Czy wiesz, że...
Polskie obszary morskie /32,4 tys. km kw. , w tym 8628 km kw. morza terytorialnego/ uznawane są za bogate w zasoby rybne. Wydajność w polskich obszarach morskich wynosi średnio 35,9 kg/ha, podczas gdy średnia dla Morza Bałtyckiego wynosi 18,5 kg/ha.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 592
 Zalogowani 0
 Wszyscy 592

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(469654) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(469654) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(469654) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(469654) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(469654) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(469654) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(469654) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(469654) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(469654) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(469654) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - obowiązkowe wyposażenie łodzi
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
obowiązkowe wyposażenie łodzi
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
thomas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 01, 2006
Posty: 238

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Siedlce
PostWysłany: Wto Lip 10, 2012 8:29 pm    Temat postu: obowiązkowe wyposażenie łodzi Odpowiedz z cytatem

Proszę o potwierdzenie czy na łódce o długości 3,6 metra z silnikiem 4 KM powinienem mieć:
- kapok ratunkowy( pomarańczowy) czy wystarczy kamizelka asekuracyjna np. Tribort
- koło ratunkowe z liną 30 metrów czy wystarczy tzw. podkowa z liną ( jak często widać takie na żaglówkach.
- bosak
- apteczka
- 2 kg gaśnica
_________________
TRAPER
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lip 11, 2012 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz TUTAJ
newrom
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołšczył: Sep 18, 2005
Posty: 123

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Piš Lip 13, 2012 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamizelka RATUNKOWA musi być i to atestowana (dla każdego członka załogi 1szt).
koło ratunkowe - tu jest na dwoje babka wróżyła, niby ma być, ale można też się podeprzeć "wymagań nie stosuje się do małych statków, których budowa i konstrukcja nie pozwala na umieszczenie koła ratunkowego.
Apteczka i bosak... niby są w wymaganiach, ale bosak przydawał mi się wyłącznie w czasie śluzowania.
Gaśnica jest wymagana tylko jeśli masz zewnętrzny zbiornik paliwa (tak czy siak, warto ją wozić ze wzgl. na bezpieczeństwo)
Generalnie nasze przepisy są dobre dla dużych jednostek, dla małych łodzi rekreacyjnych wymagania są durne że aż boli. Bo co mi da kamizelka ratunkowa w bakiście gdy wypadnę za burtę ? usmiech
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lip 13, 2012 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

newrom napisał:
Kamizelka RATUNKOWA musi być i to atestowana (dla każdego członka załogi 1szt).
koło ratunkowe - tu jest na dwoje babka wróżyła, niby ma być, ale można też się podeprzeć "wymagań nie stosuje się do małych statków, których budowa i konstrukcja nie pozwala na umieszczenie koła ratunkowego.

Umieszczenie polega na zamocowaniu koła w uchwycie, stojaku lub wieszaku. Dodatkowym argumentem jest, że nie z każdej łódki można podjąć tonącego. Osobiście uważam, że nie mając możliwości umieszczenia koła ratunkowego należy zaopatrzyć się w ratunkową rzutkę rękawową z odpowiednim atestem. W przypadku sprawy w sądzie jest to dowód na dbanie o bezpieczeństwo w zakresie możliwości technicznych statku.

Cytat:
Apteczka i bosak... niby są w wymaganiach, ale bosak przydawał mi się wyłącznie w czasie śluzowania.

Apteczka nigdy nie zaszkodzi wesoly . Trzy plastry z opatrunkiem, bandaż i plastikowa buteleczka z wodą utlenioną włożone do saszetki z krzyżykiem i apteczka gotowa :P . Nie wiem dla czego ustawodawca wymaga bosak, ale urządzenie czasem wygodne. Są w sprzedaży bosaki teleskopowe.

