Czy wiesz, że...
W latach 60 – 70 choroba wrzodowa zabiła w Anglii 99% okoni.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 326
 Zalogowani 0
 Wszyscy 326

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym wątku będę podawał wpłacone kwoty ...(18213) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że święto, świętem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18213) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18213) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18213) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18213) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli ktoś chce wpłacić,, to proszę blik ...(18213) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wodą, oczywiście bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18213) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Ktoś zapłacił, to trzeba Mu się ...(18213) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2099
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2424
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Zalew Zegrzyński Leszcze, Gdzie ich szukac?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Zalew Zegrzyński Leszcze, Gdzie ich szukac?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Michal123
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: May 25, 2014
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Maj 25, 2014 11:24 am    Temat postu: Zalew Zegrzyński Leszcze, Gdzie ich szukac? Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich, jestem nowym forumowiczem i chciałem prosić o wyrozumiałość.

Chciałbym wybrać się nad Zalew Zegrzyńskim na ryby, lecz nie bardzo wiem gdzie. Ostatnio byłem na Zalewie jakieś 3 tygodnie temu w okolicach białobrzegów lecz bez większych efektów same małe leszczyki do 30cm. Dodam że łowie głownie na feedera lub na odległościówkę. Chciałbym was prosić o poradę gdzie mogę znaleść jakieś dobre miejsca na Leszcze nad zalewem. Z góry dziękuje i Pozdrawiam
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Maj 25, 2014 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam "Nowego". usmiech
Zawsze dobrym miejscem były krzyżówki w Zegrzu Połdniowym / jadąc od Legionowa, na rondzie w Zegrzu w prawo na Nieporęt i od razu po lewej stronie - zobaczysz tam sporo samochodów/.
Drugie, od wieków niezawodne, to beton w Zegrzu, pomiędzy ośrodkami PAP a dawnym WOW - uwaga na kleszcze!
Trzecie: przejeżdżając most w Zegrzu, po lewej stronie będziesz widział cypel, równoległy do drogi. Po jego drugiej stronie jest fajne miejsce na gruntowanie leszczowe, bywa że i karasiowe. Masz tam parking, ale jadąc od Południowego, należy pojechać za mostem prosto do świateł, na nich zawrócić i wjechać na cypel / od razu za mostem nie można skręcić - zakaz/.
Fajne miejsca były w Zegrzynku, ale po przebudowie drogi do Serocka, nie podpowiem, jak tam dojechać - kiedyś należało śmigać tak, jak do Instytutu Ziemniaka. Połamania. usmiech
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Nie Maj 25, 2014 3:16 pm    Temat postu: Re: Zalew Zegrzyński Leszcze, Gdzie ich szukac? Odpowiedz z cytatem

Michal123 napisał:
Witam Wszystkich, jestem nowym forumowiczem i chciałem prosić o wyrozumiałość.

Chciałbym wybrać się nad Zalew Zegrzyńskim na ryby, lecz nie bardzo wiem gdzie. Ostatnio byłem na Zalewie jakieś 3 tygodnie temu w okolicach białobrzegów lecz bez większych efektów same małe leszczyki do 30cm. Dodam że łowie głownie na feedera lub na odległościówkę. Chciałbym was prosić o poradę gdzie mogę znaleść jakieś dobre miejsca na Leszcze nad zalewem. Z góry dziękuje i Pozdrawiam


Odezwij się do naszego Kolegi z tego portalu - nick "Samara". Myślę, że dostaniesz konkretne informacje, co do połowu białorybu.
_________________
"Polskość, to nienormalność" - Donald Tusk, premier RP.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Maj 25, 2014 5:09 pm    Temat postu: Re: Zalew Zegrzyński Leszcze, Gdzie ich szukac? Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
Michal123 napisał:
Witam Wszystkich, jestem nowym forumowiczem i chciałem prosić o wyrozumiałość.

Chciałbym wybrać się nad Zalew Zegrzyńskim na ryby, lecz nie bardzo wiem gdzie. Ostatnio byłem na Zalewie jakieś 3 tygodnie temu w okolicach białobrzegów lecz bez większych efektów same małe leszczyki do 30cm. Dodam że łowie głownie na feedera lub na odległościówkę. Chciałbym was prosić o poradę gdzie mogę znaleść jakieś dobre miejsca na Leszcze nad zalewem. Z góry dziękuje i Pozdrawiam


Odezwij się do naszego Kolegi z tego portalu - nick "Samara". Myślę, że dostaniesz konkretne informacje, co do połowu białorybu.


