Czy wiesz, że...
Znalezione na terenach Polski pierwsze błystki należy datować na wczesne ¶redniowiecze. Z uwagi na korozję wykonywano je z metali kolorowych.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 333
 Zalogowani 1
 Wszyscy 334

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18215) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18215) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18215) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18215) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18215) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18215) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18215) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18215) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2099
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2424
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Zakup rybek
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Zakup rybek
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Nie Mar 25, 2012 11:22 am    Temat postu: Zakup rybek Odpowiedz z cytatem

Witam
Wczoraj się "wkręciłem" do zamkniętego zbiornika który się reaktywuje po kilkuletniej nieobecno¶ci usmiech
Mój znajomy który mnie tam wkręcił jest w "sekcji zarybieniowej" i szuka ryb do kupienia, jednak jak to na wiosnę - o wiele ciężej niż na jesieni - ryba przebrana.
I tutaj chciałbym Was spytać - czy kto¶ z Was z województwa łódzkiego ma na sprzedaż rybę (na fakturę)?
Jak tak to prosiłbym o gatunki, ich wielko¶ci i ewentualne ceny i regiony z których by pochodziły. (PW lub post tutaj)
Wstępnie interesowałyby nas Karp i Kara¶ srebrzysty, na jesieni 2ga składka i zarybienie gatunkami - amur (bo troche zarasta zbiornik) jaki¶ drapieżnik - nie wykluczona dłuższa "współpraca"
Prosiłbym o poważne oferty
Je¶li powyższy post nie łamie regulaminu to ok je¶li łamie to z góry przepraszam :roll:
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
newrom
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Sep 18, 2005
Posty: 123

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 12:08 am    Temat postu: Re: Zakup rybek Odpowiedz z cytatem

Niech Was ręka boska broni przed amurem. On tylko przyspieszy zarastanie.
Karasia srebrzystego wymieniłbym na złocistego.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 7:22 am    Temat postu: Re: Zakup rybek Odpowiedz z cytatem

newrom napisał:
Niech Was ręka boska broni przed amurem. On tylko przyspieszy zarastanie.


A uzupełnienie go tołpyg±, która po nim posprz±ta, jest kolejnym, bolesnym mitem. usmiech
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 7:24 am    Temat postu: Re: Zakup rybek Odpowiedz z cytatem

newrom napisał:
Niech Was ręka boska broni przed amurem. On tylko przyspieszy zarastanie.
Karasia srebrzystego wymieniłbym na złocistego.


Dlaczego amur przyspieszy zarastanie a karp nie ?
_________________
www.carpholic.pl
Malgi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 03, 2011
Posty: 386

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 7:29 am    Temat postu: Re: Zakup rybek Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
newrom napisał:
Niech Was ręka boska broni przed amurem. On tylko przyspieszy zarastanie.
Karasia srebrzystego wymieniłbym na złocistego.


Dlaczego amur przyspieszy zarastanie a karp nie ?

Im raczej chodziło o to, żeby nie zarastało :roll:
_________________
Wolę być niedoskonał± wersj± samej siebie, niż najlepsz± kopi± kogo¶ innego...
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karp, ryj±ć dno, niszczy tarliska. A amur w swoich odchodach ma tyle azotanów i fosforanów, że przyspiesza porastanie. Aby po nim posprz±tać, przed laty, wpuszczano tołpygę, która miała ten mankament poprawić, ale ona jak się "wykupka", to też jak krówka w czasie grypy żoł±dnowej i całe założenie bierze w łeb. Stopień przetworzenia odchodów tych dwóch ryb jest doskonałym przyczynkliem do... tworzenia idealnych warunków zarastania akwenu.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 7:38 am    Temat postu: Re: Zakup rybek Odpowiedz z cytatem

Miszkadaszkiewicz napisał:
Wstępnie interesowałyby nas Karp i Kara¶ srebrzysty, na jesieni 2ga składka i zarybienie gatunkami - amur (bo troche zarasta zbiornik) jaki¶ drapieżnik :

