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Tak w ogóle się tematu chwyciliście... Większy problem to dilerzy pod szkołami tego już nikt nie dostrzega :?:

Pisałem, żeby szkoły zamknąć wink:
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gierek napisał:
Wydaje mi się, że przemoc to raczej rodzi przemoc :roll:
No nic, jak kogo w domu nauczano, takie prawidła potem w życiu stosuje..

Trochę racji masz ale przemoc domowa była chyba zawsze obecna tyle że teraz się o tym więcej mówi. Pewnie co starsi będą mogli potwierdzić ale zauważ jak to teraz wygląda i nie myślę akurat o kibolach.
Teraz jak jest bójka to zdarza się że 5 leje 1 czy 2,w użyciu są różne przedmioty.Nie zawsze byłem grzecznym chłopcem i jeśli była potrzeba to ............ widziałem jak dawniej bywało. Nawet jak była grupa np. z Rakowca i Mokotowa to jeśli w jednej grupie było 10 a w drugiej 8 to dwóch stało i się przyglądało. Nie było też mowy o używaniu narzędzi,zimą trzeba było zdjąć rękawiczki żeby pokazać że nie ma żadnych sygnetów.
Za użycie nogi,teraz jak widuję dosyć popularne to dla drużyny przeciwnej zostawało się frajerem a i koledzy z zespołu też potrafili wykluczyć takiego osobnika z towarzystwa,przynajmniej na jakiś czas.
(ale nie przypominam sobie żeby ktoś używał bo to był straszny obciach)
Były to jakieś zasady, teraz tych zasad jakoś dopatrzeć się nie mogę.
Przy tym co obserwuję to wszyscy byliby w czasach minionych frajerami.
Co prawda słyszało się że ktoś komuś "kosę sprzedał" ale to za jakieś okropne przewinienia np. agresywny podryw czyjejś dziewczyny czy kablowanie do organów.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darku kiedyś wiara miała coś o czym dzisijesza mlodzież nie ma pojęcia
bo obecnie honor odszedł w zapomnienie.
_________________
Łowię i zjadam ......
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co o tym myślicie :?: :?: :?:

SPEC USTAWA
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa lata temu wprowadzono wysokie kary dla przewoźników, którzy przeładowują swoje pojazdy. Wycofano się z tego, bo... zdaniem przewoźników kary były ZA WYSOKIE! Podobnie było z wysokością kar dla gapowiczów, zdaje się w Poznaniu.
Oby tym razem tak nie było, choć obawiam się, że wyłapanie "ukrytych szalikowców" będzie cokolwiek ... kłopotliwe. wink:
Jako podatnik wolę, aby policja pilnowała mienia i bezpieczeństwa na ulicach, a nie zabezpieczała kordony dla dostarczenia "kibiców" z dworca na stadion.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szeleszcząca siła sugestii wpłacana na odpowiednie konta, jak widać ma moc nieograniczoną lol
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oświadczenie posła Tadeusza Wity w sprawie kibiców Górnika Zabrze

Poseł Tadeusz Wita 18 sierpnia podczas 98. posiedzenia sejmu wygłosił oświadczenie następującej treści:
"Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Swoje oświadczenie wygłaszam w porozumieniu z posłem Grzegorzem Janikiem, którego tak samo jak kibiców ROW-u Rybnik cieszy postawa kibiców Górnika Zabrze. Wysoka Izbo! Prawda jest wartością, o którą walczy wielu, ale nie zawsze większość. Zdarza się, że obrońców prawdy jest naprawdę mało. Tak się właśnie dzieje w przypadku kibiców piłkarskich.

