Czy wiesz, że...
Odłowy rybackie gospodarstwa Ruciane-Nida to ok. 300 t rocznie, co stanowi ok. 14 kg ryb z hektara.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 595
 Zalogowani 0
 Wszyscy 595

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(447512) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(447512) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447512) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447512) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447512) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(447512) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447512) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(447512) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(447512) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59683) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia.
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 9:47 am    Temat postu: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

Witam. Kiedy pierwszy raz wzi±łem do ręki spinning o c.w. 1-5g, to podszedłem do tego z duż± rezerw±. Blank nie wiele grubszy od ołówka i bardzo cienka szczytówka. Ta wędka na pewno mi pęknie.
Pierwsze wyj¶cie nad wodę z małymi przynętami: główki jigowe do 3g, małe woblerki do 4cm i wirówki o numeracji 00, 0 i 1. Do tego kołowrotek w rozmiarze 2000 z kompletem żyłek 0.14 i 0.16 mm. Lekko¶ć całego zestawu umożliwia długie łowienie bez zmęczenia.
Cało¶ć sprawuje się bardzo dobrze - wykonuje nim nad wod±, w miarę dalekie rzuty - przelotki odsunięte od blanku, więc żyłka się nie klei.
Wykrywa brania bardzo delikatne - nie wyczuwalne na sztywniejszym sprzęcie. Kijek potrafi wyci±gn±ć rybę zapięt± za skórkę - pełna parabola.
Wędka super sprawuje się przy połowach okoni, kleni i jazi.
Mocniejszy kij c,w. do 13g stosuję do większych przynęt z żyłk± 0.18mm.
Czy mieli¶cie podobne do¶wiadczenia z takimi spinningami.
Pozdrawiam Wojtek
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem na takim kiju leszcza ponad 2 kg. To dopiero jest zabawa! usmiech
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 1:06 pm    Temat postu: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

Monk - dzięki za odpowiedĽ. Można takim kijem łapać białoryb. Mam film "Wędkarstwo moje hobby", gdzie łapie się wzdręgi.
Jacek Kolendowicz "Wędkarstwo spiningowe" też opisuje łowienie ryb spokojnego żeru na taki zestaw.
Ja złapałem w tamtym roku klenia 45cm - na wirówkę nr 0 srebrn± w czerwone paski i była to największa ryba złapana na ten kijek. Ryb spokojnego żeru jeszcze nie łapałem, ale w tym roku chcę spróbować.
Pozdrawiam Wojtek
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To był przyłów, w dniu debiutu tej wędki. Radocha była tym większa, że siadł w 3-4 rzucie. Okonie, na które pojechałem tego dnia, jako¶ jużnie dawały takiej frajdy. usmiech
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 2:33 pm    Temat postu: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

Monk gratuluję przyłowu.
Na jak± przynętę został złapany?
Wojtek wesoly
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój ulubiony paproch: herbatka z pieprzem z podwójnym ogonkiem.
Bior± okonie na to nawet wtedy, gdy ich nie ma w wodzie. ;)
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
herbatka z pieprzem z podwójnym ...
...rumem ,chyba miało być ? zly:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Mój ulubiony paproch: herbatka z pieprzem z podwójnym ogonkiem.

Perła z brokatem, nie mylić z Lubelsk± lol perełk± również jest bardzo dobra wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 7:29 pm    Temat postu: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

Ja stosuję z paprochów fiolet,seledyn, czerwony, jasnobr±zowy w czarne kropki - bardzo skuteczny na okonia, żółty - kleń potrafi się uwiesić,czarny z czerwonym, biały z czerwonym, seledyn z czarnym, różowy, czarny i popielaty. Jeszcze bym dodał różne odcienie zieleni np. z brokatem.
Wojtek usmiech
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
...Bior± okonie na to nawet wtedy, gdy ich nie ma w wodzie. ;)

