Czy wiesz, że...
BOLEŃ:
- Rekord Polski - 8,05 kg
- Złoty medal - od 5,00kg
- Srebrny medal - od 4,00 kg
- Brązowy medal - od 3,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 340
 Zalogowani 0
 Wszyscy 340

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym wątku będę podawał wpłacone kwoty ...(18234) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że święto, świętem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18234) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18234) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18234) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18234) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli ktoś chce wpłacić,, to proszę blik ...(18234) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wodą, oczywiście bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18234) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Ktoś zapłacił, to trzeba Mu się ...(18234) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Gdzie w Rybniku moge łowic tylko na biała karte??
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Gdzie w Rybniku moge łowic tylko na biała karte??
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Mlody_rybnik
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Sep 16, 2013
Posty: 3

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 8:06 pm    Temat postu: Gdzie w Rybniku moge łowic tylko na biała karte?? Odpowiedz z cytatem

Witam jestem poczatkujacy wyrobilem sobie biala karte i niechce narazie płacic na PZW. Czy jest w rybniku jakis staw gdzie moge łowic tylko na te karte?? Słyszalem ze na ul.Prostej kolo Makro jest staw na ktorym mozna. Czy to prawda?czekam na szybkie odpowiedzi i dziekuje usmiech

Ostatnio zmieniony przez Mlody_rybnik dnia Wto Wrz 17, 2013 4:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 8:24 pm    Temat postu: Re: Gdzie Moge w rybniku łowic na biała karte?? Odpowiedz z cytatem

Mlody_rybnik napisał:
Witam jestem poczatkujacy wyrobilem sobie biala krte i niechce narazie płacic na PZW. Czy jest w rybniku jakis staw gdzie moge łowic tylko na te karte??


Ja również witam.
Na "te karte" to raczej nie nałowisz, ja na Twoim miejscu użył bym wędki lol wink:
Czy na Twojej klawiaturze jest klawisz podpisany "Alt" :?: Jesli jest to proszę zacznij go używać podczas pisania kolejnych postów.
Powodzenia w łowieniu i miłej zabawy na Pogawędkach.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z coś taka szczypawka :placz młody pyta o TY od razu z grubej...

Mlody_rybnik
udaj się do właściciela ,dzierżawcy wody w której chcesz łowić i wykup pozwolenie na połów, "biała karta" jest to dokument na podstawie którego możesz tego dokonać wink: powodzenia i połamania
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:placz
Mlody_rybnik
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Sep 16, 2013
Posty: 3

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten staw o ktorym mowie podobno jest niczyji.. czekam na odp od kogos z Rybnika lub okolic moze bd wiedzial cos wiecej
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Wrz 18, 2013 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mlody_rybnik napisał:
...podobno jest niczyji...

o naiwny... w tym świecie wszystko jest czyjąś własnością wesoly
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Czw Wrz 19, 2013 6:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mlody_rybnik napisał:
Ten staw o ktorym mowie podobno jest niczyji..


Eee to super. Pojedź tam, powędkuj, a potem napisz jak było :P zly:
_________________
Lecek
Mlody_rybnik
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Sep 16, 2013
Posty: 3

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Wrz 19, 2013 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wy wszyscy Zabawniii..... Dzieki za pomoc nara
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Wrz 20, 2013 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym mimo wszystko złożył zapytanie w gminie, starostwie czy co tam masz usmiech Do kogo należy woda...
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Piš Wrz 20, 2013 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mlody_rybnik napisał:
Ale wy wszyscy Zabawniii..... Dzieki za pomoc nara

zabawni??
szanowny kolego
chcieliśmy pomóc , twoje wypowiedzi wskazują ze jesteś bbbbbbbbardzo młodym adeptem sztuki wędkarskiej wink: co by usprawiedliwiało twoje zachowanie
lub co gorsza traktujesz Nas tutaj jak nie przymierzając ćwierć mózgów :placz Twoje zdziwienie że jakoby staw może być niczyj ,dobitnie o tym świadczą .
Jezeli masz Nas tak traktować w przyszłości ,to pozwolę sobie ,poprosić ciebie abyś nie zadawał więcej pytań.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Piš Wrz 20, 2013 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Mlody_rybnik napisał:
Ale wy wszyscy Zabawniii..... Dzieki za pomoc nara

Ale wy wszyscy Zabawniii.....
szanowny kolego chcieliśmy pomóc ........
.........co gorsza traktujesz Nas tutaj jak nie przymierzając ćwierć mózgów
Jezeli masz Nas tak traktować w przyszłości ,to pozwolę sobie ,poprosić ciebie abyś nie zadawał więcej pytań.


Zenon coś taka szczypawka, Mlody_rybnik sprawił nam "komplementa" a Ty od razu z grubej... wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Piš Wrz 20, 2013 2:18 pm, w całości zmieniany 1 raz
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Wrz 20, 2013 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powtórzę, każdego "nowego" za błędy od razu aut. Jakaś taka dziwna prawidłowość jest iż 7/8 na 10 przypadków to świeży user (z postawą roszczeniową, na ogół młody wiekiem) przyjdzie, zada pytanie w którym masa literówek i w dodatku składnia mało Polska, a potem się obraża i imputuje reszcie "starych" nie wiadomo co, jak taki obrażalski to na onecie niech zadaje pytania albo innej wirtualnej p, tam przechodzi wszystko i nikt się nie czepia o pisownię.