Dzięki kampanii medialnej prowadzonej przez rząd na czele z samym premierem powstał jednolity obraz kibica, chuligana i bandyty. Posłuszne media sprzyjające w swej większości rządowi narzuciły ten negatywny obraz społeczeństwu. Trzeba się bardzo starać, żeby znaleźć informację o akcjach charytatywnych czy patriotycznych, które organizują kibice. Zaprzyjaźnione z rządem media pewnie uwierzyły, że kibice mogą obalić rząd i z tego powodu nie chcą zauważyć niczego dobrego po stronie kibiców. Taka sytuacja ma miejsce również w stosunku do kibiców Górnika Zabrze, którzy z dużym poświęceniem i zaangażowaniem włączyli się w akcję ratunkową po katastrofie kolejowej pod Piotrkowem Trybunalskim. Informację o tym zauważyli tylko najbardziej bystrzy obserwatorzy. Zaledwie dwa portale internetowe opisały sytuację szerzej. Te portale internetowe poinformowały, że kibice Górnika jadący na mecz do Warszawy zrezygnowali z dalszej podróży, kiedy ich pociąg zatrzymał się w miejscu katastrofy. Z pełnym zaangażowaniem pospieszyli na pomoc poszkodowanym. Dzięki pomocy fanów Górnika poszkodowani bardzo szybko trafili pod opiekę lekarzy. Dla rannych i poobijanych pasażerów wyciągnięte pomocne dłonie, ręce dźwigające ich bagaże były ogromnym wsparciem.

Zabrzańscy kibice ostatecznie nie dotarli do stolicy. Po opanowaniu sytuacji kibice wrócili do Zabrza. Kiedy jednak na stadionie Legii spiker w przerwie meczu poinformował o akcji kibiców Górnika, kibice Legii odpowiedzieli brawami. Również na forach internetowych pełno jest wyrazów uznania, które spływają z całej Polski. Również zarząd Górnika Zabrze podziękował swoim kibicom. W takiej oto sytuacji chciałbym w polskim Sejmie powiedzieć, że jestem dumny z zabrzańskich kibiców, jestem dumny, że mieszkam w Zabrzu i od lat dziecięcych jestem kibicem Górnika Zabrze. Dziękuję bardzo kibicom Górnika."

źródło: Biuro Poselskie Tadeusza Wity
_________________
Bercik
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co chciałeś przez to powiedzieć? :roll:
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy co chciał byś usłyszeć ? :?
Widzę, że takie informacje są zbędne... Lepiej napisać o jakiejś zadymie. Wtedy można by było obrzucać nas błotem.
_________________
Bercik
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:roll:
Chciałem -ale już nie chcę - poznać cel przytoczenia tego cytatu.
Nie dla każdego jak widać, normalny ludzki odruch nim pozostaje... Ale już nie ciągnę tematu, skoro lepiej ode mnie wiesz, co chciałbym usłyszeć. :placz
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem tyle, że dla wielu ludzi kibic = patologia. Jak widać nie do końca. Lecz takie informacje jak wyżej, najlepiej gdyby nie zostały upublicznione.
Bo kibic musi zostać ...
Tak Monk to był najzwyklejszy ludzki odruch i dla czego by o tym nie napisać. Skoro ciągle się na nas pluje i smaruje błotem...
Jutro jako kibic Górnika będę kibicował Wiśle. To dopiero patologia
wesoly.
_________________
Bercik
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie Drogi Kolego - to przejaw idiotycznego zakompleksienia!
Nie jest prawdą, że sprawa została przemilczana - jako "niekibic" słyszałem to w kilku dziennikach i uznałem to jako NORMALNY przejaw człowieczeństwa. Z pewnością zasługujący na słowa uznania, ale zachwyt polityka nad przejawem normalności odbieram jako dowód, że polityk jest kmiotem bez zasad, a nie NORMALNYM człowiekiem. Czy na widok młodzieńca, ustępującego miejsca ciężarnej w autobusie też dozna takiej euforii? Łza się w oku kręci nad poziomem takich reprezentantów...

Reasumując: nigdy nie twierdziłem, że Kibic jest dzikusem. Ale nigdy też nie stwierdzę, że KIBOL jest normalnym człowiekiem. I proszę o czytanie ze zrozumieniem słów, które piszę, a nie sugerowanie wygodnych opinii. ;)
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 168