Czy wiesz, że...
Znalezione na terenach Polski pierwsze błystki należy datować na wczesne ¶redniowiecze. Z uwagi na korozję wykonywano je z metali kolorowych.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 586
 Zalogowani 0
 Wszyscy 586

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(483489) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(483489) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(483489) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(483489) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(483489) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(483489) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(483489) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(483489) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(483489) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(483489) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2047
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2139
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2498
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Gdzie na majowy zlot?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Zloty i biesiady
Gdzie na majowy zlot?
Idż do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sty 19, 2005 11:26 pm    Temat postu: Gdzie na majowy zlot? Odpowiedz z cytatem

Zima kontratakuje, ale wiosna już wcale nie tak odległa. A jak wiosna - to i wiosenny zlot. Kalendarz stwarza w tym roku dwie ciekawe, majowe możliwo¶ci co do terminu. Jedna to weekend pierwszomajowy, druga to weekend bożociałowy (tak, tak - wypada w tym roku w maju). Nad tym jeszcze będzie czas się zastanowić. Ale jest sprawa ważniejsza. A mianowicie miejsce zlotu. I tu liczymy na inwencję Pogawędkowiczów. Do końca stycznia, w tym w±tku, jest możliwo¶ć zgłaszania proponowanych miejsc zlotu. Jest jednak pewne "ale"... Zgłoszenie powinno zawierać nie tylko wskazanie samego łowiska, ale także podstawowe dane co do zakwaterowania i warunków oraz deklarację pomocy w przypadku wyboru tego miejsca na zlot. Złożone propozycje, a także przebieg dyskusji nad nimi, zostan± uwzględnione przy wyborze miejsca wiosennego zlotu. Przypomnę jeszcze, że kwatery na zlot musz± być przyzwoite, ale rozs±dne cenowo. Wariant namiotowy nadaje się tylko na biesiady. Tyle wstępu. Teraz czas na dyskusję. Kto pierwszy?

Ostatnio zmieniony przez Esox dnia Sob Kwi 02, 2005 9:43 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety , jak na razie nie będzie mi dane uczestniczyć w żadnym spotkaniu Pogawędkowiczów , chociaż jaka¶ letnia biesiada to kto wie?
Niestety ale jestem uzależniony od rodziców i w dużej mierze od piłki nożnej (wesoly) i nie znajde raczej czasu ani poparcia w rodzinie , by doł±czyć do elitarnego grona Zlotowiczów. Będę musiał się zadowolić obszernymi relacjami i cudownymi zdjęciami ze zlotu.PZDR.
_________________
Bieroo Paniee???
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję miejsce w centrum Polski: Słok koło Bełchatowa.
Jest to zbiornik Elektrowni Bełchatów. Ryby występuj±ce to: płoć, leszcz, lin, okoń, sandacz, szczupak, czasami karpik też się może przytrafić patrz tutaj. Nad zbiornikiem położony w lesie jest o¶rodek wypoczynkowy: *** hotel Wodnik oraz 20 domków typu Brda. Domki maj± salonik, łazienke i kuchnię, za¶ na górze znajduj± się 2 dwuosobowe sypialnie ( w tym jedna przej¶ciowa). Cena domku za dobę to przed sezonem (do 15 maja) 100 za¶ w sezonie 120 zł zł. Dodatkowo jest możliwo¶ć przenocowania 2 osób w saloniku na rozkładanej kanapie. O¶rodek można zobaczyć tutaj. Wędkowanie dla osób spoza okręgu piotrkowskiego kosztuje 10 zł / dobę (o ile nic się nie zmieniło - mogę to sprawdzić). Czy warto przyjechać w celach wędkarskich:?: Chyba tak. Od 2 lat odbywaj± się na Słoku zawody Grand Prix Polski w spławiku a to o czym¶ ¶wiadczy. Była relacja chyba w wrze¶niowych WW. Zawodnicy połowili pięknie zdobywaj±c pięciocyfrowe nawet wyniki w turze (w tym 30 dag płocie). Jest to łowisko na które kieruję 90% swoich wyjazdów na ryby. Czę¶ciowo dlatego, że blisko a poza tym obdarowało mnie już nieraz pięknymi wynikami spiningowymi. Szczupaki 60 cm zdarzaj± się do¶ć często a mój rekord to 85 cm. Jesieni± ubiegłego roku w dwa dni z rzędu jeden go¶ciu złowił 2 szczupaki 96 i 102 cm. Widziałem w siatkach sandacze po 7 kg. Sam kilkana¶cie lat temu złowiłem lina 2,2 kg. Ostatnio co prawda słyszałem co¶ o jakim¶ zanieczyszczeniu zbiornika ale znajomy ze sklepu wędkarskiego mnie uspokoił, że ryby nadal bior± pięknie.
Oczywi¶cie nie obiecuję nałowienia ryb. Bywa z tym różnie. W ubiegłym roku siedziałem w domku z rodzink± w maju kiedy tak strasznie wiało i było chyba ze 3 st. (1. lub 2. weekend maja) i mimo najszerszych prób niczego nie złowiłem smutny
Najbliższe sklepy spożywcze, monopolowe, wędkarskie znajduj± się ok 10 km od Słoku - w Bełchatowie.
Je¶li chodzi o organizację zlotu - nie ma problemu, zajmę się tym o ile nadal wolne s± domki na te weekendy, o których mówił Esox i o ile taka będzie decyzja PW. Z reszt± być może Jarpo mógłby mi pomóc. Też tu często łowi.
Je¶li chodzi o łodzie to jest możliwo¶ć połowu od ¶witu do zmierzchu. Nie wiem natomiast czy wypożyczalnia przed sezonem będzie już czynna i czy maj±. Maj± za to mnóstwo rowerów wodnych z których niestety nie można łowić...
_________________
I gdzie ta metrówa ???


