Czy wiesz, że...
Gdyby sprzęt zapewniał złowienie ryb za każdym razem i w każdych warunkach, wędkarstwo straciłoby swój urok.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 510
 Zalogowani 0
 Wszyscy 510

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(385091) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(385091) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(385091) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(385091) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(385091) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(385091) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59443) Apr 03, @ 09:01:48

krzysztofCz: To prawie wieczno¶ć... mam nadzieję, że dożyjemy do następnej zbi ...(385091) Apr 03, @ 08:58:12

lecek: Byli¶my w Ustroniu. Dwa dni wędkowania w Wi¶le. Na miejscu okazał ...(59443) Apr 02, @ 19:02:39

jjjan: Wpłaciłem za następne dwa lata. S± dwie faktury, każda za rok. N ...(385091) Apr 02, @ 17:57:24


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2254
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2024
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2147
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2283
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2113
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2079
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2123
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2485
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2306
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - skracanie okresu ochronnego....kolejny cd.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
skracanie okresu ochronnego....kolejny cd.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
farciarz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2003
Posty: 257

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 9:11 pm    Temat postu: skracanie okresu ochronnego....kolejny cd. Odpowiedz z cytatem

Tak jak obiecywałem tak i zrobiłem, gdyż nie dawało mi to ci±gle spokoju jak samo PZW ustosunkowuje się do tego, że w moim okręgu organizuje się 30.04 oficjalne zawody rozpoczęcia sezonu spinningowego 2005.
I niestety ... otrzymałem nie bardzo satysfakcjonuj±c± mnie odpowiedĽ, że jest wszystko OK, bo jak dla nich zastosowanie ma ustawa o 40-o godzinnym tygodniu pracy i to wła¶nie dla nich jest wyznacznikiem tego, że okres ochronny ulega skróceniu o ten jeden dzień.
Zreszt± podobno to nic nowego, gdyż ta zasada jest od zawsze stosowana ( je¶li 30.04 wypadał w sobotę lub niedzielę ), więc moje zapytanie uważali za bezsensowne....i bardzo byli zaskoczeni, że ktokolwiek o to się pyta :oops: ...aż mi się głupio zrobiło :oops:
_________________
W przyszłym roku Polska wita...zaczynam żyć od nowa !!


Ostatnio zmieniony przez farciarz dnia Sro Mar 30, 2005 10:27 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje szczere kondolencje. Żadna rada w tym momencie nie będzie na miejscu. Sam wiesz co będziesz musiał lub chciał zrobić. Z pozycji wędkarza wybór jest prosty ale pozycji zawodnika to Ci teraz współczuję. Może jednak po Twoim pytaniu kto¶ się podrapie po łysinie a odpowiedĽ jak± otrzymałe¶ była na szybko i na tak zwane zbycie.
farciarz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2003
Posty: 257

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio...wła¶nie dlatego mnie suminie już teraz zaczyna pobolewać ( choć podobno nie boli ), że tak lekceważ±co się do tego podchodzi. A czy chodziło o zbycie mnie ?....no cóż, tego nie wiem. Ale zawracałem im głowę dobre pół godziny, by pokazali mi przepis uprawniaj±cy do skrócenia tego okresu. I niestety powołali się tylo na t± ustawę. :oops:
_________________
W przyszłym roku Polska wita...zaczynam żyć od nowa !!
farciarz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2003
Posty: 257

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze jednak inaczej. Potrafili się tylko na to powołać nie potrafi±c udzielić mi konkretnej odpowiedzi.
Czy faktycznie wolno im tak wła¶nie post±pić....nie wiem. Fakt jest jednak taki, że jak wcze¶niej napisałe¶ że Ľle dzieje w PZW ma niestety tu wła¶nie przełożenie...dokładnie w tej sytuacji. Nie pozostaje mi jednak nic innego jak wyst±pić w tych zawodach, choć co do sensu rozgrywania ich w ten dzień jak i złamania swoich wewnętrznych zasad pozostawiam to do przemy¶lenia władzom zwi±zku.