Już nie wytykaj tak w wody PZW lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kilka ładnych lat temu kupiłem kijek z wklejk± do łowienia okoni na zawodach (2-10g). Podczas uczenia się metody troka tak mi się spodobało, że 2/3 sezonu byłem nad wod± za okoniami łowi±c je do bólu i wypuszczaj±c. Na zawodach udało mi się zapi±c szczupaka 74cm, hol naprawdę fajny - kolana miękkie tymbardziej, że na cienkiej żyłce bez stalki itp. szczupaka szczę¶liwie udało mi się wyj±ć a akcje kija przy odjazdach ryby kolega, luki okre¶lił jako "dolnikowa".
Kijkami do 5g nie łowiłem ale z większymi garbusami napewno jest to ¶wietna zabawa - może nie trwa to do¶ć długo ale zawsze bardzo intensywnie.
_________________
www.carpholic.pl
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 11:53 am    Temat postu: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

Witam. Moje łowisko to rzeka Nysa Kłodzka - ł±cznik pomiędzy Zbiornikiem Kozielno, a Jeziorem Otmuchowskim. Id±c nad wodę nigdy nie wiem jaki jest jej stan. Na Zbiorniku Kozielno jest zapora z elektrowni± wodn± i robi± zrzuty. Nad rzekę zabieram dwa kije: spinning 2.10m, c.w. 1-5g i drugi dłuższy np. Mikado Lexus Sapphire Spin dł. 2.60m, c.w. do 13g - zrobiony na boczny trok lub Konger Arcus Ultra Light Spin dł. 2.80m, c.w. 2-10g. Gdy spuszczaj± wodę to zalewa przybrzeżne trawy i krzaki. Wtedy łowię dłuższym kijem w pasie przybrzeżnym - ¶rodkiem rzeki płynie do¶ć wartki nurt. Ryby żeruj± na tym co niesie wtedy woda - sprawdzaj± się małe wirówki,gumki i woblerki (np. owadopodobne lub imitacje małej rybki). Wtedy też stosuję żyłkę 0.18mm lub plecionkę 0.08mm. Brania ryb s± zazwyczaj gwałtowne - jedno szarpnięcie i jest zapięta.
Czy też łowili¶cie w takich warunkach - zrzuty wody.
Wojtek
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 6:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przegl±dałem wła¶nie katalog Mikado 2013. Prawie każda seria nowych spinningów ma wersje do paprocha, czyli wędziska krótkie z minimalnym ciężarem rzutowym. Coraz trudniej wybierać bo wszystkie s± znakomite. lol
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Przegl±dałem wła¶nie katalog Mikado 2013. Prawie każda seria nowych spinningów ma wersje do paprocha, czyli wędziska krótkie z minimalnym ciężarem rzutowym. Coraz trudniej wybierać bo wszystkie s± znakomite. lol

A super będzie kij jednoczę¶ciowy 8) sandaczówkę miałem w rękach a będzie jeszcze lżejszy na okonie.
Wichura
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2003
Posty: 895

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
A super będzie kij jednoczę¶ciowy 8) sandaczówkę miałem w rękach a będzie jeszcze lżejszy na okonie.

Jednoczę¶ciówki łatwo przerabiaj± się na dwuczę¶ciówki pod wpływem klapy bagażnika usmiech
_________________
pzdr
Krętacz drobiu
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 12:52 pm    Temat postu: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

Witam. Miałem w ręku przez chwilę kijek jednoczę¶ciowy St. Croix Mojo Bass - poprawcie mnie je¶li Ľle napisałem (kupił mój przyjaciel). Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. W tym roku połowię na niego i porównam pracę kija jednoczę¶ciowego z dwuczę¶ciowym.
Samara masz rację Mikado i inne firmy maj± w swojej ofercie różne paprochówki.
Typowe wędki maj± do 5 lub 8g - ja stosuje nawet 10g i 13g.
Mam Mikado Lexus Saphire Spin dł. 2.60m. c.w. do 13g - wklejka i Sensual Soft Sensi- Spin dł. 2.70m, c.w. do 12g - wklejka. Obsługuj± paprochy na 1g główkach, może dla tego, że s± niby od zera.
Ale łapię najczę¶ciej na kijek dł. 2.10m. c.w. 1-5g - nie wklejka.
Wojtek
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wichura napisał:
sacha napisał:
A super będzie kij jednoczę¶ciowy 8) sandaczówkę miałem w rękach a będzie jeszcze lżejszy na okonie.

