Czy wiesz, że...
Samce żaby moczarowej, wiosn±, w okresie godowym przybieraj± na kilka dni błękitny kolor.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 337
 Zalogowani 0
 Wszyscy 337

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18225) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18225) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18225) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18225) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18225) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18225) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18225) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18225) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Co tam słychać na srebrnym ekranie?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Co tam słychać na srebrnym ekranie?
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Nie Sty 27, 2013 6:31 pm    Temat postu: Co tam słychać na srebrnym ekranie? Odpowiedz z cytatem

Temat testowy - zobaczymy czy wypali.
W zwi±zku z rozmowami na temat żywotno¶ci naszego portalu, trochę mnie podkusiło by spróbować rozruszać forum i dać co¶ od siebie. Od ponad roku pracuję w pewnym kompleksie kinowym - zalet± tej pracy s± darmowe bilety do kina, które w pełni wykorzystuję - poza okresem wakacyjnym - wtedy człowiek ugania się za kobietami (chociaż tekst, że mam darmowe bilety do kina, też działa wesoly ).
Nieistotne, w tym temacie chciałbym na podstawie frekwencji oraz zainteresowania filmem, przedstawiać co jaki¶ czas (domy¶lnie cotygodniowo) informacje o filmach, które maj± premiery w naszym kraju i jakim ciesz± się zainteresowaniem. Jeżeli temat nie będzie miał zbyt wielkiego odzewu to po prostu umrze ¶mierci± naturaln±, ale spróbować nie zaszkodzi.

Na wstępie zaznaczę, że będę informował o filmach kasowych/masowych - czyli tych, które s± puszczane w kinach przede wszystkim z nastawieniem na zysk, a dopiero potem na urzeczenie widza. Najpro¶ciej - skupię się na tych najpopularniejszych.

Nie naganiam, nie robię reklamy - mi to rybka, czy kto¶ pójdzie do kina, czy ¶ci±gnie z Internetu, obejrzy u kolegi czy kupi sobie na DVD - nie mój biznes wink:.

Mała legenda co do podpunktu zainteresowania filmem:
1. Sale pękaj± w szwach - ponad 90% pojemno¶ci sali.
2. Wysokie - 75-90% pojemno¶ci sali
3. ¦rednie - 50-75% pojemno¶ci sali
4. Niskie - 30-50% pojemno¶ci sali
5. Sale wiej± pustk± - 0-30% pojemno¶ci sali.

Opisy możecie czytać - nie zamieszczam spoilerów wink: .
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Nie Sty 27, 2013 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacznijmy od bież±cego repertuaru:

Django - typowy film Tarantino, który wzbudza albo pozytywne emocje, albo negatywne -
ale nie neutralne. Byłem, widziałem, jeżeli kto¶ lubi absurd, groteskę, czarny humor i
typowe dla Tarantino przejaskrawienie, grę kontrastów - niech idzie - nie będzie się
nudził.
Moja ocena 8/10
Zainteresowanie filmem - ¶rednie.

Hobbit: Niezwykła podróż - film grany zarówno w 2d jak i 3d(po co?!). Widoki, krajobrazy
potrafi± zauroczyć tak samo jak w trylogii Władcy Pier¶cieni (zreszt± kręcone były w tym
samym regionie - Nowa Zelandia). Co mnie odpychało od filmu to jego długo¶ć. 3h trwania
filmu to dla mnie stanowczo za długo (wyj±tkiem jest Czas Apokalipsy). Zastanawiałem się
także jak to możliwe, że Hobbita - 180str. lekturkę udało się podzielić na 3 czę¶ci - tyle
samo co 5-6krotnie dłuższ± trylogię Władcy Pier¶cieni - okazało się, że reżyser dodał
sporo od siebie oraz z innych ksi±żek Tolkiena.
Moja ocena 6/10
Zainteresowanie filmem - sale pękaj± w szwach

Les Miserables: Nędznicy
Musical. To trzeba zaznaczyć na samym pocz±tku - to jest musical! Widziałem już w dniu
premiery - bogata obsada, któr± można rozdzielić na co najmniej 3 filmy.
Szkoda że przez cały film przewija się kilka tych samych melodii, ale gra aktorów i
scenografie trochę to naprawiaj± (choć czasami widać 100% komputera).
Moja ocena 8/10
Zainteresowanie filmem - niskie.

Niemożliwe - jeszcze nie byłem, ale do tej pory zbiera b. pochlebne recenzje; sale pękaj±
w szwach, a ludzie potrafi± zapomnieć o trzymanym popcornie w rękach - ponoć tak porusza.
Chyba aktualnie najlepszy, jeżeli chce się wypu¶cić kobietę z kuchni usmiech.
Moja ocena - brak
Zainteresowanie filmem - sale pękaj± w szwach.

