Czy wiesz, że...
SUM:
- Rekord Polski - 102,00 kg
- Złoty medal - od 30,00 kg
- Srebrny medal - od 20,00 kg
- Brązowy medal - od 15,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 764
 Zalogowani 0
 Wszyscy 764

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(134816) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też są. ...(134816) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(134816) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(611786) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(611786) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(611786) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(611786) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(611786) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(611786) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(611786) Apr 04, @ 12:47:07


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2277
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2303
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2506
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - nowe w ZO Mazowieckim
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
nowe w ZO Mazowieckim
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Gru 30, 2011 3:16 pm    Temat postu: nowe w ZO Mazowieckim Odpowiedz z cytatem

Dlaczego na świecie słowo polak jest synonimem idioty. Jeżeli koledzy nie wiedzą to zapraszam do lektury nowego zarządzenia Władz okręgu mazowieckiego.:

1. Wprowadzono Zakaz wędkowania ze środków pływających od 2 stycznia do 30 kwietnia na wszystkich wodach Okręgu Mazowieckiego PZW
2. Ad. 1) Propozycję ograniczenia wędkowania z łodzi w okresie styczeń - kwiecień zgłosiło do Zarządu Okręgu kilka mazowieckich Kół PZW, motywując swoje wnioski tym, że wielu wędkujących z łodzi nie przestrzega przepisów dotyczących zakazu łowienia ryb będących w okresie ochronnym i nagminnie narusza spokój tarlisk. Zarząd Okręgu przychylił się do wprowadzenia proponowanych zmian.

A co!
Przebiliśmy wszystkich, co tam 35 ryb w katowickim lub 40 godzin rocznie w zamojskim, czy sto metrów na Białej Przemszy.
Nikt nie jest lepszy od naszych.
Nadęli się, spocili, mało co ze stołków nie pospadali jak i im żyłeczki z tego napięcia zaczęły trzaskać, ale w końcu przychylili się do wprowadzenia proponowanych zmian.

Znaczy się , że u nas będziemy mieć rewolucję seksualną u ryb. Wolna miłość to nic wobec tego co się zacznie dziać we wodach naszych ukochanych, mazowieckich. Dosyć tego tarcia się po krzakach, zawadach i podejrzanych płyciznach. Teraz każda rybka może się puszczać gdzie chce i jak chce i z którą chce. Szczupak z linową, lin z boleniówką itd. itp.

Wszystkie rybki śpią w jeziorze
Ciurala Ciurala la
Tylko jedna spać nie może
Ciurala Ciurala la

I tu autor tej wiekopomnej pieśni się myli!! Teraz nie tylko jedna nie będzie mogła zasnąć, Właśnie stworzyliśmy im wszystkim warunki jakich inne ryby nie mają nigdzie indziej.

A co najważniejsze to żaden nędzny wędkarzyna nie będzie już naruszał nagminnie spokoju tarlisk. Ci źli, najgorsi, bo wędkujący z łodzi, na których ci z brzegu nie mogą już patrzeć będą mieli teraz za swoje. Już nie będą mogli nie przestrzegać przepisów zakazujących łowienia ryb w okresie ochronnym.
Zupełnie odwrotnie jak ci brzegowi którzy bardzo tych przepisów przestrzegają. Ooo jak bardzo!! To prawda, że teraz będzie im trudniej przestrzegać bo wyrzuceni z łódek pewnie będą się chcieli niepostrzeżenie do brzegowych podłączyć i popsuć im markę. Ale podszyć im się pod nas uczciwych, brzegowych nie będzie tak łatwo, bo po pierwsze primo zawsze szydło wyjdzie z worka, a po drugie primo sami pewnie wicie!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Gru 30, 2011 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby przypilnowali jeszcze: rybaków, rybaków-amatorów i .... każdy wie, kto tam jeszcze stawia siaty. ;) Duma rozpiera!
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Piš Gru 30, 2011 3:46 pm    Temat postu: Re: nowe w ZO Mazowieckim Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Dlaczego na świecie słowo polak jest synonimem idioty.

