Czy wiesz, że...
Głos przypominaj±cy dĽwięk dziecięcej tr±bki rowerowej, rozlegaj±cy się często nad wod± wydaje łyska - czarny ptak wielko¶ci kaczki, z wyraĽn± biał± plam± na czole.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 343
 Zalogowani 0
 Wszyscy 343

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18231) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18231) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18231) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18231) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18231) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18231) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18231) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18231) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Ryby w Bałtyku silnie skażone!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Ryby w Bałtyku silnie skażone!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 7:28 pm    Temat postu: Ryby w Bałtyku silnie skażone! Odpowiedz z cytatem

Tutaj jest link to artykułu http://info.onet.pl/1043384,11,item.html

Scyzoryk w kieszeni sam mi się otwiera :evil:
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Young_Roy
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Feb 02, 2004
Posty: 47

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów
PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska produkuje wielka ilosc zanieczyszczen, ktore negatywnie wplywaja na ekosystem Morza Baltyckiego.
Niestety jesli sami ludzie odpowiedzialni za to nie zareaguja, bedzie za pozno.
Szkodza innym, kasa, zysk, komercja. To nimi kieruje, nie da sie ukryc.
Jakby chociaz zainwestowali w filtry, oczyszczalnie itd, wtedy mogliby jakos zmniejszyc w znacznym stopniu zanieczyszczenie nie tylko wod, ale takze innych ekosystemow.

_________________
mictlan@fantasyworld.pl
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja konsumuje praktycznie wszystkie ryby z Morza Bałtyckiego [Dorsz, ¶ledzie, łososie, czasem fl±dra, okonie, leszcze] i jak widzicie żyje, a nawet mam się bardzo dobrze usmiech
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej do smażenia dorszy nie trzeba będzie używać oleju.....toć to więcej mazutu ma w sobie niż mięsa!!!
pozd.
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy kto¶ mi powie, co z karami dla winnych tych zanieczyszczeń? :evil:
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesiu napisał:
A czy kto¶ mi powie, co z karami dla winnych tych zanieczyszczeń? :evil:


Czesiu , a czy w Polsce s± kary.Z tego co nieraz słyszałem lub czytałem to takie działanie nie wyrz±dza dużej szkody ludziom (nie wiem jak to się piszę po ,,prawnikowemu") i nie można podci±gnać pod żaden paragraf by rozpocz±ć ¶ledztwo , które pewnie i tak by nic nie dało. Co z tego , że ekolodzy i wędkarze widz± problem , w rz±dzie pewnie nawet nie wiedz± jak wygl±da prawdziwy wędkarz.
_________________
Bieroo Paniee???
Szczupi
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: May 06, 2003
Posty: 85

Kraj: Polska
Miejscowość: Chełm
PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie ci debile co spowodowali to całe zanieczyszczenie Bałtyku s±dz± że jak już jemy łososie ze zwi±zkami rakotwórczymi i pojawiaj± się(chociaż nie u nas) jajka kurze z takimi zwi±zkami to jeszcze troche w konserwach nam nie zaszkodzi :? Byłoby ¶mieszne gdyby moje durne założenie się sprawdziło 8O wykrzyknik
_________________
Lepszy rydz niż nic !!
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesiu nie siej paniki usmiech Owszem ryby sa skażone, ale głównie alarmuja lobbysci powi±zani mniej lub bardziej z interesami firm duński, szwedzkich i norweskich, a dziwnym trafem to głównie ryby z rejonu tamtych państw zawieraj± spore ilo¶ci dioksyn itp ;) Polskie też nie sa najczystsze usmiech w Zatoce Gdańskiej niedługo klisze bedzie można wywoływać, ale nie siejmy paniki bo o to wła¶nie chodzi tym, którzy maja w tej sytuacji lepsze obroty na rynku itp. Nie sugeruj sie tytułami przed nazwiskami autorów takich artykułów. Chyle czoła dla ludzi nauki lecz jedna jaskółka wiosny nie czyni, a nasze rybki nie odbiegaj± od innych. Np weĽ łososia norweskiego, zrób filet i umie¶ć w misce z wod±. Po pewnym czasie filet dziwnym trafem sie odbrawi. Nasze łososie i trocie może i nie maj± pieknej barwy, ale jej przynajmniej nie trac±. karoteny i inne bawniki, pasze wzbogacane najróżniejszymi ulepszaczami ... taka jest prawda o super łososiach. Inne rybki podobnie. ¦ledz norweski, twardawy i gumowaty. Ja preferuje polskie delikatne. Może i nie s± takie tłuste i gruge ale nie o wygl±d przeciez chodzi. Nie siejmy paniki. Interes maj± w tym ukryci w cieniu. Pozdrawiam usmiech Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
Young_Roy
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Feb 02, 2004
Posty: 47

