Czy wiesz, że...
Rosówka należy do reprezentowanej w naszym kraju, przez około 30 gatunków, rodziny dżdżownic i w dodatku jest ze wszystkich największa.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 567
 Zalogowani 0
 Wszyscy 567

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(482069) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(482069) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(482069) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(482069) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(482069) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(482069) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(482069) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(482069) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(482069) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(482069) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2047
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2139
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2498
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - W plecy Panowie - ostrzeżenie!!!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
W plecy Panowie - ostrzeżenie!!!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 1:53 pm    Temat postu: W plecy Panowie - ostrzeżenie!!! Odpowiedz z cytatem

Zaczęło się niewinnie. Nie mam programu do obróbki fot - jest na stacjonarnym kompie - ale nie podłączony - brak na razie na niego miejsca.
Tymczasem wchodzę do naszej galerii i tam Zippo o fajnym programie pisze
''Tofik, ściągnij sobie Picasa3 '' ( cytat )

No to ja google i wpisuje tego picasa. Jest - w nieludzkim języku, ale próbuję.
tymczasem otwiera sie ankieta - 4 pytania - w nagrodę możliwość prezentu nawet do telewizora. Odpowiedziałem na te pytania i wyskoczyła tabelka, abym wpisał swój numer telefonu, aby uzyskać informację, czy nagrodę wygrałem. \podałem nr i od razu sms. Otwieram i ze zdumieniem czytam, że za przeczytanie tego sms-a muszę zapłacić ponad 6 zl!!! Od razu go skasowałem. Przyszedł drugi. Jak chcę zrezygnować z zabawy - muszę wysłać sms-a z treścią STOP, co niezwłocznie uczyniłem. Dostałem kolejnego sms-a, że źle wysłałem bo ma być STOP i coś tam jeszcze ( już nie pamiętam. Ponownie wysłałem z odpowiednią treścią. Kolejny sms informuje mnie, że znowu źle i ciągle jestem w grze a otrzymam 6 takich sms-ów w tygodniu!!!

Jak można brać pieniądze za przeczytane sms-y? Rozumiem - wysłać, tu stawki mogą być różne.

Korzystam z przeglądarki Mozilla Firefox i o dziwo, od tej pory byłem zablokowany przez ten program - nie włączał innych stron, tylko to badziewie - z różnymi grami i testami. Musiałem całkowicie wykasować Mozille i z IE wgrać Mozille od początku.
Co mnie jeszcze czeka?

.delta-search.com - to ta strona - znowu mi się otwiera jako pierwsza!!!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu spróbuj wejść w narzędzia, opcje a tam masz zakładkę/okienko strona startowa wpisz w to okienko na przykład http://www.google.pl/ i zatwierdź wtedy jako strona startowa będzie przeglądarka google, powinno być dobrze.
Na przyszłość pamiętaj nie bądź naiwny i nie wierz w takie cuda że wypełnisz ankietę i wygrasz, :roll:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dobry (moim zdaniem ) program do małej obróbki i oglądania fotek to FAST STONE Image Viewer 4,6 jest po naszemu ,otwiera także RAWy polecam
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Długo bawiłem się Irfan View, ale gdy się zorientowałem, co o nim "mówią" programy antywirusowe przeszedłem na Ashampoo Photo Commander 9.

Popatrz TUTAJ. Tego programu tam nie ma, ale znajdziesz coś dla siebie. Warto wydać kilka złotych i kupić "Komputer Świat" albo "PC Format" - tam zawsze są jakieś programy również do obróbki zdjęć.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowoœć: Sola
PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 4:02 pm    Temat postu: Re: W plecy Panowie - ostrzeżenie!!! Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Zaczęło się niewinnie. Nie mam programu do obróbki fot - jest na stacjonarnym kompie - ale nie podłączony - brak na razie na niego miejsca.
Tymczasem wchodzę do naszej galerii i tam Zippo o fajnym programie pisze
''Tofik, ściągnij sobie Picasa3 '' ( cytat )

Rysiu, gdybym wiedział, że Ty się za ściągnięcie tego programu weźmiesz to wcale bym o nim nie wspomniał :roll: .

old_rysiu napisał:
No to ja google i wpisuje tego picasa. Jest - w nieludzkim języku, ale próbuję.

