Czy wiesz, że...
Polskie obszary morskie /32,4 tys. km kw. , w tym 8628 km kw. morza terytorialnego/ uznawane są za bogate w zasoby rybne. Wydajność w polskich obszarach morskich wynosi średnio 35,9 kg/ha, podczas gdy średnia dla Morza Bałtyckiego wynosi 18,5 kg/ha.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 343
 Zalogowani 0
 Wszyscy 343

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym wątku będę podawał wpłacone kwoty ...(18213) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że święto, świętem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18213) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18213) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18213) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18213) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli ktoś chce wpłacić,, to proszę blik ...(18213) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wodą, oczywiście bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18213) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Ktoś zapłacił, to trzeba Mu się ...(18213) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2099
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2424
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Czy wprowadzono limit ilościowy okonia?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Czy wprowadzono limit ilościowy okonia?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Kwi 04, 2015 1:57 am    Temat postu: Czy wprowadzono limit ilościowy okonia? Odpowiedz z cytatem

Czy wprowadzono limit ilościowy okonia do 10 sztuk dziennie? Ciągle o tym słyszę, ale słabo czytam i nie mogę się tego limitu doczytać w RAPR. Może ktoś coś wie bo to bardzo denerwująca sytuacja. zly: zly:
jufu
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Jan 02, 2006
Posty: 110

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Sob Kwi 04, 2015 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozdział VI Ochrona ryb.

7. Wprowadza się następujące limity ilościowe ryb do zabrania z łowisk:
7.1. W ciągu tygodnia /od poniedziałku do niedzieli/:
- głowacica 1 szt.
7.2. W ciągu doby / w godz. 0.00 - 24.00 /
- sum 1 szt.
- troć jeziorowa, troć wędrowna, łosoś, sandacz, szczupak, sieja, boleń, /łącznie/
2 szt.
- lipień, pstrąg potokowy, /łącznie/ 3 szt.
- brzana 3 szt.
- karp 3 szt.
- lin 4 szt.
- certa 5 szt.
- węgorz 2 szt.
Łączna ilość złowionych i zabranych z łowisk ryb wymienionych gatunków nie może
przekroczyć 10 szt. w ciągu doby.

Okoń nie jest tu wymieniony więc nie podlega limitowi 10 szt

8. Dopuszcza się zabranie z łowisk ryb innych gatunków niewymienionych wyżej, w
ilościach nieprzekraczających 5 kg w ciągu doby

Chyba że w wykazie odstępstw od RAPR w waszym okręgu jest inny zapis.
U nas w PZW Wrocław jest np.
10 szt leszcza na dobę
wymiar ochronny okonia do 18, a na zbiorniku Mietków do 20cm, a dodatkowo całkowity zakaz połowu z lodu
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Kwi 04, 2015 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za podpowiedź
Znalazłem na stronie Z.O.Maz.

12.Wymiary, okresy ochronne i limity połowu:
a) okoń:
-do 18 cm (ograniczenie nie dotyczy wód górskich)
-limit 10 szt.z wyłączeniem zawodów wędkarskich zgłoszonych do biura Z.O.Maz.(ograniczenie nie dotyczy wód górskich)
b) karp do 30 cm na wszystkich wodach
c) kleń, jaź 5 szt. łącznie

A teraz wyobraźmy sobie, że mam 11 okoni (hipotetycznie bo nie zabieram już ryb do domu) i kontroluje mnie patrol PSR. Mandacik murowany. Żadne usprawiedliwienia, że nie wiedziałem bo nie zaglądam na stronę Z.O.Maz. nie pomogą. Żadne odwołania do regulaminu także, bo regulamin nieważny.


Ostatnio zmieniony przez samara dnia Sob Kwi 04, 2015 6:55 pm, w całości zmieniany 2 razy
jufu
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Jan 02, 2006
Posty: 110

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Sob Kwi 04, 2015 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="samara"]Dziękuję za podpowiedź
Znalazłem na stronie Z.O.Maz.

I wszystko się wyjaśniło
Zawsze warto sprawdzać, czy zapisy okręgowe pokrywają się z RAPR
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sro Kwi 08, 2015 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
A teraz wyobraźmy sobie, że mam 11 okoni (hipotetycznie bo nie zabieram już ryb do domu) i kontroluje mnie patrol PSR. Mandacik murowany. Żadne usprawiedliwienia, że nie wiedziałem bo nie zaglądam na stronę Z.O.Maz. nie pomogą. Żadne odwołania do regulaminu także, bo regulamin nieważny.

Szukasz dziury w całym, nie od dziś poszczególne okręgi wyznaczają sobie wyższe limity, wymiary itp. Wszystko masz opisane w swoim zezwoleniu/ rejestrze (który trzeba mieć ze sobą w czasie wędkowania), więc wcale nie musisz wchodzić na stronę om pzw, żeby wiedzieć jakie zasady obowiązują w okręgu...
_________________
Aquila non capit muscas!
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 1:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek80 napisał:
samara napisał:
A teraz wyobraźmy sobie, że mam 11 okoni (hipotetycznie bo nie zabieram już ryb do domu) i kontroluje mnie patrol PSR. Mandacik murowany. Żadne usprawiedliwienia, że nie wiedziałem bo nie zaglądam na stronę Z.O.Maz. nie pomogą. Żadne odwołania do regulaminu także, bo regulamin nieważny.