Cytat:
Gaśnica jest wymagana tylko jeśli masz zewnętrzny zbiornik paliwa (tak czy siak, warto ją wozić ze wzgl. na bezpieczeństwo)

Nie znalazłem uzależnienia warunku posiadania gaśnicy od typu zbiornika smutny .
Cytat:
Generalnie nasze przepisy są dobre dla dużych jednostek, dla małych łodzi rekreacyjnych wymagania są durne że aż boli. Bo co mi da kamizelka ratunkowa w bakiście gdy wypadnę za burtę ? usmiech

Generalnie to nasze przepisy są po to by były, a nie by skutecznie dbały o nasze bezpieczeństwo.
Przy okazji, mały statek ma być wyposażony w odbijacze zly: . Uważam, że da się to nagiąć do listwy odbojowej.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lip 13, 2012 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy napisali juz wszystko, a jak jest w praktyce? Na ZZ nic się nie zmieniło. W przystani nr 6, w Serocku w łodzi nie ma bosaków, ani kół ratunkowych z 30-metrową linką... Policja sama nie wie, czy karać za brak gaśnicy - sam wyciągnąłem wydruk z ich strony, że należy mieć gaśnicę, tylko wtedy gdy silnik ma zbiornik zewnętrzny, byli troszku zdziwieni... :? Raczej na Twoim miejscu specjalnie bym się nie przejmował... Chociaż, najlepiej przy....lić się do spokojnego obywatela, bo przecież on taki grzeczny, nic nam nie zrobi i mandat przyjmie jak potulny baranek... :x
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lip 13, 2012 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
Policja sama nie wie, czy karać za brak gaśnicy - sam wyciągnąłem wydruk z ich strony, że należy mieć gaśnicę, tylko wtedy gdy silnik ma zbiornik zewnętrzny, byli troszku zdziwieni... :?

Ja też jestem zdziwiony, bo ustawa mówi o napędzie mechanicznym, więc żadne rozporządzenie nie może tego zmienić. Napęd mechaniczny to również silnik elektryczny, o czym warto pamiętać.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lip 13, 2012 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Lesitr napisał:
Policja sama nie wie, czy karać za brak gaśnicy - sam wyciągnąłem wydruk z ich strony, że należy mieć gaśnicę, tylko wtedy gdy silnik ma zbiornik zewnętrzny, byli troszku zdziwieni... :?

Ja też jestem zdziwiony, bo ustawa mówi o napędzie mechanicznym, więc żadne rozporządzenie nie może tego zmienić. Napęd mechaniczny to również silnik elektryczny, o czym warto pamiętać.


Masz rację, ale u nas policja (wodna) nie bardzo wie o co biega... Nie wspomne o kontrolach PSR i SSR, które też miałem... Po polsku: zero komentarza.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lip 13, 2012 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą to niebezpieczeństwo pożaru jest głównie w trakcie dolewania paliwa i na logikę zbiornik zewnętrzny jest bezpieczniejszy. Większe ryzyko jest przy tankowaniu zbiornika wewnętrznego bo paliwko może polecieć na rozgrzany silnik.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lip 13, 2012 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdzie nie pisze o zbiorniku zewnętrznym. Tam wyżej wkleiłem linka do ustawy. O gaśnicach też jest. Jak pamiętam statek do 10m -1szt, moc od 50 do 100kW następna i na każde następne 100kW 1szt. W innym punkcie pisze, że statek do 3,5 oraz statek bez napędu mechanicznego - są zwolnione z obowiązku.
Ja tam mam 3m ale wożę... nie ma nic gorszego jak płonące paliwo na wodzie.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lip 13, 2012 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyśku, źle mnie zrozumiałeś usmiech. Wiem co jest w ustawie, ale dziwi mnie brak logiki w bezprawnym zmienianiu jej zapisu przez jakieś regionalne "prawo powielaczowe". Nie dość, że ktoś bezprawnie usiłuje zmienić prawo nadrzędne to jeszcze moim zdaniem robi to wbrew logice.
Ustawodawca zwolnił z posiadania gaśnicy statki do 3,5m uważając, że nie ma tam miejsca na gaśnicę, ale patrząc na to z innej stony to pożar na małej jednostce jest gorszy niż na większej bo nie ma gdzie uciec i przy odrobinie szczęścia przeczekać aż paliwo i inne materiały się wypalą. Były kiedyś małe gaśnice halonowe, mieściły się w dużą kieszeń, lecz dla ekologii zakazano ich produkcji. Obecnie jest w sprzedaży środek gaśniczy w opakowaniu wielkości dużego spraju do deski rozdzielczej. Uważam, że warto to mieć pod ręką nie tylko na wodzie.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 3:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarku, dobrze zrozumiałem lol . Czasami chce się tylko pogadać z drugim człowiekiem lol
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Jarku, dobrze zrozumiałem lol . Czasami chce się tylko pogadać z drugim człowiekiem lol