Ostatnio zmieniony przez shawn7 dnia Czw Sty 20, 2005 11:26 am, w cało¶ci zmieniany 2 razy
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox ma racje że już pora,znajomy 2 czy 3 dni temu dzwonił do mnie czy nie znam jakis miejsc na Mazurach bo miejscówka gdzie był we wrzesniu
nie ma juz na długi weekend majowy miejsc 8O smutny Fakt że na zlot to miejsce jest niezbyt odpowiednie-120pln/dzień z wyżywieniem :? :roll:
Pomysł organizacji w centralnej Polsce b.dobry,ja niestety miejsc w tym rejonie nie znam zupełnie.Osobi¶cie my¶lałem o Bugu(Serpelice)ale tam wszyscy mamy daleko(z małymi wyj±tkami-Salmo)ew.Roztocze ale znowu tam tylko chyba pstr±gi.Jest też jaki¶ o¶rodek nad Narwi± w Doktorcach ale o tym rejonie nie wiem nic zupełnie,no i osoby z rejonów zachodnich i południowych,podobnie jak do Serpelic maj± strasznie daleko.Gdy jesienia szukałem działki zaniosło mnie w rejon Gostynin,Ł±ck,
Włocławek-s± tam piękne jeziorka i ponoć rybne ale nie mam zielonego pojęcia czy s± tam jakie¶ o¶rodki a to w zasadzie też centralna Polska.
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaaa zapomniałem dodać:
Zbiornik dla osób ceni±cych sobie ponad wszystko estetykę i naturę może się okazać przygnębiaj±cy. Cała długo¶ć brzegu jest obetonowana niestety smutny Za to co około 100m s± schodki do samej wody oraaz jest kilka pomostów, z których można wygodnie łowić. Ja spininguj±c biegam jednak dookoła nie zważaj±c na to.
_________________
I gdzie ta metrówa ???
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słok - Bełchatów. Bardzo ciekawy obiekt. Zobaczyłem te domki kempingowe w linku. Napisali - 5 osobowe. Tyle, że liczyli na 5 miejsce w saloniku. Koszt jednak domku to 120 zł za dobę. Nie jest to wy¶rubowana cena, licz±c na komfortowe mieszkanie w nim 4 osób (a nie 5 ) wychodzi zaledwie 30 zł za noc ( doba ). Przyjazdy mamy w piatek a wyjazdy w niedzielę. Mamy zatem 2 doby pi±tek-sobota oraz sobota-niedziela. To w lepszych warunkach 60 zł noclegi. Doliczaj±c licencję 10 zł /dobę ( nawet jak na 3 dni ) daje nam 30 zł. Razem stałych kosztów = 90 zł. Jest kuchnia w domku i można sobie upichcić jadło. To znowu taniej wychodzi niż w jadalniach czy barach i restauracjach ( a takie s± na terenie o¶rodka ). No i8 najważniejsza rzecz - wszyscy mamy blisko. Centralnie położone miejsce dla naszych pogawędkowiczów jest największym plusem tej imprezy. Można spodziewać się zlotowiczów z Lublina i Szczecina, z Olsztyna i Zielonej Góry.
Ryby. Dobrze, że co¶ tam pływa. Białoryb jest na 100%. Z drapieżnikami może być krucho, ale gdzie jest dobrze? Tam gdzie jest jeszcze drapieżnik, to albo mamy za daleko na zlot, albo tam brak miejsc na liczny udział w imrezie.
Panie i panowie. Ryb nałowicie się na własnych stanowiskach wędkarskich. Tam znacie tajniki wody i wiecie co w wodzie piszczy. Zlot, to obok wędki okazja do poznania się, a Ci co już się poznali, okazja aby znowu się spotkać i tu nie zaprzeczę, że raczej z tęsknoty za wspaniałym towarzystwem.
Mało jest okazji, aby zlot mógł odbyć się w takim centralnym miejscu. To jest miejsce, gdzie jest największa szansa na to, aby nas było najwięcej.
Ile znaczy dla nas fakt spotkania się na żywo, sami wiecie. Trzeba tę okazję wykorzystać.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="shawn7"]Aaaa zapomniałem dodać:
Zbiornik dla osób ceni±cych sobie ponad wszystko estetykę i naturę może się okazać przygnębiaj±cy. Cała długo¶ć brzegu jest obetonowana niestety smutny
No wła¶nie,wygl±da jak zbiornik przeciwpożarowy smutny i przyznaję że uroku ciężko się dopatrzeć.
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję zajrzeć jeszcze tutaj i tutaj. Dla chc±cych pogrzebać artykuł Płociowe łowisko ukazał się również w Wędkarskim ¦wiecie 11/2003. Można też co¶ przeczytać tutaj.
_________________
I gdzie ta metrówa ???
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam do¶ć dobrze to łowisko. Faktycznie przez ten beton i prost± linię brzegow± estetyki zero. Na pocieszenie wokół zbiornika jest dużo lasu, jak się dobrze trafi to i grzybiarze będ± zadowoleni. Ryby no cóż jak kto¶ będzie chciał nałowić się drobnych okoni na pewno będzie zadowolony. Dalej płoć (jest jej jeszcze do¶ć dużo), lin (niestety jest to gatunek, którego w ostatnim czasie najbardziej ubyło. Opinia ichtiologa jest taka ze populacja już nigdy się nie odrodzi. Kiedy¶ pływały tu naprawdę ładne sztuki, pewnie jeszcze przy sprzyjaj±cych okoliczno¶ciach da się co¶ złowić. Dalej karp i leszcz. Leszcza nie ma tak dużo jak na innych zbiornikach zaporowych, ale nieraz można połowić. Ostatnie lata to sandacz, który już prawie wyparł szczupaka. Kilka lat temu było to bardzo dobre łowisko szczupakowe, teraz trafiaj± się co prawda szczupaki, ale już tylko duże - niedobitki. Prawie wcale nie łowi się małych szczupaków – sandacz. Z sandaczem w tym roku nie było rewelacyjnie. Ubiegłe lata były podobno niezłe, ale ja wtedy tam nie łowiłem.
Przy planowanym terminie zlotu na maj podstawow± ryba na pewno będzie płoć, póĽniej okoń, może lin a dla wytrwałych szczę¶ciarzy może trafić się szczupak.

