Czy wiesz, że...
Polujące czaple potrafią tworzyć parasol słoneczny ze swoich skrzydeł, którego cień wabi często nieświadome podstępu ryby.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 314
 Zalogowani 0
 Wszyscy 314

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym wątku będę podawał wpłacone kwoty ...(18212) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że święto, świętem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18212) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18212) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18212) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18212) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli ktoś chce wpłacić,, to proszę blik ...(18212) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wodą, oczywiście bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18212) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Ktoś zapłacił, to trzeba Mu się ...(18212) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2099
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2110
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2424
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Nożownicy - do Monka
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Nożownicy - do Monka
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Lis 13, 2013 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cokolwiek wiekowa ta opozycja i młodzieżówka - jak władze naczelne Konsomołu. ;)
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lis 13, 2013 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:

Hi, hi jeszcze nie powstał Klub Geriatryka a już mamy "opozycję" wesoly . A i bym zapomniał o "młodzieżówce" o skłonnościach bojówkarskich w osobie Artura zly:


Znaczy komplet lol lol lol .
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

11 Listopada rano prowadziliśmy wesołą dyskusję o zakazach. Wieczorem tego samego dnia dowiedzieliśmy się o stanie rzeczywistym naszego Kraju.

Mimo zakazów, oświadczeń i zwykłych przepisów prawa napadnięto na ambasadę, spalono budkę wartowniczą Policji, instalację artystyczną i próbowano "spacyfikować" skłot. Wszystkie te czyny są prawnie zakazane a Policja i Żandarmeria Wojskowa były w Warszawie postawione w stan pogotowia. Doszło do uniemożliwienia PSP przeprowadzenia akcji gaśniczej, sic!

O czym my tu "starcy" dyskutujemy? O nowych słusznych lub nie, przepisach prawa, gdy łamanie tych najbardziej oczywistych zasad prawa odbywa się na oczach rzeszy obywateli i stróżów prawa i to wszystko dzieje się w ramach Narodowego Święta Niepodległości. Tu nie ma co wprowadzać nowych zakazów i ograniczeń, tu trzeba twardo egzekwować istniejące prawo! Nie trzeba zakazu noszenia kominiarek, wystarczy uzasadnione zerwanie jej z łba łobuza w celu jego identyfikacji. No może czasem z łbem trzeba urwać wesoly i zanieść do laboratorium wink: .
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy ze względu na wiek pamiętasz jak kiedyś próbowałem Ci rozjaśnić w głowie, że to nie policja ciągle winna tego, że w kraju syf i zadyma .... ten marsz i ekscesy to pokazują, że to naród ma we łbie gooowno ...


Co do urywania łbów oczywiście zgadzam się, że powinny być urywane i nie tylko z powodu a także i bez niego ot tak na pokaz kilka w tygodniu ...


ps. A tak w ogóle to ja na forum wędkarskim chciał bym o .... ? rybach ?...
_________________
Łowię i zjadam ......
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim Przejdziemy do ryp znaczy rypania ;) ;), ze śmiechu też. To Kocie my dyskutujemy o niemocy politycznej i decyzyjnej.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:

Co do urywania łbów oczywiście zgadzam się, że powinny być urywane....

ps. A tak w ogóle to ja na forum wędkarskim chciał bym o .... ? rybach ?...

Zbyszku o rybach to nad wodą i na ogólnym a wracając do urywania łbów to no-kilowcem nie jestem i sam z chęcią urwał bym kilka zwłaszcza tych w kominiarkach, tak dla postrachu. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kotek dla Ciebie BEZBRONNY skłot. Ta tzw artystyczna instalacja to się już fajcowała zanim pochód dotarł. Poszukasz to zdjęcia Kocie znajdziesz.
I lewaccy rozrabiaki i prawicowcy rozrabiacy i kibolstwo to jest zwykła bandyterka, z ktorą można i powinno się Państwo uporać, momentalnie sobie dać radę, tylko trzeba chcieć.

P.S. Cholercia coraz bardziej się radykalizuję, gdy na to wszystko patrzę, chyba muszę zacząć na dobre pić, bo na trzeźwo to nie ma szans, żeby mieć wszystko w głębokiej D...... gdy patrzę na to co się dzieje..
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lis 15, 2013 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
Nie wiem czy ze względu na wiek pamiętasz jak kiedyś próbowałem Ci rozjaśnić w głowie, że to nie policja ciągle winna tego, że w kraju syf i zadyma .... ten marsz i ekscesy to pokazują, że to naród ma we łbie gooowno ...