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów
PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... po tkaich testach przestajemy kupowac rybki z rodzimych terenow, a kupujemy inne, ktore sa z rejonu, ktory nie zostal ujety w tescie choc byly do niego wykozystywane.
Hmm.. faktycznie, panika gwarantowana ;]
Ale kieszen sasiadow sie zapelnia.
Nie dam sie i nadal bede jadl kochane rybki z Baltyku ;]

_________________
mictlan@fantasyworld.pl
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam polski żoł±dek i jak zjem co¶ zagranicznego to mi zaraz zaszkodzi. Poważnie!! Co dopiero jak wypiję!!
jacek_dsw
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 02, 2002
Posty: 1286

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 7:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Ja mam polski żoł±dek i jak zjem co¶ zagranicznego to mi zaraz zaszkodzi. Poważnie!! Co dopiero jak wypiję!!


Mnie też smakuj± tylko polskie banany wink: A co do picia to żoł±dek nieprzyjmuje mi wcale a wcale "napoi" kolorowych :roll:
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacek_dsw napisał:
Jarpo napisał:
Ja mam polski żoł±dek i jak zjem co¶ zagranicznego to mi zaraz zaszkodzi. Poważnie!! Co dopiero jak wypiję!!


Mnie też smakuj± tylko polskie banany wink: A co do picia to żoł±dek nieprzyjmuje mi wcale a wcale "napoi" kolorowych :roll:


Polskie banany s± najlepsze!!!! Zgadzam się z tym i nawet nie ma co dalej o tym rozmawiać. Co do kolorowych napoi to zgadzam się w całej rozci±gło¶ci (raczej leisto¶ci) tematu.
Kiedy¶ na winobraniu we Francji degustowali¶my różne destylaty, ale do takiego niebieskiego i zielonego nie dałem się namówić Do niebieskiego w Polsce też mnie nie namówicie. Niektórzy mówi±, że jak się przez chleb przepu¶ci to już nie jest niebieskie, ale ja wiem swoje. Mimo ze białe to i tak niebieskie.
Tak na poważnie to jest co¶ takiego jak przystosowanie organizmu do warunków w jakich przyszło mu żyć, a wiec i do pokarmu występuj±cego w danym rejonie.
WeĽmy takiego Francuza przez cały dzień żłopał wino i był trzeĽwy. Przy tym tempie my wytrzymaliby¶my tylko do obiadu, ale jak wieczorem wypił flaszkę (we trzech) to był nieprzytomny do południa następnego dnia. Organizm przystosowuje się bardzo długo i taka raptowna zmiana nie wychodzi mu nigdy na dobre. No ale jak kto¶ jest Europejczykiem a Polakiem już nie to na pewno zaszkodz± mu ziemniaki.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Sty 30, 2005 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo!!!Nie bedziemy brac Francuza!!! lol wino co i owszem zlopie ale i od innych trunkow nie stroni,naturalnie z"umiarem" lol Ale nie o kuchni fancuskiej mowa.Bardzo dobrze sie sklada ze posrod nas sa tacy jak Tom_Roy ktory potrafi spojrzec z dystansem na zagadnienie!!!Przedstawiane bardzo czesto jako katastrofy ekologiczne w "Pays de l'Est"sa czesto swiadoma nagonka na uszczuplenie polskich i nie tylko interesow panstwowych.Dosc zywiolowe niekiedy informacje na takie tematy zostawiam by "odpoczely"i zwracam sie do tygodnika "Wprost" gdzie nie jednokrotnie znajduje odpowiedzi na wiele niejasnych kwesti.Dobrze ze temat ma swoje miejsce na forum PW,kiedy dzieje sie cos o czym trzeba mowic.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pon Sty 31, 2005 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert67 dzięki za te słowa. Po polskich obozach koncentracyjnych baczniej należy zwracać uwagę, co i jak pisze o nas zachodnia prasa i jej bratnie redakcje w Polsce.
cousin_roy
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: Mar 07, 2004
Posty: 15