Witam, wszystko co pisze Monk to prawda. Ja jedynie mogę uzupełnić. Jeżeli chcesz łowić od strony Białobrzegów to najlepiej w ujściu Rządzy w Załubicach, przed i poniżej mostku drogowego. Wydaje mi się, że na odległościówkę na ZZ właściwie nie ma gdzie łowić wszędzie jest trochę nurtu i ściąga. Bolonką można, z tym, że niezastąpiony jest jednak Feeder i podobne. Ryby na ZZ idą za śladem zapachowym więc dobrze biorą kiedy woda płynie. Jak nurt stoi to niestety, chyba że masz miejsce wynęcone. Tylko pamiętaj, że zanęcasz nie tylko ryby, ale także innych wędkarzy i jak coś zaczniesz łowić to się nie dopchasz. Zbiegną się ryby i koledzy. Takie jest życie.
Bardzo dobry jest brzeg po stronie Zegrza płd. od mostu aż do północnego ujęcia wody i nawet dalej.
Po prawej stronie mostu masz marinę WTW. Bardzo rybne miejsce, ale z ograniczeniami zarządzających przystanią. Szczegóły na miejscu.

W dół rzeki na lewo od wjazdu na most , także po stronie Zegrza płd, jest były ośrodek Orbisu, teraz strasznie zapchany. Nie polecam, ale przy samym moście łowią.

Następna przystań to stanica PZW koła 13 – można łowić z płatnych główek Trochę to kosztuje.

Dalej masz na Rybakach schronisko PZW. Gdzieś tam kończy się droga asfaltowa przy wale, ale jest gruntowa i można nią jechać dalej. Cały czas masz dość dobre miejsca na leszcza i płoć na grunt. Najlepsze są w okolicach gdzie wieliszewska uliczka Olszankowa styka się z drogą wiodącą przy wale. Możesz tam dojechać przez Wieliszew. Z mapą to proste.Samochód zostawiasz pod wałem. Sam żeby łowić musisz przejść wał z całym majdanem.

Za ujęciem północnym jest jeszcze słynny beton. Ale tam dojedziesz najwygodniej od strony osiedla omijając ujęcie z prawej strony.

Dobre i wydajne miejsca są jeszcze na Bugu od strony Kuligowa. Dojeżdżasz drogą asfaltową na Wyszków przez most w Wierzbicy i pierwszym asfaltem na prawo do końca drogi. Jest tam placyk ze sklepikiem po środku. Zostawiasz samochód i schodzisz nad wodę. Nurt tam nieźle rwie więc trzeba ciężej łowić.

Dobre miejsce na leszcza jest jeszcze w Serocku. Trzeba zjechać z obwodnicy na pierwszym rondzie na ulicę Warszawską następnie Pułtuską. Z niej trzeba zjechać już w samym mieście na Radzymińską która stanie się po chwili ul. Rybaki. Tu już trzeba wyczaić coś wygodnego.

Są jeszcze fajne miejsca w Jachrance, ale o nich dowiesz się od kolegów nad wodą. Tam biorą duże leszcze. Jak się można zorientować poza krzyżowkami w Wieliszewie o których pisze Monk cała reszta to miejscówki na nurcie lub na uciągu jak mówią miejscowi. Ma to swój sens. Po prostu leszcz tam najczęściej się trzyma. Ale teraz nie bierze. Trochę skubią krąpie i płocie, nawet ładne. Nie wiem dlaczego nie biorą leszczyki. Różnie mówią. Chyba nie wróciły jeszcze po tarle.
Polecam spinning bo okonie i szczupaki nieźle się spisują.

Powyżej mostu w Wierzbicy nie ma, poza nielicznymi wyjątkami, wygodnych miejsc do łowienia. Możesz jednak popróbować przejechać przez Łachę także wzdłuż wału i znaleźć coś dla siebie np. w okolicach przepompowni. Jak pojedziesz dale to będziesz miał starorzecza dobre do odległościówki.