Jednoczę¶ciówki łatwo przerabiaj± się na dwuczę¶ciówki pod wpływem klapy bagażnika usmiech

Ja to nawet przerabiam na trzyczę¶ciowe tylko, że nie klap± bagażnika tylko tylnymi, lewymi drzwiami
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Wichura napisał:
sacha napisał:
A super będzie kij jednoczę¶ciowy 8) sandaczówkę miałem w rękach a będzie jeszcze lżejszy na okonie.

Jednoczę¶ciówki łatwo przerabiaj± się na dwuczę¶ciówki pod wpływem klapy bagażnika usmiech

Ja to nawet przerabiam na trzyczę¶ciowe tylko, że nie klap± bagażnika tylko tylnymi, lewymi drzwiami

lol lol lol lol lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Ja to nawet przerabiam na trzyczę¶ciowe tylko, że nie klap± bagażnika tylko tylnymi, lewymi drzwiami

I tym sposobem możesz z czę¶ci z dolnikiem zrobić podbierak na krótkiej r±czce a ze szczytówki wędkę podlodow± - same korzy¶ci zly:
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od siebie polecam kolorki szczególnie na Maj - twisterki i ripperki białe/melczne z brokatem, jasne przede wszystkim. Jako że jest to pora roku z duż± "ilo¶ci±" ikry tak więc powinni¶my także o tym pamiętać ganiaj±c za okonkami usmiech
Ja od siebie polecam osobi¶cie do super lekkich łowów zamiast żyłki Nanofil'a 0.02mm wiem, 1.3kg wytrzymało¶ci jednak przy dobrym młynku i umiejetnym holu wyci±gniemy nie jedn± 2-3kilogramow± rybkę i dostaniemy przy tym "efektu zażycia laxigenu".
Wła¶nie dotarł do mnie kołowrotek - jeden z najlżejszych na ¶wiecie pomijaj±c daiwę za około 2500zł oraz amerykańskiego pfleuger'a które maj± odpowiednio wagi 156/157g, mianowicie Mitchell Mag Pro Extreme 200 (160gram).. powiem tyle, po złożeniu z kijem który zrobili mi na zamówienie w pracowni (waga uzbrojonego kija 44gramy), w sumie komplet waży 205 gramów... moja reakcja wygl±dała niczym 0:56 :P
Pozdrawiam usmiech
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry sprzęt to i fajne rybki a jeszcze lepsze zdjęcia :P w galerii.
Co to jest ten Nanofil'a 0.02mm :?:
_________________
Bercik
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nanofil
Napiszę jeszcze conieco odno¶nie tej linki (bo s± spory, jedni uważaj± j± za plecionkę drudzy za żyłkę, w sumie ma wła¶ciwo¶ci obu)
Można j± podzielić na + i - i kolejno wg mnie, plusy to
*Dalekie rzuty
*Brak spl±tań
*Gładko¶ć (z czasem traci)
*Sztywno¶ć i przenoszenie brań
Minusy
*"Łapanie" barwy wody po czasie, jednak "umycie" jej w czystej wodzie znów j± "od¶wieża"
*Strzępienie się
*Słaba wytrzymało¶ć, zwłaszcza na węzłach - polecam stosować ten co producent poleca do tej linki
*Trudno się wi±żę "linkę" o grubo¶ci połowy włosa :P
To takie moje główne spostrzeżenia jednak dla mnie przebija wszystko w kwestii szukania okoni daleko od brzegu na zbiornikach gdzie nie można pływać łódkami, z koleg± się "zmierzyli¶my" on kij na szczupaka pleciona 0.15 PowerPro Salmiak ton±cy 7cm i ogień, ja natomiast nanofil gumka 3cm z główk± 3,5 grama.. nie mógł mnie przerzucić :P
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
Byju
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Oct 11, 2009
Posty: 27