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów
PostWysłany: Pon Mar 28, 2005 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta wogóle to mnie ciekawi gdzie teraz ryby NIE sa skażone?? bo chyba to niemożliwe, przeciez ryby w Polsce najprawdopodobniej maja jedno z mniejszych skażeń.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Mar 28, 2005 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzecz nie leży w potencjalnym skażeniu rybiego mięsa. Bo to można stwierdzić pod każd± szeroko¶ci± geograficzn±. Skoro nieskazitelna biel arktycznego ¶niegu zbrużdżona jest tablic± Mendelejewa, czegóż czepiać się pożółkłego białka? Rzecz leży w tym, jak± w naszych umysłach sodówę robi± media. I ja się tej sodówie nie dam usmiech Będę żarł skażone, byle polskie. I na jajca też sobie stempla przybić nie dam wykrzyknik Choćby i kraszanki wykrzyknik wesoly
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Pon Mar 28, 2005 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie... wierzymy w to co nam wygodne... to jak z wołowin±. Wystarczyło że podpadł 0,001% mięsa a nikt go je¶ć nie chce. Na papierosach 30% paczki to ostrzeżenie o raku czy innych chorobach a sprzedaż papierosów ro¶nie z roku na rok. :roll:
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Mar 28, 2005 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dokładnie... wierzymy w to co nam wygodne...


Powiem więcej, wierzymy bezkrytycznie jakim¶ zaprzedanym fagasom, którzy realizuj± programow± linię medialn±. Wierzymy jednej stronie nie maj±c dostępu do Ľródeł.
Oto jest siła przekazu.
Nie rozpisuję się, bo mogę niecenzuralne słowa pu¶cić.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Pon Mar 28, 2005 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adalin napisał:
Nie rozpisuję się, bo mogę niecenzuralne słowa pu¶cić.

Powinny być automatycznie blokowane, ale nie sprawdzaj czy to działa ;)
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
fishfinder
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Mar 24, 2005
Posty: 10

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 8:33 am    Temat postu: Bałtyk nie jest czystym morzem Odpowiedz z cytatem

Bałtyk jest do¶ć brudny, ale nie wierzę, że mnie pokręci po zjedzeniu kilku rybek. Po kilku latach napychania się- zgoda. Jak we wszystkim trzeba zachować umiar. No a dziennikarze już nie pisz±, że co¶, gdzie¶ jest normalne, bo kto to przeczyta. Nieszkodliwa ryba z Bałtyku to nie temat. Tematem jest ziej±cy ogniem i truj±cy dorsz wielko¶ci słonia atakuj±cy rodziny z dziećmi (koniecznie z dziećmi, bo to lepiej brzmi!).
Maniek_N
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 477