Problemu nie będzie, albo inaczej, będzie mniej problemów gdy zrobimy selekcję wstępną.
Może jakiś mechanizm że przy rejestracji najpierw odsyła strona do regulaminu i dopiero po przeczytaniu go i odhaczeniu że się przeczytało puści dalej wtedy nawet argument nie znałem regulaminu odpadnie.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Piš Wrz 20, 2013 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Zenon napisał:
Mlody_rybnik napisał:
Ale wy wszyscy Zabawniii..... Dzieki za pomoc nara

zabawni??
szanowny kolego chcieliśmy pomóc ........
.........co gorsza traktujesz Nas tutaj jak nie przymierzając ćwierć mózgów
Jezeli masz Nas tak traktować w przyszłości ,to pozwolę sobie ,poprosić ciebie abyś nie zadawał więcej pytań.


Zenon coś taka szczypawka, Mlody_rybnik sprawił nam "komplementa" a Ty od razu z grubej... wink:


jak widzisz-i stary może się mylić :placz
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Wrz 20, 2013 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wesoly dobrze, że się odezwał... bo ostatnio tylko o krakowskiej bieliźnie gadamy lol lol lol
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Piš Wrz 20, 2013 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym chciał by niektórzy użytkownicy nie poprawiali ani nie zwracali uwagi, a moderowanie forum zostawili administratorom, którym to naprawdę wychodzi.
Rejestruje się taki użytkownik na portalu, zakłada swój pierwszy temat i dostaje taką "bombę".

A później jest płacz i zgrzytanie zębów, że mało się nas robi na portalu.

usmiech
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Piš Wrz 20, 2013 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
wesoly dobrze, że się odezwał... bo ostatnio tylko o krakowskiej bieliźnie gadamy lol lol lol

A ja bym chciał by zly: jak najszybciej sandacz z kaczkami zagościł na moich pleckach. lol lol
Już nie mogę się doczekać tej "bielizny" 8)
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Wrz 20, 2013 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
A ja bym chciał by niektórzy użytkownicy nie poprawiali ani nie zwracali uwagi, a moderowanie forum zostawili administratorom, którym to naprawdę wychodzi.
Rejestruje się taki użytkownik na portalu, zakłada swój pierwszy temat i dostaje taką "bombę".

A później jest płacz i zgrzytanie zębów, że mało się nas robi na portalu.

usmiech


To niech administratorzy przestaną "spać", bo im nic nie wychodzi lol lol lol lol lol , albo zmienić punkt regulaminu, który mówi o poprawnej pisowni i szacunku dla języka i ogłosić że z tej racji na PW robimy drugi onet, interię albo coś podobnego. Wtedy znacznie prościej dla wszystkich będzie, acha zacząć banować ganiących, tak jak to ma miejsce na wspomnianych portalach zly: zly: zly: zly: .
Bo odstraszają "nowych".

Tylko zasadnym jest pytanie, chodzi o "Ilość" czy o "Jakość", czy może próbować zbalansować obie wartości, żeby nie zaprzepaścić dorobku (Wszystkich na PW i nie odstraszyć "starych", nie zniechęcać "młodych", chociaż to ostatnie to mission imposible, bo minimalne wymagania to już Obraza Majestatu" co ostatnio często można zaobserwować), którzy są filarami PW, bo ja jestem pewny. Gdy "filary" odejdą, to PW czeka tylko równia pochyła do ostatecznego końca, acha za filar się nie uważam, co najwyżej za poprzeczkę wink: wink: wink: wink: .

Mnie osobiście śmieszą uwagi pod tyt. "Nie zwracajmy uwag, bo wystraszamy i się nas boją". Nie tędy droga.
Ale to moje prywatne i subiektywne zdanie.

mario_z napisał:
krzysztofCz napisał:
wesoly dobrze, że się odezwał... bo ostatnio tylko o krakowskiej bieliźnie gadamy lol lol lol

A ja bym chciał by zly: jak najszybciej sandacz z kaczkami zagościł na moich pleckach. lol lol
Już nie mogę się doczekać tej "bielizny" 8)


Mario ja chciałbym żeby wreszcie Sandacz zagościł na moim stole, jako gość specjalny, pieczony w ziołach, oczywiście własnoręcznie złowiony usmiech usmiech usmiech usmiech. Kaczka pieczona w jabłkach też może być, jako przystawka lol lol lol lol .
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 4:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur... a u mnie ostatnio tylko same jabłka :oops:
Jadę za chwilę... może się odmieni lol
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
A ja bym chciał by niektórzy użytkownicy nie poprawiali ani nie zwracali uwagi, a moderowanie forum zostawili administratorom, którym to naprawdę wychodzi.
Rejestruje się taki użytkownik na portalu, zakłada swój pierwszy temat i dostaje taką "bombę".