Masz o tyle rację, że policja nie jest winna istnieniu bandytów i łobuzów, ale ma tego pecha, ze jest po to by ich łapać i uniemożliwiać im bezkarne działania wesoly . To co dzieje się od kilku lat 11 Listopada przypomina mi coroczne zaskoczenie drogowców opadami śniegu w zimie zly: . Nikt nie ma żalu do drogowców jak spadnie nagle śnieg w maju ale jak zaskakuje ich parę płatków śniegu w połowie grudnia to już żenada. Tak samo z policją. Jak by tą Tęcze lub budkę pod ambasadą podpalił "ni z gruchy, ni z pietruchy" jakiś popapraniec w nic nieznaczącym terminie to nie winił bym policji, że do tego dopuściła a oczekiwał bym tylko skutecznego jego ścigania.

Czy ta dyskusja ma jakikolwiek związek z wędkarstwem? Ma! Chociaż taki, że mogą zakazać nam chodzenia z fileciakiem na łowisko wesoly . Metodologia wprowadzania prewencyjnych zakazów, by zatuszować nieudolność egzekwowania już istniejących, dociera i do obszarów wędkarskich. Słynny zakaz podrywki, zakaz posiadania pstrąga (nawet z marketu) nad wodą w Ciechanowskim...

Jako wędkarze nosimy noże - nie mam tu na myśli Artura wesoly , nosimy (wozimy) toporki, maczety, jeździmy samochodami na ryby, czasem zakładamy kominiarki na wodzie - bo zimno, nosimy zakazane mundury polowe WP- bo wygodne, a z Bundeswerą nie każdemu po drodze wink: ... To wszystko nie jest czystym wędkarstwem, ale jest jego nieodłączną częścią dla wielu z nas.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lis 15, 2013 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Kotek dla Ciebie BEZBRONNY skłot. Ta tzw artystyczna instalacja to się już fajcowała zanim pochód dotarł. Poszukasz to zdjęcia Kocie znajdziesz.


To nie ma żadnego znaczenia jakie poglądy mieli "zadymiarze" i czy to byli ci, czy tamci. Co do skłotersów to policja ich ostrzegła, że mogą zostać zaatakowani i nie będą chronieni. Przemoc rodzi przemoc i ci skłotersi bronili się przed przemocą, Czy mieli do tego prawo w takiej formie to druga sprawa

Cytat:
I lewaccy rozrabiaki i prawicowcy rozrabiacy i kibolstwo to jest zwykła bandyterka, z ktorą można i powinno się Państwo uporać, momentalnie sobie dać radę, tylko trzeba chcieć.


Popieram

P.S.
Pominę komentowanie Twojego sposobu na "wsadzenie sobie głębiej".
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lis 15, 2013 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:

Masz o tyle rację, że policja nie jest winna istnieniu bandytów i łobuzów, ale ma tego pecha, ze jest po to by ich łapać i uniemożliwiać im bezkarne działania wesoly . To co dzieje się od kilku lat 11 Listopada przypomina mi coroczne zaskoczenie drogowców opadami śniegu w zimie zly: . Nikt nie ma żalu do drogowców jak spadnie nagle śnieg w maju ale jak zaskakuje ich parę płatków śniegu w połowie grudnia to już żenada. Tak samo z policją. Jak by tą Tęcze lub budkę pod ambasadą podpalił "ni z gruchy, ni z pietruchy" jakiś popapraniec w nic nieznaczącym terminie to nie winił bym policji, że do tego dopuściła a oczekiwał bym tylko skutecznego jego ścigania.


Osz jakiś Ty przewrotny jak rudy kot ....