Podstawowym problemem może być zakwaterowanie. Z tego co wiem domki na okres letni rezerwowane s± z dużym wyprzedzeniem. Szczególnie trudno o domki w weekendy. Trzeba to dokładnie sprawdzić, ale to już Bartek obiecał zrobić (rozmawiałem z nim o tym przed chwil±) i w razie czego ma podj±ć odpowiednie kroki.
Pomysł z centrum na pewno jest dobry pod względem możliwo¶ci przyjazdu większej ilo¶ci uczestników jednak pod względem wędkarskim niekoniecznie. W tym miejscu przypomina mi się scena z „Misia” a konkretnie przekraczanie granicy.
Jedziecie na bardzo fajne łowisko tylko musicie zwrócić uwagę, aby te wszystkie plusy nie przesłoniły wam minusów. Ja ze swej strony dodam - i odwrotnie, czego wszystkim życzę.
A, kto¶ jeszcze kiedy¶ mówił o plusach dodatnich i plusach ujemnych tak, że na wszystko musicie być przygotowani wszak to zbiornik energetyczny.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzajcie zbytnio z tymi betonowymi brzegami. Kto był na wielkiej zaporówce, wie, ze inaczej to wyglada z lotu ptaka a inaczej na terenie, gdzie odległo¶ć wskazuj± własne oczy. Mam taki przykład z el. Rybnik. Tam też dookoła beton. No może nie w 100%. Jednak wła¶nie na tych betonowych skarpach jest bardzo dużo wędkarzy. W o¶rodkach takich jak "Ania", nikomu nie przeszkadza betonowy mur zamiast piaskowego brzegu. Rybnik ma o dużo gorsze warunki widokowe. Tam widzisz miasto i dymi±ce kominy, grube wieże skraplajace wodę. Wcale to nie przeszkadza, aby wsród przybrzeżnych pojedynczych sosen, miło odpocz±ć. Słok jest o wiele ładniejszy. Grupowe wędkowanie w¶ród przyjaciół preferuje łatwy dostęp do łowiska i szeroki pas przybrzeżny, aby łatwo się przemieszczać od jednego kolegi do drugiego. O wiele przyjemniej bedzie rozbić dniowy kocyk na wypielęgnowanej trawie, niż w gaszczu wysokich traw i krzewinek. Panowie, to nie wyprawa na ryby!
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu,daj szanse też innym,może jeszcze ktos co¶ zaproponuje :?:
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo: Nie zgodzę się z Twoim stwierdzeniem, że na Słoku nie ma małych szczupaków. Może nie jest ich cała masa ale złowiłem w 2004 co najmniej kilkana¶cie w przedziale 25-45 cm. Okoni duzych za to w poprzednim roku rzeczywi¶cie jednak jakby mniej niż 2 lata temu. Wtedy łowiłem sporo sztuk 25-30 cm. Ale wszystkie wypuszczałem więc jest szansa, że podrosłyusmiech
_________________
I gdzie ta metrówa ???
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Rysiu,daj szanse też innym,może jeszcze ktos co¶ zaproponuje :?:


¦więta racja. Poczekajmy co powiedz± inni. Jednak stanowczo jestem za centrum Polski.
_________________
I gdzie ta metrówa ???
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznaję bez bicia że woda mi się nie bardzo podoba,za to o¶rodek tak.
Powiem może gdzie by mnie sie podobało:
-centrum Polski
-nad rzek±
-niestety,żadnego o¶rodka nad rzek± w centrum Polski nie znam :roll: :?
PS.Kazimierz Dolny raczej w gra chyba nie wchodzi a czy w okolicy(do 15-20km w górę lub dół Wisły) s± jakie¶ pensjonat tego nie wiem.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warta niestety odpada. To tragedia, co stało się z t± rzek±. Pilicy nie znam, ale z tego, co koledzy z Piotrkowa mówi± to już nie to i ogólnie narzekaj± a wiec też odpada. Innych dużych rzek, które wytrzymaj± taki nalot (miejscówki) w centrum nie ma! Zbiorników zaporowych też jak na lekarstwo a z tak± infrastruktura raczej się nic innego nie znajdzie. Naturalnych jezior nie ma wcale!!!! Zostały jeszcze tylko jakie¶ małe prywatne kałuże (łowiska specjalne). Niestety my z centrum jeste¶my pod tym względem poszkodowani.
Obok Słoku jest tez zbiornik Wawrzkowizna http://www.wawrzkowizna.com.pl/ (jest też tam o¶rodek – może tam), co prawda zbiornik dużo mniejszy (cos około 16 ha), ale z prawie naturaln± lini± brzegow±. Do tego kanał ł±cz±cy oba zbiorniki. Na WawrzkowiĽnie jest też o¶rodek Babie Lato, ale to już troszkę inny (mniejszy) standard. Woda w sumie do¶ć ciekawa i bardzo blisko Słoku, bo tylko kilkaset metrów.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warta niestety odpada. To tragedia, co stało się z t± rzek±. Pilicy nie znam, ale z tego, co koledzy z Piotrkowa mówi± to już nie to i ogólnie narzekaj± a wiec też odpada. Innych dużych rzek, które wytrzymaj± taki nalot (miejscówki) w centrum nie ma! Zbiorników zaporowych też jak na lekarstwo a z tak± infrastruktura raczej się nic innego nie znajdzie. Naturalnych jezior nie ma wcale!!!! Zostały jeszcze tylko jakie¶ małe prywatne kałuże (łowiska specjalne). Niestety my z centrum jeste¶my pod tym względem poszkodowani.
Obok Słoku jest tez zbiornik Wawrzkowizna http://www.wawrzkowizna.com.pl/ (jest też tam o¶rodek – może tam), co prawda zbiornik dużo mniejszy (cos około 16 ha), ale z prawie naturaln± lini± brzegow±. Do tego kanał ł±cz±cy oba zbiorniki. Na WawrzkowiĽnie jest też o¶rodek Babie Lato, ale to już troszkę inny (mniejszy) standard. Woda w sumie do¶ć ciekawa i bardzo blisko Słoku, bo tylko kilkaset metrów.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Propozycja numer 2 - rzeka Krutynia w okolicach miejscowo¶ci Krutyń.

Rzeka Krutynia jest jedn± z piękniejszych polskich rzek - przedziera się przez kilkana¶cie jezior i mazurskie lasy. Widoki bajeczne, ryby też niezłe, jak na skłusowane Mazury. W maju można liczyć przede wszystkim na przyzwoite okonie, płocie, jazie, klenie, krasnopióry, liny (w zakolach) i szczupaki. Można zarówno spinningować, jak i poćwiczyć przepływankę albo DS.