A później jest płacz i zgrzytanie zębów, że mało się nas robi na portalu.

usmiech

Popieram. Również doświadczyłem tych arogancji. Jestem dyslektykiem od dzieciństwa. Robie błędy i robiłem i będę robił. Korektorzy wszystkie moje teksty sprawdzają wielokrotnie zanim cokolwiek zostanie wydrukowane, a i tak nie są w stanie wyłapać wszystkiego.

Myślę także, że poza zasadami poprawnej pisowni obowiązuje nas również krzewienie zasad dobrego wychowania. Jak rozumiem moderatorzy zajmują się także tym właśnie. Ludzie którzy cenią sobie wrażliwość, empatię, delikatność, takt, i prostotę, nie życzą sobie być świadkami publicznego robienia uwag komukolwiek. Pouczaniem i ganieniem zwykle zajmują się „świętszy od papieża”.
Na tym forum szczególnie łatwo jest napadać na „nowych” i im najczęściej się dostaje. Zastanawiam się dlaczego admini zezwalają na to. To jakiś rodzaj „fali” który pozwala męczyć „kotów”. Może jednak dla młodych powinien być wprowadzony jakiś okres karencji.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"I śmiech niekiedy może być nauką
kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa.
I żart, dowcipem przyprawiony sztuką,
zbawienny gdy szczypie, a nie kąsa"... jak pisał "taki jeden". ;)

A mówiąc prościej: "lepiej się nie odzywać i uchodzić za głupca niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości". Dlatego... milczę. usmiech
Popieram kulturę słowa w całej rozciągłości, ale dotyczy ona również umiejętności zwracania uwagi.

Młody-rybnik - nie zrażaj się. Zostań z nami. Bywa tutaj różnie, ale generalnie jest z kim pogadać. Nawet "nauczyciele" - przy bliższym poznaniu- są w porządku. usmiech
A że staramy się tutaj pisać "po polskiemu" już wiesz. ;)
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem się nie odzywać, jak Monk, ale... Zapewne jest to efekt wieku starczego, bo co raz częściej nie potrafię zrozumieć wypowiedzi wielu młodych użytkowników internetu. Nawet dysleksja nie tłumaczy totalnego bełkotu, gdyż pomijając słowniki, można wykuć pamięciowo pisownię podstawowych wyrazów. Drugim problemem jest totalna nieprecyzyjność i nielogiczność wypowiedzi. Dobrym przykładem jest "biała karta", na którą "łowi się". Gość zdał egzamin na Kartę Wędkarską i nawet nie wie jak taki dokument się nazywa i jakie przepisy go obowiązują 8O . To nie dysleksja a matołectwo lub tumiwisizm. Pamiętam wypowiedź na pewnym portalu, że w tematach technicznych język polski nie obowiązuje :roll: .

W tej sytuacji albo zaaprobujemy fakt upadku języka polskiego i logiki wypowiedzi co skończy się rozdziałem użytkowników na grupy operujące językiem polskim i bełkoczące bez ładu i składu. Albo skutecznie będziemy wymagać logiki wypowiedzi pisanych w miarę poprawną polszczyzną.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Miałem się nie odzywać, jak Monk, ale... Zapewne jest to efekt wieku starczego, bo co raz częściej nie potrafię zrozumieć wypowiedzi wielu młodych użytkowników internetu. Nawet dysleksja nie tłumaczy totalnego bełkotu, gdyż pomijając słowniki, można wykuć pamięciowo pisownię podstawowych wyrazów. Drugim problemem jest totalna nieprecyzyjność i nielogiczność wypowiedzi. Dobrym przykładem jest "biała karta", na którą "łowi się". Gość zdał egzamin na Kartę Wędkarską i nawet nie wie jak taki dokument się nazywa i jakie przepisy go obowiązują 8O . To nie dysleksja a matołectwo lub tumiwisizm. Pamiętam wypowiedź na pewnym portalu, że w tematach technicznych język polski nie obowiązuje :roll: .

W tej sytuacji albo zaaprobujemy fakt upadku języka polskiego i logiki wypowiedzi co skończy się rozdziałem użytkowników na grupy operujące językiem polskim i bełkoczące bez ładu i składu. Albo skutecznie będziemy wymagać logiki wypowiedzi pisanych w miarę poprawną polszczyzną.


Tak mało słów i aż tyle nienawiści?
:oops: :oops: :oops: :oops:
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Tak mało słów i aż tyle nienawiści?
:oops: :oops: :oops: :oops:


Tu się mylisz, bo nienawiści jest tu "zero". Raczej żal, rozgoryczenie i bezsilność. Moja wypowiedź nie dotyczy tylko kolegi Młody-rybnik, Pogawędek, portali wędkarskich, internetu... a ogólnej sytuacji językowej w kraju. Codziennie mam problemy uzyskać telefonicznie najprostsze informacje od zgłaszających tzw. "awarie". Typowy przykład: "Zepsuły się drzwi", a na miejscu zastaję drzwi wyrwane z futryną przez jakiegoś wandala. Czy te drzwi się zepsuły, czy zostały zniszczone? Ludzie zatracili znajomość znaczenia słów smutny . Portale takie jak WP, Onet, Gazeta... akceptują takie teksty pod własnymi tytułami 8O . Zero korektorstwa tak ortograficznego jak i treściowego.
Jestem dość tolerancyjny na błędy ortograficzne i literówki, ale nie na postawy nonszalanckie zwane tumiwisizmem, postawy roszczeniowe, egocentryczne i bezmyślność.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Mario ja chciałbym żeby wreszcie Sandacz zagościł na moim stole, jako gość specjalny, pieczony w ziołach, oczywiście własnoręcznie złowiony usmiech usmiech usmiech usmiech. Kaczka pieczona w jabłkach też może być, jako przystawka lol lol lol lol .