Podejrzani zakochani - również nie byłem, ale wszelkie prognozy okazały się błędne -
film nie cieszy się żadnym zainteresowaniem. Powiedziałbym, że kolejny film z cyklu
"pokaż kotku co masz w ¶rodku" czyli polska produkcja o tej samej fabule, z tymi samymi
aktorami.
Moja ocena - brak
Zainteresowanie filmem - zionie pustk±

Prawie jak gladiator - bajka dla dzieci, wszystkie bajki s± ukierunkowane na rodziny
z dziećmi, które w niedzielę po obiadku wpadn± dać trochę rado¶ci dzieciom. Tutaj
kuleje trochę marketing, bo nikt nie słyszał wcze¶niej o tym filmie.
Moja ocena - brak
Zainteresowanie filmem - zionie pustk±

Ralph Demolka - bajka idealna dla całej rodziny jak i dla par, które chc± się po¶miać.
Być może nie osi±gnie takiego sukcesu jak Madagaskar czy Epoka lodowcowa, ale film
jest aktualnie najbardziej popularny.
Moja ocena 7/10
Zainteresowanie filmem - wysokie

Strażnicy marzeń - bardzo słaba moim zdaniem produkcja Dreamworks, ogromne nakłady
finansowe jakie dystrybutor położył na promocje tego filmu, nie przełożyły się na sukces.
Byłem, ale nie powiem czy widziałem, bo czę¶ciej patrzyłem na zegarek, modl±c się o rychły
koniec filmu
Moja ocena 5/10
Zainteresowanie filmem - ¶rednie.

Życie Pi - tego w ogóle nie rozumiem, film o hindusie, który po opuszczeniu ton±cego statku
trafia do szalupy ratunkowej z tygrysem, który chce go zje¶ć. Dalej nie będę opowiadał,
bo nie chcę zamieszczać spoilerów i zabierać komu¶ rado¶ć z ogl±danego filmu.
Film najbardziej cieszy się popularno¶ci± w przedziale wiekowym 11-18lat.
Moja ocena 4/10
Zainteresowanie filmem - ¶rednie

Sęp - czyli polska produkcja, która miała premierę 2 tygodnie temu, a pierwsze materiały
reklamowe pojawiły się już w maju ub. roku. Tak samo jak w nędznikach - b. bogata obsada
i ¶wietnie dobrani aktorzy. Film jest trochę przewidywalny i już na pocz±tku można się domy¶leć
o co chodzi, ale w końcu kto¶ w naszym kraju wpadł na pomysł czego¶ niebanalnego, niekonwencjonalnego
i odbiegł od utartego schematu kręconych filmów - nareszcie!!
Nie wiem co mnie bardziej urzekło - muzyka (Archive) czy Przybylska bez biustonosza.
Sale na pocz±tku pękały w szwach, teraz już tylko w weekendy.
Moja ocena 8/10
Zainteresowanie filmem - sale pękaj± w szwach.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Nie Sty 27, 2013 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okej - ten powyższy post obejmuje sam repertuar - ¶rednio co tydzień wchodz± 2-4 premiery, dlatego każdy następny post będzie dużo krótszy od tego start-up'u. Premiery zawsze s± w pi±tek - my¶lę że uda mi się zamieszczać opis i zainteresowanie po weekendzie. wink:.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Sty 27, 2013 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wymienionych przez Ciebie ogl±dałem Hobbita, szczerze polecam, chociaż film pozostawia mały niedosyt.

Na "Django" się wybieram, podobnie na "Les Miserables" mam nadzieję że będzie chociaż w połowie tak dobre jak spektakl muzyczny, wybiorę się na Sęp-a, dzięki Twojej recenzji.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Nie Sty 27, 2013 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Pietruch. Wła¶nie zarezerwowałem bilety na film "Sęp" - po Twojej rekomendacji wink:

W ten w±tek będę regularnie zagl±dał, z niecierpliwo¶ci± oczekuj±c na kolejne opisy.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Sty 27, 2013 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W±tek którego będ± częstym go¶ciem.
Fajny pomysł.

Ps. Pietruch...na staro¶ć jak połozysz ko¶ci na tapczanie przed TV zostanie Ci tylko sport , polityka i pogoda...bo filmy bedziesz znał na pamięć zly:
_________________
Oby do jutra......
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Sty 27, 2013 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny temat i przypomniał mi że, w kinie 100 lat nie bylem, trzeba to nadrobić usmiech
Film "Niemożliwe" Pietruchu czyja to produkcja?
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert - reżyserem jest Juan Antonio Bayona, jeszcze mało znany, ale dzięki takim filmom jak "Sierociniec" czy "Niemożliwe" kwesti± czasu jest tylko jak stanie się rozpoznawalny.