A nie można jak biały człowiek linem, karasiem złocistym zarybiać tylko trzeba te azjatyckie gatunki walić do wody? Dołóżcie jeszcze pangę,tilapię i płaszczkę olbrzymi± z dorzecza Mekongu i będzie komplet zly:
borys77
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Mar 06, 2006
Posty: 88

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to ciekawe co piszecie o amurze ponieważ staw na którym zazwyczaj wędkuję był zaro¶nięty strasznie.A po wpuszczeniu amura zielska całkowicie znikneło trzciny też już prawie nie ma.I mi się obiło o uszy że to wła¶nie odchody amura chamuja zarastanie zbiornika.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W akwenie mojego byłego koła był amur i tołpyga. Fajniutkie jezioro zarosło jak Bob Marley. Potwierdzenie powodów znajdziesz również w literaturze, której nie będę się starał podsuwać - po prostu nie pamiętam, ale ze znalezieniem nie powinno być najmniejszego problemu. ;)
Może nie było tego amura za dużo albo był jeszcze "małoletni"?

Jednak pogrzebałem - warto przeczytać: KLIKNIJ
Jak widać, fajne głowieńskie jeziora nie zasłużyły również na karpia. usmiech
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ilo¶ciami ryb wpuszczanych należy uważać. Jak pisze Monk - na ich wodzie rozrosło się zielsko. Fakt, było amura za mało :-) Efekt odwrotny. Niestety na innych wodach, ogarniętych gor±czka amura, tołpygi i karpia, notuje sie całkowit± rujnację wody. Ryby typu amur, karp i tołpyga, maja wła¶nie odchody silnie toksyczne, co powoduje zanik ro¶linno¶ci podwodnej.
Zauważcie, że tam gdzie dużo tych ryb, tam brzydka woda a ryby te karmi± się już tylko tym, co podrzuci im wędkarz ( proteiny ).
Z amurami i tołpyg± jest gorzej niż z karpiem. Dwa pierwsze, trudno dobrać ilo¶ciowo do konkretnej wody i na dodatek, musi być pod ci±gł± kontrol± fachowców. Karpie za¶ w małych ilo¶ciach nie s± szkodliwe dla danej wody. Jednak należy uważać, aby ich nie było zbyt dużo.
Suma summarum, jak pisze Sacha, najlepiej zarybiać rodzimym gatunkiem. Liny, leszcze, jazie, szczupaki i okonie będ± równie atrakcyjne dla wędkarzy jak karpie czy amury. Nadmiar ro¶linno¶ci? Grabie i czesać!! Więcej pałki i trzcin - to najlepszy filtr ( litoral ). Nadmiar ro¶lin w jeziorze, to zanieczyszczenia do jezior wpływaj±ce. Brak szamb przy zabudowaniach nad wod± a nawet nawozy spływaj±ce z ł±k i pól ( teraz już mało występuj±ce, bo drogie i rolnicy dozuj± je jak aptekarze ). ZnaleĽć należy przyczynę zarastania jezior a nie niszczyć go amurami.
newrom
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Sep 18, 2005
Posty: 123

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

borys77 napisał:
A to ciekawe co piszecie o amurze ponieważ staw na którym zazwyczaj wędkuję był zaro¶nięty strasznie.A po wpuszczeniu amura zielska całkowicie znikneło trzciny też już prawie nie ma.I mi się obiło o uszy że to wła¶nie odchody amura chamuja zarastanie zbiornika.