Miło mi wesoly . Może nie wypada, ale popełniłem drobne podsumowanie w temacie wyposażenia łodzi. Niestety trzecia część jest w opracowaniu smutny . Dla zaiteresowanych LINK.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak w części pierwszej świadomie i zapewne złośliwie ominąłeś przepisy morskie robiąc mi na złość lol
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Jednak w części pierwszej świadomie i zapewne złośliwie ominąłeś przepisy morskie robiąc mi na złość lol

Świadomie tak, ale nie złośliwie wesoly . Uznałem, że temat by się zbyt skomplikował i dodatkowo moja morska wiedza praktyczna sprowadza się do pływania po morzu wokół Norwegii i po Zatoce Puckiej.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja ciągle się dowiaduję na temat jak daleko można wypływać. Inaczej jak czytam przepisy, które znajdę, inaczej jak obdzwaniam różne inspektoraty i straże. 8O
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol Patrz Jarek... dopiero zauważyłem, że mamy takie same fotki w awatarach. Jaki świat mały, a my tacy podobni do siebie, jak bliźniacy lol lol lol
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
A ja ciągle się dowiaduję na temat jak daleko można wypływać. Inaczej jak czytam przepisy, które znajdę, inaczej jak obdzwaniam różne inspektoraty i straże. 8O

To jest naprawdę skomplikowany temat i wymagał by przeczytania z tysiąca, o ile nie więcej, stron aktów prawnych. Pisząc artykuł błyskawicznie zrozumiałem, że pływanie po morzu rządzi się całkowicie innymi prawami i jedynie ktoś zawodowo związany z morzem jest w stanie napisać sensowne kompedium przepisów dotyczących pływania małymi łódkami po morzu.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
lol Patrz Jarek... dopiero zauważyłem, że mamy takie same fotki w awatarach. Jaki świat mały, a my tacy podobni do siebie, jak bliźniacy lol lol lol

Faktycznie :P wesoly idea:
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otóż to. Niektóre przepisy mówią o wędkowaniu do 2Mm, inne ze względu na klasę C łódki o możliwości wypływania do 20Mm. Jak pływam sam łódką do której nie trzeba uprawnień, to ja decyduję gdzie i kiedy - takie informacje dostałem.
newrom
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołšczył: Sep 18, 2005
Posty: 123

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Osobiście uważam, że nie mając możliwości umieszczenia koła ratunkowego należy zaopatrzyć się w ratunkową rzutkę rękawową z odpowiednim atestem. W przypadku sprawy w sądzie jest to dowód na dbanie o bezpieczeństwo w zakresie możliwości technicznych statku.


Wyobrażasz sobie taką rzutkę na skuterze wodnym ? (załóżmy że skuterze wędkarskim). usmiech

Cytat:

Apteczka nigdy nie zaszkodzi wesoly


A w apteczka ćwiortecka śpirytusu.

Cytat:

Nie wiem dla czego ustawodawca wymaga bosak, ale urządzenie czasem wygodne. Są w sprzedaży bosaki teleskopowe.


Pewnie z tego samego powodu dla którego wymaga koła ratunkowego, bo na dużych statkach od wieków były. Więc powinny być dalej.
Kupiłem sobie plastikowy koniec i kij od miotły, woziłem to ze sobą jak się śluzowałem.
Cytat:

Nie znalazłem uzależnienia warunku posiadania gaśnicy od typu zbiornika smutny .


Bo teraz sobie przypomniałem że to mogło być w obwieszczeniu dyrektora urzędu morskiego, czyli nie dotyczy śródlądzia.
Doktoryzowałem się w tym temacie przed majem, w efekcie pływałem po zatoce bez linii paliwowej i bez gaśnicy żeby oszczędzić miejsce.

Cytat:

Przy okazji, mały statek ma być wyposażony w odbijacze zly: . Uważam, że da się to nagiąć do listwy odbojowej.


Możesz sobie naginać, przyjdzie Pan Władza i skieruje sprawę do sądu, a Pani Sędzina będzie miała nieustającego peemesa i pójdziesz siedzieć za narażenie na spowodowanie katastrofy w ruchu wodnym. W końcu Tytanic też zatonął po uderzeniu w niewielką przeszkodę bez odbijaczy ;)

A całkiem poważnie to osobiście stosuję podejście zdroworozsądkowe.
Jeśli mam pokładu 90x190cm i na nim mam zmieścić własny tyłek, sprzęt wędkarski, echosondę, na morzu jeszcze słodka wodę, oraz towarzyszkę to miejsca na koło, rzutkę, bosak i inne nie mam. Więc ich nie biorę. Po cichu liczę na rozsądek kontrolera, a będąc na łodzi sam, szybciej napłynę na MOBa niż skutecznie podam mu koło ratunkowe (przywalone bardziej potrzebnymi klamorami).
newrom
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołšczył: Sep 18, 2005
Posty: 123

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Otóż to. Niektóre przepisy mówią o wędkowaniu do 2Mm, inne ze względu na klasę C łódki o możliwości wypływania do 20Mm. Jak pływam sam łódką do której nie trzeba uprawnień, to ja decyduję gdzie i kiedy - takie informacje dostałem.


