Czy wiesz, że...
Wg raportu ¦wiatowego Funduszu na Rzecz Dzikich Zwierz±t łoso¶ wygin±ł w co najmniej 300 z około 2000 dorzeczy, w których naturalnie występował. Prawie 90% populacji gatunku żyje w czterech krajach: Norwegii, Irlandii, Islandii i Szkocji. Na skraju wyginięcia jest w: Estonii, Portugalii, USA i Kanadzie. W ostatnich 30 latach połowy dzikich łososi spadły o 80%.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 340
 Zalogowani 0
 Wszyscy 340

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18234) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18234) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18234) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18234) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18234) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18234) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18234) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18234) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Marzec 2015, marcowe wyniki.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Marzec 2015, marcowe wyniki.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 8:51 pm    Temat postu: Marzec 2015, marcowe wyniki. Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj ta sama rzeka co tydzień temu, te same wędki, te same zestawy zarzucone w to samo miejsce co tydzień temu, ta sama zanęta i przynęta, niestety nie widziałem nawet najdelikatniejszego brania. :roll: :roll: :roll:

Jutro całkowita odmiana, inne łowisko, inna technika i inne ryby będę próbował skusić, mam nadzieję ze będ± współpracowały.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 11:32 am    Temat postu: Re: Marzec 2015, marcowe wyniki. Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Dzisiaj ta sama rzeka co tydzień temu, te same wędki, te same zestawy zarzucone w to samo miejsce co tydzień temu, ta sama zanęta i przynęta, niestety nie widziałem nawet najdelikatniejszego brania.

To pewnie wina wczorajszego wzroku. wink: lol lol lol
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 7:28 pm    Temat postu: Re: Marzec 2015, marcowe wyniki. Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:


Jutro całkowita odmiana, inne łowisko, inna technika i inne ryby będę próbował skusić, mam nadzieję ze będ± współpracowały.

Tak jak postanowiłem tak zrobiłem, łódka na dach mondka i w drogę, o 8:20 byli¶my z koleg± na wodzie, spiny okoniowe poszły w ruch, po zakończonym wędkowaniu mogli¶my pochwalić się czternastoma okoniami (35-42cm), trafiły się nam nawet dwa dubleciki, był też przyłów w postaci szczupaków, niestety na tym łowisku to nie nieuniknione, ja wyj±łem trzy kolega dwa, największego szybko zmierzyłem tak z ciekawo¶ci, miał równo 70cm.
Wszystkie rybki w bardzo dobrej kondycji wróciły do wody.

_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękne garby i dobra akcja Mary¶ wesoly .
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ¶liczne. Na głębokiej czy płytkiej wodzie?
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu zbiornik głęboki, ponad 10m, pod łajb± było około 3m tam gdzie zarzucali¶my było jakie¶ 7m, brały w połowie dystansu na jakich¶ czterech może pięciu metrach max.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Nie Mar 08, 2015 10:54 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Karpiarz
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 198

