Czy wiesz, że...
Głos przypominający dźwięk dziecięcej trąbki rowerowej, rozlegający się często nad wodą wydaje łyska - czarny ptak wielkości kaczki, z wyraźną białą plamą na czole.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 577
 Zalogowani 0
 Wszyscy 577

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym wątku będę podawał wpłacone kwoty ...(18265) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że święto, świętem ...(59110) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18265) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18265) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18265) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18265) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli ktoś chce wpłacić,, to proszę blik ...(18265) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wodą, oczywiście bez wędki bym n ...(59110) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18265) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Ktoś zapłacił, to trzeba Mu się ...(18265) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2103
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1965
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1986
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2226
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2056
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2113
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2026
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2065
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2427
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2247
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Karta wędkarska. POMOCY
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Karta wędkarska. POMOCY
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Missiek120
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Nov 04, 2014
Posty: 8

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 8:51 pm    Temat postu: Karta wędkarska. POMOCY Odpowiedz z cytatem

Witam wsztstkich wedkarzy !
Od ilu lat moge łowić na wodach pzw ? Mam 12 lat, czy moge juz zdac na jakies papiery ? Musze byc pod kogos opieką ? Opiekun musi mieć kartę wędkarska ? Chyba wiecie o co mi chodzi. Licze na pomoc z waszej strony !

Cos o mnie : Jestem Michal. Mieszkam w Prudniku mam 12 lat. Chetnie bym rozwinal pasje wedkarstwa usmiech)


Ostatnio zmieniony przez Missiek120 dnia Wto Lis 04, 2014 9:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowoœć: Sola
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Missiek120.
Do ukończenia 14 lat nie potrzebujesz karty wędkarskiej wędkując na wodach PZW, ale musisz łowić pod opieką osoby która taką kartę posiada.

Tak najprościej i w skrócie. usmiech
Missiek120
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Nov 04, 2014
Posty: 8

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie mam opiekuna co ową kartę posiada. Jedynie wujek, lecz mieszka on 300km ode mnie.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowoœć: Sola
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez opieki do ukończenia 14u, a przy wędkowaniu w nocy do 16u lat niestety nie możesz na wodach PZW.
wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Plewiska
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz Misiek kilka słów gdzie mieszkasz, może ktoś pomoże Ci połowić, zabierając Cię ze sobą.
Missiek120
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Nov 04, 2014
Posty: 8

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie ma jakis innych papierow dla tych, co by chcieli polowic nie majac 14 lat ? Czy moge szybciej zdac na karte ? Podobno w łape mozna dac.
Missiek120
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Nov 04, 2014
Posty: 8

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlodek napisał:
Napisz Misiek kilka słów gdzie mieszkasz, może ktoś pomoże Ci połowić, zabierając Cię ze sobą.

Dzieki ! Dopisalem juz wszystko usmiech
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 973

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Żywiec
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe w wieku 12 lat chcesz dawać w łapę??. Qrde wstrzymaj się trochu bo jak się rozkręcisz to nie wydolisz finansowo wink:
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowoœć: Sola
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlodek napisał:
... może ktoś pomoże Ci połowić, zabierając Cię ze sobą.

W takim wypadku potrzebne jest pisemne zezwolenie dla opiekuna od Twoich opiekunów prawnych (rodziców).
Missiek120 napisał:
Podobno w łape mozna dac.


Za dawanie w łapę idzie się do WIĘZIENIA !
8O :b:
wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Plewiska
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michale, spróbuj korzystać trochę z przycisku"alt", będzie nam się lepiej czytało! :-)
Missiek120
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Nov 04, 2014
Posty: 8

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisze z telefonu ;// Ale wielkie litery moge komendami robic usmiech
A co do dawania w lape, to byl sarkazm ;x
Missiek120
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Nov 04, 2014
Posty: 8