Cały Rysiu, nie rozumi, ale to nic- klika!
Właśnie wpisałem "Picassa 3" i wyskoczyły mi strony polskojęzyczne. Co cie podkusiło, żeby wybrać akurat taką stronę której nie rozumiesz?
old_rysiu napisał:
tymczasem otwiera sie ankieta - 4 pytania - w nagrodę możliwość prezentu nawet do telewizora. Odpowiedziałem na te pytania i wyskoczyła tabelka, abym wpisał swój numer telefonu, aby uzyskać informację, czy nagrodę wygrałem. \podałem nr....

Tego nie skomentuję 8O :roll:

Pozdrawiam Ciebie Oldik.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 4:57 pm    Temat postu: Re: W plecy Panowie - ostrzeżenie!!! Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:


Korzystam z przeglądarki Mozilla Firefox i o dziwo, od tej pory byłem zablokowany przez ten program - nie włączał innych stron, tylko to badziewie - z różnymi grami i testami. Musiałem całkowicie wykasować Mozille i z IE wgrać Mozille od początku.
Co mnie jeszcze czeka?

.delta-search.com - to ta strona - znowu mi się otwiera jako pierwsza!!!


Nieźle wdepnąłeś, ale poradziłeś sobie we właściwy sposób - chyba... Ja chcąc sprawdzić dzisiaj z czystej ciekawości czy na Dobreprogramy.pl dostępna jest Picasa 3 o mały włos też nabyłbym jakiegoś upierdliwego syfa, który na siłę pchał mi się na kompa, ale sobie poradziłem. Przestrzegam więc o takiej możliwości, że jednocześnie z plikiem exe pcha się też inny plik! Olejcie pobieranie tego programu u nich! :evil:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Rysiu spróbuj wejść w narzędzia, opcje a tam masz zakładkę/okienko strona startowa wpisz w to okienko na przykład http://www.google.pl/ :roll:


Udało się - dzięki
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
mario_z napisał:
Rysiu spróbuj wejść w narzędzia, opcje a tam masz zakładkę/okienko strona startowa wpisz w to okienko na przykład http://www.google.pl/ :roll:


Udało się - dzięki

"Niezamaco", jedna belonka się należy. lol
Rysiu cieszę się że mogłem Ci pomóc. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od lat używam Slow View. Mały bardzo sprytny programik, chodzi również pod 7-ką.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:

"Niezamaco", jedna belonka się należy. wesoly


Szykuj urlop na koniec maja - masz zaproszenie do mnie!!! :-)
wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Plewiska
PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FAST STONE Image Viewer 4,6 popieram Zenka. Używam tej przeglądarki kilka lat i polecam. Ma ciekawe opcje informacyjne o focie tak pod ręką, wystarczy myszą najechać na prawą krawedź ekranu. Pewnie wielu to zna ale piszę to szczególnie pod Oldiego.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
mario_z napisał:

"Niezamaco", jedna belonka się należy. wesoly


Szykuj urlop na koniec maja - masz zaproszenie do mnie!!! :-)

Dziękuję Rysiu, jak tylko będzie to możliwe to skorzystam z zaproszenia. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlodek napisał:
FAST STONE Image Viewer 4,6 popieram Zenka. Używam tej przeglądarki kilka lat i polecam. Ma ciekawe opcje informacyjne o focie tak pod ręką, wystarczy myszą najechać na prawą krawedź ekranu. Pewnie wielu to zna ale piszę to szczególnie pod Oldiego.


Interesuje mnie raczej coś w stylu Adobe CS3 tzw 10 po Polsku.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie.

Przestałem otwierać przychodzące sms-y ( kolejne dwie sztuki ). Usuwałem je i tyle. Połaziłem po stronie mojego operatora ORANGE i znalazłem tam moje konto i wszystko co mogłoby mnie interesować. Od razu sprawdziłem ile już sms-ów z tego konta musze zapłacić. Okazało się, że wcale nie muszę otwierać tych sms-ów a i tak muszę za nie zapłacić, bo one do mnie dotarły zly: To już jest kradzież moich pieniędzy!!
Zablokowałem poprzez Internetowa stronę Orange, otrzymanie owych sms-ów. Teraz będę śledził, czy i tak na moim koncie rachunkowym, będą potrącenia.
Czy to jest normalne? Gdzie można znaleźć fizycznie tego złodzieja?