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Aachen
PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piekne sa te pasiaki usmiech, wiele bym dal by tez takie polowic, ale w tym roku po dwuletniej przerwie zaczynam tez lowic wiec kto wie usmiech - pozdrawiam
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękne. Jak z moich snów. Ostatnio wędkowanie ¶ni mi się bardzo często. :oops:
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miniony tydzień spędziłem na OS Dunajca w Tylmanowej i Kro¶cienku. Wszyscy mnie ostrzegali, że płynie woda po¶niegowa i nic z tego nie będzie. Łowiłem trzy dni. Dawałem radę po siedem godzin z muchówk± w ¶niegu, deszczu, mrozie i ogólnej piĽdziawicy. Stoj±c po pas w rw±cej zimnej wodzie. Czasami tak wiało,że urywało głowę. Zawzi±łem się i wypracowałem każdego dnia po osiem ryb. Do ¶rody. Każdego dnia większe. Najwięcej dużych (na +40 cm) złowiłem przy największej ¶nieżycy i płyn±cej mętnej wodzie. W ¶rodę było mroĽniej i tylko cztery ryby, ale zapi±łem pstr±ga na +50 cm. Sorki, że nie zał±czam fotek, ale tak byłem zmarznięty, że ledwo nad wod± zawi±zywałem muchy i przewi±zywałem przypon. A co dopiero wyci±gać telefon z pokrowca itp. Jednak żałuję, że tego nie zrobiłem.
_________________
Lecek
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
Miniony tydzień spędziłem na OS Dunajca w Tylmanowej i Kro¶cienku. Wszyscy mnie ostrzegali, że płynie woda po¶niegowa i nic z tego nie będzie. Łowiłem trzy dni. Dawałem radę po siedem godzin z muchówk± w ¶niegu, deszczu, mrozie i ogólnej piĽdziawicy. Stoj±c po pas w rw±cej zimnej wodzie. Czasami tak wiało,że urywało głowę. Zawzi±łem się i wypracowałem każdego dnia po osiem ryb. Do ¶rody. Każdego dnia większe. Najwięcej dużych (na +40 cm) złowiłem przy największej ¶nieżycy i płyn±cej mętnej wodzie. W ¶rodę było mroĽniej i tylko cztery ryby, ale zapi±łem pstr±ga na +50 cm. Sorki, że nie zał±czam fotek, ale tak byłem zmarznięty, że ledwo nad wod± zawi±zywałem muchy i przewi±zywałem przypon. A co dopiero wyci±gać telefon z pokrowca itp. Jednak żałuję, że tego nie zrobiłem.


Ty to masz zdrowie. Gratuluję wytrwało¶ci i złowionych ryb.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj ta sama woda co ostatnio, niestety okonie w przeciwieństwie do szczupaków nie współpracowały tak jak w ubiegł± niedzielę.
Szczupłe zamiast robić bara, bara w krzaczkach wol± uganiać się za silikonowymi cudeńkami. 8)

_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj kilka godzin machania muchówk± na Białej Przemszy. Wynik jak na rozpoczęcie sezonu mizerny... jeden potok spadł tuż przed podebraniem lol.
_________________
Bercik
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dzi¶ od 13 do 16. Dziesięć płoci, takich dużych po 30 cm długo¶ci. Niestety nie na spławik tylko na feedera. To nie jest taki sportowy hol na spławikówkę. Szkoda.
WyraĽnie było widać, że do łowiska ¶ci±gnęła je zanęta.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem i ja. Potestować nowe cukiereczki, znaczy wahadełka od @gżybka. Jedno wahadełko szczególnie skuteczne, w pierwszym rzucie od razu szczupa(cze)k. usmiech usmiech usmiech. Pierwszy w tym roku, jednocze¶nie ochrzciłem wędeczkę, multik, plecionkę i blachę usmiech usmiech usmiech.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nadal w domq. Łódka już prawie po poprawkach kosmetycznych. Jeszcze tylko zamontować uszy na deskę tablicy rejestracyjnej i gotowe. Gorsza sprawa z moim Golfem. Jeszcze nie gotowy - blacharka do kapitalki. Podobno do odbioru ostatniego marca. 3 kwietnia rejestracja i może wypad na jeziorko w okresie ¶wi±t?
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Ja nadal w domq. Łódka już prawie po poprawkach kosmetycznych. Jeszcze tylko zamontować uszy na deskę tablicy rejestracyjnej i gotowe. Gorsza sprawa z moim Golfem. Jeszcze nie gotowy - blacharka do kapitalki. Podobno do odbioru ostatniego marca. 3 kwietnia rejestracja i może wypad na jeziorko w okresie ¶wi±t?