Wczoraj zaliczyłem "Podejrzanych zakochanych" - nie warto. Moja ocena to 3/10. Poza mn± na sali która pomie¶ci ~150 osób, było raptem kilka par.

Dzisiaj z ekip± z pracy obejrzeli¶my "Niemożliwe" - lekki niedosyt pozostaje, bo patrz±c na frekwencję można się było spodziewać czego¶ więcej, ale na 5 osób, nie było by takiej, co nie uroniłaby łzy. wink:
W mojej ocenie 7/10
(jak na poniedziałek i godzinę obiadow± to 120 osób / na 150 dostępnych miejsc jest b. dobrym wynikiem )

Ze styczniowych filmów 3 najbardziej godne polecenia to Sęp, Django, Niemożliwe.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie u nas będzie pod jakim¶ innym tytułem ale, Juan Antonio Bayona ułatwi mi ustalenie o jaki film chodzi.
Wzruszeń co prawda mam aż za wiele ostatnio lol ale, chyba namówię Go¶kę w jaki¶ wolny week wink:
Jeszcze raz dzięki za temat, zaniedbałem moj± połowicę, kiedy¶ często bywali¶my w kinie. To Ona jest kinomank± wesoly ale, przy niej dobrze się jest edukować wesoly
wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowość: Plewiska
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybieram się na Zambezi. Lubię takie bajki, na staro¶ć usmiech. Wystawisz mał± recenzję?
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodku - Zambezia ma premierę w naszym kraju dopiero w ten pi±tek. Patrz±c na to, że ostatnio jest posucha z bajkami przez duże B, to pewnie zainteresowanie będzie spore - to wła¶nie bajki typu Epoka Lodowcowa/Madagaskar s± hitami jeżeli chodzi o zapełnianie sal kinowych. Wielkie premiery jak Prometeusz, Zmierzch, Skyfall, Batman nie sprowadzaj± tylu osób do kina co bajki.
Najbliższy pi±tek jest i¶cie skrajny - 2 premiery - albo Zambezia - kino familijne, albo naprawdę ciężki film Smarzowskiego - "Drogówka". Kto widział "Wesele" albo "Dom zły" ten wie czego można się spodziewać.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chętnie wybrałbym się na 3D, ale filmu typu ''AWATAR''. Nie o fabułę chodzi, ale efekty wizualne. Jak będzie co¶ takiego daj znać - chętnie przyjedziemy do Słupska na film :-)
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Chętnie wybrałbym się na 3D, ale filmu typu ''AWATAR''. Nie o fabułę chodzi, ale efekty wizualne. Jak będzie co¶ takiego daj znać - chętnie przyjedziemy do Słupska na film :-)


Wybierz się na Hobbita Rysiu, byłem na 3D.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedziałbym, że ostatni Hobbit jest ci±gniony na siłę i gdybym wiedział co mnie czeka nie poszedłbym. A po zakończeniu filmu widać, ze będzie jeszcze kilka częsci. Poprzednie czę¶ci nie nudziły mnie, ta jak najbardziej.
Największym rozczarowaniem był jednak ubiegłoroczny Atlas Chmur. Dwa miesi±ce po ogl±dnięciu jeszcze jestem zły.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się "Atlas chmur" bardzo podobał.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czysto technicznie:
Hobbit- dopiero wyszła 1/3 czę¶ci, w pierwszej s± elementy, które albo występuj± w innych ksi±żkach(Silmarillion), albo zostały wymy¶lone przez reżysera. Na grudzień tego roku jest planowana premiera 2 z 3ech czę¶ci.
I od siebie - jak 1200 stronnicow± trylogię Władcy Pier¶cieni można spokojnie podzielić na 3 czę¶ci, tak 180s. lekturę dużo trudniej.
Ale na Hobbita wyłożono 500 mln $ i w jaki¶ sposób musi się spłacić (na dzień 29.01 film zarobił $293,831,138). Spłaci się na pewno, bo pozostałe 2 czę¶ci też zarobi± + sporo osób będzie kupować wydania na DVD/Blue ray.