Przypominam - ten temat otworzyłem, aby ostrzec wszystkich przed takimi darmowymi nagrodami !!!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu. Z przykrością należy stwierdzić, że żyjemy w kraju, w którym złodziej i bandyta ma większe prawa niż człowiek uczciwy. To bolesne i nikczemne dla wszelkich czynników państwowych określenie jest w pełni uzasadnione lecz większym bólem jest fakt, że po wszystkich to spływa. Od operatora, po czynniki i instytucje państwowe, powołane do zapewnienia ładu i porządku, a przede wszystkim zapewnienia - w założeniu - bezpieczeństwa szaremu obywatelowi. Tak więc obawiam się, że jedynym wyjściem okaże się zapłacenie tym cwaniaczkom i czytanie w przyszłości stron, na których się klika.
Swego czasu spotkałem się z udostępnieniem najnormalniejszego gadu-gadu na podobnych zasadach. :roll:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo zła rada Macieju zly:
Znany i wałkowany u nas temat z którego, nie dość iż, można wyciągnąć swoje pieniądze to jeszcze otrzymać odszkodowanie wykrzyknik

"Abus de confiance" - "Nadużycie zaufania"
Droga dość wyboista ale, do przebrnięcia i takich naciągaczy można podać do sądu. Łącznie z oskarżeniem operatora za niewywiązanie się z umowy...tak, tak wink:
"Orange" z zasady ma obowiązek usuwania "spamu", tyle że, programy "anty spam" bardzo kosztują i (tak jest tu) nie wszystkich na nie stać.
Firmy tak, bo wykupują jednorazowo dziesiątki abonamentów a i tak zdarzają się wpadki.
Rysiu nie daj się !!!
Nadużycie zaufania osób niezorientowanych, zakamuflowany marketing, oszustwo...
Zgłoś sprawę do związku konsumentów (czy jak on sie w Polsce nazywa) i nie pozwalaj się doić!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idealizm jest doskonały Robercie, ale osobiście wolę być realistą. usmiech
Myślisz, że UOKiK o tym nie wie? Prędzej zostanę powabną baletnicą niż z tym zrobią porządek.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samemu można sobie poradzić i zrobić porządek we własnym telefonie. Wystarczy ruszyć głową, wszystko jest do załatwienia i nie potrzeba za takie naciąganie płacić ani grosza. Ja sobie poradziłem z Orange i nie mam już z nimi kłopotu. Teraz to już tylko ewentualnie faktura i "dziękujemy za dokonanie wpłaty" - żadnych innych SMSów (oprócz od znajomych!)....
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Idealizm jest doskonały Robercie, ale osobiście wolę być realistą. usmiech
Myślisz, że UOKiK o tym nie wie? Prędzej zostanę powabną baletnicą niż z tym zrobią porządek.


To nie idealizm Macieju usmiech , to normalność i kolej rzeczy!
Ile można ulegać na zasadzie uchybień równych słabością w nowych materiach?
Twój czy mój dziadek zrobiłby z takimi... bardzo krótki termin...
No ale, czasy nie te wink:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Samemu można sobie poradzić i zrobić porządek we własnym telefonie. Wystarczy ruszyć głową, wszystko jest do załatwienia i nie potrzeba za takie naciąganie płacić ani grosza. Ja sobie poradziłem z Orange i nie mam już z nimi kłopotu. Teraz to już tylko ewentualnie faktura i "dziękujemy za dokonanie wpłaty" - żadnych innych SMSów (oprócz od znajomych!)....


Wszyscy sobie radzą, tylko nie ja :-(
Myślałem, że wyjawicie mi te realne sposoby obrony przed stratą tych pieniędzy a Wy tylko się chwalicie, że daliście sobie radę.
Bardzo proszę , jeśli możecie, napiszcie co mam zrobić.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Jotes napisał:
Samemu można sobie poradzić i zrobić porządek we własnym telefonie. Wystarczy ruszyć głową, wszystko jest do załatwienia i nie potrzeba za takie naciąganie płacić ani grosza. Ja sobie poradziłem z Orange i nie mam już z nimi kłopotu. Teraz to już tylko ewentualnie faktura i "dziękujemy za dokonanie wpłaty" - żadnych innych SMSów (oprócz od znajomych!)....