Ja jestem tylko szaraczkiem który czy chce czy nie nie ma zbyt wiele wpływu w pojedynkę na zaistniał± sytuację smutny
_________________
W przyszłym roku Polska wita...zaczynam żyć od nowa !!
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi ale uważam że pewnie więcej niż 95% wędkarzy uzna dla własnej wygody 30.04 pierwszym dniem sezonu i zrobi± to nie do konica
¶wiadomie.Farciarz z Dociem rozważaj± uchwały,ustawy,postanowienia itp.
a nikt sobie takim rzeczami nie będzie głowy zawracał :oops: Dzień przed rozpoczęciem sezonu jest dniem wolnym od pracy(a czy ustawowo czy nie to nikogo nie obchodzi,jest wolny i tyle)i założę się że w sobotę nad wodami będ± tłumy szukaj±ce szczupaka.Gwoli wyja¶nienia,mnie w¶ród nich nie będzie i nie dlatego że Docio rzuca ustawami ale dlatego że od kilku lat NIE rozpoczynam sezonu 1 maja usmiech Kilka lat temu pojechałem nad Bug wła¶nie 01.05 i zmieniłem datę na kilka dni póĽniejsz±.Mój
organizm uczulony jest na tłumy,wolę się pomęczyć kilka dni dłużej ale
łowić w spokojiejszych warunkach.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Farciarz, przykro mi to pisać ale nie masz racji. O ile nie ma motywu bezpo¶redniego zagrożenia życia to przestępstwo nie ma szczególnej wła¶ciwo¶ci łagodz±cej. Twoje, ani niczyje inne życie nie zależy od udziału w zawodach, za¶ sam udział jest zwykłym łowieniem w ustawowo okre¶lonym okresie ochronnym. Złamanie zapisów ustawy zasadniczej nie jest wykroczeniem lecz przestępstwem.
Brzmi to czarno ale takie s± realia. A może organizator przewidział wypłatę kasy za mandaty dla startuj±cych? Jednak mimo zapł±cenia nie wolno łowić dalej, czynno¶ć musi zostać przerwana. W momencie dalszego łowienia przestępstwo ma charakter ci±gły a wtedy dochodzi (chyba) premedytacja. Niestety nie pamiętam dokł±dnie nazwy, lecz kara za taki występek ro¶nie dwukrotnie.

Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem, a najlepiej gdyby opisał sytuację jaki¶ policjant.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Gwoli wyja¶nienia, mnie w¶ród nich nie będzie i nie dlatego, że Docio rzuca ustawami ale dlatego, że od kilku lat NIE rozpoczynam sezonu 1 maja usmiech


Docio nie rzuca ustawami aby wprowadzać strach, atmosferę napięcia przed publicznym ukamienowaniem ani by się kreować na prawnicze guru, lecz po to aby każdy kto to przeczyta mógł dokonać wyboru i to ¶wiadomie.

Pomroczno¶ć w naszym za¶cianku zwanym Polska jest wielka i większo¶ć patrzy na wygodę własn± niż ogółu. Nie mnie umoralniać lub straszyć, od tego s± inni. Ja po prostu chcę wiedzieć z kim rozmawiam na forum a czy on zacina się przy goleniu, czy nie, to już wyłacznie jego sprawa.

Wcze¶niej czy póĽniej każdy taki miglanc pomyli się i powie prawdę a wtedy zostanie oceniony. Już taki przypadek był, gdy gostek przysłał zdjęcie sporego szczupaka złowionego wła¶nie dzień przed sezonem. W jego póĽniejsze tłumaczenia nikt nie uwierzył bo oprócz opisu pod fot± w galerii przeżywał orgazm na forum.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Docio"][quote="sacha"] Gwoli wyja¶nienia, mnie w¶ród nich nie będzie i nie dlatego, że Docio rzuca ustawami ale dlatego, że od kilku lat NIE rozpoczynam sezonu 1 maja usmiech [/quot