Deska tablicy rejestracyjnej, Rysiu to do łajby czy do przyczepy pod-łodziowej :?: :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tablica z przyczepki na desce jest zawieszana na tył łodzi. Oczywi¶cie razem z cał± elektryk± -czytaj ¶wiatła. Nad wod± odpinam j± i wjeżdżam przyczepk± z łódk± do wody. Wtedy zjeżdża łódka do wody. Tym sposobem nie zanurzam instalacji elektrycznej. Maj± takie patenty zrobione przy przyczepce. Wyjmuj± cał± listwę z ¶wiatłami. To jednak jest trochę ciężkie. Mój sposób na łańcuszkach jest o wiele lżejszy a karabińczyki łatwiejsze do zdejmowania.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Byłem i ja. Potestować nowe cukiereczki, znaczy wahadełka od @gżybka. Jedno wahadełko szczególnie skuteczne, w pierwszym rzucie od razu szczupa(cze)k. usmiech usmiech usmiech. Pierwszy w tym roku, jednocze¶nie ochrzciłem wędeczkę, multik, plecionkę i blachę usmiech usmiech usmiech.

Niewymiarkiem :?: 8O :evil: lol lol lol
Chyba zapeszyłe¶ lol lol lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ochrzciłem. Wymiarek, niewymiarek ale pierwsza ryba w roku usmiech usmiech usmiech na pierwszych rybach w dodatku usmiech usmiech usmiech. Dawno tak nie miałem usmiech usmiech usmiech.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze pierwsz± rybę w sezonie wypuszczam na szczę¶cie. Wiadomo, taki smakosz ¶wieżej rybki jak ja, wolałbym, aby ta pierwsza była niemiarowa :-)
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Ja zawsze pierwsz± rybę w sezonie wypuszczam na szczę¶cie. :-)


Nie dobrze Oldi_r, nie dobrze. Przecież taka "wypuszczona" popłynie i nagada innym. Następnym razem koniec brań.
_________________
Lecek
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:


Nie dobrze Oldi_r, nie dobrze. Przecież taka "wypuszczona" popłynie i nagada innym. Następnym razem koniec brań.


Wręcz odwrotnie. Popłynie i naopowiada wszystkim, jakiego głupiego wędkarza się doczekały. Karmi je i wypuszcza. Jak zobacz± pomarańczowy spód mojej łódki, kolejka pod haczykiem się ustawi :-)
krzysiekgzybek
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: Apr 16, 2014
Posty: 16

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
artur napisał:
Byłem i ja. Potestować nowe cukiereczki, znaczy wahadełka od @gżybka. Jedno wahadełko szczególnie skuteczne, w pierwszym rzucie od razu szczupa(cze)k. usmiech usmiech usmiech. Pierwszy w tym roku, jednocze¶nie ochrzciłem wędeczkę, multik, plecionkę i blachę usmiech usmiech usmiech.

Niewymiarkiem :?: 8O :evil: lol lol lol
Chyba zapeszyłe¶ lol lol lol
Artur wymiarki (80 z nadwyżk±) to będziesz wypuszczać na żarnowcu w sierpniu
chyba że skusisz się na dargin to już w maju.obrz±dku wypuszczania już ja dopilnuje.będe pływał zaTob± o 2 rzuty z calcuty.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiu w tym roku nie przewiduję swojej bytno¶ci na Żarnowcu, na Darginie też raczej nie będę.
Może uda się wybrać do Lubniewic nad j. Lubi±ż. Ciekawsze jeziorko od Żarnowca pod każdym względem usmiech.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 1:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Może uda się wybrać do Lubniewic nad j. Lubi±ż. Ciekawsze jeziorko od Żarnowca pod każdym względem usmiech.

Byłem tam wiele lat temu. Nałowiłem największych okoni w swoim życiu. Nigdy tego jeziora nie zapomnę. Wygl±da jak staw, nawet taki ma kolor wody, ale ryby tam były gigantyczne. Chciałbym jeszcze kiedy¶ tam pojechać, tylko że nie na Lubi±ż, a na dużo większe jezioro z którym Lubi±ż ma poł±czenie. Na nim okonie uderzały w blachy nawet wtedy kiedy już wirówki były ponad wod±. Pewnie tak zapalczywie okonie je ¶cigały, że nie dostrzegały tego, że już nie pływaj± a lataj±.