No dobra, miałe¶ zielsko. Zostało zjedzone i teraz co się zielonego pojawi to zaraz amury wyjadaj±. Wzrasta poziom azotanów, ryby żyj±c w szambie (nie ma ro¶lin zdolnych usuwać z toni azotany i fosforany) s± osłabione i czę¶ciej choruj±. Następnie pojawiaj± się problemy z równowag± składników i blokowaniem przyswajania jednych, z powodu zbyt dużej ilo¶ci innych. Ro¶liny wyższe przestaj± rosn±ć. Na szczę¶cie sytuacje ratuj± jeszcze glony i plankton. Oczywi¶cie wędkarze nie lubi± zielonej zupy, więc kto¶ wpada na pomysł 'tolpyga je plankton, ona pomoże'. Wali się tołpygi do wody, ona sobie wyjada i wydaje się że jest ok, ale woln± nisze zajmuj± np cyjanobakterie.
A one potrafi± wydalać toksyczne zwi±zki no i cuchn±.
To tak w skrócie i oczywi¶cie jedno bajorko zginie w dwa lata, a inne będzie się trzymać 10.
Jedyny stosunkowo łatwy sposób zmniejszenia zarastania to wyjmowanie ro¶lin zanurzonych. Usuwa się wtedy z wody materię organiczn± (fakt, trzeba sie narobić jak cholera).
Jest też kwestia tego ile amur może przyswoić z ro¶lin które zje, z tego co pamiętam to większo¶ć jednak wydala je¶li temp poniżej 20st.
No i na koniec, Amur nie ma takiego pyska żeby mógł zagrozić trzcinom. W zbiorniku dzieje się co¶ złego smutny
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie ale nie uważam, że wpuszczenie odpowiedniej ilo¶ci amura czy karpia do danego zbiornika jest błędem - błędem jest wpuszczanie bez opamiętania ile się da i gdzie się da. Z amurem jest o tyle łatwo, że się raczej nie rozmnoży w naszych wodach podobnie jak i karp chociaż tutaj zdarzaj± się takie przypadki.
Nie bardzo rozumiem postulaty typu " nie wpuszczać amura do naszych wód" - a dlaczego np je¶li kto¶ ma swoj± wodę czy też jest to woda PZW np. na 15ha wode nie wpu¶cić z 15szt?

A co do zdania old_rysia, że tam gdzie dużo amura i karpia tam brzydka woda to sie poprostu nie wypowiem bo jest to żenuj±ce. Jako¶ jest masa łowisk strikte karpiowych i co dziwne nie ma na nich syfu...
_________________
www.carpholic.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:


A co do zdania old_rysia, że tam gdzie dużo amura i karpia tam brzydka woda to sie poprostu nie wypowiem bo jest to żenuj±ce. Jako¶ jest masa łowisk strikte karpiowych i co dziwne nie ma na nich syfu...


Nie bardzo wiem, co chciałe¶ mi przekazać. Je¶li się nie wypowiadasz, to po co te żenuj±ce zakończenie.
Łowię ryby kilkana¶cie lat ( je¶li nie kilkadziesi±t ) dłużej. Wędkarskie wody zwiedziłem na terenie całej Polski jeszcze w latach 60-tych i 70-tych. Przesiedziałem z wędka na wielkich jeziorach i małych stawach. Je¶li piszę o brzydkiej wodzie, to pisze o wodzie, gdzie brak ro¶linno¶ci, gdzie nie kumka żabka a co najważniejsze, nie widać dna na głęboko¶ci 20 cm a nawet mniejszej. Cała Polska zazdro¶ci ¶l±skim wodom karpiowym. Jednak na łowiskach czysto karpiowych, woda n ie jest przeĽroczysta a nawet skłonny jestem napisać, że brudna. Jasne, nikt w tej wodzie nie będzie gotować ziemniaków. To przecież miejsce do łowienia karpiszonów wielko¶ci± przypominaj±cych sumy. Nikogo nie obchodzi, czy te karpie żywi± się naturalnym pożywieniem. Wręcz odwrotnie. Oby nie znalazły naturalnego pożywienia, bo będ± musiały zainteresować się tym, co poda im wędkarz. Mało tego. Te karpie nie mog± być najedzone!!! Trzeba im podawać konopie aby dostały rozwolnienia i szybko sie wypróżniały. Wtedy s± głodne i nadal jedz±. Sraj± jedz± i ci±gle głodne - taka już technika człowieka, aby się zadowolił wspaniałym holem ryby.
Nasz kolega Czarnyy uważa, że jak z wody nie wydostaj± się jeszcze bańki gazu łzawi±cego i nie trzeba używać masek przeciwgazowych, to nie ma syfu.

