Czy wiesz, że...
Pierwsze historyczne wzmianki o karpiu, o jego występowaniu w rzekach, można znaleĽć u Arystotelesa (384 – 322 p.n.e.) i Pliniusza (23 – 79 n.e.). Prof. P. Wolny twierdzi, że pocz±tki udomowienia karpia w Europie sięgaj± prawdopodobnie VI – V w. p.n.e., a stało się to na terenie Dacji, w uj¶ciu Dunaju.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 338
 Zalogowani 0
 Wszyscy 338

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18224) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18224) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18224) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18224) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18224) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18224) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18224) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18224) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wrze¶niowe łowienie.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Wrze¶niowe łowienie.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 11:02 am    Temat postu: Wrze¶niowe łowienie. Odpowiedz z cytatem

Pierwszo wrze¶niowy wesoly .





http://upload.secondsun.pl/img/1409991569na_pw.jpg



Co¶ mi mówi, że zrezygnuje z usług "Picasa" :? .
Fatalnie degraduj± jako¶ć fotek. Na dysku to zupełnie inna fota.Macie może jaki¶ pomysł (z pominięciem fotosika) lol .

Edyta.
Znalazłem co¶ takiego, chyba niema prostszego urz±dzenia wink:


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Sob Wrz 06, 2014 9:21 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszo-wrze¶niowy i bez tornistra wink:
Fajniusi.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowość: Plewiska
PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękne rozpoczęcie wrze¶nia! Brawo Robercie! :-)
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki chłopaki wesoly .
Mary¶, tornister to mnie przyszło nosić wesoly .
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Dzięki chłopaki wesoly .
Mary¶, tornister to mnie przyszło nosić wesoly .

Robercie s± takie dni w tygodniu że i z dwoma zasuwam. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 05, 2014 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj pierwszy, wrze¶niowy wypad na ZZ po bardzo długiej przerwie. Martwa woda, żadnego brania. A mój przystaniowy mówił, żeby nie przyjeżdżać, bo chłopaki nic od dawna nie łowi±... smutny
_________________
"Polsko¶ć, to nienormalno¶ć" - Donald Tusk, premier RP.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O 5: 00 do 10:30 na wodzie, miałem tylko jedno branie, po zacięciu ryba wyci±gnęła na mocno dokręconym hamulcu kilka metrów plecionki i niestety się spięła :placz :placz
Przez chwilę miałem na kiju ładnego potworka :roll:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
O 5: 00 do 10:30 na wodzie, miałem tylko jedno branie, po zacięciu ryba wyci±gnęła na mocno dokręconym hamulcu kilka metrów plecionki i niestety się spięła :placz :placz
Przez chwilę miałem na kiju ładnego potworka :roll:


Co s±dzisz? W±satek?
_________________
"Polsko¶ć, to nienormalno¶ć" - Donald Tusk, premier RP.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszku gdyby był w±saty to zostawił by choć odrobinkę ¶luzu a tego nie było, my¶lę że zander przez duże Z :roll: :roll:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Leszku gdyby był w±saty to zostawił by choć odrobinkę ¶luzu a tego nie było, my¶lę że zander przez duże Z :roll: :roll:


Rozumiem Mariusz. Dla mnie złowienie pana Z to wędkarskie wyzwanie...
pozdr./Leszek
_________________
"Polsko¶ć, to nienormalno¶ć" - Donald Tusk, premier RP.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Wrz 07, 2014 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj bida z nędz±, jeden okoń 25cm, dwa leszcze za bok i dwie obcinki ogonów w gumach. :placz
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Wrz 13, 2014 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem wczoraj. Rano "branie" życia. Po "pobiciu" ryba robi młynek na wodzie i schodzi do dna... Walczy statycznie, chodz±c na boki (szczupak "leniwiec"?). Dziwnym trafem, znaj±c ZZ jak własn± kieszeń, przychodzi mi do głowy, że to zbyt wiele szczę¶cia... A jakże - przy łodzi wyłania się leszcz, większy chyba od podbieraka. Temu panu dziękujemy. Robię nawrotkę w tym samym miejscu i branie... Zniechęcony ci±gnę na siłę, a tu nagle uderzenie ogonem w plecionkę - to chiba jednak nie fenolak. Skupiam się na holu i niespodzianka - Pan W±satek, równo miara. Co było dalej - niccccc, pustka kosmosu... wesoly
_________________
"Polsko¶ć, to nienormalno¶ć" - Donald Tusk, premier RP.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Wrz 13, 2014 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj siedem godzin na jednym z pod-lubelskich jezior, wynik to dwa szczupaki w tym jeden wymiar oraz dwa okonie 34 i 25cm.

