Czy wiesz, że...
Wi¶lany sandacz wymiar ochronny przekracza w 4-5 roku życia, a 70 cm przy masie ok.3,8 kg osi±ga po 8 latach.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 594
 Zalogowani 0
 Wszyscy 594

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(454051) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(454051) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(454051) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(454051) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(454051) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(454051) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(454051) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(454051) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(454051) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59797) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Kernel
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Kiks
Kernel
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Paż 13, 2004 7:36 pm    Temat postu: Kernel Odpowiedz z cytatem

Jak pewnie sami zauwazyliscie, PW zaatakowali hakerzy z klanu "kernel" smutny. Bardzo mi przykro z tego powodu. Ale ja mam pytanie do moderatorów, administratorów. Co się stanie z portalem. :?: :?:.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Paż 13, 2004 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Administratorów nie ma, nie ma też chętnych do pomocy w tej materii. Jak się kto¶ nie znajdzie, to odpowiedĽ na Twoje pytanie jest jasna.

Mnie się na przykład nie będzie chciało tworzyć PW po to, żeby jakie¶ niespełnione ¶mondaki udowadniały to co każdy wie, że PHP Nuke jest dziurawy jak sito. I żeby inne ¶mondaki miały z tego polewkę - bo i tak niestety jest.

Trudno - wrócimy do czasów HTML i zrobimy stronkę o hodowli jedwabników, pieczeniu pierników albo szydełkowaniu. :roll: :evil:
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Sro Paż 13, 2004 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaje, że atak nie miał na celu zniszczenia portalu, lecz sprawdzenie swoich sił. Nickvicq i MaTrIzz najprawdopodobniej nie s± Polakami, ale widziałem bardzo wiele polskich stron zaatakowanych przez nich.
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Paż 13, 2004 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie robi± wielkich szkód (chociaż trochę jednak ich jest). Łaż± sobie po stronach na PHP Nuke i włamuj± się przez znane dziury tego oprogramowania. Te dziury s± znane i nam - ale sorry - my się zajmujemy redagowaniem portalu. Nikt z nas nie jest programist± niestety. I nie ma komu dziur łatać. Nie ma chętnych. Wszyscy na to kład± lachę, że tak to oględnie, ale celnie ujmę. Więc ja też mam gdzie¶ - dopóki mi nie przejdzie.
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sro Paż 13, 2004 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaa... Gnojków wszędzie jest pełno. Przecież to takie zabawne jak gnojek komu¶ zrobi krzywdę lub na zło¶ć, zagra na nosie lub da kopa w tyłek, zepsuje humor lub sam nie umyty, zasmrodzi wokół powietrze... Przecież to takie zabawne...
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Paż 13, 2004 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko jakos nikt sie nie ¶mieje.......
_________________
Oby do jutra......
ToM74
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jul 18, 2004
Posty: 52

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !!!

Tak wiadomo ze PHPNUKE jak i PHPBB jest troche dziurawe, glownie to bledy SQL Injection. Ludzi chetnych do wykorzystania tych luk jest wielu. Glownie mlodych ludzi usilujacych zostac "hakerami", wiekszosc tych bledow jest opisana na roznego rodzaju stronkach wraz z przepisami. To samo obserwuje sie na roznych kanalach IRC, najczescie sa to ludzie posiadajacy podstawowe wiadomosci o dzialaniu jakiegokolwiek systemu.
Trudno mi tutaj mowic o czyjejs winie by kogos nie urazic, niestety to jest internet i nalezy dbac o takie sprawy. Aktualnie zawodowo zajmuje sie administracja systemow UNIX-owych, a w szeczegolnosci bezpieczenstwem sieciowym. Z tego co juz zdarzylem zaobserwowac poziom bezpieczenstwa komputerow w naszym kraju jest raczej zalosny (choc nie jestesmy jeszcze na ostatnim miejscu w tym wzgledzie).
Instalujac jakakolwiek aplikacje np. PHP NUKE nalezy wiedziec jakich modulow sie uzywa i systematycznie sledzic informacje o bledach. W przypadku ich wykrycia zalecana jest aktualizacja lub w ostatecznosci wlasnoreczne poprawiaie (opis bledu najczesciej jest pokazywany dokladnie) gdy brak jest poprawek. Od swojej strony moge zaoferowac jakas pomoc, jednak z gory mowie nie mam zbyt wiele czasu i nie wezme na siebie odpowiedzialnosci za nadzur portalu. Jesli sa jakies problemy smialo mozna do mnie pisac i w miare wolnego czasu napewno pomoge.
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejmy nadzieję że te matoły już sobie udowodniły jakimi wspaniałymi s± hakerami i dadz± sobie spokój z Nasz± stron±.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spining napisał:
Miejmy nadzieję że te matoły już sobie udowodniły jakimi wspaniałymi s± hakerami i dadz± sobie spokój z Nasz± stron±.