Atlas Chmur - przerażała mnie długo¶ć tego filmu - 3h to stanowczo za długo. Zainteresowanie filmem ¶rednie, a opinie na temat filmu takie jak Jjjan/Artur - równo połowa klientów była niezadowolona i w¶ciekła, a druga połowa była wniebowzięta. Jeszcze nigdy nie widziałem filmu wzbudzaj±cego tak skrajne emocje usmiech.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego, ale jedn± z pierwszych my¶li jakie przyszły mi do głowy po oberzeniu Atlasu Chmur było to, że film miał być usprawiedliwieniem i wytłumaczeniem tego że USA napadły na Irak. lol Nie pytajcie dlaczego.
W tym tygodniu do ogl±dnięcia Sęp.
Czy w filmie Django jest co¶ nowego, zaskakuj±cego niż w innych filmach Tarantino?
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeżeli chodzi o ubiegły rok to filmy, które wypełniały sale, ku mojemu zdziwieniu wcale nie były takie filmy jak Skyfall, Avengers, Mroczny Rycerz Powstaje (Batman), Prometeusz, Zakochani w Rzymie.
Największy zapierdziel był, gdy grane były bajki - Epoka Lodowcowa i Madagaskar (po tych premierach człowiek dochodził do wniosku, że nie dla Polaków kultura i rozrywka). Do tego sale pękały w szwach na 2óch polskich produkcjach: "Nad życie" (biograficzny film o Agacie Mróz) oraz Yuma (¶wietny). Z zagranicznych produkcji to Saga Zmierzch przyci±gnęła masę młodzieży (jakie pokolenie taki Dracula winkusmiech, komedia Ted oraz wspomniany Hobbit.

W tym roku tłumy pewnie będ± na Hobbicie, Iron man3, Drogówka, Igrzyska ¶mierci cz.2.
A sam niecierpliwie czekam na Wielkiego Gatsby'ego, Sincity2, Oz Wielki i Potężny, Wolverine.
wink:
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:

Czy w filmie Django jest co¶ nowego, zaskakuj±cego niż w innych filmach Tarantino?

Moim zdaniem nie. Tarantino nawet nie wymy¶la nowych nazw miejscowo¶ci, tylko kopiuje je choćby z Kill Billa.
To jest kwestia gustu, ale ja za to lubię Tarantino - za niekonwencjonalne sceny, dialogi, za tę groteskę i sielankę, za przejaskrawienia ( szczególnie gdy dochodzi u niego do rozlewu krwi) i kontrastowanie. usmiech
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ted-a ogl±dłem w niedzielę na dvd, wg mnie ¶wietny film.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na Sępie i zostałem miło zaskoczony nasz± produkcj± usmiech. W ostatnich latach ciężko było z czym¶ ciekawym dla oka.
_________________
Bercik
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czę¶ć damska ekipy zdecydowała, że zamiast "Sępa" obejrzeli¶my "Niemożliwe". Sporo płaczu wokoło. Duży ekran to i wody dużo. I tyle.

"Yuma" - ogl±dałem z sentymentem, gdyż w m.in. w "mojej" mie¶cinie był ten film kręcony.
Sam film - zapowiadany jako oparty na faktach i rzeczywi¶cie kilka w±tków z życia zaczerpnięto. Ale poza tym mocno skoloryzowany, wręcz kuriozalny chwilami. Mimo wszystko polecam.


Pietruch - a "Drogówka" jak??
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj mały maratonik z dziewczęciem w kinie. Na pocz±tek "Les Miserables" a następnie "Niemożliwe".

Nędznicy okazali się bardzo dobrzy, niemal tak dobrzy jak Musical, z tym że cała ¶cieżka i libretto scena po scenie do filmu wła¶nie z musicalu została wzięta niemal żywcem. Końcowe sceny mnie ruszyły.

Na "Niemożliwe" owszem zdjęcia ¶wietne, historia niezła ale wrażenia jakiego¶ wielkiego na mnie nie sprawił, Nędznicy większe, dziewczę owszem popłakało sobie nieco.

Oba filmy mogę ze spokojem sumienia polecić, Z tym że "Les Miserables" najpierw radzę obejrzeć spektakl.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem sobie przed chwil± "Lincoln-a" Polecam, bardzo dobry film. Zasłużenie nominowany zdaje się że do 12 oscarów.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 5:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Z małym po¶lizgiem, ale jednak.

Zambezia - niezależnie czy grana w 2d czy 3d - nie odniosła sukcesu. I ten film uległ modnemu ostatnio trendowi - pokazywania wszystkiego co najlepsze w 2 minutowym trailerze. Niby jakie¶ rodziny z dziećmi chodz±, ale nie jest to taki boom jakiego można się było spodziewać ( w ogóle ostatnio co¶ krucho z bajkami, Madagaskar i Epoka lodowcowa4 jechały tak naprawdę na renomie poprzednich czę¶ci, a nic nowego i ciekawego nie widać na horyzoncie).
Moja ocena - brak (nie widziałem i nie wybieram się).
Zainteresowanie filmem - niskie.