Ps. Leszku gratki za Sumka. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj cztery trzydziesto-centymetrowe okonie i szczupak 60 cm złowiony przez kolegę.
Okonie na boczny trok z brzegu oczywi¶cie. Chyba powinienem do złowionych ryb dodawać straty w haczykach i gumkach itp. Przy połowach z brzegu takie bilansowanie ma sens. Dno na ZZ jest strasznie czepliwe.
Znalazłem w domu kijek o którym „bocznotrokowcy” do¶ć dużo pisz± czyli Konger Tango 245. Kiedy¶ kupiłem go do wirówek. Niestety zupełnie się do tego nie nadawał i trafił do szafy. Może koledzy mog± wyjawić dlaczego ta wklejanka uważana jest za tak dobr± do bocznego troka. W tej metodzie brakuje mi jeszcze finezji i nie za bardzo wiem co jest grane. Wypróbowałem kilka skutecznych poci±gnięć z dobrym skutkiem (oczywi¶cie nie wyliczam tu niemiarowych ryb których było bez liku)
Naprawdę chciałbym wiedzieć dlaczego Tango jest tak cenione a nie Diamand Mikado albo Lexus? usmiech
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj króciutki bo tylko trzygodzinny wypadzik na wodę. Jednego zanderka udało się zaliczyć, mierzył całe 52cm ale walczył jak by miał co najmniej z 70.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po trzech miesi±cach odł±czenia od łowienia, cał± niedzielę spędziłem na wodzie pływaj±c między Karwi± a Władysławowem. Większo¶ć złowionych ryb to dorszyki plus dwa dorsze.
Kolega miał więcej szczę¶cia i oprócz dorszyków złowił takiego oto Kura-



Malutka relacja.
Wypłynęli¶my gdy robiło się szaro. Byli¶my na nieznanej sobie wodzie, ale na szczę¶cie dla nas na wodzie były już łodzie z wędkarzami Było ładnie i obiecuj±co.



Zrobiło się jasno, zaczęły się brania, humory dopisywały więc nie próżnowali¶my.



Póżniej nadci±gnęła mgła, bardzo gęsta mgła. Rzucali¶my pilkerami w ¶cianę mgły nie widz±c gdzie wpadaj± do wody. I w takich nie do końca wyja¶nionych okoliczno¶ciach, nasz kolega(?) złowił największ± rybę wyjazdu. Siedz±c na łodzi trochę przysypiał gdy nagle otworzył oczy, zerwał się na nogi, rzucił pilkerem w mgłę i wyci±gn±ł rybę.


Niżej na zdjęciu widać kutry rybackie z wędkarzami.



To chyba pierwsza miejscówka po wypłynięciu z Władysławowa. Ciekawie było, gdy stoj±c we mgle słyszeli¶my silniki płyn±cych kutrów coraz bliżej i bliżej.
Po południu, wracaj±ce kutry widz±c że wyci±gamy ryby z wody, stawały małe kilkadziesi±t metrów od nas. To też było dla mnie nowa sytuacja.
Jak pisał Zamki, nie tylko dorsze go¶ciły na łodzi. Maciek złowił ładny okaz Kura Diabła i największego tubisa jakiego dotychczas widziałem.