Otoczenie też jest niezwykłe - przede wszystkim Mazurski Park Krajobrazowy wraz z tak znanymi miejscowosciami jak Krutyń, Ukta, Popielno. Istnieje możliwo¶ć organizacji wycieczki do parku dzikich zwierz±t w Kadzidłowie lub rezerwatu konika polskiego w Popielnie. Można wybrać się na jedno- czy półdniowy spływ wybranym odcinkiem Krutyni. Można wreszcie pobiesiadować solidnie - albo przy wielkim grillu/ognisku, albo w kilku ¶wietnych knajpach w okolicy (np. u Targowiczan w Gałkowie). Możliwa jest organizacja mazurskiej biesiady z prosiakiem pieczonym z kasz± gryczan±. Mrrrum...

Zakwaterowanie... Jako jedna z opcji pojawia się o¶rodek z domkami murowanymi, 2-osobowymi, o wysokim standardzie. Ta przyjemno¶ć jednak kosztuje - 40 zł za noc od osoby i 15 zł ode łba za ¶niadanie. Reszta to opcja. Ceny s± do negocjacji przy większej grupie (>20 osób). O¶rodek położony nad sam± rzek±, ogrodzony, zadbany, na terenie knajpa-kawiarnia, z tarasem z widokiem na rzekę. Druga opcja - to noclegi w podlejszym o¶rodku lub kwaterze prywatnej - wtedy cena spadnie do około 30 zł za noc od osoby). Ceny wędkowania - albo w krajówce (woda PZW), albo 10 zł za dobę (opłata jednodniowa). Niezrzeszeni płac± 30 zł za dobę (ale na przykład Niemiec zrzeszony w ichnim zwi±zku tylko 10 zł - ot sprawiedliwo¶ć)...

Polecam uwadze artykuł z WCWI, na temat zeszłorocznego, majowego wędkowania (KLIK) - my¶lę, że wypada zachęcaj±co. Na mapie wygl±da to TAK (KLIK). Odległo¶ć od Warszawy - około 200 km, kierunek północny.
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
..
Obok Słoku jest tez zbiornik Wawrzkowizna http://www.wawrzkowizna.com.pl/ (jest też tam o¶rodek – może tam), co prawda zbiornik dużo mniejszy (cos około 16 ha), ale z prawie naturaln± lini± brzegow±. Do tego kanał ł±cz±cy oba zbiorniki. Na WawrzkowiĽnie jest też o¶rodek Babie Lato, ale to już troszkę inny (mniejszy) standard. Woda w sumie do¶ć ciekawa i bardzo blisko Słoku, bo tylko kilkaset metrów.


Wspominałem o WawrzkowiĽnie Oldiemu. Jednak zawsze miałem prze¶wiadczenie, że Słok jest zdecydowanie zasobniejszy w ryby.
Poza tym ceny domków na Warzce s± wyższe (je¶li to ma znaczenie). Standard maj± bardzo podobny.
_________________
I gdzie ta metrówa ???
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już wiem gdzie chcę :DSzczególnie że okolicę znam jak własn± kieszeń. 8)
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Słok - Bełchatów. Bardzo ciekawy obiekt.


Czyli co tam konkretnie jest ciekawego? Widoki? Nie bardzo... Ryby? Bo ja wiem - nie słyszałem żadnych doniesień o jakich¶ specjalnych okazach... O¶rodek? W tej cenie bywaj± gorsze i lepsze - nic nadzwyczajnego. Zwiedzanie elektrowni? Na ostatnim zlocie nie było chętnych. Betonowy brzeg, na którym wszyscy mog± łowić? No jest to jaki¶ argument, ale do mnie nie przemawia.

old_rysiu napisał:
Przyjazdy mamy w piatek a wyjazdy w niedzielę. Mamy zatem 2 doby pi±tek-sobota oraz sobota-niedziela.


Co¶ Ci się pomerdało i wprowadzasz ludzi w bł±d. To nie biesiada, a zlot. Zloty wykorzystuj± czas długiego weekendu. W tym roku może to być albo od pi±tku 29.04 do wtorku 3.05, albo od czwartku 26.05 do niedzieli 29.05.

old_rysiu napisał:
No i8 najważniejsza rzecz - wszyscy mamy blisko.


To też jest akurat dla mnie mizerny argument. Do¶wiadczenie z dotychczasowych imprez pokazuje, że jak kto¶ ma ochotę jechać, to już mu nie robi różnicy wielkiej lokalizacja. Był Gdańszczanin nad Odr± w Zielonej Górze, był Zielonogórzanin i Hanysy na SuwalszczyĽnie, była Warszawa i ¦l±sk na Sanie. Powiem inaczej - jeżeli kierować się tym kryterium - to mieliby¶my zloty ci±gle w promieniu 50 czy 100 km od Łodzi. Ja wolę raczej zloty wędruj±ce po kraju.

Większym plusem niż położenie, jest zaangażowanie dwóch potencjalnych organizatorów - o tym pamiętaj wykrzyknik idea:

old_rysiu napisał:
Zlot, to obok wędki okazja do poznania się, a Ci co już się poznali, okazja aby znowu się spotkać i tu nie zaprzeczę, że raczej z tęsknoty za wspaniałym towarzystwem.


Porozmawiaj z tymi, co wracaj± ze zlotów... Zawsze się narzeka na ryby, a zatem każdy z jak±¶ tam nadziej± na ryby jedzie. Pewnie, że biesiada na żywo w licznym gronie to wielka sprawa. Ale nie zapominajmy o tych rybkach - przydaj± się na zlocie, a Ty już o tym wiesz najlepiej. wink:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Propozycja Esoxa jest również kusz±ca. Jednak poczekajmy, może jeszcze się kto¶ pochwali. Mimo, że lubię zloty i również bywałem na tych dalekich, przyznać muszę, że jednak odległo¶ci to poważne atu. Nie możemy tylko patrzeć na tych, którzy mog± pokonać każd± odległo¶ć. Trzeba dać szansę tym, którzy licz± kilometry. O tylu pogawędkowiczów będzie więcej.
Głosy niechaj zabieraj± Ci, którzy jeszcze nie byli na zlotach a chcieliby pojechać. Starzy zlotowicze i tak pojad±.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Głosy niechaj zabieraj± Ci, którzy jeszcze nie byli na zlotach a chcieliby pojechać.