Szukasz dziury w całym, nie od dziś poszczególne okręgi wyznaczają sobie wyższe limity, wymiary itp. Wszystko masz opisane w swoim zezwoleniu/ rejestrze (który trzeba mieć ze sobą w czasie wędkowania), więc wcale nie musisz wchodzić na stronę om pzw, żeby wiedzieć jakie zasady obowiązują w okręgu...


Możesz mi nie wierzyć. Twoje prawo. Ale naprawdę, słyszałem już o wprowadzeniu limitu na okonia kilkakrotnie od początku roku a nawet chyba wcześniej. Zawsze brałem do ręki RAPR i nie znajdowałem tam żadnej informacji na ten temat. Dla mnie jedynie regulamin był miarodajny. Dlatego tą informację traktowałem jako plotkę , nieporozumienie, panikę, albo coś podobnego. Dopiero dzięki podpowiedzi Jufu znalazłem coś konkretnego.

Teraz odnalazłem te limity także w zezwoleniu. Jednak żeby je zauważyć musiałem przebrnąć przez wiele stron tabelek informujących o łowiskach na których nigdy nie będę, a nawet nie zamierzam być. Czytanie tego jak dla mnie było okropnie nużące.
Jeżeli już robię dziury w całym, to może mógłbym pokornie poprosić redaktora tego druku, o umieszczanie tak ważnych dla użytkowników zezwolenia wiadomości, jak zmiany regulaminu, gdzieś na początku tekstu i może trochę większą i grubszą czcionką. Do takiej informacji powinno się mieć moim zdaniem ułatwiony dostęp. To nie jest umowa kredytowa z bankiem i drobne druki nie są tu nikomu potrzebne. Chyba że...
kaktus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 29, 2006
Posty: 357

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legnica
PostWysłany: Piš Kwi 17, 2015 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieznajomość prawa szkodzi - spójrz na par. 2 pkt 2 RAPR: 2. "Przed przystąpieniem do wędkowania, wędkarz zobowiązany jest do ustalenia do
kogo należy wybrane przez niego łowisko i czy nie obowiązują na nim dodatkowe ograniczenia, poza zawartymi w niniejszym Regulaminie. ". To wyjaśnia wszystko. Jeżeli dany okręg wprowadził swoje własne ograniczenia, to każdy wędkarz ma obowiązek ich przestrzegać. Kwestia poinformowania o wprowadzanych zmianach - tu już piłeczka jest po stronie okręgu, w jaki sposób to zrobi. U mnie jest to wykaz zmian, który wszem i wobec jest ogłaszany np. podczas płacenia za kartę. I nie ma problemu. wesoly
A na marginesie - założę się, że niewielu z nas czytało od deski do deski ustawy czy kodeksy prawne? A są to przepisy, których musimy przestrzegać (np. ustawa "Prawo o ruchu drogowym"). I nie będzie żadnym wytłumaczeniem "bo nie wiedziałem" wesoly . Tak to działa. Ale spoko - już wiesz, więc podczas kontroli nic Ci nie grozi. Zresztą i tak nie bierzesz ryb, więc niech się martwią ci, którzy zabierają wesoly . Relax.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Kwi 17, 2015 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaktus napisał:
U mnie jest to wykaz zmian, który wszem i wobec jest ogłaszany np. podczas płacenia za kartę. I nie ma problemu.

Mój problem polega na tym, że nie kupuje znaków sam. Nie chodzę po schodach, a tam trzeba taką przeszkodę pokonać.

Cały czas mówili mi o tym limicie koledzy, a ja szukałem w internecie. Myślę, że gdyby ktoś pomyślał i umieścił te zmiany np na okładce zezwolenia to znacznie rozszerzyłby dostęp do informacji. Moi koledzy przekazywali mi informację o limicie w postaci, jeżeli można tak powiedzieć "szeptanej sensacji". Podejrzewam, że do nich ta wiedza dotarła w taki sam sposób.

Dziwie się bardzo bo jeżeli jest to informacja warta 200 NPL to chyba ktoś mógłby się postarać i pomyśleć jak ta kasę zachować w naszych kieszeniach. :? :?
kaktus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 29, 2006
Posty: 357

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legnica
PostWysłany: Piš Kwi 17, 2015 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że sam nie kupujesz znaczków w żadnym wypadku nie powinno być przeszkodą w poinformowaniu kolegi o zmianach. Nooo, ale jak nie zabierasz ryb, to Twój limit jest nieograniczony i tego Ci życzę. wesoly wesoly
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund :: Zapytania do SQL: 45