Młoty to zbyt delikatne okre¶lenie dla tych .......... :evil: :evil:.
_________________
Bercik
borys
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Jul 19, 2004
Posty: 145

Kraj: Anglia
Miejscowość: Bournemouth
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takich cwaniaczków trzeba by było potraktować tak:
ŁAŃCUCH,ZA JAJA I DO WODY!!! :evil: :evil: :evil:
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, Tak, piszcie tak dalej. Wystarczy, że by się dowiedzieli co piszecie o nich na tym portalu to z PW nie zostanie nic oprócz plamy na ¶cianie, najlepiej zachować to dla sibie i puki co siedzieć cicho, a zgrywać bohatera nie warto
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie najpierw sciagnijmy wszystkie aktualizacje do PHP Nuke, a pozniej wypowiedzmy sie na temat hakerow usmiech. I to tez radzilbym sie powstrzymac, bo wszyscy znamy łacine usmiech.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ToM74 napisał:
Instalujac jakakolwiek aplikacje np. PHP NUKE nalezy wiedziec jakich modulow sie uzywa i systematycznie sledzic informacje o bledach. W przypadku ich wykrycia zalecana jest aktualizacja lub w ostatecznosci wlasnoreczne poprawiaie (opis bledu najczesciej jest pokazywany dokladnie) gdy brak jest poprawek. Od swojej strony moge zaoferowac jakas pomoc, jednak z gory mowie nie mam zbyt wiele czasu i nie wezme na siebie odpowiedzialnosci za nadzur portalu. Jesli sa jakies problemy smialo mozna do mnie pisac i w miare wolnego czasu napewno pomoge.


Każde słowo, które piszesz w tym w±tku to najprawdziwsza prawda. Trzeba ¶ledzić, trzeba aktualizować, trzeba łatać. Powiem więcej - bezpieczeństwo PW (w rozumieniu PHP Nuke'a) jest również na żałosnym poziomie. Niestety do tej pory - mimo apeli na naszych stronach - nie zgłosił się nikt chętny do pomocy w tej sprawie. My się na tym nie znamy. My się na tym nie chcemy znać. My potrzebujemy pasjonata, który choć szcz±tkowo nam w tym pomoże. Dla nas PHP Nuke i systemy operacyjne to jest narzędzie, a nie pasja życia. To ma działać, żebyćmy mogli ku uciesze wszystkich robić PW od strony merytorycznej.

Całkowicie się też zgadzam z niektórymi, że ataki nie nios±ce wielu szkód w pewnym sensie s± pożyteczne - aczkolwiek raczej bym to widział w odniesieniu do serwisów firm, urzędów, itp. Co za rado¶ć jest udowodnić amatorowi, że jedzie na gotowym i dziurawym sofcie, skoro on o tym doskonale wie, a nie stać go ani na profesjonalne narzędzia, ani na programistów.

W takich chwilach zawsze przychodzi refleksja... Kiedy wszystko idzie jak trzeba na PW - to często się słyszy "nasze PW to, nasze PW tamto". Kiedy co¶ się chrzani - to dostajemy maile "co¶ WAM się zepsuło na PW". My, wy... co jest kryterium tego podziału? Tylko i wył±cznie wkład pracy na PW. Każdy może zostać redaktorem i współpracownikiem, zakładaj±c, że włoży swoje chęci i wkład pracy w tworzenie PW. Ale doprawdy nie uwierzycie - jak niewielu się chce co¶ zrobić...