Pomroczno¶ć w naszym za¶cianku zwanym Polska jest wielka i większo¶ć patrzy na wygodę własn± niż ogółu.
quote]
I w tym jednym zdaniu zawarłe¶ cał± prawdę,nic dodać nic ujmać :? [/list]
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tego, że szczupaków w 30 kwietnia roku 2005 nie można łowić nie mamy w±tpliwo¶ci. Farciarz poproszę Cię o kontakt na GG. Potrzebuję więcej szczegółów. Sprawa jest do załatwienia.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, dałbym głowę, że w najnowszych "Wiadomo¶ciach Wędkarskich" wyczytałem, że w tym roku sezon zacznie się 30 kwietnia, bo to dzień wolny od pracy. Sprawdzę w domu. W interentowym wydaniu nie ma tego fragmentu.
klon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2003
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Piastów
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Punkt 4 ustęp #9 Regulaminu PZW mówi:
"4. Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla okre¶lonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień." pytanie czy sobota jest dniem ustawowo wolnym od pracy ale to pytanie do prawnika.
_________________
S± tacy co ryby łowi± i tacy co tylko wodę m±c±.
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł ma rację sobota nie należy do dni ustawowo wolnych od pracy.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel_K napisał:
Hmmm, dałbym głowę, że w najnowszych "Wiadomo¶ciach Wędkarskich" wyczytałem, że w tym roku sezon zacznie się 30 kwietnia, bo to dzień wolny od pracy. Sprawdzę w domu. W interentowym wydaniu nie ma tego fragmentu.

Pawel_K ma rację. Sam widziałem w WW informację, że 30 kwietnia będzie można łowić szczupaki. Oczywi¶cie w 2005 roku.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WW walnęły byka. Sprawę wyja¶niam. Obiecuję publikację na temat feralnego 30 kwietnia. Czekam na oficjalne stanowisko ZGPZW, liczę też, że WW odpowie na mojego maila w tej sprawie.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
farciarz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2003
Posty: 257

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo się cieszę, że ta dyskusja się tak rozwinęła. I oby tak było Torque, że Ci zarówno i ZG PZW odpowie jak i redakcja WW. Przynajmniej konkretne wyja¶nienie będzie podstaw± do jakichkowiek dalszych działań usmiech
_________________
W przyszłym roku Polska wita...zaczynam żyć od nowa !!
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pamiętam gdzie, ale czytałem że jest taki przepis iż je¶li wypada dzień wolny tj sobota lub niedziele przed np 1-05 to w ten dzień nie obowi±zuje ww okres, napisałem przykładowo 1 maj ale to samo ma się do sandacza, suma czy każdej innej ryby, nie jestem pewny wstyd się przyznać ale chyba w RAPR-ze też jest ten zapis zawarty.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
nie pamiętam gdzie, ale czytałem że jest taki przepis iż je¶li wypada dzień wolny tj sobota lub niedziele przed np 1-05 to w ten dzień nie obowi±zuje ww okres, napisałem przykładowo 1 maj ale to samo ma się do sandacza, suma czy każdej innej ryby, nie jestem pewny wstyd się przyznać ale chyba w RAPR-ze też jest ten zapis zawarty.


Faktycznie wstyd Arturze. Kto jak kto ale Ty przepisy obowi±zuj±ce i dotycz±ce wędkowania to powiniene¶ mieć w przysłowiowym "małym palcu'. Jedn± rzecz jednak przypomnę. W Polsce sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Faktycznie wstyd Arturze. Kto jak kto ale Ty przepisy obowi±zuj±ce i dotycz±ce wędkowania to powiniene¶ mieć w przysłowiowym "małym palcu'.