znów z historii naszych dyskusji ... przypominam Tobie, że byłeś zawzięcie przeciwny inwigilacji środowisk ... a zdaje się, że inaczej nie da się wiedzieć co się wydarzy ... bo chyba nie masz na myśli aby przy każdej "tęczy" stawiać strażnika/policjanta .. ? Jarek wszystko to dawno temu Ci już napisałem tylko wtedy byłeś stanowczo na nie więc co się w między czasie stało, że dzisiaj jesteś za tym aby policja działała ? czyżby dotknęło Cię coś złego ze strony łobuzów?
Każde działanie przeciwko porządkowi generuje sankcje tak samo dotkliwe wobec dla łobuzów co dla ludzi prawych chociaż na innych płaszczyznach ...za napady z nożem przez bandytów Tobie zabronią nosić fileciaka i uważam, że do nikogo żalu mieć o to nikt nie ma prawa chociażby dlatego, że nasze społeczeństwo DAJE PRZYZWOLENIE wszelkiej maści bandziorom oczywiście póki krzywda nie dzieje się jednemu z drugim. ... lol lol
lol
Wracając do płonącej tęczy i doczytałem i dosłyszałem, że ORGANIZATOR MARSZU miał głęboko w dooopie utrzymanie ładu i porządku na trasie przemarszu. Podpalacze wyszli ze zgromadzenia narozrabiali i wrócili spokojnie w jego szeregi .... Wybacz Jarku ale to NIE JEST NORMALNE. Ktoś ten marsz zorganizował ba nawet w telewizji podawali, że zobowiązał się do utrzymania ładu i porządku , zadeklarował mieć ochronę, więc pytam dlaczego dopuścił do takich ekscesów? Dzisiaj czepiasz się policji, że nie działa pamiętam jak kiedyś czepiałeś się, że zbyt dużo działa ... SKS brachu ? na coś trzeba się zdecydować ja pozostanę przy tych samych przekonaniach, które mam od nastu lat
i będę dalej twierdził, że ten naród w większości jest wredny, rozwydrzony, roszczeniowy ...... i nie daje nic dobrego w zamian ... a my normalni musimy to znosić. Pewnie uraziłem kilka osób moimi przemyśleniami ale one są moje i nikt nie musi się z nimi zgadzać w końcu ja też głosowałem kiedyś za demokracją ....
idea:
_________________
Łowię i zjadam ......
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Lis 15, 2013 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słusznie stryjenka prawi. usmiech
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lis 15, 2013 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do noży, to na szczęście bzdurne pomysły niektórych polytykuw, upadły w sejmie. Projekt zmian został oddalony w pierwszym czytaniu. Więc fileciak nie będzie pozostawiony do uznania miśkowi, czy on mi w danym momencie i zamiarze potrzebny czy też nie.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lis 16, 2013 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróciło "stare" 10 lat za przekroczenie obrony we wlasnym domu. Potwierdza się tylko to co od dawna piszę, prawo jest dla bandziorów nie dla obywateli.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sob Lis 16, 2013 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
Osz jakiś Ty przewrotny jak rudy kot ....

znów z historii naszych dyskusji ... przypominam Tobie, że byłeś zawzięcie przeciwny inwigilacji środowisk ... a zdaje się, że inaczej nie da się wiedzieć co się wydarzy ... bo chyba nie masz na myśli aby przy każdej "tęczy" stawiać strażnika/policjanta .. ?


Byłem, jestem i będę przeciwko bezzasadnej inwigilacji środowisk z powodów politycznych lub pseudo prewencyjnych. Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę przeciw inwigilacji środowisk ewidentnie kryminogennych. W tym wypadku, żadna inwigilacja nie była potrzebna bo marsz był zgłoszony a z lat ubiegłych wiedziano jak on wygląda w praktyce. Wystarczyło pilnować by od marszu nie odłączały się bandyckie bojówki bez nadzoru policji, którą to na koszt podatników ściągnięto do Warszawy z całego kraju w celu pilnowania marszy i konferencjuszy.

Cytat:
Jarek wszystko to dawno temu Ci już napisałem tylko wtedy byłeś stanowczo na nie więc co się w między czasie stało, że dzisiaj jesteś za tym aby policja działała ? czyżby dotknęło Cię coś złego ze strony łobuzów?


Byłem przeciwko nieudolnym działaniom zbrojnym służb, skierowanym przeciwko jednostkowym obywatelom, co kończyło się napaściami na niewinnych obywateli.

Cytat:
Każde działanie przeciwko porządkowi generuje sankcje tak samo dotkliwe wobec dla łobuzów co dla ludzi prawych chociaż na innych płaszczyznach ...za napady z nożem przez bandytów Tobie zabronią nosić fileciaka i uważam, że do nikogo żalu mieć o to nikt nie ma prawa chociażby dlatego, że nasze społeczeństwo DAJE PRZYZWOLENIE wszelkiej maści bandziorom oczywiście póki krzywda nie dzieje się jednemu z drugim. ... lol lol lol


Mam zupełnie inne doświadczenia z państw, skuteczniej niż nasze, walczących z bandytyzmem. Tam obywatela się szanuje i na podstawie oceny jego prawdomówności przez funkcjonariusza zabiera lub nie ten przykładowy nóż wędkarski. Wiem bo mnie przepuszczono z dwoma nożami w trakcie przeszukania nastawionego na wykrycie narzędzi niebezpiecznych przed wjazdem na imprezę podwyższonego ryzyka.