Jak ja lubię takie teksty... Świat ma większe problemy na głowie, niż zastanawianie się czy Polacy to durnie, czy geniusze. Poziom idiotyzmu naszych przepisów nie jest wcale aż tak wysoki, a że przepisy wchodzą nam już pod strzechy i mówią jak dzieci wychowywać i czym ryby odhaczać... trzeba się przyzwyczaić. Socjalizm nigdy się tak dobrze na nie czuł na całym świecie, każdy urzędas musi pokazać, że słusznie jego stołek do życia powołano.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Gru 30, 2011 9:56 pm    Temat postu: Re: nowe w ZO Mazowieckim Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
samara napisał:
Dlaczego na świecie słowo polak jest synonimem idioty.

Jak ja lubię takie teksty... Świat ma większe problemy na głowie, niż zastanawianie się czy Polacy to durnie, czy geniusze. Poziom idiotyzmu naszych przepisów nie jest wcale aż tak wysoki, a że przepisy wchodzą nam już pod strzechy i mówią jak dzieci wychowywać i czym ryby odhaczać... trzeba się przyzwyczaić. Socjalizm nigdy się tak dobrze na nie czuł na całym świecie, każdy urzędas musi pokazać, że słusznie jego stołek do życia powołano.

Dzepetto świat rzeczywiście nie musi się zastanawiać czy jesteśmy kretynami , czy geniuszami, bo już dawno wie. Polskie dowcipy o blondynkach na świecie opowiadało się jako dowcipy o polakach.

Kiedy miałem przyjemność czytać uzasadnienie wprowadzonego zakazu pomyślałem, że na pewno trafi ono do światowych zasobów dowcipów o nas. A może nie?!?!

W podobny sposób wprowadzono obręb ochronny pod zaporą w Dębe, również na życzenie kół , zresztą krzywdząc wielu ludzi. Jest jednak pewna chyba pozytywna różnica. Wtedy twierdzono, że tego żądał od związku urząd marszałkowski. Ktoś się wstydził czy co? W każdym razie do dziś trochę ukrywa się inicjującą rolę PZW. No może nie tyle ukrywa co specjalnie nie podkreśla.

Teraz otwarcie mówi się o inicjatywie walnych zgromadzeń..To chyba lepiej, bo bardziej demokratycznie, czyli transparentnie.
Przy okazji wychodzi też na jaw prawda o środowisku wędkarskim, czyli o tym jak się nawzajem traktujemy.

Myślę, że trudno byłoby znaleźć społeczność której członkowie bardziej się nienawidzą. I nie tylko, bo również zazdroszczą jeden drugiemu, źle sobie życzą, gnębią się nawzajem i starają się krzywdzić i upokarzać kolegów. To środowisko w którym agresję jednych wobec drugich eskaluje się w różny sposób i ciągle jest tego więcej i więcej.

Zwracam uwagę na to, że w uzasadnieniu ogłoszonym przez ZO Maz. pisze się jedynie o żądaniach wędkarzy, o zwyczajnych pomówieniach, a ani słowem nie wspomina się o stanie faktycznym. Przecież można by sięgnąć do statystyk kontroli policyjnych i SSR. Nie robi się tego bo wystarczy że wędkarze protestują, wędkarze są sfrustrowani, niezadowoleni bo mają za mało ryb.

Łowię już czterdzieści parę lat. Według mnie ryb jest ani mniej ani więcej niż wtedy kiedy zaczynałem. No może nawet trochę więcej bo trujący przemysł został zniszczony. Można łowić np. we Wiśle. Dwadzieścia lat temu rzadko kto był w stanie znieść fenolowy smród ryb z Wisły.
Ile ryb truły codziennie mleczarnie, kółka rolnicze swoimi ściekami. Ile ryb potrafiła ugotować elektrociepłownia na Żeraniu zrzucając wrzącą wodę do ZZ ( Aż milo powspominać) Widziałem raki uciekające z wody i wspinające się na trzciny ogłuszone trucizną ryby pływające pod powierzchnią.
Kłusowników widziało się codziennie. Na Bugu i Narwi zajmowały się tym procederem całe wsie. Kłusowali siatkami, prądem ze słupów i właściwie wszystkim co mieli pod ręką nawet widłami. Teraz zdarza się to naprawdę sporadycznie.
A wędkarze ciągle swoje, zawsze im mało ryb, mało zarybień, jeżeli nie mają już o co oskarżać kłusowników to napadają sami na siebie.
Dla mnie decyzja ZO mazowieckiego jest żenująca. Czuję się osobiście poniżony moim członkowstwem w organizacji której władze działają w ten sposób. Myślę, że nasi przedstawiciele opacznie rozumieją ideę demokracji. Myślę, że władza która została im powierzona zobowiązuje ich nie tylko do bezkrytycznego wykonywania woli "większości", ale przede wszystkim do rozumnego i twórczego realizowania tej woli.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 09, 2012 10:08 pm    Temat postu: Re: nowe w ZO Mazowieckim Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
samara napisał:
Dlaczego na świecie słowo polak jest synonimem idioty.