Przepraszam - a w imię jakich zasad odbierasz mi prawo głosu? Ja wolę, żeby nad miejscem zlotu dyskutowali wszyscy (choć wyżej cenię głosy tych, co nie tylko chc±, ale i bywaj± na zlotach).

old_rysiu napisał:
Starzy zlotowicze i tak pojad±.


Proszę po raz kolejny, nie wypowiadaj się w moim imieniu, bo mnie to zaczyna wpieniać...
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pełni podzielam zdanie Artura: nie wiem na jakiej podstawie głos nowych "nabytków" ma mieć większ± warto¶ć???
Dla mnie jest wręcz oczywista inna relacja...
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam w nosie czy miejsce zlotu zostanie wybrane glosami "narybku" czy "starej gwardii" mam w nosie czy bedzie blisko czy daleko jesli tylko czas mi pozwoli ...pojawie sie :-) Krutynia brzmi kuszaco ...ale mysle ze to dopiero poczatek i kolejne "oferty" zaostrza konkurencje :P:-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywi¶cie, że najważniejszy jest wybór najlepszej oferty.
Zaprezentowane miejsca s± bardzo interesuj±ce, choć osobi¶cie - jako zlotowicz "rodzinny" - bliższy jestem zagłosowania za Krutyni±.
Wcale to nie oznacza, że Bełchatów jest "be" - warto o nim pamiętać.
bedmar58
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 20, 2004
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 9:40 pm    Temat postu: gdzie zlot Odpowiedz z cytatem

bardzo bym prosił żeby zlot nie odbyył się na zbiorniku gdzie w około jest beton ,obcowanie z przyrod± i miłe towarzystwo zlotowiczów to jest to co pozostaje na długo w pamięci.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O¶rodek wypocz."Roztocze"
www.nocleg.e-nocleg.pl/roztocze
o¶rodek wypoczynkowy "Roztoczanka"
brak strony
o¶rodek wczasowy"Karolina"
wszystko na Roztoczu gdzie w życiu nie byłem

o¶rodek wypoczynkowy "Przystań"
http://owzacisze.webpark.pl
gdzie¶ koło Lucienia,Ł±cka

Stanica wodna nad Mokrym
http://republika.pl/stanicawodna/index
Tutaj byłem kilka razy,ostatni chyba 3-4 lata temu.O¶rodek położony na lekkim wzniesieniu nad samym jeziorem w sosnowym lesie.Domki ponoć
remontowane ostatnio,chyba kuchenki elektryczne i czajniki.Łazienka
i WC w 2 pawilonach,stołówka na miejscu,papu było rewelacyjne.
Łódki do wynajęcia,duże molo na końcu którego jest już 8m głęboko¶ci.
Niestety tak jak na większo¶ć jezior w tym rejonie z łódki można od 01.06
ale być może dzierżawca (PGRyb Mr±gowo)łaskawie w drodze wyj±tku
Pogawędkowiczom pozwoliłby wcze¶niej usmiech Miejsce jest ok.1km za wsi±,
z W-wy jest niecałe 200km.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tia... propozycje miały padać a nie spory i wa¶nie kto ma je składać ;)

Nie jest łatwo wybrać miejsce zlotu. Każdy ma inne oczekiwania. Jeden chce zaraz pod swoim domem, inny aby ryby z wody wystawały, a jeszcze inny aby piwo było po 0,50. Nie dogodzi się wszystkim. Złoty ¶rodek? Jestem za, aby zlot nie był w rejonach gdzie były wcze¶niejsze... Polska to spory kraj... pozwiedzajmy trochę ;)
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby komu przyszło do głowy pytać mnie o rybostan Mokrego.
Tak samo jak w prawie 100% jezior mazurskich czyli dużo gorzej niż by¶my chcieli :x Ja byłem tam latem ale ponoć w maju co poniektórzy
brodzili w woderach i z brzegu łowili szczupaki i to ponoć całkiem zgrabne,
było kilka ponad 2kg a największy miał ponad 4kg,ale to go¶cie którzy
ponoć tam łowili od zawsze.Zdarzaj± się leszcze,mój największy miał 2,2kg ale cała reszta w granicach 30-40dkg smutny :? Nocami z pomostu
latem brały na makaron dużo większe ale ja nocami nie łowiłem,chyba
nawet nie można,nie wiem :oops: Liny też się zdarzaj±,szczególnie w
północnym kranicu jeziora oddalonym jakie¶ 15-20minut łódk± od o¶rodka.Okonie s± wszędzie ale dużych w okolicach o¶rodka nigdy nie złowiłem,bywały kiedy¶ między wyspami(a tych jest chyba 6 albo 7).
Za to na "Bindudze"(miejscówka taka)jest spad z metra na ponad 8m i
kamienie i głazy na dnie,tam połowilismy i to garbusów od 33 do 48cm
ale to było w 1999.
Podsumowuj±c:na tak częste pobyty a byłem tam od 1996 chyba ok.10x
rewelacji nie było smutny :? Zdecydowanie lepiej było gdy jeĽdziłem tam w latach 1984-88.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:
Tia... propozycje miały padać a nie spory i wa¶nie kto ma je składać ;)

Nie jest łatwo wybrać miejsce zlotu. Każdy ma inne oczekiwania. Jeden chce zaraz pod swoim domem, inny aby ryby z wody wystawały, a jeszcze inny aby piwo było po 0,50. Nie dogodzi się wszystkim. Złoty ¶rodek? Jestem za, aby zlot nie był w rejonach gdzie były wcze¶niejsze... Polska to spory kraj... pozwiedzajmy trochę ;)

Zgadzam się,mnie by się podobało gdzie¶ nad duż± rzek± ale nie wiem czy gdzie¶ nad Wisł± jest jaki¶ o¶rodek.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Propozycja kolejna - Wierzchowo - czyli pojedĽmy tam, gdzie nas jeszcze nie było...