Cytat:
Wracając do płonącej tęczy i doczytałem i dosłyszałem, że ORGANIZATOR MARSZU miał głęboko w dooopie utrzymanie ładu i porządku na trasie przemarszu. Podpalacze wyszli ze zgromadzenia narozrabiali i wrócili spokojnie w jego szeregi .... Wybacz Jarku ale to NIE JEST NORMALNE. Ktoś ten marsz zorganizował ba nawet w telewizji podawali, że zobowiązał się do utrzymania ładu i porządku , zadeklarował mieć ochronę, więc pytam dlaczego dopuścił do takich ekscesów?


Tylko nie mów mi, że ktoś w to naprawdę uwierzył, bo jeżeli tak to powinien odejść ze służb.

Cytat:
Dzisiaj czepiasz się policji, że nie działa pamiętam jak kiedyś czepiałeś się, że zbyt dużo działa ... SKS brachu ? na coś trzeba się zdecydować ja pozostanę przy tych samych przekonaniach, które mam od nastu lat


Ja od lat utrzymuje to samo zdanie, że mamy służby do "D" i trzeba je praktycznie stworzyć od podstaw, ale jeżeli już istnieją, za nasze podatników pieniądze, to niech "do cholery" chociaż paru zadymiarzy potrafią za łeb wziąć w trakcie zadymy, albo niech chociaż psie gówna na patrolach pozbierają w parku :evil: . Biorą się za sprawy przerastające ich możliwości, za sprawy dochodowe a spraw ważnych i nie skomplikowanych nie potrafią załatwić. Kibolstwo, bojówkarstwo, rowerzyści na chodnikach - nie! To nie dla nich, dla nich to pijak z 0,3 promila, bandzior jadący 170km/ po autostradzie, kwiaciarka. Tu jest premia i statystyki rosną a i nie ma ryzyka dostania "po ryju" lub "kulki". Przez dwa letnie miesiące obserwowałem panienki ze szkółki policyjnej. Wysłali je na Żoliborz bo tu spokojnie i mogły się wykazać "udupieniem" babci za niewłaściwe przejście przez osiedlową uliczkę itp. Panienki wyposażono w tęgie "gnaty" w otwartych kaburach i.... butelki z mineralką oraz kanapki wystające im ze wszystkich możliwych kieszeni spodni wesoly. Jak by dobrze "tupnął nogą" to zabrał by im i te "klamki" i kopem w tyłek do szefa kompanii posłał, by mu się dziewczątka w mankiet wypłakały. Mnie niestety w kryzysie nie stać by takie charytatywne działania finansować z naszych podatków.

Cytat:
(...)i będę dalej twierdził, że ten naród w większości jest wredny, rozwydrzony, roszczeniowy ...... i nie daje nic dobrego w zamian ... a my normalni musimy to znosić. Pewnie uraziłem kilka osób moimi przemyśleniami ale one są moje i nikt nie musi się z nimi zgadzać w końcu ja też głosowałem kiedyś za demokracją .... idea:


I takież Twoje prawo i myślę, że dobrze iż mamy, my użytkownicy PW, różnorodne poglądy wesoly . Mieć własne poglądy i szanować poglądy innych to rzec zacna i tylko kiep tego nie rozumie - jak powiedział by Imć Onufry Zagłoba wesoly .

Zbyszku możemy długo wymieniać poglądy. pewnie i tak nie osiągniemy konsensusu :placz . Ja oczekuję najpierw skutecznych działań zaczynając od spraw prostych, Ty za ważniejsze, tak to zauważam, masz sprawy "od czapy". Ja mam w nosie ilu "pijanych" 0,3 promilowców złapano, ilu piratów drogowych jadących pustą drogą z nadmierną prędkością itp... bo dla mnie ważniejsze jest ilu dzieciakom pod szkołą zabrano komórkę, ile babć potrącili rowerzyści na chodnikach, ile mienia miejskiego zniszczyli kibole lub bojówkarze w ramach meczu ligi czy manifestacji. Dla mnie ważniejsze jest od łapania promilowców i piratów drogowych łapanie cwaniaków co świadomie z prawego pasa przez cztery pasy TIR-em w lewo jadą blokując setki samochodów jadących prawidłowo. Policja ma, o ile wiem ponad 1000, nieoznakowanych radiowozów - niech się wezmą za tych co zajeżdżają bezpardonowo drogę innym, jeżdżą w poprzek pasów itp. Ale to są moje priorytety i też nikt nie ma obowiązku się ze mną zgadzać.