Jak ja lubię takie teksty... Świat ma większe problemy na głowie, niż zastanawianie się czy Polacy to durnie, czy geniusze.

Z tego co wiem Świat nawet często nie wie co to ta Polska i Polacy :P .
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Pon Sty 09, 2012 10:46 pm    Temat postu: Re: nowe w ZO Mazowieckim Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Z tego co wiem Świat nawet często nie wie co to ta Polska i Polacy :P .

Ale zawsze można się okopać wydumanymi kompleksami i nawoływać rodaków do zmian haniebnych cech narodowych wink:
samara napisał:

Dzepetto świat rzeczywiście nie musi się zastanawiać czy jesteśmy kretynami , czy geniuszami, bo już dawno wie. Polskie dowcipy o blondynkach na świecie opowiadało się jako dowcipy o polakach.

Wiesz, u nas funkcjonuje cała masa kawałów typu "leci Polak, Rusek i Niemiec samolotem..." Takie same kawały opowiada się w Rosji i Niemczech i w każdym kraju kto inny jest tym najmądrzejszym. Gdyby wysłuchać na ulicy jakie nacje to brudasy, kto jest nierobem, a kto głupkiem, a potem podobną sondę zrobić w innym kraju, to by zgłupiał, bo już nie wiadomo by było kto jest kim usmiech
Każda narodowość ma swoje wyobrażenia i uprzedzenia w stosunku do innych narodowości, ale... tak naprawdę wszyscy ludzie są tacy sami. Uśmiechem reagują na uśmiech, za pomoc dziękują, a na niemiły gest reagują złością.
Cytat:

Kiedy miałem przyjemność czytać uzasadnienie wprowadzonego zakazu pomyślałem, że na pewno trafi ono do światowych zasobów dowcipów o nas. A może nie?!?!

W Anglii znajdziemy jeszcze niektóre przepisy prawa rodem ze średniowiecza i równie średniowieczne kary za ich łamanie, ale jakoś świat tego nie roztrząsa. Wątpię, aby kogokolwiek obchodziły takie banialuki...

Cytat:
Myślę, że trudno byłoby znaleźć społeczność której członkowie bardziej się nienawidzą. I nie tylko, bo również zazdroszczą jeden drugiemu, źle sobie życzą, gnębią się nawzajem i starają się krzywdzić i upokarzać kolegów.

Oj, śmietanka w smokingach potrafi się gorzej zachowywać i zamiast źle komuś życzyć, wolą to realizować. Wszystko zależy od człowieka, a nie od tego, czy jest wędkarzem czy ornitologiem... Pewien poważany w moim środowisku doktor nauk geologicznych stwierdził, że wśród wykładowców jest tyle samo głupków, co w reszcie społeczeństwa. Nie sposób się nie zgodzić. Sam miałem "mały" konflikt z jednym z wykładowców na mojej uczelni i lepiej żebyś nie wiedział co potrafi taki pan z wyższych sfer robić... Dno i dwa metry mułu- to jedyne określenie na jego zachowanie...
Tak na koniec- uśmiechnij się Samara, ludzie na całym świecie na co dzień przejmują się swoimi finansami, swoimi dziećmi i brakiem nastroju kochanki, a nie tym, co my tu sobie nad Wisłą robimy wesoly
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 8:41 am    Temat postu: Re: nowe w ZO Mazowieckim Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:

Tak na koniec- uśmiechnij się Samara, ludzie na całym świecie na co dzień przejmują się swoimi finansami, swoimi dziećmi i brakiem nastroju kochanki, a nie tym, co my tu sobie nad Wisłą robimy wesoly

Dobra dzepetto uśmiecham się wesoly
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowoœć: ...
PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 9:19 am    Temat postu: Re: nowe w ZO Mazowieckim Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:


Tak na koniec- uśmiechnij się Samara, ludzie na całym świecie na co dzień przejmują się swoimi finansami, swoimi dziećmi i brakiem nastroju kochanki, a nie tym, co my tu sobie nad Wisłą robimy wesoly