Na zakończenie, ponieważ było catch, więc musiało być i release



Wyjazd okazał się nadzwyczaj udany wędkarsko i towarzysko. Dzięki kolegom, rybom i pogodzie, to był naprawdę mile spędzony czas usmiech


Ostatnio zmieniony przez jjjan dnia Wto Wrz 23, 2014 8:12 pm, w cało¶ci zmieniany 3 razy
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 7:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Jjjan za wyprawę. Bardzo miło spędzony dzień na wodzie a do tego i jakie¶ rybska dało się złowić. wesoly Kur ¶liczny szkoda, że pod ochron±
bo został by eksponatem lol Dodam, że w kolekcji złowionych tego dnia ryb pojawiły się dwa tubisy, też ładne rybki.
_________________
Łowię i zjadam ......
wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowość: Plewiska
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulację, Zamki! Jeste¶ pewien, że pod ochron±? Chciałbym mieć taki eksponat, choć fanem "szczupaczych" mordek nie jestem :-)
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodziu w dodatku Pod ¶cisł± a kura złowił Maciek ale takie prawo f.. bo był z nami pierwszy raz. lol
_________________
Łowię i zjadam ......
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 973

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten dziadek z brod± to Ty Zamki?? wesoly . Qrde nie idzie poznać, z±bek czasu :P
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Wrz 24, 2014 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlodek napisał:
Gratulację, Zamki! Jeste¶ pewien, że pod ochron±? Chciałbym mieć taki eksponat, choć fanem "szczupaczych" mordek nie jestem :-)


Włodziu koledzy z innego forum zasugerowali, że pomyliłem ryby więc sprawdziłem na wszelki wypadek jeszcze raz ....i głupio mi ...
bo to jest Kur Diabeł a nie Rogacz i nie jest pod ochron±.


Ptiurek bacz oby¶ nie miał za chwilę czochranej tej "amiszowej" bródki lol lol
_________________
Łowię i zjadam ......
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2014 6:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj cztery karpie w tym dwa pełnołuskie. Chciałbym kontynuować dzi¶, ale wczoraj mnie widzieli. Znaczy się podszedł facet i wyj±ł mi siatkę z wody. Tak sobie, bez pytania. Pewnie już się rozeszło, że były w niej moje karpie, czyli, że tu bior±. Zaraz wyruszę w drogę na łowisko, ale pewnie też i zaraz wrócę do domu bo miejsce będzie zajęte.

Jedno to było nawet karpisko nie powiem, niestety tylko miałem go na wędce. Reszta to takie prosiaki od dwóch do trzech kilo i parę leszczy.

Kolejny raz obejrzałem bolenie. Chyba schodz± już głębiej jak to jesieni±. Dzi¶ będzie mi trudno się do nich przymierzyć.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2014 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Wczoraj cztery karpie w tym dwa pełnołuskie. Chciałbym kontynuować dzi¶, ale wczoraj mnie widzieli. Znaczy się podszedł facet i wyj±ł mi siatkę z wody. Tak sobie, bez pytania. Pewnie już się rozeszło, że były w niej moje karpie, czyli, że tu bior±. Zaraz wyruszę w drogę na łowisko, ale pewnie też i zaraz wrócę do domu bo miejsce będzie zajęte.

Jedno to było nawet karpisko nie powiem, niestety tylko miałem go na wędce. Reszta to takie prosiaki od dwóch do trzech kilo i parę leszczy.

Kolejny raz obejrzałem bolenie. Chyba schodz± już głębiej jak to jesieni±. Dzi¶ będzie mi trudno się do nich przymierzyć.


NieĽle, na Zalewie?
pozdr./Leszek
_________________
"Polsko¶ć, to nienormalno¶ć" - Donald Tusk, premier RP.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2014 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj czterogodzinny spacerek brzegiem ze spinem nad Zemborzyckim, wynik to jeden niewymiarowy boleń. :roll:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2014 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
samara napisał:
Wczoraj cztery karpie w tym dwa pełnołuskie. Chciałbym kontynuować dzi¶, ale wczoraj mnie widzieli. Znaczy się podszedł facet i wyj±ł mi siatkę z wody. Tak sobie, bez pytania. Pewnie już się rozeszło, że były w niej moje karpie, czyli, że tu bior±. Zaraz wyruszę w drogę na łowisko, ale pewnie też i zaraz wrócę do domu bo miejsce będzie zajęte.

Jedno to było nawet karpisko nie powiem, niestety tylko miałem go na wędce. Reszta to takie prosiaki od dwóch do trzech kilo i parę leszczy.