W takim razie wpadnij na Zemborzycki, coś temu zaradzimy.
Sandacze jeszcze są, wszystkich nie wyłowiłem a i kaczek dzisiaj sporo widziałem. lol lol
Gorzej będzie z jabłkami, wszystkie zgniły. 8)
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Zapewne jest to efekt wieku starczego, bo co raz częściej nie potrafię zrozumieć wypowiedzi wielu młodych użytkowników internetu.


Fakt - my dinozaury tak mamy. Może dlatego, że "za naszych czasów" szło się zdawać maturę z głową napompowaną wiedzą -więcej lub mniej przydatną, ale zawsze ;) - a nie z nadzieją, że minister edukacji ogłosi amnestię. Może dlatego, że słowa na "k" i "h/ch" były domeną marginesu, a nie uczniów i studentów, dzielących się problemami dnia codziennego na przystanku pełnym ludzi, czy też w autobusie. Może dlatego, że... tylko po co to wyliczać? ;)
Czy byliśmy lepsi? Z pewnością nie, ale siłą rzeczy starał się człowiek być fair wobec przyjętych norm, zasad kultury i szacunku do innych. Ale wtedy królował totalitaryzm i zapewne - nawet o tym nie widząc - robiliśmy to ze strachu! wink:
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu- na trzeźwo- tematu, sięgnąłem po kieliszek spirytusu z ananasów "podwędzonego" dębową beczką. Na trzeźwo nie sposób... Monku, a co ja mam począć- zarówno młodych, jak i starych świat obcym mi się wydaje być...
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
artur napisał:
Mario ja chciałbym żeby wreszcie Sandacz zagościł na moim stole, jako gość specjalny, pieczony w ziołach, oczywiście własnoręcznie złowiony usmiech usmiech usmiech usmiech. Kaczka pieczona w jabłkach też może być, jako przystawka lol lol lol lol .

W takim razie wpadnij na Zemborzycki, coś temu zaradzimy.
Sandacze jeszcze są, wszystkich nie wyłowiłem a i kaczek dzisiaj sporo widziałem. lol lol
Gorzej będzie z jabłkami, wszystkie zgniły. 8)


Jabłka mam usmiech usmiech usmiech.


Samara, sprawdziłem dane, badania, itp. Szacuje się że Dyslektyków w społeczeństwie jest przeciętnie do 10%, Takich co się nia da wyleczyć/nauczyć czy żeby nabrali nawyków jest 10% z tych 10-u.
To czemu 7-8 osób na każde 10, nowo rejestrujących się (czyli 70-80%), zazwyczaj młodych wiekiem nie potrafi pisać poprawnie, tłumacząc się że są dys... oraz obraża się na zwróconą uwagę.

Czy to oznacza że wędkarze to sami czy też w większości chorzy? Bo dysleksja to choroba jest.

Czy też po prostu to co Kot podniósł, powszechny tumiwisizm i brak szacunku dla interlokutorów.
Szukając wymówki pod pretekstem dys.... tylko robią krzywdę prawdziwym dyslektykom i okazują im szczególną pogardę.
Bo ja to tak odbieram i dla takich litości nie mam.

A tak wogóle, jeżeli nawet weźmiemy poprawkę na to, że teraz młodzi głównie komputerami się posługują i z pisaniem są na bakier, to już wogóle tego nie rozumiem, bo co za problem wrzucić pisany tekst do edytora tekstu, który doskonały nie jest, ale 99% błędów wychwyci i każe poprawić.

Jednym słowem brak szacunku i tumiwisizm oraz brak kultury.


Dzepetto co raz więcej jest rzeczy, których na trzeźwo nie da się ogarnąć, czy też bardzo trudno jest ogarnąć.

Trunek często gęsto też nie pomoże, ale mleko też nie.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"


Ostatnio zmieniony przez artur dnia Sob Wrz 21, 2013 10:50 pm, w całości zmieniany 2 razy
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
"I śmiech niekiedy może być nauką
kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa.
I żart, dowcipem przyprawiony sztuką,
zbawienny gdy szczypie, a nie kąsa"... jak pisał "taki jeden". ;)

(....)