Ostatnio zmieniony przez samara dnia Nie Maj 25, 2014 8:30 pm, w całości zmieniany 2 razy
Michal123
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: May 25, 2014
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Maj 25, 2014 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za odpowiedzi usmiech Mam jeszcze takie pytanko jakiego zestawu najlepiej stosować przy łowieniu odległościówką? Przeważnie łowię na boczny trok? i jakich obciążeń stosować ? Jaką zanęte Polecacie? Pozdrawiam
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Maj 25, 2014 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michal123 napisał:
Bardzo dziękuję za odpowiedzi usmiech Mam jeszcze takie pytanko jakiego zestawu najlepiej stosować przy łowieniu odległościówką? Przeważnie łowię na boczny trok? i jakich obciążeń stosować ? Jaką zanęte Polecacie? Pozdrawiam


Musimy chyba troszkę powyjaśniać sobie pojęcia.

Mam wrażenie, że odległościówka to inaczej spławikowa metoda angielska, czyli zatapiamy żyłkę, stosujemy spławiki przelotowe typu middi lub wagler itd.

Z kolei boczny trok to spiningowanie małymi gumkami uzbrojonymi w haczyk umieszczonymi na bocznym przyponie w stosunku do żyłki głównej na której jest obciążenie.

Może chodzi ci o to, że używasz feedera czyli ciężkiego kija z drgającą szczytówka, z rurką antysplątaniową? Wtedy obciążeniem są koszyczki. Wyglądają jakby były trochę z boku linki głównej. Można stosować koszyczki od 20 do 100gram w zależności od cw twojego kija i od siły nurtu. W każdym bądź razie koszyczek ma leżeć na dnie a nie dawać się przenosić nurtowi Ciężar należy do tego właśnie dostosować.
Polecam zanętę popularnej firmy. Warto zapytać się w sklepie. Musi silnie pachnieć nadawać się do nabijania koszyczków, czyli być do feedera. Można uzupełniająco dodać do niej płatków owsianych, a także małych białych robaczków, czyli pinek. Możesz te robaczki zakładać także na haczyk. Ładnie pachną zanętą. Poszukaj w internecie filmów na ten temat.

Jeżeli pytasz jednak o metodę angielską to ja używam te spławiki które lubię, z jednopunktowym obciążeniem w kształcie kropli , ze stoperem z żyłki i koralika. Z zanętami do tej metody to już sprawa bardziej skomplikowana. Nie da rady tego tak krótko wyjaśnić także polecam internet
Michal123
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: May 25, 2014
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Maj 25, 2014 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi o zestaw feeder z bocznym trokiem tzn zawiązuje sie taka pętle o długości około 100 cm odcina się ja mniej więcej 1/3 do krótszego odcinku przywiązuję krętlik z agrafka i zakładam koszyk a do dłuższego haczyk. A co do odleglosciowki to lowie tak jak mowisz. Dzieki kolego za wszyskie wskazowki. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez Michal123 dnia Pon Maj 26, 2014 2:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Maj 25, 2014 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michal123 napisał:
Chodzilo mi o zestaw feeder z bocznym trokiem tzn zawiazuje sie taka petle o dlugosci okolo 100 cm odcina sie ja mniej wiecej 1/3 do krotszego odcinku przywiazuje kretlik z agrafka i zakladam koszyk a do dluzszego haczyk. A co do odleglosciowki to lowie tak jak mowisz. Dzieki kolego za wszyskie wskazowki. Pozdrawiam


A to mnie zaciekawiłeś, to działa i nie plącze się? Muszę spróbować. Od jakiegoś czasu denerwuje mnie ta rurka. Stosuje ją tylko dlatego, że jak nawet koszyk na niej leży to nie blokuje to swobodnego ruchu żyłki i można zauważyć branie. Dzięki.
Michal123
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: May 25, 2014
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Maj 26, 2014 6:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie nie plącze się. Czytałem kiedyś ze taki zestaw podobno stwarza mniejszy opór podczas brania .
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Maj 26, 2014 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michal123 napisał:
Chodzilo mi o zestaw feeder z bocznym trokiem tzn zawiazuje sie taka petle o dlugosci okolo 100 cm odcina sie ja mniej wiecej 1/3 do krotszego odcinku przywiazuje kretlik z agrafka i zakladam koszyk a do dluzszego haczyk. A co do odleglosciowki to lowie tak jak mowisz. Dzieki kolego za wszyskie wskazowki. Pozdrawiam


Stary patent, stosowany powszechnie nad Bugiem.