p.s.
Gwoli przypomnienia:
"służba
1. praca na rzecz jakiejś wspólnoty, wykonywana z poświęceniem
2. instytucja użyteczności publicznej lub wojsko; też: pracownicy tej instytucji
3. działalność tych instytucji
"
Niech o tym sobie przypomni Policja, SM, SG i wszystkie inne służby iż to oni są dla nas, ogółu obywateli, a nie odwrotnie.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Nie Lis 17, 2013 12:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Co do noży, to na szczęście bzdurne pomysły niektórych polytykuw, upadły w sejmie. Projekt zmian został oddalony w pierwszym czytaniu. Więc fileciak nie będzie pozostawiony do uznania miśkowi, czy on mi w danym momencie i zamiarze potrzebny czy też nie.
Ja chcę by "misiek" decydował" czy w danej sytuacji ten fileciak jest niebezpieczny wesoly . Chcę jednak by ten "misiek" był przynajmniej tak "bystry" jak sierżant MO za "starych czasów". Widząc naszych młodych Policjantów mam tylko takie skojarzenia:
- SS lub Gestapo, Rambo
- banda tchórzy nadrabiająca butą
Artur ja chcę znów doczekać czasów kiedy Policja będzie miała 80% funkcjonariuszy myślących na poziomie choć prostego chłopo-robotnika wesoly . Takiego co to wie kiedy i "po ryju się należy", i kiedy boczkiem "po kielichu" trzeba do domu wrócić. Ale też takiego co wie gdzie te dawanie "po ryju" staje się bandytyzmem a chodzenie "po kielichu" środkiem autostrady też przekracza granice wesoly . Iluż z nas wspomina "sierżantów" z MO co to pasem w "dupę dali" ze skutkiem lepszym niż zgłoszenie do prokuratury. Proste niewykształcone "chłopy", ojcowie dzieciom, potrafili sprowadzić na dobrą drogę. Jak wygląda obecnie kontakt ze statystycznym młodym Policjantem? Albo on Cię zakrzyczy, albo Ty jego. A jak wyglądał kontakt ze "starym sierżantem"? Jeżeli zachowałeś szacunek dla munduru i nie "przegiołeś" to zostałeś "pouczony" + "nastraszony" co będzie następnym razem. Do czasów stanu wojennego zwykli milicjanci mieli szacunek wśród wszystkich obywatel. Tych prawych i tych "z pod ciemnej gwiazdy". Tę zasadę złamano zabijając zwykłego funkcjonariusza MO w tramwaju (stan wojenny) w celu pozyskania broni służbowej. Obecni funkcjonariusze jeszcze do broni służbowej z pół posterunku by donieśli byle im na facjacie siniaka nie zrobić wesoly .

Jeszcze raz: chcę by to inteligentny Policjant miał prawo oceny i ponosił za nią odpowiedzialność a nie tylko mówił "nie chcę ale musze" bo tak mi kazali.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Nie Lis 17, 2013 1:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Wróciło "stare" 10 lat za przekroczenie obrony we wlasnym domu. Potwierdza się tylko to co od dawna piszę, prawo jest dla bandziorów nie dla obywateli.


Wywaliło mnie z netu więc w skrócie masz rację.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Sro Gru 11, 2013 3:20 pm    Temat postu: Re: Nożownicy - do Monka Odpowiedz z cytatem

NowaHuta napisał:

Artykuł totalna bzdura nad bzdury. Ofiar śmiertelnych w ciągu roku jest może 1-2, a albo nie ma w ogóle.

No niestety ofiar śmiertelnych w grodzie Kraka wciąż przybywa. :placz
KLIKNIJ
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 11, 2013 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wychodzi na to, że w Krakowie większość spraw załatwia się nożem
_________________
Łowię i zjadam ......
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Sro Gru 11, 2013 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
Wychodzi na to, że w Krakowie większość spraw załatwia się nożem

Nie Zbyszku, to tylko podstawowy środek płatniczy. 8)
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 75