Ad rem dla uśmiechu usmiech usmiech usmiech


Jasio idzie z mamą do sklepu. Przed sklepem widzi pijaka z krzywymi nogami. I głośno mówi do mamy:
- Mamo, ale ten pan ma krzywe nogi!
- Jasiu, ale tak nie wolno! Możesz tego pana obrazić!
Następnego dnia Jasio znowu idzie z mamą do sklepu, widzi tego samego faceta z krzywymi nogami i głośno mówi:
- Ale ten pan ma krzywe nogi!
Wtedy mama już straciła cierpliwość i mówi do Jasia:
- Jasiu, ile mam ci powtarzać że tak nie wolno! Za karę będziesz siedzieć w domu i nie wyjdziesz dopóki nie przeczytasz Szekspira.
Po trzech miesiącach Jasio znowu idzie z mamą do sklepu i widząc faceta z krzywymi nogami mówi:
- Cóż to za moda nastała w tych czasach, żeby swe jaja nosić w nawiasach...
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Monku, a co ja mam począć- zarówno młodych, jak i starych świat obcym mi się wydaje być...


Na mój chłopski rozum, osiągnąłeś Przyjacielu "etap przejściowy" - już nie małolat /choć pewnie sądzisz inaczej/, a i do zramolałego zgreda jeszcze ciut ciut brakuje. ;)
Jednym słowem radocha! ;)
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:

Ad rem dla uśmiechu usmiech usmiech usmiech

Późno w nocy telefon budzi mężczyznę
Halo, słucham, pyta
Klinika?
Nie, mieszkanie prywatne, odpowiada i kładzie słuchawkę
Za chwilę telefon dzwoni ponownie
Halo, słucham
Klinika?
Już mówiłem, mieszkanie prywatne i łup słuchawką
Za chwilę ponownie telefon dzwoni
Halo, słucham!!!
Stachu to ja Andrzej, nieźle wczoraj daliśmy w palnik, klinika wypijesz?
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur napisał
To czemu 7-8 osób na każde 10, nowo rejestrujących się (czyli 70-80%), zazwyczaj młodych wiekiem nie potrafi pisać poprawnie, tłumacząc się że są dys... oraz obraża się na zwróconą uwagę.

nie żebym kij w mrowisko ...
jednak jestem przekonany iż lepiej mieć w klasie 70% zaświadczeń ,to i odpowiedzialność o 70% jakby mniejsza.
Monk
totalitarnym nauczycielom jakby bardziej zależało na NAUCZENIU. dzisiaj ta przywara jakby wyszła z mody.
Ale to moje subiektywne odczucia wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenek: tamci Nauczyciele mieli wiedzę i umiejętność jej przekazania. A to znacznie więcej niż jedynie " ewentualna chęć jej przekazania". ;)
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zowaniem naucyzciela
Zenon napisał:
Artur napisał
To czemu 7-8 osób na każde 10, nowo rejestrujących się (czyli 70-80%), zazwyczaj młodych wiekiem nie potrafi pisać poprawnie, tłumacząc się że są dys... oraz obraża się na zwróconą uwagę.

nie żebym kij w mrowisko ...
jednak jestem przekonany iż lepiej mieć w klasie 70% zaświadczeń ,to i odpowiedzialność o 70% jakby mniejsza.
Monk
totalitarnym nauczycielom jakby bardziej zależało na NAUCZENIU. dzisiaj ta przywara jakby wyszła z mody.
Ale to moje subiektywne odczucia wink:


Panowie popadacie w jakąś skrajność. Na taki stan rzeczy składa się wiele czynników. Zacznijmy od nauczycieli. Ich zarobki zupełnie nie zachęcają do ciężkiej pracy. Żeby związać koniec z końcem często muszą pracować na kilku etatach, często nawet poza szkołą. 1600 zł gołej pensji nie na wiele starcza. Jak jesteś nauczycielem dyplomowanym z tytułem magistra i po zaliczeniu wielu obowiązkowych warunków to może wyciągniesz 2400. Wpływ ma również wadliwy system kształcenia podstawowego, a przede wszystkim poronionym pomysłem są gimnazja. W tych szkołach zmusza się do uczenia część młodzieży która nie chce się już uczyć. Wiecie jak oni rozrabiają. Kiedyś szli do szkół zawodowych a teraz obniżają poziom całych klas i właściwie szkodzą uczniom którzy chcieliby się czegoś nauczyć. W klasach gimnazjalnych uczniowie i uczennice tak jak kibole umawiają się na bójki, pija wódę w wieku kilkunastu lat i nie można takich wyrzucić ze szkoły, bo obowiązek szkolny, można ich co najwyżej przenieść,
Dodajcie do tego ogromną ilość rodzin niewydolnych wychowawczo, czyli rodzice z chorobą alkoholową, nieprzystosowani społeczne, bezrobotni żyjący z zasiłków, rodziny niepełne, tych patologii jest naprawdę dużo, aż trudno wymienić.
Rzeczywiście tak jest że w wielu szkołach 70% uczniów nie zdobywa żadnej wiedzy. Powodem tego są także co tu dużo ukrywać zaburzenia osobowości, a mówiąc wprost opóźnienia w rozwoju umysłowym .
Na prawdę tego nie można skwitować wina nauczyciela.
W tej chwili to katastrofa


Ostatnio zmieniony przez samara dnia Wto Wrz 24, 2013 4:19 am, w całości zmieniany 1 raz
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy proponuję założyć osobny wątek, bo też co te wszystkie dywagacje mają wspólnego z zadanym (niestarannie, to fakt) pytaniem.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 7:26 pm    Temat postu: Re: Gdzie w Rybniku moge łowic tylko na biała karte?? Odpowiedz z cytatem