Miszkadaszkiewicz - je¶li interesuj± Cię nad woda karpiarze a nie jako¶ć wody, wpuszczaj amury i karpie. W regulaminie zaznacz, że to woda no-kill i pozbędziesz się zielska.
Więcej na ten temat pisać nie będę i wstawiam w tym temacie ''ignora''.
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie tak w ogóle nie chodzi o te moje miejscowe głowieńskie zbiorniki zaporowe, mimo że chcieli¶my je zrobić zamknięte i wydzierżawić od skierniewickiego pzw to poprostu burmistrzowi się nie chciało w to bawić i po temacie, jednak jest pewien zbiornik który był kiedy¶ zbiornikiem zamkniętym jednak koło się rozleciało jaki¶ czas temu i teraz jest reaktywacja i się tam wkręciłem po prostu poprzez znajomo¶ci.
Z tego co zauważyłem na naszym rodzimym jeziorze gdzie po spuszczeniu wody zbiornik zarastał jak i czym chciał całe lato a na jesieni inteligenci z urzędu wpu¶cili wodę jakby nigdy nic bo my¶leli że zgnije wszystko, no ale się nie udało i na szybkiego wpu¶cili amura to z tego co widzę to jednak to daje jako taki rezultat i jakie¶ 3/4 zielonki zniknęło ze zbiornika.
Tak w ogóle to ja nie mam wpływu na to jak± rybkę wpuszcz± do zbiornika, po prostu chcemy namiary na jakiekolwiek obiekty hodowlane bo jak wiadomo jest wiosna, ryba wszędzie przebrana i jej mało a do tego droga, a żeby ludzie nie "gadali" no to standartowo troche karpia i b±ka, na jesieni druga składka to już jak±¶ "normaln±" polsk± rodzim± rybę wpu¶cimy (wyj±tek stanowi amur który będzie "odkurzaczem" mimo tutejszej nie akceptacji tej teorii).
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi bo sporo się o nierodzimych rybkach dowiedziałem, na pewno będę przekonywał sekcję zarybieniow± w której jest człowiek który mnie tam wkręcił żeby dużo i DUŻEGO Lina wpu¶cili bo to jest dla mnie najładniejsza z ryb występuj±cych w Polsce a do tego bardzo waleczna, chytra i przebiegła usmiech
Pozdrawiam
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Czarnyy napisał:


A co do zdania old_rysia, że tam gdzie dużo amura i karpia tam brzydka woda to sie poprostu nie wypowiem bo jest to żenuj±ce. Jako¶ jest masa łowisk strikte karpiowych i co dziwne nie ma na nich syfu...


Te karpie nie mog± być najedzone!!! Trzeba im podawać konopie aby dostały rozwolnienia i szybko sie wypróżniały. Wtedy s± głodne i nadal jedz±. Sraj± jedz± i ci±gle głodne - taka już technika człowieka, aby się zadowolił wspaniałym holem ryby.
Nasz kolega Czarnyy uważa, że jak z wody nie wydostaj± się jeszcze bańki gazu łzawi±cego i nie trzeba używać masek przeciwgazowych, to nie ma syfu.

Miszkadaszkiewicz - je¶li interesuj± Cię nad woda karpiarze a nie jako¶ć wody, wpuszczaj amury i karpie. W regulaminie zaznacz, że to woda no-kill i pozbędziesz się zielska.
Więcej na ten temat pisać nie będę i wstawiam w tym temacie ''ignora''.


Przy łowieniu płoci też używa się konopi - wtedy nie przeszkadza, że ryby sraj± do wody ? Byłem na paru wodach dzikich gdzie populacja karpia jest bardzo duża i były to jedne z najczystszych wód jakie w życiu widziałem - dlatego sprzeciwiam się wszelkim przejawom uogólniani typu " wpuszczaj karpie i amury a bedziesz miał syf w wodzie" nie ważne czy mowa o 30szt karpia/amura czy 30tonach tych ryb.
_________________
www.carpholic.pl
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
... Byłem na paru wodach dzikich gdzie populacja karpia jest bardzo duża i były to jedne z najczystszych wód jakie w życiu widziałem - dlatego sprzeciwiam się wszelkim przejawom uogólniani typu " wpuszczaj karpie i amury a bedziesz miał syf w wodzie" nie ważne czy mowa o 30szt karpia/amura czy 30tonach tych ryb.