Kraj: Polska
Miejscowość: Rędziny
PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszke odbiegne od tematu ale chciałbym zapytać czy wiecie co¶ o pladze tasiemca w Zalewie Sulejowskim ? Ponoć tragedia co się tam dzieje, a zje¶ć rybe z tej wody graniczy z dłuższ± przyjaĽni± z uzbrojonym koleg± 8O
_________________
www.wedkarstwo.czest.pl
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maniek_N napisał:
Troszke odbiegne od tematu ale chciałbym zapytać czy wiecie co¶ o pladze tasiemca w Zalewie Sulejowskim ? Ponoć tragedia co się tam dzieje, a zje¶ć rybe z tej wody graniczy z dłuższ± przyjaĽni± z uzbrojonym koleg± 8O


Pierwszy raz słyszę aby ludzki tasiemiec rozwijał się i pasożytował w ciele ryby.
Na mój gust to - "niejednemu psu burek" i pomylił Ci się tasiemiec rybi z tasiemcem ludzkim :-) Tasiemiec ten jest znany z pasożytowania głównie na leszczach ale przed konsumpcj± pozbywa się go razem z wnętrzno¶ciami, więc o zarażeniu mowy być nie może.
Maniek_N
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 477

Kraj: Polska
Miejscowość: Rędziny
PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe że pomyliłem tych dwóch "kolegów", ale pytaj±c niedawno o t± sam± sprawe znajomego-biologa, stwierdził że tasiemiec w mięsie rybim może być bardzo niebezpieczny ze względu, że znajduje się w jaki¶ włóknach mię¶niowych czy jaki¶ innych (już nie pamiętam dokładnie).

Jak my¶lisz Docio, moge mu z czystym sumieniem powiedzieć że też mu się wszystko pomyliło ?
_________________
www.wedkarstwo.czest.pl
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:
Tasiemiec ten jest znany z pasożytowania głównie na leszczach ale przed konsumpcj± pozbywa się go razem z wnętrzno¶ciami, więc o zarażeniu mowy być nie może.


Czy aby napewno? Docio czy wiesz w jaki sposób można się zarazić tasiemcem wieprzowym? To tym rybim można się zarazić w ten sam sposób. Kiedy¶ ogl±dałem program przyrodniczo - dokumętalny o pasozytach i tam był pokazyany problem jednego wędkarza który wł±snie zjadł rybę, która była zarazona takim paskudztwem...Potem żona wyci±gało mu to z d*** ble, ble, ble!
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Maniek_N
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 477

Kraj: Polska
Miejscowość: Rędziny
PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...Larwy tasiemca uzbrojonego sa poza tym miedzy wloknami miesniowymi ryby wiec nawet jak ja wypatroszy to mu to nic nie da! Larwy!!! Bo ten Pan chyba nie mysli, ze w rybie rozwija sie normalny tasiemiec. (ryba jest zywicielem posrednim)....


wła¶nie taki oto mail otrzymałem od znajomego, i co myslisz o tym Docio ?
_________________
www.wedkarstwo.czest.pl
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gatunki tasiemców najczę¶ciej pasożytuj±cych w organizmie człowieka
- tasiemiec nieuzbrojony
- tasiemiec uzbrojony - wywołuj±cy w±grzycę
- tasiemiec b±blowcowi - wywołuj±cy b±blowicę
- tasiemiec bruzdrogłowiec szeroki

¦rodowisko rozwoju tasiemców
Najczę¶ciej żywicielem po¶rednim tasiemca s± przewody pokarmowe i tkanki zwierz±t hodowlanych – krów, ¶wiń, psów, a nawet ryb. Człowiek może być żywicielem ostatecznym albo żywicielem po¶rednim tasiemca.

Zwierzęta – żywiciele po¶redni tasiemca:
– bydło – tasiemiec nieuzbrojony
- trzoda chlewna – tasiemiec uzbrojony
- psy, lisy – tasiemiec b±blowcowy
- ryby – bruzdogłowiec szeroki

To tylko malutki wycinek tego co znalazłem w necie na ten temat. Jak więc widać ryby mog± być żywicielami po¶rednimi i musimy zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa zarażenia.