Drogówka - tego samego reżysera widziałem Dom zły oraz Wesele.
Mocny film i nie ulegaj±c seksizmowi - nie jest to kino które można obejrzeć z wybrank±. Kobiety mega uprzedmiotowione, film do¶ć brutalny sam w sobie i po prostu ciężki. Ale chyba tego było potrzeba polskiej widowni, bo ¶wieżo po premierze sale pękały w szwach, a teraz zainteresowanie powoli opada, ale nadal jest wysokie, a i zdarzaj± się klienci, którzy potrafi± przyj¶ć na ten film drugi/trzeci raz.
Moja ocena 7/10
Zainteresowanie filmem - sale pękaj± w szwach/wysokie.

Teraz premiera 'Nieulotne' 'Movie 43' oraz 'Poradnik pozytywnego my¶lenia'. Tematyka i¶cie ... walentynkowa. usmiech
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pietruch, mnie interesuje jeszcze jak będzie z nowa wersj± Jasia i Małgosi czyli henzea i gretshel czy jako¶ tak. Mam chęć się wybrać.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie odpowiem Ci w najbliższym czasie na Hanzel i Gretel - też się jaram tym filmem jak Arab na kurs pilotażu, ale ze względu na to, że dystrybutor filmów na cały kraj, ma ograniczon± liczbę kopii, toteż najbliższe kino, które będzie grało ten film - znajduje się w trójmie¶cie. Obsada fajna, a i ostatnio można zauważyć trend kręcenia bajek/legend, w wersji dla dorosłych - Królewna ¦nieżka i Łowca, Hanzel i Gretel: Łowcy czarownic.

wink:
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
(...) Królewna ¦nieżka i Łowca, (...)

wink:


Ogl±dałem, bardzo mi się podobał. Do tego niesamowita Florance + The Machine ze swoim "Breth of life" (polecam posłuchać i innych utworów). Nie ukrywam że teledysk jako trailer (rewelacyjny zreszt± moim zdaniem) mnie zachęcił do pój¶cia na wspomniany film, to po pierwsze a drugie to Charlize Theron jako zła królowa. Nie zawiodłem się. lol lol lol

P.S. Co do filmów robionych w konwencji "bajek dla dorosłych", to jeszcze jest "Alicja w krainie czarów" Ponoć bdb film, nie byłem, i "Czarnoksiężnik z krainy Oz" je¶li się nie mylę.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:


Drogówka - tego samego reżysera widziałem Dom zły oraz Wesele.
Mocny film i nie ulegaj±c seksizmowi - nie jest to kino które można obejrzeć z wybrank±. Kobiety mega uprzedmiotowione, film do¶ć brutalny sam w sobie i po prostu ciężki. Ale chyba tego było potrzeba polskiej widowni, bo ¶wieżo po premierze sale pękały w szwach, a teraz zainteresowanie powoli opada, ale nadal jest wysokie, a i zdarzaj± się klienci, którzy potrafi± przyj¶ć na ten film drugi/trzeci raz.
Moja ocena 7/10

Byłem, widziałem.
Moim zdaniem:
¦wietny, mocny, ciężki. Polecam.

Polskiej kinematografii nie stać na kosmiczne efekty specjalne, więc posługuje się zupełnie innymi chwytami by widza przyci±gn±ć - tu to ¶wietnie wypaliło.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Lut 14, 2013 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci±gle - sale pękaj± w szwach na Drogówce oraz na Niemożliwe. Sęp niby schodzi z ekranu, a nawet w 1,5 miesi±ca po premierze potrafi± napierać na niego tłumy.

Z zeszłotygodniowych trzech premier.
Movie 43 - kolejna komedia pokroju American Pie. Prawdę mówi±c to dawno nic w tym klimacie nie leciało i jeżeli kto¶ chce się odmóżdżyć totalnie (nie widzę w tym nic złego; nie można ci±gle życia brać na poważnie), to ¶miało może i¶ć. Całkiem niezła obsada jak na głupiutk± komedię.
Większo¶ć osób wybieraj±cych się na ten film to osoby w przedziale wiekowym 15-30lat.
Moja ocena - brak.
Zainteresowanie filmem - ¶rednie.

Nieulotne za bardzo nie mogę się wypowiedzieć o tym filmie. Jedyne co wiem to że reżyserem jest Borcuch i że w kolejnym swoim filmie ci±gnie za uszy i promuje Gierszała. Kolejny film, który ma za zadanie wzruszyć. Widziałem "Wszystko co kocham" tego reżysera i byłem zadowolony, więc nie ukrywam, że spodziewam się po tym filmie tego samego, choć koleżanki, które na nim były, mówi±, że nie zrozumiały go w ogóle.
Grupa wiekowa 20-40
Na sali maksymalnie do 10 osób.
Moja ocena - brak.
Zainteresowanie filmem - sale wiej± pustk±.