Pisz tak dalej to ten ¶l±sk przyjedzie i woda zaraz będzie brudna. Po drugie z kim Ty Czarny dyskutujesz? Old Rysiu to wszechznawca tematów i zagadnień, oraz fan komendanta z Kamiennej Góry lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...Cała Polska zazdro¶ci ¶l±skim wodom karpiowym... Naprawdę Old_Rysiu pojechałe¶ z przesad± po bandzie na maxa ...
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Czarnyy napisał:
... Byłem na paru wodach dzikich gdzie populacja karpia jest bardzo duża i były to jedne z najczystszych wód jakie w życiu widziałem - dlatego sprzeciwiam się wszelkim przejawom uogólniani typu " wpuszczaj karpie i amury a bedziesz miał syf w wodzie" nie ważne czy mowa o 30szt karpia/amura czy 30tonach tych ryb.

Pisz tak dalej to ten ¶l±sk przyjedzie i woda zaraz będzie brudna. Po drugie z kim Ty Czarny dyskutujesz? Old Rysiu to wszechznawca tematów i zagadnień, oraz fan komendanta z Kamiennej Góry lol
Dlaczego (koniecznie) usiłujesz obrazić OLdiego, ma prawo jak każdy do własnej oceny
i nie musisz po nim jeżdzić :evil:
Osobi¶cie uważam że karpie(nadmiar) z każdej wody potrafi± zrobić chlew.
mnie tez możesz obrazić smutny
osa
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 08, 2007
Posty: 221

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W temacie srania w wodzie. wesoly Takie pytaniospostrzeżenie.
Znaczy się : 1 karp dwukilowy więcej nasra niż 4 liny półkilowe lub 8 karasi złocistych ćwierćkilowych ?
Szerzej patrz±c : zarybiaj±c dwustoma kilogramami ryb to : 100 karpi dwukilowych więcej nasra niż 400 linów półkilowych lub 800 karasi złocistych ćwierćkilowych. 8O wink:
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon - nadmiar tak! Akurat wędkuję z Czarnym, staramy się łowić karpie i jako¶ nie pamiętam nigdzie brudnej wody. Najsłynniejsze jezioro z karpiami - Wygonin - jest czyste, nie mętne. Dlatego pogadał sobie co wiedział. I dlaczego starał się obrazić Czarnego? Cała Polska to też i między innymi ja w swojej skromnej osobie. Dlaczego wypowiada się w moim imieniu ? Ja nikomu niczego nie zazdroszczę a już najmniej karpiowych łowisk na które nie jeżdżę!
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtr±ciłem temat bo już nie pierwszy raz czytam jak to Oldi pisze o sraniu karpi i o karmieniu ich konopiami. Tak jak zwrócił uwagę Czarny. Konopie s± w każdej zanęcie. Przy połowach leszczowych dodaje się ich w nadmiarze w postaci prażonej. Łowcy płoci i innych karpiowatych też dodaj± i to nie mało gotowanej do zanęt. Tego jako¶ nikt nie wytyka. Owszem nadmiar karpia szkodzi. Zwłaszcza gdy niczego innego się do wody nie sypie. Konopie przyspieszaj± metabilizm. Ale czy Old Rysiu zwrócił uwagę kiedy¶ czym karmi± karpiarze karpie? Co zawieraj± kulki? Chyba, że u niego na terenie tylko na kukurydzę się łapie i konopiami nęci! Sam kiedy¶ łowił kapie i się tym chwalił! Teraz nagle wielki wróg :oops:
A Ty Zenon złoty człowiek jak dla mnie jeste¶ lol W życiu bym cię nie obraził. A i w sumie Rysia też nie miałęm zamiaru ino mnie sprowokował.