I czasem gdy zaczyna ''boleć ją głowa'', przychodzi chwila zastanowienia:,, ... chyba gdzieś już to widziałem..'' :roll:
:oj:
To nie jest wiedza z tzw.autopsji. wesoly
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 12:53 am    Temat postu: Re: nowe w ZO Mazowieckim Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
dzepetto napisał:


Tak na koniec- uśmiechnij się Samara, ludzie na całym świecie na co dzień przejmują się swoimi finansami, swoimi dziećmi i brakiem nastroju kochanki, a nie tym, co my tu sobie nad Wisłą robimy wesoly


I czasem gdy zaczyna ''boleć ją głowa'', przychodzi chwila zastanowienia:,, ... chyba gdzieś już to widziałem..'' :roll:
:oj:
To nie jest wiedza z tzw.autopsji. wesoly

Farti "autopsja" to także "sekcja zwłok" nie tylko "własne doświadczenie". hi hi.
sados
Gliździarz kopacz
Gliździarz kopacz


Dołšczył: May 25, 2004
Posty: 19

Kraj: Polska
Miejscowoœć: warszawa
PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się obiema rękoma pod tekstem Samary. A może zamiast rozpatrywać który kawał jest od którego lepszy należało by coś z tym zrobić? Jakaś zmowa nasza? Zaskarżenie ustawy? Przecież już kilka lat wstecz zapłaciłem 200zł dopłaty za troling,poczym za rok uznano ja za niezgodną. Nikt jednak 2sety mi nie oddał. Na Dębe przecież mógłby od drutów łowić na lekką??? Mogliby zakazać gruntu i spiningu. Byłoby jakieś zadowolenie za strony wędkarzy i tych pierdzących dziadów z żyłami ale odbytów kolegoSamara. Oni już tylko na walne jeżdżą i myślą jak się nachlać w tej knajpce na dole gdzie przez 15lat kłusownicy dostarczali smaczne sumy,sandacze i szczupaki. Pewnie i do dzisiaj. Moje wiadome info to 10 lat do tyłu.Jak to się na nich mówi -Leśne Dziady???. Panowie ilu Nas trzeba,żeby zaskarżyć ustawę? Czy to jest możliwe w naszym kochanym kraju. Czy PZW=PZPN? wesoly
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sados napisał:
Podpisuję się obiema rękoma pod tekstem Samary. A może zamiast rozpatrywać który kawał jest od którego lepszy należało by coś z tym zrobić? Jakaś zmowa nasza? Zaskarżenie ustawy? Przecież już kilka lat wstecz zapłaciłem 200zł dopłaty za troling,poczym za rok uznano ja za niezgodną. Nikt jednak 2sety mi nie oddał. Na Dębe przecież mógłby od drutów łowić na lekką??? Mogliby zakazać gruntu i spiningu. Byłoby jakieś zadowolenie za strony wędkarzy i tych pierdzących dziadów z żyłami ale odbytów kolegoSamara. Oni już tylko na walne jeżdżą i myślą jak się nachlać w tej knajpce na dole gdzie przez 15lat kłusownicy dostarczali smaczne sumy,sandacze i szczupaki. Pewnie i do dzisiaj. Moje wiadome info to 10 lat do tyłu.Jak to się na nich mówi -Leśne Dziady???. Panowie ilu Nas trzeba,żeby zaskarżyć ustawę? Czy to jest możliwe w naszym kochanym kraju. Czy PZW=PZPN? wesoly

Sados myślę, że musimy protestować. W każdy możliwy sposób. Przede wszystkim na walnych zgromadzeniach kół.
Można także wystosować petycję. Jest taka strona w internecie gdzie można taką petycję do władz PZW umieścić no i zbierać podpisy. Tylko jak widzisz jest niewiele osób zainteresowanych. Właściwie tylko Ty i ja. Chyba nie warto tego robić.
Reszta obudzi się z ręką w nocniku jak złapią kilka mandatów. Opróżniane kieszenie pobudzają do myślenia.
No i jeszcze jedna sprawa, ani Ty ani ja nie przebieraliśmy w słowach. A to chyba trochę odstrasza co poniektórych. Myślę, że nasze emocjonalne reakcje dla wielu są zrozumiałe, ale chyba tego nie akceptują. Mówi się trudno. Zwolenników zablokowania tego zarządzenia jakoś nie widać, mam nadzieję, że nie dlatego, że ich to nie obchodzi. Wierzę, że na tym forum ukrywają się tylko z powodu mojej niewyparzonej gęby.
Pozdrowienia ze środków niepływających.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Właściwie tylko Ty i ja. Chyba nie warto tego robić.
Reszta obudzi się z ręką w nocniku jak złapią kilka mandatów. Opróżniane kieszenie pobudzają do myślenia.
No i jeszcze jedna sprawa, ani Ty ani ja nie przebieraliśmy w słowach. A to chyba trochę odstrasza co poniektórych. Myślę, że nasze emocjonalne reakcje dla wielu są zrozumiałe, ale chyba tego nie akceptują.

