Czy wiesz, że...
Prawie wszystkie ryby słodkowodne s± krótkowidzami. Ich zdolno¶ć ostrego widzenia ograniczona jest przeważnie do 1 – 2 metrów.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 573
 Zalogowani 0
 Wszyscy 573

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(399571) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(399571) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(399571) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(399571) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(399571) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(399571) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59445) Apr 03, @ 09:01:48

krzysztofCz: To prawie wieczno¶ć... mam nadzieję, że dożyjemy do następnej zbi ...(399571) Apr 03, @ 08:58:12

lecek: Byli¶my w Ustroniu. Dwa dni wędkowania w Wi¶le. Na miejscu okazał ...(59445) Apr 02, @ 19:02:39

jjjan: Wpłaciłem za następne dwa lata. S± dwie faktury, każda za rok. N ...(399571) Apr 02, @ 17:57:24


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2261
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2040
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2154
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2290
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2122
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2179
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2086
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2130
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2492
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2314
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - kołowrotek do spinningu.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
kołowrotek do spinningu.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
grzegorz_0108
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 14, 2005
Posty: 292

Kraj: Polska
Miejscowość: WARSZAWA
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 12:55 pm    Temat postu: kołowrotek do spinningu. Odpowiedz z cytatem

Witam. Potrzebuję kupić kołowrotek do spinningu za ok 200 zł - dodam że łowie na grube plecionki, 120-150m pojemno¶ci (wiem, powiecie że przesada). mój dotychczasowy był wielko¶ci 4000,

mam pare "2500" ale za mało na nie wchodzi grubej plecionki.

Czy możecie cos polecić?

Poprzedni emeryt sie rozleciał.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może wygrzeb jeszcze stówkę z groszem i kup co¶ TAKIEGO
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Booseib
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 19, 2008
Posty: 197

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie tak jak napisal wyzej kolega Spro Red Arc to super maszynka godna polecania praktycznie na kazda rybe i na lata (polecam model 10400)

Za 200zł na ta chwile nie widze nic godnego uwagi...shimano nexawe?


Lepiej dołożyć i wzia¶ć ReDka! :P
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też należę do użytkowników Red Arc'ów. Mam trzy wielko¶ci i z każdej jestem zadowolony. Jeżelio kogo¶ stać dołożyć 100 zł to uważam, że warto.
Booseib
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 19, 2008
Posty: 197

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może założymy fan club użytkowników Red Arcówwesoly

Sandalista--> na jakie rybki głównie używasz Redka?
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za 300 zł sugeruję poogl±dać sobie okumę trio, jak dla mnie jeszcze lepszy niż red arc. Mam obydwa i trio jak na razie malinka.
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Booseib napisał:
Może założymy fan club użytkowników Red Arcówwesoly

Sandalista--> na jakie rybki głównie używasz Redka?


W sumie to obecnie jedyne kołowrotki jakich używam więc łowię nimi wszystkie gatunki, jakie łowię czyli pstr±gi, klenie, okonie, brzany a na sandacze i szczupaki to tylko się nastawiam bo w ostatnich latach z tymi gatunkami to u mnie lipa ...
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Booseib napisał:
Może założymy fan club użytkowników Red Arcówwesoly


To ja się piszę na support clubu. Nigdy nie miałem, ale zawsze chciałem mieć :P .
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Wto Sie 14, 2012 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też polecam kołowrotki firmy SPRO Red Arców.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Sie 14, 2012 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie potrafię doradzić jaki model, ale chciałbym powiedzieć cos na temat doboru kołowrotków do spinningu.
Nie ma już jednej metody spinningowej. Jest naprawdę kilka rodzajów przynęt i to one powinny decydować o kołowrotku którym chcesz spinnigować. Ja na zawody zabieram trzy wędziska. Jedno bardzo delikatne do paprocha, czyli do żyłki 0,10 mm. Kołowrotek jest malutki. Rzuca się niedaleko jakie¶ pięć, sze¶ć metrów. Drugi kij to wklejanka z trochę większym kołowrotkiem i z żyłk± 0,14mm. Używam go do bocznego troka jeżeli zachodzi konieczno¶ć dalekich rzutów malutkimi gumkami. Mam też ze sob± normalny kij z kołowrotkiem z żyłk± 0,22 do wirówek, dużych gum i woblerów. Mogę powiedzieć, że wszystkie kołowrotki których używam maj± za duże przełożenie, czyli za szybko zwijaj± żyłkę. Wła¶ciwie każd± przynętę należy prowadzić jak najwolniej. No może poza łowieniem boleni, ale je¶li chodzi o inne gatunki nie należy się spieszyć ze ¶ci±ganiem przynęty. Często wracam do starych modeli kołowrotków takich jak np. Mitchell dlatego, że nie maj± tak wielkich przełożeń i można nimi spinnigować trochę wolniej. 8O
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sie 14, 2012 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:

Nie ma już jednej metody spinningowej. Jest naprawdę kilka rodzajów przynęt i to one powinny decydować o kołowrotku którym chcesz spinnigować.