A jaka łódka nie wymaga uprawnień żeby wypłynąć ponad 2Mm???
Masz 2 tematy, jeden to prawo do poruszania się w morzu RP i tak
2Mm - bez uprawnień, z innego prawa wynika że moc silnika do 10KW
2Mm - z patentem sternika motorowodnego - z innego prawa moc AFAIR do 60KW
Cały Bałtyk i inne morza zamknięte (np śródziemne, ale też Karaibskie AFAIR) oraz 20Mm na innych wodach - starszy sternik MW.
Ale jeśli wypłyniesz łódką klasy D, na środek Bałtyku i coś się stanie to choćbyś miał kapitana motorowodnego na patencie to i tak Ci się sąd do dupy dobierze za narażenie życia i zdrowia załogi. Bo wypłynąłeś statkiem który się do tego nie nadawał.
Z drugiej strony mając st ster. mw. i jacht klasy A i tak Ci nie wolno popłynąć z Europy do Ameryki.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

newrom napisał:
kot_bury napisał:
Osobiście uważam, że nie mając możliwości umieszczenia koła ratunkowego należy zaopatrzyć się w ratunkową rzutkę rękawową z odpowiednim atestem. W przypadku sprawy w sądzie jest to dowód na dbanie o bezpieczeństwo w zakresie możliwości technicznych statku.


Wyobrażasz sobie taką rzutkę na skuterze wodnym ? (załóżmy że skuterze wędkarskim). usmiech

Skoro roweru wodnego i kajaka nie rejestrują do płowu ryb to sądzę, że i skuterów też nie wesoly. Swoją drogą to współczesne rowery wodne mogli by zacząć rejestrować.

Cytat:
Cytat:

Apteczka nigdy nie zaszkodzi wesoly


A w apteczka ćwiortecka śpirytusu.

Tyż może być wink: .

Cytat:
Cytat:

Nie znalazłem uzależnienia warunku posiadania gaśnicy od typu zbiornika smutny .


Bo teraz sobie przypomniałem że to mogło być w obwieszczeniu dyrektora urzędu morskiego, czyli nie dotyczy śródlądzia.
Doktoryzowałem się w tym temacie przed majem, w efekcie pływałem po zatoce bez linii paliwowej i bez gaśnicy żeby oszczędzić miejsce.

Zatoka Pucka podpada pod rejon 2 żeglugi śródlądowej, a Zatoka Gdańska pod rejon 1.

Cytat:
Cytat:

Przy okazji, mały statek ma być wyposażony w odbijacze zly: . Uważam, że da się to nagiąć do listwy odbojowej.


Możesz sobie naginać, przyjdzie Pan Władza i skieruje sprawę do sądu, a Pani Sędzina będzie miała nieustającego peemesa i pójdziesz siedzieć za narażenie na spowodowanie katastrofy w ruchu wodnym. W końcu Tytanic też zatonął po uderzeniu w niewielką przeszkodę bez odbijaczy ;)

Rozporządzenie mówi:
§ 19. 1. Statek przeznaczony wyłącznie do uprawiania sportu lub rekreacji powinien być wyposażony w następujący sprzęt pokładowy:
1) odbijacze w liczbie odpowiedniej do rodzaju i wymiarów statku.
Nigdzie nie zdefiniowano odbijacza, więc zgodnie z powyższym dla małych statków może mieć równie dobrze formę listwy odbojowej usmiech. Ok, "odbijacza listwowego" na potrzeby sądu wink: .
newrom
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołšczył: Sep 18, 2005
Posty: 123

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:

Skoro roweru wodnego i kajaka nie rejestrują do płowu ryb to sądzę, że i skuterów też nie wesoly. Swoją drogą to współczesne rowery wodne mogli by zacząć rejestrować.