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post do zamkniecia.
Znam ludzi i raczej nic sie juz zrobic nie da ;/ karta od 14 lat. Nikogo tutaj z Prudnika nie ma ;/ Jednym slowem masakra. ;/
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Lis 05, 2014 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Missiek120 napisał:
Post do zamkniecia.
Znam ludzi i raczej nic sie juz zrobic nie da ;/ karta od 14 lat. Nikogo tutaj z Prudnika nie ma ;/ Jednym slowem masakra. ;/

No niekoniecznie. Zgłoś się do miejscowego koła PZW. Koła powinny prowadzić szkółki wędkarskie. Jeżeli nie robi tego koło położone najbliżej Ciebie to może wskażą ci takie w którym zajmują się młodzieżą. Koła PZW mają statutowy obowiązek szkolić młodych ludzi. Uczestnicząc w takich organizowanych zajęciach (teoretycznych i praktycznych) możesz popróbować udziału w zawodach juniorów. To już daje duży dostęp do ciekawego łowienia (treningi, wyjazdy nad ciekawe wody). Trzeba się jedynie wykazać zainteresowaniem i chęciami. Poza tym startując w zawodach możesz się naprawdę bardzo dużo nauczyć. Te umiejętności mogą ci się przydać kiedy skończysz już karierę zawodnika.

Zawsze też możesz poprosić jakiegoś starszego wędkarza, żeby pozwolił ci łowić w swoim łowisku. Na tym właśnie polega opieka osoby dorosłej, czyli na wyrażeniu zgody na łowienie w swoim łowisku. Ja i moi koledzy jak byliśmy dzieciakami tak właśnie robiliśmy. To było bardzo dawno, niestety. Teraz także spotykam młodych ludzi którzy proszą o zezwolenia na łowienie obok i nie spotkałem sie z tym żeby ktokolwiek przepędzał młodzież. Raczej wręcz odwrotnie. Zauważyłem, że starsi pomagają początkującym. A to poprawią zestaw, poczęstują dobrym haczykiem, pokażą gdzie najlepiej zarzucić, pożyczą zanęty do koszyka.
Jedna bardzo ważna rzecz: Musisz umieć pływać i zachowywać sie rozważnie. Do wody zawsze można się zsunąć lol
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołšczył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Prudnik
PostWysłany: Piš Lis 07, 2014 10:46 pm    Temat postu: Re: Karta wędkarska. POMOCY Odpowiedz z cytatem

Missiek120 napisał:
Witam wsztstkich wedkarzy !
Od ilu lat moge łowić na wodach pzw ? Mam 12 lat, czy moge juz zdac na jakies papiery ? Musze byc pod kogos opieką ? Opiekun musi mieć kartę wędkarska ? Chyba wiecie o co mi chodzi. Licze na pomoc z waszej strony !

Cos o mnie : Jestem Michal. Mieszkam w Prudniku mam 12 lat. Chetnie bym rozwinal pasje wedkarstwa usmiech)


Masz na pewno rodziców, dziadków, może kuzynów. Pogadaj z nimi, niech któreś zrobi kartę i po problemie. Na pewno kilka godzin w weekend znajdą dla Ciebie. Na początek polecam lekki spinning, woblerki i klenie na rzecze. Innej alternatywy w pobliżu niestety nie masz.
Missiek120
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Nov 04, 2014
Posty: 8

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lis 08, 2014 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wszystkim ! A szczególnie Samarze wesoly
+ Czy moge się do koła zgłosić sam, czy musze iśc z dorosłym ?
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Lis 08, 2014 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Prudniku jest koło PZW, ma stronę internetową, na stronie są kontakty telefoniczne do wszystkich członków zarządu koła, a nawet do członka zarządu do spraw młodzieży, i drugi do V-e prezesa do spraw sportu i młodzieży. Są tam przy nazwiskach telefony kontaktowe jak do każdego porządnego zarządu. Zadzwoń i pogadaj. Możesz też do nich napisać maila pzwprudnik@gmail.com