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu masz jaki¶ test nanofilu:
[test]
_________________
Pozdrawiam
Byju ;)
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 4:59 pm    Temat postu: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Ja łowię na plecionkę Kamatsu Techron Black ¶rednica 0.04mm o wytrzymało¶ci 4.00kg. Faktycznie trudno ja zawi±zać - jest cienka. Do tego stosuję agrafki z krętlikiem 20 i 22 (rozmiary) lub same agrafki.
W tym roku kupiłem plecionkę Dragon X-fine Guide Select 150m. 0,08mm, 5,10 kg wytrzymało¶ci. Zobaczę jak się będzie spisywać przy lajt łowieniu.
Kołowrotek szukam do kijka Colmic Perch Competition U.S.A. Technology Tom Raymond dł. 2.10m, c.w. 1-7, waga 128g.
W sklepie doradzaj± mi kupować ze szpul± typu match - dłuższe żuty.
Proszę Was o radę w sprawie doboru kręciołka do tej wędki?
Wojtek
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy ile kasy chcesz na to przeznaczyć, ja osobi¶cie polecam okumę trio rozm. 20 do light'a w sam raz usmiech
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 6:58 pm    Temat postu: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Dzięki za podpowiedĽ Miszkadaszkiewicz - na kołowrotek chcę przeznaczyć 300 zł.
W sklepie radz± mi kupić kołowrotek ze szpul± typu matchcowego.
Z t± szpul± dodam, że jest to szpula typu long cast, długa, stożkowa, o odpowiedniej głęboko¶ci - poprawcie mnie, je¶li Ľle my¶lę.
Z kolei do spinningu nie zalecaj± płytkiej szpuli do odległó¶ciówki.
Wojtek
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko się zgadza, za 300zł już po targowaniu możesz trio dostać. Co do szpul i wszystkiego co Ci powiedzieli..
Cytat:
W sklepie radz± mi kupić kołowrotek ze szpul± typu matchcowego.
Z t± szpul± dodam, że jest to szpula typu long cast, długa, stożkowa, o odpowiedniej głęboko¶ci - poprawcie mnie, je¶li Ľle my¶lę.
Z kolei do spinningu nie zalecaj± płytkiej szpuli do odległó¶ciówki.


Wg mnie pierwsze i ostatnie zdanie zaprzeczaj± sobie... a ta o której piszesz typu long cast, długa stożkowa - jest to popularna szpulka w kołowrotkach karpiowych. taka jak ta
Płytka, do¶ć niska i szeroka szpulka taka jak tutaj to szpulka match - do odległo¶ciówki. Ja osobi¶cie bym się z nimi nie do końca zgodził żeby do Ultralight'a kupować matchowy młynek - wg mnie inna konstrukcja wędziska, inaczej rozmieszczone przelotki. Ja bym Ci polecał co¶ bardziej "standartowego" np shimano exage, ma drag'a (hamulec walki) więc przy większym przyłowie może się przydać
Najważniejsze żeby była to wg mnie, do¶ć płytka szpulka, niewiele wyższa od matchowej.
Wg mnie młynki ze szpulami od match'a można użyć i wydłużaj± rzuty jednak przy cięższych przynętach - do¶ć dobrym z tego co pisz± do takich celów jest Dragon Fishmaker - ja osobi¶cie w Dragona to tylko w kije jak już inwestowałem, po czym stwierdziłem że i tak nie było warto - lepiej kupić stare dobre shimano z lat '90, tyle że s± bardzo ciężko dostępne i w astronomicznych cenach.
Aha - je¶li już by¶ chciał zastosować młynek typowo matchowego pod ¶redni/ciężki spinning - nie oczekuj cudów że wytrzyma Ci nie wiadomo ile, te młynki nie s± przystosowane do takich obci±żeń - one maj± na celu ¶ci±gn±ć praktycznie bez oporowy zestaw o wadze ~5-10gram (spławik), a nie ci±gać np. black fury 4 w Wi¶le :P
Pozdrawiam
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 7:54 pm    Temat postu: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

Dzięki Miszkadaszkiewicz za rozja¶nienie mi tematu kołowrotka. W sklepie zrobili mi za duży mętlik.
Dla tego poprosiłem tu o radę - sklep wciska swoje.
Może faktycznie wezmę Shimano Exage z hamulcem walki.
Tylko jaki rozmiar wybrać np 1000 czy wyższy?
Wojtek
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tanie shitmano omijaj baaaaaaaaaardzo szeeeeeeeerokim łukiem. Braciak ma zdaje się exega czy nexusa, po roku niezbyt intensywnego użytkowania rozpadł się. Już lepszym wyborem w podobnej cenie będzie okuma lub dragon, jako¶ć na pewno wyższa będzie.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Tanie shitmano omijaj baaaaaaaaaardzo szeeeeeeeerokim łukiem. Braciak ma zdaje się exega czy nexusa, po roku niezbyt intensywnego użytkowania rozpadł się. Już lepszym wyborem w podobnej cenie będzie okuma lub dragon, jako¶ć na pewno wyższa będzie.