Michał mile widziane będzie jak poprawisz te wszystkie literówki na polskie znaki diaktryczne. To że np z tel pisałeś niczego nie tłumaczy, tel też mają polskie litery.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Maj 26, 2014 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Michal123 napisał:
Chodzilo mi o zestaw feeder z bocznym trokiem tzn zawiazuje sie taka petle o dlugosci okolo 100 cm odcina sie ja mniej wiecej 1/3 do krotszego odcinku przywiazuje kretlik z agrafka i zakladam koszyk a do dluzszego haczyk. A co do odleglosciowki to lowie tak jak mowisz. Dzieki kolego za wszyskie wskazowki. Pozdrawiam


Stary patent, stosowany powszechnie nad Bugiem.

Michał mile widziane będzie jak poprawisz te wszystkie literówki na polskie znaki diaktryczne. To że np z tel pisałeś niczego nie tłumaczy, tel też mają polskie litery.

Na szybkiej rzece rozumiem. Siła prądu sama ustawi tak jak trzeba, poza tym ryby w takim pędzącym nurcie się nie certolą i ostro wskazują brania. Na zz jest trochę mniej zadymy. Często brania nawet dużych leszczy to delikatne wibracje miękkiej szczytówki.

Rzeczywiście na tym forum sobie nie popiszesz. Nie dadzą pisać byle jak musi być po polsku. Nieraz zastanawiam się skąd ta miłość do poprawności języka. Tym różnimy się od innych. Jeszcze literówki wybaczają bo po prostu nie da rady inaczej, ale znaki diakrytyczne i inne luziki nie. Ja mam problemy z ort. jestem dyslektykiem. Piszę w edytorach tekstu z funkcja kontroli błędów i kopiuję na stronę PW. Inaczej już dawno by mnie tu nie było. Zamęczyli by.
Michal123
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: May 25, 2014
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Maj 26, 2014 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety pisałem na telefonie i nie wiem jak tam ustawia się polskie znaki. Kolego samara dzięki za wyrozumiałość usmiech. Życzę połamania kija usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Pon Maj 26, 2014 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara, a któż Cię tutaj tak prześladuje bądź, robił to w przeszłości lol .
Co do poprawnosci posługiwania się polskim językiem...cudów nikt nie wymaga wink: . Ty dajesz sobie radę doskonale, to i Michał powinien wink: .
Artur słusznie przypomina, dbajmy o to wink: .
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Maj 26, 2014 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A boczny trok do gruntu to nic innego jak używany przeze mnie kilkadziesiąt lat temu "pater noster" lol
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Maj 26, 2014 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michal123 napisał:
Niestety pisałem na telefonie i nie wiem jak tam ustawia się polskie znaki. Kolego samara dzięki za wyrozumiałość usmiech. Życzę połamania kija usmiech

Teraz już dobrze, więc pewnie z kompa pisałeś. Wejdź w swój post i popraw go poprzez edycję usmiech usmiech usmiech usmiech.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Maj 26, 2014 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Samara, a któż Cię tutaj tak prześladuje bądź, robił to w przeszłości lol .
Co do poprawnosci posługiwania się polskim językiem...cudów nikt nie wymaga wink: . Ty dajesz sobie radę doskonale, to i Michał powinien wink: .
Artur słusznie przypomina, dbajmy o to wink: .

No przecież nikt, ale tylko dlatego że staram się pisać bardzo, bardzo ładnie. To muszę sobie przyznać. Nigdzie nie wyrażam się w języku tak literackim i poprawnym jak na stronach tego szanownego forum. Nieraz jak mam wielkie aleboli lubię sobie powrzeszczeć po łacinie różne takie tam. To trochę pomaga. Mama się denerwuje, ale jak to matka wybacza. Tu nigdy się nie wyrażam. No może niekiedy mylę przecinki, pewnie dlatego że uwielbiam poezję barokową. W pewnym jej odłamie właśnie nie używają ani WIELKICH LITER na początku zdania, ani przecinków i kropek. Niczym nie zaczynają ani nie kończą wierszy. Fajnie się to czyta. Na ogól jesteśmy tak wyćwiczeni, że po pierwszym słowie w zdaniu wiemy co będzie dalej napisane. W tej poezji o której tu piszę jest odwrotnie dopiero jak przeczytasz wiesz i rozumiesz. To jest jak iluminacja. Fajne doznanie, polecam.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Maj 26, 2014 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.... lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
sados
Gliździarz kopacz
Gliździarz kopacz