Smutne to wnioski, niejako przy okazji, ale życie jest takie jakie jest. Nawala nam hosting, włamuj± się każd± dziur± - a to wszystko zniechęca do tego, aby co¶ fajnego na portalu porobić. Dlatego ciesz± wyj±tki, rodzynki, czyli takie posty jak Toma74. Mam nadzieję, że co¶ się uda wspólnie podziałać - choćby na polu podstawowych zabezpieczeń. W miarę wolnego czasu oczywi¶cie. Jak sami widzicie - każda para r±k się przyda. Szczególnie w działce technicznej, gdzie mimo ogłoszeń na naszej WWW do tej pory nikt chętny do najmniejszej choćby pomocy się nie zgłosił.
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie przed chwil± się dowiedziałem o tym problemie.Nie wiem po co komu¶ pokazywać co on nie potrafi i ile może zrobić.Nie wiem po co sie na t± stronę włamywał . Czy my komu¶ przeszkadzamy?Jesli tak to niech się wypowie na forum i powie to co ma do powiedzenia ,przecież każdy ma swoje zdanie i ja ich uszanuję ale niech NIC nie robi± z nasz± stron±.
Ja próbowałem zrobić strone inetrnetow± na lekcji informatyki i był to koszmar (przynajmniej dla mnie) i wiem ile trudu i czasu kosztowało stworzenie portalu jakim s± POGAWĘDKI WĘDKARSKIE.

P.S. Niech te osoby co się tu bawia , a nie jest to ¶mieszne skończ± sie wygłupiać. Dla mnie komputer jest tylko po to by siedzieć na PW. W innych okoliczno¶ciach nie jest on mi potrzebny!!!
_________________
Bieroo Paniee???
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
Panowie najpierw sciagnijmy wszystkie aktualizacje do PHP Nuke, a pozniej wypowiedzmy sie na temat hakerow usmiech. I to tez radzilbym sie powstrzymac, bo wszyscy znamy łacine usmiech.


Wybacz - ja się jednak wypowiem i wali mnie to czy jaki¶ haker ucierpi na tym emocjonalnie, ambicjonalnie, czy jaklkolwiek i rozp... PW do szczętu. Dla mnie każdy haker rozwalaj±cy PW jest fiutem i ¶mondakiem - bo nikt mu nie daje prawa chrzanić czyj±¶ robotę. Nie przeczę, że z takich włamów płyn± pewne pozytywne konsekwencje, wynikaj±ce z lepszego zabezpieczenia usług sieciowych. Ale nie doprowadzajmy do paranoi, według której kto¶, kto chce się podzielić na niekomercyjnym serwisie swoj± wiedz±, do¶wiadczeniami, itp - musi być pasjonatem PHP i ¶ledzić po necie łatki z aktualizacjami.

Taki kto¶ albo znajduje chętnego do pomocy (to jest wła¶nie to, co obecnie robimy, ale chętnych do tej pory nie było), albo wypina się ¶wiństwem na to wszystko i zajmuje tak± rzecz±, w której mu nikt nie będzie przeszkadzał. Wybaczcie - nie widzę powodu, żebym musiał żerbać o pomoc, albo za ni± płacić po to, żeby móc redagować PW ku uciesze wszystkich, bo jeden ¶mondak z drugim musi udowodnić całemu ¶wiatu jaki PHP Nuke jest dziurawy.
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox-:arrow: w tym przypadku poleciłbym napicie się ciepłej herbatki, może być na uspokojenie.
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan napisał:

P.S. Niech te osoby co się tu bawia , a nie jest to ¶mieszne skończ± sie wygłupiać. Dla mnie komputer jest tylko po to by siedzieć na PW. W innych okoliczno¶ciach nie jest on mi potrzebny!!!

Podpisuje się pod P.S. Milan .Dla mnie, Pogawędki Wędkarskie stanowi± 85% korzystania z sieci.
_________________
Bercik
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tom74 jezeli sie sumiennie podejmiesz tego usmiech to z góry ci wieeeeeeeeelkie dzięki.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj widzę, że nerwy pu¶ciły i się wcale nie dziwię. Ale jak tylko powstał net tak zaraz po nim powstali hakerzy. Ludzie, co można powiedzieć więcej jak o ile dobrze pamiętam najdalej rok temu włamano się na oficjalny serwis Pentagonu. Jak w takim razie maj± przed włamaniem obronić się biedne pogawędki? Otóż, my lubimy łowić ryby (chyba), a s± tacy co lubi± włamywać się do innych komputerów, serwerów, czy stron internatowych. Nie zmienimy tego ani nie unikniemy. Jedynie co możemy zrobić utrudniać, a co najważniejsze nie poddawać się. Nie może być tak, że jeden rozpędzi tak wielu....
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesiu napisał:
Esox-:arrow: w tym przypadku poleciłbym napicie się ciepłej herbatki, może być na uspokojenie.