Się mylisz,zajrzyj na stronę ZG PZW,j......ą związek na całego i to jest WSZYSTKO co można zrobić-klepać w klawiaturę bo ZG i ZO leje na tą pisaninę ciepłym moczem zly: Petycja?A kogo to obchodzi?możesz sobie zebrać i milion podpisów i tak PZW zasłoni się ustawą i statutem związku i będzie udowadniał że nic się nie da zrobić i wszystko jest cacy a źli wędkarze to chcą wszystko popsuć bo przecież jest świetnie a będzie jeszcze lepiej.Na tym FORUM od lutego ub. roku czekam na odpowiedź od kogoś z ZO bo miało być forum prężne i można było pytać działaczy,no to zapytałem.A że czekam 11 miesięcy na odpowiedź to drobny szczegół-myślisz że odpowiedzą :?: zly:
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 1:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
samara napisał:
Właściwie tylko Ty i ja. Chyba nie warto tego robić.
Reszta obudzi się z ręką w nocniku jak złapią kilka mandatów. Opróżniane kieszenie pobudzają do myślenia.
No i jeszcze jedna sprawa, ani Ty ani ja nie przebieraliśmy w słowach. A to chyba trochę odstrasza co poniektórych. Myślę, że nasze emocjonalne reakcje dla wielu są zrozumiałe, ale chyba tego nie akceptują.

Się mylisz,zajrzyj na stronę ZG PZW,j......ą związek na całego i to jest WSZYSTKO co można zrobić-klepać w klawiaturę bo ZG i ZO leje na tą pisaninę ciepłym moczem zly: Petycja?A kogo to obchodzi?możesz sobie zebrać i milion podpisów i tak PZW zasłoni się ustawą i statutem związku i będzie udowadniał że nic się nie da zrobić i wszystko jest cacy a źli wędkarze to chcą wszystko popsuć bo przecież jest świetnie a będzie jeszcze lepiej.Na tym FORUM od lutego ub. roku czekam na odpowiedź od kogoś z ZO bo miało być forum prężne i można było pytać działaczy,no to zapytałem.A że czekam 11 miesięcy na odpowiedź to drobny szczegół-myślisz że odpowiedzą :?: zly:
Sacha być może petycja to złe rozwiązanie i nikt jak twierdzisz na to nie zwróci uwagi. Poza wszystkim o czym piszesz, czyli poza lekceważeniem, okazywaną nam ignorancją i wzgardą jest jeszcze sama sprawa. To zarządzenie będzie miało mniej lub bardziej dokuczliwe skutki. Już teraz można powiedzieć o stratach finansowych wypożyczalni łódek także tych na terenie stanic wędkarskich. Poza tym bardzo wzrośnie kłusownictwo pośród samych wędkarzy. Powody tego zarządzenia są niezrozumiałe, niejasne i co najmniej niesprawiedliwe. Stosuje się tu zasadę odpowiedzialności zbiorowej, czyli za przewinienia nielicznych mamy odpowiadać my wszyscy. To jest chyba najbardziej irytujące a nawet obraźliwe, to lekceważenie elementarnego poczucia sprawiedliwości.
PZW jest chyba jedyną organizacją w Unii Europejskiej która stosuje w praktyce zasadę odpowiedzialności zbiorowej.

Ta zasada stoi w ogromnej sprzeczności z ideami demokracji i wolności obywatelskich. Była powszechnie stosowana w państwach totalitarnych takich jak była socjalistyczna Polska Ludowa. W taki sposób czyli stosując karanie zbiorowe traktowano tam „wrogów ustroju”, zwalczano bogatszych i niepokornych chłopów nazywając ich kułakami, drobnych rzemieślników wyzywano od spekulantów i także stosowano wobec nich dyskryminujące przepisy prawne.