Dołšczył: May 25, 2004
Posty: 19

Kraj: Polska
Miejscowoœć: warszawa
PostWysłany: Nie Cze 08, 2014 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara to równy gość barok był super kształty barokowe również a interpunkcja jak pater noster powraca i drażni niektórych może też dyslektyków kiedyś je wymyslono żeby było trudniej a teraz wymyśla się zakazy i nakazy i fotoradary i straż kolejną po co żeby było ŁATWIEJ??????????????????????????
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Nie Cze 08, 2014 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sados napisał:
Samara to równy gość barok był super kształty barokowe również a interpunkcja jak pater noster powraca i drażni niektórych może też dyslektyków kiedyś je wymyslono żeby było trudniej a teraz wymyśla się zakazy i nakazy i fotoradary i straż kolejną po co żeby było ŁATWIEJ??????????????????????????


Można też "iść do ancla" za niefortunne zaparkowanie autem na trawniku (kara zastępcza za niezapłacenie grzywny). Na szczęście, jeszcze dyslektyków nie wsadzają.
_________________
"Polskość, to nienormalność" - Donald Tusk, premier RP.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Cze 08, 2014 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
Można też "iść do ancla" za niefortunne zaparkowanie autem na trawniku (kara zastępcza za niezapłacenie grzywny). Na szczęście, jeszcze dyslektyków nie wsadzają.

Można powiedzieć, że nie wsadzają, ale "prześladowania" trochę osłabły dopiero jakieś piętnaście lat temu. Przedtem nieźle się pastwili tak samo zresztą jak nad leworęcznymi jąkałami z ADHD. W tej chwili dyslektycy są traktowani z pobłażliwością i na wesoło. Co powiedzieć facetowi, który robi błędy. Lepiej nic nie mówić i się uśmiechnąć.
Można prosić o umorzenie grzywny lub o rozłożenie jej na raty. To niekiedy daje pozytywny efekt, ale jak prosić o dar bezbłędnego pisania.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Nie Cze 08, 2014 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Lesitr napisał:
Można też "iść do ancla" za niefortunne zaparkowanie autem na trawniku (kara zastępcza za niezapłacenie grzywny). Na szczęście, jeszcze dyslektyków nie wsadzają.

Można powiedzieć, że nie wsadzają, ale "prześladowania" trochę osłabły dopiero jakieś piętnaście lat temu. Przedtem nieźle się pastwili tak samo zresztą jak nad leworęcznymi jąkałami z ADHD. W tej chwili dyslektycy są traktowani z pobłażliwością i na wesoło. Co powiedzieć facetowi, który robi błędy. Lepiej nic nie mówić i się uśmiechnąć.
Można prosić o umorzenie grzywny lub o rozłożenie jej na raty. To niekiedy daje pozytywny efekt, ale jak prosić o dar bezbłędnego pisania.


Marek, przyjmuję nakazy przyjęcia do odbycia kary. Wiem co mówię - to nie jest zabawne... smutny
pozdr./Leszek
_________________
"Polskość, to nienormalność" - Donald Tusk, premier RP.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Cze 08, 2014 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi. Nie jestem prawnikiem i nie umiem ci pomóc, ale może któryś z kolegów wie jak wybrnąć z tego kłopotu. Ten trawnik to w Serocku? To straż miejska? Ile ta grzywna? Przepraszam, że tak pytam, ale co dwie głowy to nie jedna. Poza tym ciekaw jestem jaką grzywną karzą za złe parkowanie?
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 5:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Przykro mi. Nie jestem prawnikiem i nie umiem ci pomóc, ale może któryś z kolegów wie jak wybrnąć z tego kłopotu. Ten trawnik to w Serocku? To straż miejska? Ile ta grzywna? Przepraszam, że tak pytam, ale co dwie głowy to nie jedna. Poza tym ciekaw jestem jaką grzywną karzą za złe parkowanie?