I to jest nasz kraj. Wszyscy maj± problem głęboko w okrężnicy. PZW, WW, SSR, zawodnicy... A co tam - jeden dzień w tę czy w tę... To samo było z zawodami na krótkich rybach. I to samo dzieje się wszędzie nad wodami. I to jest wła¶nie podej¶cie do prawa (i norm społecznych), które ustawia nas niziutko w hierarchii rozwoju. Gdzie¶ mniej więcej na poziomie małpy z bananem w gar¶ci. Ale co to za problem - lepiej upchn±ć to w okrężnicy. Co zreszt± wielu chętnie zrobi, staj±c w ostatni dzień kwietnia nad wod±. A ci, co będ± się trzymać litery prawa - cóż - idioci i zadymiarze.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dzień dzisiejszy to faktycznie cała sprawa wygl±da jak zadymka grupy nawiedzonych i to grupy nielicznej. Nielicznej bo szczerze mówi±c spodziewałem się większego odzewu po tak licznych i wielokrotnych wypowiedziach użytkowników. Co najdziwniejsze gdzie¶ się schowali nasi nokilowcy, którzy w tej konkretnej sytuacji powinni grzmieć.

A konkretnie to na razie nie pozostaje nam nic innego jak czekać do końca kwietnia. Jak będzie już wiadomo co się stało to można reagować, bo teraz to tylko możemy się wzajemnie nakręcać.

Osobi¶cie jestem przekonany, że kto¶ naprawdę podrapie się po łysinie i nikt nie popełni tego błedu, chyba że... chyba że to celowa dywersja skierowana przeciwko PZW.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Się drapie po łysinie od pocz±tku w±tku, ale odezwać się nie ¶miałem bo to mój okręg i się za niego wstydzę... :oops:

A co do okrężnicy... badan± miałem nic w niej nie znaleziono! Mam na pi¶mie! wink: Powyższy problem rozwi±załem już dawno... po prostu zawody mnie nie interesuj± i tyle. Dla mnie mog± być rozgrywane na księżycu i na kosmicznej rybie...
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.


Ostatnio zmieniony przez Jarbas dnia Sro Mar 30, 2005 9:14 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
farciarz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2003
Posty: 257

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idoioci i zadymiarze.....

Esox, tak wła¶nie traktuje już mnie wiele osób w okręgu, że niby czepiam się byle " gówna ". I szczerze mówi±c nie mam przez to zbyt dobrej opini w¶ród naszych władz. :?

Ale to nic. Ważne jest starać się walczyć o to co jest dla wędkarza ważne. I choć być może dla niektorych to nic nie znaczy, dla mnie jest to akurat spraw± honoru wędkarskiego wesoly .

Czyli zwyczajnie rzecz bior±c zawsze wolę mieć jasne sytuacje i mieć możliwo¶ć postępowania zgodnie ze swoim sumieniem.
_________________
W przyszłym roku Polska wita...zaczynam żyć od nowa !!


Ostatnio zmieniony przez farciarz dnia Sro Mar 30, 2005 10:22 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farciarz napisał:
Esox, tak wła¶nie traktktuje już mnie wiele osób w okręgu, że niby czepiam się byle " gówna ". I szczerze mówi±c nie mam przez to zbyt dobrej opini w¶ród naszych władz. :?

Ale to nic. Ważne jest starać się walczyć o to co jest dla wędkarza ważne. I choć być może dla niektorych to nic nie znaczy, dla mnie jest to akurat spraw± honoru wędkarskiego wesoly .

Czyli zwyczajnie rzecz bior±c zawsze wolę mieć jasne sytuacje i mieć możliwo¶ć postępowania zgodnie ze swoim sumieniem.

Skrzynka piwa masz... tak trzymaj... do odbioru na koronowskim jesieni± lub szybciej.
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
farciarz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2003
Posty: 257

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas...jasna sprawa wesoly Jak będzie okazja to zapraszam na spotkanie na koronowskim. 8)
_________________
W przyszłym roku Polska wita...zaczynam żyć od nowa !!
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:
...Skrzynka piwa masz... tak trzymaj... do odbioru na koronowskim jesieni± lub szybciej.