Czy słusznie piszę sam nie wiem :oops:
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa napisał:
W temacie srania w wodzie. wesoly Takie pytaniospostrzeżenie.
Znaczy się : 1 karp dwukilowy więcej nasra niż 4 liny półkilowe lub 8 karasi złocistych ćwierćkilowych ?
Szerzej patrz±c : zarybiaj±c dwustoma kilogramami ryb to : 100 karpi dwukilowych więcej nasra niż 400 linów półkilowych lub 800 karasi złocistych ćwierćkilowych. 8O wink:


Wieksze znaczenie bedzie mial sposob pobierania pokarmu. Jesli mnie pamiec nie myli to karpie nabieraja wody do otworu gebowego, strumieniem wyplukuja mul. Kiedy w wodzie unosi sie chmura mulu wybieraja to co nadaje sie do zjedzenia. Tym sposobem do wody dostaje sie mnostwo czastek organicznych a poklady mulu sa dodatkowo natleniane.
Z tego co mi wiadomo sposob zerowania karasi i linow rozni sie od opisanego wyzej. Nie przekopuja dna tak intensywnie jak karpie i nie wzburzaja osadow dennych.

W sprawie "srania w wodzie" nie czuje sie kompetentny do wyrazania swojego zdania. Mowim zdaniem powienien wypowiedziec sie administrator.
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wg mnie to wszystko co jest tutaj napisane o sraniu o konopiach itp jest nie adekwatne co do mojej pro¶by w tym temacie - jednak samo w sobie to co powstało jest ciekawe i taka propozycja z mojej strony o przeniesienie tematu/zmianę nazwy na "wpływ srania na brania" albo co¶ bardziej fachowego usmiech
Prosiłem tylko o podanie jaki¶ zbiorników gdzie mogę kupić ryby w województwie Łódzkim - nic więcej usmiech
Dziękuję i pozdrawiam każdego usmiech
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Mar 28, 2012 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Zenon - nadmiar tak! Akurat wędkuję z Czarnym, staramy się łowić karpie i jako¶ nie pamiętam nigdzie brudnej wody. Najsłynniejsze jezioro z karpiami - Wygonin - jest czyste, nie mętne. Dlatego pogadał sobie co wiedział. I dlaczego starał się obrazić Czarnego? Cała Polska to też i między innymi ja w swojej skromnej osobie. Dlaczego wypowiada się w moim imieniu ? Ja nikomu niczego nie zazdroszczę a już najmniej karpiowych łowisk na które nie jeżdżę!

Konińskie (te które znam) bogate w karpie ,tołpygi i Amury również wydaj± się czyste z tym że tam woda przepływowa, dno jednak zalega spora warstwa mułu np. J. Licheńskie, które było niegdy¶ j. sandaczowym,dzisiaj PODOBNO kiepsko z tym gatunkiem- jak sprawa ma się na Gosławickim i kanałach nie wiem :placz
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Sro Mar 28, 2012 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kolegę. Poważnego ichtiologa, ale z Olsztyna,który zajmuje się hodowl± i sprzedażom narybku.
_________________
Lecek
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Mar 28, 2012 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
Poważnego ichtiologa, ale z Olsztyna.


To faktycznie ma facet pecha. zly:
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 28, 2012 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
lecek napisał:
Poważnego ichtiologa, ale z Olsztyna.


To faktycznie ma facet pecha. zly:


Jeżeli to Mariusz to on się nie da lol
_________________
Łowię i zjadam ......
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta to Łun :P Kiedy¶ dostałem od niego sumy. Z tego co widziałem to tołpygi tonami walili w łeb pałami i na "susz". Ale chyba liny i karasie powinien mieć. Z tym, że zamówienie na takie rybki to trzeba znacznie wcze¶niej składać. Nie wszystko produkuje na bież±co :P
_________________
Lecek
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owe wspomniane chyba ma na poczekaniu bo widziałem we wtorek na cenniku figuruj±.
_________________
Łowię i zjadam ......
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
Ta to Łun :P Kiedy¶ dostałem od niego sumy. Z tego co widziałem to tołpygi tonami walili w łeb pałami i na "susz". Ale chyba liny i karasie powinien mieć. Z tym, że zamówienie na takie rybki to trzeba znacznie wcze¶niej składać. Nie wszystko produkuje na bież±co :P

Łun wł±czy maszynkę na piętna¶cie minut w programie FUL SORT i gotowe lol
od wyboru do koloru lol lol
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 109