Gdzie¶ na północno-zachodnich rubieżach, gdzie dot±d zlotowo nas nie było, usytuowane jest jezioro Wierzchowo. Sporo dobrego słyszałem o tej wodzie, a to głównie za spraw± imprezy Salmo, która tam się kiedy¶ odbyła. Woda - jak się okazuje - obfituje w przyzwoite szczupaki. A ponadto - jak doniósł mi Karol Zacharczyk z WW - sporo tam okonia i białorybu. Jest też bardzo dobra baza noclegowa w o¶rodku "Orawka".

Noclegi w domkach mniejszych (2 osoby na luzie, 4 na ¶cisk) - 72 zł, noclegi w domkach większych (4-6 osób) - 96 zł. Jedzenie we własnym zakresie, ale domki s± wyposażone w lodówkę, kuchenkę i węzeł sanitarny.

Jezioro dzierżawi Przedsiębiorstwo Rybackie w Szczecinku Sp. z o.o. Dzienna opłata - 10 zł, za 3 dni - 15 zł. Istnieje możliwo¶ć zgłoszenia zorganizowanej grupy i pomniejszenia kosztów zezwoleń.

Dla zainteresowanych - link do relacji z wyprawy Salmo na to jezioro (KLIK). A na mapie wygl±da to tak (KLIK).
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
Propozycja kolejna - Wierzchowo - czyli pojedĽmy tam, gdzie nas jeszcze nie było....

Tez slyszalem sporo dobrego ...a do Gwdy tylko 70 km :-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
taurus
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 118

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznan
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MOTEL CAMPING STRZESZYNEK w Poznaniu

Jako, że jestem opiekunem tej wody to chętnie wam j± polecam. Rybostan jest ogromny z uwagi na bardzo duże zarybienia jakie poczynili¶my przez okres 4 lat. Klasa czysto¶ci wody I i II.

O¶rodek położony jest na północno - zachodnich krańcach Poznania nad Jeziorem Strzeszyńskim w¶ród malowniczych lasów sosnowych i brzozowych, w odległo¶ci 10 km od Międzynarodwych Targów Poznańskich.


Na terenie o¶rodka znajduje się ogrodzone pomostami k±pielisko strzeżone oraz rozległa, trawiasta plaża. W sezonie letnim czynna jest wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, łodzie wiosłowe, rowery wodne) i leżaków oraz czynna jest strzelnica pneumatyczna. Przy plaży istnieje plac zabaw dla dzieci oraz boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę.
Baza noclegowa:
Motel - całoroczny posiada 34 miejsca noclegowe w pokojach 2 i 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, parking strzeżony dla samochodów.
Camping - posiada
1) 151 miejsc noclegowych w domkach typu :
Tramp : 5-osobowe z klimatyzacj± i pełnym węzłem sanitarnym
Wagus : 4-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
Pawilony : murowane, 3-osobowe z umywalkami (łazienki ogólne)
2) 52 stanowiska dla przyczep campingowych i 40 miejsc na polu namiotowym
3) kuchnię turystyczn± z ciepła i zimn± wod±, zaplecze sanitarne z prysznicami, bar z całodziennym wyżywieniem, ¶wietlicę z TV-SAT, pralnię

Opisałem go u siebie TUTAJ
Grooby
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Jul 18, 2003
Posty: 91

Kraj: Polska
Miejscowość: Klementowice
PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Jarbas napisał:
Tia... propozycje miały padać a nie spory i wa¶nie kto ma je składać ;)

Nie jest łatwo wybrać miejsce zlotu. Każdy ma inne oczekiwania. Jeden chce zaraz pod swoim domem, inny aby ryby z wody wystawały, a jeszcze inny aby piwo było po 0,50. Nie dogodzi się wszystkim. Złoty ¶rodek? Jestem za, aby zlot nie był w rejonach gdzie były wcze¶niejsze... Polska to spory kraj... pozwiedzajmy trochę ;)

Zgadzam się,mnie by się podobało gdzie¶ nad duż± rzek± ale nie wiem czy gdzie¶ nad Wisł± jest jaki¶ o¶rodek.


Owszem, jest. I to niejeden. Mam na my¶li okolice Kazimierza Dolnego. Mieszkam blisko Kazimierza, bo około 30 km. Noclegów nie brakuje. Podaję kilka z wielu opcji o zróżnicowanych cenach:
1. http://www.kazimierzdolny.pl/camping/?id=207&t=54
Domki campingowe usytuowane blisko rynku i wałów nadwi¶lanych, niskie ceny.Pokoje 2 i 4 osobowe.

2. http://noclegi.kazimierzdolny.pl/?id=217&t=1
A tu troche droższa opcja, bo ceny zaczynaj± się od 35zł. Jednak za te pieni±dze mamy "zagubione miejsce w¶ród lasów i pól". Miejsce oddalone o 4,5 km od rynku. Słowem cisza i spokój. Jest miejsce na ognisko.

3. http://noclegi.kazimierzdolny.pl/?id=11&t=1
Kwatery w Bochotnicy ( 1km. od Kazimierza ) przy końcu położonej nad sam± praktycznie Wisł±. Tam wła¶nie jest jedno z najlepszych łowisk w okolicach Kazimierza.
To tylko 3 przykładowe z naprawde bardzo wielu możliwo¶ci.

Co do rybosatanu : jest naprawde sporo rybnych miejscówek. Wystarczy przespacerować się brzegiem. Nawet w popularnych i narażonych na duż± presję wędkarsk± miejscach bez większych trudno¶ci można złowić kilka ładnych ryb. Wystarczy tylko w miarę dobrze poznać upobania tamtejszych ryb. Jest to okolica obfita szczególnie w białoryb ( przewaga leszcza, także sporo płoci, można liczyć na naprawde niemałe brzany), ale także spinningi¶ci nie powinni narzekać. Dużo boleni. Nie łatwo się do nich dobrać ale weterani ci±gn± naprawdę piękne sztuki. Także siedz±c z DS obserwowałem prawie zawsze ogromne spławy przy samym brzegu
usmiech Z odrobin± do¶wiadczenia można przechytrzyć ładnego klenia. W tych okolicach pływaj± też ładne sumy. Także o szczupaka nietrudno gdy wybierzemy się na większy spacerek brzegiem. Niektóre najpopularniejsze ( niegdy¶ ) miejscówki niestety zostały mocno przetrzebione przez kłusoli siatami.
Reasumuj±c, moja propozycja to Wisła w okolicach Kazimierza Dolnego i poddaje to pod dyskusję. Nigdy nie byłem jeszcze na takim zlocie i nie ukrywam że bardzo chętnie wybrałbym się na ten Pogawędkowy usmiech
A więc co s±dzicie o Kazimierzu, Pogawędkowicze ??