Nie wiesz co piszesz! Może kolega trafił na podróbę?
Osobi¶cie używam Catany przewaga opad do 28 gr.
Mam 5 catanek,4 szt. 4000 i jedn± 2500,dwie z nich maj±
już 8 lat,bez żadnego serwisu,nigdy nie otwierane.
Polecam bez wahania. wesoly
_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca rado¶ć.
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja powiem tyle, do lekkiego spina - będ± ok usmiech Jak do ciężkiej orki... no tutaj powiem tak - czym nowsze tym gorsze usmiech Jedynie wygl±d się poprawia.
Pozdrawiam
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam exage 4000, używanego odkupiłem od jednego z Pogawędkowiczów, pomimo intensywnego użytkowania przez trzy sezony nie widzę oznak zużycia. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 8:57 pm    Temat postu: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

Dzięki Wszystkim za podpowiedzi. Zgadzam się w pełni z Pepek, mam pięć lat Catankę 2500. Była użytkowana do¶ć intensywnie z kijem Shimano BX dł 2.70, c.w. 15-40g.
Zaliczył zestaw 3 wyprawy do Szwecji na szczupłego i 2 wyprawy nad Bug.
Chodzi kołowrotek do dzisiaj jak masełko bez rozbierania.
Brałem też pod uwagę Dragon Manta Drop Shot FD820iT.
Wojtek
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do waszych wypowiedzi które nie powiem,trochę mnie zaskoczyły, aczkolwiek w temacie po¶więconym łowieniu delikatnemu... no młynki wielko¶ci 2500/4000 + no s± trochę dziwnym zjawiskiem... dlaczego?
Gdy kręcicie Catank± 4000 na plecionce 0.15 zwijaj±c Aglie 5 z 10metra nie czujecie "pracy" kołowrotka - na sucho kręc±c nie powiecie mi że nie czujecie "niczego" tylko wiaterku od rotora:) Wg mnie z tego co wędkuję na Ultralighty to kołowrotek do tej metody powinien być jak najmniej "pracuj±cy" z wewn±trz, czyli praca ma¶lana, a takim jest Okuma Trio któr± posiadam i będę każdego przekonywał do zakupu tego ¶wietnego kołowrotka. Shimańce s± dobrymi kołowrotkami ale tak jak pisałem - czym nowsze tym gorsze, sam ostatnio sprzedałem catane 2500 za 70zł...
Łowi±c na delikatne przynęty i cieniutkie linki - nanofil, musimy czuć wszystko co dotknie nasza przynęta - w wypadku nie obserwowania szczytówki i delikatnych brań, natomiast gdy "czujemy pracę" wewnętrzych mechanizmów kołowrotka możemy po prostu nie wyczuć delikatnego brania bez obserwowania szczytówki.
Pozdrawiam
Edit - tutaj masz jeszcze super ofertę kołowrotka niezniszczalnego x1000, fakt, ceni się 400zł ale jak najbardziej polecam Ci "czarnuchy" usmiech
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pepek napisał:
artur napisał:
Tanie shitmano omijaj baaaaaaaaaardzo szeeeeeeeerokim łukiem. Braciak ma zdaje się exega czy nexusa, po roku niezbyt intensywnego użytkowania rozpadł się. Już lepszym wyborem w podobnej cenie będzie okuma lub dragon, jako¶ć na pewno wyższa będzie.