Ja nie widzę podstaw natury prawnej do rejestracji roweru wodnego czy kajaka do połowu ryb.
Ale pomijając skutery to belly boat jest statkiem i też wymaga koła, rzutki itd. Prawda ? ;)

Cytat:

1) odbijacze w liczbie odpowiedniej do rodzaju i wymiarów statku.
Nigdzie nie zdefiniowano odbijacza, więc zgodnie z powyższym dla małych statków może mieć równie dobrze formę listwy odbojowej usmiech. Ok, "odbijacza listwowego" na potrzeby sądu wink: .


Sąd wezwie eksperta, ekspert powie.. no i tu się zaczynają schody bo cholera wie co powie usmiech
Zwłaszcza że w handlu są niewielkie odbijacze stosowane np w motorówkach.

pozdr
newrom
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

newrom napisał:
...Ja nie widzę podstaw natury prawnej do rejestracji roweru wodnego czy kajaka do połowu ryb.
...


A mi się wydaje, że wszystko służące do pływania z czego wędkarz wędkuje powinno być zarejestrowane :
"...2. Sprzet pływajacy służacy do połowu ryb podlega obowiazkowi oznakowania i
rejestracji...."

Cytat z Ustawy...
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

newrom napisał:
kot_bury napisał:

Skoro roweru wodnego i kajaka nie rejestrują do płowu ryb to sądzę, że i skuterów też nie wesoly. Swoją drogą to współczesne rowery wodne mogli by zacząć rejestrować.



Ja nie widzę podstaw natury prawnej do rejestracji roweru wodnego czy kajaka do połowu ryb.

Współczesne rowery wodne, są bardzo bezpieczne i wygodne do łowienia, o ile ktoś ma ochotę korzystać z takiej formy napędu usmiech

Cytat:
Ale pomijając skutery to belly boat jest statkiem i też wymaga koła, rzutki itd. Prawda ? ;)

Belly Boaty chyba "nie istnieją" w naszych przepisach. Ciekawe czy komuś udało się to zarejestrować? Co do rzutki, to jest w sprzedaży atestowana rzutka rekawowa kajakowa 8O. Nie pytaj co sądzę o ratowaniu tonącego z kajaka lol . Zresztą rzutki w polskim prawie też nie ma :?

Cytat:
Cytat:

1) odbijacze w liczbie odpowiedniej do rodzaju i wymiarów statku.
Nigdzie nie zdefiniowano odbijacza, więc zgodnie z powyższym dla małych statków może mieć równie dobrze formę listwy odbojowej usmiech. Ok, "odbijacza listwowego" na potrzeby sądu wink: .


Sąd wezwie eksperta, ekspert powie.. no i tu się zaczynają schody bo cholera wie co powie usmiech
Zwłaszcza że w handlu są niewielkie odbijacze stosowane np w motorówkach.

Myślę, że dla statków do 3,5m nawet ortodoksyjny rzeczoznawca uzna listwę za wystarczającą, o ile na pawęży nie zawieszono nastu "kucy", albo masa łodzi nie wynosi ze 100kg + załoga. Odbijacze służą pochłanianiu energii, która zależy od masy i prędkości statku. Używa się ich tylko podczas cumowania, więc istotna jest masa i ewentualnie prędkość podchodzenia do nabrzeża. Jeżeli zwykła stara opona może robić legalnie za odbijacz to tym bardziej specjalnie zaprojektowana listwa.


Ostatnio zmieniony przez kot_bury dnia Pon Lip 16, 2012 4:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
newrom napisał:
...Ja nie widzę podstaw natury prawnej do rejestracji roweru wodnego czy kajaka do połowu ryb.
...


A mi się wydaje, że wszystko służące do pływania z czego wędkarz wędkuje powinno być zarejestrowane :
"...2. Sprzet pływajacy służacy do połowu ryb podlega obowiazkowi oznakowania i
rejestracji...."

Cytat z Ustawy...