Pozdrawiam
_________________
Grooby
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grooby miejsca które przedstawiłe¶ s± bliskie mojego ideału. S± nad rzek± a przyznam się najchętniej wła¶nie nad tak± wod± chciałbym odpocz±ć. Blisko pięknych miejsc do zwiedzania. Wydaje się, że można znaleĽć kameraln± kwaterę w okolicy, za któr± nie trzeba płacić strasznych kwot. Na Wi¶le natomiast amator każdej metody wędkarskiej będzie mógł spokojnie powędkować. Potrzebowaliby¶my jednak Twojej pomocy w organizacji tam zlotu. Same linki w internecie to przyznam się troszkę za mało informacji. Co do poprzednich propozycji, to zbiornik z wod± stoj±c± m niej czy bardziej betonowy raczej mnie odstrasza. Po pierwsze jak już napisałem ci±gnie mnie nad rzekę, po drugie łowienie na nieznanym często dużym zbiorniku wody stoj±cej to po prostu totolotek. Bo mimo najszczerszych chęci ciężko taki zbiornik "rozpracować" w ci±gu trzech dni usmiech. Bardzo ciekaw± propozycj± wydaje się Krutynia, gdyby nie... Kajakarze. Choć sam nie pływam zasięgn±łem języka u znajomych pasjonatów tego sportu. Omijaj± juz Krutynię gdyż za duży tłok na niej panuje. Łowienie więc może być wręcz niemożliwe. Ceny też nad Krutyni± do konkurencyjnych nie należ± za¶ 40 zł za nocleg plus ewentualne 15 zł za ¶niadanie to już nie na moj± kieszeń smutny
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grooby-czy aby napewno te miejsca sam± wod± :?: Bo raczej o takie nam chodzi,żeby na ryby nie trzeba było dojeżdżać samochodem.Je¶li tak
nie mam więcej pytań.Krutynia też jest interesuj±ca,poniżej elektrowni wodnej w Babiętach można liczyć na jazie i klenie.
Radek-kiedy¶ widziałem jakie¶ zdjęcia z imprezy chyba nad jeziorem Maróz w której chyba brałe¶ udział,w każdym razie zdjęcia były autorstwa Sylwii.Tam jest jezioro i Marózka na której,zreszt± sam wiesz 8) wesoly
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Radek-kiedy¶ widziałem jakie¶ zdjęcia z imprezy chyba nad jeziorem Maróz w której chyba brałe¶ udział,w każdym razie zdjęcia były autorstwa Sylwii.Tam jest jezioro i Marózka na której,zreszt± sam wiesz 8) wesoly


Ja też tam byłem. :-D

http://www.wdwwarmia.com.pl/
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha - Maróz powiadasz - tam można poje¶ć ryby :-). Mam nadzieję, ze istnieje nieopodal jeszcze gospodarstwo rybne i kiosk ze ¶wież± rybk± - Swaderki :-)

Grooby - propozycje interesuj±ce. My¶lę, że powiniene¶ rozejżeć się tam w okolicy, jak to wygl±da na dzień dzisiejszy. Zlot to nie jest wyjazd na hip-hop. Nie można też pogawędkowiczów rozparcelować po różnych domkach okolicznej miejscowo¶ci. Jest spraw± jasn±, że do wody ma być jak najbliżej. Oczywi¶cie nikt tutaj nie mówi o kilometrach ( max 200 m ).
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha to ciekawe miejsce jest jezioro, jest Maruzka w ktorej sa jeszcze pstragi (zwlaszcza na OS) jest ... miejsce do zlowienia i nabycia rybki .....
Zdjecia sa tu
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Kajakarze. Choć sam nie pływam zasięgn±łem języka u znajomych pasjonatów tego sportu. Omijaj± juz Krutynię gdyż za duży tłok na niej panuje. Łowienie więc może być wręcz niemożliwe. Ceny też nad Krutyni± do konkurencyjnych nie należ± za¶ 40 zł za nocleg plus ewentualne 15 zł za ¶niadanie to już nie na moj± kieszeń smutny


Kajakarze s±, ale choćby w relacji WCWI-owej nie widać, aby stwarzali taki problem, by nie można było połowić. Poza tym w maju nie jest tak gęsto - wtedy pływaj± raczej tylko więksi kozacy. usmiech

Co do noclegów - pisałem, że ceny s± do negocjacji. Tudzież jest inny o¶rodek, o niższym standardzie w pobliżu. Można pomy¶leć i o kwaterze. Zreszt± - wszystko zależy od punktu widzenia i priorytetów. Ja się liczę z kosztami, ale moj± obecno¶ć na zlocie warunkuje to, abym mógł ulokować na nim swoje kobitki w dobrych warunkach, a nie domku 6-osobowym bez ciepłej wody. :roll:
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Mam nadzieję, ze istnieje nieopodal jeszcze gospodarstwo rybne i kiosk ze ¶wież± rybk± - Swaderki


Na nieszczę¶cie tego regionu i mazurskich jezior - istnieje...
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taurus napisał:
MOTEL CAMPING STRZESZYNEK w Poznaniu

Jako, że jestem opiekunem tej wody to chętnie wam j± polecam. Rybostan jest ogromny z uwagi na bardzo duże zarybienia jakie poczynili¶my przez okres 4 lat. Klasa czysto¶ci wody I i II.

Opisałem go u siebie TUTAJ


Nie mamy pełnej oferty. Gdzie cennik?
Na Twojej stronie czytam w komentarzu:

Licencję chyba można wykupić w ZO PZW Poznań, przy ul. ¶w. Marcina, w samym centrum Poznania. Telefon do ZO Poznań (0-61) 8525068. Ja nie jestem pewien gospodarza wody.