Wszyscy sobie radzą, tylko nie ja :-(
Myślałem, że wyjawicie mi te realne sposoby obrony przed stratą tych pieniędzy a Wy tylko się chwalicie, że daliście sobie radę.
Bardzo proszę , jeśli możecie, napiszcie co mam zrobić.


Sorry! Ja nie myślałem, że to poszło w takiej formie. Zacząłem wprawdzie pisać, ale w trakcie ktoś do mnie przyszedł i przerwałem w tym miejscu i tylko widać przypadkiem kliknąłem wyślij. Reszta została w "domyśle" lub w domysłach...

1. Zadzwoń do BOA - Biuro Obsługi Abonenta - rozmowa z konsultantem i zażądaj definitywnego zablokowania wszelkich SMSów. Facet zażąda od Ciebie podania numerów, które chcesz zablokować. Żądaj blokady dla wszelkich niepełnych numerów tj tych nie dziewięciocyfrowych. Reklamy i inne badziewie przychodzi zazwyczaj z numerów cztero, pięcio, itp cyfrowych, więc niepełnych. Zapisz sobie gdzieś datę i godzinę rozmowy, bo są one nagrywane!

2. Wyślij im na piśmie do centrali takie samo żądanie - za potwierdzeniam odbioru. Dowód nadania i zwrotkę podczep do kopii pisma i schowaj. To w razie gdyby w przyszłości chcieli Cię wkręcić w jakieś płatności! Twój dowód na przyszłość!

3. Z tym co już masz do zapłacenia idź do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta (przy każdym starostwie takowy działa). U nas, by rzecznik mógł działać w Twoim imieniu podpisujesz mu pełnomocnictwo i on już dalej zajmuje się wyjaśnieniem sprawy. Wkręcono Cię podstępem, bez przedstawienia Ci regulaminu, bez jego akceptacji i bez możliwości ewentualnej rezygnacji z udziału w tym bagnie bez narażania na straty finansowe, a to jest niezgodne z prawem.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ps.

Ad. 1 - Zadzwoń, bo konsultant od razu udzieli Ci informacji, że niechciane przez Ciebie SMSy z reklamami i pierdołami zostały od tego momentu zablokowane. (koszt takiego połączenia w naszej sieci, to chyba 2 albo 2,5 zł?).
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałem sms-a z Orange - zablokowali mi te sms-y :-)

Dziękuję za dobre rady :-)
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalogować się na stronie Orange do swojego konta, wybrać zakładkę moje usługi, w niej pod zakładkę blokady i aktywować blokadę całościową i blokadę do serwisów premium, *7... i innych. Przez internet jest za free.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Dostałem sms-a z Orange - zablokowali mi te sms-y :-)

Dziękuję za dobre rady :-)


Tego SMSa zachowaj, nie kasuj. Masz namacalny dowód, że dokonałeś blokady, pies ogryzł 2,5 zł z w porównaniu do rachunków jakie ludziom przysyłają.