A wracaj±c do rzeczywisto¶ci dzi¶ znowu feeder i dużo płotek, ale dopiero po solidnym donęceniu. Niestety to już koniec z tym miejscem. Odwiedził nas (byłem z koleg±) wędkarz łowi±cy nieopodal i narzekaj±cy na brak brań u siebie. U nas szczytówki latały co trzydzie¶ci sekund. Momentami nie radziłem sobie z obsługa dwóch wędzisk. Strasznie mu się to podobało. Już się tam nie dopcham. zly: zly: zly: zly: następnym razem w takiej sytuacji wyjmę z wody i odłożę na bok wędziska. :evil: :evil: :evil: :evil:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest weekend s± i rybki, w przeciwieństwie do szczupaków okonie już wytarte, ¶liczna pogoda to i na wodzie było przyjemnie a i widoki zapierały dech w piersiach, osiem orłów kr±ż±cych razem to jest dopiero widok zwłaszcza gdy dwa z nich uprawiały powietrzne zapasy, próbowały złapać się nawzajem szponami.
Widok niesamowity.

_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie sypie ¶niegiem. Nie do wiary!! :-((
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mary¶ - jeste¶ pewny, że to orły?
Klinowaty ogon - to może być młody bielik.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu Bielików u mnie jest sporo mniej niż Przednich, my¶lę że to jednak Przedni, ale ornitolog ze mnie jak z koziej ......... lol lol lol lol
Maleństwa to to nie były, kruk przy nim to jak wróbel przy wronie usmiech
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu tu jeszcze dwie foty tego ptaszyska.




_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daję 90% na bielika.
Bielik jest większy od orła przedniego 240/220 rozstawy skrzydeł.
Jest problem z nimi, bo młode dorosłe egzemplarze nie maja jeszcze białego ogona ( bieliki ).
Przednie nie maj± biało¶ci na ogonach, ale młode za¶ maj± biały ogon jednak z ciemnym końcem.
Dorosłego bielika bez problemu wskazujemy z porównaniem do młodego orła przedniego. Jak jest końcówka ciemna na ogonie białym, to orzeł.

Inna sprawa, to ulubione miejsca polowań. Bielika zalicza się do ptaków wodnych :-)
Orzeł lubi skały. Na skałach buduje gniazda, chociaż widziano na starych drzewach również ( z braku takich miejsc ).
Bielik nie jest orłem a przedstawicielem rodziny jastrzębiowatych, dlatego na terenie całej naszej Polski może być widziany.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj garstka płoci. Niektóre nawet niezłe jak dla mnie. Dziwne jest to, że bior± z nurtu ale po obfitym zanęceniu. Słodkie łowy w całkowitej samotno¶ci.
Kiedy pojawi± się s±siedzi to znaczy się, że czas ruszać w drogę szukać kolejnego wolnego miejsca. Ciekaw jestem jak długo pozostawi± mnie w spokoju.
Kto¶ pamięta co kwitnie kiedy płocie zaczynaj± tarło? Po tych moich zupełnie nie widać żeby miały chętkę.
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mniszek lekarski. W zeszłym roku, gdzie zimy nie było na Pilchowicach płoć tarła się na pocz±tku maja.
_________________
...::: Gutek :::...
kamase
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Sep 04, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pon Mar 30, 2015 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w niedzielę odbyli¶my wraz z Moli77 wycieczkę na jez. Orłowskie niedaleko Lipna, w celu sprawdzenia jak maj± się okonie. Zamiast okoni, 6 szczupaków :o
Dodatkowym przyłowem był też pstr±g tęczcowy 8O
Co się okazało, trzy pstr±gi tydzień wcze¶niej, uciekły gospodarzowi jeziora z siatki w której je przetrzymywał. Rybki szybko wracały do wody bo tam im najlepiej.

PS
Widowiskowe branie pstr±ga....bezcenne
Wszystkie brania na jednego woblera własnej produkcji wesoly
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 120