Kolejny raz obejrzałem bolenie. Chyba schodz± już głębiej jak to jesieni±. Dzi¶ będzie mi trudno się do nich przymierzyć.


NieĽle, na Zalewie?
pozdr./Leszek


Oczywi¶cie, że na ZZ.
Nawet nie chce mi się pisać o tym co zastałem dzisiaj. Pojechałem tam i z powrotem. Znowu muszę "wymy¶lać" nowe miejsce na ryby. A pomy¶leć, że jak trafiłem na ten brzeg kilka dni temu to trawa sięgała do osi moich kółek. Taka była wybujała. Nikt tam w ogóle nie zagl±dał. Jednak najdziwniejsze jest to, że kilka metrów od mojej ł±czki, wła¶nie tam gdzie nie mogę ustać i zjeżdżam wózkiem do wody, jest brzeg przy którym karpie aż się kłębi±. Ci ¶lepcy tego nie widz±. I to jedyna moja satysfakcja. Oni po prostu s± głupi, ¶lepi i nawet głusi. Niczego nie umiej± i nic o wędkarstwie nie wiedz±. Bo czy inaczej chcieliby wpychać się tam gdzie łowi kaleka.
Niekiedy to mam tak do¶ć, że porzuciłbym wędkowanie, a sprzęt oddał dzieciom na podwórku.
Nie wystarczy, że co rano leki daj± mi kopa, że boli jak cholera i prawie nie ¶pię, że muszę ćwiczyć w tym bólu po kilka godzin, a póĽniej dusić się w gorsecie, że nie potrafię się sam obsłużyć i ¶mierdzę, że robi± mi zakupy i wła¶nie wywalili mnie z pracy, bo teraz pracodawca nie ma dodatków na niepełnosprawnych, że do wszystkiego muszę robić dobr± minę, to jeszcze nie mogę spokojnie powędkować i choć przez chwilę poczuć się szczę¶liwym.
A może już swoje wyłowiłem . Czy można wyłowić swoje ryby?
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2014 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostro¶ć jest w "daniu" czy, "zeznaniu" lol .
"Zdjęcie" ¶rednie ale, w jedynie tym wypadku ...
Bywa, że sam eliminujesz ....


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Sob Wrz 27, 2014 9:37 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2014 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje Robercik te zdjęcie jest jakie¶ takie niewyraĽne.
te też nie najlepsze bo Jjjanowi drżała ręka nie mniej
widac na nim ładne fileciki z dorsza bardzo smaczne po usmażeniu. wink:

ps. Twój link rozdupczył cał± stronę. idea:
_________________
Łowię i zjadam ......
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Wrz 27, 2014 7:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:

Ostro¶ć jest w "daniu" czy, "zeznaniu" lol .
"Zdjęcie" ¶rednie ale, w jedynie tym wypadku ...
Bywa, że sam eliminujesz ....
Administracja uprzejmie prosi o prawidlowe wklejanie linkow.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Wrz 27, 2014 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Lesitr napisał:
samara napisał:
Wczoraj cztery karpie w tym dwa pełnołuskie. Chciałbym kontynuować dzi¶, ale wczoraj mnie widzieli. Znaczy się podszedł facet i wyj±ł mi siatkę z wody. Tak sobie, bez pytania. Pewnie już się rozeszło, że były w niej moje karpie, czyli, że tu bior±. Zaraz wyruszę w drogę na łowisko, ale pewnie też i zaraz wrócę do domu bo miejsce będzie zajęte.

Jedno to było nawet karpisko nie powiem, niestety tylko miałem go na wędce. Reszta to takie prosiaki od dwóch do trzech kilo i parę leszczy.

Kolejny raz obejrzałem bolenie. Chyba schodz± już głębiej jak to jesieni±. Dzi¶ będzie mi trudno się do nich przymierzyć.