A jeśli chodzi o działania na stronie za free, to ja cholernie nie lubię robić czegoś po czymś nie pozostaję namacalny dowód - naturalnie nie wiem jak to jest w tym przypadku. Wiem za to jak jest np w wielu przypadkach typu "kontakt" lub "napisz do nas" i wyświetlają Ci się tylko pola do wypełnienia typu: adres e mail, nazwisko i imię, nr telefonu i opisz swój problem. Piszesz co Ci leży na sercu, wysyłasz - np reklamację - a po sprawie nie pozostaje nawet najmniejszy ślad. A gdzie dowód, że wysłałem? Screen też nie pokazuje co wysłałem tylko najwyżej "dziękujemy za wiadomość". Z własnego konta mailowego mam zawsze w wysłanych, a tam nawet nie ma adresu mailowego, bo to gotowiec. To tak na moje chłopskie myślenie...
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes po każdej operacji na stronie przychodzi sms informujący o dokonanych działaniach, niektóre działania można wykonać tylko przy użyciu kody, który przychodzi sms-em na telefon. Przynajmniej w orange.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołšczył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Głowno
PostWysłany: Wto Lut 26, 2013 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś się zarejestrowałem na słynnym pobieraczek.pl, tyle że nie podaje nigdy nigdzie swojego nazwiska - wpisuje po prostu "fajne", numeru nie podaje a jak już jest wymagany to zmyślam jakiś. Co do pobieraczka, okazało się że po zarejestrowaniu się (akceptacja umowy) jakoś 3 miesiące miałem darmowe konto (mimo że nie korzystałem) później zaczęły do mnie maile przychodzić - wezwania do zapłaty, grożenie sądem itp - olałem ciepłym moczem i... strone ich zamknęli, szkoda mi tylko ludzi którzy podając swoje prawdziwe dane, po otwarciu maila widzieli wzór wezwania do sądu i wystraszeni wpłacali normalnie pieniądze na ich konto. Moja skromna rada - omijać szerokim łukiem facebooki, nk i tym podobne dziadostwa które wymagają danych osobowych, nigdy nie wiadomo kto i jak może z nich skorzystać
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszkadaszkiewicz napisał:
Ja kiedyś się zarejestrowałem na słynnym pobieraczek.pl, tyle że nie podaje nigdy nigdzie swojego nazwiska - wpisuje po prostu "fajne", numeru nie podaje a jak już jest wymagany to zmyślam jakiś.

Postępowałeś tak samo nieuczciwie jak oni. :roll:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Dziękuję za dobre rady :-)


Ja nie mam żadnej dobrej rady dla Ciebie. Kompletnie się na tym nie znam. Po internecie poruszam się po omacku, na czuja i także płacę frycowe.

Zresztą nie tylko z "winy" internetu. Uzyskanie czegoś dla siebie jest bardzo trudne, za to bez przerwy ktoś mnie wikła w ponoszenie jakiś kosztów. Mniejszych lub większych, ale zawsze to ja mam płacić. A sam właśnie straciłem bardzo korzystną pracę, która rozwiązywała mi moje kłopoty finansowe. Nie dziwię się temu, że spryciule mnie wyautowali. Na niektóre wynagrodzenie miesięczne jestem po prostu zbyt naiwny i prostolinijny.

Ale.. miałem na czesne dla dziecka, a teraz już nie mam, czym najbardziej się martwię. Chociaż nie mniej dokuczliwe są braki pieniędzy na opłacenie komornego, ogrzewania, na leki itd. Straszne jest to, że to są problemy wszystkich dookoła, niezależnie od tego czy są rozrzutni czy oszczędni, pracowici czy leniwi, bardzo mądrzy czy wręcz nie mądrzy, łagodni czy groźni, a nawet wielcy, czy tacy zwyczajni jak wszyscy.

To po prostu wynagrodzenia są tak nikłe a ceny wszystkiego tak wysokie, że nie da rady rozwiązać tych problemów w żaden sposób. Od zawsze jak pamiętam żyję od wypłaty do wypłaty i moi znajomi także. Za czerwonych, za czarnych, za Wałęsy i za czwartej, za ludowej, zawsze to samo błotko. Ile to mi zdrowia i życia zjadło. Jak bardzo poróżniło mnie z moją ukochaną żoną, tego żałuję.
To oczywiście bzdura, ale ostatnio często mam wrażenie, że komuś zależy na tym żebyśmy mieli tak trudne życie. Nie wiem jeszcze co ten ktoś chce osiągnąć, do czego dąży, ale na pewno ktoś nas wszystkich naiwnych trzyma w tej nędzy specjalnie. Może mu się to podoba, że każdy dzień staje się dla nas cierpieniem, może to o to chodzi. Zasada chyba jest taka, że za krowy dojne robią ci którzy mają najmniej. Chyba dlatego, że jest wielu takich. Jest jeszcze jedna powtarzalna zasada uwodzenia niewiniątek to "jutro" jutro będzie dostatnio w komunie to jak przyjdzie prawdziwa komuna jutro, jutro będzie kapitalizm będzie dobrze, unia jak miała nam polepszyć. Nie chce mi się już nawet myśleć jak to wspaniale będzie w zaświatach, chyba że tam też mają jutro.
Całe szczęście, że na rybach można być trochę szczęśliwym i zapomnieć.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 105