Problem polega na tym, że pojęcie "sprzętu pływającego" występuje tylko w tej ustawie i jest niezdefiniowane. Gdybym był złośliwy to mógłbym się upierać, że spławik jest również sprzętem pływającym służącym do połowu ryb zly: .
W praktyce sprzet pływajacy służacy do połowu ryb powinien spełniać dwa warunki:
- bezpieczeństwo prowadzenia z niego połowu i tu kajaki, materace i skutery odpadają.
- mieć budowę umożliwiającą umieszczenie na nim oznaczeń rejestracyjnych zgodnie z ustawą i tu jest problem z Belly Boatami, materacami itp. bo na kajaku już można by na dziobie pionową deskę zamontować :P .
Sajmon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Feb 06, 2008
Posty: 115

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Komorów
PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety musiałem zarejestrować swoje Belly Boat. Wskazane było podać długość,szerokość .Wyda się to śmieszne, ale musiałem podać także rodzaj napędu.Wpisałem ,,płetwy,,.Przez pięć lat nikt mnie na pływadełku nie kontrolował .
kot_bury napisał:
newrom napisał:
kot_bury napisał:

Skoro roweru wodnego i kajaka nie rejestrują do płowu ryb to sądzę, że i skuterów też nie wesoly. Swoją drogą to współczesne rowery wodne mogli by zacząć rejestrować.



Ja nie widzę podstaw natury prawnej do rejestracji roweru wodnego czy kajaka do połowu ryb.

Współczesne rowery wodne, są bardzo bezpieczne i wygodne do łowienia, o ile ktoś ma ochotę korzystać z takiej formy napędu usmiech

Cytat:
Ale pomijając skutery to belly boat jest statkiem i też wymaga koła, rzutki itd. Prawda ? ;)

Belly Boaty chyba "nie istnieją" w naszych przepisach. Ciekawe czy komuś udało się to zarejestrować? Co do rzutki, to jest w sprzedaży atestowana rzutka rekawowa kajakowa 8O. Nie pytaj co sądzę o ratowaniu tonącego z kajaka lol . Zresztą rzutki w polskim prawie też nie ma :?

Cytat:
Cytat:

1) odbijacze w liczbie odpowiedniej do rodzaju i wymiarów statku.
Nigdzie nie zdefiniowano odbijacza, więc zgodnie z powyższym dla małych statków może mieć równie dobrze formę listwy odbojowej usmiech. Ok, "odbijacza listwowego" na potrzeby sądu wink: .


Sąd wezwie eksperta, ekspert powie.. no i tu się zaczynają schody bo cholera wie co powie usmiech
Zwłaszcza że w handlu są niewielkie odbijacze stosowane np w motorówkach.

Myślę, że dla statków do 3,5m nawet ortodoksyjny rzeczoznawca uzna listwę za wystarczającą, o ile na pawęży nie zawieszono nastu "kucy", albo masa łodzi wynosi ze 100kg + załoga. Odbijacze służą pochłanianiu energii, która zależy od masy i prędkości statku. Używa się ich tylko podczas cumowania, więc istotna jest masa i ewentualnie prędkość podchodzenia do nabrzeża. Jeżeli zwykła stara opona może robić legalnie za odbijacz to tym bardziej specjalnie zaprojektowana listwa.
lol lol lol lol lol :o wesoly lol
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sajmon! Gratuluję, gdyż słyszałem, że na hasło Belly Boat odsyłają z kwitkiem. Ponoć trzeba twierdzić iż to taki mały ponton. Z ciekawości zapytam czy mieści się na tym choć jeden numer rejestracyjny w ustawowym wymiarze? Może i tak pod warunkiem, że centralnie na rufie.
Sajmon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Feb 06, 2008
Posty: 115

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Komorów
PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Numer się zmieścił . Problem polega na tym,że widac tylko połowę liter,zanurzenie duże
kot_bury napisał:
Sajmon! Gratuluję, gdyż słyszałem, że na hasło Belly Boat odsyłają z kwitkiem. Ponoć trzeba twierdzić iż to taki mały ponton. Z ciekawości zapytam czy mieści się na tym choć jeden numer rejestracyjny w ustawowym wymiarze? Może i tak pod warunkiem, że centralnie na rufie.
lol
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co Wy się dziwicie ? W tym kraju dostaniesz więcej za jazdę po pijanemu na rowerze niż za gwałt zbiorowy.
Ja zwykle u nas, ustawodawca nie nadąża za życiem. Nikt nie przewidział takie rozwoju wędkarstwa, w tym wędkarstwa morskiego... i w ogóle "pływającego". Jest tylko zbieranina przepisów, które czasami sobie wzajemnie przeczą.

Ja sam zresztą jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu człowiekowi, który by mi powiedział, że będę łowił z pływadła z silnikiem spalinowym a na miejsce łowów będę dojeżdżał kamperem pewnie bym obił mordę za ubliżanie. Tak szybko się to rozwija. lol
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 109