Poradnik pozytywnego my¶lenia - niezła obsada. Kobiety wzdychaj± do Bradley'a Coopera. A panowie kojarz± główn± aktorkę z Igrzysk ¦mierci. Przedział wiekowy klientów to 20-60 lat, a i zainteresowanie filmem spore. Ludzie maj± mieszane odczucia, ale to chyba tylko dlatego, że ogl±daj±c trailer większo¶ć spodziewa się komedii, a nie dramatu, co jest przyczyn± ich zdezorientowania.
Mimo to - zainteresowanie filmem ci±gle jest wysokie.
Moja ocena - brak.
Zainteresowanie filmem - wysokie.

W przyszły pi±tek startuje u nas Tajemnica Westerplatte - po tym jak Bitwa pod Wiedniem okazała się totaln± klap±, ciężko jest cokolwiek okre¶lić. Obsada ciekawa, a i tematyka do której przy odrobinie patosu można ¶ci±gn±ć ludzi na film.
Jak widzicie, nie widziałem większo¶ci z nowych premier, a wi±że się to z małym awansem. wink: Temat mimo to nadal będę prowadził, obiecuję! wesoly
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 14, 2013 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, ale mam wrażenie że "Syberiada Polska" ciekawiej się zapowiada. Przy Westerplatte było tyle szumu i zarzutów wszelakich że je¶li reżyser a głównie producent się ugieli, to jest duża szansa że skopali dobrze zapowiadaj±cy się film.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ten weekend zaliczyłem dwa filmy: Tajemnica Westerplatte oraz Movie 43.

Po Movie 43 spodziewałem się czego¶ więcej. Czasami warto jest pój¶ć na komedię typu American Pie albo Straszny film. Ale ten film był po prostu tragiczny. Fajna obsada: Hugh Jackman, Halle Berry, Uma Thurman, Gerard Butler, Kate Winslet, ale ten film jest najzwyczajniej poryty. Wszystkie motywy w tym filmie były przeci±gane tak długo, aż w końcu przestawały być ¶miesznymi i najzwyczajniej nużyły.Poszedłem z my¶l± aby się po¶miać, a po pierwszych kilku minutach ¶miechu, na sali nie ¶miał się nikt.
Moja ocena - 3/10 (chyba tylko za obsadę).
Zainteresowanie filmem - nadal ¶rednie.

Drugim filmem - jest Tajemnica Westerplatte. Film jako krajowa produkcja, sponsorowany przez znacz±cego medialnego potentata, był reklamowany nawet przed samym filmem. Sam zwiastun do tego filmu przedstawiał zupełnie inny film niż to co póĽniej zobaczyłem ( i tutaj mam mieszane odczucia, bo w ostatnich czasach panuje dziwny trend konstruowania zwiastunów filmowych - albo zawierane s± w nich wszystkie kluczowe informacje dot. filmu - i ogl±danie takiego filmu staje się mało przyjemne, albo przedstawiany jest zupełnie inny film, niż ten który jest grany - wtedy jest to ruletka - można się miło rozczarować lub zniechęcić). Sam film to zmienna plusów i minusów.
Obsada też wzbudza ambiwalentne uczucia - Żebrowski, Adamczyk, Englert, Wesołowski, Żołędziewski, Zbrojewicz, Mazur, Baka, Kotys, Obuchowicz, Grabowski. Do tego załapał się wszechobecny Szyc. Ten film aż kipi znanymi nazwiskami, co z jednej strony cieszy, a z drugiej prowadzi do pytania, czy w polskim kinie w każdym filmie musz± grać Ci sami aktorzy?
Swoj± drog± - sama obsada musiała zeżreć większo¶ć budżetu filmowego - bo scenografia leży. Można odnie¶ć wrażenie, że film został nakręcony na pierwszym najbliższym poligonie. Do tego efekty ¶wietlne - znajomi z którymi bylem jednomy¶lnie powiedzieli, że pod względem wystrzałów, huków, efektów ¶wietlnych to bliżej było temu filmowi do Gwiezdnych Wojen niż do II W¦.
Na plus można wskazać psychologiczny aspekt wojny, zachowanie ludzi i ich metamorfoza. Strasznie dostało się Sucharskiemu. Dla wielu osób, które na historii uczyły się o nim jako o bohaterze, ten film może być szokiem.
Moja ocena - 5/10
Zainteresowanie filmem - ¶rednie.
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie udało mi się wybrać do kina.
Sęp.
Podzielam Twoje zdanie Pietruch 8/10.
Przy następnym wypadzie pod duży ekran poczytam sobie Twoje recenzje.
_________________
Oby do jutra......
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sob Mar 02, 2013 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie sezon ogórkowy.
Ferie się skończyły, premier nie u¶wiadczysz, a jak s± to mało kasowe.
Jest taka lipa, że nawet laureata Oscarów - Operację Argo - przywrócili na ekran.