Do tego miejsca się zgodzę. wink:

A dalej już mniej.

samara napisał:

Wła¶ciwie każd± przynętę należy prowadzić jak najwolniej.


WeĽmy takiego sandacza. S± dni, kiedy rzeczywi¶cie bierze tylko na "wleczonego". Ale równie często zdarzaj± się chwile, kiedy na głębokim spadzie reaguje tylko na opad. Kiedy masz nierówne dno i "wspinasz" się po górce - samym kijem, bez szybkiego młynka, wiele nie zdziałasz. Wydaje mi się też - ale to może być bardzo subiektywne odczucie - że przy wolniejszym młynku łatwiej o sandaczowe spady. Podstaw± jest oczywi¶cie technika, ale wolny młynek raczej nie zwiększa szans w tym przypadku.

Według mnie kołowrotek o większym przełożeniu będzie bardziej uniwersalny (oczywi¶cie to zależy jeszcze od tego jak to przełożenie jest uzyskane technicznie). Być może trudno będzie go użyć do naszej narodowej specjalno¶ci - czyli łowienia ultralekkiego, ale zauważ, że grzegorz_0108 pisze o większym kołowrotku i plecionce. Mniemam, że tym zestawem nie będzie "paproszył". wink: Pachnie mi to raczej takim solidniejszym zestawem spinningowym, z możliwo¶ci± trollingu z ręki.

Ja już w życiu kupiłem i dostałem kołowrotków kilkadziesi±t i prawda jest brutalna. Niezależnie od pozyskanych opinii - o przydatno¶ci danego kołowrotka dla mnie dowiadywałem się dopiero po jakim¶ czasie jego używania. I nie zawsze było to kompatybilne ze słyszanymi wcze¶niej opiniami. Aczkolwiek na pewno warto zwrócić uwagę na produkt, który jest zgodnie polecany przez aktywnie łowi±cych wędkarzy.

W klasie cenowej, o której piszesz, większo¶ć kołowrotków dostępnych na naszym rynku pochodzi z kilku fabryk na Wschodzie, gdzie zmienia się tylko kolory, napisy i materiał podzespołów. No - może trochę przesadzam, ale tylko trochę. usmiech Podobnie jak koledzy - udzielę Ci Grzegorzu najbardziej wkurzaj±cej z możliwych odpowiedzi. Je¶li masz 200 zł na kołowrotek to poczekaj/dołóż/pożycz i weĽ co¶ o jedn± półkę wyżej. Oczywi¶cie tak można w nieskończono¶ć brn±ć w koszty, ale ten wła¶nie próg 200-300 zł wydaje się być obecnie krytyczny je¶li chodzi o różnice jako¶ciowe. I jeszcze jedno - nie kupuj "z obrazków". Albo inaczej - kupuj gdzie chcesz, ale postaraj się najpierw wzi±ć przyszły kołowrotek do ręki, a najlepiej zamontuj do wędki, przy której będziesz go używał.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Sie 15, 2012 6:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
samara napisał:

Nie ma już jednej metody spinningowej. Jest naprawdę kilka rodzajów przynęt i to one powinny decydować o kołowrotku którym chcesz spinnigować.


Do tego miejsca się zgodzę. wink:

A dalej już mniej.

samara napisał:

Wła¶ciwie każd± przynętę należy prowadzić jak najwolniej.


WeĽmy takiego sandacza. S± dni, kiedy rzeczywi¶cie bierze tylko na "wleczonego". Ale równie często zdarzaj± się chwile, kiedy na głębokim spadzie reaguje tylko na opad. Kiedy masz nierówne dno i "wspinasz" się po górce - samym kijem, bez szybkiego młynka, wiele nie zdziałasz. Wydaje mi się też - ale to może być bardzo subiektywne odczucie - że przy wolniejszym młynku łatwiej o sandaczowe spady. Podstaw± jest oczywi¶cie technika, ale wolny młynek raczej nie zwiększa szans w tym przypadku.

Według mnie kołowrotek o większym przełożeniu będzie bardziej uniwersalny (oczywi¶cie to zależy jeszcze od tego jak to przełożenie jest uzyskane technicznie). Być może trudno będzie go użyć do naszej narodowej specjalno¶ci - czyli łowienia ultralekkiego, ale zauważ, że grzegorz_0108 pisze o większym kołowrotku i plecionce. Mniemam, że tym zestawem nie będzie "paproszył". wink: Pachnie mi to raczej takim solidniejszym zestawem spinningowym, z możliwo¶ci± trollingu z ręki.