NieĽle, na Zalewie?
pozdr./Leszek


Oczywi¶cie, że na ZZ.
Nawet nie chce mi się pisać o tym co zastałem dzisiaj. Pojechałem tam i z powrotem. Znowu muszę "wymy¶lać" nowe miejsce na ryby. A pomy¶leć, że jak trafiłem na ten brzeg kilka dni temu to trawa sięgała do osi moich kółek. Taka była wybujała. Nikt tam w ogóle nie zagl±dał. Jednak najdziwniejsze jest to, że kilka metrów od mojej ł±czki, wła¶nie tam gdzie nie mogę ustać i zjeżdżam wózkiem do wody, jest brzeg przy którym karpie aż się kłębi±. Ci ¶lepcy tego nie widz±. I to jedyna moja satysfakcja. Oni po prostu s± głupi, ¶lepi i nawet głusi. Niczego nie umiej± i nic o wędkarstwie nie wiedz±. Bo czy inaczej chcieliby wpychać się tam gdzie łowi kaleka.
Niekiedy to mam tak do¶ć, że porzuciłbym wędkowanie, a sprzęt oddał dzieciom na podwórku.
Nie wystarczy, że co rano leki daj± mi kopa, że boli jak cholera i prawie nie ¶pię, że muszę ćwiczyć w tym bólu po kilka godzin, a póĽniej dusić się w gorsecie, że nie potrafię się sam obsłużyć i ¶mierdzę, że robi± mi zakupy i wła¶nie wywalili mnie z pracy, bo teraz pracodawca nie ma dodatków na niepełnosprawnych, że do wszystkiego muszę robić dobr± minę, to jeszcze nie mogę spokojnie powędkować i choć przez chwilę poczuć się szczę¶liwym.
A może już swoje wyłowiłem . Czy można wyłowić swoje ryby?


Nie, nie można, ale Życie trzeba dalej zdobywać...
pozdr./Leszek
_________________
"Polsko¶ć, to nienormalno¶ć" - Donald Tusk, premier RP.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Wrz 27, 2014 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Robert napisał:

Ostro¶ć jest w "daniu" czy, "zeznaniu" lol .
"Zdjęcie" ¶rednie ale, w jedynie tym wypadku ...
Bywa, że sam eliminujesz ....
Administracja uprzejmie prosi o prawidlowe wklejanie linkow.


lol się poprawiłem wesoly .
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Wrz 27, 2014 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj pięć godzin na wodzie i tylko jeden szczupły wyjęty, na dodatek niewymiar.
Jutro zawody spinningowe na Bugu w Różance.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pon Wrz 29, 2014 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert moje szczere gratulacje za rybkę.
Dzisiejszy wypad nad wodę po południu - 3 godziny spędzone.
Stan wody wysoka. Mijani wędkarze wracaj± i mówi± cisza nad wod±.
Poszedłem na łowisko z nikłym przekonaniem, że co¶ będzie.
Pierwsza godzina szukanie ryby i przynęty.
Wynik 9 okoni od 20 do 25cm na ripperek prowadzony po dnie z podbiciem dodatkowo spryskany atraktorem ochotka. Wszystkie brania przy zwalonym do wody drzewie - przynęta prowadzona wzdłuż pnia (jak najbliżej).
W pewnym momencie czuje duże uderzenie w ¶rodku pr±du, wygięte w pał±k wędzisko (wklejanka 7-30g). Kołowrotek gra mił± melodie. Po wyci±gnięciu do¶ć sporej żyłki (o.18mm) ryba robi zwrot i płynie w moj± stronę. Szybkie zwijanie i tu przykra niespodzianka wbiła się pod pień zwalonego drzewa ( przy którym stałem). Wynik urwana żyłka i przynęta oraz stracona ryba.
Potem korekcja - zmiana żyłki na plecionkę (0.10mm) i spadek liczby brań (zestaw mocniejszy).
Wojtek
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 4:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj dwa karpie takie wigilijne, czyli po półtora kg. Poza tym cztery malutkie leszczyki po 1kg i kr±p.

Wymy¶liłem sposób, żeby nie wyci±gali mi siatki. Po prostu używam cztero-metrowej na sztycy tej samej co na zawodach. Mam j± przy kolanie i nie da rady przej¶ć koło mnie i w niej grzebać, ani liczyć mi ryb. zly:
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 117