Radzę wszystkim aby sobie przeczytali cało¶ć pod poniższym linkiem
Bardzo ciekawa lektura!!

KLIK-Portal Farmaceutyczny
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maniek_N z całym szacunkiem ale nie lubię pisać dwa razy tego samego. Nie mam zamiaru na Pw robić za głupka-wesołka, je¶li mi nie wierzysz to trzeba było sprawdzić archiwum PW i wypowiedĽ zawodowego ichtiologa. Link dla ułatwienie podaję KLIK

Czesiu a z Tob± to już mi się nie chce w ogóle gadać. Mam do¶ć Twojej arogancji.
Maniek_N
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 477

Kraj: Polska
Miejscowość: Rędziny
PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio, no bez przesady, nie było moim zamiarem [ocenzurowano]... Cie tym postem (ja się teraz czuje [ocenzurowano].. :? ), po prostu chce być pewnym i nie napisałem --Napisz mi to samo jeszcze raz--, tylko zapytałem --Co o tym s±dzisz--
A pozatym z tym głupkiem wesołkiem to troche przesadziłe¶....
Widać że czasem nie warto dr±żyć tematu
_________________
www.wedkarstwo.czest.pl
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolff dzięki za link. Teraz już wiem, że jeden z tasiemców ludzkich rozwija się w ciele ryb. Na szczę¶cie suchi nie jest u nas popularne :-) a człowiek cały czas się uczy.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maniek_N napisał:
Docio, no bez przesady, nie było moim zamiarem [ocenzurowano]... Cie tym postem (ja się teraz czuje [ocenzurowano].. :? ), po prostu chce być pewnym i nie napisałem --Napisz mi to samo jeszcze raz--, tylko zapytałem --Co o tym s±dzisz--
A pozatym z tym głupkiem wesołkiem to troche przesadziłe¶....
Widać że czasem nie warto dr±żyć tematu


Nie wkurzyłe¶ mnie postem , bo i dlaczego? Niestety nie mam podstaw aby komukolwiek udowadniać, że się myli a do tego zacz±ł w±tek d±żyć. Nie mam takiego prawa bo każdy ma prawo do swojej opinii.
Nie wiedziałem o bruzdrogłowcu a teraz wiem a nawet je¶li bym nie wiedział to nikomu nie będę mówił, że mu się co¶ pomyliło. Może powiniene¶ lepiej dobierać słowa aby wyraĽnie oddawały to co my¶lisz.
Dr±żenie tematu jest zawsze dobre bo człowiek się uczy i jest to niepodważalna prawda.

Co do Twojego pierwotnego pytania to może podaj Ľródło tej informacji. Je¶li "tylko słyszałe¶" o tasiemcu to i ja zakładam, że chodzi wył±cznie o znany fakt zarażenia tamtejszych leszczy tasiemcem z rodziny liguloza, który nie ma nic wspólnego z tasiemcem ludzkim.
Maniek_N
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 477

Kraj: Polska
Miejscowość: Rędziny
PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, usmiech

:arrow: Kto odpowie co się stało z leszczami na sulejowie?

Reguralnie jeĽdziłem na leszcze na zalew sulejowski przeważnie w okolicę Zarzęcina i reguralnie łapałem po 10 dużych leszczy(ok.45 cm)od 4 lat efekty tego łowiska s± mizerne,sporadyczne brania.Może był jaki¶ odłów tego gatunku?Może kto¶ co¶ wie na ten temat?Proszę o informacje.




:arrow: Z tego co widzę pływaj±c łódk± to leszcza jest dużo, tylko pływaj± tuż pod powierzchni±. Jak łajba znajdzie się blisko nich to aż woda się "gotuje". Jest w zalewie plaga tasiemca, więc nie masz czego żałować....