Hmmm, na wrzesień mam zaplanowany jedynie tydzień nad Narwi±. Jaki¶ weekend nad Koronowskim też by nie zaszkodził :-D
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka¶ biesiada się szykuje ??usmiech
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas drugi rok się z Koronowskim odgraża to może i wypali. Zreszt± łatwo mu będzie bo ma Zenona do pomocy :-D
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:
Jarbas drugi rok się z Koronowskim odgraża to może i wypali. Zreszt± łatwo mu będzie bo ma Zenona do pomocy :-D

eee straciłem wiare :P:-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:
Zreszt± łatwo mu będzie bo ma Zenona do pomocy :-D

Tia...
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wstępnie kiedy¶ tam ustalono na koronowskim jesienny zlot będzie...
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
artur napisał:
nie pamiętam gdzie, ale czytałem że jest taki przepis iż je¶li wypada dzień wolny tj sobota lub niedziele przed np 1-05 to w ten dzień nie obowi±zuje ww okres, napisałem przykładowo 1 maj ale to samo ma się do sandacza, suma czy każdej innej ryby, nie jestem pewny wstyd się przyznać ale chyba w RAPR-ze też jest ten zapis zawarty.


Faktycznie wstyd Arturze. Kto jak kto ale Ty przepisy obowi±zuj±ce i dotycz±ce wędkowania to powiniene¶ mieć w przysłowiowym "małym palcu'. Jedn± rzecz jednak przypomnę. W Polsce sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.


Sprawdziłem dokładnie

Cytuję za RAPR ze strony PZW.

dział 9 ochrona ryb

4. Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla okre¶lonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień.
Niedziela jest ustawowo wolnym dniem, w ¶wietle powyższego je¶li prawidłowo rozumuję, to zapis pkt 4 dotyczy niedzieli, ale może się mylę.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z tego co wstępnie kiedy¶ tam ustalono na koronowskim jesienny zlot będzie...


Tia...
farciarz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2003
Posty: 257

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur...dokładnie niedziela tak. Ale 30.04. wypada w sobotę usmiech
_________________
W przyszłym roku Polska wita...zaczynam żyć od nowa !!
farciarz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2003
Posty: 257

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asknet, Docio, Torque....co do Zalewu koronowskiego to je¶li będ± chęci to z organizacj± nie ma żadnego problemu usmiech Jestem w stanie prawie wszystko załatwić. Ale jeszcze potrzebne będ± chęci pozostałych userów na przyjazd do nas wesoly . Wiem, że Jarbas i Zenon wędkowali na koronowskim wielokrotnie, więc znaj± to łowisko.

Chyba odbiegli¶my od tematu...ale mniejsza z tym. W każdym razie gdy będ± chęci to będ± i możliwo¶ci. 8)
_________________
W przyszłym roku Polska wita...zaczynam żyć od nowa !!
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
torque napisał:
artur napisał:
nie pamiętam gdzie, ale czytałem że jest taki przepis iż je¶li wypada dzień wolny tj sobota lub niedziele przed np 1-05 to w ten dzień nie obowi±zuje ww okres, napisałem przykładowo 1 maj ale to samo ma się do sandacza, suma czy każdej innej ryby, nie jestem pewny wstyd się przyznać ale chyba w RAPR-ze też jest ten zapis zawarty.


Faktycznie wstyd Arturze. Kto jak kto ale Ty przepisy obowi±zuj±ce i dotycz±ce wędkowania to powiniene¶ mieć w przysłowiowym "małym palcu'. Jedn± rzecz jednak przypomnę. W Polsce sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.


Sprawdziłem dokładnie

Cytuję za RAPR ze strony PZW.

dział 9 ochrona ryb

4. Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla okre¶lonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień.
Niedziela jest ustawowo wolnym dniem, w ¶wietle powyższego je¶li prawidłowo rozumuję, to zapis pkt 4 dotyczy niedzieli, ale może się mylę.



Nie mylisz się. Niedziela jest dniem ustawowo wolnym od pracy usmiech
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 122