Marek, chyba źle mnie zrozumiałeś. Ja nie mam kłopotów z prawem. Pracuję obecnie w takim miejscu, które zajmuje się takimi "pacjentami". usmiech
pozdr./Leszek
_________________
"Polskość, to nienormalność" - Donald Tusk, premier RP.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
samara napisał:
Przykro mi. Nie jestem prawnikiem i nie umiem ci pomóc, ale może któryś z kolegów wie jak wybrnąć z tego kłopotu. Ten trawnik to w Serocku? To straż miejska? Ile ta grzywna? Przepraszam, że tak pytam, ale co dwie głowy to nie jedna. Poza tym ciekaw jestem jaką grzywną karzą za złe parkowanie?


Marek, chyba źle mnie zrozumiałeś. Ja nie mam kłopotów z prawem. Pracuję obecnie w takim miejscu, które zajmuje się takimi "pacjentami". usmiech
pozdr./Leszek

No to kamień spadł mi z serca. Bardzo się zmartwiłem.
pozdrowienia Marek
sados
Gliździarz kopacz
Gliździarz kopacz


Dołšczył: May 25, 2004
Posty: 19

Kraj: Polska
Miejscowoœć: warszawa
PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:z:
Ostrzeżenie pierwsze, za prywatne wycieczki Tobie daję.
Zippo
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowoœć: Sola
PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypominam, że tematem jest "Zalew Zegrzyński Leszcze, Gdzie ich szukac?"
Kolejne posty nie związane z powyższym będą usuwane.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Cze 10, 2014 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
Przypominam, że tematem jest "Zalew Zegrzyński Leszcze, Gdzie ich szukac?"
Kolejne posty nie związane z powyższym będą usuwane.

No właśnie, chodzi o to że te bestyjki nie chcą brać. Może inaczej - sporadycznie coś weźmie, a tak to podobno tylko liny i karasie. Tak słyszałem, ale może ktoś wie?????????
Zaraz kończy mi się okres karencji i dobrze byłoby wiedzieć czy leszcz przestał się trzeć i zaczął brać.
Michal123
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: May 25, 2014
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Cze 16, 2014 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem w tamtym tygodniu no i niestety biała rybka jeszcze nie bardzo bierze. Drapieżnik widać że jest i gania biało ryba. W tym tygodniu wybiorę sie na rzekę rządzę.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Cze 16, 2014 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michal123 napisał:
Byłem w tamtym tygodniu no i niestety biała rybka jeszcze nie bardzo bierze. Drapieżnik widać że jest i gania biało ryba. W tym tygodniu wybiorę sie na rzekę rządzę.

Na Rządzy lepiej jest łowić na wiosnę i jesienią. W kwietniu podchodzi przed-tarłowa płoć, a jesienią fajne okonie które biorą na żywca i na robaka.
Latem stoi tam sporo ludzi na feedera i grunt i łowią leszcze na styropian. To jakaś dziwna metoda, ale jeżeli stoją to chyba skuteczna. Sam nie próbowałem, nie umiem. Teraz leszcze podobno nażerają się watą z topoli i chorują. Mówią, że płynie tego dużo. Także na Wiśle nie jest najlepiej z braniami. Tak mówią koledzy. Napisz co złowiłeś. Może uda mi się jutro.
Chyba nie napisałem jeszcze, że na krzyżówkach w Nieporęcie (tam gdzie pisze Monk) najlepiej jest łowić na kaszkę manną prażoną z cukrem waniliowym i tym nęcić.
Michal123
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: May 25, 2014
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 17, 2014 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok dzięki za wskazówki w piątek dam znać jak wyniki, i czekam również na Twoją relacje. Pozdrawiam usmiech
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Cze 18, 2014 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj złowiłem dwa liny, a dziś niezbyt dużego karasia.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Cze 27, 2014 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może o linach. Ktoś na tym forum chodzi regularnie na linki, czy to tylko dodatkowy przyłów do leszcza? usmiech Na Urządzeniu Hydrotechnicznym jest wiele miejsc na liny. wesoly Tylko trzeba umieć je łowić. Ja nie za bardzo potrafię, ale staram się. 8)
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 114