Lubię ludzi, którzy mówi± to co czuj±. Już jestem po herbatce Czesiu. wink:
taurus
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 118

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznan
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie !!!!
Wszyscy macie racje, co do hakerów. Jest to gówniane ¶miecie, które należy odszczelić w pierwszej kolejno¶ci. NUKA należy łatać w miarę możliwo¶ci a hakerom wypowiedzieć medialn± oraz prokuratorska wojnę. Dobry haker to taki, który siedzi na dnie Wisły z 60 amperowym akumulatorem na j..ach.

Jarek
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wszyscy macie racje...


Masz rację, Taurus wink:
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adalin napisał:
Cytat:
Wszyscy macie racje...


Masz rację, Taurus wink:


Masz rację, Adek, że Taurus ma rację. wesoly
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja, Sazan wykrzyknik wesoly
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ten co ma rację stawia piwo i kolację ;)
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Czw Paż 14, 2004 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po kolacji, słusznym daniem, słuszna racja na ¶niadanie! :P
ToM74
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jul 18, 2004
Posty: 52

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Paż 15, 2004 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Dobry haker to taki, który siedzi na dnie Wisły z 60 amperowym akumulatorem na j..ach.


Z tym to akurat sie nie zgodze, w sumie od czasow pierwszej sieci komputerowej słowo hacker zmienilo troche znaczenie. Prawde mowiac to nikt z hakerow nigdy by sie tu nie wlamal, poprostu nie widzial by sensu niszczyc czyjas prace i ponizac sie uzywajac luk w znanym portalu. Kolejna sprawa to mial by zapewne wiele ciekawszych zajac.
To co sie stalo to nic innego jak "Skriptkids" czyli ludzie ktorzy nie maja wiele pojecia o wlamywaniu sie, a jedynie uzywaja godowych narzedzi. Prawde mowiac kazdy z tego portalu by to potrafil. Tak samo nie wybrali oni tego portalu z jakiejs nienawisci, najczesciej wpisuja cos w google i leca po koleji wyszukane portale oparte na PHPNUKE, JPORTAL itp.
Co do wlamywania sie to jest to nieraz potrzebne (miomo ze jest to niezbyt legalne) pozwala na dojscie do osoby robiacej jakies wlamanie do systemu lub atak typu DDOS itp. Wtedy wlamuje sie czlowiek jednak po to by sprawdzic logi serwera itp. i znalezc jakis punkt zaczepienia z kad byla dana osoba. Poprostu bez takiego podejscia najczesciej bardzo trudno znalezc winowajce lub jest to wrecz nierealne.

Dobra ale sie namarudzilem, a to portal o innej tematyce usmiech
Tak jak wspominalem nie ma problemu i postaramy sie cos wykombinowac aby poprawic zabezpieczenia portalu, zreszta to juz dokada sie poprzez e-mail.

A co do tego ze nie kazdy musi sie znac na systemach operacyjnych itp. to swieta prawda, ja akurat nie mam wyjscia ;) bo z tego zyje... choc przez to najczesciej brakuje mi czasu na wedkowanie i troche sie wqr.... jak ja musze siedziec przed kompem,a znajomi robia wyjazd na rybki. No ale co tu zrobic...
taurus
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 118

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznan
PostWysłany: Sob Paż 16, 2004 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem na my¶li tych, co niszcz± a nie tych, z których mamy dobry pożytek. Trak, że nie obrażaj się, gdy co¶ niedokładnie jest napisane. Ci Ľli napsuli sporo na WCWI, próbowali na VENDI i dobrali się do PW. Nie jeste¶my pierwszymi i ostatnimi.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Nie Paż 17, 2004 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tom74 poprostu zamiast tyle pisac to wystarczylo napisac ze najlepszym sposobem na hakera jest... drugi haker wesoly
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Kiks
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 105