Myślę, że będziesz potrzebował jedynie zgodę na piśmie od rodziców czy opiekunów. To powinno wystarczyć.
Niestety wbrew temu co pisze muzik21 chyba jeszcze nie będziesz mógł łowić na spinning. Na razie chyba jedynie metodą gruntowo-spławikową, ale nie jestem tego pewien.
Zresztą jeśli chodzi o klenie, czy okonki to łowienie ich na przepływaneczkę na małej rzeczce jest prawdziwą przyjemnością , polecam także wszystkim tu obecnym zatwardziałym spinningistom.
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołšczył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Prudnik
PostWysłany: Sob Lis 08, 2014 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
W Prudniku jest koło PZW, ma stronę internetową, na stronie są kontakty telefoniczne do wszystkich członków zarządu koła, a nawet do członka zarządu do spraw młodzieży, i drugi do V-e prezesa do spraw sportu i młodzieży. Są tam przy nazwiskach telefony kontaktowe jak do każdego porządnego zarządu. Zadzwoń i pogadaj. Możesz też do nich napisać maila pzwprudnik@gmail.com

Myślę, że będziesz potrzebował jedynie zgodę na piśmie od rodziców czy opiekunów. To powinno wystarczyć.
Niestety wbrew temu co pisze muzik21 chyba jeszcze nie będziesz mógł łowić na spinning. Na razie chyba jedynie metodą gruntowo-spławikową, ale nie jestem tego pewien.
Zresztą jeśli chodzi o klenie, czy okonki to łowienie ich na przepływaneczkę na małej rzeczce jest prawdziwą przyjemnością , polecam także wszystkim tu obecnym zatwardziałym spinningistom.


Tego zarządu w żadnym wypadku nie można nazwać porządnym. Ciężko nawet sobie wyobrazić bardziej nie udolnego zarządce.

Co do spinningu to wydawało mi się, że nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, ale dawno nie zaglądałem do RAPR, może się mylę.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Lis 09, 2014 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muzik21 napisał:
samara napisał:
W Prudniku jest koło PZW, ma stronę internetową, na stronie są kontakty telefoniczne do wszystkich członków zarządu koła, a nawet do członka zarządu do spraw młodzieży, i drugi do V-e prezesa do spraw sportu i młodzieży. Są tam przy nazwiskach telefony kontaktowe jak do każdego porządnego zarządu. Zadzwoń i pogadaj. Możesz też do nich napisać maila pzwprudnik@gmail.com

Myślę, że będziesz potrzebował jedynie zgodę na piśmie od rodziców czy opiekunów. To powinno wystarczyć.
Niestety wbrew temu co pisze muzik21 chyba jeszcze nie będziesz mógł łowić na spinning. Na razie chyba jedynie metodą gruntowo-spławikową, ale nie jestem tego pewien.
Zresztą jeśli chodzi o klenie, czy okonki to łowienie ich na przepływaneczkę na małej rzeczce jest prawdziwą przyjemnością , polecam także wszystkim tu obecnym zatwardziałym spinningistom.


Tego zarządu w żadnym wypadku nie można nazwać porządnym. Ciężko nawet sobie wyobrazić bardziej nie udolnego zarządce.

Co do spinningu to wydawało mi się, że nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, ale dawno nie zaglądałem do RAPR, może się mylę.


Też nie wiem jak to jest z metodami połowu dla młodych. Kiedyś tak było jak napisałem. Ciągle uważam że to ograniczenie było pozbawione sensu. Jak jest obecnie nie wiem. Moje dzieci już dawno sa dorosłe więc nawet na bajkach się nie znam. Coś tam pamiętam o czerwonym kapturku ale to chyba już nieaktualna wersja. Na stronie PZW Prudnik jest dość dużo o wędkowaniu młodzieży w porównaniu z innymi podobnymi stronami. Jak zrozumiałem ich drużyna juniorów ma nawet jakieś wybitne osiągnięcia.
Missiek120
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Nov 04, 2014
Posty: 8

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 11, 2014 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, nici z tego ! Treningo sa w piatek, a ja w piatek mam angielski :/
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 78