Propaganda prawie zawsze używała argumentacji podobnej do tej użytej przez władze PZW okręgu mazowieckiego czyli powoływała się na wolę ogółu usprawiedliwiając każdy gwałt. Wtedy na masówkach sterowanych przez towarzyszy partyjnych robotnicy żądali ukarania winnych np. za braki rynkowe czyli spekulantów i dalej szło już tak jak na przykładzie. Wola ludu ponad prawem, ponad sprawiedliwością, ponad rozsądkiem. Zbiorowa mądrość.– tak to nazywała propaganda - Mądrość klasy robotniczej.

Nikt nie stosował żadnych innych kryteriów podobnie jak w tym przypadku nikt nie odwołuje się do statystyk wykroczeń które prowadzą Policja Państwowa i PSR . Wystarczające jest niezadowolenie wędkarzy i ich wywołane i uzasadnione emocjami poglądy. Tłuszcza rządzi, zgraja ma rację bo ma siłę.

Być może właśnie powojenna historia Polski stępiła wrażliwość na poczucie sprawiedliwości narodu. Ludzie jakoś pamiętają, że można gwałcić elementarną sprawiedliwość, a może inaczej - już zapomnieli o tym, że tego nie można robić, nie można nawet karać bez udowodnienia winy.

W zachodniej demokracji zasadę odpowiedzialności zbiorowej ostatnio stosowali dowódcy francuscy w czasie pierwszej wojny dziesiątkując swoje bataliony czyli rozstrzeliwując za karę co dziesiątego żołnierza no i hitlerowcy w państwach okupowanych.

W demokratycznej Polsce stosuje tą zasadę wobec swoich członków organizacja która posiada status organizacji pożytku publicznego.

Przypominam, że RAPR nie zabrania nam łowić w styczniu, lutym, marcu i kwietniu kilku gatunków ryb tak jak np. okoń który trze się wczesną wiosną, płoci i leszczy zwyczajowo poławianych przed tarłem. Przed tarłem łowi się także karasie. To nie jest wykroczeniem. Dlaczego nie można do takich połowów używać łódki?
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego nie można do takich połowów używać łódki?

Dlatego, by nie budzić się z ręką w nocniku.
pytasz jak byś nigdy w maju, w miejscu gdzie zwykle przebywa sandacz ,nie spotykał gości łowiących spiningiem okonia dwudziesto gramową główka na haku z riperem dziesięcio centymetrowym 8O 8O
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Dlaczego nie można do takich połowów używać łódki?

Dlatego, by nie budzić się z ręką w nocniku.
pytasz jak byś nigdy w maju, w miejscu gdzie zwykle przebywa sandacz ,nie spotykał gości łowiących spiningiem okonia dwudziesto gramową główka na haku z riperem dziesięcio centymetrowym 8O 8O


A dla czego jak zwykle mamy wylewać dziecko z kąpielą a za sprawą kłusownictwa czy też nieetycznych wędkarzy karać tych normalnych .
Tak na marginesie dodam że są wody o takiej a nie innej specyfice gdzie okonie łowie tylko i wyłącznie główkami 15-25 gram na hakach 4/0 lub 5/0 , gumki oczywiście adekwatne do haków 8-11 cm i robię to z powodzeniem , również w Polsce , fakt faktem w maju nastawiam się na nieco inne spinningowanie .
Wszelkie dodatkowe obostrzenia budzą we mnie mieszane uczucia i nie dlatego że dzieje mi się jakaś krzywda , osobiście mogę łowić z łódki od czerwca do np. końca listopada ale czy brak wędkarzy na wodzie to bezpieczne tarło dla ryb ...
_________________
Marillion&Fish
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Dlaczego nie można do takich połowów używać łódki?

Dlatego, by nie budzić się z ręką w nocniku.
pytasz jak byś nigdy w maju, w miejscu gdzie zwykle przebywa sandacz ,nie spotykał gości łowiących spiningiem okonia dwudziesto gramową główka na haku z riperem dziesięcio centymetrowym 8O 8O