Panowie... odchodzicie od tematu właściwego w wywody filozoficzne więc przpomnę pytanie
Mlody_rybnik napisał:
Witam jestem poczatkujacy wyrobilem sobie biala karte i niechce narazie płacic na PZW. Czy jest w rybniku jakis staw gdzie moge łowic tylko na te karte?? Słyszalem ze na ul.Prostej kolo Makro jest staw na ktorym mozna. Czy to prawda?czekam na szybkie odpowiedzi i dziekuje

lol lol lol
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noooo o białej karcie to chyba wsio, a jak admin ma gest, niech nas przerzuci - byle nie w maliny. Temat się rozwija, aż niepodobna, a ci marudzą! ;)
Fajnie, że dawniej nauczyciele więcej zarabiali. ;)
Tak się składa, że materiał podstawówki przerabiam na bieżąco i tylko kretyn mógł go tak ułożyć. To kwestia niskich zarobków?
Co do gimnazjum, to pełna zgoda. Wiem z dobrych źródeł, że trwają bardzo poważne rozmowy, aby wrócić do stanu poprzedniego - jest zgoda co do potrzeby, aby jak najszybciej.
Jeśli nauczycielem można nazwać nieudacznika, który zadaje dzieciom na wakacje 80 stron ćwiczeń do zrobienia, bo rok szkolny był za krótki, to nie mam pytań.

Dooobra - już nie marudzę. usmiech
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Noooo o białej karcie to chyba wsio, a jak admin ma gest, niech nas przerzuci - byle nie w maliny. Temat się rozwija, aż niepodobna, a ci marudzą! ;)
Fajnie, że dawniej nauczyciele więcej zarabiali. ;)
Tak się składa, że materiał podstawówki przerabiam na bieżąco i tylko kretyn mógł go tak ułożyć. To kwestia niskich zarobków?
Co do gimnazjum, to pełna zgoda. Wiem z dobrych źródeł, że trwają bardzo poważne rozmowy, aby wrócić do stanu poprzedniego - jest zgoda co do potrzeby, aby jak najszybciej.
Jeśli nauczycielem można nazwać nieudacznika, który zadaje dzieciom na wakacje 80 stron ćwiczeń do zrobienia, bo rok szkolny był za krótki, to nie mam pytań.

Dooobra - już nie marudzę. usmiech



Co do stanu poprzedniego. To Niemcy stwierdzili po przeprowadzeniu badań w wielu krajach że były Polski system edukacji 8+3/4/5 (zależnie od typu szkoły) był/jest najlepszym z możliwych i właśnie przygotowują procedury żeby go wprowadzić u siebie.

Swoją drogą to myślę że problemem jest nie tyle edukacja czyli sposób nauczania co w znacznej mierze brak szacunku wśród młodzieży? do innych i postawy czysto roszczeniowe. W tym zakresie szkoła nie pomoże wiele, bo to się z domów wynosi, ciągły pęd żeby ledwo związać koniec z końcem, brak czasu a tam gdzie są pieniądze też brak "domowej nauki" i uważanie że kasa wszystko załatwi.
Myślę że jest to znacznie szerszy społeczny problem. Ja pamiętam jak w podstawówce nieraz przyjąłem cyrkle na tyłek i nie zaszkodziły mi, wręcz przeciwnie, w domu też się nie skarżyłem z tego powodu, bo cyrkle zawsze były zasłużone i w domu jeszcze mogła by być poprawka, tylko nie cyrklem a np; sznurem od prodiża, albo co gorsza zakaz wyjścia na boisko przez tydzień albo dwa.
To co teraz widzę wśród rodziców i u znajomych to totalna porażka. Dzieci chowane pod całkowitym kloszem, zero obowiązków, zero zoobowiązań, same prawa i przywileje. Straszne.

Ja wiedziałem że mam prawa ale miałem przede wszystkim obowiązki, jak przeskrobałem to wiedziałem że kara będzie, żadko kiedy się od niej wymigałem.
Wiedziałem że jak innego bolało, to może i mnie boleć jeśli się okazało że to moje rozrabiactwo było, bo jeśli się broniłem, to jeszcze pochwała była. Bronić się owszem tak, atakować nie.