Ja już w życiu kupiłem i dostałem kołowrotków kilkadziesi±t i prawda jest brutalna. Niezależnie od pozyskanych opinii - o przydatno¶ci danego kołowrotka dla mnie dowiadywałem się dopiero po jakim¶ czasie jego używania. I nie zawsze było to kompatybilne ze słyszanymi wcze¶niej opiniami. Aczkolwiek na pewno warto zwrócić uwagę na produkt, który jest zgodnie polecany przez aktywnie łowi±cych wędkarzy.

W klasie cenowej, o której piszesz, większo¶ć kołowrotków dostępnych na naszym rynku pochodzi z kilku fabryk na Wschodzie, gdzie zmienia się tylko kolory, napisy i materiał podzespołów. No - może trochę przesadzam, ale tylko trochę. usmiech Podobnie jak koledzy - udzielę Ci Grzegorzu najbardziej wkurzaj±cej z możliwych odpowiedzi. Je¶li masz 200 zł na kołowrotek to poczekaj/dołóż/pożycz i weĽ co¶ o jedn± półkę wyżej. Oczywi¶cie tak można w nieskończono¶ć brn±ć w koszty, ale ten wła¶nie próg 200-300 zł wydaje się być obecnie krytyczny je¶li chodzi o różnice jako¶ciowe. I jeszcze jedno - nie kupuj "z obrazków". Albo inaczej - kupuj gdzie chcesz, ale postaraj się najpierw wzi±ć przyszły kołowrotek do ręki, a najlepiej zamontuj do wędki, przy której będziesz go używał.

Piękny wykład! Gratuluję wiedzy i do¶wiadczenia.
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja na zawody zabieram trzy wędziska. Jedno bardzo delikatne do paprocha, czyli do żyłki 0,10 mm. Kołowrotek jest malutki. Rzuca się niedaleko jakie¶ pięć, sze¶ć metrów.


Tutaj polecam przesi±¶ć się na młynek mitchell mag pro extreme 500 (180gram) i do tego plecionka nanofil 0.02mm (~1,2kg wytrzymało¶ci). Rzuty rzędu ~50 metrów główk± 1,5 grama z twisterkiem 3cm usmiech Piękna zabawa usmiech
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Sie 18, 2012 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszkadaszkiewicz napisał:
Cytat:
Ja na zawody zabieram trzy wędziska. Jedno bardzo delikatne do paprocha, czyli do żyłki 0,10 mm. Kołowrotek jest malutki. Rzuca się niedaleko jakie¶ pięć, sze¶ć metrów.


Tutaj polecam przesi±¶ć się na młynek mitchell mag pro extreme 500 (180gram) i do tego plecionka nanofil 0.02mm (~1,2kg wytrzymało¶ci). Rzuty rzędu ~50 metrów główk± 1,5 grama z twisterkiem 3cm usmiech Piękna zabawa usmiech

z mitchellem mam przykre do¶wiadczenia, kręcioł w rozmiarze 400 z przeznaczeniem do gruntówki ,prawie nie używany poległ i nie do naprawienia , padło łożysko oporowe i niestety - w ichniejszym serwisie odmówiono mi naprawy, szkoda - był taki ładny, jak nowy bez zarysowań ,prawie "Amerykanski" :placz
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sie 18, 2012 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Miszkadaszkiewicz napisał:
Cytat:
Ja na zawody zabieram trzy wędziska. Jedno bardzo delikatne do paprocha, czyli do żyłki 0,10 mm. Kołowrotek jest malutki. Rzuca się niedaleko jakie¶ pięć, sze¶ć metrów.


Tutaj polecam przesi±¶ć się na młynek mitchell mag pro extreme 500 (180gram) i do tego plecionka nanofil 0.02mm (~1,2kg wytrzymało¶ci). Rzuty rzędu ~50 metrów główk± 1,5 grama z twisterkiem 3cm usmiech Piękna zabawa usmiech

z mitchellem mam przykre do¶wiadczenia, kręcioł w rozmiarze 400 z przeznaczeniem do gruntówki ,prawie nie używany poległ i nie do naprawienia , padło łożysko oporowe i niestety - w ichniejszym serwisie odmówiono mi naprawy, szkoda - był taki ładny, jak nowy bez zarysowań ,prawie "Amerykanski" :placz