Odpowiedzi udzielił niejaki "Szczupak", który jak mniemam, powi±zany jest z piotrkowskim PZW i jest częstym go¶ciem na zalewie.
Najprawdopodobniej, jak wspomniałe¶, tasiemiec dotyczy przede wszystkim sporej populacji leszcza.
_________________
www.wedkarstwo.czest.pl
Maniek_N
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 477

Kraj: Polska
Miejscowość: Rędziny
PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem dodać, że info pochodzi z zakładki -Wędkarstwo- portalu Onet.
Wyci±gnięte zdania s± z komentarzy znajduj±cych się pod opisanym Zalewem, niejako najlepszym sandaczowym łowiskiem w Polsce
_________________
www.wedkarstwo.czest.pl
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maniek_N no to wskazuje na informację znan± od kilku lat. Tu chodzi o ligulozę, która dla człowieka może być niebezpieczna jedynie po bezpo¶rednim spożyciu. Jednak kto je na surowo wnętrzno¶ci ryb?

Liguloza- dług. 3-4 cm, ma 2 słabo widoczne bruzdy przyssawkowe na skoleksie, członowanie zewnętrzne widoczne tylko w przedniej czę¶ci ciała, I żywiciel po¶redni - oczlik lub inne widłonogi, II żywiciel - ryby, Żywiciel ostateczny - ptaki rybożerne (perkozy, nury, mewy).
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio ma racje. Po mimo wielu trzęsień ziemi nadal żyjemy w Europie i sushi nie wpieprzamy, jak każdy Polak wolimy smażone... A w±tpie aby taki organizm przeżył w takiej temperaturze :? . Aczkolwiek przepraszam za swoje lenistwo że pisze tutaj usmiech. Kiedy¶ daaaawno temu łowiłem nad jez. Gardno no i płocie brały znakomicie. Tyle że wszystkie miały takie dziwne małe czarne kropeczki na sobie... Wiecie może co to jest :?: . :?:
silent-man
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jan 11, 2006
Posty: 1


PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Podejrzewam, że już nikt specjalnie nie zajrzy na ten akurat temat, ale jestem tu ¶wieży i dopiero miałem okazję go przeczytać. Od razu powiem może, że studiuję ochronę ¶rodowiska na 3 roku i jako specjalno¶ć wybrałem hydrologię. Jako jeden z przedmiotów mam różnorodno¶ć biologiczn± ¶rodowisk wodnych i zajmujemy się na zajęciach zagadnieniem, o którym mowa. Więc podparty wiedz± teroetyczn±, jak i po czę¶ci praktyczn±, o¶wiadczam, że występuj±cy w ciele ryb karpiowatych tasiemiec rybi (Ligula intestinalis) zwany często rzemieńcem ("tasiemka" długo¶ci kilkunastu- kilkudziesięciu centymetrów o barwie lekko kremowej bez widocznego zewnętrznie członowania ciała), jest dla człowieka nieszkodliwy. Mógłby być niebezpieczny w przypadku bezpo¶redniego spożycia samej larwy... Chyba nie ma na tyle odważnych (a raczej głupich), którzy zjedliby co¶ takiego.
Natomiast inn± spraw± jest występowanie w ciałach ryb larw bruzdogłowca szerokiego Diphyllobothrium latum (ten ma w swoim rozwoju dwóch żywicieli po¶rednich: drobne skorupiaki wchodz±ce w skład zooplanktonu(często oczliki lub rozwielitki) oraz rybę). Jego larwy rzeczywi¶cie występuj± w mię¶niach lub w±trobie ryb i może doj¶ć do zakażenia nim w przypadku zjedzenia niedogotowanego lub niedosmażonego mięsa. Gatunek ten powoduje u człowieka chorobę zwan± difylobotrioz±, która może powodować chudnięcie, bóle brzucha i nudno¶ci, dorosły osobnik rozwijaj±cy się drogach pokarmowych człowieka możę osi±gać nawet 20 metrów długo¶ci...[/i]
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 123