Zenon przede wszystkim dzięki za to, że odezwałeś się w tej dyskusji. Masz samą rację. Jednak czy to jest ten właściwy sposób żeby rozprawić się z łobuzami? Nie ma innych rozwiązań? Z czego będziemy jeszcze musieli zrezygnować? To nie jest właściwa droga
Można by tu sparafrazować Winstona Churchilla - "Nigdy tak wielu nie „zawdzięczało” tak wiele tak nielicznym"
On mówiąc to miał na myśli tych najszlachetniejszych, tych najbardziej heroicznych my tych najpodlejszych spośród nas.
Ustępujemy niegodziwości.
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowoœć: okolice Starachowic
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszkę podobna sytuacja jest w PZW Kielce, tyle że tu jest zakaz spinningowania ze sprzętu pływającego na zbiornikach ponad 15 ha od 1 stycznia do 30 kwietnia. Szczerze mówiąc ja osobiście jestem za, bo wiem jakimi przynętami są łowione te wiosenne "okonie"... W mazowieckim mogli się ograniczyć do zakazu spinningu, inne metody wg mnie mogli sobie darować.
sados
Gliździarz kopacz
Gliździarz kopacz


Dołšczył: May 25, 2004
Posty: 19

Kraj: Polska
Miejscowoœć: warszawa
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę coś wtrącić???. Po pierwsze Zenek i Darek chyba tego nie zrozumieją. Mazowieccy zaś chyba tak. Pierwszy wielki zakaz dotyczył Zapory w Dębe. [ocenzurowano]ć wędkarzy aż do rurki,za rurką se łófta-barany. Pod zaporą zaś od czasu do czasu na godzinkę lub dwie wpadają ekipy z szarpakami iiiiiiiii wtedy dzwonią bo kamera zauwazy. Jadą chłopcy z Legionowa na akcję. Ale jaką jak na zaporze siedzi gosć i daje cynk ekipce.|Ekipka się zmywa(jeśli dojdzie taki przyjazd do skutku). Kiedyś zaś od niemal marca przyjeżdzali wędkarze na spławik i drg. szczytówkę połowić lecha,jazia i płoć. I komu to przeszkadzało??? Poza tym Darku jeśli łowi 20gr. główką i łowi to chyba jeszcze nie złamał przepisu???. Bo łowić powinno nam wszędzie. A co zabrać z łowiska to powinno określać prawo. Ja już kilka siatek porżnąłem na Zalewie od tylu lat a najwięcej właśnie w kwietniu, i właśnie w okolicach tarlisk. Ciekawe kto teraz je potnie. Przecież nikt nie może pływać z woblerem za łódką w kwietniu :placz A wiecie co jest najsmutniejsze? Znam gościa,który dwa razy był złapany na szarpaku,teraz już prawie nie wędkuje,bo się rozchorował i sporo postarzał a tak zaciekle i zażarcie optował za takim głupim przepisem. Teraz niema lodu. W nocy na strefie w zalewie stawiają kilka siatek,a po 2 nocach zbierają. Rozstawić z małej łódeczki to około 30 min. Zebrać już dłużej. Sumki ważą. Niech dalej przyświeca ideaa-[ocenzurowano]ć nas wędkarzy. Na swoje słowa mam rzeczywiste potwierdzenia. Każdy z Was może sie przejechać do okolicznych sklepów ,sklepików rybnych. Wreszcie odżyły po zakazach dla wędkarza. A knajpy jak sobie to chwalą
sados
Gliździarz kopacz
Gliździarz kopacz


Dołšczył: May 25, 2004
Posty: 19

Kraj: Polska
Miejscowoœć: warszawa
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam Darka. Pomyliłem-chodziło o Zenona oczywiście. A do słów Darka dodam że właśnie okoń chodzi do tarlisk i czycha na łatwa zdobycz. Łowiąc dużą gumka czy trokiem zawsze nałowiłem dużych,potężnych okoni,w kwietniu i na początku maja. Lecz nawet gdyby zakazali spina to do maja łowił bym sobie lina pod szuwarami,a teraz chyba co zostaje sprzedać łódkę,bo jak sie niedługo przymieżą to bedzia nam można łowić tylko kwartał,a jak komuś coś wypadnie w kwartale to zostanie mu kwadrans :placz
maut
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Nov 09, 2006
Posty: 4

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Starachowice
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami napisał:
Troszkę podobna sytuacja jest w PZW Kielce, tyle że tu jest zakaz spinningowania ze sprzętu pływającego na zbiornikach ponad 15 ha od 1 stycznia do 30 kwietnia. Szczerze mówiąc ja osobiście jestem za, bo wiem jakimi przynętami są łowione te wiosenne "okonie"... W mazowieckim mogli się ograniczyć do zakazu spinningu, inne metody wg mnie mogli sobie darować.