I jeszcze jedno. Oferta musi być poparta chęci± zorganizowania całego przedsięwzięcia. Czy jak userzy wybior± to miejsce, będziesz miał czas na te wszystkie sprawy?
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Sacha - Maróz powiadasz - tam można poje¶ć ryby :-). Mam nadzieję, ze istnieje nieopodal jeszcze gospodarstwo rybne i kiosk ze ¶wież± rybk± - Swaderki :-)

Grooby - propozycje interesuj±ce. My¶lę, że powiniene¶ rozejżeć się tam w okolicy, jak to wygl±da na dzień dzisiejszy. Zlot to nie jest wyjazd na hip-hop. Nie można też pogawędkowiczów rozparcelować po różnych domkach okolicznej miejscowo¶ci. Jest spraw± jasn±, że do wody ma być jak najbliżej. Oczywi¶cie nikt tutaj nie mówi o kilometrach ( max 200 m ).

No wła¶nie,przynajmniej smażona zapewniona wesoly
Oldi dobrze pisze,do 200m i w jednym o¶rodku czy pensjonacie.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Jest spraw± jasn±, że do wody ma być jak najbliżej. Oczywi¶cie nikt tutaj nie mówi o kilometrach ( max 200 m ).


Max 200m :?: wykrzyknik wykrzyknik Pierwsze słyszę. Ja bym chciał mieszkać w domku na palach postawionym w jeziorze usmiech. Odległo¶cie jednak takie które można spokojnie przej¶ć piechotka sa jak najbardziej do przyjęcia usmiech.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
old_rysiu napisał:
Jest spraw± jasn±, że do wody ma być jak najbliżej. Oczywi¶cie nikt tutaj nie mówi o kilometrach ( max 200 m ).


Max 200m :?: wykrzyknik wykrzyknik Pierwsze słyszę. Ja bym chciał mieszkać w domku na palach postawionym w jeziorze usmiech. Odległo¶cie jednak takie które można spokojnie przej¶ć piechotka sa jak najbardziej do przyjęcia usmiech.


Torque - czy na pokonanie 200 m potrzebujesz samochodu? :-)
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

200m czy mało czy dużo uzależnione jest od stopnia pochyło¶ci terenu... Wzrasta proporcjonalnie trudno¶ć przebycia ;)
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbasku - przyznaję rację. Od razu stan±ł mi przed oczami zbiornik w Pilchowicach :-)
Grooby
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Jul 18, 2003
Posty: 91

Kraj: Polska
Miejscowość: Klementowice
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Rysiu napisał :
Grooby - propozycje interesuj±ce. My¶lę, że powiniene¶ rozejżeć się tam w okolicy, jak to wygl±da na dzień dzisiejszy.


A więc, muszę stwierdzić że w aktualnej sytuacji stanu miejsc noclegowych nie jestem zorientowany. Niestety mój kontakt z Kazimierzem Dolnym i okolicami ogranicza się prawie tylko i wyłacznie do łowienia ryb, a więc jedyne z czym jestem na bież±co to wiadomo¶ci znad wody od kolegów którzy często tam bywaj± + własne obserwacje.
Je¶li chodzi o rozejrzenie się w okolicy za pensjonatami, o¶rodkami etc. to od razu zapowiadam że prawdopodobnie nie będę w stanie zagwarantować szybkich informacji. Mówi±c szybkich mam na my¶li te uzyskane w ci±gu kilku dni. Sprawa przedstawia się następuj±co: jestem w dużym stopniu uzależniony od rodziców. Być może uda mi się pojechać w te ferie do kazimierza albo wyci±gn±ć rodziców na mały wyjazd na odpoczynek:). Natomiast mam kolegę mieszkaj±cego w samym Kazimierzu ( niestety niewędkarza ). Zadzwonię do niego i poproszę go żeby się trochę rozejrzał za tymi o¶rodkami.
Ale już teraz chyba mogę powiedzieć w ciemno że z odległo¶ci± 200m mog± być problemy. Powód: miejsca noclegowe usytuowane s± pod k±tem rynku w Kazimierzu. Nawet je¶li jest jaki¶ pensjonacik przy samej wodzie to i tak raczej nie może być mowy o łowieniu tam. Powody to gwar miasta a także niemała przystań Kazimierskich statków rejsowych.Znalezienie jakiego¶ o¶rodka blisko Wisły ( nawet prawie przy samej rzece ) nie będzie stanowić problemu ale oddalenie się od gwaru miasta to spacerek wyłożonym kamieniami brzegiem Wisły w poszukiwaniu dobrych miejscówek.
Zapomniałem dodać że w Bochotnicy ( niecały 1 km w dół rzeki od Kazimierza ) do Wisły spływa rzeka Bystra, która jak wiadomo obfituje w pstr±gi usmiech
Je¶li nie znalazłbym odpowiedniego o¶rodka w Kazimierzu lub Bochotnicy ( w co raczej w±tpię ) istnieje jeszcze druga opcja: a mianowicie położony po drugiej stronie rzeki Janowiec także położony nad sam± prawie Wisł±, do którego jest bezpo¶redni przepływ promem prosto z Kazimierza. Niestety nie znam tamtejszych miejscówek ale wiem że nie brakuje tam wędkarzy, także pewnie co¶ tam jest.

Niedługo ponownie się odezwę z nowymi informacjami.

Pozdrawiam
_________________
Grooby


Ostatnio zmieniony przez Grooby dnia Pią Sty 21, 2005 3:13 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:
200m czy mało czy dużo uzależnione jest od stopnia pochyło¶ci terenu... Wzrasta proporcjonalnie trudno¶ć przebycia ;)

A próbowałe¶ pokonać 200m w dół po spożyciu albo wej¶ć pod górę na kacu :?: wink:
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

A próbowałe¶ pokonać 200m w dół po spożyciu albo wej¶ć pod górę na kacu :?: wink:


Sacha, 200m w dół, to chyba trzeba by do norweskich fiordów zawitać... :-)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Zloty i biesiady
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 168