Teraz jak w robocie nieraz z koleżankami (mają dzieci w wieku 9-12 lat) rozmawiam i bywa rozmowa o obowiązkach i karach w tym ewentualnych cielesnych to patrzą na mnie jak na neandertalczyka gdy wygłaszam swoje poglądy. Bo prawa to owszem tak, ale obowiązków zero i tego dzieciaki są uczone od pierwszej klasy szkoły podstawowej co tydzień mają taką pogadankę w klasie, a kara to już pod żadnym pozorem od razu na policję się skarżyć że karę dostali, tak dzieciaki są w szkołach uczone.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cenię poglądy, ale... przy bliższym poznaniu zagadnienia, realiów, programu nauczania szczególnie matematyki z pewnością zmieniłbyś zdanie. usmiech
Polecam przestudiowanie matmy wg programu "Nowe w szkole". Dodam tylko, że nie należę do rodziców jedynie krytykujących i oczekujących cudu od szkoły. Dlatego wiem, ile czasu wymagało wyrobienie u dziecka nawyków i logicznego myślenia. A ten program, a raczej okład materiału, w najmniejszym stopniu tego nie ułatwiał i małolat nie mający wsparcia w domu szybko przekonywał się, że matma to zło i wiedza tajemna. Dziwiło mnie, ale wielu rodziców... już w IV klasie miało problemy z pomocą i wytłumaczeniem dziecku w sumie prostego materiału. A skończyli coś więcej niż przedszkole. ;)
Wszystko przed Tobą Arturze. usmiech
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Cenię poglądy, ale... przy bliższym poznaniu zagadnienia, realiów, programu nauczania szczególnie matematyki z pewnością zmieniłbyś zdanie. usmiech
Polecam przestudiowanie matmy wg programu "Nowe w szkole". Dodam tylko, że nie należę do rodziców jedynie krytykujących i oczekujących cudu od szkoły. Dlatego wiem, ile czasu wymagało wyrobienie u dziecka nawyków i logicznego myślenia. A ten program, a raczej okład materiału, w najmniejszym stopniu tego nie ułatwiał i małolat nie mający wsparcia w domu szybko przekonywał się, że matma to zło i wiedza tajemna. Dziwiło mnie, ale wielu rodziców... już w IV klasie miało problemy z pomocą i wytłumaczeniem dziecku w sumie prostego materiału. A skończyli coś więcej niż przedszkole. ;)
Wszystko przed Tobą Arturze. usmiech


Maciek nie neguję i nie twierdzę ża mam 100% racji. Napisałem podobnie co TY, że problem w znacznej mierze leży w domach. Z matmy no cóż orłem nie byłem. Inaczej, byłem do 4-ej klasy podstawówki, dopóki był nauczyciel, który potrafił wytłumaczyć że rozumiałem. Później amba, jakoś się ślizgałem. A na polibudzie 20 lat po podstawówce na MEiL-u i tak ostatecznie połowa materiału to była matma a dyplomówka i egzamin końcowy to 80% matmy ale dałem sobie radę usmiech usmiech usmiech.

Ja pisałem również o nieco innym zjawisku, powszechnie obserwowanym, że rodzice chcą żeby wszystko za nich załatwiła szkoła z różnych przyczyn. Nie twierdzę że wszyscy rodzice, ale jest ich na tyle dużo że jest to trend bardzo widoczny, wszelkiego rodzaju postawy roszczeniowe, przecież dziecko od kogoś musi się nauczyc/nabyć tych postaw
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam w najbliższym otoczeniu kilku nauczycieli . i wiem słyszę na każdej rodzinnej imprezce " mamy prze.....gorzej niż górnik.hutnik razem wzięci, i własciwie za taaaaakie pieniądze ..... i tutaj jest odpowiedz na wszelkie pytania i wątpliwości

A kto cię zmusza kurna robić za 2400 !!!! siadaj na kasie dostaniesz 800
i pampersa!!!!!
:placz
a co do matmy
wnuk w zerówce miał ZAKAZ wychowawcy "umieć liczyć do.." bo od tego jest pierwsza klasa , po pierwszym semestrze klasy pierwszej, pretensje nauczyciela, że wnuk ma problemy z liczeniem :placz i masz ,węzeł gordyjski - nie do rezwiązania :placz
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:

wnuk w zerówce miał ZAKAZ wychowawcy "umieć liczyć do.." bo od tego jest pierwsza klasa .......

I to jest najbardziej wku....denerwujące, moja najmłodsza córka trzy lata temu podczas ostatniego roku pobytu w przedszkolu miała tak samo, przedszkolanki w przedszkolu do którego uczęszczała miały zakaz nauczania wszystkiego tego co dzieci będą poznawać w pierwszej klasie. zly: zly: zly:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja głupi myślałem że to TYLKO na Kujawach taka edukacja obowiazuje 8O :placz
Durnoty wraz z demokracją przyszło co nie miara, więc przestałem się dziwić że przeciętny Amerykanin nie ma pojęcia jaki Stan graniczy z tym w którym mieszka, nie mówiąc już o tym gdzie na mapie szukać Europy a cudem było by trafić takiego co to wie jaką nazwę nosi stolica Polski ,CHYBA że trafiłbyś polonusa .
MEN podobno szykuje nam zbliżony poziom do Hamerykańców .mają ,czy też już połączyli Geografię z Historią i Biologią , po okresie ciążowym wylęgnie się ....? i tutaj pytania za 100zł lol raczej łatwo zgadnąć :placz
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

etangaz napisał:
Oj, nawet do końca nie poczytałem bo widzę że kilku ma kija w tyłku i się czepia. Pewno nigdy ryby nie złowili i dlatego mają zły humorek (chumorek, chómorek - dla waszej rozrywki żeby wam złe wychowanie pozwoliło pomarudzić o rzeczach o których nie macie pojęcia). Widzę że faktycznie krowa która dużo muczy mało mleka daje co nam m.in. mario_z pokazał. Nic nie powiedział a wątków nabił masę. Widzę że odpowiedz niezwiązana z tematem nie jest błędem. Aż chciało by się teraz napisać o Jowiszu, czy fizyce kwantowej bo może też to zrobi furorę. Ale do rzeczy.