Zaraz idę na Wiecznie Żywy - jutro co¶ szerzej opiszę.
"Być jak Kazimierz Deyna" - u mnie w kinie nie graj±, dlatego uprzedzam potencjalne pytania o film, który cieszy się dużym zainteresowaniem.

Tyle w telegraficznym skrócie usmiech.
wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowość: Plewiska
PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie obejrzałem Zambezję! Faktycznie daleko tej produkcji do wzorcowych filmów z przed kilku lat. Mimo wszystko można obejrzeć je¶li kto¶ lubi bajki, tak jak ja wesoly .
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jednej z sieci kin szykuje się promocja - przez 10 dni bilety po 11 zł, także warto rozważyć.
Problem z tym, że na całym ¶wiecie marzec i kwiecień to miesi±ce martwe i wpływy ze sprzedaży biletów (box office) s± na marnym poziomie co widać po największych stronach o tematyce filmowej (imdb.com, rottentomatoes.com). Tak samo jest u nas - najbliższe znacz±ce premiery będ± dopiero za 2-3 tygodnie.

Baczyński - premierę miał w pi±tek, zwiastun zapowiada się ciekawie, ze względu na Ko¶ciukiewicza, który z każdym filmem staje się coraz bardziej popularniejszy. Do tego muzyka Mozila.
Sam film jest biografi± pisarza, którego losów nie muszę tutaj nikomu przypominać. Jedyn± wad± tego filmu s± godziny emisji - 10 i 12 to czas gdy większo¶ć jest w pracy i dystrybutor sam się z tym nie kryje - największe wpływy maj± być z grup szkolnych. Szkoda, bo pewnie i sporo dorosłych by się z chęci± wybrało. Jeżeli jutro nie pojadę na ryby to może się wybiorę na poranny seans.
Moja ocena - brak
Zainteresowanie filmem - wysokie (za spraw± grup szkolnych)

Oz: Wielki i Potężny -niby fajna obsada, bo i Franco, Weisz, Kunis, opowie¶ć też fajna, bo wcze¶niejsze wersje zdobywały uznanie. Sam byłem napalony na ten film jak arab na kurs pilotażu, a jak przyszło do premiery to 3h spędziłem graj±c w telefonie. Kto ogl±dał Alicję w krainie czarów ten może się domy¶lać czego oczekiwałem po Ozie. Niestety - film jest przeciwieństwem, co widać po zainteresowaniu, mało kto po wyj¶ciu z tego filmu poleca go znajomym.
Moja ocena - 5/10
Zainteresowanie filmem - ¶rednie.

Mama i ja - kolejna komedia, tym razem fabuła tego filmu dotyczy kilkudziesięcioletniego mężczyzny, który po opatentowaniu swojego produktu rusza po Ameryce, by znaleĽć chętnych nabywców na niego.
W podróż z nim wyrusza jego nadopiekuńcza mama i sprawia mu trochę kłopotów. Generalnie temat oklepany - oczywi¶cie zakończenie z happyendem, i brak ¶miesznych scen, co jak na komedię jest wynikiem słabym.
Moja ocena - 5/10
Zainteresowanie filmem - niskie

Trener bardzo osobisty - Bez wyrzutów sumienia mógłbym napisać "j/w". Gerard Butler ( z filmu "300") musi odczuwać spore braki w portfelu i sławie skoro bierze się za tak niskobudżetowe filmy. Tym razem wciela się w postać trenera piłkarskiego szkol±cego małych chłopców (w tym swojego syna), przy okazji zalicza wszystkie samotne mamy, przywoż±ce swoje pociechy na treningi. Oczywi¶cie jednak cały czas nie może pogodzić się z odej¶ciem matki jego dziecka i za wszelk± cenę usiłuje walczyć o ni±. Nie chcę spoilerować, ale po 5 minutach wiadomo jak film się skończy - kto z kim i dlaczego.
Moja ocena - 5/10
Zainteresowanie filmem - niskie

Daję nam rok - zdecydowanie najlepsza komedia ze wszystkich opisanych powyżej, co nie oznacza, że powala na kolana.
S± fajne sceny i trochę brytyjskiego poczucia humoru, ale generalnie warto się wybrać jak kto¶ ma parcie na komedię, też nomen omen przewidywaln± wink:
Moja ocena - 6/10
Zainteresowanie filmem - ¶rednie

O Dniu Kobiet, Złodzieju Tożsamo¶ci, i Jacku Pogromcy Olbrzymów, napiszę póĽniej usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Kurcze" :placz lol
Gadam z moj± pani± i ...odsyła mnie... lol .
Chodzi o tytuły usmiech ,nic nie mówi±ce :?
To jest trochę przekleństwo tego biznesu, u nas wszystko nazywaj± po swojemu i trudno się zorientować o jakim filmie piszesz usmiech .