Nie wiesz co piszesz! Może kolega trafił na podróbę?
Osobi¶cie używam Catany przewaga opad do 28 gr.
Mam 5 catanek,4 szt. 4000 i jedn± 2500,dwie z nich maj±
już 8 lat,bez żadnego serwisu,nigdy nie otwierane.
Polecam bez wahania. wesoly


Pepek, nie kolega tylko Braciak. Z moich obserwacji wszystkie shimano made in malesya to shitmano, widziałem wiele młynków, które rozpadały się w trakcie wędkowania, z tymi z Japonii nigdy nie było problemów, ten sam Brat rodzony mój posiada 10-o letniego super X-a, ostro orany i katowany, nigdy nie rozebrany i dalej bezszelestny.
Swojego zdania nie zmienię tanie shimano to jest shitmano i nie wezmę nawet gdyby mi mieli dopłacać.
Faktem że przesiadłem się na Casta ale młynki które mam to też, TYLKO made in Japan albo made in Sweeden.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pepek, nie kolega tylko Braciak. Z moich obserwacji wszystkie shimano made in malesya to shitmano, widziałem wiele młynków, które rozpadały się w trakcie wędkowania, z tymi z Japonii nigdy nie było problemów, ten sam Brat rodzony mój posiada 10-o letniego super X-a, ostro orany i katowany, nigdy nie rozebrany i dalej bezszelestny.
Swojego zdania nie zmienię tanie shimano to jest shitmano i nie wezmę nawet gdyby mi mieli dopłacać.
Faktem że przesiadłem się na Casta ale młynki które mam to też, TYLKO made in Japan albo made in Sweeden.


A Braciak to moze nie kolega ?! lol
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 10:06 pm    Temat postu: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za wszystkie podpowiedzi.
Miszkadaszkiewicz zgadzam się z tym w 100 procentach.
"Łowi±c na delikatne przynęty i cieniutkie linki - nanofil, musimy czuć wszystko co dotknie nasza przynęta - w wypadku nie obserwowania szczytówki i delikatnych brań, natomiast gdy "czujemy pracę" wewnętrzych mechanizmów kołowrotka możemy po prostu nie wyczuć delikatnego brania bez obserwowania szczytówki. "
Finezyjne łowienie małymi przynętami wymusza stosowanie bardzo delikatnych elementów zestawu. Każde odej¶cie od tego pogarsza, a wręcz uniemożliwia łowienie.
Sztywna wędka np. 30 lub 40g nie wykryje większo¶ci brań na paprochu 3cm z 1g główk±. Zdarzyło mi się łowić kijem 28g paprochami - zapomniałem wzi±ć typowej paprochówki. Dużo ryb straciłem - nie wykryłem brań, dopiero bardzo mocna koncentracja i wczucie się w kija pokazały,że brania s± bardzo delikatne. Takie chwilowe przytrzymanie lub ruch żyłki. Brania były przy samym dnie - zwiększyłem ciężar główki do 4g i jako¶ pomogło w wykrywaniu brań.
To samo dotyczy kołowrotka - duży rozmiar - jest do¶ć ciężki do kijka 2,10 lub 2,14m. Rozklekotany mechanizm, bij±cy kołowrotek przy kręceniu zagłusz± pracę małej przynęty. To samo gruba żyłka, plecionka czy duża agrafka.
Ja łapię na kijek dł.2.10m, c.w.1-5g - nie wklejka. Brania czuję bardzo dobrze na dolniku, a i szczytówkę przygnie.
Kołowrotek mam rozmiar 2000 Mistrall - mechanizm chodzi płynnie i cicho, nie ma żadnych luzów, bić czy otarć szpuli. Żyłka 0,14mm, 0,16mm i plecionka 0.04mm.
Wojtek
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 10:26 pm    Temat postu: Re: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