Zakaz spiningowania jest ustanowiony w okresie od 1 stycznia do 31 maja oraz podtrzymany zakaz stosowania zanęt w największych okolicznych zbiornikach Wióry i Brody.
Osobiście uważam że zamiast tych ograniczeń powinno się wprowadzić całkowity zakaz zabierania ryb z łowiska, może wielu miejscowych łowców dałoby by sobie spokój z wyłapywaniem tego co jeszcze tam pływa.
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Sty 13, 2012 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sados napisał:
Na swoje słowa mam rzeczywiste potwierdzenia. Każdy z Was może sie przejechać do okolicznych sklepów ,sklepików rybnych. Wreszcie odżyły po zakazach dla wędkarza. A knajpy jak sobie to chwalą

Chyba trochę przesadzasz, zakaz obowiązuje niecałe 2 tygodnie (podczas których i tak ZZ nie doświadczyłby oblężenia wędkarzy na łódkach) a według ciebie wpłynął na handel rybami na Mazowszu... Rozumiem niechęć do PZW i niezgadzanie się z niektórymi przepisami, ale to już jest desperowanie lol .
_________________
Aquila non capit muscas!
browarek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołšczył: Feb 20, 2008
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowoœć: warszawa
PostWysłany: Piš Sty 13, 2012 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uprawiam tylko spining od siedmiu lat.Sporadycznie pływam łajbą bo kocham przemierzać brzegi pieszo i jestem za kolegami wodniakami w 100%. Nigdy nie zaszkodzili a nie raz byli pomocni.Wędkuję na Narwi od Nowego Dworu do granicy przed Dębe,dalej do Pogorzelca,Bug do Somianki. Ale chodzi o jezioro Pomocnia w Błędowie.Jest tam tarłowisko ryb które jest odgrodzone w sezonie od otwarcia do zamknięcia.Ustawowo PZW od maja do końca pazdziernika.Potem ośrodek jest zamknięty A bojki z tarłowiska są zdjęte a wszystkiego pilnuje Pan Cieć który nas niejednokrotnie wpuszcza za dobrego czacho [ocenzurowano] .Wtedy panowie można wszystkie numery świata,czyż nie tak?Więc lepiej aby wędkarz pilnował wędkarza i jeżeli pogoda pozwala to łajby na wodę.Podpiszę się pod każda petycją aby obalić to zarządzenie,Bo z brzegu czy z łodzi z każdej strony występują mazowieckie KORMORANY!!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Piš Sty 13, 2012 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maut napisał:

Zakaz spiningowania jest ustanowiony w okresie od 1 stycznia do 31 maja

Mamut dzięki takiemu zakazowi szczupaki i sandacze mają w okresie tarła jak i zaraz po jego zakończeniu trochę spokoju, na Zemborzyckim w Lublinie dodatkowo nie wolno łowić na żywca ani na trupka. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowoœć: okolice Starachowic
PostWysłany: Piš Sty 13, 2012 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Maut, do maja a nie do kwietnia. Nie łowię z łódki, a pisałem z pamięci. wink: A zakaz nęcenia to wymóg RZGW Warszawa a nie PZW Kielce. Ale to troszkę nie w temacie.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sados napisał:
Przepraszam Darka. Pomyliłem-chodziło o Zenona oczywiście. A do słów Darka dodam że właśnie okoń chodzi do tarlisk i czycha na łatwa zdobycz. Łowiąc dużą gumka czy trokiem zawsze nałowiłem dużych,potężnych okoni,w kwietniu i na początku maja. Lecz nawet gdyby zakazali spina to do maja łowił bym sobie lina pod szuwarami,a teraz chyba co zostaje sprzedać łódkę,bo jak sie niedługo przymieżą to bedzia nam można łowić tylko kwartał,a jak komuś coś wypadnie w kwartale to zostanie mu kwadrans :placz

ja również uważam że niecelowe jest wprowadzanie ograniczeń prędkości na całym obszarze miasta ,i co z tego wynika?
Obszary tarliskowe powinny być wyłączone BEZWZGLĘDNIE z możliwości uprawiania wędkarstwa czy to z brzegu czy z łodzi a nawet z obiektów latających , pod rygorem rozstrzelania za stodołą ,a tłumaczenie że Panie ja na karasia... wybacz żałosne :evil: :evil: :evil:
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 93