Według panów z PZW na prostej wystarczy biała karta. Ja tam łowiłem i nieprzyjemności nigdy nie było, ale też może dlatego że kontrole tam nie chodzą. Zresztą kogo by się nie spytać to twierdzi że można na białą łowić. Nawet miejscowy tak twierdzi , choć jeden dziadek jest zdania że to jego teren. Jednak nigdy policji nie wzywa a jego wnuk lub zięć twierdzi że on bzdury wygaduje. Podobno kopalnia (lub miasto) wypłaciła jakieś pieniądze właścicielom tych działek i zezwalają na amatorski połów posiadaczom białej karty. Ale musiał byś się przejść do starostwa czy też gminy i się dopytać. W tym roku na pewno osobiście wyjaśnię tą sprawę bo zastanawiam się nad dzierżawa tego stawu. Ale na pewno jesli jakimś cudem do tego dojdzie to udostępnię coś amatorom do posiedzenia. Z tego co widziałem to cześć gruntów należy do gminy a cześć do jakiś innych podmiotów (śmiem twierdzić że do kopalni).
Mapka na której możesz zerknąć jak sytuacja wygląda - https://www.rsip.rybnik.eu/Start/Index_pl.html
rybek tam jest sporo ale głównie sumiki karłowate. Za to szczupaczki całkiem przyzwoite a i sandacz się trafia. Trzeba tylko uważać na zaczepy których jest dość sporo.

Poza tym chciał bym zbrukać kilku z was na dokładkę - karta wędkarska upoważnia nas do łowienia na wodach niczyich (państwowych). Czyli na takich które należą do skarbu państwa i nie są w żadnym obwodzie rybackim czy tez nie są dzierżawione przez nikogo jak również nie ma na nich innych zakazów (np zbiornik pożarowy, rezerwat przyrody itp itd). Sama karta jest takim zezwoleniem wydawanym przez państwo. Bo jak by nie patrzeć inaczej nie miała by sensu istnieć. Skoro na wodach prywatnych karty nie trzeba mieć to po kiego na wodach dzierżawionych taka karta skoro tam dzierżawca dysponuje rybostanem i zasadami (chyba ze w umowie jest inaczej) . I na przyszłość dla panów wędkarzy - karty wędkarskiej sie nie opłaca, to legitymacje PZW (zezwolenie z PZW) się opłaca jak inne zezwolenia. Karta wędkarska po uiszczeniu jednorazowej opłaty jest ważna przez całe życie bez dodatkowych opłat (pisze o tym bo się spotkałem juz kilka razy z "panami wędkarzami forumowcami" którzy takie farmazony piszą że dupa blada).

A skoro mario_z się czepia to ja mu dołożę - przedszkolanki w przedszkolu nie uczą. Przedszkolanki to są takie małe dziewczynki które rodzice zapisali do przedszkola. Nauczyciel wychowania początkowego się to chyba nazywa o czym piszesz. Tak więc widzisz że sam farmazony i głupoty walisz jak stary dziadek kloce.

My też Cię serdecznie witamy na forum.

A i dzięki za wyjaśnienie, że wody skarbu państwa są wodami niczyimi.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

etangaz napisał:
Oj, nawet do końca nie poczytałem bo widzę że kilku ma kija w tyłku i się czepia.
A skoro mario_z się czepia to ja mu dołożę -................ Tak więc widzisz że sam farmazony i głupoty walisz jak stary dziadek kloce.

Kulturą osobistą jak widzę nie grzeszysz, najpierw wypadało by się grzecznie przywitać i napisać co nie co o sobie, że już tu byłeś, ale Cie wlali na "zbity pysk" bo sobie zasłużyłeś lol po tych wszystkich wyjaśnieniach również dotyczących białej karty mogłeś przejść do występów gościnnych czyli obrażania innych.
Pokazałeś nam dobitnie że to Ty jesteś Oszołomem i Trolem który ma w głowie ten sam materiał z którego jak to napisałeś stary dziadek wali kloce zly:
Nie-pozdrawiam i bez odbioru.


ps: od samego początku "kulturalny człowieczku" wydawałeś mi się tak bardzo znajomy :?: :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

etangaz napisał:
wypadało wyjaśnić że takie wody są niczyje (lub jak kto woli nas wszystkich) bo gadacie bzdury (lub macie problemy z rozumieniem) a nic nie wnosicie do tematu. A takich to się od troli wyzywa. Tylko po to się zarejestrowałem by takim oszołomom wyjaśnić gdzie ich mądrość się nadaje a widząc jak się tu rozmawia to szkoda na dłuższą metę tu przebywać. Wole haczyk bo tam jest przynajmniej jakiś poziom.

A cytować nie trzeba wszystkiego bo to tylko brak kultury i umiejętności korzystania z forum. A dodatkowo również lenistwo.


Mam nadzieję, że dotrzymasz słowa i skończysz na tych dwóch postach.
Trollować wolę na wodzie... trolu...
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dokarmiać proszę bo, wróci lol .
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.20 sekund :: Zapytania do SQL: 159