skuli napisał:
Dzięki wielkie za wszystkie podpowiedzi.
Miszkadaszkiewicz zgadzam się z tym w 100 procentach.
"Łowi±c na delikatne przynęty i cieniutkie linki - nanofil, musimy czuć wszystko co dotknie nasza przynęta - w wypadku nie obserwowania szczytówki i delikatnych brań, natomiast gdy "czujemy pracę" wewnętrzych mechanizmów kołowrotka możemy po prostu nie wyczuć delikatnego brania bez obserwowania szczytówki. "
Finezyjne łowienie małymi przynętami wymusza stosowanie bardzo delikatnych elementów zestawu. Każde odej¶cie od tego pogarsza, a wręcz uniemożliwia łowienie.
Sztywna wędka np. 30 lub 40g nie wykryje większo¶ci brań na paprochu 3cm z 1g główk±. Zdarzyło mi się łowić kijem 28g paprochami - zapomniałem wzi±ć typowej paprochówki. Dużo ryb straciłem - nie wykryłem brań, dopiero bardzo mocna koncentracja i wczucie się w kija pokazały,że brania s± bardzo delikatne. Takie chwilowe przytrzymanie lub ruch żyłki. Brania były przy samym dnie - zwiększyłem ciężar główki do 4g i jako¶ pomogło w wykrywaniu brań.
To samo dotyczy kołowrotka - duży rozmiar - jest do¶ć ciężki do kijka 2,10 lub 2,14m. Rozklekotany mechanizm, bij±cy kołowrotek przy kręceniu zagłusz± pracę małej przynęty. To samo gruba żyłka, plecionka czy duża agrafka.
Ja łapię na kijek dł.2.10m, c.w.1-5g - nie wklejka. Brania czuję bardzo dobrze na dolniku, a i szczytówkę przygnie.
Kołowrotek mam rozmiar 2000 Mistrall - mechanizm chodzi płynnie i cicho, nie ma żadnych luzów, bić czy otarć szpuli. Żyłka 0,14mm, 0,16mm i plecionka 0.04mm.
Wojtek


Skuli to zacznij zabawę z Castem jak tak finezyjnie chcesz. Tylko nie wiem czy 1,5tys pln by wystarczyło na zestaw spełniaj±cy Twoje wymagania (piszę o używce, bo za nówkę to X2), ale czucie, prowadzenie przynęty, nic nie może się równać usmiech usmiech usmiech usmiech.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
z tymi z Japonii nigdy nie było problemów, ten sam Brat rodzony mój posiada 10-o letniego super X-a, ostro orany i katowany, nigdy nie rozebrany i dalej bezszelestny.

Mój Sustain i Aero pomimo że japońskie zaczeły rzęzić :roll:
I w tym roku chyba będ± musiały skończyć wędkowanie chcociaż do spławika można ich spokojnie używać.
Inna rzecz że w tym roku stuknie im ćwierć wieku 8) a smarowane były 3 , no może 4x.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 9:34 am    Temat postu: Re: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Skuli to zacznij zabawę z Castem jak tak finezyjnie chcesz. Tylko nie wiem czy 1,5tys pln by wystarczyło na zestaw spełniaj±cy Twoje wymagania (piszę o używce, bo za nówkę to X2), ale czucie, prowadzenie przynęty, nic nie może się równać usmiech usmiech usmiech usmiech.


Artur, zastanów się nad tym co napisałe¶. Główka 3,5 grama i finezyjne łowienie castem? Chyba się zapomniałe¶. lol
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
artur napisał:
z tymi z Japonii nigdy nie było problemów, ten sam Brat rodzony mój posiada 10-o letniego super X-a, ostro orany i katowany, nigdy nie rozebrany i dalej bezszelestny.

Mój Sustain i Aero pomimo że japońskie zaczeły rzęzić :roll:
I w tym roku chyba będ± musiały skończyć wędkowanie chcociaż do spławika można ich spokojnie używać.
Inna rzecz że w tym roku stuknie im ćwierć wieku 8) a smarowane były 3 , no może 4x.

Imć Pana Zorro znasz, wy¶lij do renowacji, będziesz miał jak nówki.

Bartek ma kilka shimańców made in japan, miał 2 made in malesya. Na moich oczach Bartkowi się rozpadły a były roczne może dwuletnie i to z tych droższych i większych.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 9:36 am    Temat postu: Re: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
artur napisał:
Skuli to zacznij zabawę z Castem jak tak finezyjnie chcesz. Tylko nie wiem czy 1,5tys pln by wystarczyło na zestaw spełniaj±cy Twoje wymagania (piszę o używce, bo za nówkę to X2), ale czucie, prowadzenie przynęty, nic nie może się równać usmiech usmiech usmiech usmiech.


Artur, zastanów się nad tym co napisałe¶. Główka 3,5 grama i finezyjne łowienie castem? Chyba się zapomniałe¶. lol


No tak Jasiu, 3,5g to już nie finezja w ca¶cie, finezja to 1,5g. Na szczę¶cie nie mam tego problemu, i tak poniżej 15g żadko kiedy schodzę.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 9:48 am    Temat postu: Re: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
No tak Jasiu, 3,5g to już nie finezja w ca¶cie, finezja to 1,5g. Na szczę¶cie nie mam tego problemu, i tak poniżej 15g żadko kiedy schodzę.