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Nie Mar 17, 2013 3:06 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Oz..." - Oz: The Great and Powerful
"Mama..." - Guilt Trip, The
"Trener..." - Playing For Keeps

Nie dzięęęęękuj. ;)
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robercie, o ile będę pamiętał (a pewnie pamiętał nie będę), to kolejne tytuły będę podawał w wersji polskiej oraz angielskiej, co by Ci było łatwiej szukać usmiech.
Choć jak widzisz, Monk nigdy nie chwalił się swoimi zdolno¶ciami językowymi wink:.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezbadana z niego istota. ;)
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki obu Istotom wesoly .
Chociaż wiem iż, Francuzy i tak namieszaj± z tytułem ale, będzie łatwiej ich rozszyfrować lol .
Dodam tylko jeszcze że, ten w±tek jest naprawdę fantastycznie prowadzony i nie widziałem nigdzie indziej podobnego wesoly .
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lekko od¶wieżaj±c. Nienajnowsze pozycje produkcji s±siadów ze wschodu czyli Rosja, ale wg mnie warte obejrzenia.
Mini seriale:
"Na Bezimiennym wzgórzu"- na faktach II W¦
"StrafBat" czyli Karny Batalion też nie najnowsze ale wg mnie rewelacyjny serial 10 odc.
Dzisiaj ogl±dane czyli "Burzowe wzgórze" tematyka podobna do pierwszej propozycji tyle że rzecz dzieje się za czasów II wojny czeczeńskiej, s± momenty znane z 9 Kompanii, sk±d in±d całkiem przyzwoity film, osobi¶cie uważam że lepszy niż niejeden hollywoodzki gniot.

Je¶li s± koledzy rosyjsko języczni to polecam "Łowca Karawan" to angielski tytuł, oryginalny "Achotnik za karawanami" 4 odcinkowy mini serial Sergieja Czekałowa, wojenny za pierwszego afganu się dzieje.

Oczywi¶cie klasyka Michałkowa czyli "Spaleni Słońcem" i kontynuacja z cyferk± 2.

Z innych rosyjsko języcznych pozycji, czyli brak z polskim tłumaczeniem i jakimkolwiek innym
"Rubież Dniepru"
"Ekwipaż bojewoj maszyny"
jak kto¶ lubi wojenne fantasy to "Biełyj Tigr" naprawdę fajne usmiech usmiech
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack Strong. Był kto¶?
Lubię filmy Pasikowskiego i Jack Strong jest moim zdaniem kolejnym dobrym filmem tego reżysera. Nie zostawia widzowi chwili czasu nudę, czy znużenie akcj±. Pomimo tego że znamy zakończenie, to film do końca trzyma w napięciu. Jedyna poważna wada to niedostateczna liczba przekleństw wink: Oczywi¶cie można sie czepiać i nie do końca o akcję w tym filmie zapewne chodzi, ale jako film akcji dla mnie ¶wietny.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Jack Strong. Był kto¶?
Lubię filmy Pasikowskiego i Jack Strong jest moim zdaniem kolejnym dobrym filmem tego reżysera. Nie zostawia widzowi chwili czasu nudę, czy znużenie akcj±. Pomimo tego że znamy zakończenie, to film do końca trzyma w napięciu. Jedyna poważna wada to niedostateczna liczba przekleństw wink: Oczywi¶cie można sie czepiać i nie do końca o akcję w tym filmie zapewne chodzi, ale jako film akcji dla mnie ¶wietny.


Byłem, naprawdę dobry film. Pasikowski w formie jak za starych dobrych czasów. Kolejny na który ¶miało można się wybrać to "Wkręceni". Dobra komedia.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowość: Plewiska
PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazł nam się Arturek! :-). Filmem rzucić i jest! Pozdrówka! usmiech
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cały czas jestem, tylko czasu brak.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 699

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie był TAM to nie wie, co stracił wink:
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzas napisał:
Nie był TAM to nie wie, co stracił wink:


W±trobie na złe na pewno nie wyszło lol lol lol lol .
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 699

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak±¶ w±trob± się tu nie zasłaniaj wink: Akurat tym organom nic nie dolegało wesoly
wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowość: Plewiska
PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A się działo! usmiech
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 168