Mam i ja jakiego¶ "trefnego" Mitchellla. Kupiłem takiego malucha do troka i d... blada. Czy nawinę żyłki na ful, czy połowę szpuli to i tak brody spadaj± i nijak nie da się łowić. Szlag trafia, bo funkiel nówka i leży już w lamusie. U Ciebie serwis nawalił, a u mnie nie ma co serwisować. :roll:
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Sob Sie 18, 2012 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie bo z nimi trza tylko po frrrrancusku
wykrzyknik wink: lol
Parę ładnych lat temu kupiłem Mitchela kołowrotek 2 razy (pierwszy i ostatni zarazem), do dzisiaj leży w kolekcji nieprzydatnych złomów. Problem z kabł±kiem i nawojem.
Wracaj±c do tematu postu za 199,- bodajże złotych w "Decathlon" były Daiwy Regal 4000. Godne w tej cenie polecenia.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Sie 19, 2012 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie narzekacie na swoje Michelle. Ja ma mam Michella Garcia 300 i 100 od 1975 roku. To prawda, że jeden mi się rozpadł, ale był używany od 1975 do 1998 w sezonie co drugi lub trzeci dzień. Więc uważam, że miał prawo. Z tego co mówicie wygl±da, że firma już nie ta. :x
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Sie 19, 2012 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie potrafię przeciwstawić się negatywnym opiniom trzech wspaniałych kolegów usmiech, zatem uznajmy, że ta firma jest ogólnie do kitu wink:.
A jednak wyj±tek, który potwierdzi regułę lol. Używam go drugi sezon i jestem pozytywnie zaskoczony. Powiecie…(poczekaj jeszcze jeden sezon lol).
Miałem na nim "pletke" 1.4 a obecnie 1.7. I nic złego się nie dzieje. Nawija poprawnie, nie robi "bród". Mile zdziwiony jestem jego płynn± prac±, Stella to nie jest, ale w stosunku do np. "Alivio" wypada zdecydowania lepiej. Jak na młynek za około 50euro.
Jest zbudowany na 8 łożyskach i nawet szpula jest łożyskowana.
Mankament, który w moim łowieniu go dyskwalifikuje to zbijak kabł±ka. Nie zawsze powiedzmy, co 20 rzut odmawia współpracy.
I tylko z tego względu nie będę polecał tego wyrobu. Je¶li jednak kto¶ ma nawyk zbijania "Pick-upa" dłoni± to ¶miało może inwestować wink:.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Sie 19, 2012 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proszę nawet sporo potaniały.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Sie 22, 2012 2:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszkadaszkiewicz napisał:
Cytat:
Ja na zawody zabieram trzy wędziska. Jedno bardzo delikatne do paprocha, czyli do żyłki 0,10 mm. Kołowrotek jest malutki. Rzuca się niedaleko jakie¶ pięć, sze¶ć metrów.


Tutaj polecam przesi±¶ć się na młynek mitchell mag pro extreme 500 (180gram) i do tego plecionka nanofil 0.02mm (~1,2kg wytrzymało¶ci). Rzuty rzędu ~50 metrów główk± 1,5 grama z twisterkiem 3cm usmiech Piękna zabawa usmiech

Jedno pytanie - Jakim kijkiem rzucasz? 8)
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 09, 2012 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszkadaszkiewicz napisał:
Cytat:
Ja na zawody zabieram trzy wędziska. Jedno bardzo delikatne do paprocha, czyli do żyłki 0,10 mm. Kołowrotek jest malutki. Rzuca się niedaleko jakie¶ pięć, sze¶ć metrów.


Tutaj polecam przesi±¶ć się na młynek mitchell mag pro extreme 500 (180gram) i do tego plecionka nanofil 0.02mm (~1,2kg wytrzymało¶ci). Rzuty rzędu ~50 metrów główk± 1,5 grama z twisterkiem 3cm usmiech Piękna zabawa usmiech

Nie wiem jak mam dziękować. Co¶ cudownego. Za każdym rzutem branie. Tylko troszeczkę trudniej ze szczupaczkami. Ile wyj±łem okoni nawet nie jestem w stanie policzyć. Pół gramowe główki lataj± na silnym wietrze jak pociski. Jeszcze raz dzięki wesoly
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki że dopiero teraz odpisuje, mam kilka "delikatesów" ale pod tego nanofilka to mam konger paladin coliber jig 215cm 1-5c.w. oraz Savagear Parabellum (chyba jako¶ tak) 190cm 1-5 c.w. i specjalnie pod moje zamówienie kijka z pracowni full parabolik (akcja co¶ jak stare dobre shimano powerloop'y) tyle że ten ma 198cm, i jeszcze jaki¶ odkupowany z allegro sztywny bardziej pod pstr±ga g. Loomis ~2-9 c.w. 198cm długi. (pod tego mam podpięt± okumę trio rozmiar 20 - cud zestaw )

A co do połowów tym zestawem to nie wiem jako¶ w miesi±c około 600 okoni na to złowiłem (druga połowa maja i pocz±tek czerwa), nie raz tak jak piszesz - co rzut i siedział, zobacz sobie jeszcze do tej zabawy małe woblerki sieka i mikrojigi (na zielonego wyci±gn±łem szczupaka miarowego - zabawy na 20 minut:P).
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 85