Jak się zapomnę, to możemy się umówić, że będę pisał - finezja. lol Widziałem nie raz t± "finezję"i dalej będę twierdził że tak nie jest. Znam Cię na tyle dobrze, że nie jestem w stanie wyobrazić sobie ciebie, rzucaj±cego 1,5 gramow± główk±, ani nawet 3,5 gramow±. lol Pięciometrowe rzuty mog± zdawać egzamin w pewnych okoliczno¶ciach, ale wysiłek wkładany w te rzuty jest tak deprymuj±cy, że trzeba być stuprocentowym zwolennikiem casta by z tym żyć. lol .
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 10:04 am    Temat postu: Re: Spinning do paprochów - wrażenia z łowienia. Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
artur napisał:
No tak Jasiu, 3,5g to już nie finezja w ca¶cie, finezja to 1,5g. Na szczę¶cie nie mam tego problemu, i tak poniżej 15g żadko kiedy schodzę.

Jak się zapomnę, to możemy się umówić, że będę pisał - finezja. lol Widziałem nie raz t± "finezję"i dalej będę twierdził że tak nie jest. Znam Cię na tyle dobrze, że nie jestem w stanie wyobrazić sobie ciebie, rzucaj±cego 1,5 gramow± główk±, ani nawet 3,5 gramow±. lol Pięciometrowe rzuty mog± zdawać egzamin w pewnych okoliczno¶ciach, ale wysiłek wkładany w te rzuty jest tak deprymuj±cy, że trzeba być stuprocentowym zwolennikiem casta by z tym żyć. lol .


Jasiu ja siebie też nie wyobrażam (ale masochi¶ci s± lol ) lol lol ale faktem jest że 10g wahadłóweczk±, jestem w stanie trafić pod wybran± trzcinkę na Biebrzy, która taka w±ska nie jest a w odległo¶ciach te 30-40m też nie ma problemu ¶mign±ć. Dla mnie przyjemno¶ć z castem zaczyna się ¶rednio od 15g, je¶li ciężar skupiony to te 10 ale nie niżej. Chociaż mam na oku fajnego travelka do sparowania z moim scorpionem z availem usmiech usmiech usmiech.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eee... odwalcie się od multikomplikatora bo jak zajrzy tu Zamki lub Zippo to przestanie być miło wink:
_________________
Marillion&Fish
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek napisał:
Eee... odwalcie się od multikomplikatora bo jak zajrzy tu Zamki lub Zippo to przestanie być miło wink:

wesoly
Rozjuszony zamker , to ostatnie co chcieliby¶cie spotkać na swej drodze. wesoly
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Farti - wchodzę w to! lol
Z zestawu został mi tylko kręciołek Sheakspire'a, ale ... wstydzę się go wyj±ć z szafy. lol
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur mój przyjaciel chciał rozpocz±ć przygodę z castem. Nabył odpowiedni sprzęt na allegro. Przyłożył się do nauki rzucania multikiem.
Po paru wypadach nad wodę stwierdził, że lekko się nie połowi.
Po za tym trzeba odpowiednio hamować szpulę multika, więc mu ci±gle się pl±tała linka. Efekt był taki, że sprzedał sprzęt i kupił sobie normalny spinning i kołowrotek o stałej szpuli - dopiero zacz±ł łowić.
Wojtek
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to jest, że albo kto¶ bierza casta do ręki i poczuje to co¶, co powoduje że ta metoda jest dla niego, albo będzie uparty i będzie próbował tak długo aż się zrazi lub nie. 0

Darek napisał:
Eee... odwalcie się od multikomplikatora bo jak zajrzy tu Zamki lub Zippo to przestanie być miło

Tak mówisz bo widziano Cię z multiplikatorem nad pewn± wod±. lol
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:

Darek napisał:
Eee... odwalcie się od multikomplikatora bo jak zajrzy tu Zamki lub Zippo to przestanie być miło

Tak mówisz bo widziano Cię z multiplikatorem nad pewn± wod±. lol

wesoly
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 169